Een en ander. daarin M. Mestdagh-de-ter-Kiele, die dat rooven der fransche omwenteling door aanhalingen uit den H. Thomas zelf heeft willen wettigen. Zie eens in de Gazette des Tribunaux welke schoone antwoorden hij van Mgr. Mercier professor tot Leuven heeft beko men. Leest ook eens de redevoering ge houden door den helaas te vroeg ge storven Paul de Gerlache, die gij heel hoog schijnt te achten als het de kwestie van achturenwerk aangaat, en vele an dere werken ook. Wat staat er in het wetsontwerp van Mirabeau zoo niet dat de Staat de eere diensten en bedienaars onderhouden moet. Wat dwaasheid toch zoo de Kerk het recht niet heeft van bezitten en die goederen haren eigendom niet waren En toch hebben wij dien schrauderen held niet weêrleggen kunnen Door het aanveerden van het concor daat,door de wet van 18 Germinal jaarX, door de besluiten van 9 Florial en van 7 Thermidor jaar XI, door de afkondiging van 30 December 1809 heeft het fransch bestuur; door het plotselings terug trek ken, in 1870 van het wetsontwerp van 17 November 1864 heeft de Belgische Staat de onwettigheid van de aanslaging der kerkgoederen in 1789 erkend. Over het gebruik dier middelen leest ons artikel Geuzen-rechtsgeleerdheid. Nu aan 't schermen, jongsken Le Patriote deelde eenige dagen gele den meê dat M. Woeste, de achtbare vertegenwoordiger onzes arrondisse- ments, eenen brief van Z. H. Kardinaal Rampola kwam te ontvangen waarin deze hem liet kennen dat Z. H. do Paus hel verlangen had uitgedrukt hem in gehoor te ontvangen. M. Woeste zal op 2 januari naar Rome vertrekken. Vooruit het Gentsche socialisten-blad noemt H. M. de Koningin a Madame Co- burg Deftig, niet waar Wat zeggeu er de liberale flaminganten van, die met de socialisten de Marseillaise gaan huilen Xuttelooze scholen.Vol gens eene statistiek door de regeering, op verzoek der middenafdeeling opge maakt, zijn er in ons land nog 15 ge meentescholen, welke min dan 10 leer lingen en 23 welke er 10 tot 15 tellen. Te zamen 38 scholen waarvan het onderhoud en de jaarwedden van het onderwijzend personeel buiten alle ver houding zijn met hel nut dat zij voor het onderwijs opleveren. En dergelijke scholen afschaffen welke zich geenszins op het vertrouwen der huisgezinnen kunnen beroepen dat heet in geuzentaal de vernietiging van het openbaar onderwijs. Op fie lioogte!Verscheidene keeren hebben wij er reeds op gewezen, dat onze Hollandsche drukpers-confra ters doorgaans niet op de hoogte zijn der Belgische toestanden en zich, in veel ge vallen, kwakels laten opdisschen, die van aard zijn om lachlust le verwekken bij alwie meer of min weet hoe het hier ge schapen staat. Ziehier wat men uit Brussel aan De Nieuwe Amsterdamsche Courant. Algemeen Handelsblad, bericht over de mogelijke kandidatuur van minister de Burlet te Antwerpen Volgens de Indépendance zal Deburlet minister van binnenlandsche zaken zich kandidaat laten stellen voor de vacature- Jacobs te Antwerpen. Als tegenkandidaat wordt genoemd de flamingant Nivelles. Dat minister de Burlet,vroeger burge meester was van de stad Nijvel, in het fransch Nivellesdal is hier door eikoen gekend, maar dat er een zekere mijnheer Nivelles, die naam heeft in het Vlaamseh kamp te vinden is en dan nog genoegzaam op den voorgrond zou slaan om als kandidaat voor de Kamer te kun nen voorgedragen worden, dat is een beetje wat sterk zijne lezers voor den aap houden Fondsenblad Spoorwegtarieven. De Chronique des Travaux publics meldt dat. sedert de twee jaren dat de tarief bij kringen in Hongarië is ingevoerd, het ge tal der reizigers in dat land met 21 milli- oen en hel bedrag der ontvangsten met 5,600,000 florijnen vermeerderd zijn. Men merke wel op dat de tarief bij kringen eene aanzienlijke vermindering op de vervoerprijzen heeft in voege ge bracht. Zou de heer Vandenpeereboom deze verbetering hier ook niet invoeren Piue IX. vrijmetselaar. De hatelijke woorden van den voorzitter der Fransche Kamer hebben in hetVati- kaan eene pijnlijke ontroering verwekt. Pius IX vrijmetselaar M. Floquet had even goed kunnen beweeren dat keizer Wilhelm van Duilschland lid is van de Ligue des Patrioles. De correspondent van den Figaro te Rome heeft eens het fijn willen welen van de fabel, door den dictionnaire Larousse verspreid en talrijke tijd genoten van Paus Pius gesproken. Ofschoon liet veel te dom is om het te weerleggen, heeft hij andermaal bevon den dat Pius IX nooit van de vrijmetse larij heeft kunnen deelmaken. De jonge graaf Mastaï kwam te Rome op 18 of ldjarigeo ouderdom na zijne studies in 't collegie van Yoltera te heb ben geëindigd. Hij had eene zeer chris telijke jeugd en, ofschoon rijk, ging hij in een klooster verblijf kiezen, met twee edele jongelingen, prins Falconieri en markies Patrizzie, die later kardinaal werden. De drie vrienden wijdden zich ver- schillige jaren toe aan het onderwijs der arme jeugd en de jonge graaf Mastai be toonde hier aan zooveel iever, dal zijn biechtvader, kanonik Storace, hem over haalde zich rector van het weezenge- gesticht Tata Giovanni te laten benoe men. Alzoo trad graaf Mastai in den geestelijken-stand. Tot hiertoe ziet men niet hoe die chris telijke jongeling in de vrijmetselarij zou versukkeld zijn geraakt en nog minder is het aan te nemen dat hij er later bij kwam,want op 28jarigen ouderdom werd hij priester gewijd en vergezelde den nuncius te Santiago op zijne reis naar Chili voor eene diplomatieke zending. Men zou wel naïef moeten zijn om te gelooven dat de jonge prelaat naar Ame rika is gegaan om er lid eener Logie te worden en, toen hij op 32jarigen ouder dom uit Chili terugkeerde werd graaf Mastaï tot aartsbisschop van Spoleto be noemd. Van dit oogenblik af, èn als aartsbis schop, èn als karninaal, èn als Paus, was wijlen Pius IX, door zijnen stand, geroe pen om de geloovigen te bestieren in hunnen strijd tegen de vrijmetselarij. Neen, er staan veel ezelarijen in La rousse. maar zoo een hatelijke, lompe, grondelooze aantijging is onvergeeflijk. Zondagrust. De fanatieke vertegenwoordigers van hat algemeen stemrecht in Frankrijk willen er maar niet van hooren den wekelijkschen rust dag, die in de wet gaat geschreven wor den, op den zondag te leggen. De groote meerderheid der Fransche werklieden is immers katholiek en dat zou hun het kwijten hunner godsdienstplichten ver gemakkelijken Nochtans, geene reden hebbende om cenen anderen dag te verkiezen, stellen twee slimmerikken voor de bazen in de keus van den rustdag vrij te laten. De heer Leon Say protestant en liberaal heeft de ougerijmdheid van dat voorstel klaar doen uitschijnen. In dien het aan de meesters eener plaats belieft, zegde hij, de wekelijksche rust in hunne werkhuizen op verschillende da gen te bepalen, zoo zal het kunnen ge beuren dat, in één werkershuisgezin, de vader den zondag ruste, de moeder den maandag, de kinderen op andere dagen der week, zoodat de leden van hel huis gezin, in een geheel jaar geenen enkelen dag al te zamen zullen zijn, 't Is dwaas, 'tis uitzinnig, doch wat wilt gij Men kan toch aan de katholie ken de voldoeniug niet geven hunnen zon dag voor rustdag te nemen, Een© zonderlinge fami lie- De Paris Canada meldt een zon derling feit. Twee opmerkenswaardige Canadiaan- sche familiën zijn voorzeker deze van de Rbéaume's en deze van de Morin's, van Sainte-Marie de Beauce. De familie Rhéaume is samengesteld uit acht kinderen, waaronder vier doch ters en vier zonen. De familie Morin bestaat insgelijks uit vier zonen en vier dochters. De vier zonen Rhéaume huwden de vier dochters Morin uit deze verbinte nissen sproten tot heden negen en der tig kinderen. De vier zonen Morin traden in den echt met de vier dochters Rhéaume. Uit deze huwelijken sproten vijf en dertig kinders. Deze acht familiën zijn welstellend en wonen in de omstreken van Sainte-Marie de Beauce. Model van uilnoodiging om eenen vriend tot eene Verkenskermis te verzoeken Beste Vriend, liet Hof van Assisen heeft heden een vonnis gestreken in zake van den gezel van Sint Antonius. Hij is ter dood ver wezen en zal den 30 dezer gehalsrecht worden. De doodstraf zal niet veranderd worden. Zijne nalatenschap zal opgeëten worden den 3 januari 1892, om 12 ure stipt. Ik hoop dat gij uw jaargetijde zult onderhouden ik voeg erbij dat er geene verschooningen noch uitvluchtsels gel den dat staat op mijnen muntenalmanak niet, dus is het niet gangbaar. Hand en hart. Dansorgels. In ons nummer ven 15 november 11. schreven wij dat men de kwestie le weten of de Burge meester, het hoofd der lokale politie, het recht heeft de zaal te doen ontruimen en sluiten waar ter spijt van 't reglement openbare danspartijen gehouden wor den, aan 't oordeel der heeren ministers en hoogere gerechtsofficieren diende onderworpen te worden. De heeren ministers en hoogere ge rechtsofficieren zijn hieromtrent geraad pleegd geworden en de antwoord luidt dat wanneer het gemeentelijk reglement het aldus beveelt, de Politie, zelfs gewa penderhand, de zalen of lokalen «aar ondanks verbod, openbare danspartijen worden gehouden mag doen ontruimen en tijdelijk sluiten. Naar wij vernemen zal het Kollege van Burgemeester en Schepen onzer Stad kortelings aan den Gemeenteraad den voorstel doen een nieuw artikel aan 't reglement le voegen 't welk onze Stede lijke Politie de noodige macht zal ver- leenen om het te doen eerbiedigen en dus aan den overmoed van zekere dans- orgelbazen, die met reglement en Politie openlijk spotten, vóór goed eeu einde te brengen. STERFGEVAL. Zondag is te Lier in den nog jeugdigen ouderdom van 59 jaren, na eene langdu rige ziekelijkheid, in den heer ontslapen den heer Lodewijk Taymans uilgever der Gazel van Lier. Dat onze betreurde confrater welke altijd moedig en fier het Katholieke Vaandel hoog geheven heeft gehouden in vrede ruste. Handel en Xijverlieid. Maandag II. zijn door den heer Minister van financiën in gehoor ontvangen de heeren afgeveerdigden der nijveraars en handelaars onzes arrondissements,gelast met aan de regeering de noodlotfige ge volgen voor oogen te leggen die het handelsverdrag met het Duilsche Keizer rijk voor de nijverheid en landbouw vooral in onze streek zal na zich slepen en er bij gevolg protest tegen aan te tee kenen. Wij zullen er in ons nummer van zondag aanst. een verslag over meê- deelen. STAD AALST. Leening van 1,649,000 fr., 1891. Eerste trekking. 28 December 1891 Obligation aflosbaar aan pari te reke nen van 1 Februari 1892 Nummers 72, 201, 835, 1564, 1726, 2281, 2987, 3105. Allerhande nieuws. Katholieke Werkmans> kring. De lijd heeft ons Zaterdag lest ontbroken om eenige regels meê te deelen over de Kerstfeest welke daags te voren plaatsgreep. De ruime zaal langs den kant des tooneels was fraai versierd en op de gordijn stond in verlichte letters te lezen: Vredeen belooning aan de menschen van goeden wil Vijf zes honderd prijzen bijna allen den werkman dienstig en eene waarde verbeeldende van ruim 1000 fr. waren tentoongesteld, j Een talrijke menigte verdrong zich iu de zaal. Eenige muziekstukjes wer den uitgevoerd. Na eere korte aan spraak door den E. H. Ponnet, bestier der, werd er tot de lottrekking der prijzen van den Kerstboom overgegaan. De win naars ontvingen hunne prijzen uit handen der heeren Bestuurleden. Alles is in de beste orde en vrede afgeloopen. Zulke feesten zijn onder alle opzichten prijsbaar en strekken tot eer en lof voor de inrichters. rf%^T "Voordracht. Zondag 10 Januari aanst. om 5 1/2 ure 's avonds, ten lokale van den Katholieken Werk manskring alhier, zal de Z. E. H. Claeys, pastoor van Gent en Lid der Vlaamsche Taaikamer,een voordracht houden.Onder werp De Kerk en de Werkman. Voor de maand Februari wordt insge lijks eene Voordracht aangekondigd te geven door M. Klein, den jeugdigen ver maarden Volsredenaar van Lokeren. Aalst.IVationale Militie. Het getal der jongelingen onzer stad ingeschreven om deel te nemen aan de aanstaande loting voor de Nationale Mi litie beloopt tot 239. Twee dezer jonge lingen zullen moeten geschrabt worden uil oorzaake van onweerdigheid. De eer.e werd veroordeeld tot meer dan een jaar gevangenisstraf wegens diefstal; de twee de is van den militairen dienst reeds af gestraft geworden. Het wezenlijk getal lotelingen zal dus 237 beloopen. Het getal uitgestelden der vorige jaren beloopt tot 53, dus zal n. 54 het laagste en 290 het hoogste nummer wezen. Aieuwerkerken- In deze ge meente komt men 't ambt van deurwaar der maar zoo in eens af te schaffen om de opzeggen van land te beteekenen. 't Is een manke en een- lange-smalle dunne die er meê gelast zijn geworden. Of de opzeggen hiermeê in regel gedaau zijn daar twijfelen wij een beetje aan; in alle geval wie verdere inlichtingen verlangt: begeve zich bij Leander DeTroyer aldaar. Men schrijft ons uit Schendelbeke. Dezen nacht rondom 12 ure zijn hier 5 huizen afgebrand. Het vuur is ontstaan in de woonst van M. Petrus Schotte, men weet niet hoe. Tegen wind op, zijn de woonsten van J. B. Van Heghe, van de wed. De Bock, de kinderen De Bock en de herberg De Vischnet, van P.Arens in vuur gekomen en in gruis gelegd. Met de grootste moeite heeft men 't hof van M. P. Van der Sohueren, recht over de Kerk, kunnen redden. Gansch den oogst onzer kleine boerkens is in den brand gebleven. Er zijn geene menschenlevens te betreuren. Twee moedige jongelingen bebben J. B. Van Heghe, die van eeue ziekte berecht ligt met groote moeite en levensgevaar kunnen aan de vlammen ontrukken. Vijl huisgezinnen zitten zon der kleederen en zonder brood in 't putje van den winter, waaronder er twee met ouderlingen en kleine kinderkens. Een volksfeest bij den Koning. Verleden Donderdag heeft op het konink lijke kasteel van Laekeu een familiefeest plaats gehad, door den koniug de tal rijke werkliê, welke aan den heropbouw des kasteels gearbeid hebben, aange boden. Verscheiden honderde werkliê al leen de binnenwerkliê waren op een en lunch genoodigd De buitenwerkliê, metsers, aardewerkers enz., zullen later hunne beurt krijgen. De genoodigden waren in de oranjerie geschaard rond lange tafels, op konin klijke wijze overladen met koude vleesch- spijten, fruit, gebak, wijn, enz., De koning, de koningin, princes Cle mentine, met hun gevolg, samengesteld uit Mevrouwen de Limburg-Stirum en Oldoneel, generaal baron van Rode, ba ron Goflinet, Graaf d?Oultremont,markies d'Assche, waren aanwezig, en bleven tot het einde van het eetmaal. Na het feest bebben de werkliê voorbij de hooge personen gedefileerd, terwijl het muziek van het eerste regiment gid sen eene marche speelde. Gedurende dit défilé deelden de leden der koninklijke familie geschenken als aandenken uit. Deze geschenken beston den uit doozen met lekkernij, eigaren, vijffrankstukken, flesschen wijn, enz., bestemd voor de vrouwen enhuisgenoten der werkliê. Men begrijpt met wat geestdrift de werkliê het koninklijke verblijf verlieten. Arme ouderling. Ongeveer eene maand geleden nam de genaamde X. wo nende op eene kamer der derde verdie ping van een huis op den Etterbeekschen- steenweg, te Brussel, zijnen oudep 76ja- rigen vader bij hem inliuis. De vrouw van X. droeg den grijsaard eenen hevigen haat toe en de andere be woners konden meermaals bestatigen dat zij hem mishandelde. De arme ouderling dorst evenwel niet klagen aan zijnen zoon. Gebruik makende van de afwezig heid van haren man, was de vrouw zon dag bezig, gewapend met eenen stok,den ouderling te slaan. De andere huraars besloten ditmaal tusschen te komen en daar de deur gesloten was, stampten zij deze in. De ouderling stond bevend ach ter een bed. Wanneer de ontaarde vrouw volk zag binnenkomen, deed zij den grijs aard teeken dat hij zwijgen moest. Deze sprak inderdaad geen woord. Wanneer X. 's avonds te huis kwam, deelde men hem het gebeurde mede. De vrouw van X. was middelerwijl verdwe nen; maandag morgend was zij nog niet te huis gekomen. Influenza. Deze plaag teistert de Mechelsche bevolking al langs om meer. Het is ongelooflijk hoevee! menschen te bed liggen, de doktoors hebben dan ook de handen vol. Zaterdag ontbraken in 't arsenaal op 3000 werklieden ruim 357 arbei ders uit hoofde van ziekte. In 't militair gasthuis bediende men ver boven de 900 personen zulks zag men nog nooit te Mechelen. De overlijdens alhoewel talrijker, mo gen echter niet aan de influenza toege schreven worden, maar zoo redeneert wel is waar het lichtgeloovige volk niet, dat overal en altoos de kwade hand voor oogen beeft. De schreeuw van 't volk is als naar gewoonte overdreven. Brand en diefstal. Vrijdag nacht is de woning van den heer August Heynssens, horlogiemaker te Sleidinge, ten gronde afgebrand. Met moeite heeft men het nevensstaaude buis kunnen be vrijden. Toen het vuur reeds eene zekere uit breiding genomen had, wilde men de bijzonderste voorwerpen uit den winkel redden toen bemerkte men met ver wondering een aantal horlogiën gestolen waren, evenals eene som gelds. Men heeft dus eerst gestolen en daarna het vuur aan bet huis gestoken, om aan eene ramp te doen gelooven. De schelmen worden naarstig opgezocht. Zaterdag na middag is het paruet ter plaats geweest. HOLLAND. Drama te Breda. Eer. vreeselijk drama heeft deze anderzins zoo vreed zame stad in opschudding gebracht. In de Eindstraat woont eene familie D.,, samengesteld uit den echtgenoot, de vrouw en vier kinderen. Een der zonen, reeds langen tijd waan zinnig, kwam rond 1 ure 's morgens te huis. Onmiddelijk ging hij naar den kel der, nam er eene bijl,en klom terug naar de kamer zijner ingeslapen ouders. Eerst viel hij zijne moeder aan, die hij, met eenen enkelen slag. den schedel kloof. Vervolgens randde hij zijnen vader aan die door het gerucht wakker was geworden en bracht hem verscheidene slagen toe. Half dood, wilde de vader zich naar de kamer zijner andere zonen begeven, doch onderwege zonk hij neder. De moordenaar werd aangehouden* door de policie. aan wien hij heel koel bloedig vertelde dal hij zijne moeder en misschien ook zijnen vader vermoord had. Drie geneesneeren welke korts nadien bij de slachtoffers snelden konden slechts den dood der anne vrouw en den wan hopiger! toestand des mans vaststellen. Het parket heeft onmiddelijk een on derzoek geopend. De moordenaar is voorloopig opgesloten in hel celgevang. De familie is in Breda zeer geachli ook neemt elkeen deel aan het ongeluk dal haar getroffen heeft. FRANKRIJK Vreeselijk ongeluk. Donderdag avond 11., heeft de geneesheer Siffre,van Aunat, bij ongeluk zijne moeder gedood. De geneesheer keerde terug van de jacht en er was nog een loop van zijn geweer geladen. Toen hij het in de keu ken wilde neêrzelten, raakte hij onvrij willig den haan. Het schot ging af en de lading trof Mad. Siffre, die omtrent drie meters verder stond, in de linker borst. De dood was oogenblikkelijk. Het slachtoffer van dit vreeselijk onge luk is 62 jaar oud. De gendarmerie van Espezel is ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen en 't is gebleken dat er enkel een ongeluk heeft plaats gehad. ITALIË. Hoe schandelijk Te Rimini is een ongelooflijk schandaal voorgevallen. In den schouwburg Victor Emmanuel werd een drama opgevoerd van duivelachtige boosheid, de Nazarener geheeten. En het publiek jouwde de Christusfiguur uit ou der het geroep «Weg met den Nazare ner Wij willen geen God Weg met het Vaticaan Weg met de priesters Eén tooneel werd toegejuicht de Judas kus Daarop werd de Garibaldi-hymne geëisoht en de vertooning onderbroken. Het schreit ten Hemel, dat in een be schaafd land zulken smaad jegens een erkenden godsdienst wordt geduid. RUSLAND. Hongersnood. - - Uit St-Petersburg wordt gemeld, dat de czaar de begrooting der staatsuitgaven met honderd millioen heeft doen verlagen. Het aantal men schen, die hongersnood lijden, wordt in Noordelijk Finland op twaalf duizend be groot. Volgens de Times hebben er steeds ge vangennemingen plaats, waarschijnlijk van nihilisten ook de vrouw vanproffes- sor Niede is gevat. De dwangarbeiders, die den Vladivostock spoorweg bouwen, begaan volgens de Standard allerlei on geregeldheden en misdaden, zoodat het noodig zal zijn andere arbeiders aan het werk te stellen, of de krijgswet onder de dwangarbeiders af te kondigen. Poolsche bladen melden dat in rus- sisch Polen, ten gevolge van den heer- schenden nood, moorden en plundering van landhoeven schrikbarend toenemen. Onlangs werd eene rooversbende gevat wier leden gedeeltelijk uit verkleede ko zakken van het te Tamaszow iu garnizoen liggende regiment bestonden, gelijk ge rechtelijk werd gestaafd. In de noodlij dende streken heerschen besmettelijke ziekten, en overal is gebrek aan genees kundige hulp. AZIË. Eene wraakneming in Indië. De Indische vrouwen zijn gewoonlijk slavin nen van den man, maar het volgende bewijst dat zij zich somwijlen ook over de slechte behandeling wreken. Mahmud Khan is een Belutschi van Ghulistan. Hij trok onlangs ter beêvaart naar Mekka, vergezeld ven zijne twee lievelingsvrouwen Ayama en Khairmas- cha. Onder weg gaf hij zijne vrouwen eenige bevelen was nu Ayama, de jong ste, verstrooid of te veel vermoeid van de reis, zij gehoorzaamde toch niet en Mah mud Khan greep eenen schoen en sloeg haar erbarmelijk. Eene bliksemstraal schoot uil het oog van het 16jarig meisje die echter spoedig weêr verdween, maar 't was als de opflikkerende toorn van een wild dier. De beide vrouwen moesten hem slechts tot aan Karatchi vergezellen en dan alleen naar Ghulistan terugkeeren. De kleine karavaan was zonder ongevallen tot aan Jakobahad gekomen en moest dan door een groot bosch. Kort nadien keerden de vrouwen alleen iu Jakobabad terug en wekten daar, door hun zonderling ge drag en verwarde uitleggingen, vermoe dens op. Men besloot den omtrent te doorzoe ken. Men vond den volgenden dag Mah mud Khan, nog levend maar in een zoo vreeselijken toestand, dat deze alle beschrijving te boven gaat.Naar't schijnt hadden de beide vrouwen haren meester met het een of andere middel bedwelmd, hem dan naar eenen boom gesleept en hem daar met handen en voeten vastge bonden, zoodat hij zich onmogelijk kon verroeren, nog minder losmaken. Aan den voel van den boom en dat was met verschrikkelijke wreedheid berekend was een groot mierennest, en om deze dieren nog meer aan te lok ken, hadden zij geheel het lichaam van Mahmud met vloeibaar suiker bestreken. De ongelukkige moet vreeselijke pijnen hebben uitgestaan, toen hij, uil zijne ver- dooving ontwakend zich door die insek- len voelde verslinden. Zij knaagden lang zaam al het vleesch van zijn lichaam en indien men hem niet spoedig gevonden had, zou er weldra van Mahmud Khan niets rneer zijn overgebleven, dan eenige witte knoken. Zijne bevrijding hielp hem overigens niet veel, want spoedig daarop stierf hij. De beide vrouwen hebben zich in de gevangenis te Sibi opgehangen, waar zij voor geheel hun leven waren opgesloten. Zonderling genoeg, alhoewel geheel van elkander afgescheiden, zelfmoordden zij zich nagenoeg op hetzelfde oogenhlik. Dit voorbeeld van vrouwenwraak in Indië is uiterst zeldzaam.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2