Revalenta Arabica. Maar, vroeg de onderpastoor, een hond is ook een schepsel, is hij uw naaste Ja, antwoordde een ander kind, daar wij van de apen afstammen. Wat zegt ge daar vroeg de onder pastoor. Het is mijnheer Littré, die het gezegd heeft, zegde een derde kind, van eene andere school. Wie leert u dat vroeg de onder pastoor verder. Onze meesters, was het antwoord. Ziedaar, hoe men de kinderen in de zoogezegde onzijdige scholen onderwijst en opvoedt. Zoo gaat het in Frankrijk, en zoo zou het ook België gegaan zijn, hadden de katholieken niet moedig den strijd aange vat tegen de ongelukswet van 1879. Wat bet graan ons zegt. Gegeten versterk ik gedronken verderf ik, Gedorscht in de schuur. breng ik nut io het land. Gestookt tot een vacht, roof ik geld en verstand. Ten regen steeds ben ik, zoo in meel ik verander. Ten vloek, zoo'k geraak in het vat van den brander. Als brood ben ik waard, dat eenieder mü mint, Als drank ben 'z uw vjjand en nimmer uw vrind. Wie als brood my gebruikt, beeft vast arbeid en moed. Doch ellende is de vrucht van den alcoholgloed Als brood -chcnk ik vreugde, schenk vrede en heil, De drank doet u zinken tot steeds lager peil. Maak brood van mij, en gansch uw huis wordt gevoed, Als drank voer 'k uw huis het verderf tegemoet. Als brood bouw ik huizen, vermeerder uw have. Als drank draag ik leven en welstand ten grave. Als brood geef ik kracht tot het doen van uw plicht, Als drank breng ik u wellicht voor't aardsche gericht. Het brood houdt uw kindereu flink en gezond. De drank doet verarmen, vrouw, kinderen en hond. Als brood ben 'k uw dienaar bij dag en bij nacht, Als drank ben ik heerscher zijt gij in mijn macht. Merk wel, wat ik zeg 'k leg 't intijds voor u bloot, Als spijs breng ik kracht aan, als drank zelfsdendood. HANDEL EN NIJVERHEID. Amerika»nsch vlecseh, genaamd - Corned l>eef. In de New Yorker Ilandelsztg. komen eenig weinig smakelijke onthullingen voor omtrent het welbekende Ameti- kaausche corned bee/,dat als fijne waar in den handel wordt gebracht. Dit blad schrijft ongeveer het volgende, dal ont leend is aan overeenstemmende berichten uit dagbladen, die te New-York verschij nen. Bij den uitvoer van vee wordt zorgvul dig toegezien, dal alleen gezonde, goed doorgoede dieren naar Europa gezonden worden. Voor hel corned beef schijnt men eebter minder nauw te zien Dit wordt namelijk bereid van oude peerden, die voor den vilder bestemd zijn, en de peerdenslachter zou daarin eenen bloei- enden handel drijven. Onlangs zouden op last van den mini ster van landbouw aai: boord van een Nederlandsch stoomschip 75 vaten van dit zoogenaamd corned beef zijn in beslag genomen, die voor Antwerpen bestemd waren en eenvoudig gepekeld paarden- vleesch bleken te zijn. Bij onderzoek kwam aan hel licht, dat bedoelden peerdenslachter reeds lang dezen handel dreef; hij kocht oude en zieke peerden op en verwerkte ze op groote schaal tot corned beef Volgens eene glo bale berekening zou hij in den laalslen tijd per maandciicj 104,U00 pond vleesch oftewel 450 zieke paarden als corned beef naar Antwerpen hebben verzonden. De inkoopprijs maakt hij goed door de haren hel vel en de beenen, zoodal hij het vleesch eigenlijk voor nieis heelt. Dit wordt te Antwerpen gemiddeld met 14 centiemen per poud betaald. Dat verdient een streng onderzoek. Algemeeue uitslag van den wedstrijd der logere scholen in 1M91. Het Staatsblad van 29 Februari jl. kondigt den uitslag at, voor gansch Bel gië.van den laatsten wedstrijd der lagere scholen. I. SCHOLEN AAN DE STAATSINSPECTIE ONDERWORPEN. De klasstering is gegrond op de mannelijke bevolking van al de scholen, die wettelijk verplicht waren aan den prijskamp ueel te nemen. VLAAMSCHE PROVINCIËN. Gemeenten van minder dan 5000 inwoners. Limburg 3.26 °/0 certificaten Antwerpen 2.82 op de loiale West-Vlaanderen 2.13 scliool- Oost-Vlaanderen 1.47 bevolking. Gemeenten van 5000 inwoners en meer. Limburg 4.33 t certificaten Antwerpen 4.08 op de totale W'est-V,aanderen 4.ti9 school- Oost-Vlaanderen 2.44 bevolking. Alle gemeenten door elkander. Antwerpen 3.55 l certificaten Limburg 3.30 op de totale Wcsi-Viaanderen 2.50 school Oost-Vlaanderen 1.89 f bevolking. Nota. De provincie Antwerpen heeltop de 1391 mededingers JSOö vete ranen, of leerlingen, die reeds vroeger een certificaat bekomen hadden Oost Vlaanderen, op 894 bekroonden 23G veteranen Wesi-Vlaauderen, op 827 bekroonden VöO veteranen Limburg op 452 bekroonden 113 veteranen. II. GANSCH VRIJE SCHOLEN. VLAAMSCHE PROVINCIËN. Limburg 5.76 0p de be- Oost-Vlaanderen 5.08 1 voiding der Antwerpen 4.23 j mededingt". West-Vlaanderen 3.08 de scholen Lagere scholen van gansch *t Land, VLAAMSCHE EN WAALSCHE TE SAMEN. Gemeentescholen 3.63 Aangenomene scholen 2.49 Vrije scholen 3.59 In dit punt overtreffen dus de vrije scholen bijna met de 2/3 de ofilcieele scholen. De statistiek leert ons verder dat het gemiddeld getal der punten op 200 is geweest Gemeentescholen 142.1 Aangenome scholen 139.5 Vrije scholen 142.6 Het gemiddeld getal op 220 punten is geweest Gemeentescholen 137.7 Aangenomene scholen 128.2 Vrije scholen 153.1 Dus 133.1 voor de vrije scholen en 137,7 voor de gemeentescholen. De ofiicit-ele scholen zijn dus geklopt op gansch de lijn. Langs welken kant vindt men de inorantijnen, de domperridders RECHTERLIJK KRONIJK. Zaak Van Damme. Maandag is voor de boetstraffelijke rechtbank van Dender- moii'le de zaak Van Damme aL-eloopen. De pleidooien zijn maar 's avondsom half zes ure geëindigd. Dan is de rechtbank in beraadslaging gegaan het was zeven ure toen zij terugkwam met het vonnis dal uidt als volgt A. Desiré Van Damme, vader, wordt veroordeeld 1° Tol 52 maal 15 dagen gevang en 50 fr. boet. 2" Tot twee jaar gevang en vijf jaar berooving zijner burgerrechten. B. Ferdinand Van Damme 1° Tot 50 frank boet. 2° Tot vijfmaal 8 dagen gevang en 26 franks boet, C. Jules van Damme, tot 2 maal 8 da gen en 26 franks boet. D. Marie Leemans en Rosalie Verton- gen zijn verwezen elk tot 15 dagen en 26 fr. boet voor valsche getuigenis. De rechtbank beval de onmiddellijke aanhouding van Désiré Van Damme,doch deze was met zijnen zoon Julees na de pleidooien vertrokken en geen van bei den was teruggekeerd. Dientengevolge heeft de rechtbank de borgtocht van 55 duizend fr., door Desiré Van Damme voor zijne invrijheid stelling gestort, verbeurd verklaard ten voordeele'van den Staat. Het parket heelt onmiddellijk in alle richtingen telegrammen verzonden om de aanhouding van D. Van Damme te bevelen. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 41 Maarlis de Provinciale Raad van Oost-Vlaanderen bijeengeroepen tegen vrijdag 18 Maart, om 111/2 ure 's morgends, ten einde kandidaten voor te stellen voor de open staande plaats van voorzitter der recht bank van eersten aanleg te Gent. KIE§KRONIJK. Men schrijft ons uit T kanton Herzele Het afstprven van den zeer beminden heer Désiré Van den Bossche, Burge meester der gemeente Si. Antelinckx, zal voor gevolg hebben dat er met de aan slaande kiezing van Mei tol zijne vervan ging zal moeten overgegaan worden als lid dps Provincialen Raads voor hel kan ton Herzele. De lieer Odilon Van der Haegen, advo caat, neef van den betreurden afgestor vene, wordt algemeen als zijnen opvol ger aangeduid. De keus is uiimuntend; niemand zal beter dan hij de belangen des kantons Herzele verdedigen, alwaar de invloed rijke familie Van der flaegen-Van den Bossche door al hare gemeenzaamheid en dienstwilligheid eene welverdiende popu lariteit heeft weten te verwerven. Kiexing te Dinant. De kiezing voor eet, en volks vertegenwoordiger, in ver vanging van M. Thihaut, overleden, is bepaald op donderdag 24 Maart. De kandidaat der katholieken zal zijn M. IMvaux, advocaat, te Dinantwaar schijnlijk zullen de liberalen niet opko men. Dat was nu anders een kansken voor M.Walihère de Selis-Longschamps, den noheien democraai, die in een blau wen kiel rondloopt (nm de onnoozelen te (oppen en die beweprde, op hei pro gressisten congres te Brussel, dat de li berale gedachten grooten vooruitgang maakten in zijn arrondissement. LaterDe liberalen hebben besloten den strijd niet te wagen. Generaais-kandidaten. De Pricurseur verzekert dat de generaals Vander Smis sen en Brialmont zich op rang zullen stellen als kandidaten voor de Kamer, gelast met de herziening. Wij zouden wel eens het arrondissement willen ken nen dal die twee voorvechters van het alleman soldaat naar de Kamer zou zen den Verschrikkelijke mijnramp te Anderlues. Talrijke slachtoffers. (Nadere bijzonderheden.) De mijnis in brand sedert vrijdagnacht en hei vuur woedt altijd voort ondanks de massa water die er wordt ingesiort. Vau tyd tot tijd hoorde men verschrikke» kelijke ontploffingen die den grond in be weging brachten en aan eene aardbeving deden gelooven. De kerk van Anderlues is er erg door beschadigd. De Bisschop van Doornijk.die door den pastoor van Anderlues over de ramp on derricht was, heeft per depeche geant woord. In neem het levendigste deel in het groote ongeluk dat uwe dierbare paro- chianen treft. Ik bid voor hen, die het leven lieten en zet mijne geestelijkheid en de christene huisgezinnen aan u hulp te zenden, om u toe te laten liet lot der diepbeproefde familiën te verzachten. Ik zend u met dit doel 500 franks. De maatschappij der mijn van Ander lues, waarvan de voornaamste aandeel houders Fransehen zijn, was eene der rijkste en meest winstgevende van het land. Hare aandeelen, waarop 500 fr. gestort is, werden ter beurze gekwoteerd aan 3,850 fr. Daar er 6000 zijn, maakt dit, dat he gestortte kapitaal van 3 millioen, ter beurze 23 millioen geldt. Er zouden dus, zegt Le Peuple, hulp middelen genoeg zijn om de slachtoffers de vergoeding te betalen waarop zij recht hebben, zelfs al werd de mijn als verlo ren beschouwd. Z.M.de Koning heelt aan graaf d'Ursel, gouverneur van Henegouw, 6000 fr. ge zonden voor de slachtoffers der ramp. De correspondent der Gazette deelt de volgende officieele cijfers meê, aangaande het getal slachtoffers Werklieden, vrijdag in de mijn neêrge- daald, 236. Dooden. die opgehaald zijn, 29. Dooden, in de mijn zijn gebleven, 124. Gekwetsten, 20. Ontsnapten, 63. Het getal 215 zou dus eenigzins over dreven zijn, daar de dooven slechts 153 en de gekwetsten slechts 20 in getal zijn, te samen 173. 'I Is nog meer dan genoeg. De lijst, die aan M. den procureur- generaal Van Schoor overhandigd werd, bedraagt; 127 niet opgehaalde slachtoffers, 46 opgehaalde, waarvan 33 dooden, 65 ontsnapten, 3 der ontsnapten werkten in de galerij van 260 meiers; 9 in die van 370 meters; 49 in die van 420 en 4 in die van 500 m. Deze laatsten waren kleine hiercheuses, welke in de uiterste uitgravingen werk ten, en die langs den pul N. 2 ontvluch ten konden. Er blijven nog dertien gekwetsten over, welker toestand van dien aard is, dat men er geene redding meer voor ver wacht. De ramp veroorzaakt aan 750 werklie den eene gedwongene werkstaking. Al die werklieden hooren toe aan de putten 2 en 3. De ingenieur-bestuurder heeft.bij plak - kaart, op de muren van Anderlues aan geplakt, de werklieden verwittigd dat al de lootten aan den taks der laatste quin- zaine zullen betaald worden, tot dal 't werk hernomen wordt. De behoeftigen ontvangen daarenboven voorschotten op de loopende dagloonen, alsook steenkolen. Men verzekert daarenboven dat de be stuurder den voorzitter der Hulpkas ver zocht heeft de 10,000 fr. welke voor de slachtoffers waren, niet uit te betalen, daar de maatschappij in al de noodwen digheden voorziet. Die schoone daad verwekt veel voldoe- doening en wordt algemeen toegejuicht. De gemeenteraad van Parijs heeft 5000 Ir. gestemd. De ingenieur Mascart, bijgestaan door drie wakkere mijnwerkers, heeft maan dag namiildig een bezoek in de mijn ge daan, in de galerij van 370 meters van pul 3. Zij waren langs put 2 nedergedaald, doch konden hunnen tocht niet volvoe ren, daar zij overal werden tegengehou den door bersten en instortingen. De mijn brandt nog altijd, en,wat meer is, de ondeiaarsche ontploffingen toonen aan dat het vuur nieuwe gedeelten, die tot nu toe vrij bleven, aantast. Men ziet steeds de wolk waterdamp boven de iuchtschouw, waaruil op te ma ken is dat de bovenste gedeelten der mijn nog ongeschonden zijn. Het ophalen van steenkolen is dinsdag morgend in den put n. 4 begonnen met een gedeelte van liet personeel. N. 2 die in gemeenschap is met de brandende mijn, ligt nog stil. Evenwel is er geen gevaar voor n. 2. zoolang de ijzeren gemeenschapsdeuren hermetisch gesloten blijven. Daarom heelt men voor deze deuren eene menigte wagonnekens en andere voo^erpen opgestapeld om den minsten luchllrek te voorkomen. Dinsdag zijn er te Anderlues twee uit vaarten voor de slachtoffers gecelebreerd eene voor de oiigetrouwden en eene voor de getrouwden. De laatste gebeden werden gezegd door Mgr Durousseaux, Bisschop van Doornik. Volkskamer. De heer Somzé heeft aan de regeering de vraag gesteld of zij het niet noodzakelijk acht de veror dening op de mijnen in opzicht der ge zondheid te wijzigen. Als ingenieur is hij overtuigd dat de ontsnappingen der mijn- gas door ernstige voorzorgmaatregelen kunnen vermeden worden. Indien het tegenstrijdige moest bewezen worden, hoeft men dadelijk, zegt hij, alle verdach te mijn te sluiten. M. Janson deed te recht bemerken dat de burgerlijke verantwoordelijkheid den voorrang heeft op de bijzondere liefdadigheid. M. Janson laakte ook de personen die ter gelegenheid van eenen openbaren rouw van niets anders dan concerts, bals cn feesten droomen. M. Eeman deed bemer ken dat HH. HH. onze Belgische Bisschop pen, sedert lang, die soort van liefdadigheid hebben afgekeurd, omdat zij de levenden op 't graf der dooden doet dansen. Verder ving de Vergadering de alge meeue beraadslaging aan over de begroo ting van spoorwegen. Statie van Aalst. De heer VanWambeke. 'i Spijt mij dat ik sedert 1869 altjjd dezelfde klachten bctrelfende de statie van Aalst moei doen hooren. Er is iets verwonderlijks sedert twee-en-twintig jaar geven alle ministers mij daarover gelijk, le beginnen van den heer Vander- stichelen tot den heer Vandenpeereboom Allen heb ben erkend dat de inrichting dier siatie gevaarlijk cn ontoereikend is, en nochtans wordt er niets verricht. In 1887 beloofde de heer Vandenpeereboom mij dat hij eerlang de werken zou doen uitvoeren. Welnu, we bevinden ons nog ally'd in den zelfden toestand als in 1869 Vijf of zes lijnen loopen in de statie van Aalst samen en om aan den trein te geraken, moeten de reizigers door eenen echten doolhof loopen, op gevaar of verpletterd te worden of den trein te missen. Altijd beloven morgen of overmorgen de werken te doen uitvoeren en niets doen dat vordert ons niets De heer minister zal antwoorden dat hjj de goederen- statie deed bouwen maar de statie voor reizigers was veel noodzakelijkerhij vergete niet dat de statie van Aalst! millioen aan de schatkist opbrengt. Derhalve hoop ik dat de heer minister ons eindelijk binnen een kort tijdperk op dat punt voldoening zal schenken. Wij hebben insgelijks eene statie voor Hofstade ge vraagd cn de heer minister beloofde ze in 1892 aan te vangen ik hoop dat hij er eene eer zal in stellen deze belofte te verwezenlijken. De heer De Sadeleer. Dat is een zeer dringend werk De heer Van Wambeke. Ik was van plan nog andere punten te bespreken, maar ik zal den raad van den heer Voorzitter volgen en er den heer Minister persoonlijk over onderhouden. Aalst. CONCERT. Wij vernemen dal alhier een Concert ten voordeeleder slachtoffers van Anderlues zal gegeven worden door de medewer king van katholieke en liberale maat schappijen en der Pupillenschool, op Donderdag 24 Maart aansl., ter Groote Zaal van hel Stadhuis. Allerhande nieuws. Hen y.ie TVotarieele annoncen op do bladz. Aalst. Zondag morgend rond 7 ure, kwam een koopwarentrein onze koopwarenstatie binnengereden. Daar de bediende gelast met de bewaking van 'l wisselspoor niet op zijnen post was, liep de trein buiten /ijn spoor en kwam in volle stoom ie recht op verscheidene stilstaande geladene wagons. De bot sing was verschrikkelijk. Twee wagons warden letterlijk aan splinters geslagen en de koopwaren, onder andere versclie huiden, waarmee de overige wagons waren geladen, in 't rond geworpen. De machinist die bemerkte wat er ging plaats grijpen is van zijn machien ge sprongen. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. Aalst. Maandag voormiddag is ter estaminet Au Pavilion, Grooie Merkt alhier, eene vechtpartij ontstaan, tusschen de militianen van Erembodegem en Haeltert. De billard werd erg bescha digd, tafels aan stukken geslagen, pint glazen verbrijzeld enz. enz. Een der vechters een Erembodegemnaar weidt door T werpen van een pintglas tamelijk ernstig aan de wang verwond. De Politie kwam er tusschen en drij der vechters werden naar de wacht geleid. De veroorzaakte schade wordt bere kend op 150 franks. De daders zijn ge kend en zullen vervolgd worden. Zonder de tusschenkomst der Politie zouden de twee vijandige partijen later na't eindigen van den Militieraad nog maals zijn handgemeen geworden en er zouden wellicht ernstige ongelukken te betreuren zijn geweest. Aalst. Eene stoutmoedige diefte werd in onze stad gepleegd in den nacht van maandag op dijusdag 14 op 15 Meert. Dieven zijn binnengedrongen in het huis der Dame wed. Moyersoen, Statie straat en iri het aanpalende huis bewoond door den heer Galle, advocaat. In beide huizen hebben ze al de beneden plaatsen doorsnuffeld, al de meubelen opengebro ken. Bij Dame wed.Moeyersoen werd het volgende gestolen Een zilveren kroon van een L. Vrouw beeld, alsook deze en de staf van het kindje Jesus, i kofïijpot, 1 suikerpot, 10 koflijlepels, 5 vorken en messen gemerkt R. M., 1 vork en een mes mtft het jaartal 1804, liet alles in zilver, 8 hemden, 8 slaaplijven in flanel, 5 of 6 oogewas- schen handdoeken; de sleutel der voor deur is iugelijks verdwenen. Opmerkenswaardig is het, dat de die ven de zilveren lepels van tusschen an der in wit metaal hebben uilgeko/eu. Bij den advokaat Galle werd er niets dan eenen winterjas gestolen, alsook eene herkenningsmedalie der Koninklijke Reddersmaatschappij hier hadden de dieven de draden eeuer electrisclie bel overgeschoveo. De indringing heeft plaats gehad langs de poort neven Louis Ruyssinek, bliksla ger, Esplanadestraat; op den koer aldaar hebben de dieven eene ladder legen den muur vinden hangen,en met behulp dezer ladder,hebben zij verscheidene hofmuren overgeklommen. Na de diefte zijn zij langs de voordeur met den buit wegge vlucht. Hofstade. Zaterdag namiddag, werd de genaamde C. Bocqué, oud 17 jaar, werkman in 't vellenfabriek, staande op de grensscheiding onzer gemeente met de stad Aalst, door de raders van T mekaniek waaraan hij werkte gegrepen en ijsselijk verminkt. Drama der ellende. Zaterdag namiddag, rond 5 1/2 ure, kwam eene net gekleede vrouw, van ongeveer 59 jaar langsheen het kanaal van Willebroek, te Brussel. Zij maakte wanhopige gebaren. Van lijd tot tijd zette zij zich neder op eene der banken in de Groendreel en begon te weenen. Al met eens wendde zij zich naar het kanaal en na rondom haar een blik te hebben geworpen, sprong zij in 't water. Een genaamde Heuninckx, wonende Groendreef I0U, had de ongelukkige gade geslagen. Hij sprong haar ter hulp en na verscheidene keereu te hebben geduikeld gelukte hij er in de arme vrouw aan wal te brengen. Hij deed haar naar het politiekommis- sariaat der Masuistraat brengen, waar men meer dan een uurwerken moest om de wanhopige terug tot het leven te bren gen. De arme vrouw welke vervolgens naar het hospitaal gevoerd werd, verklaarde zekere weduwe M... te zijn. Zij had zich willen om het leven brengen, daar zij stierf van honger. Eene moedige reddingZaterdag namiddag, rond 4 ure, waren op de Schootkaai le Gent, eenige kinderen aan den boord van 't water aan spelen, toen opeens de kleine Paul Huyghe, omtrent 10 jaar oud en wonende in den cité Toch, Kazemattestraat. in het water viel. De kleine onvoorzichtige ging verdrin ken en was reeds eenige meters ver in de vaart gedreven, toen de genaamde Jacobus De Clercq, zandboer, wonende in de Molenstraat, 5, le Ledeberg, den talus afliep en tot aan de borst in het water ging; de man kon den kleine bij de hand grijpen en hem behouden aan kant brengen. Deze daad van moed en zelfopoffering is des te grooter en te lofwaardiger, daar de genaamde De Clercq niet zwemmen kan en hij daarenboven maar het vrij gebruik van éênen arm heeft. Het is te hopen dat de goede man beloond worden zal voor zooveel helden moed. GEZONDHIED AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeclDn Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsvert- ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,u hartklopping, slijmerighhedei- brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nissen, der borst, keel, adem, slem, loozen, blaas- levcr, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bij het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin cn ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ODgevallen der kindsheid te on- wijken. ïOO.OOO genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476 de E. H. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, slechte spljsverteering maag- en zenuwpjjneo.zwakbeid en nachtelijk zweten N. 09,625. Avignon 18 April i876. —De Reva lenta van Du Barry heelt mjj op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag en nacht cn akelige slaaploosheden. Tegen ale doze kwalen, waren alle rcmediên even krachten loos gebleven, de Revalenta heelt mij volkomen gereed Borrel, geboren Caibonnctly, Bcswmstraat, N 1. Genezing N- 98,öi4. Sedert jaren leed ik aan verlies van eeUust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het bart, der nieren, der blaas, aan zcnuwprikkelingen en langmoedigheid alle di ze kwalen zijn verdwenen onder den weldocndcn invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, ouder wijzer le Eynanfas Frankrijk.) N* 51,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos hcid, asthma, hoest, winderigheid, krampenen bra kingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longver- teering, met hoest, spuwen, verstoptheid en loofbeid van 5 jaren. N. 49,522 M. Baldwin, van de vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas en der ledematen ten gevolge van overdaad der jeugd. M. Gauthier, le Luzarches van eene hardnekkig- vfrsioptheid, verlies van eetlust, verkoudheid en brone chitis. De vrouw van den heer Meier van Volvie, van een longontsteking met bloedspuwing en hardnekkigen heest. Verslag van geneesheer Routh, opperheelmeester van 't vrouwen- en kinderen hospitaal den Samaritaan te Londen. Natuurlijk rijk aan onmisbare beslanddee- en voor bet bloed om de ontwikkeling en het behoud te verzekeren van het hoofd, der zenuwen, van 't vleesch en der beenderen. De Revalenta is het voedsel bij uitmuntendheid welke alleen voldoende is om den vooruitgang vea de kinderen en der zieken van allen ouderdom te verzekeren. Vele vrouwen en kinderen ver kwijnende door uitmergeling cn wel bewezene wakheid zijn door de Revalenta volkomen genezen c .eest. Voor de lijders, aan teering en achitis is zij er oordreli dan de levetraan. Viermaal voedzamer dan het vleesch spaart zij 30 maal den prijs der medrcjjneu. In dooze,. van i/4 kilo fr. 2.25 i/2 kilo fr. 4,001 kilo fr. 7,00 ;2 i/2 kilo (r. 10,00; 6 kilo Ir, 36.00 (2 kilo fr. 72,00. f hescbuilen van Revalenta in doozei. van *,00 cn 7,00 fr.Revalema-Ghocolaadi/2 pond fr. 2,25 1 pond 4,O0 fr. 2 ponden fr. 7,00. Verzending tegen poslbon jranco. Algemeen agent vow Bclgit M. KMIKL TEMMERMAN, Rouppephats, 4, Hrjssel. Depots Te Aalst, MM. Emiel Mega» os, Callebaut en Meirsciaut, apothekers cn A. Uelbaite cn C°, tyo- cerijeu. Te Amove, by M. Druwé-Jelie koopman in specerijen.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2