wijziging aan ite drankwet. De «lnaptijtl voor kinde ren. Een Duiisch geneesheer, l)r Cold, hcefi onlangs een pleidooi gehou den om de kinderen en da jonge men- schen eeuenlangere» lijd ie late» slapen. Een gezond kind slaapt bijna aanhoudend in de levensjaren, de ouders laten de kinderen gewoonlijk gaarne slapen, als zij willen. Maar op hun zesde of zevende jaar, als zij beginnen naar school te gaan. dan verandert het. Op tienjarigen leeftijd mag hoogstens negen of tien uren geslapen worden en dal wordt, hoe ouder zij worden, steeds minder. Ur. Cold beweert, dal een jeugdig mensch van twintig jaar, negen tot tien uren slaap behoort toegestaan te worden. Bij onvol doenden slaap rusten het zenuwgesteld en de hersenen niet voldoende en de gevolgen daarvan zijn dikwijls niet te voorzien. Van langs om «sterker. De Engineering meldt dal een suelschie- lend kanon, onlangs te Newhaven door het Winchester Repealing Arms C° is be proefd geworden. Het is eeti mitrailleuse die 900 kogels per minuut afschiet. Het kanon is omgeven van eenen koker waar in 4 1/2 liters water zijn, die, wanneer de machien werkt, op éênen minuut ver dampt zijn. Uil de gedane proefnemingen blijkt, dat, zonder dit water, hel kanon in een halven minuut lijds zoo heet wordt dat men er niet meer mede kan schieten. De mitrailleuse Maxim, die tot thans toe aan het hoofd stond van alle derge lijke wapens, kan slechts 750 kogels per minuut schieten. llevolklng. De bevolking der gansche wereld zou, volgens de jongste statistieken, ongeveer anderhalf miljard menschclijke wezens bevatten. Van dit getal, zou Azië alleen meer dan de helft bevatten (826 miljoen). Gansch Europa, met zijne 357 miljoen, zou iets minder bevolkt zijn dan China. In Afrika met zijne 164 miljoen en in Amerika met zijne 122 miljoen inwoners is de bevolking meest verspreid. Van deze gezamenilijke bevolking ster ven er jaarlijks 52 miljoen menseden, hetgeen een middengetai maakt van 62 per raiDuut. De middenmaat des menschelijken le vens is ongeveer 38 jaar en van de 100,000 persouen is er een die 100 jaar leeft. Een zwarte «Inliliu. Door mijnheer Green, te Norlolk, Nurseries Derchans, moet enne zwarte dahlia gewonncr. zijn, waaraan men den na >m van Black Prince gegeven heeft. Eene afbeelding ervan verscheen onlangs in de Horticultural Times van Londen. (Tuinbouwbl.) Ziellier den tekst van het ontwerp, woensdag in de Kanier neêrgelegd. Art. I. Artikel 8 der wet van 19 augusti 1889, betreffende 't vergunnings recht, opstellen in dezer voege 'l Vergunningsrecht is niet verschul digd voor de slijterij die, niet onder de toepassing van artikel 7 vallende door den overlevenden echtgenoot wordt voortgezet. Dat zal ook het geval zijn wanneer de slijterij in hetzelfde gebouw wordt voort gezet door de rechtstreeksche erfgena men van den laatsten bewoner. De vrijstelling, wat de erfgenamen betreft, is beperkt tot 10 jaar, te rekenen van het overlijden van den persoon, van welken zij erven. o Art. 2. Wat de erfgenamen be treft, is de vrijstelling van kracht te be ginnen met 1 januari 1891. {Geleeken,l.) F1ÉVÉ. de HEMPTINNE, LEFEBVRE en RAKPSAET. Het ontwerp werd zonder debat in aanmerking genomen, en onmiddelijk naar de alüeelingen gezonden. Kiezing Ic üinaiit. Donderdag 24 meert. Ziehier de uitslag Aantal stemmers991. MM. Delvaux, katholiek, 702 stemmen Houba, liberaal, 277 stemmen. Katholieke meerderheid -425 stem men. In januari 1891 was de meerder heid slechts 253 stemmen. Men schrijft uit de Kempen aan de Patrie van Brugge, dat er geeue spraak is van eene kandidatuur van den heer De Volder, te Turnhout. De heer De Volder zegt de briefschrijver alhoewel van Kempisch bloed, denkt er niet aan in de Kamer terug te koeren en de pogingen in zijn voordeel, waarvan gesproken wordt, bestaan niet. Ik spreek met kennis van zaken. Des te beter PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Is pastoor benoemd te Aeltre, de E. H. Th. Dalschaert, pastoor te Voorde. De E. H. C. De Geyter. ondeipastoor ;e Meerdonck, is onderpastoor benoemd teVynckt, in vervanging van den E. II. J. Burrick.die in het bisdom van Ogdens- burg, in de Vereenigde Staten, treedt. !>e E. H. A. Batens, priester der laat ste wijding, is onderpastoor benoemd te Zolder, in het Bisdom van Luik. Volksknmer. Keuring van 't slachtvltescli. Ter gelegenheid van een verzoekschrift betrekkelijk de keuring van 't slachtvleesch heeft de heer minis ter, op aanzoek van M. De Sadeleer, ver tegenwoordiger ouzes arrondissemenls verklaringen gedaan die overal goed zullen onthaald worden. De kosten van keuring moeten door de gemeentekas gedragen worden deze kosten mogen niet meer bedragen dan de redelijke bezoldiging van den bewezen dienst. De gemeentebesturen moeten zich naar hel tarief van de regeering niet schikken zij mogen in alle vrijheid ak koord maken met de keurders. Hel krediet van 250 duizend frank toegestaan als schadeloosstelling uit hoofde van 't verlies van koeibeesten aangedaan van tuberculosis zal kortelings ter beshcikkicg der provincies gesteld worden. Allerhande nieuws. Men zie ÏVotarieele aunoncen op tie 4" bladz. Botermarkt.Heden zaterdag werden 890 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 7132 kilogr. P* Eerste Communie. Tenbureele van HEN O EN DER BODE, Korte Zoutstraat, Nr31, Groote keus van Kerkboeken in alle handen, Paternosters, Beeldekens, enz. Goede waar en kleine prijzen. Wij herinneren onze geëerde lezers dat wij niet alleenlijk de gazel De Henderbode drukken gelijk som migen het hebben hooren zeggen, maar ons gelasten met alle Boek- en Sieen- drukwerkeu hoegenaamd ook. Spoedige bediening en hoogst gematigde prijzen. Lietdadigheidssermoon. Op Zoudau 27 maart aanstaande zal de Eerw. Heer Heynssens, pastoor van Siut- Joseph.te Gent, in onze St. Martinuskerk, gedurende de Mis van 11 ure een ser- moou prediken. Eene omhaling zal ge daan worden ten voordeele vande l'afdee- ling der Confrérie van de cbristene huis moeders. De personen welke zouden belet wezen het Sermoon bij te wonen, kunnen hunne gifte laten geworden aan Dame Leirens- Eliaert, Kapell- straal en juffer Van den Hende, Nieuwstraat. ïV'ationule Militie. Voor de lie itiug «au 1892, moeten door de ver- schillige mihtiekanious van ons bestuur lijk arrondissement geleverd worden, le weten 25® kanton Aalst, 53 manscha 26° id Mooi'Sel, 27 id 27= id Lede, 29 id 28* id Oordegein, 21 id 29e id Hueliert. <*0 id oo- id Her iel?; 28 id 31' id Steenhuyze, 25 id 32" id Sot legem. 31 id 35® id Geeraardsb. 34 id 34® id Idegem, 23 id 35® id Ninove 29 id 36® id Meerbekc, 39 id Te samen 365 manschappen De na&imactnen in 't bereik van alle bearzen- Het huis Kirmin Mignol le Brussel, biedt 3.200 uit muntende en splinternieuwenaairaaehienen£tia* Howe le loop die het n-'g ijheeft. le beginnen van honderd frank, betaalbaar nu t vijf frank le uiaandc. Het huis Kirruin Mignot verkoopt ook de maehiencn Davis met loodrechte vervoering, er. de maehiencn Domestic. Opel, en dere, niet vervoering op haaks- kens. betaalbaar met tien frank te maande. Eene juffer V. De B... van Ooster- zeele, had sedert een tiental jaren veel pijn in den rug zoodat zij er reeds naar gegroeid is. Zij was reeds bij vele doktors geweest,alsook in hel hospitaal van Gent, maar niets geholpen. Nu Maandag weêr moest men om den heer De Beir, genees heer te Scheldewindeke, loopen. Deze onderzocht haar en vond dat er iels in haren rug moest zitten. Hij deed eene kleine operatie, en tot zijne groote ver wondering vond hij eene stopnaald van 10 centimeters lang. Eerste zwaluwen. Een honderd tal zwaluwen werden Donderdag mor- gend op de Muutschouwburgplaats, te Brussel gezien. Welkom aan deze lieve vogeltjes, de voorboden der lente. Wij vernemen zegt de Patriote, dat de conservatieve vereeniging van Brussel, de aischrabbing van de kiezerslijsten beeft bekomen van den beruchte» Nieter, die over eenige maanden in de Eloile zulke geruchtmakende polemiek voerde. Verkooping Boulanger. De eerste dag der verkouping van Houlanger's in boedel heeft nogal ophef gemaakt en ta melijk veel geld opgebracht. De brusselsche gapers hielden er aan eene relikwie van den beroemden too- neelheld le bezitten en boden zotte prij zen. Voor drie paar beddelakens de loekes van de genei oei zegde de roeper, werd 46 fr. betaald. Zijne voelkussentjes 60 tot 80 fr. Chincholle van den Figaro betaalde 8 fr. voor de onibijllas, die geenen frank weerd is. Het peerd Jupiter werd verkocht voor 1900 fr. De rijtuigen werden toegewezen aan de volgende prijzen de landau 550 fr. de coupé 825 fr. en de Victoria 850 fr. Een brusstlaar die eene oude rammel kas bezit, welke hij geerne aan den man zou brengen, had den notaris gevraagd om die ook in den verkoop te zetten. Hij zou er zelfs het traditionueele roode bloemke op doen schilderen. De notaris heeft den man wandelen gezonden. Twee paar koetsiersleerzen werden voor 15 fr. verkocht, twee koetsierfrak ken voor 55 fr. de zadel van den gene raal voor 40 «n een vrouwensadel voor 3o fr. De eerste dag heeft de verkoop 11406 fr. opgebracht. Carnaval-moord te Brussel. - - Tij dens de vastenavonddagen werd een achtbaar burger van Brussel door eenen gemaskerden persoon aangerand en met eenen stok met looden knop in den nek geslagen. Het slachtoffer van die aanranding viel en brak den neus op den boord van het gaanpad. Thans is hij gestorven aan de gevolgen der bekomen wonden. De pleger der aanranding is lot nu toe onbekend gebleven. Het huis Solvay van Brussel had op de fabrieken Cockerill te Seraing, toe stellen geplaatst tot het opvangen van den rook der schouwen, om daar zekere scheikundige stoffen uit te trekken. Die toesteiieu moesten woensdag voor de eerste maal werken. Bij de proefneming begaf een der werk lieden zich in de bewaarplaats der vluch tige olie. De daaruit ontsnappende gaz vatte vuur, ontplofte en stichtte brand. Het gebouw werd vernield en de onge lukkige werkman bekocht het met de dood. Hisdaad te Gaesbeek. Het parket van Brussel heeft zich naar Gaesbeek begeven, waar in een onbebouwden grond het lijk gevonden werd van eenen persoon, die rond de 50 jaren oud schijnt. Het lijk was geheel met wonden over dekt. Het parket gelooft dat er eene misdaad heeft plaatsgehad, en heeft liet lijk naar Biussel doen overbrengen om het te pho- lograpnieeren. M. D'Elhoungne, gewezen volks vertegenwoordiger en Staatsminister is gevaarlijk ziek. Hij heeft uit de handen van M^r Stillemans de laatste HH. Sa cramenten ontvangen. De eerw. pater Boeiemaa heeft zijne biecht gehoord. Vreeselijk ongeluk. Dijnsdag namiddag om 4 ure, waren de werklie den van de labriek Dobbelaere-De Muynck te Sleilinge, zeer verwonderd dat de maci.ien bleef voortdraaien en niet stil gelegd werd gelijk gewoonlijk met den schoftijd. Men ging zien en men vond den machi nist met vermorzeld hoofd in de ma- chienknmer liggen. De muur was vol bloed en de hersens van den verongelukte kleefden eraan. Men weet niet hoe het ongeluk gebeurd is. De on -elukkige is 44 jaar oud en laat ceu» weduwe en een kind na. Hij was van onberispelijk gedrag en zeer geacht van zijne meesters. De heer Dobbelaere neemt al de kosten der begraving op zicb. Een honderdjarige. Wij hebben gemeld dat er zondag te Weerde groote feesten zullen plaats hebben, tei gelegen heid der honderdste verjaring van eenen inwoner dezer gemeeuie. De feesten worden geopend met een plecliligen dienst van dankbaarheid in de Kerk, eene ontvangst ten gemeemehuize, een historische stoet, oplating van bal lons, fakkeltocht, verlichting enz., enz. Men kan wel oordeelen dat er bij goed weer niet weinig volk naar dit schoone dorp zal trekken, om du feesten bij te wonen. Restitutie. In 1875 werden be langrijke ontvreemdingen ondekt,gepleegd ten nadeele van eenen grooten n ij veraar eener gemeente uit den omtrek van Hal. Over eenige dagen, kreeg de weduwe van den nijveraar, hel bezoek van den pastoor der parochie. Ik kom u dertigduizend frank bren gen, zegde de geestelijke, die mij ter hand zijn gesteld in den biechtstoel, door iemand, die liet geheim der biecht mij niet toelaat te noemen. Mij deze som toevertrouwde, heelt de biechteling mij hekend, medeplichtig geweest te zijn aan de ontvreemdingen, over verscheidene jaren ten nadeele van uwen echtgenoot gepleegd en heeft mij verzocht u deze 30 duizend frank le willen overhandigen als eene eerste afkorting. Aan den geestelijke is op zijne vraag een kwijtschrift ter hand gesteld van die 30 duizend frank. Moord en moordpoging. Woens dag avond, korts na 7 ure, is de sta i Lokeren in opschudding gebracht door eene moord, die getuigt van eene wreede koelbloedigheid. Het drama had plaats op het Statie- plein. Ziehier in welke omstandigheden Zekere Fr. Fierens, landbouwerszoon van den wijk Slaakte, soldaat bij het 1* regiment schutterij te Gent, was voor eenige dagen in verlof gekomen. Dijnsdag eindigde hei, doch hij had eene verlen- genis van twee dagen bekomen en kwam Dijnsdag avond met den trein van 7 ure, van Gent, in gezelschap eener juffer. Op het Statieplein wachitn hem zekere Marie Van Damme, eene jonkvrouw van rond de 40 jaren, met wie de soldaat vroeger betrekkingen had gehad. Heeft er eene woordenwisseling plaats gehad Hoe het zij, de soldaat liep op zeker oogenblik naar de herberg cheval de Bron- ze, gevolgd door zijne gezellin, die steeds riep Houdt de moordenaarater Fierens en zijne gezellin waren beiden getroffen in den hals en in de borst. Men veronderstelt door eenen dolk. De daderes, Marie Van Damme,achter volgde hare slachtoffers tot aan de deur der herberg, waar Fierens buiten kennis was gevallen, roepende Indien hij durft buiten komen is hij mijn man Den jongeling werden daar de eerste zorgen toegediend door toegesnelde voor bijgangers, die seffens dokior en politie hebben doen halen. De pleegster van dien verraderlijken aanslag is aangehouden on in het stads- gevang opgesloten. Doch het wapen is, naar bet schijnt, niet teruggevonden. Zoo men zegt, heeft zij bekend spijl te hebben dat de soldaat niet dood was. De wonde in den hals is niet gevaar lijk, doch die in de borst, slechts 1 cen timeter breed,is doodelijk.Rond 9 .'/2 ure is de soldaat bezweken, na bediend te zijn geweeat door de laatste HH. Sacra menten. De wonden van het ander slaahtoffer zijn niet gevaarlijk. Bicrverbruik. Dat er in Europa nog al eene stevige pint wordt gedron ken, blijkt uit de volgende cijfers Frankrijk brouwt ieder jaar ongeveer tien millioen hektoliters bier, in 2771 brouwerijen. Maar Duitschland spant de kroon met 25,434 brouwerijen en eene jaarlijksche opbrengst van 47,602,399 hektoliters. Dan komt Engeland met 11,992 brou werijen en 47 millioen hektoliters, Oos- stenrijk 14 millioen hektoliters en België met tien millioen hektoliters. Waarlijk, Gambrinus mag niet klagen dat hij geuite vereerders lelt. De blokmakers van Vracene en Niuukerken zijn, hel slachtoffer geworden van behendige aftruggelaars, die zich als belooper van den een of anderen eige naar doen doorgaan, boomen verkoopen waarvoor zij geenen last hebben en de blokmakers geld afzetten. Deze week kwam zulk een schelm bij den blokmaker Van Wolvelaar te Nieu- kerken, zegde de belooper van M. Braeck- man van Temsche te zijn en vroeg hem om eens naar eene partij hoornen te gaan zien, die hij hem tegen comptante beta ling /ou overgelaten hebben, daar er eenen hazaard aan te doen was. De man ging meê, bezag de boomen en kocht er vooreene som van rond de 200 franks, <)ie hij oogenhlikkelijk betaalde. Docli zekere landbouwer Nys,eigenaar, ziende dat zijne hoornen liet merkleeken van De Wolvenaer droegen, maakte hem hierop eene aanmerking en vroeg hem van wie hij zijrie boomen gekocht had. De man antwoordde dat hij die ge kocht en betaald had aan d mi belooper van M. Braackman van Temsche. Dan zegde de eigenaar hem,dat hij mei uen laaghartige bedrieger had gehandeld, want dat de heer in kwestie daar geen land liggen tiad en die boomen aan hem toebehoorden. Men vroeg inlichtingen aan M. Braeck- man, die verklaaarde aan niemand last gegeven te hebben om boomen te ver koopen. Diensvolgens was de man bedrogen en dp aftruggelaar moet stout geweest zijn, want hij is met den bedrogen De Wolve- laer, de boomen gaan opnemen in de ge buurte zelfs van Nys, den echten eige naar. Men is op het spoor van den dader, die in Vracene en Nieukerken voor 800 fr. dergelijke afiruggelarijen gepleegd beeft. Dieven op den buiten. Men meldt uit Deurne dat de genaamde Aimand V., fakkelmaker, wonende in de driehoek straat. te Borgerhout, na eenige mannen duchtig getrakteerd te hebben en hen lustig te hebben doen drinken, 's avonds door twee hunner werJ aangerand en van zijn geld beroofd. De ondankbaren hadden den man aan het kerkhof afgewaent, op den grond ge worpen en de 104 fr., die hij nog bezat, uit zijnen zak. gehaald. De aaurauders hadden zich in eene gracht verscholen gehouden. Eene vrouw, die dit toor.eel had nage zien, viel in bezwijming van schrik, zoo dat de voorbijgangers haar later moesten opnemen en ler verzorging in eene nabu rige herberg brongen. Bij den eerw. h. pastoor van Wijne- ghem, lulden dieven het paneel der straatdeur uitgesneden. Gelukkig was de •leur Yan binnen met eene ijzeren plaat bezet, zoodat de inbrekers er met leege handen moesten van doortrekken. IFat boeltje Twee jonge heeren en twee jufvrouwen, hadden in de Cas- siersstraat, te Antwerpen, eene gemeu belde kanier gehuurd, welke zij te samen bewoouden. Dijnsdag morgend verlieten •Ie twee meisjes de woning en's avonds kwamen de jongens nog slapen. Doch 's addereddaags 's inorgends, eer de an dere huisbewoners op waren, vertrok ken deze ook. De vrouw van beneden,die op de kamer een onderzoek kwam doen, zag aai hare huurders de beddekens, een spiegel en andere voorwerpen hadden meêgenomen. De politie wen verwittigd eu men vond de vluchtelingen op eene gemeubeleerde kamer der Kloosterstraat, '•e twee jonge heeren werden herkend voor leegloopers van stiel en oudveroor- deelden. Alle vier zijn aangehouden. Een Sequah te Thielt aangekomen. De politie dezer stad had vernomen dat er hier een kerel rondliep die Scquah speelde. Hij verkocht medecijnen die goed waren om alles te genezen de blindheid, de doofheid, de vallende ziekte en vooral bel flercciju en het rhuma- tisme. Sequah verkocht veel en deed zijne fleschjes betalen tegen twee frank het stuk. Eene blinde vrouw gebruikte Sequah's middels maar hare oogen zwollen zoo geweldig en ze kreeg zulke schrikkelijke pijnen, dat ze meende het vuur in hare oogen te krijgen. Een andere persoon, die leed aan maag pijn, nam ook van de geneesmiddels van den bedrieger deze meende dat hij ver geven was, en heeft in aller haaste de hulp van eenen doctor ingeroepen. Al de fleschjes en potjes van den be drieger zijn in beslag genomen. Verre het meesten deel zijn opgevuld met amo- niac. Opgelet, menschen, die u hebt laten bedriegen, en u wel gezwicht de genees middels van dien en van andere kwak zalvers te gebruiken De bedrieger die te Thielt rondgeloopen heeft, is een kerel van Lichtervelde. Er is brand ontstaan in een gedeel te van het Hertogenwald, in liet gedeelte genaamd Bosch van Grüuchen. Het is eigendom van den Staat. Twee hectare» bosch zijn vernield. In een onvoltooid huis, te Houdeng- Gosugnies. heeft men hel lijk van eenen fojrkramer gevonden, welke ongetwijleld vermoord werd. Het parket van Bergen heeft huiszoekingen bevolen bij versohil- lige personen. De vermoorde had daags te voren eene aanzienlijke geldsom ont vangen. Te Roisin (Bergen) heeft men op het dorpsplein zekeren Grasquio ver moord gevonden. Diefstal schijnt de drijf veer van de misdaad, want men weet dat hij vee. geld bij zich had. Zekere Denis is aangehouden. Echt Amerikaausch. In eenen der groote schouwburgen van Brooklijn, wiens vertooningen geenen den minsten bijval genoten,hebben thans worstelingen plaais voor vrouwen. De dames, aan wie deze nieuwsoortige sport ten hoogste bevalt, betwisten elkan der hardnekkig de prijzen. Van zoohaast de gordijn wordt opgetrokken begint bet gevecht. De overwinnares bekomt eenen zilve ren heupbar.d, eene som van duizend dollars en den titel van kampioen. Van den eersten avond was de zaal eivol en de bijval overgroot. De kam pioen» verklaarde te heeten Miss O'flara; zij had een gezwollen neus en een bebloed oor. Den tweeden avond moest de politie eenen ordedienst inrichten, om de menigte op afstand te houden. HOLLAND. Ontploffing te Amsterdam. De Hol- landsche dagbladen bevatten nog de vol gende bijzonderheden over de vreeselijke ontploffing in de Huidenstraat, te Amster dam, waarvan Hel Handelsblad de eerste tijdingen meedeelde Onder het brandende puin zag men een man vruchtelooze pogingen doen om zich uil het vuur te redden. Een gasbediende der Impérial Joh. A. Reygbart, wierp zich met levensgevaar lusschen de balken en steenen en trok den ongelukkige tevoorschijn. Zijn gelaat was geheel bebloed en zijne kleeren brandden, spoedig trokken anderen hem liet brandende goed van het lijf, waarna de man naar het gasthuis werd gebracht. De eene zocht zijne moeder,een ande re miste zijne zuster, een derde liep naar het gasthuis om zich zekerheid te ver schaffen. De draagbaren kwamen en gingen. Het was een tooneel van angst en radeloosheid, zooals men hi.-r ter stede gelukkig nog nooit gezien had. M. Van Eupen was tijdens de ramp af wezig, en vond zijn geheel gezin omge komen. Ook schijnt een vrouwelijk fami lielid, sedert eenige dagen bij M. Van Eupen gelogeerd, den dood gevonden te hebben. De dienstbode is door de ont ploffing op straat geworpen er» zwaar gekwetst van onder het puin gehaald. Het wegbrengen van de opgehaalde lijken, in de daartoe aangebrachte gast- huismanden, veroorzaakte eene groote ontsteltenis onder het talrijke publiek, dat tot in den nacht aanwezig was. Ten half-een werd de groote ladder, welke vroeger voorden Stadsschouwburg stond, opgericht, om het vuur, dat nog steeds in de bovenverdieping woedde, te blusschen. De schade is nog niet te overzien ook de huizen op de Keizersgracht zijn van achter beschadigd. De ontploffing was zoo hovig, dal de balken en vloer boven den winkel ver brijzeld en in stukken op de straal wer den geworpen. In winkels in de Huiden straat zijn zelfs de ruilen en voeden der vensters tusschen voor- en aahterkamer vernield. De meest waarschijnlijke oorzaak der ramp is deze, een val mei benzine lekte alians de hulp van jufvrouw Van Wyle werd ingeroepen om te helpen bij het schoonmaken 'van den winkel. Naar men zegt, is de dienstbode toen met een licht gekomen om te lichten, waardoor de ontploffing ontstond. De snelle uitbreiding van.den brand is daaraan te wijten, dat in den gemeen- sc'iappelijken muur tusschen den drogist- winkel en den sigarenwinkel een gat van omtrent zes meiers geslagen werd. Het puin viel in de huiskamer achter den winkel, welke kamer in een oogwenk in vlam stond. FRANKRIJK Gesmolten lood. Men zal zich nog wel de zaak hei ritmeren van vrouw Lom bard van Parijs die in meêplichiigheid van haar aangenomen vader Jean Bornet, gesmolten lood in het oor baars echtge- noots goot, terwijl deze sliep. Lombard was schreeuwend uit zijn bed gesprongen zijne vrouw vroeg of I hij zinneloos was, hij antwoordde niet, schreeuwde eenigen tijd voort, legde zich i weer in zijn bed en sliep. De volgende da en deed hij zijn ge- woon werk maar hij bleef toch pijn in zijn oor hebben. Eindelijk ging hij bij eenen dokter, die hem het stukje lood uit hel oor haalde. Daar het lood juist den vorm had, van T inwendige van het oor, was het duidelijk dat het daar in vloeien der» toestand was ingegoten. Niemand dan zijne vrouw en Jean Bornet konden in zijne kamer komen, zij waren dus de plichtigen. Woensdag is de zaak eindelijk voor de rechtbank opgeroepen. Men heeft er ech ter geenen kop aangekregen hoe een man wien men gesmolten lood in het oor giet, zoo maar seffens weer kan in slaap val len. Daar de verklaringen der geneeshee- ren hierover verschilden, bleef de zaak twijfelachtig en werden de beschuldigden vrij gesproken. Zonderlinge ontdekking.Een koop man van Parijs, M. Grelot, heeft eene allerzonderlingste ontdekking gedaan op zijti buitengoed te Nogent-sur-Marne. Hij had werklieden den last opgedra- gen een sedert 20 jaren verlaten put te ontruimen, die voor drie vierden met allerlei afval gevuld was. Hij was eërst verrast toen hij na de eersie opruimingswerkeu eenen trap ont dekte, die haastig in de rots scheen uit- gekapt. Deze eerste ontdekking wekte zijne nieuwsgierigheid op, en 51. Grelot gaf de werklieden last voorzichtig te werk te gaan, te meer, daar eene legende aan den put verbonden was. Eenige dagen later ontdekten de werk lieden eenen gang van twee meters hoog r en een meter breed maar men oor- deeleover hunue verDazing, toen zij ten einde dien gang,tegen den muur geleund, een soldaat zagen staan, die het uniform droeg der nationale garden van 1870. Niel alleen de houding maar bet onge schonden van het lijk zelf was zoo opmerkelijk, dat de werklieden, niet wetende wat denken, de vlucht namen en verhaalden wat zij gezien hadden. Na tuurlijk was het gerucht dier ontdekking spoedig verspreid de moedigsten daal den weer in den put om het onderzoek voort te zetten. In eene zaal achter den gang,zagen zij tiet lijk van eenen luitenant der n ttio- nale garde, op eenen stoel gezeten, voor een kleine taf l, waarop eenige voorwer pen, eene flesch en een glas stonden. In eenen hoek der zaal stouten eenige ge weren. De houding van den officier, is die van een man die slaapt. l)e armen zijn gekruist en het hoofd ligt op de borst voorover gebogen. Men heeft de identi teit van de lijken nog niet kunnen vast stellen men hoopt echter daarin te ge lukken. met de papieren die men in de zakken van den luitenant gevonden heeft. Men verliest zich in de gissingen over de zonderlinge ontdekkingen. SPANJE. Een spaansche bedrieger. Dezer dagen bemerkte een veldwachter van Chaville een welgekleed man, die bezig was in een bosch met eene koord opmetiugen te doen. Hij sloeg hem eenigen lijd gade en zag, toen hij eenigen lijd gemeten en her haaldelijk een stuk papier nagezien had, den man zijn vest uitspelen en den grond op zekere plaais beginnen op te delven. Hij vroeg hem wat hij daar verrichtte. Ik studeer de kruidkunde, ant woordde hij. En hebt ge daarvoor een plan en eene schup noodig. De vreemdeling ontstelde en daar hij op de verdere vragen van den agent niet kou antwoorden, maakte deze een pro ces-verbaal. Voor den rechter verschenen kwam al les aan T licht. De beruchte spaansche bedrieger, die overai schatten verborgeu heeft, had ook hij dien ongelukkige zijn reeds overbekende» truc aangewend. Hij had aan M. Bouneau eenen brief geschre ven, waarin hij verklaarde op zekere plaats in Chaville 14 millioen te hebben begraven. Voor 5000 frank kon hij een koffer terugkrijgen, dat hem vroeger ontstolen was, en waarin het plan der plaats met aanwijzing van den schat verborgen was. Hoor schitterende beloften verleid, had 51. Bonneau hem dc 5000 fr. gezonden en in verwisseling het plan bekomen. On- noodig te zeggen dat de rechters niet weinig lachten met de naiviteit van M. Bonneau. Gelukkig is thans, zooals men weet, de schatten verberger aangehouden. OOSTENRIJK. Het gevaar van den telefoon. De Paix verneemt uit Weenen De bestuurderder telefoonmaatschappij had sedert lang een hijzonderen draad aangelegd, om al de nieedeelingen, die lusschen den keizer, de kansel .nj, en het ministerie va i oorlog ge wiss-ld wer den, alsook de samenspraken o^er zaken der groote financiers, te kunnen afluiste ren. De geheimen, die hij aldus machtig wer gebruikte hij voor zijn.- Beursspe culaties. Hij werd echter door vijf inge nieurs der maatschappij verraden en aan gehouden.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2