LANDBOUW. Een en ander. Revalenta Arabica. af is zich tot het algemeen stemrecht te bekeerenonder zekere voorwaarden. In een woord, het zou mij niet ver wonderen dat de doctrinairen gebaarden het algemeen stemrecht by te treden. Zij zouden het zelfs reeds lang zijn bijgetre den, indien zij konden gelooven dat de burger-kiezer hen tot daar zou volgen. Hun eenig doel is eigenlijk men kan het niet te dikwijls herhalen de her ziening te doen mislukken om het mini sterie te doen vallen. En de les voor de katholieken daaruit te rapen is, dat zij uit al hunne krachten eensgezind moeten werken, om de her ziening te doen gelukken en de katholie ken aan het bewind te houden. De Independenten maken reeds het kies terrein gereed maar voor wat hun kiesprogram betreft, hebben zij nog geene algemeene beslissing genomen en alles wat daarover werd meegedeeld, is voorbarig. Mistrouw ook de tijdingen over de een of andere candidatuur. Geen enkele, ik zeg geen enkele onderhandeling is tot hiertoe gedaan in naain van het comiteit. (Handelsblad.) Veever/,ekering. Zooveel tegenstand als de veeverzekering in Lim- brug ontmoet, zooveel bijtreding vindt zij in de andere gedeelten van Vlaautsch België. De Vrije Stem van Lokeren meldt ons dat bij de veeassurancie der wyken Evers laar en Naastveld alleen reeds tachtig landbouwers zijn ingeschreven. Te Boxlaar werd Zondag eene vergade ring gehouden. De andere wijken zullen volgen, voegt het blad erby. De hoogere overheid zal aangaande die belangrijke kwestie geraadpleegd wor den. De provinciale landbouwmaatschappij van West-Vlaanderen heeft gevraagd de groots tentoonstelling van 1893 te Brugge te houden. Xoiicln^rust. Tijdens de be raadslaging over de begrooting van Spoorwegen, Posten en Telegrafen zegde onder anderen M. Fris, Volksvertegen woordiger voor Mechelen, dat het invoe ren van de zondagrust een der beste en prijsbaarste verbeteringen was door mi nister Van den Peereboom tot stand ge bracht. Dit is eene bepaalde overwinning, zeg de M. Fris, waaraan men nimmer zal durven raken. En M. Bara, de gekende liberale gods diensthater en papenvreter, viel hem in de rede met de uitroeping Ge bedriegt u grootetijhs Ah! Ge bedriegt u grootelij ks Dus, ambtenaren en bedienden, groot en klein, gezijt verwittigd.... Als M. Bara en zijne vrienden opnieuw aan 't bewind komen zullen zy u de zondagrust ontnemen die gij nu heden geniet en die u zoo welkom, is. Ja, als de liberalen weèr eens moesten meester worden dan zal het met uwe zon dagrust gepast zyn dan zult gij weèr moeten arbeiden als anderen rusten, als anderen zich vermaken dan zal men u de rust ontrukken die M. Bara en zijne vrienden zich zeiven gunnen. Dat de ambtenaren,bedienden, werklie den der Spoorwegen, Posten en Telegra fen zich die voorzegging op tijd en stond gedenken.- Als de liberalen meester worden,is het met de zondagrust gepast en breekt een tydperk van slavernij opnieuw aan liet nieuwe uur. Zooals men weet zal te beginnen van I mei het uur van Greenwich officieel in ons land aangenomen worden. Het uur van het engelsche observato rium is op het onze 17 minuten 29 secon den achteruit.dat wil zeggen dat wanneer het hier twaalf ure is, het te Greenwich slechts II ure 42 minuten en 31 seconden Den 1 mei dus ten 6 ure 's morgens zal de bestuurder van het observatorium van Uccle het uur van Greenwich aan de Noorderstatie van Brussel telegrafeeren. En van dat oogenblik af zullen al de sta tiën des lands, al de treinen, werk van postbureelen, telegraafdienst, enz 17 minuten 29 seconden vervroegd worden. Moeten wij op reis, dan moeten wij dus 17 minuten vroeger van huis gaan, en bij gevolg 17 minuten vroeger opstaan. Wij mogen daarentegen 's avonds 17 minuten vroeger naar bed gaan. Gij krijgt uw dag blad 17 minuten vroeger daar de redactie moeten zorgen bun blad zoo veel vroeger ter perse te leggen, om de post niet te missen. Wril men dus op den 1 mei 's morgens niet te laat komen, dan zal men verstan dig doen, 's avonds te voren het uur zij ner horloge 17 minuten te vervroegen, ofwel het 's anderendaags zoo vroeg mo gelijk (dus rond 6 ure) met de staties gelyk te zetten. Drijvende bevolking. Het stoomschip Oldenburg van den Bremer Lloyd is met 2485 passagiers van Bremen naar Baltimore vertrokken dit is het grootste aantal landverhuizers liat ooit op een schip vervoerd werd. liet tweede nummer van het blad Les Chevaliers du Travail is verschenen. Een artikel luidt als volgt - Indien men ons het algemeen stem recht weigert, is het de oorlog welken men ons verklaart, en wij zijn verplicht dezen vol te houden door al de middels waarover wij beschikken. Het besluit des volks is genomen en het heeft dit besluit in zijne kongressen, in zyne meetings, in zijne bladen geuitin dien de Constituante het algemeen stem recht verwerpt, is de algemeene werksta king door het feit zelve uitgeroepen.» Men kou het eens pro beeren. Er worden jaarlijks 30 millioen kinderen geboren. Dit maakt 70 per minuut. Indien men ze allen in hunne wiegen naast elkander plaatste, zou men eene rij bekomen zoolang als den omtrek van den wereldbol. Dede men de moeders met hunne kin deren een voor een voorop stappen, gerekend tegen 20 per minuut,dan zouden de laatste 4 jaren oud zijn eer de laatste aan zijne beurt ware. Volgens de Suffrage Universel heeft M Buis te Brussel het Park-Leopold geweigerd voor het socialistisch feest van 1 mei. De Meuse van Luik meldt dat onlangs eene vergadering der burgemeesters van de gemeenten rond Luik heeft plaats gehad en dat die heeren, in strijd met het gevoe len van den burgemeester van Luik, ver klaard hebben dat er geene reden bestaat om de socialistische betooging van ln Mei te Luik te verbieden. A pi-i Ivi«eli»ït eieren cl ti m Een zwanzer heeft aan Le Palriote laten weten dat de gemeenteraad van Ninove een verzoekschrift heeft naar de Kamer gezonden, vragende alle voorstel tot referendum te verwerpen. Le Patriote is in zyne goede trouw be drogen geworden daar het stuk hem toe gezonden, bekleed is met den zegel der Stad Ninove en geteekend op bevel; de sekretaris, J. Janssens. Nu de sekretaris van Ninove is de heer Violon. De bezitter van het zegel dat, naar men zegt, ten tijde der revolutie van 1830 gebezigd werd, heeft er meer dan eens gebruik van gemaakt. Naar het schijnt is er aan Sequah een getuigschrift afgeleverd ge worden, bekleed met dit zegel, bestati- gende Jat verscheidene Ninovieten door dezen kwakzalver zijn genezen geworden Bij de beraadslaging over de ongere geldheden in de kerken te Parijs, heeft de minister Loubet gezegd Ik zou niet aarzelen, als de troebels voortduren, de kerk te sluiten, - Hoerah 1 zullen deradicalen schreeuwen. Schandezal het eerlijk publiek zeggen. Twintig schoelies, die beurtelings in elke kerk gedruis maken en vechten, zouden er alzoo in gelukken al de katho lieke kerken van Parijs te doen sluiten Dat laffe middel hebben zekere liberale burgemeesters in België toegepast bij het uitgaan van de processiën KIEBKRONIJH. De Brusselsche briefwisselaar van een liberaal blad deelt de volgende kiesbe- richten mede De heer Olin zal zyne kandidatuur voor de Kamer niet stellen te Nyvel. De heer Leon Defuisseux zal zich te Bergen op rang stellen, als kandidaat van het algemeen stemrecht. Te Brussel zal de heer Edm. Picard zijnen veldtocht van 1884 hernemen voor de princiepen van het progressism. Philippeville. Men schrijft uit die stad aan den Journal de Bmccelles dat de prins de Chimay waarschijnlijk de kandidaat der katholieken zal zijn, in de kipzing voor eenen volksvertegenwoor diger, in vervanging van zijnen betreur den vader. Volgens hetgeen aan Le Peuple gemeld wordt zouden de liberalen van Philippe ville als kandidaat voorstellen den heer Stephany Mineur, gewezen volksvertegen woordiger, die zich thans zou aansluiten bij het algemeen stemrecht. M.Ölin heeft inde A ssociat ion libérale van Nijvel aangekondigd dat hij zich niet daar, maar wel te Brussel als kandidaat voor de Kamerkiezing zal laten voordra gen. Of hij gelijk heeft Wettelijke ltesluiten. Bij koninklijk besluit van 29 Maart is de heer A. Beernaert, minister van fi nanciën, gelast met het interim van het ministerie van buitenlandsche zaken. Bij koninklijk besluit van 23 Maart is het verboden met snel wielen (vélocipèdes) te rijden langsheen dedijkenen trekwegen die geene openbare wegen zijn, tenzij krachtens eene bijzondere toelating door den hoofd-ingenieur van bruggen en wegen van het gebied afgeleverd en op de voor waarden in die toelating bepaald. Allerhande nieuws. KerstCommunie. - De plechtigheid der Eerste Communie had zondag in onze Sint-Jozefskerk en gister dijnsdag in onze Hoofdkerk van Sint-Mar- tinus plaats Een fraai zomerweêrheersch- te op beide dagen. Heden woensdag werd door Z. H. Mgr. Stillemans het II. Sacrament des Vorm sels aan deeerste communicanten bediend. Aulst. .lubelieesten. Twee onzer Katholieke Maatschappijen, gesticht in 1867, namelijk de Handboog maatschappij Ware Vrede en Een dracht (Muisken), en de Balboogmaat- schappij De Klauwaarts (Ark van Noë) gaan in Mei aanslaande het 25jarig Jubelfeest harer stichting vieren. De Maatschappij De Klauwaarts schryft eene groote openbare schieting uit ter waarde van 650 franks. De verdere feestelijkheden zijn nog niet vastgesteld. Diefstal. In de nacht van 4 op 5 April, dus van maandag op dinsdag, wer den ten nadeele van den heer De Boeck, wonende Ouden Schaapstal, Gentsche Steenweg, alhier, 37 hoenders en één haan gestolen. Deze hoenders zijn van alle kleur meest rosse en grijze en hebben eene waarde van ongeveer 100 franks. De dieven, want voorzeker waren zij verscheidenen in getal zijn op de hoeve binnengedrongen langs 't veld en langs denzelfden weg met den buit vertrokken. De waakhond hebben zij gepoogd te vergeven, want gansch den voormiddag was hij onpasselijk en braak te een slijmachtig vocht uit. Onze stedelijke Politie schijnt op het spoor der daders te zijn. Het is op 14 mei dat de manceuvers der ruiterij in het kamp van Beverloo zul len beginnen. Zij zullen bestuurd worden door generaal l'Olivier, Ongeluk op den ijzerenweg. Dijnsdag morgend is de reizigerstrein, komende van Oudenaarde, en die in Gent moest aankomen rond half negen, eenige meiers vóór het inkomen der statie van de Pinte, vlakover het kasteel van den heer Verlioost van de rails geloopen. De lokomotief en twee wagons liepen in eenen grachten een derde reizigers-wagon bleef op de helling staan. Men ziet van hier welke verwarring en welken schrik dit voorval onder de reizi gers teweeg bracht. Een groot getal reizigers heeft men, zoo men ons verzekert, langs de portels der omgekantelde waggons moeten uithalen. Vele personen waren lichtelijk gewond en gekneusd. De machinist is er nog bij tijds kunnen afspringen, anders ware hij stellig het eerste slachtoffer geweest. Wij hopen dat alles zich zal bepalen bij eenige lichte kneuzingen en schrammen. Een hulptrein uit Gent ontboden, heeft de reizigers naar Gent gebracht, alwaar zij aangekomen zijn rond 10 1/2 ure. Nadere bijzonderheden. Men meldt uit Oudenaarde dat de vrouw van eenen baanwachter, bij de Pinte, den wissel van het spoor gedraaid hebbende niet opgemerkt had dat de exentrieknaald niet ver genoeg verplaatst werd. Dit had voor gevolg dat een trein, die er overreed gedeeltelijk op een verkeerd spoor kwam en ontriggelde. De locomotief, de tender en drie reizi- gerswaggons werden omverre geworpen, gelukkig zonder dat er iemand gedood werd. De stoker en de machinist konden op den grond springen en de reizigers verlieten de waggons, gelukkig met slechts lichte kneuzingen. Gelukkig reed de trein op het oogen blik der ontriggeling met slechts geringe snelheid, zonder dat liadde men eene tweede editie van de ramp van Groenen- daal te betreuren gehad. En nu de oorzaak van het ongeval Er was op de plaats, waar de wissel naald moest werken, een stuk ijzer tus- schen de riggels gestoken, om te beletten dat de naald de tegenoverliggende spoor staaf zou raken. Er is dus eene brutale misdaad in het spel,een aanslag, die honderde menschen- levens had kunnen kosten, daar de trein vol menschen zat, die naar de foor van Gent gingen. Zondag avond rond 8 ure, is er in de H Sacramentstraat,te St-Nicolaas,achter de decanale kerk, een baldadig feit ge pleegd. Achter het koor dezer kerk, langs den buitenkant, heeft de familie van Lande- gem, rond 1784, aldaar haar praalgraf opgericht in blauwen arduinsteen en wit marmer, dat tevens als eeremonument dient aan liet Allerheiligste. Dit monument is zeer schoon van be werking in het midden boven het graf schrift, ziet men in halfverheven beeld werk het familiewapen in wit marmer. Neven dit middengedeelte springen twee opgaande pijlers uit, die engelenbeelden dragen in arduinsteen, welke voor eene gulden remonstrans knielen. Een dezer engelen is met geweld van het voetstuk gerukt, zoodat de ijzeren spil waarmeè dit beeld in het voetstuk was vast gegoten, afgebroken is; het lag in vier stukken op den grond. I)e plaatselijke politie doet een ernstig onderzoek. Maandag morgend is de oude woning van Jos. Van der Vreken gekend onder den naam van Jef de Kan wonende op Tereeken, te St. Nikolaas, ingestuikt. Ge lukkig dat de man niet te huis was. Laatst kwam de heer Serrure, bouw kundige, in naam van de stad naar zijne woning zien, om te onderzoeken of deze niet bouwvallig was, maar de heer werd niet binnen gelaten en moest terugkeeren. Jef de Kan dacht misschien dat men zijne kanwaarin hij zijne penningen zoo gierig vergaard heeft, zou ontdekt heb ben Het parket is andermaal naar Loke ren gekomen en heeft talrijke personen ondervraagd over den moord van den ka nonnier. De moordenares heeft bekend dat het niet met het gevonden tafelmes is dat zij gestoken heelï, maar wel met een an der mes zy heeft zelfs den persoon aan geduid aan wien zij dat mes geleend had. Deze, ondervraagd, heeft zulks bekend, maar hij wist niet waartoe het mes die- nen moesthij weet ook niet waar het gebleven is. Wat de kinderen der moordenares be treft, de dutsen wonen nog in het huisje, waar zij leven moeten van de winst der oudste dochter, een meisje van 16 jaar. Verleden week heeft het meisje 1,75 fr. gewonnen, waarvan allen moeten leven. In den nacht van vrijdag en zater dag zijn er een twintigtal kiekens ont vreemd ten nadeele van het gesticht der Broeders Dominikanen op de Groote Markt, te Lokeren. Ongeluk nabij Mechelen. Een schrikkelijk ongeluk heelt zaterdag op de spoorbaan, aan den overweg van Muysse plaats gehad. Rond twee ure namiddag kwamen twee vrouwen elk met eenen kruiwagen aard appelen door den barreel, welke met zelf werkende balken gesloten wordt. De eene was reeds met hare vracht de spoorbaan over en kwam terug om voor hare gezellin, die nog achter was, den reeds neergelaten barreelbalk op te lich ten. De spoorbaan vormt hier eene sterke kromming. De machinist van den aan snellenden expresstrein kon niet zien wat er aan den barreel gebeurde, ter oorzake van eene locomotief, welke op een afwij- kingsspoor stond. Op 't oogenblik dat de vrouwen op de baan waren met den kruiwagen, die door de eene van voor en door de andere van achter werd vastgehouden, werd Katrien Versteven, aan het hoofd getroffen en verscheidene meters van daar in de gracht geworpen Haar hoofdschedel werd geheel ontbloot en hare hersens spatten in 't ronde. De andere, Louisa, Goossens, werd dooi de locomotief in stukken en brokken ge reden. Geen enkel harer lidmaten is heel gebleven, zoodat men hare overblijfselen met schup en bessem moest bijeen zame len. Katrien Versteven leefde nog, doch alle poging om haar te redden was vruchte loos. Zij was 40 jaren oud en vrouw van eenen werkman. Louisa Goossens, 17 jaren oud, was dochter van eenen arsenaalbediende. De aanvoer van visch te Oostende bedroeg gedurende den eersten trimester van dit jaar 400 duizend frank minder dan verleden jaar gedurende hetzelfde tijdver loop. Alleen de Hollandsche sloepen zijn in vermeerdering met 5400 franksde anderen belgische, engelsche en fran- sche zijn in vermindering. Deze vermin dering is zeer aanzienlijk en zal, indien zij gedurende het jaar in dezelfde verhouding voortduurt, tot 1 1/2 millioen komen, wat 1, 3 minder is dan een gemiddeld jaar. Deze toestand is toe te schrijven aan de vermindering van visch in de Noordzee, het nieuwe fransche douanentarief en de verzachting van den Vasten. Wij hebben verledene week gemeld dat een burger van Y peren voor eene wedding in de leeuwenkooi was gegaan, terwijl een dierentemmer zijne toeren met de beesten verrichtte. Nu meldt een blad dat een andere voor eene wedding zijn hoofd in den muil van den leeuw heeft gestoken. Zou hetgeen tijd worden dat de politie eens voor goed een einde stelde aan die roekelooze waaghalzerij. De gevonden kardoes is er eene van de soort, die in de koolmynen gebezigd wor den, doch niet in die van Cockerill. Hermann Zeitung. De Ween- sche kleermaker, goed gekend om zijne zonderlinge manier van reizen is te Stock holm aangekomen in eene kist, volgens zijne gewoonte. Hij is aangehouden ge worden. KEItKELIJRR-STATEN. Leo XIII en Frankrijk. M. Lefebvre de Behaigne, gezant van Frank rijk bij het Vatieaan, die maandag in verlof ging, heeft zaterdag een afscheids bezoek gebracht aan Z. H. den Paus. Het onderhoud duurde lang en was zeer har telijk. Leo XIII is zeer welvarend, alhoewel eenigzins zwak. Hij drukte het verlangen en de hoop uit, dat de bisschoppen en de geestelijken van Frankrijk zonder voorbehoud het doel van het opperhoofd der Kerk zullen bij treden, voor het welzijn des lands. AMEK1KA. Vreeselijke slorm. Er komen thans nadere bijzonderheden over den storm, die op 31 Meert over de Vereenig- de-Staten gewoed heeft, en zulke vreese lijke verwoestingen aanrichtte en talrijke slachtoffers maakte. De stad Towanda, Kansas, werd in het holle van den nacht door den storm over vallen. Geen enkel huis bleef rechtstaan. Tot hiertoe spreekt men van 20 dooden. De stad Augusta werd insgelijks vernield; vier personen werden gedood en vele andere erg gewond. Butlercounty,Kansas, schijnt het ergste getroffen te zijn. Te Kiowa had eene wolkbreuk plaats. Ook over Chicago woedde de orkaan, zooals men weet, en richtte er veel schaè aan. In geheel het Noord-Westen en Nebraska werden de telegraafdraden ver nield. De stad Norfolk, Nebraska werd erg toegetakeld. De storm woedde over eene uitgestrektheid van 150 mijlen, over het rijkste gedeelte van den Staat welke geheel bezaaid is met kleine steden. De latere berichten over die stormen van Donderdag en Vrijdag bewijzen, dat het een der ergste en meest verwoestende geweest is, die ooit in het Noord-Westen gewoed heeft. De telegraafdraden zijn zoo erg beschadigd, dat het onmogelijk is een volledig verslag over de aangerichte schaè te bekomen de gemeenschap met de kust van den Stillen Oceaan is geheel afge sneden. Hot huis dat te Chicago werd omverge worpen, was zeven stagies hoog en in steen gebouwd. De drie gedoode personen waren kinderen, maar zeven volwassenen zijn gevaarlijk gekwetst. De ramp maakte veel opschudding in de wijk en weldra was de ambulancie en het pompierskorps ter plaats. Te Kansas-City had de wind eene snel heid van 4 mijlen per uur. Vele daken werden daar afgerukt. Te St-Louis werd een trein van de spo ren geworpen, waardoor verscheidene personen gekwetst werden. Volgens een later tetegram uit Chicago, zijn vier van de gekwetsten bezweken. Uit New-York wordt gemeld dat de telegrafische gemeenschap langzamerhand hersteld wordt. De berichten uit Texas, Kansas, Missouri, Iowa en Nebraska, luiden allen om te droeviger. Heele steden zijn in de Staten vernield. Vele schade werd aangericht door uitgerukte boomen en telegraafpalen die de storm door de lucht en tegen de huizen slingerde. Er zijn reeds 33 lijken gevonden,en vele personen zijn doodelijk gekwetst. Uit een bericht, door La Meuse van Luik meegedeeld, blijkt dat de socialisti sche manifestatie van 1 mei daar zal ver boden worden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft te Luik een dynamietdiefstaf plaats gehad, ten nadeele der koolmijn Baneux. Omtrent 200 kardoezen zijn ont vreemd, uit een kleinen hangar. Er zijn ook 40 kardoezen met geperst poeier ge stolen. De opzoekingen hebben totgeenen uitslag geleid. Dynamiet le Seraing. Zondag avond rond 1 uur hoorde men te Seraing eene geweldige ontploffing. Eene kardoes was gesprongen op den dorpel der woning van M. Manger, conducteur der werken bij de mijn Colard, toehoorende aan de maatschappij Cockerill. Er was nog veel volk te been. De her bergen waren nog vol volk en de paniek was onbeschrijfelijk. Weldra zag men de plaats waar de ontploffing had plaats gehad, maar nie mand durfde die naderen, en dit was gelukkig, want vier of vijf minuten later hoorde men eene tweede ontploffing, ter wijl het huis van M. Manger met een zonderlingen schijn verlicht werd. De schrik der toeschouwers deed hen in alle richtingen vluchten. Alleen de politie durfde het huis naderen. Zij vond eene derde kardoes, waarvan de lont niet brandde. De schaè, aan het huis van M. Manger toegebracht is gelukkig niet groot, daar de kardoezen geen weerstand genoeg ont moetten, doch de schrik heeft zijne vrouw en kinderen ziek gemaakt. Het parket is ter plaatse geweest. Het huis dat M. Manger bewoont,hoort toe aan de maatschappij Cockerill. 'tls niet de eerste maal dat hij het voorwerp van wraaknemingen is. Vroeger reeds werden zijne vensiers door de werksta kers met steenen in stukken geworpen. GLZONDHIED AAN ALLEN teruggegeven zonder .Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename geiondheidsmeelDu Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,u hartklopping, slijmerighhedci- brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uili geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de outstelte- nisseo, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas, lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed al« ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bjj hel opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dronken, zelfs na den tabak, 't In bovendien hel voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid le on- wijken. iOO.OOO genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen L. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré ban, lord Sluarl de Üecics, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Kouth enz, enz. Genezing N. 03,476 de E. H. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, slechte spljsverleering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. o0,025. Avignon 18 April i876. —De Rcva- Icuta van Du Barry heelt mij op 6i jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankieeden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag en nacht cn akelige slaaploosheden. Tegen ale deze kwalen, waren alle remedien even krachtea loos gebleven, de Revalenta heelt mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetly, Besseinslraat, N 1. Genezing N' 98,üi4. Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der Maas, aan zenuw prikkelingen i n langmocdigheid alle di ze kwalen zijn verdwenen onderden weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Pejrclet, ouder wijzer te EynancasvFrankrijk.) N»5i,2«2. Dame Marie Joly. van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos hcid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra kingen. N» 46,270 M. Roberts van eene longver- terring, met hoest, spuwen, verstoptheid en loufheid van .5 jaren. N. 40,522 M. Baldwin, van dc vol- koinenste uitputting, werkeloosheid der blaas eu der ledematen ten gevolge van overdaad der jeugd.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2