Een en ander. He eendracht is gesloten If? Begrafenis van graaf de Merode. Allerhande nieuws. zekere waarborgen aan de katholieke huisvaders over liet aanleeren van hunnen godsdienst werden gegeven; de onder richting van den catechismus zou in de handen der geestelijkheid terug keeren of van hen die hunne volle betrouwen bezaten. Het lot dier lofw-^erdige poging was niet twijfelachtig het ontwerp wierd zelfs door den protesiantschen herder, M. Stoecker, later prediker van het Hof, met al de woede en hevigheid aangevochten, die persoonlijke vijandschap en een oploo pend en ontembaar karakter hen inblie zen. Ook wierd het met overgroote meerderheid op het einde van Februari 1889 verworpen, meerderheid, welke volgens de meening van een protestant- sche godsgeleerde, M. Bruel.de vraag niet dooden zou. De Duitsche vrijdenkers en geuzen moesten op hunne beurt, hunne ;weêr- wraak nemen. Men zou verzachting en matigheid verwacht hebben maar Mvon Gossler kwam in November 1890 met een wetsontwerp voor, dat wezenlijk eene oorlogsverklaring was en die in onver biddelijke strengheid en roekeloosheid de wet en verordeningen van Falk overtrof. Het centrum was op de bres en viel zoo hevig die terugkeer tot een tweede Kul- turkarapf aan dat dit ontwerp zijn eigen bestaan en het openbaar leven van zijnen opsteller en voordrager kostte. Met het ontwerp viel ook de minis ter M. von Gossler. Zijn opvolger was graaf von Zedlitz en met deze kernachtige behoudgezinde rezen de kansen op de school wéér godsdienstig te maken. Op het aandringen van den jongen keizer daagde een nieuw voorstel op waardoor de katholieken recht wierd gedaan en die dus hevig do. r de geuzerij wierd aangevallen. De nationaal-liberalen, de vooruitstre- vers, de vrijzinnigen wilden door alle middelen het volk tegen de schoolwet op ruien -. hunne redenaars leverden in den Pruissisehen landtag lijk in den Duitschen Reichtstag homerische kampen. Graven Caprivi en Zedlitz boden hen manhaftig het hoofd. Nochtans hier lijk overal werd het woord van Napoleon I bewaarheid dat tien schreeuwers meer gerucht maken als duizend personen die zich stil houden en zoo kwam het dat door al hun lawijt het ontwerp aan eene nieuwe kommissie ten onderzoek werd weggezonden, Begoochelingen mochten toch de geu zen niet hebben noch eene bedrieglijke hoop koesteren want op 28 leden waren 16 het ontwerp zeer toegedaan Onver- handerd ging het in de handen der opstel lers terug keeren toen op eens door een theaterslag van wegc den keizer, die aan zijnen minister zegde - g'hebt nu daar een salaad gereed gemaakt. Het ontwerp werd terug getrokken zoo dat het zijnen verdediger verloor en de katholieken in hunne billijke hoop en verwachting, te leur gesteld waren. Rik. Afscliaffing eoner Kerk. De Moniteur deelt een koninklijk be sluit mede waarbij de kapel, gezegd St. Michielskerk,te Kortrijk,ophoudt bestemd te zijn voor de openbare uitoefening van den katholieken eerediens ten de plaats van kapelaan in gemelde kapel wordt afgeschaft. Bij hetzelfde besluit is de gemeenteraad van Kortrijk gemachtigd deze kapel voor de som van 52,600 fr. te verkoopen aan de heeren Karei de Temmerman, student te Leuven; Theoduul de Temmerman, lee- raar bij St.-Michielscollege, te Brussel Julius Ver Est, leeraar by O. L. Vrouw college te Antwerpen en Arth.Vermeersch priester te Drongen. Wat zullen de liberale bladen nu zeggen van het katholiek ministerie dat eene ka tholieke kerk en eene plaats van kapelaan afschaft en het gemeentebestuur geld laat maken van het kerkgebouw Dat zal ze ker ook al eene daad van verkwezelinn zijn De Union Walonne van deSint- Jans-Molenbeek stelde haar programma op voorstel van zekeren waal Pierrard vast als volgt Zich verdedigen legen de overrom peling van plaatsen door de Vlamin gen, en eene rechtveerdige verdeeling der posten en amlen vragen. - Ziedaar de omgekeerde wereld De Walen zijn de miskenden en wij, Vlamin gen de opslokkers geworden. Men moet de onbeschaamdheid tot het uiterste drij ven om dit ie durven uitkramen. Wie weet niet dat de Walen reeds meer dan de 3/4 de plaatsen bezetten? In het Walenland bekleeden zij schier al de plaatsen en zijn dan nog bovendien in meerderheid in het Vlaamsche Land. Hun brood wordt langs twee kanten geboterd en dan durven zij nog klagen Wy vragen het kan men de kwade trouw nog verder drijven Schrik of tweeznkkerij. De heer Buis heeft aan de socialisten toelating gegeven, om den 1 Mei een feest te geven in 't park te Brussel. Wanneer de katholieken de toelating vroegen om daar een liefdadigheidsfeest te geven, heeft Buis altoos geweigerd. Handelt hij nu uit schrik voor de soci alisten en heeft hij hun die toelating niet durven weigeren Of heeft hij twee ma ten en twee gewichten Schrik en tweezakkerij licht gepaard. (Vlaan Een kiosmidtlel. Weet ge wat de liberale'partij te Oostende hoog zal doen klinken, ten voordeele harer kandi daten Wel, hooren wij zeggen, harer liberale princiepen Zijt ge dwaas, zij heeft alle grond- begin sedert lang naar de maan geblazen. Wat dan Dat de Paus door den vasten te ver minderen, den vischbandel heeft bena deeld En al de benadeelde kiezers, zegt een liberaal in de Gazette, zullen voor ons stemmen. Wat eerlijke partij 1 Had de Paus den vasten, om reden van ziekten, niet verminderd,de liberale partij had de kiezing gemaakt op de katholieke dwingelandij, en men zou de kandidaten hebben verantwoordelijk gesteld voor al de sterfgevallen, die de influenza teweeg bracht. Nu de Kerk nochtans wijze maatregels genomen heeft, wil zjj de kandidaten in de Kamerkiezing, verantwoordelijk ma ken voor de schade, die door het minder visch-eten Oostende heeft geleden. Men ziet, als men eene partij is zonder grondbeginsel, is er altijd middel om op positie te maken. Doch wij dachten niet dat de liberale partij in Belgiezoo diep gevallen was, dat alle middelen, zelfs oneerlijke, haar wel kom waren (Handelsblad). De progressi«ten, geschil derd door A. Defuisseaux De mannen dezer party zoeken slechts de verwezenlijking hunner persoonlijke verlangens. Allen willen afgevaardigden zijn al de aanvoerders willen ministers zijn. Indien deze party terug aan het be wind komt, onder het regiem van het algemeen stemrecht, zal ze juist hetzelfde doen, wat de doktrinairs sedert zestig jaar hebben gedaan. Zij hebben ons hier het beste bewijs van gegeven door zich te ver eenigen ondanks de plechtigste verbin tenissen die ze met de socialisten sloten, door zich te vereenigen, zeggen wij met de doktrinairs om eenen zetel van afge vaardigde bekomen. het beate beschuttingsmid del der handen bij het omgaan met byën worden in het Bed. thierarztl. Wochen- sehr. wasschingen met petroleum aanbe volen; de bijen steken dan volstrekt niet. Als laatste nieuws kondigt Dendergalm aan dat de eendracht tusschen de Brus- selscho liberalen gesloten werd in de alge- meene vergadering der liberale associatie. Dendergalm juicht deze beslissing toe als ware België laat staan, al ware het in den grond geworpene liberale kraam nu onwederroepelijk heropgerecht. Zoo gauw niet, liberale scribenten Er valt sterk te vreezen dat gij hier weèr eens de schaduwe en niet de prooi in han den hebt, of beter nog, dat gij, lijk de aap, blazen voor lanteernen aanschouwt. Ja, wij vreezen dus. Dendergalm, dat uwe uitbundige vreugde wel van korten duur zou kunnen wezen. Al die gestemde formulen over de een dracht beteekenen geen zier, dat zijn woorden en anders niet» dan woorden; maar de knoop der moeilijkheid ligt in 't accoord te blijven voor wat de aanduiding der kandidaten betreft. En - La Chroni- que voorzegt dal men hierin voor groote moeilijkheden zal staan. Men weet bij ondervinding dat de kvvestiën van personen bij de liberalen van allen deesem sterk den bovenzang heb ben. Nu dit schijnt hier weêr't geval te wezen, want gedurende de onderhande lingen zouden de afgeveerdigden der Liguc reeds hebben laten hooren dat er zekere namen zijn die hen het accoord als nietig zouden doen aansci-ouwen, moesten zij op de lijst der kandidaten gebracht worden, en die zy te samen zouden moe ten voorstaan. Van den anderen kant nog zal er te genover de lijst der liberale-radicale bond genoten een zuivere demokratische lijst gesteld worden, waar alleen voorstaan ders van het alleman kiezer zullen op voorkomen. Deze laatste lijst zal ondersteund wor den door MM. I'icard, de gekende advo- kaat, Arnould van La Nation Volders van Le Peuple - en door dé socialisten van het - Maison du Peuple. - Het Maison du Peuple heeft in alge- meene vergadering het volgende gestemd: Gezien de vroegere beslissingen,geno men door het congres der werkerspartij, en gezien dat de grondstelsels en de ware belangen van deze partij aan hare leden verbieden, zich te laten voordragen op dezelfde lijst als de tegenkanters van het algemeen stemrecht Behoudt hare beslissing, krachtdadig de candidaten te ondersteunen, die zich partijgangers verklaren van het algemeen stemrecht puur en simpel en gaat over tot de dagorde, a Men ziet het, Dendergalm zou wel wat al te vroeg zijne triomfkreten hebben kunnen laten hooren, in andere woorden, gelijk de held der fabel, het vel van den beer verkocht hebben eer hij geveld is L'Indépendance Beige, een liberaal orgaan,schudt bedenkelijk het hoofd, zeg gend* 't zal niet pakken. Dendergalm doet ook eenen warmen oproep tot zijne partijgenoten Allen op,vrij zinnig en en demokra- ten, roept hij vol geestdri/l uit, het uur van den strijd is geslagen en zoo to ij krachtig en eendrachtig willen dan is de zege ons Leve de libera te len Ut Hoe jammer toch dat die oproep niet verder gehoord wordtIn ons arron dissement Aalst waar men hem best hooren kan, zal hij ongetwijfeld geen weêrklank vinden. Geen wonder de ge matigde liberalen hebben niets meer te stellen met het rommelzoo van politieke snullen en nuliteiten die zich van de Aalstcrsche liberale associatie hebben meester gemaakt. De zege is ons voorzegt, Dender galm, maar uit al de provinciën komen berichten toe dat de kiezingen aan de katholieke zaak gunstig zullen zijn. Libe ralen met den toestand bekend, verklaren rond uit dat de wind niet in de liberale maar wel in de katholieke zeilen blaast. In zekere liberale arrondissementen zit het niet pluis voor de liberalen en zelfs gevoelen zij zich ernstig bedreigd te Doornijk, dit bolwerk van M. Bara. Nog een woord: In ons nummer van zondag schreven wij onder anderen dat Wat er ook gebeuren moge de katholie ken in juni aanst. hand in hand ter stem bus zullen trekken en als een man stem men voor de katholieke kandidaten en Dendergalm besluit uit deze woorden dat Denderbode zeggen wilWij zullen geklopt worden, helaasmaar toch ons beste doen om niet te veel in oneer te vallen. Welk genie Welke redeneerkracht toch Zie nu zijn wij eens oprecht den mond gestoptAntwoorden dat is ons volstrekt onmogelijk, 't mondstopsel is te wreed Maar wat is 't ook 't ware eene dwaas heid op den zeever te antwoorden van lieden die uit de plaats vandaan komen waar er vijf molenwieken in 't wapen schild verschijnen. Maandag had met den grootsten luister de lijkdienst plaats van graaf de Merode- Westerloo. Al de troepen van het garnizoen, de burgerwacht en de groote staatskorpsen waren aanwezig. De graaf van Vlaanderen, broeder des konings, vergezeld van zijne aides-de- camp woonde de plechtigheid bij. De koning was door zijne aides-de- camp vertegenwoordigd. Er werden verscheidene redevoeringen gehouden. Overgroot was de volksmenigte op den doortocht van den stoet. De dienst werd gecelebreerd in de pa rochiale kerk der HH. Joannes en Stefa- nus, pontificalijk bijgewoond door Z. Em. den kardinaal aartsbisschop van Meche- len, MgrGoossens. Ilecliterlijke kronijk. De korrektioneele rechtbank van Oude naarde. uitspraak doende in graad van beroep, heeft zich zaterdag bezig gehou den met. het proces, dat ingespannen was tegen den Eeclooschen verkooper van het Laatste Nieuws, voor overtreding van het gemeentereglement, aangaande den verkoop van bladen op den openbaren weg. Men herinnert zich dat het reglement door den vrederechter van Eekloo on grondwettelijk werd verklaard, en dat dit vonnis door de korrektioneele kamer van Gent werd bekrachtigd. Dit laatste vonnis werd verbroken door het hoogste gerechtshof, en de zaak werd naar de rechtbank van Oudenaarde ver zonden, die, nu zaterdag laatst, door een lang gemotiveerd vonnis den verkooper buiten zaak heeft gesteld. Het verbrekingshof zal dus moeten ze telen in algemeene bijeenkomst (vereeni- ging van al de kamers) om een definitief arrest uit te brengen over de grondwet telijkheid van het reglement des Eeeloo- schen gemeenteraads. Een wijs besluit. Mag men, in zekere gevallen, een haas op zijn hof doodschieten Dat is de kwestie, welke de boetstraffelijke rechtbank van Marche onlangs op te lossen had. Emiel Meunier, eigenaar ten gehuchte Bourdon (gemeente Marennes) staat te recht om, in den avond van 10 Januari laatstleden, op zijn hof, een haas, met een geweer, doodgeschoten te hebben. Het was omtrent 9 ure 's avonds, de betichte lag door zijn zoldervenster op loer en schoot den haas op het oogen- bhk dal hel dier aan zijne kauwels knaagde. De tuin van den betichte ligt voor de woning en is gansch met hagen omzet. Meunier bekent het feit maar verklaart gehandeld te hebben in de meeniDg dat hij in zijn recht was. De rechtbank heeft hem in dier voege vrijgesproken. - Overwegende dat artikel 6 der wet op de jacht aan den eigenaar het recht erkent zelfs bij middel van vuurwapens, het rood wild (1) terug te drijven ofte vernielen, dat schade aan zijnen eigendom zoude toebrengen dat de minister van inwendige zaken, in zijnen algemeenen omzendbrief van 2 maart 1882, de wet op de jacht uitleggende,zich aldus uitdrukte: Het zijn, in het algemeen, schadelijke en kwaaddoende dieren, die men door de woorden Rood wild moet verstaan, maar het kan gebeuren dat andere dieren ook een ernstig gevaar voor den eigendom worden en als verweer, zelfs met wapens, door den eigenaar of den pachter mogen teruggedreven worden. Overwegende dat M. de Lantsheere, in de bespreking van dat artikel in de Kamer van volksvertegenwoordigers het zelfde gedacht uitdrukte, met te zeggen dat - zoodra een wild beest in staat van aanval op een anders goed bevonden wordt, het als rood wild moet aanzien worden, in den zin van artikel 6. De rechtbank spreekt vrij. Aalst. Zondag morgend rond 7 1/4 ure, heeft men op omtrent een vijf tigtal meters van de Zeebergsche Brug, in de richting naar Erembodegem, het lijk uit den Dender opgevischt van de ge naamde Van Geit Maria, werkster, wo nende Siroopstraat Aalst-Mijlbeek. Het lijk Terkeerde in eenen reeds gevorderden staat van ontbinding. Deze dochter was verdwenen sedert Zondag 0 Maart, Groot Vasten en des anderdaags vond men haren doek langsheen den Dender. Liefdesmart schijnt de oorzaak dezer zelfmoord te we zen. Deze wanhopige sukkelesse had aan een harer gebuurvrouwen een brief ter hand gesteld in den welken zij schreef dat het de laatste maal zou wezen dat zij haar zou zien. Brand. Zaterdag nacht rond 2 ure heeft een verschrikkelijke brand de hofstede vernield van den heer P. Van Dainme, landbouwer en kolenkoopman, te Bambrugge, op het gehucht Prinsdaal. Denderleeuw. Een drama in den trein. De trein vertrekkende uit Brussel naar Aalst om 7,35 m. is Zaterdag tusschen Ternath en Liede- kerke het tooneel geweest van een vreese- lijk gevecht met messen. Die trein was proppensvol werklieden. Eenigen, hadden wat diep in het glas gekeken. Eerst zong en lachte men volop, toen opeens twist ontstond tusschen zekeren Van Nieuwenhuyzeen De Backer, twee werklieden in de gas te Brussel werkende en wonende beide te Liede- kerke. De Backer heeft eene steek in de kaak ontvangen van ongeveer een centi meter diep en 5 centimeters lang Verscheidene andere personen werden gewond en het kompartement waarin zij zaten had veel van een slachthuis toen het gevecht geëindigd was. Boschbrand. Donderdag zijn drie hektaren bosch afgebrand te Liede- kerke. Men heeft groote moeite gehad om het vuur uit te dooven. Men denkt dat de brand aan kwaadwil ligheid moet toegeschreven worden. Socialistische meeting. De Brusselsche roodjes trokken Zondag naar Merchtem om er eene voordracht te geven. Ze hebben het op die meeting zoo bont gemaakt, dat, zonder de tusschenkomst van M. De G'-est, burgemeester, zij er eene duchtige pandoering van de veront waardigde inwoners zouden opgeloopen hebben. De voordracht sloeg weldra tot oproep over, en de politie had de groot ste moeite de socialisten in toom te hou den. Een der aanleiders moest zelfs achter de grendels gedraaid worden. De socialisten hebben verzekerd na Paschen in grooter getal terug te komen. M. de burgemeester gaf hen echter den raad dit opzet te laten varen. Wij zullen zien wat er verder gebeuren zal. Aanhouding van anarchisten te Brussel. M. Willemaers, procureur des konings te Brussel, had van wege do openbare veiligheid van Frankrijk bericht ontvangen dat verscheidene anarchisten, die uit Frankrijk verjaagd zijn, den weg naar de Belgische grenzen hadden geko zen. Ten gevolge van dit bericht had M. do procureur de politie gelast, huiszoekingen te doen in verschillige logementen en hotels. Zondag morgend, reeds van vijf ure, dus bij het krieken van den dag, hebben de officieren der vier eerste afdeelingen, vergezeld van talrijke agenten dit werk verricht. Verschillige aanhoudingen had den plaats, doch zooals altijd in dergelijke gevallen,zijn verscheidene aangehoudenen losgelaten. Eenige anderen bleven voorloopig in hechtenis. Dc stoutmoedigheid der bandieten gaat alle gedacht te boven,zegt de lndé- pendance. En brutaal al» diefstallen, zijn ook de dieven. Wanneer zij worden aan gehouden, verweren zij zich tegen de politie als ware duivels, zoo dat het niet zelden gebeurt dat zij ontsnappen en het hazenpad kunnen kiezen. Een groot ge deelte dezer dieven zijn vreemdelingen, vooral Duitschers. Even als met de begrafenic van prins de Chimay heeft burgemeester Buis aan al de stadhuisbedienden, zelfs die, welke tot de burgerwacht behooren, verboden de lijkplechtigheid van graaf de Merode bij te wonen, dit zegt ten minste de Courrier. Levend verbrand. Een vreese- lijk ongeluk is in den nacht van zaterdag tot zondag, rond 2 ure voorgevallen. De genaamde Leo Lecomte, stoker, in dienst der elektriciteitmaatschappij der Zerezostraal, te Brussel, is in eenen ketel kokend water gevallen. Hel lichaam van den ongelukkige is met vreeseljjke won den overdekt. De genaamde P., wonende in de Hoogstraat, bjj zijne moeder, kwam zaterdag zooals naar gewoonte, dronken huiswaarts, Wanneer hij zich te bed legde, stiet hij de petroollamp om, die het vuur mede deelde aan zijne kleederen. Zonder de koelbloedigheid zijner moe der, die eene deken greep en over hem wierp, zou hij voorzeker levend Verbrand zijn. Hij heeft echter erge brandwonden be komen aan de handen en aan de beenen. Eerlijkheid. Zaterdag namid dag om 2 ure, had de heer D... van Char leroi, te Brussel een rijtuig genomen en deed zich naar de Zuidstatie voeren waar hij den trein moest nemen. Op het oogenblik dat hij zijnen koepon genomen had en in de statie wilde binnen gaan, kwam de koetsier op hem toegeloo- pen en stelde hem zijnen reiszak ter hand die in het rijtuig was blijven liggen, en 9,500 franks bevatte. De heer D... heeft 100 fr. gegeven aan den koetsier, den heer Antony, die Schaarbeek bewoont. —De heer S.wonende in de Ooststraat, te Schaarbeek, (Brussel) werd zaterdag bijna het slachtoffer zijner onvoorzichtig heid. Hij was rond 9 ure slapen gegaan en nog geenen slaap hebbende, had hij een boek medegenomen, waarin hij begon te lezen. Na een half uur te hebben gelezen, viel hij in slaap met zijnen boek in de hand. Al met eens wierp hij, door eene schielijke onvrijwillige beweging de lamp om. De petrool liep over zijn beddegoed en vatte vuur. De heer S., welke plotse ling wakker schoot, sprong verschrikt ten gronde en riep om hulp. De vrijwil lige pompiers kwamen onmiddelijk aan gesneld en een kwart uurs later was alle gevaar verdwenen. De kassier van een handelshuis te Schaarbeek, (Brussel), verdween den 1 april met 35,000 fr., welke hij voor zij nen patroon moest gaan ontvangen. De politie zocht hem vruchteloos, doch zater dag heeft de oneerlijke zich In handen van het gerecht gesteld. Zonderlinge samen- trefflng: denzelfden dag werd zijn broeder een onderofficier, voor diefstal in de ka zerne, tot verscheidene jaren gevangenis veroordeeld. Wreed ongeluk. Een vreeselijk ongeluk heeft op de Akkergemlaan te Gent plaats gehad. Verscheidene kinderen waaronder zich de kleine Maes bevond, speelden met den kaatsbal. Andere kinde ren die terugkwamen van de school, ver voegden zich bij de spelers en een hunner Achille V. H..., die geen kaatsbal had, nam eenen steen en wierp dien voor zich. Ongelukkiglijk vloog de steen in het oog van den kleinen Lucien die bewusteloos ten gronde plofte. De geneesheeren Van Duyse en Claus, onmiddellijk bijgeroepen, dienden het kind hunne zorgen toe, en deden het vervolgens naar het huis zijner ouders, Hospitaalstraat, 111, overbren gen. Het oog van den kleine is verloren. De brandbrieven zijn uit de mode en worden nu vervangen doordvnamiet- brieven. Mevr. de wed. Casier, "te Gent, ontving zondag avond eenen brief, haar onder zware bedreigingen berichtende, dat zij op een vensterriggel een bankbil jet van 100 fr. moest neêrleggen, of dat zij zich aan eene dynamietbom onder hare deur zou mogen verwachten. De politie werd verwittigd en deze deed op de be stemde plaats inderdaad een briefke leg gen. Terwijl de agenten de wacht hielden, werd het door eenen kleinen jongen weg genomen. Deze werd ondervraagd, doch de jongen kon niets meédeelen dat het on derzoekt vergemakkelijkt. Het bedreigde huis wordt niettemin zorgvuldig bewaakt. Een os op de loop. Een os, die in de volste overtuiging was dat in een vrij land ook de ossen mogen vry loopen, had maandag morgend, rond 8 ure, onder den stadshangar, 28, te Antwerpen, het hazenpad of liever het ossenpad ge kozen. Hij richtte zijnen galop naar Austru- weel, beklom den Scheldedijk, bewonder de van daar het heerlijke gezicht der reede en kaaien, ging den dijk af om te proeven of het Scheldewater wel zoo zout is als men zegt, maar daar het lage tij was, zakte hij tot aan den buik in het slijk. Het dier wist zich echter los te worste len, en stormde toen in galop in de rich ting van de Kattendijkdok. De talrijke personen, die ooggetuigen van dit tooneel waren, poogden door het plaatsen van wagens eene soort van bar- rikade te inaken;doch de vrijheidslievende os wierp alles dooreen alsof hel speelgoed was. Eindelijk konden de schippers Van Laken en Casters, welke met hunne vaar tuigen aan n. 16 liggen, hem aan den Luien Hoek in eenen strop vangen. Dit was gelukkig, want het dier had op den duur, door het geloop en ge rucht verschrikt, ongetwijfeld ongeluk ken veroorzaakt. Van Laken, woonachtig in de Saucies- straat, heeft reeds meer dan eens beloo ningen voor daden van moed en zelfopof fering bekomen. Casters is woonachtig te Boom. De bosch branden nemen toe op schrikbarende wijze. Te Ham-sur-Heure werden zondag twee hectaren bosch ver nield, toebehoorende aan M. de Kerchove. Men vreest dat er eene misdadige hand in het spel is. De gendarmerie denkt den plichtige op het spoor te zijn. Een hevige boschbrand woedt op dit oogenblik in het Hertogenwald, aan de duitsche zijde. De duitsche boschwachters zijn niet bij machte het vuur uit te doo ven, Er is om hulp geseind naar Aken.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2