Zondag 17 April 1892, 10 centiemen per nummer 46sle Jaar N. 2664 NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. 1EID VAN DEN SCHOUT. De rechtstreeksche raadpleging. DE DENDER-BODE. AISONIVEMKIVTPKIJS Dit blad verschijnt den Woensda» en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag. De prijs ervan is G frank 's jaars fr. 3.2b voor zes maanden fr. 1,7b voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. Men schrijft in bij C- VAW DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutslraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. Ai\;\TOi\c:ENPHiJS Per drukregel, Gewone IK centiemen Reklamen fr. 1,0W Vonnissen op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. De onkosten der kwitantiën door d« Post ontvangen, aijn ten laste van den schuldenaar. Guique tunm. AELST, 16 APRIL 1*92 Politiek overzicht. Frankrijk.Oorlog aan de religie -• Dat do bisschop van Mende, Mgr Baptilolier, wegens een herderlijk schrijven betreffende de plichten der katholieke kiezers, in ae Fransche Kamer van afgeveerdigden bcleedigd en door de regeering met traktements inhouding gestraft werd, was al erg genoeg. Maar wat te zeggen, als men weet dat die herderlijke brief nog niet eens van den preekstoel was afgekondigd en nog zelfs niet aan de geestelijkheid verzonden Charles Chincholle van den Figaro die den bisschop te Mende kwam in terviewen, vernam dat de bisschop voornemens was geweest het betwiste mandement eerst op Beloken Paschen te laten voorlezen, onmiddelyk voor de verkiezingen. Voor zaken naar Parijs reizende,gaf Mgr het manuscript van het amende ment en van een begeleidend schrijven aan de geestelijkheid, aan den vicaris af, opdat deze in zijne afwezigheid voor het afdrukken zou zorgen. Ieder drukker is echter in Frankrijk verplicht een exemplaar van hetgeen hij drukt aan de prefectuur ter inzage te verschaffen, en nu stelde de prefect in dit mandement zooveel belang, dat hij vijf exemplaren vroeg. De drukker verschool zich achter het beroepsge heim en nu ging de commissaris naar het bisdom en wist, door een der be dienden schrik aan tejagen.eene proef te bemachtigen, welke hij aanstonds naar Parijs stuurde. En ook détar was de haast zöö groot dat een interpellatie in de Kamer werd toegelaten over een nog slechts in druk gegeven bisschoppelijk schrijven en dat de minister den Disschop reeds wegens eene voorgenomen openbaarmaking strafte Als de republikeinen nog schaamte kunnen gevoelen, dan zullen zc zoo veel oneerlijkheid, zooveel valschheid met verontweerdiging afkeuren. Toen Mgr Baptifolier in zijn diocees terugkeerde, werd hij door de katho lieken van Mende, bij wijze van pro test tegen het vrijmetselaarsgouver nement, eene schitterende ovatie ge bracht. Een in der haast opgerichte eereboog werd door de politie omver gehaald, maar zij kon niet beletten aai een dichte schare van geloovigen den vervolgden bisschop aan de statie afwachtte en toejuichte. De eclitgenoote van den conserva tieven algeveerdigde Grousset, met hare kinderen aan de hand, die den bisschop bloemtuilen boden, vroeg (3te Vervolg). Bij zijn na lerkomen was de huisdeur zonder geraas opengegaan, en even zacht was de hoschwachter de trappen afgekomen. Op Duisterenden toon had hij den ruiter begroet, het pcerd bg den teugel genomen en een paar maal op- en neergelcid, terwijl de andere af gestegen en in huis gegaan was. Mi-schien ware op dit oogenblik het raadsel opge lost. indien de dashond niet tusschen beide was geko men. liet dier liep, uit het huis springende, blaffende om het peerd heen, tot ecnen schop van zijnen mees ter hem tot zwijgen bracht en hem uit den weg slin gerde. juist in de richting waar de luisteraar achter den boom stoud. Toen de hond opnieuw aansloeg, kwam de landheer te voorschijn en sloeg, oogeuschjjnlij. onverschillig voor hetgeen er om hem plaals greep en zonder op den hoschwachter ie lellen, den weg naar huis in. Later was hij naar het hoschwacliters nis teruggekeerd, waar het blauwe licht in de hoek kamer altijd als eene aan Mgr om den zegen. Vive Monseig neur riep de schare, en de bisschop antwoordde met eene liertelijke toe spraak. «Wat had ik kwaads gedaan? zegde Mgr. Ik had een amendement van nauwelijks twintig regels geschreven, waarin ik noch van dc republiek, noch van de regeering sprak, maar enkel de geloovigen vermaande om voor vrienden van den godsdienst te stemmen. Ik bad daar alleszins het recht toe. Gij allen zijt daarvan over tuigd, en uwe tegenwoordigheid strekt om er getuigenis van af te leg gen Daarvoor mijn dank Vive Monseigneurweerklonk het nogmaals en, in weerwil van de gen darmen, begeleidde de menigte den bisschop, die te voet ging en door M. Grousset ondersteund werd,naar zijne woning waar de geestdrift zich nog maals krachtig uitte. Univers en Monde,Autorité, Figaro, Gaulois, enz., hebben inschrijvingen geopend om aan Mgr het ingehouden staalstraktement te vergoeden. Mgr Baptifollier heeft ook verklaard dat, ondanks het gebeurde zijn man dement op den bepaalden datum in al de kerken van zijn diocees zal gelezen worden. Engeland. Toestand van het Engelsche leger.Er heeft een blauw boek het licht gezien, de getuigenissen inhoudende welke zijn afgelegd voor de commissie, door den minister van oorlog benoemd, om een onderzoek in te stellen naar den toestand van het Engelsche leger en daarover verslag uit te brengen. Het blauwboek maakt indruk, omdat de voornaamste getuigen eenstemmig den ellendigen toestand van het leger erkennen. De adjudant-generaal sir Red vers Bulier verklaarde dat geen bataljon voetvolk effectief marschveerdig is Sir Evelyn Wood zegde dat nog geen 50 p. h. van zyne soldaten bekwaam zijn in het kamp van Alderschot hunne plichten te vervullen, en dat velen zelfs niet eens voor den dagdienst be rekend zyn Voorheen kon Engeland in geval van oorlog op Alderschot rekenen, maar thans bevindt zich aldaar slechts één bataljon dat voor den dienst in het buitenland geschikt is. De manschappen zijn welgemanier der, aangenamer in den omgang, en beter ontwikkeld, maar tevens jonger, met minder weerstandsvermogens. De engelsche soldaten zijn in een woord, niet berekend voor de krijgsplichten. In Oost-Aziö hebben de inlandsche soldaten ten hoogste 50 engelsche ponden bij zich te dragen de Engel sche soldaat daarentegen moet 60 pond meevoeren. Gedurende twee jaren, vervolgde dezelfde getuige, liet ik de blccke ster in liet bosch scheen, maar noord en ruiter ii verdwenen ais een nachtelijk spook. De houten stoel mot hoogc rugleuning, waarop het meisje geze ten had, was ledig en verlaten, en van het gemompel in den donkeren hoek bereikte geen enkel geluid zijn oor. Dc raadseiaehtigc drukte had opgehouden, /.ekcr tot vreugde van den eenzamen huisbewoner, die nu al leen bij de half overdekte lamp zal met het schoone, gebaarde hoofd over een boek gebogen. En het fantastisc'.e weefsel, dat M. Markus zich zelf gesponnen had, werd al dichter en dichter gewe ven... De jood, dit voorden koop van een peerd op het goed kwam, vertelde, dat een Zigeunertroep de stad was doorgetrokken en veel opschudding gemaakt had, omdat hun niet was toegestaan, daar den nacht door te brengen. Overigens waren het heel knappe menschcn geweest en peerden hadden zij gehad, ware prachtexemplaren van een edel ras, natuurlijk gesto len 'goed uit de hongaarsche steppen. En dadelijk na dit bericht beklaagde zich een knecht bij Peter Griebel, dat de boschwachter hem tegenwoor dig altijd dc deur voor de neus dichtsloot en hem als een dief op «len rijweg afscheepte, als hij met eene boodschap van zijnen meester kwam dal waren aan wijzingen, die niet te vergelen waren. Nu, hij zou uitmaal de bruine oogen door en door zien. Hij zou al zijne scherpzinnigheid afwenden en zijn dwazen drift onderdrukken, om met een helder hoofd tegenover het onbegrijpelijk meisje te staan- soldaten te Alderschot niet geregeld marcheeren, omdat zij daartoe onbe kwaam /.ijn. Het meeste wat van hen geëischt kan worden, is een wandel tocht van 2 uren met herbaalde rust. Dc hertog van Cambridge, veld maarschalk, moest bij zyn verhoor in hoofdzaak de juistheid erkennen van hetgeen door sir Evelyn Wood was aangevoerd. Onze recruten, voegde de hertog er bij,zyn tegenwoordig geheel nieuwelingen zoo goed als geen oud gedienden komen er. terwijl de onder officieren onbevoegd en te jong zijn. Eene snelle mobilisatie van twee le gerkorpsen, zou ondenkbaar zijn en die van één legerkorps twijfelachtig. Lord Wolseley getuigde in gelijken geest. Ingeval van eenen inval, zegde deze, zou Engeland moeten rekenen op de vrijwilligers,die den belangrijk sten factor van de landsverdediging vormen. Bleef Engeland zonder zijne volunteers, het staande leger zou ver driedubbeld moeten worden. Do hertog van Connaugt, legerbe velhebber te Portsmouth, erkende eveneens de onvolkomendheid des legers. De meeste getuigen bepleitten eenen korten diensttijd. De hertog van Cam bridge daarentegen kwam op voor de afschaffing van het stelsel van den 8jarigen diensttijd. China. De keizer en de vreemde mogendheden. Uit Peking verneemt de Times dat de onderhandelingen over het jaarlijksche verhoor des kei zers aan de buitenlandsche gezanten, mislukt zijn, ten gevolge van geschil led tusschen de gezanten onderling. De Fransche gezant moet bevel heb ben ontvangen te doen als de Russi sche, die weigerde de leiding van den Duitschen deken te erkennen. De Fransche en de Russische gezanten eiscliten een verhoor in het keizerlijk paleis, waarin de ontvangst van den Oostenrijkschen gezant onlangs niet heeft plaats gevonden. De Chineesche minister van buiten landsche zaken raadde het indienen aan van een gemeenschappelijk adres der gezanten, waarin om verhoor zou worden gevraagd hiertoe werd be sloten, maar toen in het adres de woorden bleken voor te komen aan gezien de West-Europeesche hoofden van Staten de gely ken des Chineeschen keizers zijn,weigerde de Chineesche minister het adres verder te lezen, en gaf hij liet document terug, verkla rende dat de onderhandelingen waren afgebroken. Voor wie aanziet nu die Chineesche keizer onze Europeesche vorsten Waar de pretentie zich toch nestelen gaat wanneer /.ij kwam en zy zou weerkomen. Zy was wel is waar diep gekrenkt weggegaan, maar zij had ook gezegd Ik kom morgen terug, om naar de woud te zien. En daarop vertrouwde hg, zou vast als op den handslag van een eerlijk man. Hij droeg de grootste zorg voor het verband aan zijne rechterhand, hoe las tig het hem ook was zij zou zien, dat hij trouw op haar gewacht had. Zoo verdroeg hij standvastig dc waarlijk verstikken de nainiihlaghilte. di- in het paviljoen heerscMc. Dc deur naar den buitentrap stond wijd open, opdat de geneeskundige hulp rechtstreeks tot htm kon komen maar het eene uur na het andere verliep. De weg langs het denncnboschje bleef doodstil en verlaten zelfs geen vlinder fladderde over den geber- sten, met wit stof Bedekten weg, waarop de lucht als in een bakkersoven verhit bleef staan... Nrg stond de hemel strak als een onbeslagen blauwe glazen klok boven dc dorstige aarde, maar de soherpe lijn aan den horizon van het bosch begon zwakker te worden. Zachtkcns rees in ds verte de nevel op en vertoon de zich eindelijk onder verschillende vormen boven dc toppen van het geboomte da ecrsle wolken sedert vele dagen. En evenals zij zich uitzetten en met lange armen langs de blauwe lucht voortkropen, zoo groeide ook het ongeduld van den wachtende. Als het meisje zich wachten Uet, tot wanneer hel ouweer los brak, dan zag hjj haar vandaag niet meer. Onze geëerde lezers weten dat Dender- bode zich in de rangen heeft geschaard van de overtuigde tegenstrevers van het koninklijk referendum. Dit belet nogthans niet dat wij het woord willen vetïeenen aan een voorstander van dit stelsel. Dc schok van den redetwist baart licht, zegt men, en hierom willen wij de kwestie van 't referendum onder een ander oog punt beschouwd, aan 't oordeel onzer ge ëerde lezers onderwerpen. Te midden van den hevigen tegenstand, dien het referendum onder het volk vindt, mag men zich wel eens de vraag stellen waar liggen de oorzaken van dit feit. En hierop moet ik antwoorden Omdat men zich geen juist denkbeeld, geen net be paald gedacht vormt van die voorgesla gene nieuwe instelling. In zijn grondbeginsel, moet inen be kennen, is het referendum prachtig,'t is inderdaad het volk dat beslist, dat het laatste woord heeft, het volk, dat aan zijnen vorst zijn zienswijze doet kennen over eene wet, die aan zijne bekrachti ging is onderworpen. Zoolang men aan het referendum denkt in zijnen uitslag is men het eens om het goed te keuren,maar dan begint men aan 't schermen te vallen als er spraak is van het iniatief, die niet aan 't volk behoort,maar alleen in de han den van den koning is. Het referendum, zegt men, moet den weg openen tot persoonlijk poli tiek en dit kan slechts noodlotiige gevolgen na zich slepen voor het be staan van het monarchisch grondbegin sel. Met het referendum wordt de koning alleenheerscher en ons parlement heeft met zyne macht en voorrang, ook de rede van zijn bestaan verloren Hierop wil ik een oogenblik stil blijven en een woord reppen over die zwartzich- tige voorspellingen Het referendum moet den weg openen voor den koning tot persoonlijke staat kunde Geeft art. 26 der Grondwet hem dan het recht niet wetsontwerpen voor te dragen is hij geen der factoren der wet gevende macht Men zegt, de koning moet daardoor in het gedrang der partijen geraken. Veel min dan tegenwoordig. Wie heeft nog voor oogen niet den hevigen tegenstand die de ongelukswet van 1.879 in het land vond; heeft men vergeten hoe de katho lieke dagbladen den koning bezworen van zijn vetorecht gebruik te maken en |te weigeren de wet te bekrachtigen Van zijn vetorecht kon de koning geen gebruik maken zonder in den hevigen strijd van scherp afgeteckende partijen te vallen, en hunnen haat en wrok op den rug te laden. Had het referendum bestaan dan had de koning zich van den wil van het volk kunnen overtuigen en naar die raadge vingen handelen. Hij nam z(jnen hoed. sloot de glazen deur achter zich en ging het trapke af, en op het oogenblik dat hij den weg betrad, werd het ook levendig om den hoek van het kreupelhout. Voor het onstuimig hartkloppen hij den wachtenden man, bleek echter geen reden te bestaan het waren niet de verwcnschte en toch zoo vurig verlangde ooglappen die boven het lage den nenhout uitkwamen hel was eenen strooien hoed met fladderende blanwe linten op de blonde vlechten van Louise, die kwam aanspringen, en hare brave, dikke moeder, draafde achter haar aan. Jufliouw Griebel liicef halverwege staan. Gudda k, daar komt M. Markus ri p zjj, met het hoofd naar hel opstijgend wolkgevaarte wenkende. Als wij het krijgen, dat wil zeggen zoo'n bul. die lot de wortels doordringt, dan bak ik morgen voor de kin deren, die uitTillroda komen bedelen, eenen boter koek, die bun na tien jaren nog smaken zal. Zij zette eene groote hengselmand op den weg neer en wisebte zich het zweet van hei aangezicht. Dat is een heete gang geweest, mijnheer Markus, en voor mij zelve zou ik bedankt hebben, de korle ruimte tussehen royne vier wanden te verlaten, zeg de zij tot den landheer, die inlusschen genaderd was, maar dc nieuwe meid is legen den middag op de hoerc in dienst getreden, en toen moest ik toch eens gaan zien. En het was goed dat ik kwam he deern komt van eene rijke boerderij en kermt er over. dat zij dc kassen en den kelder leeg vindt... Ik kon hel mij we Als grondwettelijken vorst kon hij die wet niet veroordeelen lijk hij de nieuwe schoolwet in 1884 bekrachtigen moest, niettegenstaande het getier en geschreeuw der geuzen in de straten van Brussel, en het verbond der gemeenten wier burge meesters, met MM. Buis en De Wael aan 't hoofd, den koning verzoeken gingen de wet te verwerpen 1 Had het referendum in voege geweest het volk had de gelegenheid gevonden de laagheden der geuzenstokslagers te ver oordeelen met op schitterende wyze het nationaal ministerie toe te juichen in eene officieele raadpleging Dit zijn gevallen waarin het referen dum de schoonste en beste uitslagen zou opgeleverd hebben en dit moet het. geval zijn in alle party wetten. Het referendum is het doelmatige wapen om ze in den grond te booren, en ook om ze te voorko men, want als een ministerie vreezen moet zijn werk aanstonds daarna door hel volk le zien afbreken, zal het zich wel hoeden ze voor te stellen. Men ziet.'t referendum zal voor 's lands rust en vrede de beste gevolgen hebben. Men vreest de misbruiken die uit de rechtstreeksche raadpleging vloeien kun nen. De koning zou daardoor op het par lement kunnen drukken en invloed uitoe fenen op zyne stemmingen. Had de koning een onbeperkt recht het referendum in te richten als liet hem be haagt, dan zijn slechte gevolgen, dan zijn misbruiken heel wel mogelijk. Maar zou zulks het geval kunnen zijn indien de verschillige toestanden in dc Grondwet bepaald en beperkt wierden waarin eene rechtstreeksche raadpleging van het volk zou kunnen plaats grijpen bij voorbeeld, voor al de wetten, die in het land een hevigen tegenstand vinden; die het parlement verdeelen, en die met eene kleine meerderheid van stemmen doorgaan En dit is immer verwezenlijkt in hate lijke partijwetten die onder geen oogpunt verrechtveerdigd kunnen worden.Dalmen mij niet opwerpe dat dan alles partijwet ten zouden worden, dat men altijd gele genheid zou vinden den koning te dwin gen een referendum in te richten. Dat hoeft men geenszins te vreezen want eene partij, die het wagen durven zou, ware welhaast door liet oordeel van het volk verpletterd. Erkennen wij dus aan onzen vorst het recht toe eene rechtstreeksche raadple ging van liet volk in te richten in de ge vallen door de Grondwet afgeteekend, in de omstandigheden klaar en duidelijk be paald. Die gevallen zijn de partijwetten rol lende over onderwijs, eerediensten, kies wetten, enz, die weerstand vinden onder het volk en maar met eene kleine meer derheid in het parlement gestemd gera ken, voorstellen n had d.iarom hesp pii worst en een paar bussen met ingemaakt goed in mijne mand gepakt, cli terwijl zij in de keuken voor mij stond telamenteeren, goochelde mijne kleine alles heimelijk in dc e'cnkas... Nu. breed hebben ze hel er niet. in dc provisie-kamer is uiets te vinuen de varkens zjjn verleden jaar voor schuld verkochtEn daarom mocht men wel dubliel vriendelijk jegens de nieuwe meid zijn, maar de ellen dige familietrots zit hun in hel bloed evenals de mol len in den pels, daar is niets meö Ie beginnen... Zoo als w(j in het voorhuis kwamen. Louiske en ik. kwam mejuffrouw de gouvernante juist den trapaf. Zij had haar grijze voilette om het hoofd gewonden. Ja, men zag niet veel van haar gezicht, viel Louise in, maar zij heeft eene nette gestalte en ziet er zoo voornaam uit als eene hofdame. En het gebeele voorhuis rook op dit oogenblik naar viooltjes, evenals thuis mijne linnenkas, zegde juffrouw Griebel droog. En terwijl Louisje met hare blauwe oogen haar wat vrijpostig in het geziehl ziel draait zij zich om en is de deur uit, eer iemand het merkt... Mijnheer Markus, het is akelig, maar de hoogmoed blijft, al is er geen kruimel brood in dc maag en geen zool aan de schoenen. Ik hoorde, dal de schout haar uit het venster nariep Waar gaat gij heen, Agnes Naar het bssih. Hebt gij uwe hand schoenen wel aan Nu vraag ik u, mijnheer Markus. liij lachte. Maar waarom zou de jonge dame geen zorg dra- De raadpleging zou slechts kunnen plaats hebben eene maand nadat de wet grondig in de Volkskamer is besproken en in het Senaat gestemd opdat het land den tijd hebben zou van de kwoslie ken nis te nemen en voor en tegen ernstig te wikken en te wegen. In dien zin uitgelegd, kan het referen dum nog tegenstrevers vinden Rik. De beweegreden door Rik ten voor- deele van 't referendum bijgebracht zyn niet van aard om ons aangaande dit stel sel van zienswijze te doen veranderen. Wij blijven bij ons gedacht dat het referen dum allernoodlottigst zou wezen én voor het volk, èn voor het koningdom, gelijk het overigens meermaals in Denderbode is bewezen geworden. Een Gentsche kloosterling heeft aan den Bicn Public een schryven toegezon den waarin het referendum wordt verde digd. De schrijver steunt zich op teksten van den H. Thomas van Aquinen. De eerw. kloosterling voert ook onder anderen als argument aan dat het referen dum ons van de ongelukswet van 1879 zou bevrijd hebben. En de Bi en Public antwoordt te recht dat dit als niet heel zeker mag gehouden worden; immers het kiezerskorps heeft, maar afkeer gekregen van die wet, niet door de wet zelve, maar door hare dwin- gelandsche en vrijheiddoodende toepas sing. Het bewijs daarvan is dat de libera len na die wet nog zegepraalden in de kiezingen van 1880 en 1882. Als antwoord op 't schrijven van Rik ont- leenen wij aan den Bien Public de vol gende treffende regelen die ons het refe rendum men kan niet beter afschetsen en het door alwie eenig politiek doorzicht bezit, moet doen veroordeelen daar er niets goeds van te verwachten is In de dagen van deze grootsche en plechtige week, brengt de Kerk lot vier maal toe het lijden van Ons Heer voor ieders oogen. Maar hoe wilt ge, in de tegenwoor dige omstandigheden, niet denkon aan do politiek, als men het Evangelie leest? Hoe wilt ge niet zien dat in het smartelijk lijden der Passie, het referendum door straalt - Jesus wordt voor Pilatus geleid. - De romeinsche bestuurder is over tuigd, en hij verklaart het zelf, dat hij aan de onschuld van den betichtte gelooft. Zijne vrouw heeft hem daarenboven ge smeekt, dien rechlveerdige niet te laten miskennen. Maar Pilatus heeft politieke geweten- bezwaren hy wil de synagoog ontzien en den joodschen partygeest hy|is bang om gen voor hare schoone handen T Twee meiden werken voor haar. Zoo Twee t Nu, gij zult aardig opzien, als ik u zeg wat ik weet... Zie, zfj hief bestraffend den wijs vinger op, toen gij gisteren zoo lastig uwe boeken bij een paktet en uit het tuinhuisje Iiept, alsof de brand uil het dak sloeg, dacht gij bjj u zelveDie oude kat En de oude kal was ik. Neen, zeg ruaar niets Ik weet het zoo goed als iets, dat heb ik van uw boos gezicht afgelezen. Maar ik was stil en dacht er hel mijne van. En ik heh gelijk gehad vertrouw dus een andermaal meer op eene eerlyte oude vrouw, die nooit in haar leven gelogen heeft, dat zoo'n paar zwarte kigeuner- oogen, Wat is er gebeurd, viel b|j haar met onverholen schrik in de rede. Nu een ongeluk, waarover men zich behoeft l* ontstellen, zeker niet. Wat moetik toch van u denken, M. Markus Wat gaat liet eigenlijk ons heiden aan, wanneer ze bij den scboul de meid op stel en sprong wegjagen? Weggejaagd, zegt gij 1 Nu begon hare onverstoorbare gelijkmoedigheid toch een weinig tefwankelen. Zij zag den jongen man tamelijk onthutst aan. (Wordt voortgeaet.)

De Denderbode | 1892 | | pagina 1