Een en ander. LANDBOUW. Letternieuws. Het Socialismus Allerhande nieuws. De heer Voorzit Ier Woeste sprak de openingsrede uit in de welke hij de katho lieken aanwakkerde tot den aanstaanden kiesstrijd, den belangrijkste die, sedert 1830, zal gestreden worden. De achtbare redenaar spoorde allen aan tot eensgezindheid in de strijd voor 't be houd onzer godsdienstige vrijheid, voor de verdediging van liet vrije katholieke onderwijs, voor de handhaving onzer pro vinciale en gemeentelijke vrijheden, voor het bevechten van 'tsocialismus en'tinili- tarismus, tot het uitbreiden van het kies recht en eindelijk tot de verwerping van het referendum 'Ucelk onvereeninbaar is met onze overleveringen vrijheden. De heer Vincart stuurde alsdan een warme welkomgroet den Leden van den Bond toe. Vervolgens stemde men een adres aan Z. H. Leo XIII. Verscheidene verslagen over de wer kingen van den Bond en der katholieke Kringen werden voorgelezen. De zitting van zaterdag werd geslo:en inet eene redevoering van den lieer Har- mant, ingenieur oudkoolmijnbestuurder over de kristene maatschappelijke bewe ging- Eindelijk werd bekend gemaakt dat de katholieken van Hoei, in juni aanstaande zullen strijden. Hunne kandidaten voor de Volkskamer zijn de heeren baron d'Autreppeen Rigaux, notaris. De kandi daat voor den Senaat zal later bekend gemaakt worden. In zitting van 's anderdags zondag werden de overige punten van 't dagorde behandeld. De heerMussely van Sottegem, handelde over de herinrichting der bewa rende partij. Spreker zou willen dat er bij iederen kring eene afdeeling van wer king en propaganda zou ingericht worden en drukte eindelijk de volgende wenschen uit lu Dat er een enkwest zal geopend worden over den toestand der bewarende vereenigingen van arrondissementen',kan tons en gemeenten 2" Dat dergelijke vereenigingen zullen gesticht worden daar waar zij ontbreken; 3° Dat de werking der vereenigingen geregeld en ontwikkeld worden in vooruit zicht der uitbreiding van het stemrecht, en dat, om hare werking te steunen, de propaganda bij middel der drukpers in gansch 't land zal ingericht en volledigd worden gelijk dit reeds in zekere streken bestaat 4° Dat de katholieke kringen zouden aangespoord worden om de werken van bewaring en de anti-socialistische propa ganda in te richten of te verbeteren. Op voorstel van den heer J. Dumarteau van Luik, werd de volgende dagorde ge stemd De vergadering, wenschende hare verkleefdheid aan den Koning en het - Vorstenhuis uit te drukken en tevens haar vertrouwen en hare dankbaarheid jegens hel Gouvernement, de Senators en Volksvertegenwoordigei-s der Recli- lerzij, alsook haren wil getrouw te blij- - ven aan de nationale overleveringen en - aan de inste lingen van 1830, verwerpt hel algemeen stemrecht en het refe- - rendum. Op 't banket werden heildronken aan Z. H. den Paus, Z. M. den Koning en koninklijke familie, enz. enz- voorgesteld. »e vorvnluching «Ier eet- waren. De heer minister De Bruyn heeft goede reglementen gemaakt om de vervalsching der eetwaren en de bedrie gerijen in de hoedanigheid der verkochte waren te beletten. De heer minister heeft deze reglemen ten op een zeer groot getal exemplaren doen drukken en heeft ze in pakken naar de provinciegouverneurs gezonden, met een bijgaande brietje, waarbij zij uitge- noodigd worden deze reglementen te ver spreiden en overal te doen uitplakken. De burgemeesters zullen terzelfder tijd uitgenoodigd worden om al de bedrevene overtredingen te bestatigen, bijzonderlijk voor hetgeen de margarine, het gesaccha- rineerd bier en de bierpompbuizen betreft. Tegen «Ie geneverplnng. De Minister van Openbaar Onderwijs, door eenen omzendbrief aan het onderwij zend personeel van gansch het land, richt in de lagere scholen matigheidgenoot schappen in. De onderwijzers zullen met de goedkeuring der gemeenteoverheden de jongelingen in deze genootschappen op schrijven en in hun onderwijs dikwijls moeten wijzen op de noodlottige gevolgen van de sterke dranken. Deze maatregel zal de goedkeuring wegdragen van alle weldenkende burgers, die het welzyn der lagere klassen behartigen. X© Lokeren. - Het Volk meldt dat woensdag, 20 april, bij akte verleden voor den notaris Thuysbaert, te Lokeren, de naamlooze maatschappij I.a Dunne. te Lokeren, bepaald is gesticht geworden met een kapitaal van 100,000 frank. Deze maatschappij heeft, zooals men weet, voor doel het uitbaten eener hair- snijderij ingericht ten gevolge der laatste werkstakingen te Lokeren. Het bestuur is samengesteld uit drie burgers en drie werklieden, allen van Lokeren. De kom- missarissen zijn drie burgers, insgelijks van Lokeren De zondngi'iitd to Ant werpen. Van al de handelsbe dienden zyn het voorzeker de bedienden- den-verkoopers van de magazijnen van I gemaakte kleederen en nieuwigheden, die het meest gebonden waren geen enkele dag, geen enkel uur van vrijheid werd hun gedurende de week verleend, zelfs niet des zondags. Men bericht thans, dat de eigenaars en beheerders van de groote magazijnen van gemaakte kleederen en nieuwigheden voor heeren en dames van de stad Ant werpen, besloten hebben een einde aan dien toestand te stellen. Volgens eene bijna algemeone overeen komst hebben zij besloten hunne magazij nen de zon- en feestdagen te sluiten Ten 2 ure, van 1 januari tot 31 maart en van 1 juli tot 31 september. Ten 5 ure, van 1 april tot 30 juni en van 1 oktober tot 31 december. Deze maatregel zal tot stand gebracht worden te beginnen van 1 mei aanst. Talrijke huizen hebben zich reeds by die overeenkomst aangesloten. Een zeldxnnin huwelijk. In het arrondissement IJper, gaat Heintje Meerlaar met Leon tine Papegaey trouwen, 't Zal plezierig zijn in dat huis gezin. <«e«lwon^on Pnselien. Vaderland meldt dat de kolonel-plaats bevelhebber van Charleroi do namen ge vraagd heeft der soldaten, die verlangen hunne Paaschplichten te vervullen en roept daarop uit Enavanl.... arche! naar de kommu- niebank en wee dengene die het waagt achter te blijven Na de ijzeren wegen, posterijen en telegrafen wordt nu het legeg ver- kwczeld Och arme Het leger wordt zoodanig verkwezeld dat wij te Mechelen, het leger ofllciëel zagen deelnemen aan eene bur gerlijke begraving. Maar, onder het katholiek ministerie hebben de katholieke soldaten, dat is de overgroote meerderheid van hot leger, do vrijheid hunnen Paschen te houden. Die vrijheid zouden ze, volgens het Vader land, niet mogen hebben. Ziedaar de vrijheidsliefde der geuzerij M naming- 2 April 1^9», het honderdjarig jubelfeest der guillotien dat voorzeker te Parijs plechtig zal gevierd zijn geweest door Ravachol en andere kandidaten Dit straftuig dat bijna ieder denkt ten tijde der Fransche omwenteling te zijn uitgevonden, werd alreeds te Genua in Italië, ten jare 1507 gebruikt, zooals wij lezen in het werk van Jean d'Autan, geschiedschrijver van dien tijd. De Italianen noemden het la Mannaya. Omtrent hetzelfde tijdstip be diende er zich in Schotland de justicie van, waar men haar the Maiden noem de. Te Toulouse in Frankrijk werd het reeds gebruikt, om er op 30 October 1802 den hertog Henry Montmorency meè te onthoofden,welke er op last van Lodewijk XI11 drie dagen te voren door het Parle ment was ter dood veroordeeld. De histo rieschrijvers van dien tijd noemden haar eenvoudig Céchajauddat is ongenade geraakte om plaats te maken voor eene geheele reeks andere straftuigen. Maar toen in December 1789 de Consti tuante zich bezig hield met de hervorming der strafwetten, was er een der Volks vertegenwoordigers, zekeren doktor Guil- lotin, welke haar op 28 November uit den vergeethoek haalde en haar, met menschlievende inzichten, voorstelde als zijnde de snelste en dus de minst pijnlijke doodstraf. Het was slechts in het jaar 1791, dat de wetgevende vergadering.de academie van geneeskunde gelastte haar gedacht te doen kennen over het beste stelsel van onthoofding Op 7 Meert van gezegd jaar zond dit korps een verslag in, door haren secreta ris doktor Antoino Louis onderleekend. Dit verslag besloot tot het aannemen van het werktuig, op hetwelk men den ver oordeelde op eene wipplank vastriemde, zijn hoofd door een rond gat of bril stak en het van de romp scheiden zou bij mid del eener valbijl, die schoof tusschen twee rechtstaande balken van drie en halve meter hoogte, van boven aan elkander door eenen dwarsbalk bevestigd. Het plat form moest zestien trappen hoog zijn en met eene leuning omgeven, enz. Den 20 Meert, decreteerde de wetge vende vergadering er het gebruik van en eenen Duitschen inekaniekwerker Schmidt genaamd, werd gelast er onder bijzonder toezicht van doktor A. Louis, een specimen van te maken. Deze doktor Louis en tfusniet Louis XVI, zooals eenige met de geschiedenis onbe kende romanschrijvers willen doen geloo- ven, deed onder ander verbeteringen. De valbijl, die eerst den vorm eener halve maan had, werd schuins gemaakt, om ze beter te doen snijden. Op 17 April 1792 werd het werktuig in tegenwoordigheid der overheden teBicête op eenige lijken beproefd, en op 25 April dus juist honderd jaar geleden, werd op de Place de Grève te Parijs deze wijze van doodstraf het eerst toegepast op een gevaarlijken struikroover, genaamd Nioolaas-Jacobus Pelletier. Collot d'Augremont, ter dood veroor deeld voorde zaak van 10 Augusti 1792, was de eerste politieke veroordeelde, die er den 21 der zeilde maand kennis mee maakte. De Paryzenaars die zelfs in de akeligste zaken stof tot lachen en schertsen vinden, noemen haar eerst la Louison, la Louisette, la füiére d racourcierden bril, la lucamë de la Mère Thémis, het mes, le rasoir national. Deze en andere zwetserijen vinden wij in dagbladen van dien tijd, die wij voor ons hebben liggen, toen een der parijzer dagbladen, om reden dr Guillotin, er het voorstel had van gedaan, haar den naam van guillotine gaf, die spoedig algemeen werd aangenomen en haar is bijgebleven. Er wordt gezegd dat dr Guillotin een harer eerste slachtoffers was. Dit is niet zoo, daar hij te Parijs in 1848, rustig in zijn bed overleed. Eon zeldzaam pnar. Een jongeling van twintig jaar en 95 centime ters lang, Edward Larnet genaamd, zal eerstdaags te Parijsin hethuwelyk treden met de ach tienjarige, 83 centimeters lange juffer Elisa Georges. Edward Larnet zingt in de koffiehuizen even als de gekende Paulus en Elisa Georges danst op eene gespannen koordu De persoon die het ambt van eereknaap zal waarnemen is de broeder van den toekomenden bruidegom hij is 84 centi meters lang de eeredame is de zuster der bruid, deze is slechts 75 centimeters lang. Het bruidsmaal zal gehouden worden op.... denEiflëltoren. Nieuwe aclioeii'.olen. Binnen kort zullen te Berlijn zolen in aluminium - in den handel gebracht worden. - Aluminium is een metaal dat zeer licht is. Een rusKisdie vaster. Een kamerknecht van den Czaar heeft voor een miljoen roebels eene wedding aangegaan dat hij even als Tanner, Succi en .Merlatti, gedurende zes weken zal vasten. Nochtans heeft hij als voorwaarde ge steld dat men hem vier maal daags een liter zwarte koffie moet laten drinken, zonder suiker. Tegen l>loodeloosliei<l. Een ltussich geneesheer heeft eem- uilvin ding gedaan, die in de geneeskundige we reld veel ophef maakt. Het is een likeur, Vitaline genaamd, waarmede hy onderhuidsche inspuitingen doet en die naar het schijnt op zegevieren de wijze de bloedeloosheid bestrijdt en verrassende uitslagen oplevert voor een groot getal ziekten welke als ongenees baar werden aanzien. Een gevaarlijk seliot. Te M'Kees-port in Pennsylvania gaf dezer dagen een bekend 6chutter, Frank Ser geant, voorstellingen. Hij schoot een ap pel van het hoofd van zijnen helper en wel, terwijl hij met den rug naar hem toegekeerd stond en, door middel van eenen spiegel, zijne buks aanlegde. Vijf jaar lang heeft Sergeant in verschillende steden tallooze malen het gevaarlijk schot met goed gevolg gelost. Op 19 dezer zag men echter na den knal den helper, een zekeren Ferguson, waggelen er neêrstor- ten De kogel was hem in het hoofd ge drongen. De ongelukkige leeft nog, maar de geneesheeren geven weinig hoop op behoud. Geen gevaar te verdwij nen. Er zijn sommige dieren die geen gevaar loopen van den aardbodem te ver dwijnen. De bloedzuigers en do spinne- koppen bij voorbeeld, leggen elk 107 eieren de vlieg 144 de schildpad 1,000; de kikvorsch 1000; do witte garnalen 6000 de schurftmade 50,000. De liefhebbers van visch mogen ook ge rust zijn, want een baars van 109 gram men legt 9,943 eieren een spiering van 25 centimeters 25,111; de haring legt 36,000; de karpel 342,000; de zeelt 383,000; de bot 1,357,00; de steur 8,000,000 de kabeljauw 9,444,000. De kreeften, ofschoon min vruchtbaar, blijven toch niet ten achter. Volgens zekere wraarnemers, legt eene kreeft 12,000 eieren, volgens anderen 21,000. Bericht aan de heeren Leden van het landbouwcomice Aalst (Zuid). Landbouwvoordrachten door M.Roman Staatsveearts te Bottellare, telkens om 3 ure namiddag. Zondag 1 Mei, te Haaltert, in de Ge meenteschool. Onderwerp Van welke voortteelers moeten wij kweeken om produklen te bekomen die best beant woorden aan onze nationale nijverheid. Zondag 8 Mei, te Aalst, in den Mei boom, lokaal der afdeeling. Onderwerp Keus der melkkoe de schoonheden van de stier. Zondag 15 Mei, te Herzele, in het Ge meentehuis. Onderwerp De verlos sing met hindernis by de merrie en de koe. Zondag 22 Mei, te Aalst in den Mei boom. Onderwerp Zorgen te besteden aan de huisdieren vóór, gedurende en na de baring. Behoedmiddelen tegen de half- zickte. Do leden der afdeeling worden innig verzocht deze belangrijke voordrachten by te wonen. De Secretaris, De Voorzitter, H. VAN DE PUTTE B"° P. BETHUNE. De naam van M. Roman, als conferen cier in zake van veekweek is niet meer te maken. Het is te verhopen dat onze landbouwers deze reeks voordrachten met den besten iever zullen bijwonen en er groot nut zullen uittrekken. Op de Vergadering van 8 Mei, zal eene inschrijving geopend worden voor het ge zamenlijk aankoopen van kopersulfaat of blauwen aluin tegen gewaarborgde zui verheid en tevens zullen verdere maatre gelen worden genomen om al de leden in staat te stellen de hoedmiddelen tegen de aardappelplaag doelmatig toe te passen. Rechterlijk© kronijk. Dijnsdag 26 April werd voor do boet straffelijke Rechtbank van Dendermonde de zaak opgeroepen van den diefstal ge pleegd in den nacht van 18 op 19 Decem ber 1891, op het buitengoed van Dame We A. Liénart alhier. De daders zijn ver oordeeld geworden den eerste tot 3 jaar gevangzitting, den tweede tot 2 jaar en de derde tot 6 maanden. Zaterdag werd voor de korrektioneele rechtbank van Gent, de zaak opgeroepen ten laste van eenen persoon, beschuldigd, hel reglement op het muilbanden der hon den der honden en het dragen van medal- jen, overtreden te hebben. In de behandeling der zaak, wierp het orgaan van het openbaar ministerie eene voorafgaandelijke kwestie op. De heer substituut van den prokureur des konings herinnerde den heeren rech ters, dat het koninklijk besluit, betreffen de het muilbanden der honden en het dra gen der medaljen, voorschrijft dat de medaljen dragen moeten :1° den naam dei- stad of gemeente, 2° het jaartal en 3° het inschrijvingsnummer van den hond. Nu, op de medaljen door de Gentsche politie afgeleverd, zijn enkel het jaartal en het nummer vermeld en de benaming der stad is er van weg gelaten. De rechtbank heeft hare uitspraak uit gesteld tot den 7 Mei. IIei*y.«»le. Zondag namiddag vergaderden le Herzele, in - Het Sche penhuis - de Afgeveerdigden der katho lieke bewarende Vereeniging des Kantons ten einde een kandidaat aan te duiden voor de aanst. provinciale kiezing in vervanging van wijlen den heer Desideer Van den Bossche. De vergadering welke 59 leden telde was voorgezeten door M. Th. De Vuyst, notaris, Burgemeester ran Borsbeke en provinciaal Raadslid. M. üdilon Vanderhaegen, advokaat te Aalst, neef van den betreurden heer Desideer Van den Bossche werd met een parigheid als candidaat aangewezen. In zyne toespraak verklaarde de heer Vanderhaegen zich kortaf vlaming en katholiek en op de eerste plaats over tuigde voorstaander der landbouwbelan gen. In eene vorige vergadering was er spraak geweest van de candidaluur des heeren Joseph Mathys, advokaat te Herzele, doch hij verscheen niet op de vergadering en niemand stelde hem voor. Ten bureele van DEN DENDERBODE te verkrijgen zijne gronden onderzocht en zijne onmo gelijkheid bewezen door V. Cathrein, S.J. uit het hoogduitsch vertaald door Ernest Soeks, priester, candidaat in wijsbegeerte en letteren. Prijs één frank. De Volksliomer heeft gister hare werkzaamheden hernomen. Aan 't hoofd van 't dagorde stond de herziening. M. Beernaert gaf lezing van de voorstel len der regeering. Wat het kiesstelsel betreft,blijft de heer minister het Engelsch stelsel der huisbewoning voorstaan. Het Senaat zou hij willen benoemd zien dooi de provinciale Raden, hervormd door de geëvenredigde vertegenwoordiging M. Beernaert verklaarde zich genegen voor 't onderzoek van de volmacht der Kamerle den door eene magistratuur doordeKamers gekozen, alsook van de herziening van art. 36, welk artikel, de leden der beide Kamers verplicht hun ontslag te geven wanneer zij tot een bezoldigd ambt worden benoemd. Aangaande het referendum denkt de heer minister dat de openbare denkwijze verdwaald is en zegt dat het referendum zoo gevaarlijk niet is dan het recht van ontbinding. Onze achtbare vertegenwoordiger, M. Woeste, verklaarde hel stelsel der huis bewoning bij te treden en vroeg aan de liberale Linkerzijde het stelsel te laten kennen dat zij aankleefdedoch de liberalen leden bleven stom als arduinen pilasters. liet Senaat ging over tot eene gedeeltelijke kiezing van zijn Bureel. Werden gek ozen Voorzitter M. baron t' Kintde Roo- denbeke Eerste ondervoorzitler M. baron Paul Bethune. Eerste sekretaris M. graaf de Ribau- court. An 1st. Uur van Greenwich. Op voorstel van M. Leo Gheeraerdts, Schepen, besloot onze Stedelijke Raad het uur van Greenwich voor ons stedelijk uur aan te nemen. De bediende gelast met het opwinden en regelen van het stadsuurwerk, zal 't bevel ontvangen het zondag om 12 ure 's nacht 17 minuten stil te leggen. Aalst. Openbare Concerts ter Groote Markt. Maandag aanst. zul len de openbare concerts ter Groote Merkt geopend worden door onze Koninklijke Harmonie - Al Groeiend' Bloeiend. - Deze concerts zullen voortaan plaats grijpen des maandags en om 8 1/2 ure 's avonds stipt aanvangen. Jubelfeest. Zondag morgend ontvingen de graaf en de gravin van Vlaanderen, ter gelegenheid van hun zil veren bruiloft, de gelukwenschen des Konings. der Koningin en van prinses Clementine, die prachtige bloemtuilen meebrachten Ten 10 ure werd in de kerk van St-Jacobs eene plechtige mis gecele breerd, bijgewoond door den graaf en de gravin van Vlaanderen en hunne kinde ren. Na de mis hadden uitdeelingen van eetwaren plaats aan 400 arme families van Brussel. De jubilarissen ontvingen geheel den dag telegrammen en 's avonds had ten paleize van den graal' een feest maal plaats, aangeboden aan de hoogere ambtenaars van zijn huis. Wij hebben nu en dan melding te maken van dramatische tooneelen, welke dezen of genen bruidegom overkomt en diodoor zijn huwelijk de jaloerschheid van anderen opwekt. Een dergelijk tooneel, dat een dramatisch begin, maar een kluchtig einde had, viel zaterdag aan het stadhuis te Brussel voor. Eene vrouw wierp eenen bruidegom... twee potten olieverf over het lijf, zoodat hij wit en roodgekleurd was. De man heeft haastig een ander kostuum aange trokken, en keerde dan terug by de getui gen en de bruid, die toch maar ja heeft gezegd. Een machinist van den Muntschouw burg, die een stuk gereedschap wilde opnemen, hield zich met de linkerhand vast aan eenen ijzeren balk, welke in betrekking staat met eenen leiddraad van het clectrische licht. De arm van den man werd vreeselijk verbrand, eer men er in gelukte den electriekenstroom testoppen. Nieuwsoorlige wedstrijd. Op zondag 1 en maandag 2 mei aanstaande wordt, in het slachthuis van Curegem- Anderlecht, door de maatschappij Belgi sche Schapershond en den Collie-Club, van Brussel, eene tentoonstelling inge richt, gevolgd door eenen proefwedslryd voor het leiden van kudden schapen, Als wij het goed voor hebben, is deze wedstrijd de eerste in dien aard die in België ingericht werd ook is het te voorzien dat de maatschappij met hare onderneming bijval zal vinden, want overal werd haar voornemen zeer gunstig onthaald. Niet alleenlijk zal de man van 'tvak er groot belang in stellen, maar tevens zal de hondenliefhebber de gelegenheid heb ben eene nieuwe soort van sport bij te wonen, die hem tot hiertoe ontzegd was. (Landbode). Er is spraak eerstdaags te Anderlues de lijken op te halen. Men heeft groote geteerde linnen zak ken vervaardigd, waarmede men de lijken zal ophalen alvorens ze te kisten. 125 kisten zijn insgelijks gereed, waar op men reeds de platen heeft genage d met den naam van het slachtoffer, dat er moet in nedergelegd worden. Een genaamde Jules Restiaux, schil der te Bergen, zat zondag schrijlings op het dak van een huis der Groote straat. Op zeker oogenblik verloor de ongeluk kige het evenwieht en plofte neder op den grond. Restiaux werd als levenloos opgenomen en met talrijke wonden en kneuzingen naar het hospitaal overgebracht. Hij klaagt over inwendige pijnen. Een dramatische zelfmoord. Een pei-soon van Mont-a-Leux, Vandorpe, genaamd, wandelde zaterdag rond 10 u. 20 's morgends, koortsachtig over er weder op de plaats genaamd Op het 44 langs heen eenen voetwegel die neven den spoorweg van Moeskron naar Tourcoing loopt. Een knaap aanspreken die daar voor bijging, gaf hij dezen zyne vest en zegde terwijl hij hem een stuk van 0,10 centie men overhandigde Draag dit aan mijne Jvrouw en zeg haar dat zij mij koine spreke, wanneer de trein voorbij is. Op denzelfden oogenblik kwam de trein van Moeskroen in volle vlucht aange stroomd. Van Dorpe sprong op de riggels en liet zich nedervallen. De machinist kon zijne machien niet in tijds stilhouden.Wanneer hij had gestopt, ging hij met de medehulp der bedienden de bloedige overblijfselen van den zelf moordenaar van de riggels nemen. Van Dorpe's hoofd was geheel en al vermorzeld en zijn rechter voet was afgesneden. De zelfmoordenaar leefde reed/ 8 dagen gescheiden van zijne vrouw. In den loop van eenen hevigen twist met zijne vrouw had hij onlangs een zijner kinderen willen in eenen put werpen. Verscheidene malen reeds had Van Dorpe getracht zich te zelfmoorden door verhanging. FRANKRIJK Nieuwe en vreeselijkc dynamiet aanslag. Vijf slachtoffers. De anarchisten hebben zondag avond eene afschuwelijke wraak genomen wegens de aanhouding van hunnen gezel Ravachol die, zooals men weet, in een koffiehuis van de Magenta laan te Parijs, gehouden door M. Very, geschiedde. Zooals men ook weet, was het de bediende van dat huis, M. Jules Lhérault, dte den beluchten anarchist, welke er gerust aan tafel zat, herkende en de politie verwittigde die hem aanhield.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2