Beschermt de vogels. Een en ander. Nijverheids- en Werkraad Anarchisten en Dynamiet Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. Men klaagt met recht dat er dagelijks inbreuk gedaan wordt op de wet die de insekten-etende vogels beschermt. In onze omstreken en overal worden die nuttige diertjes in zoo groot getal gevangen, dat men er nog zeer zelden in onze velden hoort. Het is morgens vroeg, vooral 's Zon dags, dat op de vogeltjes jacht gemaakt wordt. De vogels zijn de nuttigste beschermers van onzen oogst en van onze hof- en veldvruchten. Straft hen niet voor eenige korreltjes graan, die zy op den akker of in den tuin rooven gedenkt integendeel dat zij duizenden kwaaddoende insekten vernietigen en zoo uwen oogsten uwe fruitboomen tegen de verwoesting be schermen. Wij roepen hierop de ernstige aandacht der Politie. Ook de hoeren onderwijzers zouden goed doen aan de schoolkinderen voor oogen te stellen het groot kwaad dat zij doen met de vogels te vernietigen of te vangen. De zaak is wel de moeite waard om in ernstige aandacht genomen te worden. X o n «1 n i* u Het N ederlandsch protestantsch blad De Standaard maakt in een belangrijk artikel den lof des hoe ren Do Bruyn, minister van openbare werken, nopens zijn besluit over de zon- dagrust van het pei-soneel van den water dienst. De Standaard vraagt wanneer men in Nederland ecnen minister zal vin den, die den moed hebben zal een derge lijk besluit te teekenen. Een geleerde Fransche Bisschop, Mgr. Bougaud, schreef over eenige jaren Van twee dingen één of de hoogere klassen zullen rechtzinnig, volkomen, i» moedig tot den godsdienst weerkeeren en zullen door hunne voorbeelden aan 't volk den God weergeven, dien zij hem ontnomen hebben of zij zullen vergaan. Want er zijn slechts twee wetten in de - wereld de wet der beestachtigheid, bij dewelke de krachtigste dieren de tnin- dere opeten, en de wet van de Godheid en den godsdienst, bij dewelke de hooggeplaatste lieden nederdalen en buigen tot de kleinere menschen. Gy - zult tot die wederkeeren, tot de kris- tene wet, of wel de heidensche wet der beestachtigheid zal haren loop herne- - men. Maar, gelijk gij het slavendom niet meer hebt om u to beschermen en gelijk de ontvoogde arme klassen de sterkste en de talrijke zijn, zult gij het zijn die zult verslonden worden. De dynamietontplotllngen dezer laatste dagen spreken zoo luid en zoo duidelijk dat zelfs verstokte godsdiensthaters de waarhoid dezer woorden beginnen te beseffen. Niet alleen deze Fransche Bisschop maar alle Bisschoppen, alle priesters, gansch de katholieke drukpers hebben de gevolgen aangetoond welke het ontkris- tenen van het volk onvermijdelijk moet na zich slepen. Ook hoe wil men het nu anders Welnu als er geen God, geen leven hierna, 't is te zeggen, geen Hemel, geen hel is, welke straffen hebben de dyna- mictmannen dan toch te vreezen Socialistische gemeente raad. Men meldt uit Roubaix, 9 Mei, 4 ure 's morgends De uitslag der gemeentekiezing is daar straks op de meierij uitgeroepen, in 't bij zijn van een duizendtal personen, die de Carmanogle en de Marseillaise zongen. Geheel de socialistische lijst is gekozen, met meer dan 1000 stemmen meerder heid. Verworpen door de andere nijverheids steden van het Noorden, hebben Culine, Lafurge en konsoorten al hunne pogingen op Roubaix vereenigd en hebben een gemeentebestuur omvergeworpen, dat groote diensten aan de stad bewezen heeft. Op 17,028 ingeschrevene kieze-s, heb ben er 14,117 aan de stemming deel genomen. Do meier komt aan 't hoofd zijner lijst met 6,712 stemmen tegen 7,794 verleend aan het hoofd der socialisten- lijst. Itiilm een tiental der ge kozenen zijn geheel onge letterd S Ziedaar aan welke handen het algemeen stemrecht de zoo gewichtige belangen toe vertrouwt van de eerste nijverheidsstad van het Noorden,ja van geheel Frankrijk! Men verwacht zich aan nieuwe werk stakingen, nog erger dan die van 1880, waarin de nijverheid van Roubaix 20 millioen heeft verloren. En zeggen dat er Belgen zijn die met ongeduld verlangen dezelfde feiten hier ook te zien plaats hebben. Uaden. Neemt geen bad na he vige ontroering, na plotseling ingetreden onpasselijkheid, na oenen slapeloozen nacht, na overmatige vermoeienissen, na •den maaltijd, na het gebruik van verhit- tenden drank. Wandelt niet met te snellen pas naar de badplaats; baadt u niet in water waar van gij de diepte niel goed kent; ontkleedt u langzaam, maar talm dan ook niet te water te gaan; men springe met hel hoofd vooruit in het water; hij, dieniet duiken kan, make vooraf het lichaam nat; blijf nooit lang in 't wafer, alleen zeer krach tige gestellen kunnen daarop uitzonde ring maken. Voor «lii kiekens. In de Landbouw-Courant van St. Petersburg worden dennen- en sparrennaalden door den heer Vladimirsky, de eigenaar van een groot hoenderpark, zeer aanbevolen als het doelmatigste strooisel in de kip penhokken; het is gezond, neemt de lucht dor uitwerpselen weg en men vormt er een uitstekend mest meè; de kippen zet ten de naalden gedurig om en vermengen ze met de meststoffen; de naaldenmatras van 3 centimeters dikte is ook een zeer zindelijk strooisel. Om de 14 dagen of althans een keer in de maand werpt men een laagje over. Het is niet noodig zulke hokken dikwijls schoon te maken, en wanneer dit gedaan wordt, vindt men dat de vloer altijd zin delijk blijft. Bijen als verdedigings- midilel. - In zijne Revue sur I'Agriculture haalt Bessier de volgende gevallen aan, waarin de bijen als oorlogs wapen gebruikt werden Wanneer de Turken onder het bevel van den Sul taan Murad.Stuhlweissenburg belegerden, werden 2ij aangevallen op het kritiekste oogenblik door gansche zwer men bijen, die de belegerden midden het Ottomaansche leger wierpen. Hetzelfde tijdschrift verhaalt dat de bemanning van een klein schip er in ge lukte aan de Turksche kapers te ontsnap pen, door op hen een aantal bijenkorven te gooien, die zich bij toeval aan boord bevonden. Deze insekten waren den ka pers zoo hinderlijk, dat zij dezen vijand geenen weêrstand konden bieden. Wanneer majoor Gotz in 1837 langs de vallei van Unstreet ging, om zich naar Erfurt te begeven, hadden eenige plttn- derziekc soldaten zich naar de pastorij van Riethgen begeven om er alles te rooven. De meid, die alleen te buis was, liep naar den hof en kwam weldra terug met twee bijenkorven, die ze in de vesti bule wierp, waar de soldaten zich bevon den. Vervolgens ging zij zich in het hooi verbergen. Op het zicht der woedende insekten vonden de soldaten niets geraadzamer dan de vlucht te nemen. Vieietknarl je». Er wordt gewaarschuwd tegen visietkaartjes, die op zoo genaamd ijspapier gedrukt zijn. Dit papier is aan den bovenkant met witte glinsterende kristallen bedekt, en werd door den uitvinder ijspapier genoemd,om dat deze kristallen eenigzins gelijken op ijskristallen, die men 's winters op onze vensterluiken ziet. Het scheikundig on derzoek heeft echter geleerd, dat dit arti kel voor de gezondheid zeer nadeelig kan zijn. De kristaalbe ekking beslaat name lijk grootendeels uil azijuzuurloodoyde, een zeer vergiftig loodzout, en laat het papier gemakkelijk los, dat er meè over trokken is, zoodat liet op deze wyze licht in het eten of drinken terecht kan komen. Kleine kinderen, die alles in den mond steken, likken zulke kaartjes af, daar de smaak zoet is, en dit kan bedenkelijke gevolgen hebben want zelfs eene geringe hoeveelheid van bovengenoemd loodzout veroorzaakt vergiftiging. Opgepast zij dus de boodschap. Uli^KltOKIJU. Bent. De katholieke kandidaten voor de kiezing van 14 juni zijn Voor den Senaat MM. Soupart, uit tredend lid, Vercruysse-Bracq, volksver tegenwoordiger. G. Cooreinan, advokaat en Eug. de Kerckhove d'Ousselgem, pro vinciaalsraadslid. Voor de Volkskamer -. MM Begerem, de Hemptinne, de Smet de Naeyer,Eeman, Fievé, Herry-Van Tieghem en Van Cleem- putte, uittredende leden, L. De Reu, lid der Bestendige Deputatie, te Sleidinge en A. Ligy, advokaat te Gent. Rechterlijke kronijk. Vrijdag heeft het Assisenhof onzer provincie uitspraak gedaan in zake der dubbele moord te Ronsse. Achilles Ledru werdt tot de doodstraf en Victor Bourgeois tot levenslange dwangarbeid veroordeeld. Sterfgeval. De heer en dame I*h. 0<s Wolf> vander Xoot en hunne gansche achtbare familie komen smartelijk be proefd ie worden door 't overlijden van hunnen teèrgeliefden zoon, broeder, schoonbroeder, oom en neef den heer Oscar-Modest-Lodewyk- Hubertus DE WOLF, geboren den 13 October 1865 en overleden Zondag 11 8 Mei, voorzien van de troostmiddelen onzer Moeder de H. Kerk. De plechtige Lijkdienst heeft heden Woensdag te midden van eenen talryken volkstoeloop plaats gehad. De Begrafenis had plaats teErpe. Een Nijverheids-en Werkraad komt te Dendermonde ingesteld te worden. Wanneer zal het aan de regeering be lieven dezen van Aalst in te stellen De noodige stukken zijn reeds sedert twee of drij maanden door ons Stedelijk Bestuur aan de Hoogere Overheid toege zonden geworden en de kwestie blijft slapen. Wij roepen er de aandacht onzer acht bare Senatorsen Volksvertegenwoordigers op in en hopen dat zij voetstappen zuilen aanwenden om de zaaktedoen verhaasten. De instelling alhier van dergelijken Raad schijnt ons noodzakelijk; immers wanneer het ministerie van Landbouw- en Nijverheid inlichting te nemen heeft over de nijverheid en den handel onzer streek, is het nu verplicht zich tot den Raad van Gent of tot dezen van Dender monde te wenden en inen ziel van hier hoe echt en getrouw de gegevene inlich tingen moeten zijn Hei dynamiet Ie Brussel. De lieer Leo Somzée, lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers ontving eenige dagen geleden eenen naamloozen dreig brief, waarin men hem meldde, dat vóór de acht dagen, zijn hótel in de lucht zou vliegen alsook dit van den heer 't Kint de Roodenbeke, ondervoorzitter van den Se naat en van den konsul van Frankrijk. Denkende dat zulks eene zwanze was, gaf de heer Somzée er geene acht meer op en stelde den brief in de handen der politie. Hij bad het geval reeds teenemaal ver geten, wanneer hij zaterdag morgend het bezoek ontving eener dame, wonende in de Nieuwst raat, die hein het volgende verhaal deed Ik bevond my gister op de Noord laan. Ik bemerkte er eenen kerel die ik twee dagen te voren bij mij had gezien, in omstandigheden die niet van aard wa ren om licht zijn gelaat te doen vergeten. Hij had mij eene aalmoes gevraagd, en terwijl ik mij eenige stonden verwijderde, stool hij eenen album die in mijn salon lag, en nam de vlucht, zonder te wachten naar de almoes die liy mij gevraagd had. Welnu deze bedelaar zag ik met drie andere verdachte kerels aan eene tafel zitten, Niet denkende dat hij werd opge merkt, hoorde ik hem duidelijk zeggen, dat men dezen avond uw huis, dit van den heer 't Kint.de Roodenbeke en dit van den konsul van Frankrijk ging doen springen. Men kan gemakkelijk oordeelen welke ontroering deze tijding bij den heer Leo Somzée teweeg bracht. Hij begaf zich on middellijk bij den politiekormnissaris der Colligonplaais en deelde den van dienst zijnden officier mede hetgeen hij verno men had. Hieruit blijkt ten duidelijkste dat men hier met geene zwanze te doen heeft. Een brusselsche politieagent en de sub stituut Jottrand hebben ook dreigbrieven ontvangen. Op de poort der woning van Mvon Rothschild heeft men met krijt geschreven; Dit huis zal binnen kort springen. Een anarchist. Xe L.uik. De gemeenteraad heeft een krediet ge stemd van 25,000 fr., bestemd tot ver sterking van het politiekorps en voor de andere helft lot toekenning van beloonin gen aan het personeel, dat de aanhouding der anarchisten heeft bewerkt. Vervolgens heeft de raad met algemeene stemmen min 3 het besluit van den bur gemeester goedgekeurd, waardoor de be tooging van 1 mei verboden werd. De drie onthouders waren MM. Mieka. Duinont en Renard. M. Duinont wilde ook den uitgang der processie doen verbieden. Dit voorstel werd afgemeen afgekeurd. De overste der veiligheidspolitie heeft eenen herbergier van Heure-le-Romain doen aanhouden, in wiens huis men dyna miet vond. Moineau, de gewezen luitenant, heeft bekend de pleger te zijn van den aanslag tegen het huis van M. den raadsheer Renson, voorzitter der laatste assisen. Een andere anarchist, die met eene kardoes welke hij in den zak had, dreigde het huis, waarin hij zich bevond, te doen springen is aangehouden. Men heeft in hem eenen kerel herkend, die reeds lang door de brusselsche politie werd opgezocht, voor diefstallen met be zwarende omstandigheden. Een Duitscher is ook nog in hechtenis genomen. Xe Bent. Zonderlinge aanhouding. De agen ten, gelast met het bewaken der woning van M. Lippens, zagen twee heeren de poort van het huis naderen, eenen brief in de bus steken en haastig weggaan. Geen twijfel, dat moesten anarchisten 'zijn. Op een twee drie waren die heeren bij de kraag gepakt en ondanks hunne prote- statien naar het politiebureel gebracht. Daar ondervraagd wordende, bleek het dat zij waren M. X. raadsheer van het beroepshof, zijn zoon, advocaat, lid van den provincialen raad en beiden leden van de Association libérale. Mtail Vi»l»t. Stedelijke Schouw burgzaal.—Zondag en maandag aanst. zal de heer Holdens alhier vertoiningen geven met zijne wereldberoemde mario netten. Een woord daar verder over in ons nummer van zondag aanst. Moorsol. Maandag nacht is te Moorsel op de grensscheiding met onze stad Aalst eene hofstede de prooi der vlammen geworden. Nadere inlichtingen ontbreken. Oonlegcm. Men schrijft ons uit deze gemeente dat in den nacht van Donderdag tot Vrijdag der verleden week de kerk aldaar door dieven werd bezocht. Naar alle waarschijnlijkheid moesten de schelmen voorzien zijn van eenen val- schen sleutel want nergens is er eenig spoor van braak te bestatigen. HetO.-L.- Vrouwbeeld en het Kindje Jesus werden van hunne kleederen beroofd en deze zijn met de kroon en al de sieraden in goud en zilver gestolen. De waarde der geroofde voorwerpen beloopt tot ongeveer duizend franks. In den nacht nadien, dus Vrijdag tot Zaterdag,werd de kerk van Inipebezocht. De offerblokken zijn opengebroken en 't geld geroofd. Verder werd gestolen alles wat eegige waarde had tot zelfs de groot ste waskaarsen. Zonder twijfel zijn het zelfde schelmen die 's nachts te voren de kerk van Oorde- gem bestolen. Ook te Gyzenzaele, zegt men hier, is de kerk door dieven bezocht geworden. Zaterdag morgend, tusschen 7 en 7 1,2 uur, is een onbekend persoon in de kerk van Wetteren binnen gekomen. Deze persoon trof de aandacht der aanwezigen door zijne zonderlinge gebaren. Hij liep de kerk rond en keek in alle hoeken.Terwijl de priester de mis deed, stelde hij zich met den rug naar liet altaar gekeerd en riep uit ha, het is hier ook aï voor het geld Men is om de politie gegaan, doch midderwijl was hij de kerk uit. Op de markt heeft men hein aangehouden en opgesloten en hij is verders door den heer kommissaris ondervraagd geworden. De kerel, bij zijne aanhouding, deed niet den minsten tegenstand hij ver klaarde Hollander te zijn, en vroeg den wegnaar Lokeren. Men denkt met eenen krankzinnige te doen te hebben. Het parket van Brussel is met een onderzoek begonnen, aangaande eene ge heimzinnige zaak. Eenige dagen geleden vond men in het Soniënbosch het lijk van eenen persoon, die door een pistoolschot gedood was. Men meende eerst dat de man zich gezelfmoord had,doch de wonde en de afwezigheid van een wapen heeft doen uitschijnen dat er eene misdaad is gepleegd. De vermoorde, die tut hiertoe niel gekend is schijnt, te oordeelen naai de voorwerpen die hij bij zich droeg, eenen letterzetter te zijn. Een eigenaar van Boitsfort reed met 8,300 fr. naar Brussel, om loten in bezit te gaan neinen, welke hij door zijnen agent had doen koopen. Op don Boendael- sclien steenweg slapte hij een oogenblik af bij eenen vriend, om eens goeden dag te zeggen. Hij liet eenen persoon, die daar voorbij kwam, op het rijtuig letten maar toen hij terug buiten kwam, waren wach ter en geld verdwenen. De man had het ongelijk gehad, den kleinen schat in de ongesloten kas van het rijtuig te laten liggen. Erge val. De kleine V., oud 6 jaren, wonende in de Samaritaansche- straat, te Brussel kroop zaterdag op eene deur, te midden der afbraak aan liet oud Justiciepaleis. Eensklaps viel de deur. den jongen waaghals medesleepend.Deze werd mei gebroken beenen naar het St. Pieters gasthuis overgebracht. Systeem Ravachol. Een deug niet loopt in Brussel rond en perst overal aalmoesen af.Hij beweert het geld te wil len verzamelen om naar Frankrijk, zijn geboorteland, terug te keeren. De persoon die den kerel niets geeft, bedreigt hij in de lucht te doen springen bij middel van dynamiet. Hij ging trouwen Een gevan gene, nadat al de voorafgaandelijke pleeg vormen vervuld waren, werd met het cel rijtuig naar het stadhuis van Brussel ge bracht. Doch daar gekomen, weigerde hij aan de zij der gendarmen, die als getuigen moesten dienen, naar boven te gaan, zoo deze niet in burgerkleeding waren. De bruidegom wilde niet uit het rijtuig komen. Men poogde hein er uit te trek ken, boeide hem, trok en sleurde, doch niets hielp. Hij schupte en beet, en wilde zelfs den schepene van den burgerlijken stand, die poogde hem over te halen, niet antwoorden. Toen de schepene hem eindelijk vroeg of hij ja of neen wilde trouwen,antwoord de hij dat hij er van af zag. Men begreep thans dat de man enkel een middel had gezocht om op den loop te gaan. Of de verlaten bruid bij zijne weigering veel verliezen zal, gelooven wij niet. Mijmamp in Trieu-Kaisin. - In den nacht van zondag lot maandag is in de koolmijn van Trieu-Kaisin. bij Chate- lineau, eene vreeselijke ramp gebeurd. Men had in deze mijn eenige uren te voren de kabels vernieuwd, en deze rek ten, zooals gewoonlijk, sterk uit bij de eerte keeren dat er mee gewerkt werd. Gedurende den nacht daalden vijf werk lieden af. Eensklaps, zonder dat er een toeken was gegeven, om de neerdaling te doen ophouden, werden de ongelukkigen in de diepte geslingerd. Drie werklie verdronken een werd letterlijk in tweeën gesneden en de vyfde is in levensgevaar. FRANKRIJK De slachtoffers der wrekers ran Rava chol. Dood van den heer Vêry.Maan dag namiddag, om 4 ure, lag de lieer Véry in den doodstrijd. Veertien minuten na middernacht is hij in het hospitaal S'. Louis overleden. Tot de laatste oogenblikken zijns lévens, was hij nog altijd buiten kennis. Zijne vrouw, zijn dochtertje en de heer Camescasse, de inwonende geneesheer leerling, waren hij hem toen hij stierf.Om 'J ure 's avonds had de heer dokter Pean hem nog een bezoek gebracht en was ge bleven tot 11 1/2 ure. Op dit uur was alle hoop verdwenen. De wanhoop van mad. Véry en van haar dochtertje was hartroerend omzien. Het lijk van den heer Véry is naar de bij zondere zaal gebracht. Waarschijnlijk zal het ontleed worden. RUSLAND. Nihilisten. Uit St-Petersburg wordt aan den Standard gemeld Het nihilisten blad Narodvolsty is weer om begonnen vlugschriften te versprei den, waarvan het laatste een uitvoerig program der partij behelst. De pogingen der politie om de drukkerij te ontdekken waar de vlugschriften gedrukt zijn, leden schipkreuk, ondanks de uitgeloofde be looning van 100,000 rbs. Moordenaressen. Er staan thans te Vilna elf vrouwen terecht, onder be schuldiging talrijke pasgeboren kinderen vermoord te hebben Tien van de beschuldigden zijn jodin nen, die samen 61 moorden pleegden. De schuldigste van allen, Feigha Noskiua, heeft niet minder dan 25 moorden op haar geweteneene andere, Kounko Voïnarovitch 18, Loa Rabinovitch ook 18, en Freida Laudon 15. Die afschuwelijke vrouwen maakten eene ware broodwinning van den kinder moord. Zij boden zich overal aan, vooral bij families in ongelukkige omstandighe den, oin de kinderen op te voeden, mits betaling eener zekere som. In plaats van de wichtjes te verzorgen, deden zij de arme kleinen weldra verdwijnen. Op zekeren dag verrastte men twee vrouwen ineen bosch, op 'toogenblik dat zij daar een kind wilden achterlaten. Die ontdekking bracht de politie op 't spoor van die heele reeks misdaden, en opvol- gens werden de elf vrouwen in hechtenis genomen. Een verder onderzoek deed ook de moeders der 61 vermoorde kinderen ont dekken. Het zijn bijna allen jodinnen. Zij zijn voor den onderzoeksrechter versche nen, zoodat het gerecht nu nagenoeg al de bijzonderheden van die vreeselijke zaak kent. Het onderzoek heeft bijna 3 jaar geduurd. (Later). De Rechtbank van Vilna heeft zes jodinnen en een jood, van do elf beschuldigden, welke zich hadden plich- tig gemaakt aan talrijke kindermoorden, veroordeeld tot straffen van 6 tot 20 jaren dwangarbeid. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatiezonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uilslag, gene rende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,u hartklopping, slijmerighhedei- brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, noest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, blocdsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontslflte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas, lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bij het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In boveudien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleea ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. i00,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van 7,. M. keizer Mcolaas, van wijlen L. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlcsluart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré hau, loid Stuarl de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 65,470 de E. II. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, sleehtc spljsvcrtcering maag- en zenuw pijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. 60,623. Avignon 18 April i876. De Reva lenta van Du Barry heeft mij op 6i jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. Tegen ale deze kwalen, waren alle remedièn even krachten loos gebleven, de Revalenta heelt mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnctly, Bcssemstraat, N i. Genezing K- 98,6i4. Sederl jaren leed Ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zenuw prikkelingen en langmeedigbeidalle d> z» kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, onder wijzer te Eynanfasf Frankrijk.) N° 34,262. Daine Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampenen bra kingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longvcr- teering, met hoest, spuwen, verstoptheid en loolheid vau 5 jaren. N'. 49,322 M. Baldwin, van dc vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas eu der I' dcmalcn ten gevolge van overdaad der jeugd. M. Gauthier, te Luzarches van eene hardnekkige vers optheid, verlies van eetlust, verkoudheid en bron chitis. Dc vrouw van den heer Meier van Volvie, van een longontsteking met bloedspuwing en bardnekkigen heest. Verslag van geneesheer Routh, opperheelmcesUr van 't vrouwen- en kinderen hospitaal den Sama'itaan te Londen. Natuurlijk rijk aan onmisbare bestanddee- en voor het bloed om de ontwikkeling en het behoud te verzekeren van het hoofd, der zenuwen, van 't vlecsch en der beenderen. De Revalenta is het voedsel bij uitmuntendheid welke alleen voldoende is om den vooruitgang van de kinderen en der zieken van allen ouderdom te verzekeren. Vele vrouwen en kinderen ver kwijnende door uitmergeling en wel bewezene wakheid zijn door de Revalenta volkomen genezen e veest. Voor de lijders, aan teering en acbitis is zjj er oordceli dan de levetraan. Viermaal voedzamer dan het vlcescb spaart zij 30 maal den prijs der medecijnen. In doozc.. van i/4 kilo fr. 2,23 i/2 kilo fr. 4,00i kilo fr. 7,00 ;2 i/2 kilo Ir. iü,00 6 kilo (r, 30.00 i2 "ulo fr. 72,00. beschuiten van Revalenta m doozei. van 4,00 ca 7,00 fr.Revalenta-Chocolaad i/2 pond fr. 2,23 t pond 4,00 fr. 2 ponden fr. 7,00. Verzending tegen postbon /ranco. Algemeen agent voor Bclgit M. EMIKL TEMMERMAN, Rouppcplaats, 4, "Arussel. Depots Te Aalst, MM. Emiel Megaurk, Callebaut en MeirseLaut, apothekers en A. llclhaize en O. spe cerijen. Te Ninove, bij M. Druwé-Jelie koopman iu specerijen.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2