Zondag 22 Mei 1892. 10 centiemen per nummer. W Jaar IN. 2071* NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. MEID VAN DEN SCHOUT. Verslagen JUBELFEESTEN vvaoaskviuiijs Politiek overzicht. Fluweelen pootjes. Vermindering van belastingen. Zonderling voorval. Een en ander. DE DENDER-BODE. AttONNEMENTPRUTS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3.25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. Men schrijft in bij C. VAK DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. "r - i Per drukregel, Gewone 1» centiemen Reklamen fr. 1,0Ü Vonnissen op 3* bladzijde 50 centiemen Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. De onkosten der kwitantiön door d« Post ontvangen, ïijn ten laste van den schuldenaar. Guique suum. AALST, 21 MEI I*ft2 Frankrijk. Het comiteit der Union de la France chrètienne hieft zich defi nitief ontbonden, omdat het terrein der - politieke onzijdigheid tot verdediging der godsdienstige belangen door sainen- werking van alle weldenkende christe- nen niet schijnt te beantwoorden aan het door den H. Vader uitgedrukt ver- - langen. MM.Chesnelongen Keiler verklaren dat zij, door zicli op het terrein der republiek te plaatsen, zooals de Paus het verlangt, opoffering moeten doen van hunne per soonlijke overtuiging, wat zij wel kunnen doen doen als personenmaar niet als leiders eener zaak. Die heeren zullen er niet te minder om methart en ziel de katholieke zaak blijven verdedigen. PaspoortendwangIn wel inge lichte staatkundige kringen te Parijs weet men niets over hel gerucht dat woensdag liep als zou Duitschland vorrnemens zijn in Elzas-Lotharingen terug den paspoor ten dwang in te voeren. 't Was ook niet aan te nemen, dat Duitschland eene uitdaging zou zien in een gymnastiekfeest te Nancy. Engeland. Het Lagerhuis heeft dijnsdag, bij de tweede lezing de billbe palende dat niemand het recht heeft bij kiezingen voor het parlement in meer dan één kiesdistrict te stemmen, verworpen met 243 stemmen tegen 198. De minister Goschen bestreed het voor stel. Het stelsel één man, één stem is dus nog niet aangenomen, maar een amende ment is gestemd, bepalende dat het prin ciep zou toegepast worden wanneer het aantal afgeveerdigden, toegekend aan Engeland, Wallis, Schotland en Ierland zou bepaald wezen in verhouding van 't aantal hunner bevolking. Lord Salisbury heeft te Hastings eene groote redevoering uitgesproken in eene conservatieve vergadering. Hij zegde, onder andere, dat alles kalm is in Europa en er geen reden tot vrees is. De wetgeving mag niet tusschenkomen in het verschil tusschen kapitaal en arbeid. Engeland mag zich niet houden aan don absoluten vrijhandel in tegenwoordigheid van de protectionnistische beweging in de andere landen het moet een stelsel van wederkeerigheid invoeren. Spreker zegde nog dat het Home-rule plan van Gladstone, dat met het het grootste geheim is omhuld slechts een droom is. Morning Post, Daily Nexos, Stan dard, enz., bevatten allen breedvoerige beschouwingen over de rede van den premier. (44® Vervolg). Niemand herhaalde hij. Wat heeft u toch de arme wereld gedaan, dat gij haar vol spitsboeven denkt Het is mogelijk, dat er menschen zijn, voor «ie de laatste wil van een hunner bloedverwanten niets beteekent, wanneer er niet zooveel en zooveel inktkladden onder staan de rechtsgrond zij hun ge. gund. maar naar mijn begrip is deze eerbied voor de wet in zulk een geval niet anders dan ontduiking van hel recht. Neen, neen, schnd het hoofd niet over mijne begrippen, als behoorden zij in een vcrtelselland thuis. Al zijn zij wat zwaar op de hand, gij weet. dat ik niet vlug v.-n bevatting ben en in goed vertrouwen het ongeloofeloofelijke voor goede munt heb opgeno men, toch pleit voor hen de opperste, onfeilbare rech ter het geweten Zij was bij zijne toespeling op de rol van gedu peerde, waarin zij hem tegen haar wil had moeten laten, diep blozende en met snelle stappen voort ge slapt, en hij was aan bare zijde gebleven. Het geboomte Hoe meer wij de kiezingen naderen hoe meer wij de liberale bladen ook zien wedieveren om de beschuldiging af te breken, namelijk, dat de anarchisten de afstammelingen der socialisten zijn. Wonder is 't ook omzien hoe die zelfde liberale bladen gestadig fluweelen poot jes aan de socialisten geven in de hoop dat deze laatsten voor de liberale kandi daten zullen stemmen. Vroeger nogthans handelden de libe ralen gansch tegenovergesteld tegen hunne bondgenoten van heden. Maar zie, dan hadden zij de socialisten niet noodig om te zegepralen en oordeelden zij een verbond met hen als hoogst nadeelig. In 1887 noemde de Etoile Beige de roode vlag, deroodevod die, zegde zij, niets vertegenwoordigt dan bloedde kleur van moord en brand. Geen onderscheid werd er toen tus schen socialisten en anarchisten gemaakt en de Etoile onder anderen deed niets anders dan afschuw toonen voor die kwaaddoende vlag, die naar de petrool stinkt, en die men nu hier ook wil doen wapperen. Men heeft ze gezien, riep de Etoile uit, die roode vod, te Roux en le Marcinelle, en daar beteekende zij de smart, lees den diefstal de wanhoop, lees de blinde en domme vernieling het gerechtveerdigd misnoegen, lees oen moord en de brandstichting. Zij, de Etoile noemde de socialisten razende zotten die de bloedige vod verkozen boven de nationale vlag. Wat zijn de tijden veranderd 1 Zijn de socialisten nu in eens in zachte schaapjes veranderd Zijn ze nu voor staanders van orde, vrede en rust gewor den Voorwaar, neende socialisten zijn wat zij altijd geweest zijn, en, ze zijn onbe twistbaar nog wat ze waren, wanneer de Etoile Beige de bondgenoten der libera len van vandaag, zoo onbermhertig af- zweepte. Integendeel de socialisten zijn heden nog gevaarlijker dan in 1887,want hunne leerstelsels zijn scherper afgetee- kend, in andere woorden, zij toonen ons klaarder enduidelykcr wat zij in 't schild voeren. De kromme sprongen der liberalen moeten bij elk eerlijk gemoed walg inboe zemen en van de liberale kandidaten af- keerig maken. De aanst. kiezingen zullen dan ook aan 't liberalismus toonen hoe diep het vervallen is 1 Ja, zij is verslagen, veroordeeld om te verdwijnen de oude liberale of doctrinaire partij!... Hare laatste wederstand tegen het radikalisin is verijdeld, afgeweerd geworden. De doctrinare géneraal Frère werd overwonnen. |ag achter ben cn de tuiu van de hoeve kwam in hel gezicht. De vondst in drn werkzak mijner tante was mij in zoo verre alles behalve aangenaam, dat zc mij inet de noodlottige nicht van den schout in persoonlijke aanraking moest brengen, ging hij, na eene seconde gezwegen te h- bben, voort, en de humor, die zijn aan. gezicht zoo verhelderen kon, kwam nu in vollen glans te voorschijn. Ik bracht echter mijn plichtsgevoel, hoe zondig, lot zwijgen en overreedde mij zeiven, dal mij i advokaat de zaak wel kon afmaken, indien ik l.ct lier- tonveld achter den rug had. Maar daar kwam plotse ling ook ecu zoon van den schout binnen mijn ge zichtskring, en nu werd 't geval moielijker. Ik zag mij gedwongen, den staat van zaken op de hoeve nader te onderzoeken, indien ik niet in den blinde wilde delen. Ik moest mij afvragen, waarom de (esteerster een meisje als voogdes en verzorgster der beide oude lieden, wilden benoemen, terwijl deze toch een natuurlijken beschermer, hun zoon, hadden. Ik begrijp de lieve oude vriendin volkomen, ant woordde het meisje, dat aan zijne zij liep. Otto was steeds goedhartig en toegeeflijk tot zwakheid toe. Tegenover zijn gebiedenden vader ontbrak het hem, evenals zijne arme moeder, aan moed en wilskracht. Maar thans, nu Let leven hem zulke bittere lessen gegeven heeft, nu hij weet hoe de honger pijnigt en dat hij slechts door spaarzaamhejd, door kracht tegen- De liberale Associatie van Luik heeft hem in zijnen veldtocht tegen het alge meen stemrecht niet willen steunen. Hij slaat alleen, gansch alleen, verlaten van zijne eigene soldaten. Wij wonen op dit oogenblik den onder gang van de oude of gematigde liberalen partij bij. Die ondergang is zoo volkomen, dat zij zelfs niet meer in strijdperk kan verschij nen. Immers al dc gematigde liberalen ver laten haar en zeggen vaarwel aan 't poli tiek leven. Overal ziet men het radikalismus aan 't hoofd der liberale partij staan en over haar 't bevel voeren. - La Réfonne zegde met waarheid dat het liberalism geen ander program ma meer heeft, dan het radtkaal of voor uitstrevend programma. En inderdaad te Brussel, te Luik, enz. enz., hebben de gematigde liberalen het hoofd moeten bukken voor de eischen der radikalen. In die omstandigheden is de terugkeer aan 't bewind voor de doctrinairen eene onmogelijkheid. Ja, MM. Frère en Bara kunnen onmogelijk nog 't bewind in han den nemen. Hunne onmacht om te regee- ren is onbetwistbaar. Zonder de radikalen kunnen de doctrinairen niets niets 1 1 niets MM. Frère, Bara en consoorten zijn de krijgsgevangen der radikalen, van dezen die zich met de socialisten verbonden hebben. Het kiezerskorps zal dus moeten uit spraak doen tussenen de gematigde, wijze en behoudsgezinde politiek der katholieke partij en de socialistische politiek der radikalen die meester der liberale partij zijn geworden en ons vaderland naar de afgronden van burgeroorlog, van bloed en vuur zouden voeren. Voor ons valt de uitspraak dos kiezers korps niet te betwijfelen het zal, gelijk voorgaandelyk, de liberale socialistische politiliek veroordeelen, plechtiglijk ver oordelen 1 Er is een ordewoord gegeven aan dc liberale schrijfelaars om maar gedurig te herhalen dut het katholiek ministerie de belastingen niet verminderd heeft. Dat is eene moedwillige leugen waar mede zo het kiezerskorps trachten te ver leiden. Wij gaan het hier bewijzen Vooreerst heeft men de merkelijke vermindering op de persoonccle belas ting, door de katholieken gestemd ten voordeele der personen welke kamers ot kwartiers verhuren en wier meubelen geschat waren op bet vijf dubbele der huurweerde, en die nu berekend worden volgens hun betrekkelijke waarde. Dan heeft men de totale afschaffing der personeele belasting op de Werk manshuizen in 1889 gestemd. over dc bekende verkwistingsziektc, den avond des tevens zijner ouders onbezorgd kan maken, nu Gij wilt zeggen, dat ik de beschikking in dit Lock te zijnen gunste moet wijzigen Zij zweeg een oogenblk cn sloeg de schoone, glinste- rende^pogen vol dankbaarheid naar hem op. Nu, dan ja antwoordde zij op vasten toon, als ik mij veroor loven mag, u in deze ongehoorde edelmoedigheid te versterken. Hij lachte cn stiet de tuindeur open, waarvoor zij juist waren aangekomen. Dan kan iku niet uitnoodi- gen, nu uw eigen grond te betreden, zooals mijn voor nemen was, gij hebt van uw recht afstand gedaan. Met onuitsprekelijke blijdschap sprak zij bin nentredende, terwijl zij het hoofd naar hem toekeerde. Ik heb niets noodig, en dat weet ik zij sloeg vurig dc handen op de borst samen, waarheen ik ook ga, hier zal mijn vaderland zijn, hier zal ik mogen konten, wanneer ook ik eens het zoete genot van het thuis zijn smaken wil. Mij dunkt, dat gij dit reebt moeilijk genoeg ver worven hebt. Maar weet gij dan niet dat de inan dien hij in de waarheid hoofd van het huisgezin is, het niet duldt, dat z|jne vrouw een tweede huis naast het zijne heeft Zij ging van hem af met eene bittere uitdrukking op haar verbleekt gelaat. Dat zijn omstandigheden, die ver van mijnen levcusweg liggen, antwoordde zij sotu- Thans hebben wy nog de volgende vermindering der onrechtstreekse/ie belastingen Op de sterke dranken Ir. 2,647.000 Op de suiker 2,500,000 Op de tabak 300,000 Op de vaart rechten 680,000 Op de verzekeringen 1,500,000 Op de enregistraticrechtcn en het zegelrecht -120.000 Op de vervoertarieven 1,500,000 Totaal fr, 10.397.000 Zegge TIEN MILJOEN DRIJ HON DERD ZEVEN EN NEGENTIG DUIZEND FRANKEN Dat noemen de geuzen de lasten niet verminderen Hadden wij niet gelijk te schrijven dat ze schandalig liegen Onder den bovenstaanden titel bespreekt Klokke Roeland de redevoering uilge sproken, te Ninove op 8 Meijl. door den heer Mussely,Lid der Bestendige Deputatie te Sottegein. Handelende over de herinrichting der Katholieke Bewarende Vereeniging onzes Arrondissements, zou M. Mussely, vol gens Klokke Roeland, moeien gezegd hebben - Na de kiezing, let op' en leest, na de kiezing, zullen onze vertegenwoordi- gers van allen rang, eenen doortocht doen in al de gemeenten van het arron- dissentent, zij zullen onder de wel den- - kende en wel bemiddelde inwoners, degenen aanduiden, die het katholiek - kiezerskorps, in het komiteit, moeien vertegenwoordigen. ln 't belang der waarheid, wil ik doen opmerken dat de schryver van deze rege len, was hij op de vergadering tegen woordig, op zijne beide ooreu moet geslapen, of wel, was hy er niet tegenwoordig, zich door eenen zwanzer hebben laten beetnemen. Geen enkel woord, in dien zin, en ik roep al de aanwezigen tot getuigenis, heeft M. Mussely gesproken. M. Mussely zegde dat m de toekomst en zoodra de nieuwe kieswet zal inge voerd wezen, het noodzakelijk zal zijn de Katholieke Bewarende Vereeniging herin te richten. Volgens hem, moeten al de katholieke kiezers in elke gemeente ver gaderd worden om dc afgeveerdigden te benoemen welke dan naderhand de kan didaten zullen aanduiden. Ziedaar zoo niet de eigenlijke woorden, dan toch den getrouwen zin des voor stels van M. Mussely. Men ziet 't verschil is groot cn wij herhalen het, de schrijver van Klokke Roeland moet geslapen of zich laten zwanzen hebben Wat ons betreft, wij aanschouwen het voorstel van M. Mussely als voorbarig. bcr. Mij zal nooit een man hebben voor te schrijven, wat ik doen of laten moet. Zoudt gij denken, dat ik eene enkele beet broods van de lafel eens mans zou kunnen eten, die voortdurend in zijn binnenste streed met de verdenkiug, dat niet de liefde, maar het ver. langen naar eene posilie in de wereld mij in zijne armen gevoerd had Neen, daartegen is het zelfver diende brood der gouvernante zoet en eervol, en ik zal het eten, zoo lang m|j het leven en de kracht tot wer ken blijft. Agnes Hij had hare twee handen gevat hij hield ze ondanks baar tegenstreven vast en trok ze to1 zich. Zoudt gc wezenlijk den overmocdigen knaap zoo wreed willen straffen, die. van een oordeel uitgaande, door den waan misleid, zelf niet wist, wat hij deed. Een lachje speelde om zijn mond. Moet ik hier in dezen ondergeloopen tuin, u te voet vallen en om vergiffenis siueekcn Moet ik het beetje geld, waarom gij den waanwijzen mensch niet dulden kunt. inde spree werpen Ik wil alles doen. Ik wil den belasterden stand van gouvernante mijn leven lang op de handen dragen en voor zijne eer in de bres springen, waar ik maar kan Ik wil aan het ge sticht voor oude onderwijzeressen tot aan mijn einde toe bijdragen, zooveel in mijne macht staat, alles mu mijne schuld tc Roeten. Agnes- zijne slem nam weer een ernsligen, innigeu klank aan, weet gjj dan Wat kiesstel gaat de herziening ons geven Alles zal afhangen van den uitslag der aanst. kiezingen. Wij staan dus voor het onbekende. Zullen wij het bewoningstelsel heb ben?... of 't algemeen stemrecht of welkdanig ander stelsel Zal de stemming in de hoofdplaats des kantons of in de gemeente plaats heb ben Op die vragen zal in de toekomst ge antwoord worden. Wij denken dus dat het wijselijk en praktisch handden zal zijn, alle ontwer pen van herinrichting der Katholieke Bewarende Vereeniging in ons Arrondis sement ter zijde te laten tot den oogen blik dat de nieuwe kieswet zal in leven geroepen zijn. Wanneer er later zal spraak zijn van die herinrichting te verwezenlijken,hopen wij dal dezen die nu heden alles weten af to keuren en te bedillen, die geen ander stelsel dan den Poll mogelyk ach ten, zich dan in den zoek niet zullen laten, en hun stelsel niet alleenlijk durven verdedigen, maar hel ondanks alle hinderpalen, zullen tot stand brengen Z. V. X. V. In theorie is M. Janson voor het alleman soldaat maar in de praktijk is het heel wat anders. Immers uit een stuk door Le Cour nier -> van Brussel gezien blijkt dat de groote Paulus, de kogelman, eene eerste som van 200 fr. heeft gestort om eenen plaatsvervanger te verkrijgen voor zijnen zoon Janson i'aul-Etniel. Daar wy in dees tijden over niets meer moeten verwonderd wezen, hopen wy M. Janson, vader, wel nog eens de plaats vervanging in de kamer te hooren verde digen. liaraliterii'ek. In een bio- graflsch artikel over vader De Beucker, verschenen in hel Vtaumsch Heelal, komt de volgende anekdool voor, welke het mannelijk karakter van dien kloeken Vlaming kenschetst Op eene plechtige prysuitdeeling te Amsterdam, waarby du heeren ministers en andere Nederlandsclte lioogwaardig- heidsbekleeders aanwezig waren, vergat De Beucker niet dat liij Vlaming was. Ai- les geschiedde er in 't Fransch. Deprys- winners werden in 'i Fransch opgeroe pen, ook Monsieur de Beucker, de Belgiquc Niemand kwam opdagen,doch le midden der plechtige stilte stond een heer recht en sprak Mijnheeren, ik hoor wel roepen Monsieur De Beucker, d'Ancers Monsieur De Beucker de Belgique maar dat ben ik niet. Ik hen De Beucker en woon te Antwerpen, en zoolang die niet, dat gij geelt, niet ik t G|j spraakt zoo even van eene positie in de wereld, «ie zegt, dat ik u die kan aanbiedeu Mij vloeit geen adellijk bloed in de aderen ook heb ik geen titel van opt-ubaren, noch geheimen comiucrcieraad mei te slepen. Mijn goede brave vader is met deu rausil op den rug als werkman, zoo goed cn kwaad a.s hel ging, de wereld doorgetrokken ik ben reu werkmauszoou en heb van jongs af aan het aanbeeld cn de draaibank moeten werken, evengoed als dc arbeiders, die nu onder mijne bevelen staan. En zelfs nu nog, als het er op aankomt, iet- nieuws (e beproeven, zou het kunin-n gebeuren, dat ik met een zwart gezicht in de kamer mijner vrouw kwam zie, ik ken u beter, veel beter dan gij niemand kan het mij uit het hoofd klappen, dat gij de lijn beschaafde ontwikkelde gouvernante, in zulk ecu geval niet zoudt teruggaan, maai veeleer de sporen van het handwerk eeren heb ik gelijk, Agnes Zij stond met het hoofd diep gezonken, geen ant woord kwam over hare lippen, maar heldere droppels vielen van hare wimpels. Ik moest eigenlijk geen woord meer verspillen, maar eenvoudig nemen wat mijn is, ging hij v.ort. Vraagt dc vogelvanger zijn kleinen gevangene verlor hem le mogen behouden En gij waart de mijne, van hel oogenblik af dat gij vrijwillig mijn gebied betraad! Ik zeg het u in uw lief gezichtniet de plicht der samaritaansche, niet de nauwgezetheid, die een gegc- naam niet wordt opgeroepen zal ik niet komen, want ik verlang mijn gouden ge- lenkpenning, gewonnen in Nederland's hoofdstad, uit Nederlandsche handen te ontvangen. Kan dit echter niet, gelieft lan dit goud te behouden ik heb het liever zoo dan eenen oproep te beantwoor den, die voor eiken Nederlander ont- eerend is. De Beucker werd in het Nederlandsch opgeroepen, de hcele vergadering juichte den Vlaming toe en twee jaren nadien wensehto Nederland's Koningin hem nog ;eluk om zijn moedig gedrag. Warm water «ls pijn* stillend middel. Tal van buitenlandsche geneeskundige tijdschrif ten deelen liet volgende tnede, omtrent het gebruik van warm water. Hoofdpijnen van niet al te ernstigen aard houden op bij gelijktijdige toepas sing van warm water aan den hals en de voeten. Een in heel water gedoopte hand doek op de maag, heeft de beste gevolgen bij koliek. Niets is heilzamer tegen long congestie of rhumatische pijnen, dan compressen van heet water. Een samengevouwen, in heet water gedoopten en daarna uitgewrongen hand doek op de pijnlyko plaats gelegd, brengt spoedig verlichting van tandpijn eu zenuwpijn. Een niet heat water verzadig de flanellen lap om den hals gelegd van ■n door kroep aangetast kind, geeft bin nen 5 10 minuten verlichting. Het is voornamelijk liet geval bij de dusgenaam de pseudokroep. VAN MOORSEL. De naburige en belangrijke gemeente Moorsel heeft deze week ceno eigenaardige en buitengewone feestviering gedaan Zoo als De Dendèrbode liet aangekondigd heeft, was aldaar eene vijfdubbel Jubilé te vieren, te weten het honderdjarig be slaan der Harmonie Sw Cecilia liet vijf tigjarig priesterschap van den eerwcerden Pastor Van Ilouck liet vijf-en twintig jarig verblyf van dezen herder in Moorsel; hetvyf-en-twintigjarig burgemeesterschap van Mr Eug. Reyntens, en dezes dertigja rig voorzitterschap van de Harmonie- maatschappij. Wij moeten met alleman bekennen dat deze jubelfeesten oprecht" luisterlijk, ja koninklijk gevierd zijn. Des zondag had een festival plaats, waaraan achliien muziekmaatschappijen deel namen. Er valt hier eene pluim te steken op den hoed van de Koninklijke Harmonie van Aalst, die met haren voor zitter aan liet hoofd, Mrde Burgemeester van Wambcke, den priester-jubilaris met eene serenade ging verceren. Des anderdaags was hot stilleren meer kalm. Des morgens uitdeeling van brood aan dc behoeftigen, uit naam van dejubi- vcn woerd strong nakomt, heeft u uwen meisjeslrols doen overwinnen, het was dezelfde onweerstaanbare macht, die znij reddingloos aangegrepen cn letterlijk aan uwe hielen geketend heeft, wij bchooren bij elk ander tot in alle eeuwigheid. Nu, Agnes, kwade on verzoenlijke, wilt gij nog langer strijden 1 Hoe kan ik dat, wanneer gij mij het eene wapen na het audere uit dc hand wringt mompelde zij en verborg haar aangezicht In zijne borst. Zij stonden niet ver vau het lindon-priccl, en het was zoo plechtig stil in den gehcch-n tuin endaar ouder hel groci.c gewelf, dat men dc waterdroppels, die nog nu en dan op het steunen blad van de tafel vielen, kon hooren, en te midden van deze stilte klonk ook geen enkel woord meer tusscheu de beide men schen, die elkaar innig omvat hielden. I.alcr gingen zij hand in hand het pad ut. dat door het franibozenbosehje op dc voorplaats geleid de. Zij kwamen ook voorbij het bed, waar he1 jonge meisje bij hel eerste bezoek van den landheer op de hoeve verschrikt of liever nijdig, zooals hij be weerde, dc lange m -uwen over de fcloote armen ge trokken had. Was hst ook niet een weinig trots, die u een lid van de familie Kranz, de ontmoeting met een vreemde pijnlijk maakte en u bewoog, het masker alg meid vast te houden vroeg hij. (Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1892 | | pagina 1