De Kamer ontbonden. Een en ander. Kiesvergadering-Aalst. Allerhande nieuws. VerteeenwoordiKing der minderheden. De heer baron Leo Bethune treedt in eenige byzonderhe- den aangaande dit stelsel,'t welk, zegt hij, hoogst noodlottig voor ons katholiek Vlaanderen wezen zou. Spreker haalt eenige voorbeelden aan hoe wij, katho lieken, weldra zouden de gefopten wezen. Voor den buiten vooral ware dit stelsel zeer noodlottig; geen gemeente nog waar er vrede zou heerschen. Ja, overal zou er twisten tweedracht ontstaan, roept spre ker uit. Bjj voorbeeld de Gemeenteover- heid is gelast het reglement op het slui ten der herbergen te doen uitvoeren en het staat eenige herbergiers niet aan. Aangehitst door zekere kwaadvuursto- kers, stellen zy zich by de eerste kiezing de beste als kandidaten voor, en, daar de minderheid moet vertegenwoordigd zijn, is hunne verkiezing onbetwisbaar. En dan komen zij in den gemeenteraad zetelen met het eenige doel Burgemeester en Schepenen den duivel aan te doen, het be stuur onmogelijk te maken,en het door elk eerlijk en deftig mensch te doen vluchten. Onze achtbare Vertegenwoordigers MM. Woeste en De Sadeleer hebben dit stelsel in de Kamer moedigi ijk bestreden en de gevaren er van aangetoond. Leest hunne redevoeringen en gij zult overtuigd wezen dat dit stelsel voor ons, Vlamingen, niet aannemelijk is. (Toedreding.) De Vergadering andermaal geraad pleegd, drukt den wensch uit, dat de vertegenwoordiging der minderheden verioorpen worde. De heeren Voorzitter en Sekretaris Felix De Hert worden gelast de heeren aftredende Senateurs en Volksvertegen woordigers te gaan verzoeken zich te midden der Vergadering te begeven. DaarM. Van Wambeke ten lokale van den Kring nog niet is aangekomen en terwijl men hem,te zijnen huize,gaat ver wittigen,neemt de heer baron Leo Bethune de gelegenheid waar om eene andere ge wichtige kwestie te bespreken, namelijk tie vermindering van tie grondbelasting. Het is ons onmogelijk deze redevoering gansch weèr te geven doch wij zullen er de voornaamste punten trachten van meè te deelen: De eigenlijke grondbelasting, zegde de jeugdige spreker, beloopt heden, de op centen bijbegrepen, tot 35 millioen, de erfenis-en mutatierechten, enz., enz. ook tot 35 millioen, dus te samen 70 millioen, die op den eigendom drukken. Het ka dastraal inkomen der grondgoederen be loopt tot 400 millioen, bijgevolg dat de eigenaarsop 100franks inkomen 18 franks lasten aan den Staat moeten afstaan. Dat is eene schreeuwende afpersing De ren teniers en vooral de joden der groote steden wier fortuin in fondsen bestaat, betalen geene roode duit. Is dat niet on- rechtveerdig in den hoogsten graad, de eenen alles en de anderen niets te laten betalen Wat gebeurt er heden Daar er zulke verpletterende lasten op den grondeigen dom wegen, wordt hij verlaten en zien wij vele personen vreemde waarden koo- pen gelijk Argentina's en meer anderen bucht, omdat ze meer interest opbrengen. Maar hoevele werden er niet door gerui- neerd Indien men de grondbelasting verminderde dan zouden de grondeigen dommen meer gezocht worden door de renteniers. Tot hiertoe is het onmogelijk geweest, gaat de redenaar voort, er aan te denken, uit vrees van het geul der algemeene kiezers op den buiten zoo zeer te verklei nen dat er op vele plaatsen geen meer zouden bestaan, en de schaal nu reeds te zeer te voordeele van de stadskiezers overhelt. Zestig jaren hebben wij onder dit stel sel geleefd en nu gaat het sterven. De kiescijns.deze hinderpaal voor de vermin dering der grondbelasting, gaat verdwij nen. Wij moeten onze gekozenen dus aansporen om uit alle hunne krachten de vermindering der grondbelasting en inte gendeel do billijke belasting der fondsen te eischen Deze redevoering wordt geestdriftig toegejuicht. Nauwelijks was de redevoering van M. baron Leo Bethune geëindigd en onze kandidaten treden do zaal binnen onder de algemeene toejuichingen. De heer Voorzitter had hen op voor hand de wenschen der Vergadering doen kennen. De hecrVnnWnnibekeneemt dus in aller naam het woord om te verklaren dat zij het volkomen eens zijn met de Af- geveerdigden aangaande de dry besproken punten. 1° Geen algemeen stemrecht maar eene breede uitbreiding van het stemrecht, het be woningstelsel 2* A 3° Vijandig in princiep aan het re ferendum en de geëvenredige vertegen woordiging. Wij hebben geoordeeld, zegt de heer Van Wambeke, dat niets hindert dat deze beide laatste kwestiën voor de grondwet gevende Kamer gebracht worden. Wij hebben er vooral in toegestemd om ze eens voor goed te verwijzen en aan te toonen dat het referendum en de geëven- rendige vertegenwoordiging droomerijen zyn die ons parlementair stelsel zouden vernietigen en de verdeeldheid zaaien on der onze zoo vreedzame bevolkingen. Indien de omstandigheid zich moest voordoen dat wij zouden genoodzaakt zyn het algemeen stemrecht of welkdanig ander stelsel aan te nemen, zullen wy de A fgeveerdigden laten vergaderen om met ons te beramen wat er in 't belang des Vaderlands eu van onze partij moet gedaan worden. {Langdurige toejuichingen). De heer I)e Sadeleer, na den heer Woeste en de Afgeveerdigden van 't kanton Herzele, welke zich in de onmo gelijkheid bevinden tegenwoordig te wezen verontschuldigd te hebben, ver klaart uitdrukkelijk dat hij het algemeen stemrecht zal bevechten en het bewoning- stelsel verdedigen. Ik zal mijne goed keuring alleen geven, zegt hij, aan 't stelsel dat het stemrecht zal gunnen aan dezen die waardig zjjn het te bezitten. Het referendum, gaat de heer De Sade leer, voort, zal ik verstooten onder welk- danigen vorm ook. Wat den Senaat betreft, zal ik eischen dat zijne leden benoemd worden door de zelfde kiezers welke de Volksvertegen woordigers benoemen. De weerdigheid des Senaats vereischt het. De vertegenwoordiging der minderhe den zal ik bevechten. Met dit stelsel zou den de kleine arrondissementen verdwy- nen, tot zelfs Aalst. Oost- en West- Vlaanderen zouden nog ieder twee arron dissementen tellen. Luxemburg en Lim burg ieder een. Te Brussel zou weldra een centraal komiteit gevormd worden, 't welk overal zou gebieden en zijne kandidaten opdringen, 't Ware de deur openen voor de officieele kandidaturen. De groote arrondissementen zijn een ge vaar voor 't land. Brussel met zijne IS volksvertegenwoordigers moei verdeeld worden, dat eischt de rechtveerdigheid. De heer De Sadeleer eindigt met te ver klaren dat hij alleen zal handelen met het oog op de grondbeginsels, al persoonlijke vriendschap van de hand wijzen en het grondbegin boven den persoon stellen, in andere woorden, dat hij zal stemmen te gen den persoon maar voor 't grondbegin. (Langdurige toejuichingen). De heer Vnn Vreckem neemt eindelijk het woord en treedt de verkla ringen van M.Van Wambeke bij. Ik houd eer aan uitdrukkelijk te verklaren, zegt de redenaar, dat wij allen tegenstrevers zijn van 't referendum, omdat wij gelooven dat het noodlottig zou wezen aan de ware belangen van 't Koningdom en van het vertegenwoordigend stelsel, doch die te genstand van verscheidenen onder ons is niet stelselmatig, wij nemen aan dat de grondwetgevende Kamers het ontwerp der regeering ten gronde onderzoeken. Wat de vertegenwoordiging der min derheden betreft, alhoewel ik er al het kwaad niet in zien wat anderen er in vin den, gaat de heer Van Vreckem voort, ben ik er in princiep tegen en dit vooral omdat deze nieuwigheid van aard is om, vooral op den buiten, oneenigheden te doen ontstaan noodlottig voor een goed bestuur. Dit stelsel telt, voor wat de pro vincieraden en Kamers aangaat, overtuig de voorstaanders zoowel bij de rechter- als de linkerzijde, en zietdaar waarom het Senaat deze kwestie aan 't onderzoek der grondwetgevende Kamers niet heeft wil len ontrukken. Wij willen, zegt eindelyk de heer Van Vreckem, het getal kiezers merkelijk vermeerderen maarniet tot het oneindige. Het algemeen stemrecht bezit onze sym pathie niet{Geestdriftige toejuichin- gne.) De heer Van Wambeke bekwam nog maals het woord om den heer Lienart te verontschuldigen, welke zich ook in de onmogelijkheid bevindt tegenwoordig te wezen. Na de vraag gesteld te hebben of nog iemand het woord verlangde te nemen, vroeg de heer Voorzit ter verder of men tot de aand u idingder kandidaten zou overgaan bij geheime stemming De vergadering antwoordt eenparig ontkennend en onze kandidaten worden bij toejuiching aange wezen. Onze kandidaten voor de aanst. kiezin gen van 14 Juni zijn dus Voor liet Senaat. MM. Lienart Karei, grondeigenaar te Aalst. Van Vreckem Karei, grondeigenaar te Meerbeke. "Vooi* ile Kamer van Volksvertegenwoordigers MM. De Sadeleer Lodewijk, advokaat, te Haeltert. Van Wambeke Victor, id. te Aalst. Verbrugghen Karei, id. te Aalst. Woeste Karei, id. to Elsene. Leve de Katholieken t De Moniteur bevat eene reeks konink lijke besluiten, betreffende de herziening der grondwet. Artikel i wordt herzienbaar verklaard, met het oog op het gebeurlijke bezit van koloniën, Art. 26, ter bijvoeging van voorwaar den, volgens welke de Koning recht- streekscli het kiezerskorps kan raadple gen. Artikel 36, waarbij de leden der twee Kamers, aan eene herkiezing onderwor pen zijn als zij minister worden. Artikel 47 zal herzien wordan, evenals artikels 48. 52, 33, 54 56, 57, 58. 60 (betrekkelijk het huwelijk der prinsen van de koninklijke familie) en artikel 61. De kiescolUgi'ên worden bijeengeroe pen op 14 juni 1892. De Moniteur geeft het getal op van Senateurs en Kamerleden, die in de kie zingen moeten worden aangeduid. Al deze koninklijke besluiten zyn door al de ministers geteekénd. M. Bara die bij de beraadslaging over de herziening zweeg gelijk een steenen beeld, heeft nu te Doornik zijne klap- kraan opengedraaid. Verzekerd dat men hem niet terecht wijzen of tegenspreken kon,heeft M. Bara daar weer eens den duivel gejaagd en verklaard dat hij het knoeistelsel van Graux bijtreedt, namelijk de politieke verpletteringen van kleine steden en dor pen, met aan de groote steden of bevolkte centrums 2 vertegenwoordigers tegen 1 aan den buiten of barbaarsche gouwen toe te kennen. M. Bara verklaarde zich vijandig aan 't referendum, 't gene door de katholieken in groote meerderheid wordt verstooten en door de socialisten en radikalen voorge staan. Verder best reedt hij de geëvenredigde vertegenwoordiging en randde den finan- cieelen toestand en het openbaar onder wijs aan. Waarom sprak M. Bara aldus in de Volkskamer niet Omdat hij dit niet straffeloos zou ge daan hebben en bewust was van de af straffende wederlegging die hem te wach ten stond. Ziedaar waarom de groote Bara in de Volkskamer zweeg en te Doornik zijne klapkraan opendraaide. Treurige statistiek. De Board of Trade van Londen heeft eene statistiek uitgegeven der personen welke in 1891, op het Engelschc spoorwegnet, gedood of gekwetst werden. Er zijn in het geheel 1247 personen ge dood en 11,500 gekwetst. Verschrikkelijk cijfer. De reizigers mogen zich echter gerust stellen, daar onder deze 1247 dooden er slechts 17 waren, waaronder 5 reizigers en 12 bedienden van den spoorweg, die het slachtoffer werden van eene eigenlijke spoorwegramp. 537 der dooden waren spoorwegbe dienden, die verongelukten door het aan- eenhaken van wagons of bij eenig ander gevaarlijk werk. 87 reizigers zelfmoordden zich door vrijwillig op de riggels te springen bij het aankomen van eenen trein, 306 personen, werden gedood door onvoorzichtigheid door over de riggels te loopen aan de ba- reelen of door af te stappen alvorens de trein geheel stil stond. Uit deze cijfers blijkt dat het ambt van ijzerenwegbediende nog immer hoogst gevaarlijk is, doch tevens ook dat de spoorweg voor de reizigors het zekerste vervoermiddel is dat bestaat. Kiesnieuws ic A/\LST.- Zondag 11. vergaderde alhier ook het libe raal Verbond, ofte Alliantie, aan welks hoofd thans de vooruitstrevers staan. De Aalstersche haantjesvooruit willen mordi cus den stryd wagen, doch hunne vrien den van Geeraadsbergen en Ninove den kende gelijk den vos dat de druiven te groen zijn of dat de kiezers te slim zijn geworden om zich aan hunnen lijmstok te laten vangen, willen er niet in toestem men. Eindelijk werd de stryd in princiep besloten door de Aalstenaars die in meer derheid waren, maar het eindbesluit zal van de kwestie of men kandidaten vinden kan afhangen. Aalst heeft 2 kandida ten vooruitgezet en wij geven het aan onze geërde lezers duizendmaal te raden wie die twee kleppers zijnWij zullen niet lang dralen en onze geachte lezers maar uit hunne nieuwsgierigheid trekken en ze noemen. Het zijn de student G. Michiels en advokaat Eugeen Ver brugghen. Wij moeten niet meer zeggen, die heeren zijn genoeg gekend om te kun nen oordeelen welke twee rare vogels van kandidaten het zijn. Voetstappen werden ook aangewend bij M,Let;ê<7we,radikaalgemeenteraadslid van Brussel, eigenaar van 't vellenfabriek te Hofstade, bij den heer Joseph De Windt, enz., doch deze hebben voor de buis be dankt. Zondag aanst. zullen de radicalen te Ninove vergaderen en daar zal de eindbe slissing genomen worden. De strijd voorde Kamers alleen zal, zoo zeggen zij', besloten worden indien men 't zij te Ninove, te Geeraardsbergen of elders personen aan treft die dwaas genoeg zyn om tot jan klaas te willen dienen van het rommelzoo van politie kwispels dat de gematigde lie den uit de liberale Alliantie heeft ver drongen. Wij bekommeren er ons weinig meè of 7 eene flut zei Mey zal zijn of niet Wij zijn er op voorbercid.want wie den vrede wil, bereidt den oorlog. Wij mogen er bijvoegen dat verstouten de kwispels zich zoo verre van met hunne janklazen in 't strijdperk te treden, het zal geene gewone klopping maar eene ongenadige verplettering wezenwij voorzeggen het hen Zondag aanst. 29 mei, Algemeene Ver gaderingder Katholieke Kiezers der Stad en Gemeenten van 't Kanton Aalst, ten lokale van den Kring - De Vriend schap. - Korte Zoutstraat.om 3 ure des namiddags, heel stipt. Dagorde1° Voorstelling dei' Kandidaten voor de kiezinq van 2 Senateurs en 1 Volksvertegenwoordi gers door de Vergadering der Kanto nale Afgei-eerdigden aangeduid. De heeren kandidaten zullen tegenwoor dig zijn. 2° Voorstellen en maatregelen. De heeren Katholieke Kiezers welke bij vergetelheid geene uitnoodiging zou den ontvangen of aan welke de uitnoodi ging hen toegezonden door de Post niet mocht besteld zijn, worden verzocht het tegenwoordige bericht als eene uit noodiging te aanschouwen. Allen tegenwoordig dus Bond dsr Katholieke Bekwaam heidskiezers van Aalst. 4J' SEKTIE. DAGORDE Luisterlyke prijskamp op Donderdag 26 Mei, om 5 ure namiddag ter herberg De Buggel, bij M. J.-B. Reyniers, Asschendries. IlundboogmaatBcliappij Ware Vrede en Een dracht. {Muisken.)Morgen Don derdag viert deze maatschappij het zil veren «InDelfeest harer stich ting. Te dezer gelegenheid zullen de volgende feesten plaatsgrijpen 's Voormiddags. Mis van Dankbaarheid, ter hoofd kerk van St-Martinus, om 10 ure. Vergadering der Leden om 9 1, 2 ure, ter estaminet Café Minard,Nieuwstraat. 's Namiddags. Brooddeeling aan de behoeftigen der gebuurte van 't lokaal, om 2 ure. Luisterrijke Prijsschieling den hee ren Leden der Maatschappij aangeboden, om 3 ure. Gedurende de schieting Concert en losbranding van Chineesche Bommen. Vrienden-Banket om 6 ure. Prachtige Verlichting der Gaaipers en van 't Lokaal, om 8 ure. Fakkeltocht met Muziek aan 't hoofd, om 9 ure. Aalst. Dijnsdag omtrent den middag hebben twee jeugdige werklieden welke zich langs den Dender naar hunne woon te Erembodegem begaven, uit deze rivier, op 't grondgebied onzer stad, een zwart korfje opgevischt, bevattende het lijkje van een pasgeboren wicht. Het kindje schijnt verworgd te zijn geweest. Dit korlje werd in het water geworpen door een tamelyk struisch vrouwspersoon deftig gekleed, met hoed en vool, die ter statie van Erembodegem uit den trein van Brussel was gestapt. Deze dame is te Aalst vertrokken met den sneltrein naar Brussel van 12 u. 45 m. Het gerecht be zit, schijnt het de noodige inlichtingen om deze dame te ontdekken. —Den zelfden dag werd ten nadeele der weduwe Van den Steen, mandemaakster, Brusselschestraat, alhier, gestolen een zilveren zakuurwerk met dito ketting en een nickelen uurwerk.De knecht des hui zes wiens naam men niet kent en voort vluchtig is wordt van dezen diefstal ver dacht. Zondag 11. heeft men in zijne woning, St. Jobsteeg alhier, verhangen gevonden zekeren Bernard Kingoir, bijgenaamd Schortjebedelaar, oud 44 jaar. De onge lukkige had zich reeds sedert verscheidene dagen verhangen eer hij ontdekt werd en gaf sedert eenigen tijd blykbare teekens van krankzinnigheid. Aan het ministerie van justicie is een wetsontwerp in bewerking'tot wijzi ging van de inrichting der politie in het geheele land. Het plan zou zijn de politie geheel onder het gezag van het ministerie van justitie te stellen. Er zijn tegenwoordig personen in Brussel, die er een stieltje van maken, velocipeden te stelen. Verscheidene lief hebbers zijner reeds slachtoffers van ge weest. Het is opmerkelijk dat er, op het oogenblik dat de grondwet, gaat hervormd worden, nog slechts een enkel lid in leven is van degenen, die haar maakten. Het eenige nog levende lid van het Nationaal Congres, zegt het Journal de Bruxelles, is M. Jaques, geboren te Marche, die nu 93 jaar oud is en over 3 jaren naar Con- stantinopel vertrok om daar zijne oude dagen te slijten. Leuven. Wanorders zijn ontslaan op den doortocht der studenten die de katholieke zegepraal vierden. In de nabijheid van versc.hillige koffie huizen hebben wezenlijke gevechten plaats gehad, tusschen studenten en socia listen. De politie heeft van hare wapens moe ten gebruik maken, om de vechters te scheiden. Verscheiden hunner werden gekwetst. Een vijftigtal aanhoudingen werden gedaan. De Gazette meldt dat de ruiten van het Café du due Jean in stukken zijn ge worpen. Een katholiek werd zoo zeer ge slagen dat zijn hoofd nog slechts ééne wond is. Even als de studenten doorloopen de socialisten de stad. Rond 9 ure heeft een hevig gevecht plaats gehad voor de woning van den volksvertegenwoordiger M. De Trooz. De gewezen voorzitter der Jonge Katholieke Wacht wordt aangevallen en erg mis handeld. Hij valt onder de slagen der aan randers. Twee studenten deelen hetzelfde lot in de Willemstraat. Deze tijding wordt bevestigd door het Journal de Bruxelles. M. de Trooz werd brutaal geslagen toen hij reeds ge vallen was. Het zijn de socialisten en de liberalen, welke den stoet der studenten aanvielen. In den Katholieken Kring werden de ruiten verbrijzeld. Later. De woede der liberalen is, bij het vernemen van de overwinning, ten hoogsten top gestegen. Ten 3 ure begon nen de gevechten tusschen conservatieven, liberalen en socialisten. Het koffiehuis Hertog Jan, is totaal vernield. Alles is verbrijzeld door de liberalen. Do procureur des konings. M. Van den Hove is door hen bij de keel gegrepen en op den grond geworpen. De daders zijn aangehouden. Ten 11 ure chargeerden 15 gendarmen te peerd. De liberalen wilden de rijtuigen tegenhouden, waarmee drie socialisten naar de gevangenis werden gebracht, en hunne vrienden verlossen. Ten 12 ure vielen zij afgezonderde stu denten aan,die inde straten wandelden.Ik verneem dat een koffiehuis in de Mechel- schestraat werd aangerand. Ten 1 1/2 uur chargeerden de gendar men de menigte, die hen uitjouwdeen door de gewapende macht tot in straten en stegen vervolgd werden. De Leuvensche Ravachols ontzagen niemand. Zelfs M. Van den Hove, pro- kureur des Konings. werd aangevallen en met slagen overladen. Ik ben de prokureur des konings riep hy uit. 't Is juist daarvoor dat wij u afros sen, antwoordden zijne aanvallers. De gendarmerie heeft op verscheidene plaatsen de menigte moeten chargeeren om de straten te doen ontruimen. Al de aangehouden personen werden in den loop van den nocht terug in vrij heid gesteld, uitgenomen drie. FRANKRIJK Het dynamiet te Parijs. Zaterdag heeft men voor 't nummer 63 der Avenue Kleber, tusschen den vuilnisbak en den muur van dit huis eene dynamietkardoes gevonden, die daar was weggestoken. Deze kardoes is overhandigd geworden op het politiebureel van den heer Derni- gny, die ze naar het gemeente-laborato rium heeft gezonden. Men weet dat de prokureur-generaal, de heer Quesnay de Beaurepaire het num mer 59 der Avenue Kleber bewoont. Had de persoon die de kardoes daar had neergelegd, enkel gehandeld om den pro kureur-generaal schrik aan te jagen? Of wel, is lnj, na zich vergist te hebben van deur, gestoord geworden op het oogen blik dat hij de wiek ging aansteken Dit weet men niet. Een onderzoek is geopend. Het onderzoek naar de daders van den diefstal der 100 dynamietkardoezen die gestolen waren in de steengroeven van Meulières, heeft nog geenen uitslag opge leverd. Verscheidene Italianen die in deze steengroeven werkzaam waren en die het land hebben verlaten, worden opgezocht. Volgens zeker gerucht, zouden zij het ontwerp gevormd hebben het kasteel van Epinay-sur-Orge te doen springen. Het is meer dan ooit noodzakelijk dat er maatregelen genomen worden om het dynamiet zorgvuldiger te bewaken, ten einde dergelijke diefstallen geene plaats meer zouden hebben. Monsterachtige zamenzweering te Parijs. De Cocarde bevat de vol gende vreesinjagende tyding De politie weet dat de anarchisten, wier namen zij ongelukkiglijk niet kent cn die zij onmachtig is aan te houden, eenen nog veel wreeder aanslag beraamd hebben als deze die de Parijscke bevolking reeds zoo veel schrik aanjaagden. Zij zouden ditmaal een grooten slag willen doen, zeggen zij, en zouden hiertoe behalve het dijnamiet.hun gewoon wapen ook nog de breede gasleidingen willen ge bruiken die onder de straten der stad loo pen. Hun plan was eene riool te doen springen in eene der rijkste wijken van Parijs. Dit misdadig plan zou reeds een begin van uitvoering hebben gehad, doch enkel mislukt zijn door de onbehendigheid van den uitvoerder. Fondsenblad Een drama. De wijk de VEurope, te Parijs, is zaterdag avond in opschud, ding gebracht dooreen drama. De vrouw van eenen ambtenaar uit de provineie, Yvonne X. kwam gewoonlijk in een huis dier wijk bij haren vriend Z., die niemand anders was dan de man van eene harer beste vriendinnen. Zaterdag avond ten 10 ure bevonden Yvonne X. en M. Z. zich in dat huis, toen zij eensklaps aan de deur hoorden klop pen Doe open Yvonne, zegde eene stem, ik kom u redden. Uw man weet alles. Hij kan elk oogenblik hier zijn. M. Z. en Mad. X. verroerden niet. Ik bid u, zegde Mad. Z., zich thans tot haren man wendende, er is geen oogenblik te verliezen. Meer dood dan levend opende M. Z. de deur. Zijne vrouw verzocht hem naar be neden te gaan.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2