Kandidatuur Brialmont. Een en ander. 't Is eene flut zei Mey Allerhande nieuws. En verder Reeds zes maal heeft men de cabinets- kwetstie gesteld, doch ik verklaar dat ik in de grondwetgevende kamer, er geen gehoor meer zal aan leenen. De opperste belangen des vaderlands en van 't volk zullen mij alleenlijk tot leiddraad dienen ik zal aan die belangen den voorkeur geven zonder mij om de kwestiën van personen te bekommeren Alhoewel ik met uiterste spijt het tegen woordig ministerie zou zien aftreden, zal het nogtlians op mijne ondersleuning niet mogen rekenen mocht het de cabinets- kwestie stellen, voor eenen maatregel die tegenstrijdig wezen zou aan de wclbegre- pene belangen van Vaderland en Volk (Luidruchtige toejuichingen Voegen wij er ten slotte bij dat wij, M. Woeste nog nooit welsprekender gehoord hebben dan Zondag 11. Aaletenanre Onder de liberalen kandidaten te Brus sel treft men den gewezen generaal Brial mont aan, een fanatieke voorstaander van het alleman soldaat die, om zijne on- kiesche handelwijze en misrekeningen in zake der Maasforten, door de regeering komt op pensioen gesteld te worden. Deze kandidatuur bewijst ons dat de li beralen, ondanks hunne loocheningen, militaristen zijn die ons land in eene uit gestrekte kazern willen herschapen. Men kent de ontwerpen van M. Brial mont. Volgens hem moeten er millioenen en millioenen besteed worden aan forten met koepels, kasteelen en andere vesting werken. Moesten de liberalen zegepralen, 't is te zeggen, opnieuw aan 't bewind geraken dan zou M. Graux minister van financiën en M. Brialmont minister van oorlog wor den, maar dan ook zou den millioenen- dans opnieuw in België aanvangen. Ja, men weze er verzekerd van, ze zouden peper geven met onze millioenen De klok zou gedurig nieuwe belastingen en rechten van allen aard kleppen onze laatste centzou ons weèrafgeperst worden gelijk van 1880 tot 1884. Volgens 't plan van M. Brialmont moe ten er rond Dendermonde nieuwe kastee len en forten gebouwd worden die zonder de steerten 23 millioen zouden verslinden. Die forten moeten opgericht worden te Wichelen, Gyscgem - Hofstadc, Wieze enz. En wat zou,in geval van belegering der stad Dendermonde, voor onze stad Aalst 't gevolg er van wezen Onvermijdelijk dat het vijandelijke le ger hier te Aalst en omliggende zou kam peeren; handel en nijverheid zouden ge staakt worden en tot overmaat van onge luk onze bevolkingen door afpersingen en oorlogstaksen totaal geruineerd worden. En in geval van beschieting van het fort Hofstade-Gysegem zal het nog droevi ger en akeliger voor ons wezen. De bezetting van het fort zal zich na tuurlijk verdedigen en zoo zullen onze eigene landgenoten, door het kanonvuur, onvermijdelijk in onze stad en omliggende de dood zaaien en de vernieling versprei don 1... Wee aan Aalst armoede, ellende en verwoesting zal alsdan 't lot uwer inwo ners wezen! Alle Aalstenaar, die in deze omstandig heid tot den triomf der liberalen en bij zonderlyk van M. Brialmont, zou meè werken, noemen wij een verrader zijner vaderstad I... Wie ware Aalstenaar is, moet in dees dreigend gevaar, al zijnen invloed gebrui ken om den triomf der liberalen en vooral de verkiezing van M. Brialmont onmoge lijk te maken. Ja, dit is zyne plicht zijne opperste plicht, want onze belangen, ons leven en dit onzer naastbestaanden, het behoud onzer eigendommen staan op 't spel 1 Weg dus met de liberalen Weg dus vooral met den archimilitarist Brialmont! Een oproep, aan het Vlaamsche volk gericht,zegt dat het tijd is om een gedenk- teeken op te richten, op het Groeninger- veld, ter gedachtenis van den Gulden Sporenslag Zes eeuwen scheiden ons van den Gul den Sporenslag, en nog heeft ons volk de plaats niet ingewijd waar het voorgeslacht streed en zegevierde. Mogen wij langer uitstellen, onze hel den van 1302 te verheerlijken Een ge- denkteeken te onthullen op de vlakte, waar - Vllaanderen zich boven alle andere volkeren verhief Neen Den 11 Juli 1902 moet jong en oud op den Kouter samenstrooinen, niet om vijandelijkheid te verwekken tegen onze zuidelijke naburen, maar om onze vaderen te vereeren, tot leer en les van onze nakomelingen om hoog en luid te verklaren.dat Vlaanderen wil Vlaadderen blijven, vrij en groot, getrouw aan troon en altaar. Rijk en arm zal zijnen penning storten om ons ontwerp uitvoerbaar te maken. I)e cent des werkmans zal ons even zoo welkom zijn als het goudstuk des edelen. Het betaamt, dat dit bij uitstek vader- jandsch gedenkteeken grootsch zij De heeren Voorzitters der Kortrijksche maatschappijen hebben een komiteit aan gesteld, om de uitvoering te vergemakke lijken. Den 6 Mei laatstleden heeft de stedelijke overheid dit komiteit erkend, en den heer Van Daele, schepen, met het nazien der ontvangsten gelast. De onderteekenaars wenschen dat de nieuwe bladen hunne pogingen steunen dat de Vlaamsche maatschappijen feesten inrichten ten voordeele van het vaderlandscb werk dat er in alle steden en dorpen vereenigingen ontstaan om geld in te zamelen. Alle jaren zullen de nieuwsbladen eene omstandige rekening meèdeelen. Ken geselienk aan pas* tooi" Kneipp. De eerwaarde heer Kneipp, de uitvinder der waterkuur pastoor van Worishofen, bij Lindau in Beieren, heeft zijn 72 verjaringsfeest ge vierd. Zijne erkentelijke zieken hebben hem, op dien dag, een kapitaal geschon ken voor zijn toevluchtsoord voor kinde ren Op dezen oogenblik zijn er meer dan 1800 zieken te Worishofen zij zijn her komstig uit alle landen van Europa, zelfs zijn er verscheidene bij van over zee. KIE§KHOÜIJK. Iti-iiMScl. De kandidazen der Na tionaal Onafhankelijken zijn Voor de Kamer MM. Bilaut, Casse, de Borchgrave, de Mérode, de Smedt, d'Oul- tremont, Mesens, Nerinckx, Parmentier, Powis, Slingeneyer en Somzée, aftreden de volksvertegenwoordigers, en MM. Al. Braun, advok;iat. Delebecque, oud-volks vertegenwoordiger, Hemeleers-Fiévé, im porteerder .secretaris van het komiteit der zeeinrichtingen,Henry, apotheker-drogist, vertegenwoordiger der anti-cooperatieve handelaars, Théodor, advokaat, Vander Linden, Julien, advokaat, provinciaal raadslid van 't kanton Asscho, voorzitter der Vlaamsche Conferencie van de balie. Voor het Senaat MM. Allard, graaf van der Burgh,Terlinden, graaf van Mar- nix de Sainte-Aldegonde, Herremans en Tiberghien, aftredende senateurs en MM. Dujardin, nijveraar, burggraaf generaal Jolly, aide de camp des konings en doktor Van den Corput, oud-professor der Hoo- geschooi van Brussel. De Nationaal Onafhankelijken trekken met volle vertrouwen ten strijde, er heerscht een vaderlandsche geest die 1884 doet herinneren. Nooit heeft men meer den zegepaal mogen verhopen. I*rovinciaIo kie/ingen. Bij de ballotteering van zondag 11. zege praalden de katholieken te Namen met 450 stemmen meerderheid: Verder zijn de katholieken gekozen te Ukkel, Hal, St. Quintens-Lenninck en Herenthals en de liberalen te Rceulx, Limburg en Andenne. Lu i U M Frère heeft de vergade ring der Association libérale bijgewoond. Onder het gejuich der menigte beklimt hij de tribuun, en zegt dat dat hij de vernieu wing van zijn mandaat komt vragen. Men komt u voorstellen, zegt hij, uw politiek program onder den voet te trap pen; de progressisten hebben zich door de socialisten laten inpalmen en zich voor het algemeen stemrecht verklaard. Dat stemrecht bevecht ik uit al mijne macht. (Toejuiching). De Association heeft geweigerd dit punt te laten bespreken. De radikalen hebben de beraadslaging gedeserteerd. Prolestaties Stemmen. Gij hebt de kwestie op per sonen willen brengen. M. Frère. Vandaag hebben de pro gressisten alle soort van middelen inge spannen om hunne kandidaten te doen gelukken. Tegen dergelijke stemming protesteer ik. (Proteslaties). Slem. Gij wilt den oorlog, de scheu ring (tumult). M Frère haalt aan wat het liberalism zoo al gedaan heeft; maar, zegt hij, de radikaal is nooit tevreden. Al wat de libe ralen deden in 30 jaren is door de klerika le pest in 8 jaar vernield. Wilt gij dat evenwicht laten voortduren Gaat dan naar het algemeen stemrecht Stem. Deklerikalen willen het niet. M. Frère. Wie zegt het u Wat gij ook zeggen moogtmijne vrienden en ik blijven verklaarde tegenstaanders van het algemeen stemrecht. (Toej.) M. Journez verwijt aan M. Frère dat hij de ovcreenkomst-formuul niet gewild heeft. M. Frère, datisvalsch. Stemmen't Is de waarheid. Stemmen, Neen. Stemmen, 't Is valsch. (Langdurig tumult.) De poll wordt geopend de zitting heeft drie uren geduurd. Nooit is het gezien dat eene vergade ring. die veertig jaar voor M. Frère op de knieën gezeten heeft, dezen zoo onge nadig heeft afgebroken als te Luik ge beurd is. Zoo vergaat de grootheid der wereld 1 Wij hebben den uitslag doen kennen van de poll te Dendermonde voor dc vier katholieke kandidaten, welke zich voor den nieuwen senateurszetel op den rang stellen. M. Limpens bekwam de meeste en M. de Kerchove van Wetteren de minste stemmen. De eerste is dus van rechtswege kandi daat. Niettemin houdt M. de Kerchove- volgens den correspondent van den J'alriote, zijne kandidatunr staande en weigert hij, zich aan de uitspraak van de poll te onderwerpen. ^hiliitpcville. De liberalen geven den sirijd op voorde kiezingen van 14 juni. Het Journal de Bruxelles doet ons de ware reden kennen, waarom generaal Brialmont zich als kandidaat laat voor dragen in de Ligue libérale, te Brussel. Sedert 21 mei is de generaal oflicieel ver wittigd dat zijne op pensioenstelling eene besloten zaak was. Het vaderlands- en legerlievend karak ter dat men aan die kandidatuur wilde geven, vergaat dus in rook 't is enkel eene daad van wrok en gramschap, tegen de regeering. Zondag gedurende 't Concert der Jonge Garde, ter Groote Merkt, vroeg menig aanwezige zich afWaarom toch mogen de liberalen nu weèr eens hunnen verscho ten blauwen p..lap uithangen En hij hangt halftop... bemerkte de eene... Zou, vroeg de andere, wellicht ergens de eene of andere rare vogel naai den geuzenhemel gevlogen zijn Enfin, 't bleef een raadsel voor de onin- gewijden... Later trokken wij ons informeerkazak eens aan en vernamen weldra dat de libe rale jongens hunnen blauwen p...lap hadden uitgehangen ter gelegenheid eener conferentie die er moest gege ven worden door citoyen Lorand van de Ré forme, ten einde onze liberalen tot den sirijd, tot eenen hardnekkigen onverpoosden strijd op 14 Juni aan te vuren. Maar!... citoyen.*, Lorand, verwittigd dat de kwestie van eenen strijd hier te Aalst op eene flut zei Mey was uitge draaid, liet bij draadmare weten dat hij te Brussel bleef, alwaar hij veel ernstiger werk te verrichten had dan te Aalst te komen woordkratnen voor de leute van een rommelzoo van politieke snullemans Naar men ons verzekert zouden wij door het meèdeelen van een verslag over de vergadering der liberale associatie, de schuld dragen dat de liberalen alle ge dacht van strijd hebben laten varen. Indien het zoo is, 't spijt ons waarlijk, want nu zijn wij de fontein onzer leute, ons opperste vermaak kwijt Nu, zoo onze liberale correspondent ons bevestigt,is de Student er klein,zeer klein om dat hij geen Volksvertegenwoordiger zal kunnen worden. Heel spijtig zeggen zijne vrienden en men weet dat ze talrijk zijn in 't liberale kamp. Maar wie nog meer spijt moeten gevoe len dat zijn wei de azijnbrouwers van het gansche land... Geen wonder ook, naar zijne physionomie te oordeelen zouden zij, in de VÓlkskamer, nooit beter konnen ver tegenwoordigd wezen Spijtig spijtig ook al want de azijnfabrikatie lijdt geweldig door de vreemde concurrentie I "Wetlelipi l>e»Iuït. YVcrli- on Jliijverlieid- raad. Bij koninklijk besluit komt bevolen te worden, dat in onze stad Aalst een werk- en nijverheidsraad zal inge richt worden. T^rfp^Komt te verschijnen en is op aan vraag te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, tegen de prijs van 40 cen tiemen De daghuur wat zij is en wat zij zijn moet, door F. R. Doctor in wijsbegeerte en letteren. In den nacht van maandag op dijnsdag rond 3 1/2 ure bemerkte den jachtwachter, M. Janssens, op den Siese- gemkouler twee mannen van verdacht voorkomen, beide drager van eenen ge- vulden zak. Bij het zien van den jachtwachter lieten ze hunne zakken vallen en verdwenen langs do richting der Gentschebaan. De in brand gelatene zakken bevatten de vol gende voorwerpen, waarschijnlijk van diefstal voortskomende. 6 Katoene dekens; eene onderbroek; eene ijzeren marmiteenen emmer in zink met bodem in hout; een draagzak in blauw gestreepte katoen; eenige stukken paardengetuig; een hamer met steel in ijzer; twee groote zagersnagelen; een paar schoenen; een afvijzer (jachtgeweer der wildstroopers) geladen met eene kardoes dragende het merk Diane 16. Tot nu toe is de voortkomst dier voor werpen niet gekend. Moorsel. Maandag avond om trent 8 ure is er brand ontstaan in de hoeve van Edm. Vermoesen, inde Pover- straat. De woning en de koeistal is door het vuur vernield. Alles is verzekerd by de maatschappij Helvetia. Cieerarcl»l»ei*p;en. Dieven zijn een dezer nachten ingebroken bij den heer Van Hauwermeiren, schoolopziener, 'en hebben al het zilverwerk gestolen. De kerels poogden ook binnen te dringen bij den heer De Groote, op het Statieplein, doch werden op de vlucht gedreven. Zij hebben insgelijks willen inbreken bij den bankier den heer T. Sas en in de Nationale Bank, doch zijn er niet in ge lukt. Over eenige dagen stierf te Dender monde een zeventigjarige ouderling bijna schielijk. De doktnor, die het overlijden bestatig- de, kreeg achterdocht hij weigerde toe lating te geven om tot de begraving over te gaan en verwittigde het parket. Uit het onderzoek en de lijkschouwing is gebleken dat droeve kluchtspelen, den grijsaard, in eene herberg der stad, in min dan èén uur, twee liters genever hadden doen drinken. Die monsterachtige overdaad had den bijna schielijken dood van den ongeluk kige voor gevolg. De pliehtigen. zullen streng gestraft worden, er zijn reeds een vijftiental ge tuigen gehoord. De wet straft met eene opsluiting van vijf tot tien jaar en eene boet van 250 tot 5000 fr. alwie met voorbedachtheid iemand zoo dronken maakt en dat de dood eruit volgt. In het dorp Gits, bij Rocsselare, is zaterdag heel het gehucht Kleedgat afge brand. Minstens een 10 tal hoeven wer den vernield en de inwoners moesten machteloos de ramp bijwonen. Nadere bijzonderheden ontbreken. Dinsdag ging de vrouw- van Sera- phien De Zutter, vlaskoopman te Eekloo, voorbij het kapelleken van het Heilig Graf in de Molenstraat, en zag de deur openstaan zij ging binnen om een gebed te doen en vond daar een pakje op den vloer. Wat was zij verwonderd er een diamanten kruis, eene diamanten broche en een paar diamanten ooringen in te vin den. Zij droeg alles naar huis mede en toonde haren vond aan hare zuster, juf vrouw Koleta Van de Braune die sedert lange jaren die bidplaats onderhoudt.Deze erkende seffens de voorwerpen, over 25 jaar waren zij daar aan het beeld van O. L. Vrouw ontstolen. Wie ze er ge bracht heeft weet men nog niet. Schandaal op eene peenlenkoers. Schandalige tooneelen zijn zondag voorgevallen op het koersveld van Ter- kamerenbosch (Brussel). In de koers voor den Boendael-prijs liepen drie peerden Alligator, Grand Carlos en Tagus. Alligator was de groote favori, toen het peerd bij de laatste haag zoo leelijk viel, dat zijn berijder, M. Cavailhon in den val zich het sleutelbeen brak. Grand Carlos, bereden door M. Duval, fransch officier, deed de koers af in klei nen galop, daar Tagus, bereden door ba ron Lunden, heel ver achteruit was. Eensklaps zag men echter M. Duval zijn paard doen keeren en terugrijden oin te gaan zien hoe het was met M. Cavail hon. Dacht hij nu dat Tagus buiten reke ning viel, dacht hij reeds den aankomst- paal te hebben bereikt Niemand weet het, doelt in alle geval het was eene groote onvoorzichtigheid want eensklaps kwam Tagus afgereden M. Duval wende Grand Carlos om, doch het was te laat: Tagus versloeg Grand Carlos, met twee lengten. Toen het publiek dit zag, greep er een onbeschrijflijk tooneel plaats. Men sprong over de omheining en honderden perso nen vielen den franschen officier aan die, zegde men, moedwillig Tagus had laten winnen. Een der aanwezigen sloeg den officier zijne karwats in 't aangezicht en 't is enkei, toen eenige Belgische officiers partij trokken voor M. Duval, dat deze uit de handen kon komen. De woeling duurde wel 10 minuten. Verschrikkelijk ongeluk op de Schelde te Antwerpen. Zondag morgend had een wedstrijd voor zeil- booten plaats, ingericht door den Yacht- Club. Het prachtige weder had eene menigte zeilers en vaarders uitgelokt tot een feest- tochtje. M. Van Maenen was met zijne jacht Admiraal De Ruyter medegevaren, en had advokaat Hoefnaegels en dezes echt- genoote, alsmede twee bootslieden aan boord genomen. Men vaarde tot aan hel eiland Saftin- gen, tegenover Bath, en besloot aldaar rond twee uur 's namiddags, terug le keeren naar stad, toen eensklaps't yacht- schip omkantelde en zonk. De 5 personen dieer inwaren verdwenen onder water. Aanstonds kwamen de bootjes die aldaar vaarden, toegesneld, alsook de yacht van den heer Bloem, om de dren kelingen te redden. Madame Hoefnagels, de heer Van Maenen en een der bootslieden werden gered, maar den heer Hoefnaegels en de andere bootsman verdwenen in de diepte en men gelukte er niet in ze te redden. De drie geredden werden op den stoom boot die de wedstrijd volgde opgenomen. Men begrijpt den toestand der jonge vrouw waanzinnig van wanhoop liet zij hertverscheurende kreten hooren. De jon ge weduwe die nog maar een goed jaar getrouwd was, werd naar hare woning, Orgelstraat gebracht, alwaar zij zich met eene hevige koorts heeft moeten te bed leggen. Haar vader en hare moeder, den heer en mad. Essbender, hebben onmid dellijk hunne dochter bezocht. Den heer Hoefnaegels was nauwelijks 35 jaar oud en zoon van wijlen den voor zitter Hoefnaegels van den provincieraad en oud-burgemeester van Turnhout. De heer Van Maenen ligt insgelijks te bed. De Admeraal De Ruyter is geheel verloren. Onnoodig te zeggen dat dit verschrikke lijk ongeluk eene diepe ontroering in de stad heeft verwekt. M. Max Bausart, stadhouder der advo- katen, is nog denzelfden avond naar de woning van mev. Hoefnagels de deelne ming van heel de advokatenorde gaan overbrengen. Zondag avond is het lijk van den advo kaat Hoefnaegels opgevischt. Omtrent het fort Philip zag men de cen terboot Admiraal De Ruyter drij ven. Men vond het lijk van den heer Hoefnaegels onder het zeil. De ongeluk kige die zich vast hield aan het zinkende schip, moet onder het zeil begraven zijn geworden. Met de sleepboot Voorwaarts is het lijk en de Admiraal De Ruyter naar Antwerpen gevoerd. Gezien den gevaarlijken toestand van Mevr. Hoefnaegels, heeft men het lyk van haren man, in eene bijzondere kamer van het St-Elisabethgasthuis overge bracht. Maandag morgend heeft de tuchtraad der advokaten zich vereenigd in het Justiciepaleis onder voorzitterschap van M. Bausart, staf houder en deze hebben zich in korps naar mev. Hoefnaegels begeven om de deelneming van het korps der advokaten uit te drukken in het smar telijk verlies dat haar komt te troffen. Het lijk van den schipper is nog niet opgevischt. Nieuwe grauwvuurramp te An- derlues. Verscheidene gekwetsten. Drie achtereenvolgende grauwvuur- ontploffingen hebben vrijdag in den put n. 3 te Anderlues plaats gehad. Negen personen, die aan de reddingswerken arbeiden zijn min of meer gekwetst. Het is zeker dat er nooit spraak meer zal zijn van de 120 lijken die nog in den put lig gen, boven te halen, daar het vuur in de diepte Jiog altijd voortwoedt. Ziehier hot verhaal van een der gekwet sten Wij waren 's morgens rond 9 ure neer gedaald, tot de galerij van 260 meters, toen er ontploffingen, achtereen volgend, plaats hadden. Ik zag het vuur boven den grond uit slaan en waarschuwde mijne kameraden. Zij wilden mij niet gelooven. 's Middags, terwijl wij het middagmaal waren gaan nemen, deed M. Michaux eene nieuwe verkenning. Hij hield ons verborgen dat hij de lampen, welke wij hadden achtergelaten, uitgedoofd had ge vonden. Terug willende neerdalen, werd M. Michaux eenen sterken gasreuk gewaar wij waren toen in het gebouw nog 12 me ters van den ingang van den put verwij derd. M. Michaux opende een venster en eene geweldige ontploffing had plaats. Vlucht, vlucht riep M. Mascart. Al de aanwezigen worden overhoop ge worpen, doch hunne kwetsuren zijn zon der gevaar. Onmiddellijk werd er verboden nog in den put neer te dalen. Zaterdag namiddag had er eene nieuwe ontploffiing plaats. De grond beefde zoo zeer, dat al wat er zich in de nabijheid be vond, de vlucht nam. De schouw van het verluchtingstoestcl is moeten neêrgehaald worden. Brand eener fabriek. Zaterdag avond rond 7 ure, is in de fabriek van draineerbuizen, te Tweebeke (Tubize), brand ontstaan. In eenige minuten tijd was geheel het gebouw slechts ééne vlam en zondag mor gen bleef er niets meer van over dan eenen ontzaggelijken hoop vonkende puinen tusschen waggelende en verkoolde muren. Een zestigtal arbeiders is van brood winning beroofd. FRANKRIJK Succi, de vaster. De politieagen ten, die zaterdag nacht van dienst waren, brachten een welgekleed man bij M. Mou- quin, politiekomniissaris dc ongelukkige slaakte hartverscheurende kreten. Hij verzocht de voorbijgangers hem te verde digen tegen de priesters, die bem onop houdelijk vervolgden, beweerde hij. Men bemerkte spoedig dat men met eenen zinnelooze te doen had. Hy werd naar het ziekenhuis van het depot ge bracht. Men vond in zijne zakken eene groote som in cngelsche bankbriefjes. Uit het onderzoek is gebleken dat dc arme zinnelooze niemand anders is dan dc be ruchte Succi, de welbekende vaster. Vreeselijke misdaad. Te Hau- mont, in de wijk Rocaille, is eene vreese lijke misdaad gepleegd Het slachtoffer is Mad. Domithilde Viart, 64 jaar oud, vrouw van een gepensioneerden douanier, oppernachtwaker in de fabriek Provi dence. Het huis der echtgenooten Viart staat nog al ver van de andere woningen Men denkt dat de moordenaars met tweeën ge weest zijn. Terwijl de een eene opening in het dak maakte en op den zolder neer daalde, om vandaar in de kamer van vrouw Viart te raken, hield de andere de wacht op de straat. Ongetwijfeld heeft vrouw Viart gerucht gehoord. Zij is opgestaan, heeft de deur geopend en enkel met haar hemd gekleed de vlucht genomen. Nauwelijks was zij buiten of zij werd door den op wacht staanden roover aangevallen met een groot schrijnwerkerswerktuig, dat geheel bebloed op de plaats der misdaad werd teruggevonden. Men denkt dat het slacht offer aanstonds ten gronde gevallen is in eenen grooten bloedplas. De moordenaar heeft haar vier groote wenden in den hals toegebracht, benevens talrijke andere wonden. Het ongelukkig slachtoffer leefde nog en. om haar ge heel le dooden grepen de moordenaars haar bij de beenen en sleepten haar naar een nabijgelegen waterput waar zij haar inwierpen. Men heeft gezien dat de boos wichten het lijk gesleept hebben, aan de talrijke schrammen, die het op den rug droeg.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2