t Heete zomers. Nijverheid-en Werkraad Ze strijden. Allerhande nieuws. bevalenta Arabica. De liberalen zijn insgelijks zeer onge ruit over de zwakke kanten hunner lijst, welke zelfs in hun kamp veel betwist wordt. De eenen keuren haar af omdat sommige namen, die zij erop gewenst-hl hadden, er niet opstaan anderen betreu ren dat men er sommige onbeminde namen heeft opgeschreven, wier impopulariteit op de andere kandidaten zal terug vallen. Waarom, zeggen de eersten, heeft men M. Couvreur en schepen Vauthier buiten gesloten i Waarom, zuchten de anderen, heeft men de nulliteiten als Carpentier Lemonnier en Hollevoet aangenomen i In een woord, op tien liberalen is er misschien niet één die de lijst niet slecht vindt, niet alleen onder opzicht van per soonlijken voorkeur, maar ook onder opzicht van hare kans op goeden uitslag. Wat de kandidatuur Brialmont betreft, vele liberalen bekennen dat, door deze candidatuur aan te nemen,zij hunne partij eenen bom van 48 aan den voet hebben geklonken. Zij hadden geene grieven tegen het katholieke ministeriezij konden het alleen de millioenen verwijten zooals M. Frère gedaan heeft die het heeft uitgegeven voor de Maasforten. En zie, zij maken gemeene zaak met den ontwerper dier forten, met den officier die, door valsche bestekken, het meest heeft bijge dragen, om het land in dien weg te geleiden. Voortaan hebben de liberalen uit dien hoofde aan het ministerie niets meer to verwijten. Zij hebben Brialmont genomen dat zij hem behouden I Het gouvernement is er alzoo zeer goed van af. 84-95J. In 1884 namen in de Liberale Associatie van Brussel 4700 leden deel aan den poll. Dit jaar namen er slechts 1350 leden deel aan den poll in de Associatie en d< Ligue te zaïnen. Ibrle I>e|>nlinf;ei). Wat is hel anarchism Het is het vooruitstre vend socialism. Wat ia het socialism 1 Het is het vooruitstrevend radikalism. Wat is het radikalism Het is het vooruitstrevend doktrinair-liberalism Kiezers, besluit Wij zijn het heete jaargelyde weer inge treden, en de zon, waarvan men verleden jaar zooveel kwaad sprak, overgiet ons met hare heetste stralen. Verleden jaar hebben do geleerden in derdaad de dagvorstin erg beleedigd. Zij was ontzenuwd, er waren vlekken en zwarte punten op hare scliyf, en er was van haar in langen tijd niets goeds meer te verwachten. Het schynt dat men in dwaling ver keerde. De ingenieur Üery d'Arzew, die verleden jaar aan eenen der korrespon- denten van iIndèpendance de weèrvoor- spelhngen opzond voor den winter, geeft thans eenigo weervoorspellingen te ken nen voor den aanstaanden zomer. De heer Gery d'Arzew die van uit Al- gerië het weder bestudeert, zegt, onder andero Ik denk dat gij in Europa eenen win ter hebt gehad die zachter en vochtiger was dan ik u voorspeld had. In Algerië is het winterjaargetyde zeer regelmatig ge weest om zoo te zeggen hebben wij bijna geenen regen gehad. De zomer zal zeer heet en droog zijn, met hevige onweders. Doch ovenals de betrekkelijk zachte win ter soms door een schielyk koud weder werd al'gebrokon.zoo ook zullen de groote hitte des zomers van Europa gelukkiglijk afgewisseld worden door eenige nog al koude Perioden. De zon is inderdaad dit jaar veel heeter, doch de woelende bewe gingen, waarvan zy de zetelplaats is, hebben hunne terugwerking in onzen luchtkring. De groote Atlantische wind hozen zullen uedervallen op het uiterste Noorden van Europa. De grootste hitte zal bijzonderlijk in Oostenrijk waargeno men worden. De zomer begint slechts den 20 Juni en reeds hoort men van alle kanten personen die zich beklagen over de hitte. Wat zou men wel zeggen indien men zomers had zooals deze van over honderden jaren Ziehier eenige van deze vreeseiyke zomers In 627 was de hitte in Frankrijk en in Duitschland zoo groot, dat de bronnen uitdroogden het water ontbrak overal en vele personen stierven van dorst. In 879 warende velden door de land bouwers verlaten. Dezen die bleven wer ken, vielen als verbliksemd door de hitte. In 995 was de zon zoo hevig, dat de planten verbrandden even als onder den invloed van het vuur. In 1000 droogden de rivieren uit door de aanhoudende hitte. Men zag alsdan, langs alle kanten, gansche hoopen vis- schen, die in weinige uren bedorven wa ren. De stinkende geur die er uit opwalmde, veroorzaakte de pest. In 1022 vielen menschen en dieren, die zich in de zon op straat waagden, dood met verdroogde keel of een bloedoj>drang in de hersenen. In 1132 verdroogden niet alleen de rivieren, doch de grond kloof open en werd zoo hard als steen. In den Elzas was de Rhijn byna geheel uitgedroogd. In 1139 was het bijzonderlijk Italië dat door de hitte leed. De planten waren als gebraden. In 1260, tijdens den slag van Béla, maakten de wapens minder slachtoffers dan de hitte gansche ryen soldaten vie len nedergebliksemd door de hitte der zon. In 1277 verschroeide d® zon al het vee voeder. In 1303 en in 1404 lagen de Rhijn, de Loire en de Seine droog. In 1615 heerschte.gansch Europa door, eene geweldige hitte. In 1616 was het enkel Schotland dat door eene hevige hitte beproefd werd. In 1705 was de hitte op vele plaatsen zoo hevig, dat ze gelijk stond met den warmtegraad van de ovens der glasblaze rijen. Men kon gemakkelijk het vleesch laten braden in de zonnestralen. Van 's middags tot 4 ure, dorst niemand zich op straat wagen. In 1718 moesten verscheidene werkge- stichten gesloten worden. De schouw burgver toon ingen werden gedurende verscheidene maanden opgeschorst en gedurende zes maanden viel geen enkele droppel water. In 1753 teekende de warmtemeter 38 graden. In 1779 was de hitte te Bologne stik kend. Tal van personen vielen verstikt neder. De lucht was zoo brandend dat men slechts in de kelderingen aan den dood kon ontsnappen. In 1795 was de maand Juli onuitstaan baar. De groenten verbrandden langs den grond en de vruchten verdroogden op de takken der boomen. In de kamers spleten de meubels open en al het vleesch bedierf. In 1802 bestatigde men te Parijs 39 gra den warmte. In 1811 verdroogden de rivieren in ver- schillige provinciën. In 1822 was de hitte aanhoudenden vergezeld van onweders en aardbevingen. De droogte riep uit den bodem der aarde een gansch leger muizen te voorschijn die Loreinen en den Elzas verwoestten. In veertien dagen tijd werden er te Saverne 2,000,000 gedood. In 1852 ontstond in Frankrijk door de groote hitte de cholera. Te Parys alleen telde men 20,000 slachtoffers. In 1846 teekende de warmtemeter in de zon 52 graden. Om te eindigen zullen wij nog de heete zomers noemen van 1859, 1860, 1869 1870, 1874, 1884, enz., doch deze zomers, ofschoon zeer hevig gedurende zekeren tijd, veroorzaakten toch geene rampen Itecliterlijke ki-ouijk. Een drogist van Seraing, die aan eene vrouw bladeren van nachtschade (bella donna) had besteld, zonder voorschrift van den geneesheer en zonder de noodige opschriften op het zakje, is veroordeeld tot drie voorwaardelijke boeten van 224 ;50 en 5 franks, alsook tot 250 frank schadelooss tel I ing. Terzelfder tijd, als de bella-donna had de vrouw braamblaren gekocht om er thee van op te gieten. Eenige dagen later, maakte zij den thee, doch nam de nachtschade in plaats van de braamblaren. Haar man en hare twee zonen dronken er elk eene tas van zy worden er ziek en woedend van. en verbrijzelden in dien toestand al hunne meubelen. Ziedaar waarom de drogist tot schade loosstelling werd verwezen. Plakbrieven en aankondigingen in de nieuwsbladen onzer stad, riepen de nijve- raars en werklieden onzer stad op, om zich, maandag lest, 2®" Sinxendag, ten stadhuize.aan te geven als kiezers voor de samenstelling van den Nijverheid-en Werkraad van 't gebied Aalst, samenge steld uit de stad Aalst en de gemeenten Erembodegem, Erpe, Haeltert, Hofstade, Kerkxken, Lede en Nieuwerkerken. Zaterdag werd hier door de zorgen van de socialisten een schrift verspreid 't welk de werklieden aanmaande zich als kiezers te gaan aangeven. De anti-socialisten deden van hunnen kant het zelfde. In de huidige omstandigheden denken wij het noodzakelijk dat alle behoudsge- zinden, 't is gelijk tot welke politieke denkwijze zij behooren, een verbond slui ten om des te machtiger tegen de socialis tische vijanden der bestaande maat schappij op te treden. Handel cn nijverheid moeten, buiten de politiek blijven. Men bekommert zich weinig om de politieke denkwijze van den kooper; 't belangrijkste is de solvabiliteit. Nu, als dit zoo is, 't is te zeggen, dat de politiek aan handel en nyverheid moet vreemd blyven, waarom zouden katho lieken en liberale behoudsgezinden geen verbond kunnen sluiten voor de samen stelling van den Nijverheid-en Werk raad Dergel yk verbond bestaat reeds voor de samenstelling der Koophandelsrechtbank en van den Goedeinannenraad tot alge- rneene bevrediging. Denderbode heeft dit verbond krachtdadig aangeraden, en wij voegen er by, dat het zoo wat aan zijne bemerkingen te danken is geweest, dat het gesloten werd. Heden raden wy opnieuw aan derge lijk verbond te sluiten voor den Nijver heid- en Werkraad. Volgens ons is dit verbond hoogst nood zakelijk in 't belang onzer ny veraars en werklieden. Wy moeten doen opmerken dat hier niet optreden in naam der Katholieke Ver eenigen, maar wel uit eigen beweging De vooruitstrevers ofte radikalen zijn verontweerdigd en om den duivel kwaad, dit getuigt ons de naamlooze postkaart die wij ontvingen, omdat wij het blauwe vaandel dat aan hun lokaal werd uitge hangen aan eenen verschoten p..lap heb ben vergeleken. Ja, dit blauwe vaandel, zegt Dender galm, waaronder gansch 't liberalisme zich schaart, behalve een paar oude en stijfhoofdige pruiten (pruiken zeker toch), heeft die schelmsche Denderbode durven beschimpen en bespotten Welke euveldaad Welke verschrikkelijke onteering van 't liberalendom Maar wie mogen dit paar oude en stijf hoofdige liberale pruiken toch wezen, zeg eens Dendergalm Zijn het Aalste- naars Maar hoor eens Waarom zoo veel verontweerdiging, zoo veel gramschap, Dendergalm?.... Gij zult toch met ons bekennen dal uwe vrienden der liberale Alliantie zeer weinig eerbied en zorg heb ben voor het liberaal blauw vaandel om het zoo van den eenen hoek naar den anderen te laten zwerven,bij zooverre dat katers en katinnen het,gansch't jaar door, kunnen besproeien en nog meer Is 't dan te verwonderen dat het aan eenen p..lap gelijkt Wat betreft het wapperen der blauwe vaan, op eene plaats, laat het ons liever maar vlakaf zeggen, op den toren van ons Belfort, dat noemen wij zeever dien gij van de socialisten hebt afgeleerd. Die spreken ook zoo I Maar dit zal zoo gemak kelijk niet gaan dan gij het wel denkt,en, wij voorzeggen het u, ge verkoopt hier weer 't vel van den beer eer hy geveld is. Nog een woord.Weot ge, Dendergalm wat ge uwe vrienden moet aanraden, 't is van 't verschoten deel van uwen blauwen p..lap af te knippen en het te vervangen door een stuk bloedrood katoen en dan zal uwe vaan het verbond herinneren dat liberalen en socialisten met elkander hebben aangegaan. BRAVO De groom van de griffie der Handels rechtbank heeft waarheid gesproken. Wij herhalen het; Zonder strijd is er bij de kie zing geen leven en bijgevolg geen leute Bij het ter pers leggc-n vernemen wy dal onze radikalen in 't strijdperk zijn ge treden Dezen namiddag hebben zy de voor stelling hunner kandidaten voor de Volks kamer ten huize van den heer Vrederech ter behandigd, Voor 't Senaat treden zij niet op. De radikale slachtoffers zijn 1° JansseiiM i.oo, kandidaat- notaris, te Erembodegem. 2° Leelereq Ileclor,koopman in hop, te Aalst. 3° Lcvêtjue Eugeen, koop man in konijnenvellen, en radikaal ge meenteraadslid van Brussel. 4° Verbrugghen Eugeen, advokaat, te Aalst. Wij hoeven in geene by zonderheden over deze kandidaten te treden; by de een voudige lezing van hunnen namen, zullen zij door elkeen gewikt en gewogen en te licht gevonden worden Sterfgeval. Üit Hofstade meldt men ons het god vruchtig overlijden, in den ouderdom van 72 jaar, van den heer Franciscus Matthys Voorzitter des Genootschaps van den H. Franciscus-Xaverius en broeder des heeren Burgemeesters. De plechtige Lijkdienst gevolgd van de Begrafenis zal gecelebreerd worden in de parochiale kerk van Hofstade, vrijdag 10 juni, om 9 1/2 ure. JP* Zie Xotariëele an noncen op cl© 4f liladzijde. .AalstZaterdag is alhier in de fa briek der Vereenigde Garentioijnderijen een ongeluk voorgevallen dat de ergste gevolgen kon na zich sleepen. Rond 4 ure 's namiddags was de ge naamde Hendrickx Maria-Clementina,oud 17 jaar, wonende Moorselschebaan, num mer 160, op eene vensterbank geklommen om door de ruiten in den hof te zien. Verschrikt door het binnentreden van den meestergast sprong zy er haastig af, doch kwam ongelukkiglijk terecht op eenen aldaar staanden bessemsteel en be kwam hierdoor aan den onderbuik ge vaarlijke kwetsuren. Haar toestand blijft tot heden zorgwekkend. In den nacht van zaterdag op zon dag, 5 tot 6 Juni, werd op de Houtmerkt alhier door onbekende kwaaddoeners eenen boom afgebroken. Dinsdag 7 Juni, rond 3 ure des na middag is de genaamde Hendrik Verhulst, lid van 't Pompierskorps, vry willig in den Dender gesprongen, op den Tragel, om trent het Bleekwaterfabriek en verdron ken. Zyn ljjk werd heden woensdag in den voormiddag, opgeviebt. Verhulst was sedert twee dagen op zijnen draai ea min ol meer by drank. De ongelukkige laat eene weduwe en vyf minderjarige kinde- ron. na. Xieuwerkcrkcn. Dezer dagen heelt de lieer Schandevyl, ontvan ger van 't Bureel van Weldadigheid zich, in eene vlaag van heette koorts, van het leven gebracht. Ondanks de strengste waakzaamheid is hij er in gelukt zich in zijnen mestput te verdrinken, De heer Schandevyl was algemeen ge acht. Verscln*ikk©lijke moord te E«®chene (Brabant.) Maandag namiddag werd te Esschene eene wreede moord gepleegd. De meid van Dame W* Wambacq, Angelica De Va!ck,een meisje van 21 jaar. had over eenigen tyd hare liefdesbetrek kingen afgebroken met zekeren Amand Camermans, landbouwer, oud 25 jaar. Camermans was zeer bedroefd over deze verstooting en was er zelfs hoogst ver bitterd om^op Angelica,bijzooverre dat hij meer dan eens bedreigingen tegen haar had laten hooren. Meermaals nogthans poogde hij tot eene verzoening te gera ken, maar het meisje bleef weigeren, geen wonder ten andere, zij had nieuwe betrekkingen aangeknoopt met eenen anderen vrijer uit de geburen. Maandag namiddag had Angelica, die een braat en oppassend meisje was, van hare meesteresse verlof gekregen om met een gebuurmeisje, zekere Odila De Smeih eene wandeling te gaan doen. Zij wandel den in de richting van Teralpliene. Camermans die zich omtrent de hoeve De Smeth bevondt toen Angelica er hare gezellin ging uitroepen, stapte haar ach terna. Aan t kapelleken der H. Gertrudis ge komen, had Camermans haar ingehaald en greep Angelica langs achter vast, wierp haar ten gronde en sneedl haar met een broodmes de keel door. Odila De Smeth nam verschrikt en hulp roepend de vlucht. Volk snelde toe en men vondt Angelica badend in haar bloed, met het hoofd byna van de romp afgescheiden. Be moorde naar had de vlucht genomen door de koornvelden. Tot hiertoe is de moordenaar niet aan gehouden door de gendarmerie van Assche die hem nogthans kort achter de hielen zit. Odila De Smeth is ziek van schrik en kon aan 't parket weinige inlichtingen geven. Er is alweer een nijveraar te Brus sel. die eenen zijner bedienden heeft aan geklaagd voor talrijko ontvreemdingen In zijne woning vond men eene hoeveel- heel koopwaren, van diefstat voortko mende, alsook talrijke bergbriefkens Wedstrijd voor pompiers. In der maand Juli zal ie Brussel wel de meest ongewone wedstrijd plaats hebben, die men ooit bijwoonde, namelijk voor het blussclien van brand. De wedstrijden, vier in getal zijn voor het blussclien van brand uitgebersten in beneden of bovenverdiepen met verschil lende stelsels van spuiten. De prijzen verschillen naar het belang van den uit te dooven brand van 120 tot 300 fr., voor wat de eerste prijzen betreft. Daarenboven worden premies uitge loofd aan de korpsen die meè in den stoet gaan, aan de muziekkorpsen die eraan deel nemen, enz. Noodlottige vergissing. Dezer dagèn was de vrouw De Clerck met een kind naar het gasthuis van St-Jans-Mo- 1 en beek gegaan, om een geneesmiddel voor haar kind, van acht jaren. Men gaf haar een recept, waarmee zij in de apotheek een wrijfmiddel moest halen. Thuis gekomen, paste zy het middel toe en dadelyk kreeg het kind de huid vol blazen, die zelfs in brandwonden ontaar den. De politie werd geroepen en deze deed de zaak door eenen deskundige onder zoeken. Het bleek thans dat de apotheker zich had vergisten een ander medicament had gegeven, in plaats van het voorge schrevene geneesmiddel. De toestand van het kind is zeer erg Het is verlamd in de beenen. Het parket doet een onderzoek. Moordpoging te Elsene. Een engelschman, Jockey en peerdenkoopman te Elsene, die op de koersen veel gewon nen had, beging de onvoorzichtigheid dit te vertellen aan eenen Italiaan, Forto ge naamd en eenen neger, die Nero geheeten wordt. Deze twee mannen volgden hem ophie len hem op een gegeven oogenblik te lijf en brachten hem een tiental dolksteken toe. De gekwetste werd naar het commis sariaat van politic gebracht, waar hy verscheidene uren in onmacht heeft gele gen. De neger werd 's anderendaags 's mor gens, en de Italiaan 's avonds aangehou den. - België wordt vevgroot. Baarle- Hertog is zooals men weet eene Belgische gemeente, op Holiandsch grondgebied gelegen, eenige stappen buiten de noorde lijke grens onzer provincie. De inwoners van die gemeente welke in ons land moeten komen, zyn dus verplicht den Ilollandschen grond over te gaan. Die toestand zal weldra een einde nemen,daar volgens de Réforme de twee regeeringen overeen gekomen zyn om het streepje grond dat de gemeente van België scheidt bij het Belgisch grondgebied in te lijven. De inwoners hebben een jaar tijd om hunne nationaliteit te regelen. Bende Sommer. Aanhouding van een nieuwe meeplichlige. Don derdag heeft de politie van Rijsel eene belangrijke vangst gedaan. Sedert eenigen tyd had de herbergier ster Verbeke de zonderlinge doenwijze opgemerkt van eenen persoon, die nu en dan hare herberg bezocht en steeds verge zeld was van eenen vriend, met wien hij sprak over dingen, welke haar niet heel juist voorkwamen. Daarenboven werkte hij niet en dronk veel. Donderdag kwam hij er weer volkomen dronken binnen, juist op het oogenblik dat er zich eenen dagbladschrijver in huis bevond. In zijne dronkenschap voerde hij met zijnen gezel een gesprek over eenen meê- plichtige, welke hem niet genoeg van eenen gepleegden diefstal zou hebben mee gedeeldTusschen het gesprek mengde zich den naam van Sommer en de dagblad schrijver gehoor gevende aan zijn instinct Iaat hot ons zoo noemen luisterde en een oogenblik later verwittigde hy do politie. Niet lang duurde het of de kerel was in de litsen. Het schijnt zekere V. te zijn, van Oent. Hij heeft echter zijn naam nog niet willen opgeven. Bij drie mijnwerkers, te Herve, in wier woning men huiszoeking heeft ge daan, zijn dynamietkardoezen in beslag genomen. Bij een hunner vond men ook oproerige brochuren, die in Saksen ge drukt waren. Eene geweldige ontploffing heeft eene werkmanswoning te Chdtelet ge deeltelijk vernield. De vrouw had hare stoof gevuld om zich voor korten tijd te verwijderen, en in hare afwezigheid had het voorval plaats. Men denkt dat eene misdadige hand eene kardoes in de kolen j heeft geworpen. Ware de vrouw aanwe- zig geweest, dan zou het stellig haar leven gekost hebben. FRANKRIJK Arme jongen. Een 18jarige jon- geling, M. Claudius Peyre, leerling aan de school van schoone kunsten te Parys, waar hij pas sedert eenige maanden was aangekomen, is in droevige omstandighe- den overleden. Hij woonde in de rue Monge n. 37 in een klein dakkamerke op het 6'. Zijne fa milie, die nagenoeg arm is, kon hem slechts zeer weinig hulp verleenen, hy i ontving bijna niets dan mondbehoeften, 1 eieren, aardappelen, enz. die hij in zijne kamer opat, daar hij zelf op eene spirit us- lamp zyn eten bereidde. Die weinig voedzame spijzen waren alleszins onvoldoende voor een bloede- looze en zwakke jongeling; maar hij hield j er zich mede tevreden, en zeer fier zijnde, verborg hij zorgvuldig zijne armoede aan zijne kameraden van de school en aan de andere huurders van het huis. Over eenige dagen keerde hij vroeg in den avond naar huis terug en legde zich ziek te bed, zonder aan iemand iets te i zeggen. Slechts 's anderdaags besloot hy j iemand te roepen door met de vuist op de muur zijner kamer te slaan. Men kwam bij hem en haalde spoedig een geneesheer. Deze getroffen door zijne zwakheid deed hem bouillon nemen, maar hij kon hem niet meer binnen houden, en toen het ry- r tuig van het hospitaal, per telefoon ge vraagd, toekwam, was de ongelukkige jongeling overleden. Men vond in zyne kamer twee dozijn eieren en eene som van fr. 3,50. Door verscheidene maanden aanhoudende ont- beeringen, waren de krachten van den jongeling geheel uitgeput. De broeder en de zuster van den beeld houwer, en eenige zyner medeleerlingen woonden de begrafenis bij. GEZONDHEID AAN ALLEN eruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgaliezonder kosten door hel aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptbeden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wranghe-len,u hartklopping, slijmerighhedei- brakingeu, sojeingen, afgang, loop, kolieken, teering, noest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid. b<u»u wJheid, blocdsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti g«puth«id, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontslelte- nissoD. der borst, keel, adem, slem, luozen, blaas, ever nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed al» ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur b|j hel opslaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en 0"k i. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In n.iicn hel voedsel bij uitmuntendheid dat alleen 'er in gelukt alle de ongevallen der kindsheid 1c on- - ijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlesluart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré ban, lord Stuarl de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Roulh enz, enz. Genezing N. 65,470 de E. H. pastoor Compar- .an >8 jarige maagziekte, slcehte spijsvertccring maag- en zenuwpijnen,zwakheid cn nachtelijk zweten N. H9.625. Avignon 18 April i876. De Reva- Icnta van Du Barry hectl mij op Oi jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontklecdcn, met maagpij nen dag en nacht cn akelige slaaploosheden. Tegen ale deze kwalen, waren alle remedién even krachten loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbomictly, Besscmslraat, N 1. Genezing A Ö8,6i4. Sedert jaren leed lk aan verlies van eetlust, aan slechte spijsvertccring, aan landneningen, vau hel hart, der nieren, der blaas, aan zenuw prikkelingen en langmocdigheidallcdizt kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Pejrclct, onder wjjzcr Ie Eynanpis(Frankrijk.) N* 51,202. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos- hcid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra- kingen. .V 40,270 M. Roberts van eene longver- teering, met hoest, spuwen, vcriloptbeid en doofheid

De Denderbode | 1892 | | pagina 2