Nieuwe militaire verdeeliug. Velopedisch Feest. Iets uit Aalst. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. Het kouvatten I»ij dieren Verkoudheid ontstaat door eenen snel len overgang van warmte tot koude, door afkoeling, enz, vooral echter door tocht, die destebeter schadelijker werkt, naar mate het lichaam bezweet is, door het lange stilstaan in de koude buitenlucht na hevige lichaamsinspanning, door trekken rijden enz. Ook kan verkoudheid ontstaan door verv rozen voedsel en door te koud drinken De nadeelige gevolgen eener ver koudheid worden het best tegengegaan, door onmiddellijk de werkzaamheid der huid weder in het leven te roepen. Dit geschiedt het best door bedekking van sommige lichaamsdeelen, door wrijving van het lichaam met spiritus of kamfer- spiritus, soms ook door de dieren zooveel beweging te laten maken, tot zij bezweet worden, waarna zij in eenen warmen stal komen en rust genieten. Inwendig geeft men tegelijkertijd zweetdrijvende midde len. De Moniteur bevat het koninklijk be sluit, waarbij België voortaan in vier mi litaire omschrijvingen verdeeld is. De eerste bevat Oost- en West-Vlaan- deren. De tweede de provincie Antwerpen. De derde Luik,Limburg en Luxemburg De vierde Brabant,Henegauw en Namen- De hoofdkwartieren zijn gevestigd tc Gent, Antwerpen, Luik en Brussel. Aan elke omschrijving wordt eene leger divisie toegevoegd, met eenen bevel voe renden generaal, die verantwoordelijk is voor de troepen, welke onder zijn bevel staan. In elk der posities Gent, Antwerpen en Luik is een bijzonder stafkorps ingericht. De Moniteur bevat tevens eene lange reeks benoemingen en bevorderingen in het leger. UIE6URO!VIJK. Het kiescollegie van 't arrondissement Aarlen is bijeengeroepen op zaterdag 16 juli, ten einde over te gaan tot de kiezing van éón volksvertegenwoordiger in ver vanging van M. Tesch, overleden. M. Nothomb treed als katholieken kan didaat op M. Origer van Autelbas, is de kandidaat der liberalen. kaklijder een lavement zetten met de groote brandspruit, zoodadig dat hij wel honderd kartonnen dooskens zal kunnen vullen met zijne versteende vijgen-na- Paschen. Heer Opsteller, Sedert eenige dagen loopt het gerucht de Stad dat het vélocipédisch feest van juli geen plaats heeft. De Maatschap- Véloce Club Alostois heeft de eer te laten weten dat deze uitstrooiing gansch valsch is. Wees zoo goed, Heer Opsteller, dit kenbaar te maken in uw geëerd blad. Aanvaard, Mijnheer, met onze bedan kingen, onze beste groeten. HET KOMITEIT. RIEN SANS PEINE. NIETS ZONDER ARBEID Een van onze vrienden vertelt ons de volgende Aalstersche anekdoot, welke hij komt te vernemen uit den mond van den geneesheer eener naburige gemeente. Zaterdag namiddag, zei de doctoor, reed ik door het dorp X. toen een verstandige en welhebbende pachter mij verzocht van stil te houden, en een pakje te willen onderzoeken dat hij des morgens gevon den had op de markt van Aalst of daar omtrent. Het moet apothekerij zijn, zei de man, en misschien zal het u kunnen dienen Hij kwam haast met het paksken af. Het was een langwerpig en plat kar tonnen doosken, gelijk er zijn met amel- donck, inet patattebloem, zelfs met knop pen voor de kleereu het doosken was in emballeerpapier gewikkeld en kruiskens- wijze met een koordeken toegebonden de knoop van het koordeken was met rooden lak, zonder stempel, gesloten, en in den lak stak een klein rood vierkantig papierken waarop gedrukt stond rien sans peine. (Niets zonder arbeid.) De doctoor deed voorzichtig het koor deken los en opende de geheimzinnige doosWat zat er in Wat dat er in zat, wel dat was, met permissie.de schoonste cellectie menschen- keutels die men in geheel Europa kan vinden. Er waren er bijzonderlijk van vier soorten, te weten 1° kleine frika- dellekens om den bouillon te bruinen 2° twee groote frikadellen gelijk de boeren er maken met de uitvaart van hun ver ken 3° twee Waalsche keien,langwerpig en plat en 4° eene fijngedraaide trabu- cos-cigaar, Colorado forto, met dees ver schil dat er op ieder uiteinde een profijte lijk puntje was. Ziet gij onze twee curieus neuzen daar staan kijken Ik moet nogthans bijvoegen dat deze apothekerij zonder geur of reuk was, en bijgevolg reeds oudbakken, en dat het onderste van het doosken bestrooid was met patatte bloem, ameldonk of iets dergelijks. Dees medico-legaal onderzoek is gebeurd Zaterdag namiddag om half zes ure, onder den blooten hemel, maar tot nu toe heelt het parket nog niet omgezien. Mijn vriend de doctoor was niet geaf fronteerd het was toch hij niet die twee uren weg had afgelegd met het kostelijk doosken in zijnen zak, maar hij zei mij droefgeestig weg Dat ding heeft per- tang veel geld gekost, want de brave man die de vader is van deze krotten ofte keutels heeft ten minste moeten innemen vijf oneen Engelsch zout, twee oneen senneblAren, een liter kerstolie en drij-en- veertig lavementen hij heeft drij dagen lang zitten krochen gelijk een dempig peerd, en 't is niet zonder rede dat hij zegtRien sans peine, Niels zonder arbeid. Ook verzoek ik u, vervolgde de doctoor, van deze zwapzerij te vertellen aan den Denderbode die kan eenen groo- ten dienst bewijzen aan den fabrikant van frikadellen. Immers De Denderbode is goed bevriend met de officieren van het pompierskorps, en ik twijfel geen oogen- blik of, op zijn verzoek, zullen de Aalster sche pompiers aan onzen keiman ofte politiek karakter heeft en op dit gebied zou komen. Nu zondag avond rond 10 ure hoorde de agent Blace gerucht langs den kant van Treurenberg. Hij snelde daar heen en zag eene groep van 150 tot 200 personen, met drie vlaggen voorop, de Marseillaise zingend, naderen. Ook beweert hij dat zij riepen Weg met het ministerie Zooals het consigne hem oplegt, gebood Blace hun te zwijgen en uiteen te gaan. Ongeluk te Oostende. Het par ket heelt donderdag een bezoek gebracht in een huis, waar onlangs een vijfjarig kind aan erge brandwonden overleden is. De ouders zijn, zoo het schijnt, bijna ge heel den dag afwezig om hun brood te verdienen en laten hunne vijf kleine kin deren opgesloten in hunne kamer. Korten tijd geleden kwam de moeder thuis en vond het oudste der kinderen ge heel verbrand. Hoe het ongeluk gebeurd Doch te middenvan de woeling was het De vrouw bracht het kind naar het gasthuis, maar zonder uitleggingen te ge ven. Het overlyden van het ongelukkig Zie Notariëele «n- noncen op «Je Itladzi jde. Aan ons nummer van heden be hoort een bijvoegsel. llerzele. Inbraak en moord poging. Op de wijk het Eeken dichtbij het grondgebied van St. Lievens- Essche, wonen de drie zusters Van Mul lein. Sedert den dood van hunnen broeder over drie jaar, leven zij van hunne in komsten; zij gaan dus door als zeer rijk te zijn; alle drie zijn in de 80 jaren oud. In den nacht van zondag tot maandag zijn dieven langs de kelder venster in hun huis gedrongen, hebben twee der zusters in hunnen slaap verrast en hun bevolen de plaats aan te wijzen waar hun geld ligt. De vrees had de vrouwen verstomd. De schurken meenden dat zij niet spreken wilden, grepen ze vast en poogden zij te wurgen. Doch dan bekwamen de vrouwen en verdedigden zich. Het gerucht der worste ling deed de derde zuster ontwaken, die in eene andere kamer sliep. Deze trok het raam open en begon moord te roepen. De honden van den naasten gebuur, eenen herder, begonnen daarop te huilen. De herder ontwaakte en liep naar het huis der zusters Van Mullcm; daarop namen de inbrekers de vlucht. Een onderzoek is geopend. Socialistische wanorders. Ge vecht met de politie en de grenadiers. Zondag kwamen de socialisten van Brussel van een uitstapke terug,en vorm den zich in stoet om met twee roode vlag gen voorop, en onder het zingen van so cialistische liederen,terug naar hun lokaal te keeren. Rond half 11 werd het zingen hun ver boden door eenen politieagent, die de wacht had in de Koninklijke straat. Zij hielden van dit verbod geene reke ning en trokken zingend voort, de Ko ninklijke plaats op, waar het verbod her haald werd. Vruchteloos. Twee agenten die huiswaarts keerden, voegden zich by de eersten om te pogen, de moedwilligere uiteen te drijven. Zij trokken hunne sabels, doch op hetzelfde oogenblik werden aan den anderen kant de stokken opgeheven en de politie werd overmand, zoodat zij de hulp der wacht van het koninklijk paleis moest inroepen. De grenadiers snelden toe met geveld bajonet en thans werd het gevecht alge meen. Van weerskanten werden er stok en kolfslagen toegebrachter werd ge roepen Weg met de politie. Twee agenten werden aan het hoofd gewond. Er zijn drie socialisten aange houden. Het onderzoek heeft geheel den nacht voortgeduurd. hem onmogelijk zich te doen verstaan. De agent die de stoet wilde doen terugkeeren, werd integendeel zelf achteruit gedrongen en hij moest den sabel trekken om de stokslagen af te weeren, die hem van alle kanten bedreigden. Andere agenten snelden toe, de mili taire post van het museum kwam insge lijks ter hulp, en de woeling werd alge meen. Twee personen werden aangehouden Een hunner beweert, er niet bij geweest te zijn en ook geenen stok bij zich gehad te hebben. Een der agenten beweert eenen stomp te hebben gekregen met den vlaggenstok De agent wilde daarop de vlag afnemen, doch dit lukte niet. In alle geval hij kon zich meester maken van den draagriem. De bladen dijnsdag morgend spreken niet meer van het verzet der socialisten tegen de militaire wacht, en wijten al het gebeurde aan een misverstand. OpgepastDe brusselsche bladen melden dat er in de hoofdstad valsche bankbiljetten van 100 fr. in omloop zijn. Zij dragen het littera 26, alphabet 625- De datum der uitgifte is 6 October 1887 Het schijnt dat zij zeer goed nagemaakt zijn en het papier, dat zeer bleek is, ziet er uit als van betere hoedanigheid dan de echte. Het cijfer ÏOO is zwarter en het middennummer is een weinig grooter dan op de goede brief kens. Onze lezers zijn nu gewaarschuwd, tegen dat een dergelijk briefke soms van zijnen weg sukkele en in hunne handen zou te recht kome. Dwaze wedding. Zaterdag avond bevonden zich vijf personen in eene herberg van den Waterlooschensteenweg, te Brussel. Een hunner stelde voor vijf pinten ge- never te bestellen. Deze of dezen die zijne pint niet kon uitdrinken zou gansch het gelaag betalen. De vijf glazen werden geledigd, doch bijna op denzelfden stond plofte de ge naamde P. als een steen ten gronde. De herbergier, beducht voor de gevol gen welke de ontknooping voor hem zou kunnen opleveren, deed den dronkaard naar huis voeren. De vrouw van dezen laatste, het voor gevallene vernomen hebbende dreigde eene klacht in te dienen tegen den her bergier en tegen de makkers van haren man. Zondag morgend werd in de St- Nicolaaskerk te Gent, eene plechtige Mis gecelebreerd, tot dankzegging voor den goeden uitslag der kiezing. Daarna had een prachtig banket plaats, waaraan 300 personen deel namen. Minister de Burlet zat mede aan de eeretafel. Gent, 26 juni. Op het banket, zondag door de conser vatieven van Gent gegeven, om den triomf te vieren, was M. de Burlet aanwezig. In zijn antwoord op de redevoering van M. Leger, heeft de minister over het mi nisterie en de kiezingen gesproken. Hij bracht eene warme hulde aan den voorzitter van het ministerie, M. Beer- naert. kind was oorzaak dat het gerecht zich er meë bemoeide. Kolossale diefstallen. Nieuwe ontdekkingen. Op 17 mei, werden te Antwerpen, 24 zakken rogge gestolen en van de kaai weggevoerd. Acht dagen later werden, op den mid dag, van dezelfde kaai 42 zakken tarwe weggevoerd, behoorende aan de lading van de stoomboot Hermann. Evenals den vorigen keer werd het yestolene getrok ken door een grijs gespikkeld peerd. Toen de eigenaars belooningen uitloof den voor de ontdekking van de dieven of het gestolene, ging elkeen op zoek, doch men vond noch dieven noch gestolen Een oude ketel, waarin het eten was bereid, is aan de experten overhandigd. De geneesheer Dieudonné, die om 5 1/2 ure is teruggekeerd, heeft de overbren ging van gansch het huisgezin naar het hospitaal bevolen. Enkel 't jongste kind is buiten gevaar. Men vreesde dat de andere huisgenooten den nacht niet zouden doorbrengen. De dicht samengeschoolde menigte is enkel uiteengegaan, nadat zij den treuri- gen stoet naar het hospitaal zagen gaan. Een schepene vermoord. Gedu rende eenige dagen had er twist geheerscht tusschen MM. B. en S., de laatste, sche pene der gemeente Fouches, bij Aarlen. De twee tegenstrevers, die elkaar in eene herberg ontmoetten, begonnen op nieuw te krakeelen over de verdeeling van een stuk grond. Van twisten kwam het tot vechten en de twee tegenstrevers rolden op den grond. B. sloeg zijnen schepene zoo ongenadig dat deze niet meer op kon. Thuis gebracht gaf hij weldra den geest. Het parket is met een onderzoek begon nen en heeft eene lijkschouwing bevolen. Men meldt niet of de dader aangehouden De onlusten waren blijkbaar voorbe reid, want voor de ministeries hadden de socialisten reeds geroepen Weg met de ministers 1 weg met de koning I Het zijn zelfe deze kreten, welke van wege de politie het verbod van te zingen hebben doen ontstaan. Men mag zeggen dat de grenadiers en kel door hunne kloeke houding en het doorzicht van hunnen commandant, lui tenant Meeus, erger feiten hebben belet. Wel verre van de soldaten toe te juichen, wilden de socialisten hen ontwapenen. Het algemeen gevoelen is dat deze voor- afbereide oploop, een begin is van de manifestaties, welke men bij de opening der constituante verwacht. Nadere bijzonderheden. De dagbladen van Brussel verhalen de feiten der wanorders op verschillige wij zen. Wij deelen de twee verhalen hier hooger meè Volgens het eene hadden de socialisten enkel gezongen ondanks het verbod der politie, en leve hetleger - geroepen volgens het andere hadden zij geroepen Weg met het ministerie 1 en gepoogd de soldaten te ontwapenen. Geheel de zaak schijnt echter op een misverstand te berusten, over de toepas sing van een politiereglement, dat al te weinig gekend is. Bij besluit van 27 october 1891, herin nerd den 15 februari, heeft de burgemees ter van Brussel, in zijne hoenanigheid van hoofd der politie, een onzijdig gedeelte waar ten allen tijde elke betooging, die een politiek karakter heeft, verboden is. In die omschryving zijn begrepen de ministeries, de paleizen der natie, des konings en der graven van Vlaanderen De agenten van dienst hebben bevel onmiddellijk elke bende het stilzwijgen op te leggen en te verspreiden, welk een Ja, toch, men vond te Turnhout nog 50 zakken maïs. en eene groote partij Kur- rachectarwe, die te Antwerpen gestolen waren op 4 juni, diefstallen waarvan zelfs geene aangift was gedaan, Men had opgemerkt dat van eene partij koopwaar, die nabij de Waterpoort had gelegen, eene hoeveelheid van 55,000 kil. ontbrak. De Kurracheetarwe welke men te Turnhout ontdekte, was zelfs reeds ge malen. Aan de Vlaamsche statie werd een wa gen met 55 zakken gestolen, doch deze werd ontmoet in de Van Maerlandtstraat. Dit laatste doet veronderstellen dat de dieven in overeenkomst handelden met verheelers van Turnhout, met voorlieden en met schippers van deKempische vaart. Immers de Van Maerlandtstraat ligt op den weg daarheen. Het lijdt bijna geen twijfel of de gestolen koopwaar werd naar de Kempische dok of vaart gebracht en daar in schepen overgeladen, om langs de vaart naar Turnhout te worden ver voerd. Men hoopt thans ook wel de plegers der vroegere diefstallen te ontdekken. Geuzenwerk Op den hoek der Beek- en Veldstraten, te Borgerhout, stond een Lieve-Vrouwenbeeldje, waar sedert vele jaren geen licht meer voor gebrand werd, zooals dat in de Antwerp- sche straten het overoude gebruik is, Nu was sedert eenige weken in de buurt van het gezegd beeld dit gebruik hersteld en sinds dien was het beeldje het mikpunt der spotternij van de geuzen, Die spotternij is zondag nacht in bal dadigheid, of liever in eene ware beeld stormerij ontaard, want maandag mor gend vond men het beeld in stukken ge kapt en de lanteern verbrijzeld. Deftig 1 Heel deftig werk. Slachtoffers van het dynamiet. Men weet dat de mijnbesturen met eene misdadige roekeloosheid, met het dyna miet omspringen. Die gevaarlijke stof wordt bij groote hoeveelheid aan de mijn werkers ter hand gesteld en deze vinden dus, wanneer zij de kardoezen niet noodig hebben, soms gelegenheid om er zich van te bedienen zooals zij willen. Sommigen werpen die kardoezen in 't naar huis gaan, eenvoudig weg. J Zoo kwam het dat een kleine jongen De kiezingen hebben dezen schitteren- ujt de nabijheid van Charleroi, drie vin- FRANKRIJK. Aanslag op den beul van Parijs. De anarchisten hebben den 21 Juni een stoutmoedigen slag willen wagen, die niet weinig gerucht zou gemaakt hebben. Zij hebben dinsdag avond gepoogd van om 9 1/2 ure. Beidler, den beul van Parijs, op te lichten. Alle avonden gaat deze van 8 1/2 tot 9 1 ure in een klein koffiehuis der Vicq- Azirstraat. Een landauer bevond zich daar gereed tegen het voedpad tusschen het huis van M. Deibier en het aangeduid koffiehuis. Vier werklieden wandelden op en neer en wachten zijne komst af. Wanneer Deibier dicht genoeg zou zijn I bij den landauer, moesten zij hem vast- I grijpen, hem in het rytuig werpen en in I volle vaart er van door rijden. Ongeluk- kiglijk voor hen, keerde Deibier met een zijner vrienden huiswaarts. De slag was j mislukt. Sinds de veroordeeling van Ravochol wordt de persoon van Deibier streng be-j waakt. Men vreest van wege de anar-1 chisten een aanslag op zijn leven. den uitslag gegeven, dat de rechterzij 32 stemmen meerderheid in de Kamer en eene geëvenredigde meerderheid in den Senaat heelt. Het algemeen stemrecht is door het land afgeslagen. Spreker brengt hulde aan de indepen- denten te Brussel het land heeft ver trouwen getoond in het goevemement dit laatste zal kalm en gematigd blijven. De eendracht wordt ons allen opgelegd; zij moet bestaan niet alleen tusschen de katholieken, maar tusschen alle goede burgers. Die eendracht zal de beste waarborg zijn voor onze vrijheden. M. de Burlet herinnerde de vlaamsche spreuk houendetrou, en hij verklaarde zich fier de vriend te zijn der Vlamingen. Te Ledegem is een belangrijke vond gedaan. Bij het uitvoeren van opgravin gen heeft men eene klok gevonden, die naar schatting 3500 kilos kan wegen. De werklieden, hunne opzoekingen voortzet tend, vonden nog eene zware ijzeren kist, gevuld met goudstukken van verledene eeuwen, voor eene weerde van 7000 fr., alsook wapens, huisgerief, enz. 't Gelijkt wel een too vertelsel. MoordpogingEen boer van Watou, bij Poperinghe, die beloofd had, zijne meid te zullen trouwen, wanneer zijne echtgenote gestorven was, vond dat deze laatste te lang leefde. Hij vroeg haar een dezer dagen om naar het veld te gaan om ganzeneieren te zoeken en eens daar gekomen wierp hy de ongelukkige in eenen waterput. De misdaad was echter gezien door eenen voorbijganger, die de vrouw redde, terwijl de moordenaar rustig naar huis terugkeerde. De gendarmerie, die aanstonds verwit tigd werd hield den man aan en bracht hem naar de gevangenis. gere kwijt geraakte, terwijl hij eene kar does opende. En daags te voren had zijne moeder hem gedreigd, die dingen in de stoof te werpen, indien hij er nog mede thuis kwam. Men ziet van hier wat er zou ge beurd zijn. Er hebben andermaal wanordelijke tooneelen plaats gehad te Anderlues. De vrouwen der slachtoffers manifesteerden voor de bureelen der koolmijn, en eischten de betaling van de laatste quinzaine, De ergste belcedigingen werden aan de bestuurders toegericht. De gendarmerie is moeten beiden tusschenkomen, en een der bestuurders is op weg naar zijne wo ning een koffiehuis ingevlucht. Hopen wij, zegt het Journal de Char leroi dat de uitdeeling van het beruchte millioen de kalmte in de gemoederen zal brengen. Een g.ansch huisgezin vergiftigd. Een gansch huisgezin, wonende in de rue Duverbois, te Luik, is maandag na middag vergiftigd geworden. De echtgenoot, de heer Hancart, 60 jaar oud, ging na het noenmaal uit en had korten tijd nadien hevige pijn in de inge wanden. Met moeite sukkelde hij naar huis, waar hem een treurig schouwspel trof. Zijne vrouw, welke een twintigtal jaren jonger is dan bij, en zijne drie oud ste kinderen, kronkelden zich van de pijn. De heer Hancart riep om hulp. De politie snelde oogenblikkelijk toe. De heer Crépin, kommissaris der 3° wijk, en een agent liepen om de geneesheeren, Delbataille en Dieudonné, die aan de fami lie hunne zorgen toedienden. Al de vergiftigde personen waren ten prooi aan hevige brakingen. Tot nog toe heeft men de oorzaak der vergiftiging niet kunnen vaststellen. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgalie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene icndc verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, uiaag - en buikpijnen, slijmen, vsinden, zurts den, wranghedcn.u hartklopping, slijuierighhedei- brakingen, spjwingen, afgang, loop, kolieken, teering, noest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid. benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti geputhe'd, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontslelts- nisson. der borst, keel, adem, stem, ioozen, blaas, lever nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bij hel opslaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook i. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovundien het voedsel bij uitmuntendheid dat allee» ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijle» Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Piuskow, dame de markiezin de Brd ban, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. ds gentesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 03,476: de E. 11. pastoor Compsrt van 18 jarige maagziekte, slechte spijsverteering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. 99,625. Avignon 18 April i8"6. l)e Reva lenta van Du Barry heeft mij op 6i jarigen ouderdon genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik wts van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aanklceden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag en nacht cn akelige slaaploosheden. Tegen ale deze kwalen, waren alle remedién even krachten loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed üorrel. geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N 1. Genezing iV° 98,614. - Sedert jaren leed Ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, san zenuw-prikkelingen cn langmocdigheid alle d»z« kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Pejctet, onder wijzer te Eynau\asiFrankrijk.) N« 54.292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaiploos- heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra kingen. N- 46,270 M. Roberts van eene longver- tccring, met hoest, spuwen, verstoptheid en loofheid van .5 jaren. N 49,522 M. Baldwin, van de vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas en der ledematen ten gevolge van overdaadder jeugd. M Gaatbier, te Luzarches van eene hardnekkige vernoptheid, verlies van eetlust, verkoudheid en bron chitis. De vrouw van den heer Meier van Volvie, van een longontsteking met bloedspuwing en hardnekkigen h°Verslag van geneesheer Routh, opperheelmcesUr van 't vrouwen- en kinderen hospitaal den Samantaa» e Londen. Natuurlijk rijk aan onmisbtre bestanddee- cn voor hel bloed om de ontwikkeüng en het behoud te verzekeren van het hoofd, der zenuwen, van t vleesch en der beenderen. De Revalenta is het voedsel bij uitmuntendheid welke alleen voldoende is om den vooruitgang van de kinderen en der zieken van allen ouderdom te verzekeren. Vele vrouwen en kinderen ver kwijnende door uitmergeling en wel bewezene zwakheid zijn door de Revalenta volkomen genezen ge \eest. Voor de lijders, aan teering en acbitis is zij er oordccli dan dej levetraan. Viermaal voedzamer dan het vleesch spaart zij 50 ma.il den prijs der medecijnen. In doozcu van 1/4 kilo Ir. 2,25 i/2 kilo fr. 4.U0i kilo fr- 7,00 ;2 1/2 kilo Ir. iC.OO 6 kilo Ir. 30.C0i2 k.lo fr. 72,00. f beschuiten van Revalenta in doozei. van *,00 en 7,00 fr Bevalen'a-Chocolaad t/2 pond fr. 2,25 pond 4,00 fr. 2 ponden fr. 7,00. Verzending tegen position Iranco. Algemeen ageut vow Bclgrt M. EMIEL TEMMERMAN, Rouppeplaats, 4, <*ussel. Depots Te Aalst, MM. Emicl Megai ak, Callebant en Meirs&aut, apothekers cn A. Delhaize en O, spe cerijen.—Te mme, bij M. Druwé-Jelie koopman in sjiecorijeu.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2