Lijkplechtigheden Belangrijk bericht. Allerhande nieuws. Vooruit van dijnsdag deelt eene briefwisseling uit Aalst meè, waarin bitter geklaagd wordt over de lotgevallen der Aal8tersche socialisten te Kerkxken. De heer baron Leo Bethune gaf aldaar zondag 11. eene voordracht over de maat schappijen van Onderlingen Bijstand en onze socialisten namen deze gelegenheid waar om propaganda te maken.Het bladje Vooruit werd in de zaal uitgedeeld en de uitdeelers werden buitengezet.Nu.dat was maar met recht; de socialisten zouden het ook niet Wij weten niet wat er te Kerkxken waarlijk gebeurd is, doch Vooruit zegt dat de socialisten door de Kerkxkenaars duchtig werden afgeborsteld. Wij geloo- ven dat het weèr eens vele overdrijving in de zaak zal zyn immers de socialis ten hebben een zwak om de onbeduidend ste aanvallen als zware mishandelingen te doen doorgaan en zich aldus als de marte laars hunner leerstelsels voor te stellen. Corned ie l Recliterli|lte kronijlc. Valsche schilderijen. De Recht bank van Brugge veroordeelde in januari eenen schilderijenkoopman en zijne vrouw tot 50 fr. boete voor het tentoonstellen van valsche schilderijen. De veroordeelde ging in beroep. Het hof veroordeelde hem insgelijks voorwaar delijk en sprak de verbeurdverklaring uit, van 17 schilderijen, dragende de namen Verbroeckhoven, Teniers, Hals, Leys, Ruysdael, Watteau, Dow, Rembrandt, Hobbema, enz. Banmolens te Brussel. Gedurende de laatste drie of vier dagen zijn meer dan zestig personen bij den inspecteur van politie geroepen om ondervraagd te wor den voor overtreding der wet op de beta ling der werkloonen. Deze personen, nijveraars, kooplieden, enz., hadden de gewoonte hunne werklie den en werksters half in geld, half in koopwaar te betalen. De meesten der vervolgden zijn koop lieden en fabrikanten in ellegoederen en confecties. TiVetleli jk© besluiten. Bij koninklijk besluit van 8 juli, is de heer T. Saeys, afgesteld als deurwaarder bij de rechtbank van eersten aanleg te Denderinonde. VAN DEN HEER Wilfried De Clippele. Maandag in den vroegen morgen is het lijk van den zoo zeer betreurden heer Wil/ried De Clippele, hier einde lijk uit Duitschland aangekomen. De heeren Leden der Koormaatschappij St" Cecilia, - waren ter statie tegen woordig en vergezelden hunnen overleden Voorzitter tot in zijne woning alwaar hij in eene rouwkapel werd geplaatst. De klok op ons Belfort had nauwelijks 10 ure geslagen en de beweging begon in de Nieuwstraat. Van alle kanten zag men de versclyllige maatschappijen aankomen waarvan den eerzame overledenen deelmaakte, als ook eene talrijke menigte vrienden en ken nissen uit alle de standen der samenle ving, welke eene laatste hulde kwamen brengen aan de nagedachtenis van den voorbeeldigen burger, welke niets dan vrienden telde. Eenige oogenblikken voor het bepaalde uur verscheen de Geestelijkheid ten sterf- huize. Vó&r het opnemen van het lijk spraken de heeren Paid Leirens, in naam der Koninklijke Maatschappij van Harmonie, en baron Leo Bethune, in naam van den kring «De Eendracht «Fransche lijkreden uit, waarna de lijkstoet geopend door ons Koninklijk Muziekkorps zich ter St-Mar- tinuskerk begaf. Do rouw werd geleid door de zonen van den overledene. Eene talrijke menigte volgde den lijkstoet. Met waar genoegen hebben wij de af wezigheid bestatigd van rouw kronen, door de vrijdenkers tot opluistering der begra fenissen, of liever indelvingen, hunner geestverwanten uitgevonden. H. H. onze Bisschoppen hebben meer dan eens dit heidensche gebruik in hunne herderlijke brieven veroordeeld. Wij mogen dus zeg gen dat de begrafenis van den heer W. De Clippele eene ware katholieke begrafenis De offerande gedurende het H. Misoffer duurde meer dan eene halve uur. Na de voltrekking der kerkelijke plech tigheden werd de eerzame overledene naar zijne laatste rustplaats gevoerd, onder de kerkelijke gezangen en t afwisselend spelen van treurmarschen. Aan het graf sprak de heer Stanislaus Van den Brempt, Ondervoorzitter der Koormaatschappij, de volgende lijkrede ui» Mijnheer en. Het is namens onze Koormaatschappij Sf Cecilia, - dat ik het woord voer hier ware het ongepast gezochte woorden te gebruiken, wy staan hier voor een openen grafkuil, welke welhaast voor al tijd het stoffelijk overblijfcel zal bevatten van hem, die de eenvoud in persoon en vijand was van alle overtollige woorden pracht. Onnoodig u te zeggen, Mijnheeren, welke plaats de duurbare afgestorvene in ons midden bekleedde: onze tegenwoor digheid hier in zulk groot getal bewyst het genoegzaam. Voorzitter onzer Maatschappij, sedert omtrent veertien jaren, is hij altijd onaf gebroken het toonbeeld geweest van iever en onvermoeibare zelfsopoffering. Oprecht van gevoelens, rondborstig van karakter, diep aangekleefd aan onzen Godsdienst bepaalde hij zich niet alleen, met zijne gewone christelijke plichten te volbrengen, maar, nam ook nog zijn schoon behagen, in het opluisteren der kerkelijke diensten, door zijne lofzangen. Zijne medeleden, wiens leiding hij op zich had genomen, waren steeds het voor werp zijner bezorgdheid, en hij wist door zijne aangeborene zedigheid en ootmoed eenen duurzamen invloed op hen uit te oefenen. Geacht om zijne deugd en opene inborst, geroemd om zijne milde gedienstigheid, kende hij geene vijanden, en ieder die het genoegen had in zijne omgeving te nade ren,was gelukkig hem verkleefd te mogen zijn. Brandend van liefde voor zijnen naaste, lag niet zijn eigen heil hem nauw ter harte, maar vooral, dat van zijnen even- mensch, en in 't bijzonder het lot der armen. Vijand van allen luister, zocht hij niet op den voorgrond te prijken, maar was steeds zedigzijne bedrijvigheid en be langloosheid, gingen altijd gepaard met echten vriendschapszin en opgeruimde vrolijkheid. Dank aan die hoedanigheden, wist hij onvermoeid aan 't hoofd onzes Krings, deszelfs groei en bloei te bewerken, zich altijd steunende op onze kenspreuk Vlijt Velt Nijd. Het zij hun eea troost in deze smarte lijke oogenblikken, want, zonder eenigen twijfel,is hij door den Allerhoogste reeds in gratie ontvangen en beloond om zoo veel deugden. Verre van ons verwijderd, in een vreemd land, ontrukt aan al zijne naast- bestaanden, heeft de Eeuwige Voorzienig heid, in hare ondoorgrondelijke besluiten, zijne schoone ziel tot zich geroepen. Er blijft voor ons niets anders over, dan, aan zijne bedrukte familie, de gevoelens van degenen die zijne vrienden waren toe te brengen. Gij. zeer bedroefde Echtgenote, zoo wreed geslagen, ontvang de innige en oprechte uitdrukking van het deel dat nemen in uw smart en lijden, degenen die hem met u beweenen. En Gy, zijne lieve kinderen, die met Vaders afsterven den leidsman uwer on ervarenheid verliest, gy zult ten minste zachte troost genieten, een Vader gehad te hebben die geleefd heeft, het goed doende, wiens goede werken, den zegen des Allerlioogsten over u zullen doen ne derdalen,en wiens naam gij ten allen tijde met eene wettige fierheid moogt dragen. En Gij, toegenege Vriend, rechtschapen hert, ontvang voor de laatste maal, onze uitdrukking van spijt en droefheid, in het binnentreden der eeuwigheid, bekom Wilfried, den laatsten Vaarwel uwer vrienden.... tot wederziens Naar wij vernemen is den aftocht uit Woerishofen der stoffelijke overblijfsels van onzen diep betreurden stadsgenoot, den heer Wilfried De Clippele, op eene indrukwekkende wijze geschied. Op be paalde uur, door het geluid der klokken uitgenoodigd, waren meer dan 200 inwo ners van het dorp en de daar verblijvende Belgen, een dertigtal, ten sterfhuize ver gaderd daarna kwam pastor Kneipp, met zijne acolijten en voorgegaan van het H. Kruis. Na dat de plechtigheid der ab- souten en de laatste zegeningen waren verricht, werd het lijk naar de naburige statie (Turckheim) vervoerd. Al de aan wezigen, pastor Kneipp, Belgen en paro chianen van Woerishofen vergezelden den doodwagen al te zamen, met luider stem den roozenkrans biddende, tot aan de uiterste grenzen des dorps bij het af scheiden, wenschte de beminde en eer biedwaardige herder van Woerishofen nogmaals eeuwigen vaarwel aan den overledene en gelukkige reis aan de leden der familie De Clippele die den smartelij- ken last hadden, het lijk naar het Vader land over te brengen. Grondwetgevende Kamers. Gister dijnsdag werd de buitengewone zittijd geopend. Het Senaat, onder voorzitter schap van den heer Soupart, deken van jaren, ging over tot het onderzoek der ge loofsbrieven van de gekozenen. Verzetschriften werden ingediend waar bij de geldigheid der kiezingen te Nijvel, Thuin en Oostende worden betwist. Verscheidene kiezingen zijn goedge keurd geworden en de gekozenen tot den grondwettelijken eed toegelaten. Volgens 't beknopt verslag, werd op verslag van M. De Broux, de verkiezing te Aalst, van M. Liénart alleen goedge keurd. Van onzen achtbaren Senator, M. Van Vreckem, is er geen spraak. Onbetwistbaar staan wij voor eene drukfeil. De Volkfikamer, onder voor zitterschap van M. Berten, deken van ja ren, ging insgelijks over tot het onder zoek der geloofsbrieven. Vertoogschriften tegen de geldigheid der kiezingen te Oostende, Thuin, Door nik, Charleroi en Nyvel werden ingezon den. Talrijke verkiezingen en ook deze te Doornik werden goedgekeurd en de geko zenen tot den grondwettelijken eed toege laten. Toen de heer Begerem van Gent den eed in 't Vlaamsch aflegde gingen er uit roepingen en gelach langs de linkerzijde op. De heer Coremans vroeg of de vrijheid der landstalen niet meer bestond. M. Begerem deed zeer gepast de vijandige ge voelens der liberalen jegens de vlaamsche taal uitschijnen. Drij onzer gekozenen de heeren De Sa- deleer, Van Wambeke en Woeste legden den eed in 't Franscli af. De liberalen rie pen Goed zoo! wanneer M. De Sadeleer den eed in 't Fransch aflegde. M. Ver- brugghen was afwezig. De Kamer zal donderdag vergaderen om het onderzoek voort te zetten en tot de benoeming van zijn bureel over te gaan. Zijne Heiligheid de Paus Leo XIII, door zijne bulle van 16 Mei 1892, verleent aan alle geloovigen die gebiecht en gecommu- ceerd hebben, eenen vollen aflaat, toepas selijk aan de zielen des Vagevuurs, iede- ren keer dat zij eene kerk van het Orde van Karmelus zullen bezoeken van de eerste Vespers (2 uren namiddag 15 Juli) tot zonnenondergang van de feestdag onzer Lieve Vrouw van Karmelus-Berg, 16 Juli, mits te bidden tot de gewonelijke inzichten. •e goddelijke Diensten zullen plaats hebben in de kerk der Religieuzen onge- sclioende Karmeliterssen van Aalst, als volgt Vrijdag 15 Juli, plechtig Lof ten 4 ure en fransch Sermoon door den eerw. Pater De Peuter, Rector van het Collegie van Aalst. Zaterdag 16 Juli, feestdag van Onze Lieve Vrouw van Karmelus-Berg, de eerste Mis ten 5 ure, met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament. Gezongen Mis ten 8 ure. Lof ten 5 ure. Zondag 17 Juli, de eerste Mis ten 5 ure, met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament, de solemnele Mis ten 8 ure. Ten 5 ure plechtig Lof en Vlaamsch Sermoon, daarna Te Deum. Zie Z\ot ni-iëele an nonce© op tie 4' Mad/ijde. Onze geachte lezers zullen zich her inneren dat, eenige weken geleden, het lijkje van een pasgeboren kindje in een mandje, door werklieden van Erembode- gem, alhier te Aalst uit den Dender werd opgevischt. Dit kindje was verwurgd. Uit. de inlichtingen door onze Stedelijke Politie ingewonnen, bleek het dat de vrouw, die het kindje in 't water had geworpen uit Brussel kwam. De politie van Brussel werd verwittigd en deze is er eindelijk in gelukt de ontaarde moeder te ontdekken. Men weet dat het lijkje in eenen rok was gewikkeld, die een merk droeg gelijk de waschvrouwen er aan 't linnen doen om het voor verschillige klanten te teekenen. De agenten Teyaert en Journé ondervroe gen meer dan 400 Brusselsche wasch vrouwen en ontdekten weldra de eigenares van den rok. Zij werd opgezocht en aan gehouden. Het is eene dienstmeid met name Joanna C. Naar men ons verzekert, heeft zij bekentenissen gedaan. Eene jonge boerin van Zeilick was in dienst gekomen bij eene dame van Brussel, wier volle vertrouwen zij wel dra had gewonnen. Zaterdag namiddag nam de dame hare meid mede om bood schappen te doen. Onderweg werd deze onpasselijk en vroeg hare meesteres oor lof om terug te keeren; dit werd toege staan. Toen de dame, na alleen hare boodschappen te hebben verricht, ook thuis kwam, belde zij vruchteloos aan de huisdeur. Een smid moest geroepen wor den en binnen komende bevond men dat de meid eene schuif had opengebroken, en eene menigte juweelen alsook 300 fr. in geld had gestolen. Ga zontplo fling te Gent. In een koffiehuis nabij den Kouter legden eenige arbeiders de laatste hand aan eene nieuwe zaal, die met kermisavond moest geopend worden. Onder het werken werd men een hevi- gen gazreuk gewaar en een werkman be ging de onvoorzichtigheid een stekske aan te steken. Eene hevige ontploffing had dadelijk plaats en een overgroote spiegel, meubelen, plafond, enz., vlogen in stuk ken. I)e werkman, die het onheil veroor zaakt had, werd deerlijk gebrand en eenige personen in de straat bekwamen schrammen door de voortgeslingerde stukken glas. Er had geen brand plaats, doch d* schade is groot. Men meldt uit Gent, 11 juli Een werkman is in de stokerij Claeys, Terplaten op zonderlinge wijze veronge lukt. Uit eene mot water gevulde kuip, waarin vroeger alkooi geweest was, steeg nog spiritusdamp op. Een werkman na derde die kuip met een licht in de hand. De damp vatte vuur, ontplofte en de werkman werd zoo erg gewond, dat hij korts daarop, na bediend te zijn, den geest gaf. Over eenige dagen werd te Lede- ghein, bij Kortrijk, eene klok van 3500 kilos zwaar en 6000 fr. aan oude munt uit den grond opgegraven. Thans meldt men dat te Moorseele tusschen de planken van het dak der kerk door de schaliedek kers eene menigte voorwerpen gevonden zijn, onder welke eene ciborie van groote weerde, dagteekenend van 1778. Men denkt dat die voorwerpen daar tijdens het schrikbewind verborgen werden. Een duur uiltje. Van eenen in woner der Scholiersstraat, die op eene bank in het park, te Antwerpen, een uiltje ving, heeft men eene diamanten speld, een portemonnaie met 9 fr. en een strooien hoed gestolen. Drama te Assebroeck. Zondag namiddag was te Assebroeck tusschen een man en eene vrouw twist ontstaan. De man bracht zijnen tegenpartij eenen mes steek toe. De vader en de broeder der vrouw, welke dit zagen vielen den aanrander met hooivorken aan en brachten hem daar mee zulke erge wonden toe, dat zijn toe stand zeer gevaarlijk is. De wonde van de vrouw heeft geene reden tot verontrusting. Wildslroopersdrama. De jacht wachter Raes, die de bewaking heeft over de gronden des hertogs van Arenberg, nabij Edinghen, deed zaterdag nacht zijne ronde in gezelschap van eenen werkman, Van Holden genaamd. Eensklaps ontmoetten zij een strooper, die, zonder dat er van den eenen of van den anderen kant een woord gewisseld werd, aanlegde en Raes morsdood schoot. Een tweede schot verbrijzelde den lin kerarm van Van Holden. Die strooper men denkt dat hij al leen was heeft eene groote stoutmoe digheid aan den dag gelegd, daar het park van 300 hectaren rondom met muren om geven is. Hij heeft dus daar over moeten klim men, aangezien de poorten na 8 uren ge sloten zijn. Men zegt dat de moordenaar gekend is. De wachter Raes werd algemeen ge acht. Het Journal de Mons verhaalt het volgende feit dat in het postbureel van Bergen zou voorgevallen zijn. De postontvanger was tamelijk lie vig uitgevallen tegen de vrouwelijke be dienden en had naar het schijnt te ver staan gegeven dat zij in hare ambten zouden worden opgeschorst. Nu een of twee dagen later kwam de broeder van een dier meisjes, officier, in garnizoen te Bergen, in liet postkantoor om den ontvanger rekening te vragen over zijn gedrag. De ontvanger wilde den officier door de aanwezige brievendragers doen buiten- werpen. Deze bedienden weigerden en dan greep de ontvanger den officier zelf bij de keel. De officier worstelde zich los. Toen kwam de vrouw van den ontvanger bin nen, een geladen zeslooprevolver, op den officier gericht houdend. De officier ge lukte er in, haar het wapen te ontnemen, zonder dat er ongelukken gebeurden. Hij heeft eene klacht bij het parket in gediend en den revolver in handen van het gerecht gelaten. Een geneesheer, die de kwalen zijner klanten had bekend gemaakt, werd hier voor vervolgd door het beroepshof van Luik en veroordeeld tot 15 dagen gevan genis, 200 fr. boete en 8000 fr. schade loosstelling te betalen aan zijnen klant voor schending van beroepsplicht. FRANKRIJK De priester toont hem het kruis. Ik wil spreken roept Ravachol, op 't oogenblik dat de helpers van den beul hem vastgrij pen. Gij zult het mij niet beletten. Maar,, reeds knikt de plank, het hoofd van den veroordeelde wordt, niettegen staande zijn hevigen weèrstand, in de opening gebracht waarvan het bovenge deelte snel wordt toegeslagen. Deibier doet met bliksemsnelheid het mes vallen terwijl Ravachol met gebroken stem roeptVice la République Dat alles gaat zoo snel dat de kreet schynt op te stijgen uit den emmer, waar in het hoofd gevallen is. Het lichaam wordt snel in de mand geworpen waar het stuiptrekkend blijft liggen. Het hoofd wordt er daarna bijgelegd. De mand wordt op het rijtuig geladen en naar het kerkhof gebracht, waar hij tusschen twee linden begraven werd. Na de afbraak der guillotien te hebben bijgewoond ging het volk uiteen, onder den pijnlijken indruk van het vreeselijk einde van dien ellendeling. Ten 5 ure was de guillotien terug naar de statie gebracht om naar Parijs ver voerd te worden. Gedurende zijn vervoer naar 't schavot deed Ravachol niets dan de vuilste kreten uitbrengen. Afschuwelijke godslasterin gen worden door hem uitgebraakt. Toen hij op de wipplank werd gelegd, riep hij Ik wil nog iets zeggen.... Maar Deibier legde hem vast, zonder te luisteren en deed het mes werken, ter wijl het monster riep Leve de Repu bliek F Hij had de hulp van den priester ge weigerd, zeggende dat de godsdienst goed was voor dommerikken. 1 1 Tegen de katholieke patroons. Alwéér eene rechtsmiskenning tegenover de katholieke syndikaten. De correctionncele rechtbank van Ry- sel heeft al de leden van het arbeider-syn dicaat der Notre Dame de l'Usine ver oordeeld tot 25 fr. boete. Het syndicaat is tevens ontbonden. Socialistische en republiekeinsche svn- dicaten mogen vry woelen de katholie ken hebben niet eens het recht hunne fa brieken op christelijken voet in te richten. ITALIË. Tegen de cholera. In de maand mei laatst kwam er te Venetië eene internati onale conferencie bijeen, ten einde te on derzoeken door welke middelen men Europa zou kunnen bevrijden voor den inval der cholera, die langs het kanaal van Suez kan gebeuren. Over eenige dagen heeft M. Brouarde in de academie van wetenschappen te Pa rijs, het historiek gemaakt der werken van deze conferencie, eerst herinnerende dat men in den tijd, waarin de gemeen schap tusschen de verschillende landen traag en moeilijk was, de quarantaine kon voorschrijven aan de besmette of van besmetting verdachte schepen. De maatregel is echter bijna onmoge lijk geworden, wanneer er kwestie is van verscheidene honderde, die met een en zelfde schip aankomen, en nog zooveel te meer wanneer er een groot getal schepen met duizende passagiers en matrozen, sa men op den tegenwoordig zoo druk beva ren weg van het kanaal van Suez zijn. Uit een nieuwen toestand moeten nieu we hulpmiddelen voortspruiten, om Euro pa te beschermen tegen den inval der cholera. Die middelen worden door de wetenschap geleverd. Uitgaande van de stelling dat het door de uitwerpselen der zieken is, door hun linnen, dat de besmet telijke ziekten worden voortgezet, heeft men gedacht de besmettende kiemen te ineu geaaci" ae besmettende kiemen te Ontnootaing Vein Xu3.V&CI10l. j (looden bij middel van ontsmettingstoven Ravachol de anarchist, de moordenaar en grafschender is maandag morgend om 4 ure onthoofd geworden. De ordedienst was zoo wel geregeld dat het om zoo te zeggen aan de anarchisten onmogelijk zou geweest zyn om het scha vot te bereiken. Al de straten die op het plein geven zijn afgezet met linietroepen bajonet op 't geweer en dragonders te peerd. De veroordeelde lag in eenen diepen slaap wanneer hy om 3 ure 30 m. gewekt werd om hem aan te kondigen dat het noodlottig uur daar was. Na de volbrachte rechtsplegingen zegde de procureur der Republiek hem De aalmoezenier is daar, wilt gy hem ontvangen. Ik heb hem niet noodig, daar ik nooit geen godsdienst heb gehad. De aalmoezenier trad daarop nader en zegde Ik kom u eene laatste maal de hulp van den godsdienst brengen en ik zal u eerst het beeld van Christus aanbieden, wiens wetten gij miskend hebt. Ik wil uwen Christus niet zien, ik zal er op spuwen. Gij onderhoudt het bij geloof en doet de menschen gelooven, wat gij niet kunt bewijzen. Het schavot is opgericht tusschen twee muren in eene soort van inkom. Een gas bek aan den hoek van een huis brandt nog alhoewel het reeds lang volkomen dag is. De soldaten en officieren van het garnizoen staan tegen de muren. Het volk is wcelig en slaakt gedurig kreten. Op eens nadert het rijtuig. Men hoort duidelijk de vervloekingen door den veroordeelde uitgebracht. Het >ubliek is zeer ontroerd. Die ontroering dimt nog wanneer Ravachol byna naakt verschijnt en aan den voet der guillotien wordt gebracht. met verhitten damp, en aldus bestrydt men in tijd van besmettelijke ziekte hare verspreiding in de volkrijke steden,en 't is met de ontsmettingstoven dat men in 1890, op de grenzen der Pyrenën, Frank rijk voor eenen inval der cholera, die in Spanje heerschte bevrijd heeft. De afgeveerdigden te Venetië hebben in naam hunner wederzijdsehe landen de voorstellen aanveerd, die hen gedaan werden door Fransche geneesheeren; zelfs Engeland, dat zoo hardnekkig is om den vrijen doortocht voor zyne schepen in Suez te bewaren,zonder zich te bekomme ren om de zekerheid van andere natiën, heeft zich onderworpen. Om de waarheid te zeggen is Engeland vooral in die maatregelen bedoeld, daar dat land bijzonderlijk in betrekking is met de volkeren, waaronder de cholera ont staat, de Hindoestan namelijk, en de lan den door de persische Golf bespoeld Er is dus besloten dat men de Egyptische commissarissen van 9 op 4 zou brengen, voor elke mogendheid het tegenwoordig getal behoudende. Men ,hoopt aldus de samenwerking der Egyptische met die van Engeland, ten einde de toepassing der overeenkomst te ontduiken, te beletten. Elk schip, dat in het kanaal van Suez komt uit den Indischen Oceaan, zal aan een gezondsheidsbezoek onderworpen zijn. Indien het uit een onbesmet land komt en indien er sedert 8 dagen aan boord nie mand van eene besmettelijke ziekte werd aangedaan, zal het schip aanstonds mogen doorgaan, In tegenovergesteld geval zal het bij den ingang van het kanaal geheel ontsmet worden, het schip, de kleeren der bemanningen der passagiers. Ziedaar de maatregelen die, in al hunne eenvoudihheid waarschijnlyk zullen vol staan om Europa voor den vreeselijken cholera te bevrijden. De wensch is ook uitgedrukt, dat zelfde maatregelen op de grenzen van Rusland worden toegepast.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2