LANDBOUW. Kieskronijk. Allerhande nieuws. Hetzelfde bestaat in Engeland en Hol land. Vry staat het den werkman, zooals in België, naar de kerk te gaan, zooals hy wil maar de tijd moet hern in alle geval gelaten wordendoor de offlciëele besturen. Of zou de werkman, de ambtenaar, al tijd maar moeten slaven voor het genoe gen van eenige dwaaskoppen, die het aloud gebruik, de Zondagrust, uit haat willen te niet doen Één dag rust moet er zijn dat vraagt de gezondheid, dat vraagt het welzyn van dengenen die werkt. Wilt gy hem dien dag ontnemen, als niemand werkt, zelfs de liberalen niet Het zou plezierig zijn voor den werk man te moeten werken als niemand bezig is, als iedereen opgekleed is als er voor hem vele uitspanningen zijn Wat men doen zal of niet, de Zondag zal altyd voor de overgroote meerderheid der bevolking, den rustdag blijven, en de liberalen zijn de eerste om hiervan te ge nieten zelfs de liberalen dagbladen, die zooveel mogelijk op de algemeene feest dagen niet verschijnen en velen zelfs des Zondags niet. Te Brussel is een fransch weekblad ver schenen onder den titel van l' Union Ouvrièreorgane de la démocratique catholique. In zyn program zegt het blad In do Staten-Generaal van Frankrijk vroeg men in 1789 Wat is het volk 1 niets. Wat moet het zijn alles. «Neen, het volk moet niet alles zijn maar hel moet ook geen verstooteling zijn in het politieke leven, in de maatschappe lijke orde. Plaats in de staatszaken voor den eerlijken en gewetensvolle werkman - Plaats voor hem in de zon der vrij heid en het openbaar recht- I>e Franeche rechters die altijd voor de grootste booswichten, voor moor denaars, brandstichters, echtbrekers, op roermakers. dynamietschurken verzach tende omstandigheden vinden, toonen zich onverbiddelijk wanneer een priester of kloosterling voor hen te rechtstaan. Van 't oogenblik dat de beschuldigde een priester of kloosterling is, wordt by, zelfs zonder voldoende bewijzen, negen maal op tien plichtig verklaard, ja men vindt misdaden uit om hem te kun nen veroordeelen. Zoo had een pastoor van het distrikt Bressuire, verleden jaar, drie meisjes der gemeenteschool, uit hoofde harer onwe- tenheid der christelijke leering, voor de eerste communie geweigerd. De ouders daagden den pastoor voor de rechtbank en deze veroordeelde hem op 24 Mei jl. tot 2.r>0 franks schadeloosstelling aan do kinderen, om het zedelijk nadeel te vergoeden dat haar door het niet aanne men tot de eerste kommunie werd toege bracht 1 Dit vonnis gaat alle palen der recht- veerdigheid te buiten. De Fransche Staat schaft alle godsdien stig onderwijs in de school af, de invloed der geestelijkheid wordt op alle wijzen vernietigd, men spot met de christelijke leering, men verloochent God en dan komt men op straf van zware boet, de pastoors verplichten de domkoppen die den cate chismus niet kennen, tot de eerste com munie toe te latenWy vragen het is dat geen schandaal En dat ziet men in Frankrijk gebeuren waar de liberalen meester zijn. Moesten de liberalen hier wéér aan 't bewind ge raken, er zou geen jaar verloopen.of men zou hier in België 't zelfde zien gebeuren want dit zijn voorbeelden die dienen nageleefd te worden. v ^■cuaiiotrii Er zijn weinig meststoffen, welke zoo krachtig op den plantengroei werken, als roet, dat bijzonder aanbevelingswaardig is voor gras, prei, ajuin en wortelge wassen. Negen deelen roet met een deel zout vermengd, geeft een buitengewoon krachtigen mest, die dikwijls den besten stalmest overtreft. Zaaiveld van groenten, die verplant worden, mest men reeds in den herfst met roet zout en asch.de jonge plantjes groeien er welig in op, en hebben weinig last van insekten. Roet is ook in den herfst eene goede be mesting voor vruchtboomen, vele larven worden gedood, als men de stammen in dat jaargetijde met roet bestrooit. Bloemen en andere gewassen, die in potten groeien, kan men des zomers met roet mesten. Men giet er dan wat van in een gieter met water. Kokend water lost het roet nog beter op. Roet is scherp en bijtend, bij teere planten moet men er dus voorzichtig meè wezen. De invloed van de electriciteit op den groei der gewassen, maakt sedert eenigen tijd het onderwerp van talrijke opzoekin gen uit. Een landbouwer, Barat, bestu deerde den invloed van de electriciteit op de aardappelen, de tomaten en den hen nep. Hij verzekert dat deze laatste plant, langen tijd aan het electrisch licht bloot gesteld, eene hoogte heeft die 40 centim. meer bedraagt dan in gewone omstandig heden. Een kilogram aardappelen welke geplant en aan den electrisehen stroom onderworpen werd, heeft 21 kilogr. knol len voortgebracht,terwyl men gewoonlijk niet meer dan de helft van deze hoeveel heid verkrijgt. De geëlectriseerde tomaten zijn acht dagen vroeger rijp dan de andere. De Jardinier Suisse maakt de resultaten openbaar van proeven genomen door de landbouwmaatschappij te Mont- brison. Volgens het rapport van de com missie, oefent het apparaat dat de atmo- pherische electriciteit doet werken een gunstigen invloed uit over een aardappel veld in een straal van 20 meters. De knol len, van gelijke grootte, hebben een oogst gegeven van 58,000 kilogr. per hectaar in het geëlectriseerde gedeelte van het veld en van 18,700 kilogr. slechts in de andere gedeelten. Zaterdag heeft te Arlon de kiezing plaats gehad vooreenen volksvertegenwoordiger, in vervanging van den heer Tesch. De heer Nothomb, de katholieke kan didaat, maar partijganger van algemeen stemrecht, referendum, alleman soldaat, enz., is gekozen, met 303 stemmen op 591 stemmers, tegen 281 gegeven aan den heerOriger, kandidaat der liberalen. De rechterzij der Kamer is thans samen gesteld uit 93 leden en de linkerzij uit 59. De katholieke meerderheid bedraagt dus 34 stemmen. Wettelijke besluiten. Bij koninklijk besluit van 16 juli is de heer R. Eeman, van Aalst; plaatsvervan gend lid van den revisieraad der provincie Oost-Vlaanderen, werkend lid benoemd, in vervanging van den heer H. Lippens, senator gekozen. Volksknmer. Het verslag over de balloteering te Charleroi besluit tot de goedkeuring. De Commissie heeft met de meeste nauwkeurigheid al de stembrieven herzien en hieruit blijkt dat MM. Ooppée 2,787 stemmen en Misonne 2,777 stemmen bekwamen. Deze laatste is dus niet gekozen. De beraadslaging over het voorstel der regeering aangaande de benoeming eener Commissie van 20 leden gelast met de voorstellen van her ziening te onderzoeken, werd voortgezet. De heer Beernaert verklaarde dat de re geering en hare meerderheid het Engelsch stelsel der bewoning voorstaat. De lin kerzijde gaf weèr blijken van uiterste slechte trouw. De rechterzijde welke tot eene vreedzame oplossing wil geraken, reikt de had tot de linkerzijde Frère, Bara en Graux willen er niet van hooren; al wat zij zoeken is de herziening naar de maan helpen en hierdoor het ministerie pogen omverre te werpen M. Janson ver klaarde zijn voorstel van algemeen stem recht in den loop der week te zullen neêr leggen en vraagt dat de regeering van ha ren kant ook hare voorstellen zouden doen en aanwijzen in welke punten het wijzi gingen aanneemt. Onze moedige vertegen woordiger deed de liberale taktiek uit schijnen. Hij vroeg aan de linkerzijde of allen de hand zouden verstooten die hen uit vaderlandsliefde wordt aangeboden. Indien gij weigert zal het land oordeelen, heeren liberalen I M. Parlongue, politiecommissaris van Nij vel, heeft zaterdag aan M. den mi nister van binnenlandsche zaken eene deputatie voorgesteld, bestaande uit 70 politiecommissarissen des lands, welke namens hunne collega's het stichten eener pensioenkas kwamen vragen. M. de mi nister heeft beloofd de zaak aandachtig te onderzoeken en te ondersteunen. Aan de Oude Koornhal te Brussel, heeft alweer eene woeling plaats gehad tusschen de politie en eene groep socialis ten, die zonder toelating de kiosk wilden innemen, welke daar voor den festival is opgericht. Een hunner die onvrijwillig de ballustrade beschadigd had, weigerde zij nen naam op te geven en zijne kameraden overlaadden den armen agent met stok slagen. Toen or hulp opdaagde, werden er drie aanhoudingen gedaan. Aflroggelarij. Wij hebben over eenige dagen den truc verleid door eene dame te Wichelen gepleegd. De dame ging zien naar een huis met hof om er met hare kinders den zomer over te bren gen. Iets naar haren smaak gevonden heb bende, vertrok zy doch bestaligde met grooten schrik dat zy haren porte-mon naie verloren had. Kortom men leende haar 10 frank, maar de dame die 's anderendaags met hare kinders het huis moest betrekken, werd niet meer teruggezien. Te Beernem bij Brugge heeft eene dame waarschijnlijk dezelfde op soortge lijke wijze vijftig frank weten te krijgen. Later is zij gezien geweest bij den hotel houder De Vriendt, te Kortemark, met de komplimemen van de moeder van De Vriendt die te I^uven woont, 's Ander daags ging zij de moeder te Leuven be zoeken met de komplimenten van haren zoon te Kortemark. Na daar eenige dagen vertoefd te hebben, had zij weer haren porte-monnaie verloren en kon vijftig franks losmaken. Van Leuven trok zij naar Dadizecle, waar madame De Vriendt eene zuster wonen heeft en wist daar ook vijf franks te krijgen. Ziedaar eene slimme aftroggelaarsler die moeder Juslicia eens zou moeten onder handen nemen. Intusschen weten nu onze lezers wat zij moeten doen als de dame, soms bij hen mocht komen klappen van haren verloren porte-monnaie. (Fondsenblad). Men schrijft uit Meerendree. Zaterdag morgend, om 8 1/2 ure, is een schrikkelijk ongeluk gebeurd aan de Durmenbrug. - De genaamde Ludovica Haelevoet, oud 58 jaren, huisvrouw van den herbergier en bruggendraaier, P. De Clercq, draaide de brug met haar 18jarig nichtje, ten einde twee schepen, het eene van Brugge, het andere van Gent komen de, te laten door varen. De schipper, die het schip bestierde dat van Brugge kwam, in zyne haast om eerst door te varen, stootte tegen de half geopende brug, met zulk geweld, dat het ijzeren tuig waaraan de vrouwelieden draaiden, hun draaiend uit de handen gerukt werd, en ze beide tegen de leuning der brug geslingerd wer den. Men nam ze op in eenen deernis- weerdigen toestandeen arm en een been van vrouw De Clercq waren afzichtelijk vermorzeld, en het bloed gutste er uit, haar schouder was ontwricht. Het andere meisje was ook zwaar gekwetst en kerm de erbarmelijk. De doktor Wille, van Zomergem, in allerijl geroepen, dierfhet niet bestaan de beide gekwetsten alleen te verplegen, en riep daarom de hulp in van zijnen ambt genoot, den doktor Lampaert van Zo mergem, die ongelukkiglijk niet te huis was. Men snelde dan om den dokloor Verstraete, van Lovendegem, die ook reeds op ronde was bij zijne zieken zoo dat de ongelukkige gekwetsten eerst des namiddags, de hulp zullen kunnen ont vangen hebben, die hunnen gevaarvollen toestand vereischte. De plaatselijke overheid heeft den on- voorzichtigen schipper belet van voort te varen en een streng onderzoek is geopend. Antwerpen. Poging tot moord en diefstal. Sedert eenigen tijd had zich een onbekende persoon ver scheidene maal aangeboden ten woon- huize van den E. H. Kintschots, pastoor der Sint-Michaëlsparochie, als er zijnde gezonden door den heer Janssens.neef van den E. H. Pastoor, om sparren boompjes te planten in den hof. Later kwam hij eens zien of de boompjes groeiden. Dat gaan en komen van den onbekende had geen ander doel dan om de gewoonten der bewoners te leeren kennen. Zondag, rond 6 1/2 ure, terwijl de E. H. Pastoor ter kerk was, bood de onbe kende zich opnieuw aan, onder voorwend sel van zijn mes te komen terughalen dat hij vergeten had. De meid deed bemerken dat het geen dag of uur was om dat te komen doen en weigerde hem binnen te laten, doch hij drong binnen de meid de keel grijpende, sloeg haar een ko om den hals en trok tot dat zij in bezwij ming viel. Alsdan klom de schelm naar boven op de slaapkamer van denE. H. Pastoor en poogde met eene bijl den geld- koffer open te breken. De thuiskomst van den E. H. Pastoor verraste hem, en hij kon slechts eene som van ongeveer 30 fr. rooven. Toen de E. H. Kintschots binnen kwam, hoorde hij uit de kelderkeuken een licht gekerm opstijgen en, een ongeluk vermoedende snelde, hij derwaarts. Op den trap vondt hij zijne meid liggen met eene koord rond den hals die reeds wat was losgeraakt haar gezicht was geheel opgezwollen en hare oogen vol bloed ge schoten. Terwyl de E. H. Pastoor in de keuken was, hoorde hij den booswicht de vlucht nemen en liep hem dadelijk achter na. De schelm liep een twintigtal meters voor hem op de straat, waarop de E. H. Pastoor begon te roepen Houdt den dief! Houdt den moordenaar I... Eenige perso nen zaten den man achterna en op de Marnixplaats werd hij aangehouden door 4 liberalen. Maar wat moeten zij van mij heb ben, vroeg hij Wel g'hebt gestolen bij den Pastoor. Ja, ze zeggen dat ik eenen geldbeugel bij 'nen pastoor heb gestolen en 't is niet waar. Als 't maar van 'nen pastoor is,loop dan maar door.... En gaan vliegen was de vogel 1 Aangaande de brutale moordpoging en diefstal, zondag morgend ten huize van den eerw. pastoor Kintschots gepleegd, kunnen wij nog het volgende melden Inlichtingen uit Hoboken brachten de Antwerpsche politie op 't spoor van eenen persoon, die op den St. Bernardsteenweg aldaar woont met een meisje, dat den bij naam draagt van Blonde Sophie, in het zelfde huis, waar nog een ander koppeltje van dezelfde soort nestelt. De politie ging or henen en vond er in derdaad den bewusten persoon, gelijk twee druppelen water gelijkend op het signalement, dat van den dief was aange geven. Hy is 36 jaar oud, geboren te Gent. 1.70 m. lang, heeft een geelachtig gelaat en draagt dezelfde kleeren als de opgege ven persoon. Hij is bloemist van stiel. Toen men hem gelastte de politie te volgen, deed hij geen tegenstand, doch loochende alles. Hij poogde een alibi te bewijzen; hij zou namelijk op het uur der misdaad te Hoboken ruzie gemaakt hebben met eene vrouw, die hij aanwees. Die vrouw werd opgezocht en onder vraagd, doch zij weet van niets. Naar de stad gebracht werd hij met den eerw. heer pastoor geconfronteerd, en deze herkende hem dadelijk, ofschoon hij zich trachtte onkennelijk te maken, door zijn Genlsch dialect te spreken. Eene vrouw, die hem bij de vlucht meê poogde tegen te houden, herkende hem ook. De deugeniet glimlachte bitter spottend. Van daar werd hij naar het parket ge bracht en door den onderzoeksrechter ondervraagd. Men heeft in zijn bezit een stuk koord gevonden, volkomen gelijkend op dat, waarmeè hij de ongelukkige meid heeft willen worgen. Met de meid heeft men hem niet willen confronteeren, omdat zij zware koorts had. Men denkt dat het Blonde Sophie was die de wacht aan de deur hield, ofschoon zy geene 30 jaren oud is. Van verre zou hare gestalte haar echter voor eene vrouw van dien leeftijd kunnen doen aanzien. Het ander koppeltje dat met deze twee het huis van den St. Bernardussteenweg bewoonde is in stilte de plaat gepoetst. Men is ook niet zeker of de meid hem wel zou herkennen, daar zy hem. omdat zij eenen afschuw voor hem gevoelde, nooit in het gelaat heeft bezien. Evenwel is het mogelijk dat zij den kerel aan de stem of aan de gestalte zou herkennen. Die/stal met braak.—Chloroform. Geheimzinnige bijzonderheden. In de meest geheimzinnige omstandighe den is in den nacht van zaterdag op zon dag een diefstal gepleegd, ten nadeele van M. Aug. Borremans, beenhouwer, Zirk- straat, te Antwerpen. Dieven zouden met braak en beklim ming in de woning zijn binnengedrongen, zij zouden naar de bovenverdieping zijn gekomen en aldaar de echtgenoten Borre mans met chloroform in diepen slaap hebben gebracht. Alsdan hebben zy, met valsche sleutels, uit eene kas, een kistje gehaald, inhou dende 21 loten van Antwerpen, 10 van Brussel, de lijst van de nummers dier lo ten, eene som van 1146 fr. twee spaar boekjes en twee boekskens eener spaar- maatschappij. Een korfje met 126 fr. ko per, dat op de kas stond, lieten zij onaan geroerd en van een kistje, dat juweelen bevatte, rukten zij het deksel af, doch lieten den inhoud liggen. Toen de vrouw wakker werd, ten half vier, liet zij eenen grooten schreeuw en rolde stuiptrekkend het bed uit; ook M. Borremans ontwaakte op dezelfde wijze. Beiden hebben overvloedig brakingen ge had, het kenteeken van het chloroform, zegt men. Keersen branden op de kamer, op den trap en beneden. Op de lavabo, in de slaapkamer, lag een vilmes en op de tafel een kapmes. Men heeft niet het minste spoor dezer stoute dieven gevonden. Bij den landbouwer, Fr. Vissers, op het Buiteneynd, te Larum, Gheel, werd dezer dagen een ongehoord feit gepleegd dat van eene verregaande wreedheid en boosaardigheid getuigt. Een kwaaddoener is in den stal gedron gen en heeft eene koe totaal een der spenen afgesneden. De politie doet ieverige nasporingen om den plichtige te ontdekken. Smartelijk ongeluk te Leuven. Twee studenten waren zaterdag namiddag gaan spelevaren. Bij het weerkeeren kwam hun het gedacht een bad te nemen en beurtelings begaven zij zich te water. Bij den derden toer verdween de bader eensklaps onder het water zijn gezel dat ziende van in de schuit, sprong hem ach terna, doch gelukte niet hem te vatten. Hij beproefde eene tweede poging en vatte dan zijn gezel, doch deze omstren gelde hem en maakte hem machteloos. Op zijn hulpgeroep schiet men toe; men onderzoekt de vaart en men trekt eerst den eerste op helaas het was een lijk. Een oogenblik daarna vindt men zijn gezel, deze leefde nog, doch verloor het bewustzijn tot men hem op het droge bracht. De verdronkene is de heer P. Versmes sen van Kerkxken hij was deken van de Oost-Vlaamsche Gilde en werd alge meen bemind. Moordpoging en diefstal. Half weg de gemeenten Ruysbroeck en Loth woont eene oude weduwe, gekend onder den naam van Mieke Verstraeten, welke doorgaat als bezittende eenig vermogen. Vrijdag morgend vroeg zagen de boeren die voorbijkwamen, de straatdeur ge opend, en daar dit hen verwonderde, gin gen zjj binnen. Er stroomde bloed onder de kamerdeur uit en verder komende zagen zij de oude vrouw half bewusteloos op den grond lig gen. Zij ademde echter nog en na eenige zorgen kreeg de ongelukkige de spraak terug. Een persoon had 's nachts op de deur geklopt. Toen de vrouw opende, bracht hij haar eenen slag op het hoofd toe, die haar deed neerstorten. Toen sleepte hij haar naar binnen, bracht haar nog verscheidene andere sla gen toe, tot hij haar dood geloofde. Uit latere opzoeking blijkt dat de dief slechts 48 fr. in klein geld heeft kunnen stelen. Het slachtoffer heeft het signalement van den moordenaar kunnen geven. De vermoedelijke moordenaar van den jachtwaker Raes te Edingen, is aan gehouden. De gekwetste Van Holden heelt hem aan de stem herkend. Hij heeft geen alibi kunnen daarstellen en men heeft zijn twecloopgeweer in een struikboschje ver borgen gevonden. Eenige dagen na die misdaad heeft hier een ander feit van denzelfden aard plaats gehad. Een persoon kwam kloppen aan de deur van eenen boschwachter. Nauwelijks had deze de deur geopend of er werden hem twee messteken in den buik toegebracht, die hem bewusteloos deden neerstorten. De toestand van het slachtoffer is wanhopig. Baldadig tooneel. In den nacht van zondag tot maandag, rond midder nacht, trad eene bende van acht zwer vende landloopers in eene danszaal van de hoogestad te Charleroi, zij liepen tegen de dansers en zochten met elkeen twist. De patroon verzocht hen buiten te gaan. In plaats van aan dit bevel te gehoorza men, begonnen de landloopers de aanwe zige personen bovenarms te slaan. Een hunner had een mes in de hand, waar mede hij woedend rechts en links stak. Elkeen nam de vlucht. De politie kwam toegesneld. De schur ken die zich middelerwijl verscholen had den op de braakliggende gronden der Waterloosche poort, ontvingen de politie agenten op eene vracht steenen ver scheidene toegesnelde nieuwsgierigen werden er door getroffen. Twee politiemannen Deburges en Mi- cbotte geholpen door eenige moedige bur gers, vervolgden de woestaards met ge trokken sabel. Twee hunner werden aangehouden en j opgesloten. In de worsteling is een daglooner, een zekere Alfred, erg getroffen door eene messteek aan het hoofd. Nog een andere persoon werd getroffen door eene steek. Verscheidene andere personen bekwa men kneuzingen. De gendarmerie heeft gansch den nacht moeten patrouilleeren. Ter oorzake van de aanhoudende droogte is de scheepvaart op de Maas bij na totaal onderbroken. Zelfs de stooin- booten doen geen dienst. Nooit bij men- schengeheugen heeft men te Luik, het water zoo laag gezien. Het getal geweeren door het rus- sisch gouvernement besteld inde nationale wapenfabrieken van Herstal, is grooter dan aanvankelijk gemeld werd. Een Luiksch blad zegt dat die bestelling tot twaalf millioen frank beloopt. Dezer da gen wordt eene commissie van Russische officiers verwacht, gelast met het volgen en bespoedigen van het werk. HOLLAND. De bliksetn. Bij een hevig onweer, dat op 't einde der verledene week, boven Gennep en omstreken woedde, werd M. Kerkhof, bediende van 4e klas bij 's rijks belastingen, te Middelaar, op 't oogenblik dat hij zijnen dienst verliet door den blik sem getroffen en gedood. Ook sloeg de bliksem in het huis van den winkelier Verster te Wellerloo, en doodde den zoon des huizes en den aldaar inwonenden rijksambtenaar-dienstgelei- I der Trupels. Te Geisteren is een meisje, op het veld i werkzaam, door den bliksem getroffen en gedood. Vrijdag namiddag rond 6 ure, zijn peerd en veulen van den landbouwer H. v. d. Bosch te Sambeek in de weide door den bliksem gedood. Te Renkum is de bliksem geslagen in de woning der gebroeders Lubberhuizen, welke met den inboedel de prooi der vlammen is geworden. Bijna gelijktijdig sloeg de bliksem in eene schuur bij de woning van M. ten Böhmer, welke meê in korten tijd tot den grond is afgebrand. Alles was verzekerd. Te Dorenweerd ging het onweèr verge zeld met hagelslag. Aan de boekweit is op sommige akkers veel schade toegebracht. Onder de gemeente Wageningen is de bliksem geslagen in het Hotel Nol in 't Bosch, waar eenige schade werd aan gericht, doch gelukkig geen brand ont stond. De bewoners en de talrijke gasten bleven ongedeerd en kwamen met den schrik vrij. Te Heteren is door een geweldigen hagelslag tijdens eene donderbui veel schade toegebracht aan tuinvruchten, bloemen en tabak. Op sommige velden is het laatstgenoemde gewas totaal vernie tigd. Te Boksmeer zijn M. Ipping, rijksamb tenaar, en de zoon van zijn kostheer,door den bliksem gedood. Te Leeuwarden ging het onweêr ver gezeld van eene regenbui, niet ongelijk aan eene wolkbreuk. Op verscheidene punten der stad stond het water hoog op de straat, iets dat tot de groote zeldzaam heden behoort er waren vele kelders ondergeloopen. Het was zoo donker ge worden, dat in verscheidene huizen licht moest worden aangestoken. FRANKRIJK. Een bisschop candidaat. Naar 't schijnt zouden er by den aanstaanden zittijd in Frankryk twee bisschoppen in de Kamer kunnen zetelen. Er wordt inderdaad uit Valence gemeld, dat de opengevallen zetel van M. Seignonbos.voor de omschrijving Tournon zal voorgesteld worden aan Mgr. Cotton. De katholieke comiteiten der streek hebben vrijdag, naar 't schjjnt.dat besluit genomen. Groole ramp van Saint-Gervais. De engte van Bionnasset naar Bionnay is fel geschokt door de ramp, en men voor ziet dat er vroeg of laat groote bergafstor- tingen zouden kunnen plaats hebben. De wanden der engte zijn overal erg ondermijnd hier en daar bemerkt men in den grond diepe scheuren, die geen den minsten twijfel overlaten of er zullen groote instortingen gebeuren. Verscheidene vreemdelingen, die zon der tijdingen zijn van hunne familieleden, zyn te Saint-Gervais aangekomen. Onder die vreemdelingen bevindt zich ook M. Wildhagen, vertegenwoordiger der inter nationale maatschappij van slaapwagens, die zijne vrouw en zijne 18jarige dochter zoekt. Het is zeer moeilijk te weten te komen of die dames naar Saint-Gervais zijn go* komen. Men weet dat zij te Sallanche zijn geweest vóór de ramp. Sedert dien heeft M. Wildhagen haar spoor verloren.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2