Een en ander. Volle aflaat Allerhande nieuws. X. Distinguo, notaris, schieten is eene kunst zeker, dat sta ik geerne toe Maar gy zijt deerlijk mis, wanneer gij be weert dat de kunst den palm der over winning aan den handigsten schutter heeft uitgereikt, ten minste in dees geval. Not. Nooit geen bewyzen ah ah X. De ondervinding moet die twee acktbaro kleinzonen van Wilhelm Teil geleerd hebben dat zy beiden van gelijke macht, van gelyke behendigheid zyn. An ders ware hun wedding voorzeker geen slimme zaak byzonder voor degenen die overtuigd is de zwakste te zyn. 't Is dus wel het toeval dat over den uitslag be slist. Inderdaad zoudt gij durven beweren dat eene tweede maal dezelfde schutter nog overwinnaar zal blijven Brouwer. Maar de kunst kan zich verplaatsen X. Een reizende kunst Het blind toeval wilt gij wellicht zeggen, want het is eene wet voor de kunst zich door beoefe ning te ontwikkelen en vermits gij even veel schieten, moet hunne sterkte in de zelfde verhouding blijven. Het gezelschap Oh Oh X. Dat is onbetwistbaar. De behen digheid van den leerjongen en is dezelfde niet als die van den meester. De beoefe ning Een aanxcezigeonderbrekend. Dat en is niet altijd Deze woorden op aardige wijze uitge sproken verwekten den lachlust van het gansche gezelschap. Het vertrek van X stelde een einde aan den twist. Lieve lezer, moest gij de vraag nu be antwoorden, welk oordeel zoudt gij er wel over strijken Ik voele mij genegen de stelling van X. goed te keuren, want in den grond is wedden belachelijk en dit moesten de opstellers van het burgerlijk wetboek ook gevonden hebben. XX. Cktngo. Ernstige tijdin gen. Eene depeche uit San Tbomé aan Le Mouvement gêographique bevat het bericht dat de Arabieren in de streek van den boven-Congo te Nyangwe in op stand zijn gekomen, tegen den onafhan- kelyken Congostaat. De gemeenschap met Tanganyika is afgebroken. De ambtenaars van het syndicaat van den Katanga zijn van daar verjaagd De Palriote bevat het volgend telegram uit San Thomé - Hodister, agent der Engelsch-Helgi- sche Handelscompagnie in Kantanga heeft dezer dagen den post Bona-Kamba in be zit genomen, na het vertrek van Hinck, agent der Belgische maatschappij ter be strijding van slavenhandel. Daarop zyn de Arabieren in opstand gekomen tegen Hodister, die, na twee man te hebben verloren moest terugtrek ken. Het land Kasongo is in de macht der muzelmannen gevallen. De weg naar Tanganyika is van dien kant gesloten. Tippo-Tibb en zijn zoon Rachid zijn aan den Onafhankelijken Staat getrouw ge bleven. De Indépendance meldt,dat naar aan leiding van omzendbrieven,door Le Marinel in het gebied van den Boven-Congo ver spreid, eene der Belgische handelsmaat schappijen op de Congo bij den secretaris van Staat een protest heeft ingediend te gen de beperkingen, door den Onafhanke lijken Staat aan den handel toegebracht. De maatschappij heeft zich hierbij voorbe houden, over de haar toegebrachte na- deelen nader van zich te doen hooren. I>o Patriote, meldt dat heer de Burlet een proces inspant, tegen l'Etoile Beige. Verscheidene artikels in dat blad verschenen nopens het ver dwijnen van stukken de kiezingen van Nijvel betreffende, aanziet de heer minis ter als eerroovend voor hem. Feesttlng. Den 21e October is het juist 400 jaren dat Amerika ontdekt werd door Christoffel Colomb. De President der Vereenigde Staten heeft een besluit genomen bij hetwelk die dag een wettige feestdag zal zijn. Geneeekrncht van het eiwit. Om sny- en brandwonden te genezen, is er geen sneller werkend mid del dan rauw eiwit. Vooral bij brandwon den verdient het de voorkeur boven col- lodium, en het heeft ook nog dit voor, dat het meestal dadelyk bij de hand is. 't Is de inwerking van de lucht, die de wond door ontsteking verergert maar het spoedig opdrogend eiwit vormt eene huid, waar de lucht niet kan doordringen. Ook is eiwit een der krachtigst werkende mid delen tegen buikloop..Met of zonder suiker geklopt en opeens ingeslikt, heeft het eiwit eene heilzame en verzachtende uit werking op de onsteking van de maag en de ingewanden. Bij gewone gevallen zijn twee, hoogstens dry eieren daags vol doende en het is niet alleen medicijn, maar ook oen licht voedsel, zooals voor de zieken het dienstig is,en bevordert dus des te sneller zijne genezing. Het Vaandel der anti-socialisten. De socialisten zullen zondag nacht ge rust geslapen hebben immers zij rustten nieuwe lauweren welke zy zondag heb ben geplukt. ,'t Was zondag dat het vaandel der anti-socialisten gewyd werd. De kerkelijke plechtigheid in St-Baafs was indrukwekkend de kerk was prop- pens vol. Op de trappen van het koor stonden de vaandels of kartels van de Werkmans kringen van St-Pieters, H. Kerst, St- Baafs, St Macharius, Akkergem, Sint- Jozef, de Werkmanskring van Ledeberg, de Anti-socialistische Bond van Gent- brugge, de Algemeene Bond van Werk lieden en Burgers, de Jonge Wacht van dien Bond de Société Générale des Etudiants Catholiques de anti-socia listische Metaalbewerkers, de Vrije Katoenbewerkers, den Vrijen Schilders- bond; der anti-socialistische kleermakers, benevens het nieuwe te wijden vaandel. De wijding had plaats na de mis van den zeer eerw. heer kanunnik De Bock. Daarna beklom Z. H. de Bisschop den predikstoel en toonde aan, in eene wel sprekende rede, dat de Kerk altyd zich bekommerde met den behoeftige, den zwakke, den werkman. Na de wijding begaven zich de anti socialisten naar de zaal Valentino waar den heer Volksvertegenwoordiger Helle- putte het woord zou voeren. Rondom St-Baafs was eene overgroote menigte samengestroomd, de Limburg straat, de Vlaanderenstraat, de Kuipers- kaai en omliggende straten waren zwart van volk. Immers, elkeen verwachtte zich aan eene botsing tusschen anti-socialisten en socialisten. Deze laatslen halden reeds lang voor het uur der opening post gevat op de Kuiperskaai voor Valentino. Toen het nieuw gewijde vaandel, het eenige dat naar de meeting was medege bracht, voor Valentino kwam werd het onthaald op het bravo' geroep der anti socialisten van den eenen kant en op het gebrul en geschuifel der rooden van den anderen kant. De anti-socialisten zwaaiden met hoe den, klakken en neusdoeken, terwijl men van den anderen kant steeds maar huilde en brulde. Met het vaandel kon men noch voor noch achteruit en wel tien minuten bleef men op dezelfde plaats staan. De anti-socialisten hieven den Vlaam- schen Leeuw aan, waarop de socialisten met de Marseillaise antwoordden. De politie was ontoereikend, er waren immers maar drie agenten, welke van verre achteraan gekomen waren en zij, zoo min als iemand anders, konden zich eenen weg banen tot aan de deur van Valentino. Welhaast kwam er echter versterking in stormpas van den kant der ijzeren brug. Deze maakten ruim baan voor Valentino en de vlag kon binnen. Dat alles was echter niet afgeloopen zon der dat er had gesteuveld geweestnoch tans hebben wij niet gehoord dat iemand bijzonder erg zou gekwetst of gekneusd zijn. De zaal echter was ook groolendeels door de socialisten ingenomen en daar het vaandel niet rechtop kon binnengedragen worden, konden eenige schurken het vastgrijpen en beschadigen. De franjen zijn ten deele afgerukthet vaandel zelf heeft verscheidene scheuren, en de stok, een bamboe, is in twee gebroken. Onmogelijk le beschrijven wat er in de zaal omging huilen, tieren, schelden, zingen, tempeesten, dat hooren en zien verging. De socialisten waren gekomen om de meeting onmogelyk te maken en hebben ten volle hun schandig doel bereikt. Zelfs heeft men een hunner mannen het woord toegestaan en toch wilden zij de andere redenaars het woord niet laten voeren kortom na een klein half uur nuttelooze pogingen, hebben de anti socialisten er van afgezien eene meeting te houden. De Vooruiters hebben nogmaals in naam dor vrijheid gelijkheid en broederlijkheid (11?) door geweld en schennis van woonst en eigendom, de uit oefening belet van een recht dat alle Bel gen gewaarborgd is het recht van ver eenig ing. Zij hebben bewezen dat zij nog altijd diezelfde dweepende, onverdraagzame en gemeene kerels zijn, voor wien niets hei lig is, en die we reeds zoo menigmaal te Gent aan het werk zagen. Men her innero zich de kies vergaderingen in Sint- Jozef het Leger des Heils de proces- siën, enz., enz. Men begon echter hunne geweldenarijen zoo wat te vergeten en sommigen dach ten reeds dat men de socialisten zou kun nen beginnen aanzien als meer ernstig en bezadigd kortom als rede-verstaande partijgangers, strijdende voor het doel dat zij beoogen doch eerbied koesterende voor de denkwyze van anderen. Dat was eene herschenschim. De gebeurtenissen van zondag bewijzen dat de socialisten geene rede willen ver staan. Zoolang zy dat niet doen zullen zjj geene partij zijn, want het eerste dat ver- eischt wordt, als men wil geëerbiedigd worden is, dat men andersdenkenden eer biedige, Hunne handelwijze boezemt niets in dan walg en afkeer, aan al wie recht en orde mint. Geweld en dwang En duurt gewonelijk niet lang. Ook is het te veronderstellen dat de ge beurtenissen van zondag de socialisten party niet zullen versterken. Zich meester maken in eens anders lokaal, strijdt al te erg tegen recht en rede om niet iedereen, die nog eenige rechtschapenheid bezit, niet tegen de borst te stooten. Het vaandel der antisocialisten is be schadigd en gescheurd maar 't zyn juist de vaandels die het meest door den vijand werden beproefd, die ook den meesten geestdrifl verwekken en de harten der soldaten het vurigst doen ontvlammen. (Fondsenblad). De Gazette van Gent voegt er bij De socialist Hardijns nam de gelegen heid waar om van uit de vensters van den progressistischen kring eenige woor den tot de menigte te spreken. De socialisten trokken dan zingend de stad in. Uit de woorden zeiven die Vooruit aan den socialist Hardijns toeschrijft, blijkt dat de socialisten gekomen waren om de meeting te beletten. Aan het Mai- son de Blanc greep een gevecht plaats tusschen socialisten en anti-socialisten. Den ganschen dag hebben er hier en daar gevechten plaats gehad. Een onderzoek omtrent de feiten die gisteren voor en in Valentino hebben plaats gehad is geopend. Er zijn verscheidene gekwetsten in de gevechten in en voor Valentino. Een on gelukkige, die een aanval van vallende ziekte heeft gekregen, werd onder de voeten vertrappeld. Het bureel van den Bond der anti-socia listen had vrijdag het hoofd der politie verwittigd dat de socialisten het voorne men hadden, in de zaal te dringen welke de anti-socialisten gehuurd hadden voor de inhuldiging van hun vaandel. De Bond had ook laten weten dat hij geen stoet inrichtte dat de verschillende maat schappijen zich afzonderlijk met haar vaandel naar de hoofdkerk zouden bege ven en dat al de vaandels en kartels na de plechtige wijding in de kerk zouden blij ven, bij uitzondering van het vaandel des Krings. Het bureel deed den ingang der zaal door eene groep leden van den Bond be waken. Al die maatregelen bleven vruch teloos. De socialisten drongen in de zaal en de estrade werd ingenomen door de socialisten, Van Beveren, Seffers, Stau- temans, Foucart, Ardyns en anderen. Op de estrade bevonden zich de voorzitter van den antisocialislichen Bond, M. A. Verhaegen, met MM. Helleputte, De Guchtenaere en Eylenbosch. Het is M. A. Verhaegen. ziende dat men M. Helleputte niet zou laten spreken, die de politie-com- missarissen verzocht heelt de zaal te doen ontruimen. De commissarissen Clement en de Gieter hebben al het mogelijke ge daan om de rust te herstellen. De Bien Public zegt De schandalige wanorders, die in den Valentino plaats hadden, waar de voor dracht van M. Helleputte moest worden gehouden, waren door de socialisten lang voor af gereed gemaakt. De bende die het lokaal overrompelde was vergezeld van hoornblazers en voorafgegaan door hare oversten. Al de pogingen der duiveljagers strek ten tot het bemachtigen van het vaandel des Bonds, dat zij gezworen hadden af te nemen. Het vaandel werd dapper verde digd door M. Victor De Braekeleire, oud- onderofficier van het leger. - Die dappere vaandeldrager werd met slagen overladen, doch men gelukte er niet in, hem het vaandel te ontrukken. - Die verwoede aanval der socialisten toont ons aan op welke wonderlijke ma nier de socialisten de verdraagzaamheid verstaan,zij die gedurig de verdraagzaam heid van andersdenkenden voor hen inroe pen. Vooruit heet met overmoed de schan dalige veldtocht zyner partijgenoten hel Sedan der Dompers. Natuurlijk hebbende anti-socialisten weer eens uitgedaagd en zyn zij de oor zaak dat de rooden zich moesten verdedi gen. Vooruit is fier en bekent dat het ge beurde op voorhand beraamd is geweest. Gezel Hardyns verklaarde onder andere, zegt liet roode orgaan, dat de socialisten niet meer dulden dat de - rechten van het volk in hoeken en kan- x ten worden besproken. In het openbaar moet het volksrecht worden besproken engediskuteerd. Niemand belet dit aan de rooden, zjj hebben er het recht toe, maar waartoe zij geen recht hebben, 'tis de vrijheid van vergadering aan anderen te ontzeggen of door baldadigheden onmogelijk te maken. De socialisten moeten gewaar worden dat hunne aktiën fel aan 't dalen zyn, en ziedaar wat hen tot uiterste gramschap voerde en als ware congolanders deed han delen. Vim vi repellere oporlet, het geweld moet met tegengeweld verstootcn worden, aan ons dus behoudsgezinden maatregelen te nemen. Provincieraad van Oost-VIaantieren. De wetten op den openbaren onderstand en de beteugeling der landlooperij leggen een groot deel der onkosten ten laste der provinciën. Een hulpgeld van ongeveer 280 duizend franks jaarlijks wordt tot verzekering van den dienst in onze provincie noodig ge oordeeld. De ontoereikendheid der provinciale geldmiddelen heeft de invoering van nieuwe belastingen noodzakelijk gemaakt. In zitting van gister dijnsdag heeft de Raad do volgonde nieuwe belastingen ge stemd, behalve de goedkeuring der Hoo- gere Overheid, inbaar te rekenen van 1893 50 centiemen ten honderd op de mobi laire waarde. 25 centiemen ten honderd op de winst der naamlooze maatschappijen gelijk zij door de fiskale wet wordt bepaald. 25 franks meer op het jachtverlof, dus zal die belasting nu tot 35 fr. beloopen. 10 franks 'sjaars op de wielpeerden (veloeipèdes.) 10 franks 's jaars op de jachthonden. 5 franks op de huishonden hoe genaamd ook. De wachthonden op den buiten en werkhonden zullen vrij van belasting blijven. Volkekamer. -- De Vergade ring heeft met 103 stemmen tegen 18 en 2 onthoudingen de noodige wijzingen aan 't reglement der Kamer aangenomen, welke nu zullen toelaten eene Commissie van 21 leden te benoemen gelast met het onderzoek der voorstellen van herziening. De leden der uiterste linkerzijde hebben drij nieuwe voorstellen van herziening aangeboden: het eene betrekkelijk het re ferendum 't welk verplichtend zou wezen indien 100 duizend kiezers of vijf provin ciale raden het vragen, het tweede de vertegenwoordiging der belangen voor den Senaat aannemende en het derde de voorwaarden van kiesbaarheid voor den Senaat wyzigende. Na eene korte beraadslaging werd be slist dat de Commissie van herziening zal samengesteld zijn uit 13 leden der recli- terzijdo en 8 der linkerzijde. Vrijdag zit ting om 2 ure. Senaat. Dehooge Vergadering ging over tot de samenstelling van haar bureel. Werden verkozen, Voorzitter M. baron 't Kint deRoodenbeke 1" On dervoorzitter, baron Paul Bethune. De heer Simonis verklaarde dat, gezien de buitengewone omstandigheden en met het oog op de grondwetsherziening, eene vaderlandsche verstandhouding tusschen de partyen wenschelijk is hij verzocht zijne vrienden zijnen persoon ter zijde te stellen en tot de oude gewoonte terug te keeren van den tweeden Ondervoorzitter onder de leden der minderheid te verkie zen. Zouden de liberalen met zoo veel toegevendheid handelen M. de Brouckere bedankte den heer Simonis uit naam zijner vrienden van de linkerzijde, M. Dupont werd tot tweeden Onder voorzitter uitgeroepen. MM. graaf de Ribauoourt en Harden- pont zijn Sekretarissen en MM. Willems en burggraaf Vilain XIIII kwestors be noemd geworden. Rechterlijk kronijk. Het Hof van Assisen der provincie Luik heeft gister uitspraak gedaan in de zaak dor anarchisten die te Luik op 1 en 2 Mei jl. de gekende dynamietaansiagen pleeg den. Moineau, het hoofd der bende, werd veroordeeld tot 25 jaren dwangarbeid, de anderen tot 20 en 15 jaren dwangar beid,10 en 3 jaren opsluiting.Bij 't verlaten der gehoorzaal riep Moineau Leve de anarchie! De overige veroordeelden waren zeer ter neer geslagen. nig vertrouwen in loopende geruchten van dien aard, daar zij meest altijd door zwanzers in de wereld gezonden worden. Nog een woord Men heeft wel is waar, ten opzichte onzes Pompierskorps onrecht gepleegd, doch op voorhand is het door de uitbundige toejuichingen des publieks gewroken geworden. De vox populi, die stem des volks wiens onpar tijdigheid niet te betwijfelen valt, is onbe twistbaar duizendvoud meer weerd dan de uitspraak van een jury die zich door politieke veeten zou laten beheerschen. Wedstrijd derPompiera- korpsen. Onze geëerde lezers weten dat ons Vrijwillig Pompierskorps zondag 11. aan den Wedstrijd van Brussel heeft deelgenomen in de hoogste reeks. Geloofweerdige personen welke den Wedstrijd hebben bijgewoond, verzekeren ons dat ons Aalstersche Korps verre uit de primus is geweest in het voltrekken der opgelegde werkzaamheden. Op 2 mi nuten en 45 seconden was alles klaar,'t is te zeggen, water op de lans en de per sonen gered die door 't vuur overrast waren, terwijl Kortrijk 3 minuten, Schaarbeek bijna 6 minutenen St. Ouen 12 minuten er toe noodig hadden. Geen korps buiten dat onzer stad werd door 't aanwezig publiek toegejuicht. De menigte was in vervoering. Algemeen bekende men dat de palm aan Aalst toekwam, ja, zelfs officieren der mededingende korpsen wenschten de Aalstenaars proficiat. Wat gebeurde er Toen de jury uit spraak deed, kwam Aalst aan den steert. De heer De Paepe protesteerde tegen de partijdige beslissing en weigerde het steekbeeldeken dat men aan Aalst had toe gekend. De in de zaal aanwezige vreemde officiers en pompiers juichten den heer De Paepe toe en protesteerde op hunne beurt, want de partijdigheid was te schreeuwend. Naar men ons van eenen anderen kant verzekert, is de politiek hier niet vreemd aan het mocht niet zijn dat de stad van VanWambeke en Woeste den palm be haalde. Men weet hoe gebeten de libera len vooral op M. Woeste zijn. Ten anderen wij hebben het aan onze vrienden der Pompiers voorgezegd, Zater dag nacht, wanneer zij met hun materiaal vertrokken. Wanneer gij op alles 10 pun ten zult voor hebben, zegden wij, zult gij nog aan den steert komen. En onze voor zegging is uitgevallen. Best is hét altijd geweest voor de ka tholieke maatschappijen uit de beide Vlaanderen zich van alle wedstrijden te Brussel te onthouden en de Brusseleers met hunne kermisfeesten alleen te laten schuifelen. Men verhaalt alhier dat de Dender- mondenaars maandag de nederlaag van Aalst spottenderwijze hebben vertoond. Men voegt er zelfs bij dat het eene wraakneming is over de parodie van hun Ros Bayard die door onze liberalen wordt vertoond. Of het waarheid is, we- I ten wij niet, in alle geval wy stellen wei- I toevoegelijk aan de zielen des vagevuurs van Christus zelf gegeven aan den R. V. Franciscus, le verdienen in de kerk der Arme Claren-Coletinen, beginnende met de eerste Vespers van den i* A ugus- ti tol zonne ondergang van den 2* Augusli. Maandag den le, om 5 ure het Lof. Dijnsdag den 2®, om 6 ure de 1' Mis, om 8 ure, de Hoogmis, door den E. H. Deken Raemdonck, om 5 ure, sermoon door den E. H. De Clercq, onderpastoor van Erembodegem, daarna het Lof' met Te Deum. Diefstal te Geeraardsbergen. In den nacht van vrijdag tot zaterdag laatst, poogden vier kloeke kerels in te breken bij vrouw X.,.in het Molenstraatje. De dochter stond op, het gerucht hooren- de, wapende zich met een mes en kwam vastberaden de trappen af. Zij sprong op een der dieven en bracht hem twee messteken toe in den rechterarm zij zegt dat haar mes dwars zijnen arm heeft moeten doorboren. Een der andere schel men gaf het meisje eenen stamp in den onderbuik, die haar ineen deed zinken en midderwijl sprong hy op de moedige meid die hem niettemin bij het hair greep en er een handvol van lostrok. Door het ge rucht dat er door die worsteling plaats had, zijn de dieven weggevlucht. Diefstal was de drijfveer dier schelmen. Iedereen spreekt met veel lof over den moed en het karakter dier dochter, die veel spijt gevoelt die ongenoode gasten niet beter te kunnen onthalen dan met een mes. De gekwetste heeft veel bloed verloren en men volgt gemakkelijk zijn spoor in de straten op. De stedelijke politie doet ieverige opzoekingen om de dieven te ont dekken, die sedert eenigen tijd in de stad opereeren. Gestolen duiven. Vrijdag werd er door eenen beambte der Staatsspoor wegen, langs den ijzerenweg van Gee- reerdsbergen op Lessen, een zakje gevon den dat vervaardigd was uit een oud ver sleten hemd. Toen hij het opende, vond hy er twee levende duiven in, die waar schijnlijk van eene diefte moeten voort komen. Naar alle waarschijnlijkheid zijn het duiven van Ronse, daar de eene geteekend is met den stempel eener maatschappij van Ronse. Ziehier de marken Vale duiver: Société en avant, Renaix Tl. Jonge duif van 1892, asebgrauw Zon N 4. De gendarmerie stelt een onderzoek in. Zaterdag avond zag de genaamde Cam. De Puisselaere, een manneken van 8 jaar, te St-Nikolaas, een fleschken staan in huis op den schoorsteen meenende dat het medecijnen waren nam hij het en dronk er van. Maar hoe ongelukkig 1 Het ventje wist niet dat het fleschken vitriool bevatte, 't geen moest dienen voor d© vloeren te schuren. Men kan denken hoe deerlijk het kind gesteld was. Het kon nog in tijds de H. Olie ontvan- van en bezweek eenige uren nadien in de hevigste pijnen. Moedige vrouw. Zondag mor- gend, ten half twaalf, kwam de vrouw Ida Verberren, echtgenoot® van Jaak Klein, schipper, die met zijn vaartuig Port d'Anvers in de Asiadok ligt, te Antwerpen, van de kajuit op het dek met een brandend petroolvuur. Door den wind werd het vuur aange wakkerd, zoodat de vrouw het toestel liet vallen, met het ongelukkige gevolg dat hare kleeren in brand geraakten. Op een oogwenk stond zij van onder tot boven in vlammen en zou zeker omgekomen zijn, liadde zij niet de tegen woordigheid van geest gehad in de dok te springen. Zij werd met lichte brandwonden uit het water gehaald. Bewijst dan al dienst. Zondag avond kwam er een landlooper aan den kaporaal van de wacht aan de Eekerpoort te Antwerpen, eten vragen. De jongen had meelijden met den sukkelaar, en in de wacht lieten de soldaten hem al op eten, wat er nog in de gamelles stond. Op slot van rekening had onze landlooper zijn buiksken rond geëten, dat het een plezier was. Om zijnen dank te betuigen, greep hij de horlogie van den kaporaal, die aan eenen haak hing, en vluchtte er meê weg. De soldaten vonden dat al te erkentelijk, en hebben den dief bij den kraag gevat. Diefstal. In den nacht van zon dag op maandag heeft er ten huize van M. G. Simons, wonende op een der leien, van Antwerpen, een stoutmoedige diefstal plaats gehad. De dieven hebben waarschijnlijk het inzicht een feest te geven, want zij heb ben er al de noodige zaken voor meegeno men. Onder anderen een fluweelen tafel kleed, een overfrak in bleu marin een id. in grijze stofeen zwart habiet, vest en broek een zwarte overfrak een redingote en vesi in blauw laken ver- schillige damescostumen in surah met git

De Denderbode | 1892 | | pagina 2