Een en ander. WIJDING Allerhande nieuws. Zeker Franskiljon maakte zich belache lijk door daartegen protestaante teekenen; doch de bevelhebber van de afdeeling Bor- gerhout wist, met de wet in de hand,dien zonderlingen patriot tc bewijzen dat het hem volkomen vrij stond zich naar ver kiezen te bedienen van het Nederlandse!» zelfs voor de commando's der Burger wacht. En voort klonk hetAan... Vuur Hoezee voor de burgerwachten van Bor- gerhout, Eekloo, en andere gemeenten die hun vaderlandslievend voorbeeld volgen. De bevelhebber van Borgerhout heeft gelijk de wetten ter inrichting van dien tak der openbare macht reppen geen woord over het taalgebruik. Het hangt dus van de Vlamingen zelvenaf dat, in al de Vlaamsche steden, de burgerwacht in onze taal bestuurd, gedrild en aange voerd worde. Het middel om daartoe te geraken Dat de zuiver Vlaamsche steden en gemeenten de bel aanhangen en, bij de eerste verkiezing, geene andere officieren meer kiezen dan hen die zich verbinden uitsluitend de Vlaamsche taal te gebrui ken. En dat, in de groote Vlaamsche steden waar het Waalsch of Franschgezind bestanddeel te sterk geworden is, de Vla mingen uit de gewone legioenen treden, om zich afzonderlijk tot zuiver Vlaamsche korpsen in te richten. Aldus ware een nieuwe reuzenstap op Vlaamsch gebied in ons openbaar leven gedaan. Even als onzen confrater roepen wij daarop de ernstige aandacht in onzer vrienden van de Burgerwacht onzer stad en zeggen met hem Wij zijn Aalstenaars dus vlaamsch En strijdt het niet tegen het gezond ooi-deel dat vlaamsche burgers, in eene vlaamsche stad de wapenoefeningen in eene vreemde taal aanleeren Ware het niet veel rechtveerdiger, doel matiger de burgerwacht op echt vlaam sehen voet in te richten lijk te Borger hout, Eekloo, enz De burgers zouden alsdan de bevelen verstaan, de uitleggingen om de oefenin gen goed ten uitvoer te brengen, zouden begrepen worden en gansch de Burger wacht zou spoediger vooruitgaan dan thans met al dat fransch gepraat en fran- schen bluf. Ziedaar ons gedacht en ook dat van vele burgers die deel makender Burger wacht. Werkninnehiiie eii soeia- liaten. Ten gevolge der socialis tische meeting op de welke een viertal opstellers van L'Avenir social het woord voerden en nog meer ten gevolge van het ongevraagd en dus onverwacht bezoek welk gezel Volders vergezeld van eenige zijner mannen aan het katholiek Werkmanshuis bracht, komt de alge- meene raad dezer instelling aan de katho lieke drukpers de volgende mededeelingen te zenden met verzoek van inlassing. De verklaringen van eenige katho lieken op de meeting der zaal St-Michel en de intrede, bij verrassing, in het lokaal der Locquenghienstraat, van een socialis- tischen stoet, hebben doen veronderstel len dat er eene toenadering tot stand gekomen was tusschen de leden van het Werkmanshuis en die van het Maison du Peupleop politiek en huishoudkun dig gebied. - Niemand is gelast geweest op de mee ting der zaal St-Michel't is gelijk welke verklaringen te doen namens het Werk manshuis. Tusschen dit laatste en de socialistische partij bestaat er geene over eenstemming van zienswijze van strek king. De mannen, wier leerlingen onver- mgdelijk leiden tot de godloochening in zake van godsdienst, lot de republiek in in zake van politiek, en het kollektivism in zake van staathuishoudkunde, kunnen niets gemeens hebben met de katholieke werklieden. Deze denken dat, om de rechtvaar digheid en de broederlijkheid te doen heerschen in onze zeden en onze instel lingen, het noodig is den geest van gods- dionst en van kristelijke zedelijkheid in de geesten te doen herleven. - Het oogenblik zou overigens zeer slecht gekomen zijn om een verbond met de socialisten te aanvaarden, na de ver draagzame en vredelievende manier.waar- op zij ten opzichte der katholieke werk lieden van Gent het voorschrift hebben toegepastBemint elkander. Ziedaar de feiten blootgelegd gelijk zij wezenlijk voorvielen en de verantwoorde lijkheid er van volkomen vastgesteld. I*i*o|>agan«lnnii«l<lelendcr aocinlielen. Volgens le Peuple, heeft de Algemeene Raad der zoogezegde werkersparto, in zitting van Zondag, 24 Juli, besloten de volgende maatregels van propagande in het werk te stellen Adres aan de nijverheidsbazen mani fest aan de soldaten slaking van het werk en staking van het betalen der huishuur werking op de neringdoen den betooging in de verschillende stre ken, in Augustus, September en October nationale betooging te Brussel op het einde van October. Dat zijn de middelen welke de propa ganda der socialisten uitmaken om zegt le Peuple,de zegepraal van het algameen stemrecht te verzekeren. Die middelen zijn rechtuit ophitsingen tot revolutie en burgeroorlog, waarvoor alle eerlijke en deftige werklieden eenen walg hebben. Als het daarmeè is dat zij denken het algemeen stemrecht en do sociale republiek te veroveren, zouden de socialistische kopstukken er leelijk kun nen nevens zijn. Fransche /.eden. Hetgaat goet in Frankrijk. Het verslag der zaken van echtscheiding in het bureel van kosteloozen bijstand van de rechtbank der Seine, bevat voor de tijdruimte van 1 ja nuari 1888,tot den 1 januari 1892, 21,000 vragen tot echtscheiding. 21,000 vragen op 4 jaar en dan nog slechts van eene klas, deze die de rechts- kosten niet betalen kunnen van een ge ding tot echtscheiding. Deze 21,000 huisgezinnen vertegen woordigen, in minimum gerekend, een cijfer, van 40 tot 50,000 kinderen, die verre van het bestuur hunner ouders zul len moeten leven en de zorgen des vaders of der moeder zullen moeten ontberen. Hoe diep is Frankrijk gevallen Een iiutani' beliouden. Na de verschrikkelijke ramp van Saint- Gervais, wanneer men zich rekening kon geven van de uitgestrektheid der schade, bestatigde men, dat, terwijl de kapel van 't gesticht en de overige deelen der gebouwen waren ingestort, alleen de muur tegen den welken den autaar ge plaatst is, was blijven rechtstaan. Het tabernakel was ongeschonden en men heeft er het Allerheiligste alsook de gehei ligde vaten kunnen uitnemen. Cristoflcl Colonil). —Heden woensdag 3 dezer is het juist 400 jaar ge leden den 3 Oogst 1492— dat Cristoflel Colomb met drie kleine schepen uit de haven van Palos in Spanje vertrok ter ontdekking van den nieuwen weg naar Indië. Den 21 October landde hij aan het eiland Guenahami, een der eilanden van de groep der Lucayen, hetwelk sedert den naam - San Salvador - draagt. De invloed der maan op de vieclivan^tsl. Een oude visscher heeft opgemerkt dat de maan zekeren invloed uiioefent op de visch- vangst met de hengelroede. Gedurende do vier of vijf dagen na het eerste kwartier happen de visschen veel gretiger naar het lokaas. Dat is de beste periode. Van den derden dag voor de volle maan, tot den vierden na deze tijdruimte, is de vischvangst middelmatig. Van den tweeden dag voor het laatste kwartier, tot den tweeden dag nadien, is de vischvangst weinig voordeelig. Van den derden dag voor de nieuwe maan, is de vischvangst zeer slecht. Rechterlijk ki-onijk. De mijn aan de mijnwerkers. Zaterdag morgend verschenen voorden heer Englebienne, vrederechter te Bergen, de beheerders van de Mijn aan de mijn werkers. Deze maatschappij had de oude kool- putten Belle et Bonne gekocht en was niet gesticht met 30 duizend aktiën van 10 fr. ieder. Doch slechts 300 aktiën werden onder schreven en de val kwam spoedig. De werklieden die eenige dagen gewerkt hebben betrekken de beheerders om het loon te bekomen dat men hun schuldig is. De beheerders, vertegenwoordigd door M. G. Leclercq verzekeren dat zij het ge storte geld niet bezitten. Een de. 1 dezer som heeft gediend om verschillige aankoo- pen te betalen, en het overige is aan eenen der beheerders gezonden. Eene bijeenroeping der aandeelhouders werd gedaan, maar niemand kwam. De werklieden, vertegenwoordigd door M. Dawant, hebben de beheerders doen dagvaarden, die den 3 Oogst zullen ge hoord worden. van Mgr Decrolière. Maandag heeft de wijding plaats gehad van Mgr Decrolière, tot Bisschop van Namen. De stad was feestelijk getooid. Een stoet, voorafgereden door een peloton lansiers, heeft den nieuwen Bisschop af gehaald. Jammer dat de regen den regel- matigen optocht belette. Zijne Em.Cardinaal Goossens en de Bis schippen van Gent, Doornik en Luxem burg waren aanwezig. De cathadraal was zeer schoon ver sierd. In het midden van den beuk stond eene estrade, onder een rooden, met goud opgeiuisterden troonhemel. Tegenover prijkt het blazoen van den nieuwen Bisschopde zinspreuk luidt spes nostra salve. De wijding heeft plaats gehad door Zijne Em. den Cardinaal, geassisteerd door de Bisschoppen van Doornik en Gent, de kanoniken I^mbin, Henri en Georges van het kapittel van Namen. Aan den voet der est rade bevonden zich Z. Ex. den noncius, Mgr Koppes, Mgr Cousot, Mgr Delogne, Mgr Picard, vica rissen-generaal, vele kanoniken van het diocees van Doornik, enz. De voorname familiën van Namen, de gouverneur M.de Montpellier aan'thoofd, waren aanwezig, verder de senateurs en leden der Kamer, hooge beambten, enz. De plechtigheidderwijding is door onze lezers gekend. De mis werd gezongen door de seminaristen, in gregoriaanschen zang. Het was middag toen de plechtigheid der wijding afliep. Het slechte weder heeft belet dat de stoet door de stad trok. Ten 1 uur had de receptie plaats in het bisschoppelijk paleis, en ten 2 ure ver- eenigden zich de voorname personen aan een banket, in de feestzaal van 't groot seminarie. Geerardsbcrgcn. Ten ge volge van slechte inlichtingen hebben ze- kerenieuwsbladcn aangekondigd dat er,in vooruitzicht van gebeurlijke geweldadig- heden, twee bataljons voetvolk en een schadron lansiers naar Geerardsbergen waren gezonden Alleen de gendarmerie is met een twaalftal manschappen ver sterkt geworden en dit op vraag van den Burgemeester van Overboulaere, eene ge meente gelijk men weet die aan Geerards- gen grenst en op welker grondgebied het fabriek Mertens zich bevindt. De gendar merie is verdeeld in afdeelingen van 4 manschappen welke verschillige punten bezetten. Overigens de werkstakers zijn zeer rus tig en er zijn tot hiertoe geene rustver- stooringen of gewelddadigheden te vree zen. Men weet dat de werkstaking ln de stekjesfabrieken is ontstaan ten gevolge eener vermindering van loon van lóten honderd, die, naar onze Confrater - Het Zondagblad zegt, door de meesters noodzakelijk geoordeeld wordt om aan de concurrentie van een fabriek te Ninove, het hoofd te kunnen bieden. Ook de vreemde en vooral do Duitsche concurren tie doet de stekjesnijverheid grootelijks lijden. Grensscheiding. De Courrier de la Meuse, bevatte verleden week een artikel, handelende over de grensschei ding. Daarin werd gezegd, dat de bewe ring, als zou er tusschen de Belgische en Hollandsche gouvernementen reeds een voorloopig verdrag gesloten zijn. is gelo genstraft. Door wie die logenstraffing is gegeven, weten wij niet, doch men bevestigt ons ten stelligste dat er wel degelijk eene voorloopige overeenkomst tusschen de twee gouvernementen is gesloten. De werken zouden door het Hollandsch gouvernement reeds zoo verre in orde go- bracht zijn, dat de Belgische afgeveerdig- den nog alleen de voorgelegde plans heb ben goed te keuren. De internationale commissie zal zich toekomenden dinsdag naar de belangheb bende gemeenten begeven om tot de grens- af bakening over te gaan. Dan heeft men het ontwerp nog aan de goedkeuring der beide Kamers te onder werpen. De inwoners van Baarle-Hertog, die met hart en ziel aan het vaderland ge hecht zijn, sparen geene moeite om hunne Belgische nationaliteit te kunnen behou den. Zij hebben volle betrouwen in de va derlandsliefde der leden van het Parle- men, welke niet zullen dulden, dat men in een vrij land, 700 Belgische broeders dwingen zou zich van het vaderland af te scheuren, eene nationaliteit aan te nemen waarvan zij niet willen. (Handelsblad.) In den nacht van Zondag tot Maan dag heeft te Asper eene wreede moordpo ging plaats gehad. Een genaamde Ray mond Meerschout was bevreesd huis waarts te keeren en vroeg den herbergier Emiel De Metz hem te vergezellen. Ondcrwege sprong een persoon van achter eenen boom en bracht De Metz twee steken toe, waarna hij de vlucht nam. Het ongelukkig slachtoffer werd ster vend opgenomen en heeft nog de H. Olie kunnen ontvangen. Hij is vader van drie minderjarige kin deren. De dader is aangehouden. De oorzaak dezer moordpoging is ontstaan door eenen twist nopens een konijn. Geheimzinnige wraak. Langs de kalseide leidende van Rousselare naar Meenen, zeer nabij de eerstgenoemde stad, staat er eene herberg voor opschrift dra gende In den Meiboom. - Woensdag avond, vooraleer te bed te gaan, zegde de dienstmeid des huizes tegen eene werk vrouw die aldaar tijdelijk verblijft om de ziek te bed liggende vrouw op te passen Laten wij, vooraleer ons te bed te bege ven, eerst naar achter gaan, dan kunnen wij mogelijk geheel den nacht rustig sla pen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Nauwe lijks waren zij op den koer, of de eene zegt tegen de andere Kijkt eens daar, wat voor eene klaarte is dat Zij gaan zien, en 't was den paardenstal dat begon in vlam te komen. Seffens namen zij wat emmers water, en konden gemakkelijk den beginnenden brand blusschen. Men bemerkte dat vooraf petrool op het hout werk was gegoten geworden om den brand te bespoeden. In 't voorbijgaan moeten wij zeggen dat deze herberg slechts sedert eenige weken bewoond is door Virgiel-Amatus Grijs- peerdt, over korten tijd in huwelijk getreden met Emma D'Haens. Twee dagen na het voorval van het begin des brands hooger vermeld, waren de bewoners niet weinig verwonderd en verschrikt aan een boom op den koer, een geschreven plakkaat te zien aangenageld, de volgende schrikaanjagende bedreigin gen dragende Gij hebt twee maanden tjjd om te verhuizen, of zoo niet, zal uw huis afbranden of zult gij allen vermoord worden. Men dient te weten dat de toegang tot den koer dezer herberg zeer gemakkelijk is door de Coilliebeek die er langs loopt en de meerschen die haar omringen. Men kan denken of die daadzaken en bedreigingen de huisbewoners schrik aan joegen. De politie werd van de feiten onderricht. Het parket van Kortrijk is reeds twee maal voor die zaak hier ter plaats geweest om onderzoek te doen. De vrouw, dio ziek te bed ligt, weet nog niets van het voorgevallene, zegt men. Gryspeerd kan geene vermoedens uil- denken, daar hij niemand kent waarmede hij in onvriendelijke gemeenschap leeft. Door hooger bevel alhier toegekomen, heeft gansch den nacht van zondag tot maandag eene sterke afdeeling politie agenten het huis en deszeifs omtrek be waakt. En niettegenstaande die bewaking, is op eene deur wederom petrool gegoten geweest, zonder dat men nogtans brand is gewaar geworden. Maandag keerde met den trein van 7.35 u. 's avonds in Turnhout terug de heer A. Lenaerts, die nu drie jaar geleden als landmeter, naar den Congo was ver trokken. De reiziger geniet eene beste gezond heid. Eene groote menigte volks stond hem aan de spoorhal af te wachten. De fanfa- renmaatschappij Orpheus waarvan M. Lenaerts deel maakt, voerde bij het stil houden van den trein, een harer fraaiste stukken uit, en een lid der kommissie, M. Bolsiun, schrijver, bood den weergekeer- den en bekwamen inboorling, onder het uitspreken eeniger gepaste woorden, j eenen prachtigen bloemtuil aan. M. Lenaerts werd in stoet triomfanke- lijk naar zijne woning, in de Warande- straat geleid. Een diepe put. Een der koolmij nen van den Borinage heeft eenen put, die 1225 meters diep is. Dat het op zulke diepte niet aange naam werken is, laat zich begrijpen. De atmospheer is er veel drukkender dan in de putten van geringer diepte, te meer, omdat er op zekere hoogte nog eene bron van warm water is. Men is begonnen met het maken van een uitputtingsmachien, dat zal kunnen werken tot op eene diepte van 2500 meters. De kabels, die de ophaalbakken dragen zullen 55 centiemeters breed zijn. Uit de koolmijngouw (Bergen) wordt het volgende bericht Vrijdag waren twee huizen aan 't bran den. Een der huizen was eene kleine her berg gehouden door zekeren B. Het vuur had enkel het eerste verdiep aangetast en het gelijkvloers door eene zoldering van steen en gzer bleef onbeschadigd. De vrouw des huizes, het hoofd bij de ramp niet verliezende, had de deur der herberg open gelaten en tapte maar voort voor de talrijke klanten die 't genot wil den smaken een halven liter onder een brandend verdiep te drinken. De zaken gingen naar wensch, menige dikke stuiver rolde overdo toonbank, als opeens de brandende trap met daverend gedruisch instortte. Bazin en verbruikers wilden het nog eenigen tijd volhouden, doch waren weldra genoodzaakt, het huis op gevaar van geroosterd te worden te verlaten. Aangenomen kind. In de Union de Charleroi wordt melding gemaakt van het volgende feit: De jonge vrouw van een metaalwerker stierf in 't kraambed, terwijl zij een kind van het vrouwelijk geslacht het leven schonk. Eene voorname dame, eebtgenoote van een der rijkste nijveraars, zeer wel ge kend in de letterkundige wereld, kwam den weduwenaar vinden en stelde hem voor, zich met de zorg voor het kind te gelasten. De werkman stemde niet zonder hartzeer toe. De dame stortte in zijne handen eene som van 10.000 fr. tegen welke hg af stand deed van alle rechten op het kind, en het meisje verwisselde de een voudige werkmanswoning tegen een der schoonste kasteelen uit den omtrek. In den nacht van zondag tot maan dag is een onbekende in de kerk te Jemelle gedrongen en heeft al de offer blokken opengebroken en geplunderd. Bij het uitkomen der kerk werd hij ge zien, doch hij kon ontvluchten langs eenen nabijliggenden bosch. In denzelfden nacht werd op deze ge meente ingebroken bij den landbouwer Boremal en den aardappelkooopman Tcr- wagne. De politie doet vlijtige opsporingen. Het gerucht als zou koningin Nathalie van Servië met haren zoon ko ning Alexander, te Spa eene bijeenkomst houden, wordt meer en meer bekrachtigd. De talrijke Servische en Rumeensche fa- milieën, die zich op dit oogenblik te Spa bevinden, zullen den jongen vorsten zijne moeder eene feestelijke ontvangst berei den. M. Spriuguel, lid eener familie van Iloei, welke na zeven jaren procedeeren eene rechtszaak tegen den pruisischen Staat had gewonnen, was naar Duitsch- land vertrokken om de som van 397,000 fr. die haar was toegewezen te ontvangen. Te Leipzig feest vierende, wilde hij met zijne vrienden in een klein bootje de rivier de Elster oversteken om zich naar het Lusthof te begeven. Op de rivier gekomen die zeer diep is en snel stroomt, viel een der vrienden over boord. Twee anderen sprongen hem achterna en alle drie ver dronken. De vierde die niet zwemmen kon en in het bootje wss blijven zitten, is gered. De verdronkenen zijn M. Sprin- guel, van Hoei en de twee broeders Rey- naerts, zijne neven, van Leipzig. Onweer. In den loop van verle den week heeft men in het zuiden van ons land en in Frankrijk, verschrikkelijke onweeren gehad. Zoo meldt men uit Neufch&teau dat het onweer van donderdag geheel den omtrek onder water heeft gezet. De oogst is ver nield, letterlijk in stukken gehakt. Vier en twintig uren na het onweer vond men nog hagelsieenen zoo groot als noten. Zaterdag zijn er op den Alsemberg steenweg te Ukkel, dieven gedrongen in de villa van M. D., die thans te Spa ver blijft. Zij hebben de eetzaal, de rookka mer en de slaapkamers bezocht, en te vergeefs gepoogd den geldkoffer in de kel derkeuken open te breken. Zij hebben voor verscheidene duizenden franks zilveren koeverleu, schilderijen en kleeren gestolen. De dieven hebben ter plaatse twee werktuigen laten liggen, ge merkt V. R. HOLLAND. 's Gravenhage, 26 juli. De Rotter- i- damsche Diergaarde mag zich weèr ver- c heugen in de geboorte van twee leeuwen, welke, evenals, hun voorgangers, door eenen hond worden gevoed. Ook de twee andere jonge leeuwen groeien flink en krachtig op. DUITSCIILAND. Bismarckbetooging te Jena. Vol gens de tot hiertoe ontvangen berichten, hebben verleden Zondag omtrent 7,000 personen deel genomen aan de Bismarck betooging op de groote markt te Jena. De burgemeester begroette den grooten man, die met zijne familie, ook omringd door den gemeenteraad en de professoren, in i eene prachtig versierds tent plaats geno men had. Vervolgens kwamen de studen ten en afveerdigingen van elders hem begroeten. Bismarck hield eene aanspraak, waarin hij terugblikte in het verleden. Zonder Pruisen's neerlaag bij Jena in 1806, zegde hij, zouden wij vermoedelijk ook Sedan niet gehad hebben. De gevoerde oorlogen waren noodzakelijk geweest. Latere oor logen echter mogen nog slechts verdedi gingsoorlogen zijn. Een sterk parlement moest het brandpunt wezen van het open bare leven. Wat het verwijt van eene anti-monarchale gezindheid betrof, zoo verwees hij naar de grondwet, volgens welke niet do keizer, maar de rijkskanse lier verantwoordelijk is. Hij was een trouw aanhanger der dynastie van den keizer en koning, zonder daarom de wijs heid van 's keizers helpers te huldigen als onfeilbaar. Zaterdag woede boven Oberhousen een hevig onweer, waarbij ongelukkiglijk l drie personen door den bliksem getroffen j en gedood werden een 19jarige schrijn- werkersgast, eene vrouw en haar 9jarig zoontje. Vele gebouwen werden insgelijks getrof fen, maar zonder erge gevolgen. FRANKRIJK Men houdt zich in Frankrijk, of liever in Parijs, druk bezig met de tentoonstel ling van 1900. De groote vraag is echter waar zal men die nieuwe wereld tentoon- i stelling oprichten M. Berger wil ze oprichten in het Bois de Bouloulogne, zegt Figaiw. Men kan niet doen, zegt hij, zooals in 1889. De groote aantrekkelijkheid der tentoonstel lingen, is dat geen enkele op de andere gelijkt. Men heeft telkens iets nieuws willen maken, iets dat nog niet gezien is. Driemaal is men daarin gelukt, zonder van plaats te veranderen vandaag, zegt M. Berger, zal men dit niet meer kunnen doen. Men had gesproken van den hof der Tuileriën en voortgezet tot aan den Lou vre; doch die plaats is onvoldoende. Men zou alsdan over slechts dertig liektaren oppervlakte beschikken, en men moet die hovingen behouden zooals zij zijn. Men vindt in het Bois de Boulogne het dubbel van bovengemelde hektaren, de ligging is prachtig en de betrekkingen zijn zeer gemakkelijk te maken. Zal do plaats op Bagatelle nog groot genoeg zijn? Dat is de vraag; doch men zou de uitge strektheid kunnen uitbreiden in de rich ting van het Champs-de-Mars. M. Proust zou een deel der fortificatiën willen innemen, doch het departement van oorlog zal dit niet gewillig toestaan. Hoe het zij, men kan zeker zijn dat de hoofdgroep der tentoonstelling in het Bois de Boulongne zijn zal. Verder de Muette of Bagatelle Dat is nu de vraag. De gezondheidscommissie erkent, dat het Seine-water de grootste oorzaak j is van de cholerine, welke op het oogen blik in de vlakte van St-Denis heerseht. Het gemeente-bestuur heeft de fonteinen, I welke dit water leveren, doen sluiten en j bij elke fontein vaten doen plaatsen, wel- j ke gevuld zijn met het water van artesi sche bronnen.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2