in 'T us mm Zondag 7 Augusti 1892. 10 centiemen per nummer. 46" Jaar N. 26911. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Politiek overzicht. De rechtsherstelling van den Paus. De kommissie der XXI. LANDBOUW. DE DENDER-BODE. ABONNEMENTPRUIS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3.25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GrOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. AWVONCENPfllJS Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklatnen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Cuique suum. AALST, 6 AUGUSTI 1892 Frankrijk. Kiezingen. De uit slagen van 1401 kiezingen op 1430 die plaats hadden voor de gewestelijke ra den zijn gekend. Werden gekozen 1278 voorstanders der republiek, 198 vijandig aan de repu bliek, 25 onafliankelijkcn en 143 ballo teeringen, De republikeinen winnen 187 zetels en verliezen er 13. In de Euro, de Gers, de Sarthe en de Ille et Vilaine gaat de meerderheid van den raad, die vroeger anti-republikeinsch was, over in de handen der republikeinen. Er zijn nog slechts 7 departementen, op de 86, waar de anti-republikeinen in meerderheid zijn. Duitschland. Redevoering van Bismarck. Gelijk men kon verwach ten, hebben de redevoeringen, door Bis marck te Jena gehouden, veel opzien ver wekt. De conservatieve Reichsbole zegt"Het schijnt dat Bismarck nu tracht,van onde ren op, als aanvoerder van een nationaal partij-bondgenootschap in den Rijksdag, weêr een invloed te verkrijgen, gelijk hij vroeger van boven af', als mandataris van den monarck, heeft uitgeoefend. De katholieke Germania spreekt van een gewetenloos en gevaarlijk doordrij ven van Bismarck, waar tegenover geeno beschouwing meer te pas komt. De Vossische Zeitung zegt, dat al de geestdrift, die jegens Bismarck op zijne reizen aan den dag wordt gelegd, slechts een snel opflikkerend strooivuur is, en dat, wanneer hij poogde zich aan het hoofd eener parlementaire oppositie te plaatsen, hij geen lioopke aanhangers, zoo groot als dat der socialisten in den Rijksdag, om zich heen zou zien scharen. Daarentegen gelooft de National Zei- tung,dat Bismarck's redevoeringen weer klank zullen vinden in het hart des volks, hetgeen bij kiezingen zal kunnen blijken, te meer omdat Bismarck zijne tegenwoordige inwerking op de natie wel zal voortzetten. Blijkens het verslag van 's prinsen re devoering, in den Daily Newsheeft Bismarck zich tegen het Centrum of de katholieke partij nog veel scherper uitge laten als de berichten te verstaan gaven. Ik heb gezworen een protestanlsch keizerrijk te leiden Icli war einge- schworen au/ Leitung eines evangeli- schen Kaisertums) zou hij onder andere gezegd hebben, en daarom is het buiten kwestie dat de katholieke partij geen fac tor der regccringsparlij kan uitmaken. Wij moeten haar tucht tot voorbeeld ne men, maar eene vaste aaneengesloten 15® Vervolg. XIII. De lente is aangebroken. De fiisscbe aprilkoeltc doet knoppen en bladeren (rillen. Fier staat de maan aan den onbewolkten en gesternden hemel. Alom, over het land en over de zee, hecrscht de stilte van bet middernachtelijk uur. In eene villa aan de westkusi van het eiland Wight, zijn de glazen deuren van de huiskamer, die op dcu tuin uitzien, nog open. De carcellamp brandt op de tafel. Eene dame zit bij de lamp Ie lezen. Van tijd tot tijd ziet zij in den tnin naar h- t witte kleed van een jong meisje, dat langzaam op en neer wandelt door de lanen, terwijl hel maanlicht, zacht en liefelijk op het grasperk schijnt. Verdriet en onzekerheid hebben hun stempel op haar gedrukt. Niet alleen ieverzuchtigcn, maar zelfs hare vrienden, die haar vroeger bewonderden, zijn nu eenstemmig van oordeel dat zij er vermagerd uit/iet. Andereu daarentegen spreken met evenveel oprecht partij tegen den invloed der katholieke partij. Het ware zelfs te wenschen dat er te Berlijn een pauselijke nuntius ware, vermits dan partijleiders, die geen verant woordelijkheid dragen, niet langer ge kleurde en onvertrouwbare verslagen naar den Paus zouden zenden. I)e tegen woordige regeering, terwijl zy in Duit- schen invloed over de Polen wint, is als gevangen in de macht van het Centrum. Voorts vergeleek hij zichzelven bij hot karakler van Goethe's Götz von Berli- chingen, die, ofschoon een trouw onder daan des keizers, weigerde de wijsheid der keizerlijke commissarissen als onfeil baar te erkennen en die toen hij over wonnen was, vrijelijk zijne meening bleef uilen. Zoo ook zou hij de raadge vers van Z. M. vrijelijk blijven hekelen, zonder zich in het minst om de gevolgen te bekommeren. Engeland. Politieke toestand. Woensdag heeft er eene vertrouwelijke bijeenkomst van leiders der liberalen plaats gehad ten huize van Gladstone, die weer hersteld is, ter beraadslaging over de bewoordingen der voor tc stellen motie van wantrouwen. De lersche partij kwan donderdag af zonderlijk bijeen, doch men verzekert dat hare aanvoerders reeds met Gladstone eene afspraak gemaakt hebben aangaan de het te volgen beleid. Slechts enkelen harer vertegenwoordigers zullen 't woord voeren. De liberalen verwachten dat de stem ming reeds dijnsdag avond zal plaats hebben, anderen echter donderdag. t Is M. Asquith, een gekend en nog jong advokaat, die in 'l Lagerhuis de motie van wantrouwen zal indienen en en M. Thomas Bure. oud-mijnwerker, zal hem ondersteunen. Opening van 'l Parlement. Don derdag is het parlement geopend. Nadat het Lagerhuis door de lords- commissionners feitelijk was samenge steld, eene formaliteit die in de Lords- kamer geschiedt, ging het huis over tot benoeming van den speaker. M. Arthur Peel werd met algemeene stemmen herkozen, op voorstel van sir Matthew Ridley en na ondersteuning van MGladstone. MM. Balfour en Gladstone wenschten den speaker geluk en M. Peel deed een beroep op de leden om hem terzij te staan ten einde aan de besprekingen eenen hoo- gen en weerdigen toon te behouden. Amerika.De ontdekking van Ame rika. M. Prieto, burgemeester van Palos, heeft woensdag uit Huelva aan president Harrison geseind 't Is heden ■100 jaar geleden dal Christoffel Colombus Palos verliet voor de ontdekking van Amerika. heid het genadiger oordeel uit, dal hare oogen, haar hair, hare natuurlijke bevalligheid en liere houding slechts weinig van hunne vroegere bekoorlijkheid ver loren hebben. De waarheid ligt. als gewoonlijk, in het midden. Trots zorg en verdriet, is Mevrouw Cray ford nog steeds de schoone Mevrouw Crayford- Dc heerlijke stilte van hel nachtelijke uur wordt af gebroken dour de zachte stem van de jonge dame in den tuin. Lucy, ga eens aan de piano zitten Het is een nacht om muziek te maken. Speel iets wat in harmo nie is met dezen nacht. Mevrouw Crayford ziet naar de pendule op de schouwplaat. Beste Clara, het is al over twaalven Denker aan wat de doktor u gezegd heeft. Ge badt at een uur geleden Ie bed moeten zijn. Een half uurtje, Lucy nog één klein half uur tje Zie eens die maneschijn over de zee. Wie kan in zulk een nacht aan slapen denken Speel iels, Lucy iels verhevens, iets hemelsch Zoo snicekciide naderde Clara hare vjiendiu aan de hofdeur. Ook zij had onder den verlercndcn invloed der onzekerheid geleden. Haar gelaat had zijne jeug dige. frischheid verloren geen tccre Mos kleurde hare wangen als zij sprak. De zachte grijze oogen, die eens Frank's hart betooverd hadden, zijn droevig veran derd. la rust zien ze cr dof en vermoeid uit. Eene vlag der Vereenigde-Staten waait op het klooster van Rabida, met de pa viljoenen van do andere natiën, en de batterijen der kust en de kanonnen der schepen groeten haar, bij de toejuichin gen van leger en volk. M. de president, dat God Amerika zegene. President Harisson antwoordde Op dezen gedenkweerdigen dag, zoo plechtig gevierd, is de Nieuwe Wereld vol erken tenis voor de nagedachtenis van Cliris- tofiel Colombus en de wakkere zeelieden van Palos en Huelva, die de bemanning vormden der karveel van den grooten reiziger. Sedert de Heilige Vader door de Itali- aanscho revolutie van zijne staten werd beroofd, hebben de katholieken nooit op gehouden,bij allegelegenheden.de rechts herstelling van den Paus-Koning te vra gen. Heden zijn het niet meer alleen de katholieken en andersdenkenden, maar met christelijke gevoelens bezielde man nen, die voor die rechlsherstelling plei ten, maar er zijn nu liberalenja, vrijmet selaars, die deze tegenwoordig met klem en nadruk vragen, ja, eischen. Er is mij gevraagd geworden, schrijft Burico Cernuschi, wat Italië te doen staat om zijn bijna onvermijdelijken ondergaag te ontvluchten. Ik ken, zoo gaat hij voort, slechts twee redmiddelen. 1° Men schafte twee derden des legers af en zende het overblijvende derde ge deelte naar den vesting-vierhoek. 2° Men herstelle Leo XIII in zijne rech ten en schenke hem het Quirinaal terug. Men vraagt mij naar mijn meening ik kan er niets aan doen, dat ik geen andere heb. Ook stel ik ze niet als raadgeving voor, enkel en alleen spreek ik mij hieruit over hetgeen toch eenmael noodzakelijk gebeuren moet. Wie is nu die Cernuschi 't Is een Liberaal, een mortelbroeder van de ergste soort, 't is een Itaiiaan te Parijs verblijvend, een man van zeker staatkundig gewicht, een door de Loge lang opgehemelde, hoog verheven denker, hij die geld en bloed voor de omwenteling over had en de Mazzinisten met raad en daad bijstond, en zulk een man schrijft zoo iets en wel in radicale bladen Daagt het dan niet aan de oosterkim van den staatkundigen hemel De afgevaardigde Pichon van Frankrijk, een andere vrijmetselaar, tot heden even groote vriend van het ééne Italië, schrijft in La Justice Cernuschi heelt gelijk en overschot van gelijk, do zaken Ie be schouwen gelijk zij inderdaad zijn en niet gelijk wij ze gedroomd hadden. Tijd en hoog tijd is het aan den ellendigen toe stand van Italië een einde testellen. Zulks vermag men slechts alleen door het op richten van eene Geinecnebest onder het bewind van den Paus teruggevoerd en tronend in het paleis dat de zoon van Vic tor Emmanuel nog altoos ten onrechte en tot schande en schade van geheel zijn koninkrijk bewoont en in bezii houdt. Is dat duidelijk genoeg? De kommissie der XXI, gelast mei het onderzoek der voorstellen betreffende de wijzigingen aan de Grondwet, hield woensdag ten 11 ure eene vergadering in hel paleis der N'aiie. Al de leden, uitge zonderd M. I'rère-Orban, welke zich had doen verontschuldigen, waren aanwezig. De kommissie welke beraadslaagt onder het voorzitterschap van M De Lantsheere heeft haar bureel volledigd door het be noemen van M. Sabatier tot ondervoor zitler en MM. Schollaert en Houzeau de Lehaie tot sekretarissen. Daarna hoorde men de lezing van een voorstel neergelegd door M. A. Nothomb, betrekkelijk het algemeen stemrecht De kommissie heslist dat al de voorstel len, welke haar zullen toegezonden wor den met hunne beweegredenen zullen ge- d?rrk' en als parlementaire documenten aan al de leden der Kamers uitgedeeld worden. Zij beslist bovendien dat de vra gen door zekere leden aangeduid alsmede deze welke later aan de regeering zullen gesteld worden, aan den voorzitter der Kamer moeten worden ter hand gesteld vóór den 15 augusli en door dezen laat- sten overgemaakt aan hel ministerie. De volgende vergadering der kommissie zal plaats hebben in de eerste dagen van october (waarschijnlijk den 4"), ten einde de rekening toe te laten de gevraagde statistieken en inlichtingen tc verzame len. Van af de eerste dagen van october zal de kommissie minstens drie zittingen j per week houden. Ziehier den tekst van het voorstel inge zonden door M. Nothomb - De Kamer van volksvertegenwoordi gers wordt rechtstreeks gekozen door liet algemeen stemrecht. Zijn kiezer zonder voorwaarden van cijns, 'alle Belgen l°die ten volle den ouderdom van 25 jaar be reikt hebben 2° die zonder onderbreking in dezelfde verblijfplaats, gemeente of agglomeratie van gemeenten twee jaar verbleven hebben. - De kieswet bepaalt de bijkomende voorwaarden, alsook de bestendige of tij delijke oorzaken van onweerdigheid of onbekwaamheid. - N'ogtans alle wijziging, afwijking of I bijvoeging aan de kieswet zal moeten ge- j stemd worden door de meerderheid voor zien door artikel 131 der Grondwet ('t is te zeggen de twee dertien der stemmen). Is Clara echter opgewekt, dan zijn ze woest en rus teloos, alsof zij plotseling uit een verschrikkelijke!! droom is ontwaakt. In haar wit kleed, met liet loshan gende zachte bruine haar over hare schouders, ziet het meisje er als eene geestverschijning uit. terwijl zij daar naar liet venster loopt in het volle licht der maan en smeekt om muziek, die in harmonie is met de ge heimzinnigheid en schoonheid van den nacht. Zult gij dan hinncnkoinen. als ik iets speel vraagt Mevrouw Crayford. Gij zult u ziek maken,lieve door zoolang in de nachtlucht te blijven. Nccu 1 neen Ik geniet er van. Speel terwijl jk in den hof ben cn naar dc zee staar. Dat gecfl mij kalmte cn (roostdat doet mij goed. Zij komt weer als eene geestverschijning terug over het grasperk. Mevrouw Crayford staal op cn legt het boek, waarin zij las, neer Het is eene reisbeschrijving van een tocht in de IJszee. Nu de hoop haar bijna is ontzonken nu de laatste tijdingen van dc Zwerver cn de Zeemeeuw, meer dan twee jaar oud zijn kunnen dc twee eenzame vrouwen van niets anders lezen, kunnen zij san niets anders denken dan aan de gevaren en ontdekkingen der verlorenen en geredden in de vrccselijkc Pooizce. Ongcernc legt Mevrouw Crayford haar boek ter zij en opent zij de piano, Mozart's aria in A, met vjfiïaties ligt open op het instrument. Achter elkaar speelt zij de liefelijke melodieën, zoo eenvoudig, zoo waarachtig schoon, van dat bescheiden cn ongeévCnaarde toon werk. Rij het einde der negende variatie (Clara's meest geliefde) houdt zij op en keert zich naar den hof. Wii ik nu ophouden viaagt zij. Er koinl geen antwoordHad Clara zooter gewan deld dat zij do muziek niet meer hoorde die zoo geheel in harmonie «as met de schoonheid van den nacht Mevrouw Crayford staat op en gaat naar dc hofdeur. Neen daar staat dc witte gedaante alleen op het pad met liet hoofd van het huis afgekeerd met het gelaat gewend naar dc kalme zee, wier zacht kab belende gol\en ophouden aan den horizon: de kust van Hampshire. Mevrouw Crayford loopt liet pad voor do glazen deur af cn roept haar toé. Clara Weer goen antwoord. De witte gedaante blijft nog onbewegelijk op hare plaats staan. Met een droevig gelaat, maar zonder schijn van schrik, keert Mevrouw Crayford naar dc kamer terug. Haar eigen droevige ervaring zegt haar wat er gebeurd is. 7.ij roept de dienstboden en gelast deze in de huis kamer te Mijven warhten, tot dat zij ze roept. Daarop begeeft zij zicli weer naar den hof terug en nadert de geheimzinnige gedaante op het grasperk. Rood voor de buitenwereld, alsof zij reeds in haar graf lag - ongevoelig voor aanraking, voor toespraak, stijf cn koud als steen stond Clara daar op dc door Proefvelden tc Gijsegem. Navol- gingswaardigc doenwijze. Tentoon stelling ter gelegenheid der prijs- decling. Deze week hadden wij de gelegenheid den uitgestrekten proeftuin van den Eerw. Heer Van Impe te bezoeken. Zonder overdrijven mag men zeggen dat hij, voor den praklischen landbouwer, leerrijker is dan menige net opgetooide expositie. Inderdaad wat ziet men maar al te dikwijls in die pracht tentoonstellin gen i Eene buitengewoon groote beet, een bundel uitgezocht en uilgekozen graan halmen eenige monsteraardappels, enz. enz. Maar wat bewijst dit 1 Hoege naamd niets .- liet is zelfs een middel om er den praktischen landbouwer eenen afkeer te doen van krijgen, imtners uitzonderingen zijn geene alge meenheden. Overigens kan ieder een. zoowel de geringste geitenboer als de voornaamste eigenaar-land bouwer niet cenige buitengewone exemplaren van gelijk welk landbouwgewas winnen. De Eerw. Heer Van Impe heeft sedert eenige jaren een ganseh andere weg ingeslagen, namelijk het teelen van ver schillende variëteiten der voornaamste vruchten in dezelfde omstandigheden. Al te dikwijls gebeurt hot dat de land bouwers, gedwongen van zaad ie veran deren, zich maar het eerste het heste tegen peperdure betaling van goede klin kende munt laten in d'hand sloppen. Al te dikwijls laten zij zich verleiden door ronkende benamingen en holklin kende wonderopbrengsten door belang hebbenden in duizenden catalogen rond gestrooid of op dc 4d° bladzijde zoowel van landbouw- als van nieuwsbladen op gehemeld Niet zelden is des landbou wers verwachting vreeselijk teleurge steld en ondervindt hij dat er In dc zoete Pint ook wel eens zuur Bier getapt wordt. 't Is wat de ieverige Bestuurder wil voorkomen door bij middel van vergelij kende proeven de planten zeiven te on dervragen en op te sporen welke soorten voor onze streek de winstgevenste en bij gevolg best voorden landbouwer geschikt zijn. Zoo troffen wij daar respectievelijk in dezelfde omstandigheden gekweekt, ge lijkmatige grond, zelfde bewerking en bemesting, van dezelfde zorgen om ringd, eene verzameling van 10 haversoorten 26 beetensoorten ,t i» 12 larwesoorten 20 koolrapen Wat de aardappels aangaat het is een der rijkste verzamelngen die wy tot hier toe ontmoet hebben. Voorzeker zijn al deze variëteiten geene uitmuntende maar 't is op die wijze dal men door zelf- het maanlicht beschenen grasvlakte, niet het gelaat naar «Ie r.ec gekeerd. Mevr. Crayford staat naast haar cn wacht geduldig af, lot dat de verandering, die zij weet dal k"men moet, zal plaats hebben. Homeric, normen sommigen het zenuwtoevallen, zeggen anderen wat er van z(j, dit is zeker dat zirh steeds dezelfde verschijnselen voordoen, dat er steeds dezelf- verandcring komt. Daar komt ze ook nu. Geen verandering in hare o»gen deze blijven wijd geopend, slrak en glazig. Uc eerste beweging, die zij maakt, is met de handen. De».c heffen zich langzaam op en tasten in de lucht, als van iemand die in hel donker zoekt. Eene poos later en hare lippen bewegen zich zij openon zich en trillen. Nog een oogenblik later eu uit die geopende lippen komen woorden, langzaam, een voor een, op een toon zoo dof, alsof zij bezig is iu hare slaap Ie spreken Mevrouw Cray ford ziet achter naar liet huis. De droevige ondervinding heelt haar achterdochtig ge maakt dal de dienstboden nieuwsgierig zijn. De droe vige ondervinding heeft haar al lang geleerd dat de wilde woorden, die Clara in dien lorstand spreekt,niet geschikt zijn om door de dienstboden Ie worden ge hoord. Is er ee'i iu den tuin komen luisteren Neen. /ij staan hij de glazen deuren, waar zij niets kunnen hooren, te wachten op het teelten dat hunne hulp inroept. Zich weer tot Clara wendende, hoort Mevrouw ondervinding en zonder groote intresten in de waagschaal te zetten hel beste onder het goede leert kennen. Wat onze aandacht vooral vestigde is de prjjsbarc doenwijze die de Eerw. Heer Van Impe volgt, bij hot teelen van kool rapen na vroege aardappelen, die ge woonlijk klein en kort van stengels zyn. Van in de maand Mei worden de kool rapen gezaaid. Einde Juni worden ze tus- schen de aardappels ui (geplant. Door het loovcr beschut, komen de planten gemak kelijk en spoedig in groei en wanneer do aardappel uitgeroeid wordt, bgint zich reeds de raap te vormen. Het is waarlijk zooals tnen zegt - de intensieve kui tuur - toepassen, is hedendaags noodza- keljjk. Deze doenwijze bieden wij ter overwe ging aan onze landbou wers, bijzonder aan deze die den omtrek der stad bewonen. Ken zeker gedeelte vroege aardapjiels kweeken voor den verkoop (gewoonlijk aan hoogen prijs) en in einde September, wanneer hei voeder gewoonlijk schaars is, eenen goeden oogst koolrapen te ver voederen hebben is voorzeker niet te ver achten. Heel goed kan er dan een graangewas opvolgen. Ten slotte vergeten wij niet te zeggen, dat ter gelegenheid der plechtige prystiit- deciing, die dit jaar duor vele notabelen zal opgeluisterd worden en plaats heeft Dijnsdag 9 Augusti, om 9 ure 's morgens, de voorwerpen zooals er in liet proefveld gegroeid zijn, zullen in de groote zalen van het gesticht tentoongesteld zijn. De proeftuin zelve, is voor het belang hebbend publiek toegankelijk. Wij be twijfelen niet of vele landbouwers uit de omstreken zullen de prysdeeling benutti gen om het aangename met het nuttige te paren. Eene maatschappelijke plaag die zich meer cn meer uitbreidt, is deze der gede- klasseerden, of beter gezegd, der lieden die hunnen stand in de maatschappij ont- loopen. Bij de ontvangst teParjjs van lieutenant Mizon, du Fransche ontdekkingsreiziger, deed AI. Poubelle prefekt der Seine, de volgende verklaringen, welke wij hier aanstippen Niet alleen de kapitalen vinden by ons eene moeilijke plaatsing onsjon- - geiingsckap ook vindt geen voldoende - werk voor zyne bedrijvigheid en zijne bekwaamheden. Het valt niet te betwis- ten dal de uitbreiding van 't onderwijs ons naar de deklasseering der personen voert. De zoon, meer geleerd dan zijn vader, veracht dikwerf het ambacht of Crayford de afgebroken woorden, die al snelleren sneller van fare lippen stroomen. Frank Frank Frank Blijf niet achler wantrouw Itichard Wardour. ILjjf hij den hoofdtroep zoolang ge kunt. Frank (Het waarschuwend afscheidswoord van Crayford in de Poolstreken, herhaald door Clara in den hof van hare woning in Engeland Ken oogenblik van stilte volgde; toen was het visioen veiandrrd. Nu riet rij hem op den ijsberg overgelaten aan de genade validen hittereten vijand, die bij op aarde heeft- Zij ziet hem voortdrijven over de donkere zee. onder het aschgrauwe licht. Op, Frank op en verdedig u Ilicfard War dour weel dat ik u bemin Itichard Wardour's wraak zal u 'l leven benemen Op, Frank waak Gij drijft uwen dood tegemoet Een jammerkreet ontsnapte haar, vreeselijk en akelig om te hooren. Hij drijlt voort, fluistert zij in zichzelf voort naar zijnen dood I Hare glazige oogen worden eensklaps helder en sluiten zich. Eene langdurige rilliug loopt door hare leden. Ken: flauwe blos komt op hare doodelyk blecke wangen en Verdwijnt weêr. Hare knieen knik ken. Zij zinkt in de armen van Mevrouw Crayford (Wordt vosrtgozet.)

De Denderbode | 1892 | | pagina 1