LANDBOUW. Een en ander. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. overal bloed dat een walgelijken reuk afgeeft en veroveraars, die des te afschu welijker zijn oui zien, dewijl de schilde ringen van hun lijf, onder zweet en bloed zijn afgedropen. - Ah 1 wat een schouwspel en wie zou er al het afschuwelijke van kunnen afme ten Hoe dikwijls heeft mijn hert gebloed op vernielde plaatsen, die ik eenige weken vroeger zoo bloeiend had gezienDe haat, de dood, de vernieling, de slechte men- schelijke driften, vormen een contrast met die prachtige natuur, met de altijd schitterende zon, die haar licht en hare warmte op dat eeuwig lachende land werpt 1 De vrouwen, die de prauwen bewaak ten, en bij de plundering geholpen heb ben, beginnen nu haar werk de vuren worden ontstoken, de palmolie wordt bereid zij gaan, de hot vol brokken menschenvleesch, een verschrikkelijk maal gereed maken, terwijl de mannen voortgaan met de schuiten te laden. Na den maaltijd heeft het vertrek plaats men zakt do rivier weer af. Vóór dat men aan den stam komt, houdt men stil om het lijf te beschilderen,en iedereen de heldendaden en het getal dooden op het aangezicht te verven. Dan komt men aan men wacht de overwinnaars op den kant der rivier de menigte verkeert in de hoogste overspanning. Men juicht en jubelt, terwijl tevens de kreten van wan hoop gehoord worden. Maar altijd hangt de bedreiging in de luchtde overwinnaars van vandaag, zullen morgen hetzelfde lot ondergaan. Dat is het lot van allen. - Sedert 1887 is er op vele punten reeds verbetering gekomen de statiën zijn ver menigvuldigd men neemt vandaag de aangeboden koopwaren aan, en lang zamerhand vestigt zich de handel doch de laatste berichten hebben ons doen zien dat het nog geen rozen zijn die men plukt in 't hartje van Afrika. Verre van daar Hordolecsche pup. Dezer laatste weken werd door kwaadwilligen of door vreesachtigen de mare verspreid dat het besproeien der aardappels met Bordoleesche pap vele ongelukken had veroorzaakt. Hier waren het koeien, daar schapen, ginder al het wild, die ten ge volge van het eten van klavers of ander voeder met Bordoleesche pap besproeid, bezweken waren. Dringende maatregelen moesten er tegen genomen worden, en zie, reeds zat M. De Bruyn, minister van landbouw, in de eenzaamheid van zijne werkplaats een streng reglement te beramen. De heer Thienpont, landbouwkundige te Etichovc, de voornaamste verspreider van de Bordoleescho pap tegen de aardap pelziekte, komt aan de drukpers een schrijven te richten, in 't welk door de aanhaling van menigvuldige proefnemin gen' wordt bewezen, dat klaver of ander voeder met Bordoleesche pap besproeid onschadelijk is voor de dieren die er van eten. Weber van Erlangau beweert dat er 28 grammen kopersulfaat noodig zijn om een volwassen persoon te vergiftigen. Men berekent dat er bij het besproeien 1 gram kopersulfaat per vierkante meter wordt verspreid en, genomen dus dat eene koei ook' maar 28 grammen noodig heeft om vergiftigd te wezen, zou zij meer dan 28 vierkante meters klavers of ander voeder in eens moeten opslokken. Wie weet hoeveel kopersulfaat eene koei verdragen kan. Al wat men dus verteld heeft, zijn fabels. Nergens, zegt M. Thienpont, zijn er ongevallen,ten zij misschien doorgrove on voorzich t igheid liet nutdor vogels. Een merkweerdige verschijnsel doet zich voor in de omstreken van Bergen op Zoom, waardoor op treffende wijze het groote nut van vogels als de natuurlijke verdel gers van insekten wordt bewezen. In de korsenboomgaarden namelijk, waar in den regel, als do kersen rijp zijn, spreeuwen en kraaien groote schade aan richten, worden ditmaal deze vogels bijna in 't geheel niet waargenomen, zoo zelfs dat men de levenmakende spreeuwen wachters buiten dienst heeft gesteld. Do spreeuwen en kraaien zijn evenwel niet verdwenen, doch zij vliegen in groote zwermen naar de polders in de nabijheid der stad, waar de bekende rupsenplaag zulke groote verwoestingen dreigde aan te richten en zuiveren daar de landerijen op afdoende wijze van alle rupsen. Eri hoveniers en landbouwers zien thans met ware blijdschap de anders zoo gevreesde vogeltjes gaan en komen. Familie Tacquet. Indien de genaamde Charlotte VirginicTacquet geboren te Gent den 3 juni 1834. dochter van Leopold Charles en van Virginie Francisca Vroome, nog in leven is, wordt zij verzocht zich te wenden tot den heer burgemeester van Gontrode.bij Mello (Oost-Vlaanderen), die haar eene belang rijke mededeeling te doen heeft. Herziening. De Impartial meldt dat de heer P. de Smet-de Naeyer, eerlang in de Kamer de teksen zal neer leggen van de voorstellen der midden- sektie aangaande het be woningstelsel. Deze teksten zullen niets anders zijn dan de bcsluitselen van het merkwaardig verslag van de volksvertegenwoordiger in lierzienings - voorstellen veranderd. Zij zullen onderteekend zijn door de afge vaardigden van verschillende arrondisse menten. Koperengeld. Een corres pondent van het Fondsenblad vraagt of het niet mogelijk wezen zou eenen maat regel te nemen tegen den altijd klimmenden overlast van koperen pasmunt. Die over last verwekt eenen staat van zaken die voor den handel,vooral in levensmiddelen, beklagensweerdig mag genoemd wor den. Geen streek waar het koperen geld meer in omloop is dan in de kantons Ninove, Geerardsbergen en Herzele. Wy zouden nijveraars, kooplieden, enz. kunnen noemen die gestadig duizenden franks koperenmunt in kas hebben. Doch elkeen heeft het vermogen niet om groote sommen te laten slapen en velen zijn ver plicht, om zoo te zeggen, te gaan bedelen, om hunne koperenmunt,soms tegen eenen woekerinterest, hier of daar bij eenen fabrikant uitgekeerd te krijgen. Indien onze regeering de centen inriep gelijk 't volk zegt, zou het aan den klein handel eenen grooten dienst bewijzen. De Hollanders hebben ons, eenige jaren gele den, onze centen teruggezonden, waar om zou onze regeering in den zelfden zin niet kunnen handelen met de Fransche kluiten die ons hier overstroomen De officieele schoolmeesters, alias de morituri van ons land, gaan op 4, 5, 0 en 7 september, te Antwerpen congres houden om er de middelen te bespreken die tot de verbetering van hunnen maat- schappelijken stand moeten leiden. Uit het programma blijkt dat de con gressisten slechts twee zittingskens gaan houden en voor de rest niets anders gaan doen dan ontvangen worden, speel varen op de Schelde, bezoeken brengen aan monumenten, enz., en.... banketteeren. Na 250 dagen werken op de 3G5 in een jaar, mag dat wel eens wezen Een pereltje uit den strydpen- ning van den Strijd .- Compagnon Sch... vraagt dat de laatste paap aan den hoogsten boom met den la at sten darm vandenlaat- sten jesuiet opgehangen worde fr. 1,07 Welke fijne, beschaafde en kiesche taal niet waar En op den buiten gaan de progressisten- voordrachtgevers vertellen dat zij zich niet om den Godsdienst bekommeren. «een enkele vriend van den tabak heeft er aan gedacht ge lijktijdig met den vierhonderdsten ver jaardag van Amerika, den vierhonderd sten verjaardag der sigaar te vieren. Het is te Cuba dat Cristoffel Colombus de eerste sigaren zag. Hij heeft dit in zijn dagboek verhaald. Hij had twee zijner mannen ter ver kenning uitgezonden. Zij ontmoetten,zeg den zij, vele Indianen, mannen en vrouwen, met een brandend stokje, vervaardigd uit eene soort van gras (de Spanjaarden noemden dit tabaco) waarvan zij, volgens hunne gewoonte, den rook inademden. liet is waar dat het slechts langen tijd nadien was, in 1660, dat Jan Nicot, te Lissabon, de eerste tabakplanten invoerde. Het is echter Colombus die de eerste den brandstok (sigaar) heeft ontdekt. Knoppen uit nardappe lei». Groote hoeveelheden knoppen worden tegenwoordig uit aardappelen ge maakt. Het is niet algemeen bekend, dat wanneer de aardappel met sommige zuren behandeld, en dan geperst wordt, hij bij na zoo hard wordt als een steen en dan in vele gevallen in de plaats van hoorn, ivoor en been kan gebruikt worden. Deze eigenschap van den aardappel maakt hem bijzonder geschikt voor het fabrikeeren van knoppen. De aardappel- knop kan van andere knoppen slechts door een nauwkeurig onderzoek van eenen deskundigen worden onderscheiden daar deze knoppen al naar hun gebruik dienovereenkomstig gekleurd worden en uiterlijk volkomen gelijk zijn aan beenen of ivoren knoppen zal aan het gebruik er van in do toekomst eene groote uitbrei ding geven. liet bewaren der eieren. Onder al de tot hiertoe aangewende middelen om de eieren te bewaren, was het gebruik van kalkwater steeds het beste. Daar echter, na verloop van eenigen tijd, dit vocht door de schelp dringt en aan de eieren eenen smaak geeft, heeft doctor Kubel gezocht en een middel ontdekt om die hindernis te keer te gaan. Het zou voldoende zijn bij het kalkwa ter 6 ten honderd keukenzout te voegen zoo verkrijgt het dezelfde dichtheid als het eiwit de abumine immers heeft eene dichtheid van 1,042 terwijl hel kalkwa ter slechts 1,029 teltmet er 6 ten hon derd zeezout bij te voegen, klimt de dicht heid van het kalkwater tot 1,043. Daar door zouden de stoffen der eieren in het kalkwater in de eieren niet kunnen drin gen. De heer doktoor Kubel zegt, dat eieren in een dusdanig bad bewaard, na zes maanden nog hunnen verschen smaak be houden hadden. Het zal niet moeilijk vallen het middel eens te beproeven, want het is in het be reik van elkeen. Hitte.Ziehier de hoogste warmte graden sedert een twintigtal jaren besta- tign in het Observatorium van Parijs. 2 Juli 1873 37 6/10 centigraden. 8 Oogst 1873 36 20 Juli 1878 29 5/10 19 Juli 1881 38 4/10 - 3 Juni 1888 34 5/10 16 Oogst 1892 33 6/10 17 Oogst 1892 33 7/10 De warmtegraad van 19 Juli 1881 38 graden 4/10 is de hoogste der 19°eeuw. Xe Antwerpen. Decorres pondenten van Brusselsehe dagbladen, zegt - Het Handelsblad hebben de noodlottige gewoonte van de onbedui dendste feiten die zich te Antwerpen voor doen grootelijks uit te breiden en te ver ergeren. Zoo gebeurde het weer met het geval van 4 matrozen van het schip Saint Paul aangetast door hevige cholerine, 't is te zeggen, door eene ziekte waarvan we eiken zomer gevallen hebben te ver melden meestendeels voortspruitende uit overtollig drinken of het eten van fruit. Ziehier, gaat het hooger bedoeld blad voort, wat aanleiding heeft gegeven tot het gerucht De Fransche stoomboot Saint Paul was den 15 te Antwerpen met zuiver pa tent aangekomen. Vier matrozen, die overvloedig mosse len geëten en daarop bovenmate gedron ken hebben, zijn door zeer zware chole rine cholera nostras zoo men wil aangetast en naar wij vernemen zijn alle vier bezweken. Van de officiei's en overige bemanning der Saint Paid heeft niemand in het minst iets van de ziekte gevoeld en even min op de stoomboot Saint Marc, die nevens de Saint Paul geankerd lag en met welker matrozen die van het andere schip in voortdurenden omgang waren. 'tls dus do eigene onvoorzichtigheid der slachtoffers die hun het leven koste. Wij zullen er bijvoegen dat, buiten de voormelde matrozen, ook de schipperin der Jeune Adèle aan braakloop is ge storven. Zaterdag gevoelde zij de eerste verschijnselen der darmontsteking en, om de pijn te stillen, dronk zij een en ander, nat veroorzaakte het tegendeel van den gewenschten uitslag en de vrouw is in het gasthuis overleden. De schuit .is in de Amerika-dok afgezonderd en door een gezondheids-kordon omringd. Overigens, sedert de maand juli zijn te Antwerpen meerdere gevallen van chole- ra-achtigen afgang diarrhée cholèri- forme) waargenomen. Alle overdaad wordt ten strengste afge raden, onder welken vorm het ook zij. Men houde zich aan een gezond voedsel en ete niet te veel groenten en fruit. Bij 't eten van mosselen weze men voorzich tig. Vooral geen overtollig drinken, koude dranken zijn geenszins aan te bevelen. Men wachte zich ook voor oververmoeie- nis door arbeid. De huizen goed zuiver houden en vooral goten en riolen verzor gen zijn meè hoofdzakken. In gevallen van buikpijn is het geraad zaam zich spoedig te verzorgen; een dag rust in 't bed behoedt soms voor erge ziekten. Eindelijk voegt Hel Handelsblad er nog bij Onze lozers moeten zich geenszins in beelden, dat wij die raadgevingen mee- deelen omdat er gevaar dreigt; wij ge- looven evenwel nuttig de aandacht te roepen op de afwerende middelen, omdat wij evinmin onaantastbaar zijn als onze naburen en het goed is zich tegen eenen vijand te wapenen, als het nog tijd is de wapens op te nemen. Doch tusschen raad geven en schrik aan jagen ligt er een groot verschil en 't is dit laatste dat wij ten zeerste afkeuren. De gezondheidscommissie der Schelde bestatigd hebbende dat de gevallen van cholera-achtige aandoening (braakloop) die zich te Antwerpen voordeden, niet besmettelijk van aard zijn, heeft besloten, gelijk voorheen, voor de haven zuivere gezondheidspatenten af te leveren. Wettelijke besluiten. De heer L. Moens, candidaat-notaris te Aalst, is notaris benoemd ter residentie van Lede, in vervanging van den heer J. Moens, overleden. Priesterlijke Benoemingen. De eerw. heer E. De Buysscher, pro fessor van Syntaxis in hetklèin seminarie, is bestuurder benoemd van het Gesticht van St-Jozef te St-Niklaas,en tevens eere kanunnik van het kapittel van St-Baafs. Werk- oil Mijverlioidraatl. De kiezingen voor de samenstelling van dezen Raad voor het gebied Aalst, zullen plaats grijpen in onze stad, op Zondag 11 September aanst., om 9 ure 's voor middags. Wij blijven by ons gedacht, reeds vroe ger nog uitgedrukt, dat in zaken welke alleen handel en nijverheid aanbelangen, de politiek noodzakelijk moet verbannen worden en de katholieke en liberale par tijen zich onderling moeten verstaan voor het aanduiden der candidaten. Dit stelsel bestaat hier voor de Koophandelsrecht bank en den Werkrechtersraad en blijft van weèrskanten de algemeene goedkeu ring behouden. Waarom zouden de anti socialistische liberalen en de katholieken voor de samenstelling van hooger bedoel den Raad zich ook niet kunnen verstaan en een eerlijk verdrag sluiten, dat, wordt het loyaal uitgevoerd, zal geëerbiedigd worden en blijven Wij roepen hierop de ernstige aandacht onzer politieke vrienden in en raden hen zelfs aan desnoods de eerste voetstappen aan te wenden om dit gewenschte doel te bereiken. Aalst.Dijnsdagll. 23 dezer maand, rond 10 ure, werd op den Tragel alhier, uit den Dender het lijk opgevischt van den genaamden Van Nieuwenborgh, Jan- Baptist, geboren te Hekelgem, ten jare 1869, wonende alhier, Breedestraat, ten gehuchte Mijlbeek. Van Nieuwenborgh was een boeren werkman den zelfden dag werkte hij tot omtrent 9 ure op het veld, deed zijne vest en alem door een meisje naar huis dragen en begaf zich naar den Tragel met hel inzicht van zich te versmooren. Deze ongelukkige was eenigzins in de hersens geraakt. Men schrijft ons uil Liedekerke Onze gemeente komt vrijdag avond ander maal door eene brandramp beproefd te worden. Ten gehuchte Impegem, staat het hof- steedje van Jan Ceuppens, eenen braven man, die te Brussel gaat werken. Zekere Steppe die voorbij het bedoelde huis trok, bemerkte dat er rook uit het dak der schuur opsteeg en verwittigde er dadelijk vrouw Ceuppens van. Deze bracht hare twee jongste kinders in veiligheid en ging op zoek naar haar zoontje Pieter. De knaap beantwoordde het herhaald geroep zijner moeder niet. Het vuur verspreidde zich altijd meer en meer en weldra, on danks de hulp der geburen, bleef er van schuur en hofsteedje slechts nog rookende puinen over. Daar men aan 't witten was, waren de huismeubels in de schuur ge plaatst geweest. Wanneer de vlammen uitgedoofd waren, trad onze garde (cham petter) de schuur binnen en vond er het verkoold lijk van den vermisten Pieter, waar neven een steenen stekjespot lag. Het is te veronderstellen dat de ongeluk kige knaap met vuur zal gespeeld en den brand veroorzaakt hebben. Men kan zich het tooneel verbeelden dat er plaats greep wanneer Ceuppens 's avonds thuis kwam en zijn hofsteedje door 't vuur verslonden en zijne vrouw vol smart bij het lijk van zijn zoontje vond. En niets was tegen brandgevaar verzekerd, 't gene 't ongeluk nog vergroot. De schade wordt berekend op ongeveer 2000 fr. Naar een brusselsch blad meldt, zou er alweer een man aangewezen zijn als de moordenaar op Marieke Walschaert. De verdachte zou verraden zyn door den zoon van eenen man, aan wien den zak toehoorde, waarin het lijk werd gevon den. De aanklager zou tot nu toe gezwe gen hebben, omdat de plichtige hem geld schuldig was, dat verloren zijn zou, indien hij hem moest doen aanhouden. Een oud-veroordeelde, P. Vander Zeypen, was te Brussel aan 't vechten met zekeren De Backer. De politiecommis saris Feygnaert, die naderde om hen te scheiden, bekwam van eenen der vechters zeven messteken in het gelaat. Vander Zeypen heeft twee uren later, toen hij aangehouden werd, nog hevigen tegen stand aan de politie geboden. Een lage streek. In den loop van verleden week werden twee fabrikan ten naar het parket van Brussel geroepen, om ondervraagd te worden over gepleegde feiten tegen de wet op de betaling der werkloonen. Zij betaalden hunne werksters in koop waar, welke zij dan zelf tegen spotprijzen moesten trachten aan den man te brengen. Na hunne ondervraging door den onder zoeksrechter hebben die eerlijke fabrikan ten zich gewroken door al de werksters, die in 't verhoor moesten komen,op straat te zetten, ofschoon deze hen niet hadden aangeklaagd. Dit feit wordt te Brussel fel besproken. De Meenenaar zegt het volgende over het jammerlijk geval te Moorseele, waarvan wij reeds spraken Sedert eenige dagen was het gerucht in omloop dat de cholerine in Moorseele uitgeborsten was. Reeds waren drie personen bezwe ken en 20 tot 25 anderen lagen doodelijk ziek te bed. Wij hebben het ons als eenen plicht gerekend nadere bijzonderheden over die droevige gebeurtenis te nemen en ziehier in alle rechtzinnigheid de inlich tingen die wij achterhaald hebben Er zijn drie sterfgevallen en nog lig gen er 20 A 25 erg ziek te bed, allen aan gedaan door eene ziekte van vreemden aard. Volgens onderzoek is gebleken dat deze ziekte veroorzaakt werd door het eten van bedorven kalfvleesch, geleverd door eenen beenhouwer van het dorp deze laatste ligt insgelijks op sterven. Zoodat de gevallen van cholerine vol komen gelogenstraft worden. - P. S. Tot nu toe zyn drie slachtof fers overleden een kind van 5 jaar, met naam Prosper Anseye Pieter Herman, oud 42 jaar en de heer Callewyn, de wel gekende viscliverkooper, vader van acht kinderen. Ziehier wat schijnt te blijken uit het onderzoek, ingesteld door de gendarme rie De beenhouwer zou ter goéde trouw een half kalf gekocht hebben. De verkooper, ondervraagd, verklaart dat hij over veer tien dagen het kalf gekocht had vaneenen persoon van Rollegem-Kapelle. Hij had het gekocht om het te mesten, doch, ziende dat het niet zou blijven leven had hij het geslacht. Die verklaring wordt echter tegengesproken door eenen persoon aan wien bedoelde persoon zou gezegd hebben dat hy het kalf doodgevonden had in zijnen stal. Het schijnt ook dat die kooper, donder dag eenige minuten voor de aankomst van het parket, de ingewanden van het kalf, die hij in den mesthoop verborgen had, er uit heeft gehaald en van kant ge maakt. Aan de magistraten verklaarde hij, dat zijn hond de ingewanden had verslon den. Het parket heeft vrijdag avond ten 6 ure verbod gezonden om de begrafenis van den heer Callewyn toe te laten. De lijkschouwing moest zaterdag ge daan worden. Dat heet nog stelen. Een welge kleed heer, kwam met twee werklieden en eenen wagen met peerd bespannen,aan de dokken te Antwerpen, en deed daar 22 kisten fijn glaswerk opladen en weg voeren. Toen de diefstal ontdekt werd kon de policie op gevraagde inlichtingen het spoor van den wagen volgen, tot voor de deur van eenen glazenmaker in de vijfde wijk. De kisten waren reeds afgeladen en de vrouw des huizes was juist bezig met de mannen te betalen die het werk verricht hadden. Twee der dieven konden langs achter achter over eenen muur weg vluchten, de derde, zekere L. van Borgerhout, is aan gehouden. De kisten glas waren 40 tot 50 fr. weerd, doch de glazenmaker verklaart die voor 9 fr. gekocht te hebben. Slimme diefegge. Eene onbe kende vrouw kwam den 17 dezer bij vrouw De Bie, Kruishofstraat, te Antwerpen, om namens eenen heer van Bercliera, te vra gen of zij een kind zou willen innemen. Vrouw De Bie stemde toe. Maar de bezoekster vroeg nu of zij geen briefke van 1000 fr. kon wisselen. Ho, dat ging zoo gemakkelijk niet. Welke burgersvrouw heeft er zoo maar ineens 1000 fr. liggen. 't Is jammer, zegde de vreemde, ik heb geld noodig. Hoeveel zoudt ge mij kunnen bezorgen. Vrouw De Bie vond 61 frank. Nu, daar zou de bezoekster vooreerst wel mede toekomen. Ten hare huize kon vrouw I>e Bie het geld komen terughalen ofwel kon zij het seffens meègeven, na een bezoek op het kasteeltje te Berchem, waar het kind in kwestie moest gehaald worden. Te Berchem gekomen, zegde de be zoekster Wacht hier een oogenblik, ik zal den portier gaan verwittigen langs de achterdeur van den hof. De goede sukkel wacht nog. Een groote struische kerel, met zwaren baard, die te Leuven in pries- terkleèren bedelde, ten voordeele van eene kerk in Azië, is door de poütie aan gehouden. Een ongeval dat groot oponthoofd heeft veroorzaakt,doch door de dagbladen van Brussel ster overdreven werd, heeft zondag op de spoorbaan St-Catharina- Waver plaats gehad. Een koopwarentrein, die van Antwer pen kwam, raakte buiten het spoor en versperde de baan zoodanig dat twaalf treinen niet voort konden. Onder de reizigers die werden opge houden,was ook de graaf van Vlaanderen en zijne familie. Alles is zonder verdere ongevallen afgeloopen. De cholera in België. Uit Char leroi wordt getelegrafieerd dat er zich te Jumet-Gohyssart verscheidene gevallen van cholera-nostras hebben voorgedaan. Het is eene werkersfamilie, alhier uit Parijs vrijdag aangekomen, die de wreede ziekte zou ingevoerd hebben. Zekere Pier Van Esbecq, koolmijner, oud 48 jaar, een tweejarig kind Henri Hayet en twee andere personen stierven op eenige uren tijds. De gezondheidskom missie heeft dadelijk de noodige voorzorg maatregelen genomen. Geen geval werd sinds bestatigd en laat ons hopen dat die wreede geesel aldaar beperkt zal blijven. Nog de brandende mijn. De mijnput van Anderlues is opnieuw gestopt en gezegeld. Men denkt nochtans dat de brand voor het oogenblik heeft opgehou den, omdat het water dat men er laat instroomen, geen stroom meer opwerpt. Duurt die toestand voort dan zal de put dezer dagen andermaal geopend worden om eene nieuwe neerdaling te beproeven. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeelDu Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende Ycrstopthcden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,u hartklopping, slijmerigbhedei- brakingen. sojwingen, afgang, loop, kolieken, teering- nocsi, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig, heid. benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit, geputbe'd, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nisseD. der borst, keel, adem, stem, loozen, blaasd lever nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloejj al* nok alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bn het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovendien bat voedsel by uitmuntendheid dat alleen

De Denderbode | 1892 | | pagina 2