Hophandel. Kiezingen voor de Werk en Nijverheidsraad. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. Thans ontvangen wij bericht dat men, sedert vrijdag morgend 9 september geene centen meer ter uitwisseling aan- veerdt. Zoodus dat, op den dag dat de Bond de aankondiging in de dagbladen deed verschijnen, de toelating onmiddel lijk door de regeering werd ingetrokken. Ook meldt ons de Bond dat men cent stukken weigerde uit te wisselen, die nog in goeden staat waren, onder voorwendsel dat ze waren beschadigd. Deze stukken zijn met een protest tegen de beslissing, naar, M. den Minister van financiën ver zonden. De Bond wordt voorgezeten door M* Janssens-De Schryver, Volksvertegen woordiger. §taatn Tuin- en L.und- l>ouvvmoIiooI te Gent. De toelatingsexamen tot de school zullen dit jaar plaats hebben den Dijnsdag 4 Octo ber, ten 9 ure 's morgens. Er zijn twee afdeelingen, de eene voor tuinbouw, de andere voor landbouw. Om in de school te worden toegelaten moet men zestien jaar oud zijn den l>,en October van bet jaar der inschrijving, de noodige kracht bezitten om regelmatig al de tuin- of landbouwwerken uit te voeren en aan het examen voldoen. De Minister van Landbouw kan de toe lating geven om éen jaar vroeger te wor den aangenomen. De jonge lieden die zich tot het examen willen aanbieden moeten de aanvraag doen aan den bestuurder der school (1) vóór 25 September en hem overhan digen 1° Een uittreksel van hun geboorte akte 2° een getuigschrift van goed gedrag afgeleverd door het gemeente bestuur hunner woonplaats 3° een getuigschrift van gezondheid afgeleverd door eenen geneesheer. Dit laatste stuk moet gelegaliseerd zijn. De examen zijn mondelings en schrifte lijk en worden gedaan door de leeraars der school, onder voorzitterschap van den bestuurder en in het bijwezen van een afgevaardigd lid der commissie van toe zicht en bestuur. Die examen loopen over het volgende: 1° Eene oefening van schrij ven en spelling 2° een eenvoudig opstel 3° vragen over de rekenkunde, metriek stelsel inbegrepen 4° eene lezing om uit te leggen, 5* begrippen van algemeene aardrijksleeren nationale geschiedenis. Onze Stedelijke Raad heeft in zitting van gister dijnsdag, de voorstellen der Commissie van studie tot bevordering van de teelt en den handel van hop, aange nomen en besloten 1° Dat de keur of merk van tweede kwaliteit is afgeschaft. 2° Dat er jaarlijks van 1 September tot 31 December, wekelijks de» woena dug», om 9 ure 's voormiddags,eene tweede hopmerkt zal gehouden worden. Deze beide maatregelen zullen onmid- delijk in uitvoering gebracht worden Vk'oenaclag aansl. 21 Sep tember zal dus de eerste woensdaag- sche hopmerkt gehouden worden. Gelijk onze geachte lezers weten hebben alhier zondag 11 de kiezingen plaats gehad voor de samenstelling van den Werk- Nijverheidsraad van het gebied Aalst. Wat de afdeelingen der patronen of meesters betreft, hadden liberalen en ka tholieken zich verstaan. Er was dus geen strijd en hierdoor wa ren zelfs weinige kiezers opgekomen. Het zelfde voorstel werd aan den libe ralen werkmanskring gedaan, doch werd verslooten onder de schijnrede dat het te laat was, maar wezenlijk omdat er met de socialisten een bondgenootschap was ge sloten en men hoopte met hunne mede werking den zegepraal te behalen. De hoofdmannen van den liberalen werkmanskring hebben wel dit bondge nootschap te verduiken, 't is te ver geefs; in tegenwoordigheid der verklarin gen van Vooruit, en nog meer daar er namen van gekende socialisten op de lijst der vrijzinnige kandidaten voorkomen, kan het onmogelijk geloochend worden. De strijd van zondag bestond dus tus- schen de kandidaten van den Katholieken Werkmanskring endezen van het socialis tische verbond, Deze strijd werd van wederzijde met hardnekkigheid gevoerd, doch de katho lieken zegepraalden met eene gezamen lijke meerderheid van 245 stemmen. De gekozenen zijn ons tot nu toe onbe kend nergens hebben wij hunne namen ontmoet. Men verzekert ons dat er, reeds van vrydag morgend, een katholiek ma nifest werd rondgestrooid waarop de namen der kandidaten voorkomen, doch wij hebben het noch gehoord, noch gezien. In alle geval wy verheugen ons in de zegepraal van zondag, omdat hij ons 't be wijs levert dat onze werklieden, onze me- c- irvws der arbeidende klas. in over- groote me- rderbeid Katholieken en Vla- ii. n-• ir. -ven. die de dwaze or.v.i rltu volle leèrstel- s»-ls der >ociali-ten en liberalen verslooten. De vos, iv-r erl hair maar toch zijne ook hadden de liberalen zich 1 :ri:,i delwijze van vroeger jaren herinnerd Onze liberalen hadden vernomen dat de katholieke kiezers van Kerkxken alhier in korps zouden aankomen en gingen ze tot Haeltert te gemoet. De liberale beer trok een schaapsvel aan ennoodigde de Kerkx- kenaren uit tot het drinken van een glas bier ter estaminet De vier Winden Nu daar werden er liberale briefjes in de handen gestopt, maar werden ook de puntjes der liberale beerenooren ontdekt. Eenige leden van den Katholieken Werkmanskring, die zich aan den ingang langs de Korte Zoutstraat bevonden, poogden te beletten dat de Kerkxkenaren in de Vier Winden zouden trehken en hieruit ontstond eene woeling die tot moeilijkheden zou hebben kunnen leiden. Gelukkiglijk bepaalde het zich hierbij. De Kerkxkenaren verlieten de Vier Winden, verscheurden, de liberale stem briefjes en de liberalen waren ervoor 't ge lag aan gezien. Hadden eenige Katholieken de Kerkx- kenaars te gemoet gegaan dat zou niet voorgevallen zijn. Een vijftigtal kiezers van Kerkxken en Haeltert waren afwezig. De socialisten hadden immers uitgestrooid dat er zou gevochten worden tot der dood en het dus niet heel pluis te Aalst zou wezen. Uit de berichten die ons zijn geworden, zou het blijken dat den buiten niet vol doende is bewerkt geweest. Het is moge lijk nu in het toekomende zal men meer ondervindingliebben en erbeter kun nen voor zorgen. De uitslagen der kiezingen waren weêr eene bittere teleurstelling voor onze voor- uitstrevers. Nu dat zij met de socialisten aan de zelfde koord trokken, waren zij van den zegepraal verzekerd, zoo verzekerd als men het zijn kan.... Maar eilaas zij waren weèr verzekerd gelijk zij hel altijd, sedert 25 jaren,bij iedere gemeentekiezing geweest is, 't is te zeggen, ze kregen eene klopping gelijk altijd, eene van die duch tige kloppingen die aan de ribben hangen. De progressisten en socialisten ontsto ken dan ook in eene onbeschrijfelijke woede. Zij schreeuwden en tierden gelijk ware bezetenen, dat er bedrog was ge pleegd, dat de kiezing gestolen was, enz., enz. Aan een der vensters van 't liberaal lokaal Graaf van Egmont-, wierd een papier geplakt waarop geschreven stond - De kiezing is gestolen .- De heer Burgemeester Van Wambeke, welke die woorden als eene beleediging voor de Overheid aanschouwde, gaf bevel aan den baas het schrift te doen verdwij nen, zooniet dal hij 't lokaal voor gansch den dag zou hebben doen sluiten. Onmid dellijk werd dit bevel ten uitvoer ge bracht. Eene driftige woeling heerschte in den Graaf van Egmonter werd gezongen, of liever gehuild, getierd, gevloekt als of er eene bende Congolanders aan 't werk ware geweest. De Marseillaise en andere oproerige gezangen werden ook gehoord. De Jheer Vervoort, Commissaris van politie, trok binnen en deed bemerken dat die oproerige gezangen verboden waren en zij werden gestaakt. Al dit rumoer had eenen samenloop van volk voor den Graaf van Egmont ver oorzaakt en hier en daar ontstonden er botsingen die de tusschenkoinst van gen darmerie, pompiers en politie-agenten noodzakelijk maakte. De politie-agenten waren een oogenblik verplicht den sabel te trekken om zich met den heer Commis saris uit 't gedrang te trekken waar zij door de socialisten waren ingesloten. Sla gen met het plat van den sabel werden uitgedeeld en een witte hoofdman der progressisten werd ontvanger gemaakt. Op het plankier van den Graaf van Egmont, stonden verscheidene liberalen hun volk aan te hitsen. Een kerel die uit eene flesch kan haver pikken, riep gedurig met veel gebaren Moest er mij een gen darm aanraken, ik sloeg hem dit, ik sloeg liem dat Maar, ach heere had een der gendarmen eens zijne lat tegen dien schreeuwer gelegd,hij ware in tweeën ge vlogen Geld werd ook al in do handen gestopt. Een werkman poogde het karabijn aan den brigadier der gendarmerie te ontruk ken, doch ontving dadelijk eenen slag in den nek met den kolf die hem deed ten gronde rollen. Een ander kreeg van een gendarm 'nen slag met 't plat van den palas en zette het op een loopen. De snotneuzen van 15 16 jaren waren de ergsten. Drie rustverstoorders werden aange houden en onder anderen den bijgenaam- den Mokkeleen socialist die reeds een 35tigtal veroordeelingen wegens aller hande schelineryen heeft ondergaan, een onverbeterlijke kerel die niet werken wil en voor denwelken zijne oude moeder den kost moet gaan bedelen. Spijtig dat men de opstokers ook bij de kraag niet heeft gevat, want het zijn de grootste plichtigen. Ziende dat men niet by machte was om de samenscholling uit een te drijven, deed men de gendarmen te peerde opdagen en op weinige oogenblikkcn was 't er meè gedaan. Verder in den dag werden er geene ongeregeldheden meer besladigd. Des avonds was het groote vergaderihg in den Katholieken Werkmanskring op de welke verscheidene redenaars en onder anderen MM. A. Verhaeghen en Eylen- van Gent, I. Vlassenbroek en A. i Je Vt-Ivan Aalst het woord voer- Verder v ■haalde zegepraal -.wierd. Korts na dat de uitslagen gekend waren, ging Menheer Jef over de Merkt en twee werklieden deelden hem meè dat de dompers wèer eens zegenpraalden maar dat liet dank aan bedrog was. Ach vrienden, antwoordde M. Jef, er is niets aan te doen 't is al 25 jaren dat de Bokken door bedrog overwinnen.... Het half dozijntje buizen moeten hem nog altijd geweldig op het hert drukken. Vooruit schreeuwt ook bedrog en dwang. Ach, die verraderlijke enveloppen of liever kabasken die hebben het hun ge draaid! Zou het misschien aan den kiezer niet vrij staan zijn stembrief le bewaren in eene enveloppe van den vorm en kleur die hij verkiest .Wie kanhemdit recht, die vrijheid ontzeggen?... En wat meer is, niemand was verplicht, niemand was gedwongen die enveloppe en stembrief te aanveerden. En 't papier was niet wit gelijk art 17 der wet het voorschrijft... Schrijft de wet voor wat soort van papier men moet gebruiken., of het meca- niek-of handpapier moet wezen Kennen die jongens van 't licht dan het handpapier niet i Enfin, beweren dat men al 't verstand, al 't licht van de wereld in pacht heeft en zich dan door de dompers zoo dom weg laten paloeteren, dal is waarlijk wat te snul- of uilachtig - In 't bureel der Weefnijverheid, tiert Vooruithad de heer Doctor Glaus, Voor zitter van 't Bureel, zijn haar en zijn kne vel aangezwart en bevuilde met de hand op het haar te strijken de briefjes onzer kiezers. M. Claus moet toch 'nen schelmschen domper zijn om dat te durven wagen. En zeggen dat hij zijn aanzwartsel express van Parijs, van het vermaarde huis Pinaud had doen komen Nu, M. Claus was dan nog bedrogen 1 zijn aanzwartsel dogt niet, want er werd geen enkel stembriefje om rede van bevlekking vernietigd. Toekomende keer, docteur, naar Zuid- Amerika om uw aanzwartsel daar kan men de gebreveteerde soort verkrijgen verveerdigd uit socialistische sprinkhanen! In een bureel der Weefnijverheid, zegt •- Vooruit noteerden onze vrien den 138 stemmers en uit de bus kwamen er 182 stembriefjes. Wat moeten die vrienden van Vooruit geneveroogen gehad hebben Zondag avond greep in de groote zaal der Hoogstraat, eene meeting van protes- tatie tegen de kiezing plaats op de welke door de socialistische belhamels tegen de dompers schromelijk werd gebliksemd en gedonderd. M. Nest. Schallin, trad ook als rede naar op en riep uit Indien mon deze stemming niet ver- nietigt, geef ik mijn ontslag, ik weiger te zetelen met personen in die voor- waarden gekozen. Wat zal het duister in den raad wezen moest men er het licht van dit oordjes- keersken missen Een weinig kieschheid en eergevoel zouden M. Schattin belet hebben eene kandidatuur van verzoening in de afdee lingen der patronen te aanveerden, en dan moest hij zijn ontslag niet geven. Hoe moet men hem betiltelen, hij die de verzoening voor de pat ronen aanveerdt. maar ze voor de werklieden verstoot Antwoord, gij eens, Milleken Het is onbetwistbaar dat vooruitstre- vers en socialisten aan 't zelfde zeel hebben getrokken. De ware socialistische vlag werd in den zak gestopt en men trad op als vrijzin nige vooruitstrevende werklieden. Die comedie heeft niemand zelfs aan liberalen kant kunnen bedriegen. Wij vernemen dan ook dat talrijke anti-socialistische liberalen hun ontslag van den liberalen werkmanskring komen te geven. Wat de Gentsche leiders der socialisten in de kiczing van Aalst, nog het meest grieft, 't is dat zij gerekend hadden ze als eene manifestatie ten voordeele van liet algemeen stemrecht te kunnen verkon digen en roemen en nu is het weer eens miskadéééééè Van den kant der ver bondene vooruits Ir evers en socialisten werd de kiezing op dit terrein gebracht. In eenen brief door de heerenCallobaut, gebroeders aan Vooruit gericht,lezen wij Wat verders de onrechtveerdigheden betreft en de baldadigheden der politie tegen over vreedzame en deftige werk- lieden, wij zijn er ooggetuigen van ge- weest en zijn de eersten om ze af te keuren en te beknibbelen; geweldenarij duurt maar een tijd. Onze politie heeft zich dus zondag 11. aan baldadigheden plichtig gemaakt; de tiee- ren Callebaut gebroeders, Eiland Chipka hebben het met eigen oogen gezien.Nu als dit waar is moeten onze politie-agenten gestraft worden. Wij hopen dat de heer Burgemeester een enkwest zal openen en de lieeren Callebaut aanhooren, Wie aan zijne plichten te kort blijft, moet gestraft worden. rir:indrnmj>. Naar men ons meldt, komt het Pompierskorps van Dendermonde aan de Naamlóoze Maat schappij Vereenigde Spinnerij- en Qarenticijnderijen een rekening te zenden over loon en schadeloosstelling, beloopende tot 1250 franks. Het bluschmaterieel en de kleeding onzerAalstersqhe Pompiers zijn ook ernstig beschadigd geworden en vele zaken zullen totaal moeten vernieuwd worden. Gedurende drie dagen, wanneer alle gevaar verdwenen was,bleven onze Pom piers op 't ramptooneel werkzaam en dit op 't verzoek der beheerders van de Maat schappij; dus in rechtveer dig heid,is deze laatste hierover schadeloosstelling en loon aan liet Stadsbestuur en de Pompiers ver schuldigd. ZWilMKOH. Te rekenen van heden woensdag 14 sep tember 1892,zal dezwemkomgesloten zijn: Warme baden zullen tot nader order kunnen genomen worden des woensdags en zaterdags. lierkxken. - De herstellingen vergrooting der kerk van Kerkxken is eenigen tijd geleden aangevangen. Toen den grooten autaar werd verplaatst, vonden de werklieden een ijzeren koffertje door roest zeer beschadigd, 't welk een stuk inhield waarvan het schrift bijna gansch was verdwenen door ouderdom. Dit stuk werd door de zorgen van den E. H. Pauwels, Pastoor, aan de bevoegde deskundigen gezonden. Men veronderstelt dat het stuk geschiedkundige bijzonderhe den bevat over Kerkxken en Haeltert daar, zoo de overleveringen zeggen, deze eerste gemeente een afhankelijkheid was der tweede. LiCttorliniiteni. Eenige dagen geleden was het te Letterhautem leest ter gelegenheid van den terugkeer van den E. H. De Ridder, Pastoor. De Eerw. heer Pastoor, na hier alles beproefd te hebben om tot genezing te komen, was eindelijk naar Wörishoffen vertrokken om er bij Pastoor Sebastiaan Kneipp hulp te gaan zoeken en is nu genezen teruggekomen. De E. II. De Ridder werd door zijne parochianen op de gulhartigste wijze ontvangen, zoo dat men zeggen mag, dat hij twee maal als Pastoor werd ingehul digd. X. Er zijn valsche bankbiljetten van 20 fr. in omloop. De bank heeft er reeds ver- scliilligen in beslag genomen. De valsche bankbiljetten zijn bewonderensweerdig nagemaakt. Eene dienstmeid uit de Belliardstraat te Brussel, heeft zich voor 200 fr. in de kleeren laten steken door eenen slimme rik, die beweerde haar inlichtingen te kunnen geven over een erfdeel van 3 mil- lioen, datvan Australië moest komen. Men ziet van hier hoe lang dit erfdeel on der weg zal zijn. In alle geval houdt de politie zicli met de zaak bezig. De brief waardoor zij bedrogen werd, kwam uit Antwerpen. Diefstallen te Brussel. De hoofdstad en haar omtrek wordt een we zenlijk dievenhol, zoo talrijk en zoo bru taal zijn de diefstallen, die men er tegen woordig pleegt. Zaterdag avond bemerkte men tusschen de wagons in de statie der Groendeef eenen persoon, die niet tot het dienstper soneel behoort, terwijl hij links en rechts tusschen de rijen wagons doorsloeg. Eensklaps verloor men hem uit het ge zicht. Men ging op zoek en vond hem in eenen peerdenwagon. Men hield hem aan, doch daar hij niet op heeterdaad betrapt was, kon men hem niet in hechtenis houden. Eenige uren later vonden de agenten, die de nachtronde deden op den Antwerp- schen Steenweg eenen balk tegen het huis staan. Deze had ongetwijfeld gediend voor eenen dief, die langs daar de woning was binnengedrongen. Er werd gebeld, het huis werd door zocht en men vond dcnzelfden persoon, die in hoogergenoemde statie tusschen de wagons slenterde,op den zolder verborgen. Ditmaal werd hij behoorlijk in hechte nis genomen. Dcnzelfden zaterdag werden twee ge zusters, die van het werk kwamen door drie kerels aangerand en van haar week geld beroofd. In den nacht van 5 op 6 september had er ten nadeele van den advocaat P. te Elsene eenen diefstal van zilverwerk, lin nen enjuweelen plaats. Er werd eene klacht ingediend, maar daar men niet de minste aanduiding kon geven, bleef het onderzoek zonder gevolg. Doch eene naamlooze beschuldiging ten laste van zekere dame X. werd naar het parket gezonden. Die klacht was hierop gegrond dat de zoon dier vrouw een zeer losbandig leven leidde. Men had zelfs op gemerkt dat deze zoon met twee kamera den, gedurende den nacht, met zware pakken beladen was thuis gekomen. Zaterdag bij het krieken van den dag viei onverwachts de politie in huis, en men vond er bijna al de voorwerpen, die bij den advocaat gestolen waren. Die voorwerpen lagen in het vertrek zelf van de dame in kwestie. Zij kon niet loochenen dat het gestolen goed was; ook duidde zij aanstonds de medeplichtigen van haren zoon aan. De drie jongelingen, alsook de dame. werden onmiddellijk aangehouden. Keus genoeg. Den 15 dezer moe ten de examen voor 90 vlaamsche en 90 waalschc treinwachters plaats hebben. En er zijn twaalf honderd aanvragers. Onder deze bevinden zich onderwijzers, een doktor in de rechten, een regent van middelbare school en verscheidene inge nieurs. I)e echtgenoote van eenen horlogie- maker, vrouw L. Leuvenschen steenweg, te Brussel, was vrijdag naar hare familie, te Yperen, gereisd. Te Ledeghem gekomen stapte de dame van den trein en daar zij nu en dan aan geestesiwakheden lijdt verdwaalde zij in het veld. Daar in eene eenzame streek gekomen, werd zij ontmoet door vier velddieven.die haar eerst van hare juweelen en geld be rooiden, haar toen ontkleedden, op de beestachtigste wijze mishandelden, door liet slijk sleurden en haar toen meer dood dan levend op den zoom van een boschke achterlieten. De veldwachter die haar ontdekte,vond in hare hand eene klis hair, die de arme vrouw in hare wanhopige verdediging eenen harer aanranders ontrukt had, Nog eer de dag ten einde was, had men reeds twee der misdadigers aangehouden. De anderen zullen wellicht nu ook reeds in handen van het gerecht zijn. Oneerlijke pandhoudster. Eene vrouw van Cureghem, die een geheim pandhuis hield, en tegen kostbare waar borgen geldsommen leende, heeft de vlucht genomen. Zij had van eenen persoon tien brussel- sclie loten in pand, van anderen groote partijen juweelen, zilverwerk of titels. Men denkt dat zij naar Engeland is ge vlucht. De politie zoekt haar op. In eene brouwerij van Sl-Gilles zijn Zondag-nacht twee personen binnenge drongen en hebben er uit louter baldadig heid, opgestookt door eenen weggejaag- den werkman, de machienen verbrijzeld, de zakken met graan en meel openge sneden en zoo overgroote schaè toege bracht. De brouwerij zal zelfs gedurende verscheidene dagen niet kunnen werken. De plichtigen zijn aangehouden. Men weet dat er sedert twee jaren geene krijgsbewegingen hebben plaats gehad. Dit jaar moesten die oefeningen vervangen worden door eene algemeene oproeping, voor het houden van schiet oefeningen met de nieuwe wapens. Deze oproeping heeft echter slechts gedeeltelijk plaats gehad, ter oorzake van de cholera. Thans, zegt de Palrie, bestudeert men in het ministerie een ontwerp om het bestaande crediet te benuttigen voor het houden van manoeuvres in 1893. Een bediende van een der ministe ries, die voor onregelmatigheden in de uitvoering van zijn ambt, eene rechter lijke vervolging vreesde, heeft zich in het Terkamerenbosch door verhanging gezelf- moord. Eene wedding. Zekere X. van Brussel wedde met eenige vrienden dat hij eenen kameraad kende, die vijftig harde eieren achtereen kon opeten. Dat is niet mogelijk, zegde men de wedding werd gesloten,de eieren gekookt, gepeld en in eene groote schotel gelegd. De wedder ging uit om den kameraad te halen, en kwam na eenige minuten terug met een groot varken, dat inder daad de eieren binnenspeelde, zonder er een te laten liggen. Men wenschte X geluk met zijne weddingen ook.... met de keus zijner kameraden. De dubbele moord uit de Bloem- slrdat, te Borgerhoid. Een werkman die verleden zaterdag herstellingen deed in den beerput van het huis n° 21, Bloem- straat, heeft een ijzeren hamer gevonden. Men denkt dat dit het werktuig is waar mee de ongelukkige Veughen en zijne zijne dienstmeid, verleden jaar vermoord werden. Er is onmiddelijk een nieuw enkwest begonnen. Een veedief. Zaterdag avond werd te Antwerpen een beenhouwer aan gehouden, die over drie jaar veroordeeld werd tot 1 jaar gevangenis, voor diefstal van eene koei, en zijne straf nog niet had ondergaan. Hij wordt nu andermaal ver volgd voor diefstal van Iwee koeien, welke hij te Wilrijck gestolen en te Deurne verkocht had. Een der dieren was reeds geslacht. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgalie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Bany van Londen genaamd, Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zure- den, wrangheden.u hartklopping, slijmerighliedcie brakiiigen, soawingen, afgang, loop, kolieken, teering- nocst. asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig, heid. benauwdheid, blocdsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al dc ontstrltcd nissen, der horst, keet, adem, stem, loozen, blaas, lever nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en blocjj als ooi alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bn het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovandicn hel voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- w ijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. 11. Keizer Nirolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlcstuart den hertog van Piuskow, dame de markiezin de Bré han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de genresheer professor Routh enz, enz. Genezing X. 63,476 de E. H. pastoor Compart van <8 jarige maagziekte, sleehte spfjsyertcering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. i'9,623. Avignon 18 April i876. De Reva- enta van Du Barry heeft mij op Ci jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aanklecden, noch ontklecden, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaplooshcdcn. Tegen ale deze kwalen, waren alle remedien even krachten loos gebleven, dc Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnctty, Bcsscmstraat, N i.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2