Zondag 2 October 4892. 40 centiemen per nummer. I7s,e Jaar N. 2744. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Sociale kwestie. HEnZIEN4\G. Politiek overzicht. DE KLUIZENAAR Wat de voeding van den mensch moet wezen. DE DENDER-BODE. ABONNEMENTPRIJS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste *nn den schuldenaar Men schrijft in bij C. VAK DE PUTTE-GOOSSENS, Korle-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIEPRIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Heklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Ileeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertenliën uil vreemde landen zich uitsluitend te wenden lol de Agencie Ilavas, te Brussel,32, Magdalen a Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Paris, 8 Place de la Bourse.) Guique suum. AALST, 1 OCTOBFR 1X92 Frankrijk. De redevoering van graaf d'Haussonville. Graaf d Haus- sonville's redevoering te Montauban, waarin hij de vlag van het monarchism in de hoogte heeft gehouden, en gezegd heeft dat de monarchisten den wensch des H. Vaders, om zich aan te sluiten bij de re publiek,niet kunnen beantwoorden,wordt in de pers nog steeds druk besproken. De vertegenwoordiger van den graaf van Parijs, om dit - eerbiedig verzet tegen eenen hoogeren wil uit te drukken zegde dat de vlag der royalisten zuiver is en zuiver blijven moet. Maar eenige oogonblikken later sprak hij over het Boulangism en van den toe- valligen cesar, die voor drie jaren den republiekeinen eene vrees heeft ingeboe zemd, waarvan de siddering nog is over gebleven. De Temps neemt den royalisten woord voerder bij de tong en vraagt op spot- tenden toon Hebben het geweten en het geheugen hem dan niets gezegd, niets herinnerd, niets verweten op het oogenblik, toen hij dien pijl afschoot En gelooft hij, dat de geheele wereld vergeten heeft, welke partij het was die dezen toevalligen Ce- sar heeft gevleid, aanbeden,verheerlijkt, die gèmeene zaak heeft gemaakt met den man van het zwarte paard, met verzaking van alle beginselen, van alle overleve ringen, van alle gevoel van eer der Fran- sche monarchie Hoe kan men met zulke herinneringen uit den jongslen lijd er ver volgens toekomen om te zeggen, dat de toekomst aan de getrouwsten, aan de fiersten zal zijn 1 Fier 1 De mannen die om de aanbe veling van Boulanger voor eene kandida tuur bedelden, of die met hem geheime samenkomsten hielden Getrouw Zij die verklaarden de republiek aan te nemen, waarvan hij het hoofd zou zijn, en dat wel na de brieven, die hij aan den hertog van Aumale geschreven had Zou het niet beter zijn geweest siee- nen van dien aard, die onvermijdelijk op uw eigen hoofd moeten neèrkomen, niet op te rapen Men mag over de republiek denken wat men wil, doch stellig is het dat de royalis ten de verwijtingen, die zij nu opdoen, niet gestolen hebben, 't Is zeer schoon over eene zuivere vlag te spreken, doch dan mag men nooit de sleepdragers zijn geweest van een Boulangeren M. Paul de Cassagnac die thans in zijne Autorité artikels schrijft om de katholie ken aan te zetten geen gehoor te geven aan de raadgevingen van den Paus en zulks in naam van 't monarchistische VAAI LORETTO. Historisch verhaal uit den tijd der overweldigiging van de Kerkelijke Staten in 1860. (4® Vervolg.) i Pater Sauvel is tc goed. Hij zegt ook dat gij met de beste voornemens be zield zijt, en u wilt voorbereiden om deel te maken aan het openbaar leven, en de verkeerde stellingen te bestrijden die men overal tracht te doen doordrin- gen. Inderdaad, dat is mijne bedoeling maar daar ik wel zie eene moeielijke taak te zullen op mij nemen, kom ik u, op raad van pater Sauvel, verzoeken mij met uwen raad en uwe ondervinding te willen behulp zaam zijn. Van herte gcerne, mijn jonge vriend maar zeg mij nu uwen naam ook. want pater Sauvel spreekt slechts over den brenger dezes. Ik heet Alfonso Aldobrandino, cerwccrdc. Aldobrandino - riep de kluizenaar uit. met eene verwondering die hij tc laat trachtte te verher- gen. Kent gij misschien mijnen vader was de vraag. i Ik heb hem somwijlen gesproken, maar heb het princiep, vergeet dat hij in één comiteit heeft gezeteld met den communard Ro- chefort Duitschi.and. Prof. Virchow, vreest geen gevaar voor cholera meer te Berlijn. Hij zegt ook dat de proefneming van Stanhope van nul en geener weerde is onder wetenschappelijk oogpunt. M. Stanhope is woensdag te Hamburg uit quarantaine gekomen en men heeft hem een volledig gezondheidspas gegeven. Hij zegt op volledige wijze de degelijk heid der inenting Haffkine bewezen te hebben. Oostenrijk. De tijding als zou von Caprivi samen met den keizer te \Veenen verwacht worden, is valsch. Het bezoek van Wilhelm II aan Frans-Jozef heeft geen politiek karakter. Engeland. Katholieken en Pro testanten. Kiezing van den Lord- Mayor. Naar eeuwenoud gebruik vergaderden op Michaelmasday (Sint Michielsdag) livery-men of poorters der city van Londen, om over te gaan tot de aanstelling van den lord-mayor dei- hoofdstad voor het dienstjaar 1892-93.dat aanvang neemt op 9 november aanst. Na eene woelige zitting werd alder man Knill gekozen. De ultra-protestantsche partij stelde hem eerst eene reeks strikvragen en be streed hardnekkig de kandidatuur Knill, ofschoon deze alderman volgens rang van ouderdom aan de beurt was. De livery-mendie in de eerste ressort kiezen, benoemen tot lord-mayor den alderman Philipps, doch de schepenbank verbrak dit besluit en benoemde definitief M. Knill, die verklaarde katholiek te zijn en te blijven, zonder zijne prolestantschc medeburgers tc kort te zullen doen. Het verzet tegen M. Knill kwam hier uit voort, voornamelijk, omdat hij katho liek is en er op aandringt dat zijn aalmoe zenier een katholiek priester zij, terwijl hij weigert den dienst in protestantsche kerken bij te wonen bij de plechtige gele genheden, wanneer de poortersraad zich otlicieel daarheen begeeft. Eene dergelijke moeilijkheid werd ,tot hiertoe nog door geen enkelen lord-mayor opgeworpen. De verkiezing van M. Knill werd ont haald op toejuichingen en gefluit. Ook buiten Guild Hall had er eene woelige betooging plaatsde protestan ten gingen als razenden te werk eii'.wecr- al hoorde men den onverdraagzamen kreet van no pop mygeen papism I genoegen nog niet gehad hem hier in mijn verblijf te ontvangen. Indien ik zoo vrij mocht wezen, eerweerde, mij nen vader eens bjj u binnen te leiden Dit voorstel, hoe natuurlijk het ook was, braebt den kluizenaar in zichtbare verwarring. Hij wist namelijk dat Alfonso's vader de voorzitter der carbonaristische verecniging van Lorelto was maar daar hij moeielijk het verzoek kon afslaan, en hij daarenboven overtuigd was dat Aldobrandino toch niet in de kluis, zou ko men, antwoordde hij Het zal mij zeer aangenaam zijn u hier in gezel schap van uwen heer vader te mogen ontvangen. Zoodra mjjn vader uit Roomen is teruggekeerd, zal ik hem uwe vriendelijke uitnoodiging oveneggen De kluizenaar kon niet begrijpen hoe een carbonaro gelijk Aldobrandino, zijnen zoon aan de opleiding van Jesuielen had kunnen toevertrouwen, en hij vroeg i Blijft uwen vader nog lang te Roomen 1 Dal denk ik nietwant toen hij Loretto verliet, zcide hij mij dat het hem zeer speet mij reeds twee da gen na mijne terugkomst te moeten verlaten, maar dat de piicht hem gebiedend riep. Eventwel dacht hij bin nen korte dagen terug tc zijn. Toen ik hem vroeg welke zaken hem naar Roomen riepen, antwoordde hij enkel dat mijne meesters mij geleerd moeten hebben dat plicht boven alios gaal. Hij omhelsde mij met tra- neu in de oogen en vertrok. Mijn vader is zeer goed, niet waar Wat gij daar vertelt, bewijst het wel. Ik zeg den hemel iederen dag dank, mij zulk eenen uitstekenden vader te hebben geschonken. Hei is onbetwistbaar dat het lot van vele arbeiders verre is van benijdens waardig te wezen. Talrijk zijn dezen die moeten wroeten en zwoegen van het krieken van den dag tot zonsondergang en dit dikwerf nog in ongezonde werkhuizen en op gevaarlijke plaatsen. Kon het spreekwoord - Het loon ver zacht den arbeidbij hen dan nog toepassing vinden, maar neenwant velen zijn niet bij machte met hun karig loon hun talrijk gezin behoorlijk te voeden en te kleeden. Met welke liefde, met welk geluk zelfs zouden zij hunnen lastigen arbeid verrich ten, konden zij in de behoeften van hun gezin voorzien. Ongelukkiglijk, en waarom het niet bekennen, worden vele werklieden door zekere harlelooze en onmeedoogende kapitalisten, als werktuigen, als slaven behandeld. Aan die slaverny, aan die onmeedoo- gendheid moet een einde gebracht wor den. Die onrechtveerdigheid moet beteu geld worden. Indien het cliristene gevoel en de naas- stenliefde er aan te kortscbieten, indien het gezond oordeel machteloos blijft, dan blijft het de taak der regeering tusschen die kapitalisten en werklieden opto treden en de rechtveerdigheid te doen zegepralen, gelijk de Pauselijk Encycliek liet voor houdt. De overtuiging, de gezonde rede en de wet dit zyn, volgens ons, de drie wapens die moeten gebruikt worden tot de oplossing van 't maatschappelijk vraag stuk. Men voege daarbij nog eene broederlijke doch eene krachtdadige gemeenschap of verstandhouding tusschen de arbeiders die hoogst voordeelig wezen moet tot het bereiken der zoo gewenschte oplossing. Ziedaar de eenige ware en onfeilbare wapens. Wel dwaas zijn de werklieden, die, omdat hunne maatschappelijke staat ongunstig is, zich in de socialistische rangen gaan scharen. Hebben die menschen zich wel ooit de vraag gesteld Wat is het socialismus Wij gelooven het niet zij handelden meest zonder onderzoek. Tot hun onder richt, willen wij hen zeggen wat het socialismus is, Wat is dus het socialismus Het socialismus is eene school die de bestaande kristcne samenleving tot in De kluizenaar was een weinig verlegen. Moest hij den zoon waarschuwen tegen de afdwalingen des vaders Mocht hij schade aan het vaderlijk gezag toe brengen Ja, als bij overtuigd was dat Aldobrandino zijnen invloed op zijnen zoon ten kwade zou aanwen den maar deze vrees scheen weggenomen te worden door de gedachte, dat Aldobrandino zijnen Alfonso aan de Jesuleten ter opleiding had toevertrouwd. De kluizenaar werd uit zijne overpeinzingen getrok ken door de noorden van Alfonso, die hem zeidc i Mijn geestelijke leidsman heeft mij aangeraden, gedurende de rustdagen die ik bij mijnen vader door breng. niet werkeloos te blijven, maar mij inet goede lezing bezig te houden. Gij hebt mij met zooveel goed heid ontvangen, dat ik u durf verzoeken mij eenige boeken te leenen, want mijn vader heeft in der haast den sleutel zijner bibliotheek meógenomen. i Het zal mij altijd aangenaam zijn u van dienst te kunnen wezen. Ga binnen dan kunt gij op uw gemak de boeken kiezen die u meest aanstaan. Zij waren nauwelijks de kamer binnen gegaan, of er werd opnieuw aan de deur geklopt. Daar is mijn arme Silvio, zeidc de kluizenaar, terwijl hij naar dc deur ging, Maar daar h|j Alfonso niet van zijne edele daad geluigc wilde doen wezen, deed hjj de deur zijner bibliotheek toe. Alfonso, die druk bezig was met snuffelen in de boeken, bemerkte liet vertrek van den kluizenaar niet. Toen de kluizenaar de buitendeur had geopend, was hij ten hoogste verwonderd, in plaats van den ver wachten armen daglooner, den vader van zijnen jon- hare grondzuilen wel vernietigen. Geen God, geen godsdienst, geen huisgezin, geen eigendom meer, zietdaar wat op zijne vaan geschreven staat. En om tot de vernietiging der kristene samenleving te geraken moeten er stroo men bloeds vergoten en de wereld door 't vuur tot puin gebracht worden. En daarna zal er eene nieuwe samen leving gesticht worden, zonder God, zon der godsdienst, zonder huisgezin, zonder eigendomsrecht, in een woord, eene sa menleving in de welke de Staat de almach tige en elkeen koning wezen zal. Dus in die samenleving zal elkeen gelijk zijn, allen zullen 't bevel voeren en nie mand zal dus moeten gehoorzamen, want de gelijkheid zou anders verbroken wezen Talrijke dergelijke voorbeelden zouden wij kunnen aan balen,doch dees enkel, is voldoende om de dwaasheid der socialis tische leerstelsels, of liever, droomerijen te bewijzen. Wel dwaas zijn zij ook die al het getater der socialistische leiders over algemeen stemrecht, loonsverbetering, achturen- arbeid, regeling tusschen kapitaal en ar beid voorcomptante penningen aannemen. Dit is alles is maar bluf, woordenkramerij om de werklieden in hunne netten te vangen en ze dan later als werktuigen hunner eigene verhelling te gebruiken, in andere woorden, om langs hunne schou ders tot eereambten en goed bezoldigde posten te geraken. Maar het lot der arbeiders verbeteren, daar bekreunen zich de socialistische bel hamels zich zoo zeer meê als met oude manen die in de hoeken van de wereld gebergd worden 't is hun eigene lot alleen dat zij verbeteren willen. Ten andere, Bebel, getuigde het in 1891 op 't socialisten congres te Brussel. Ik wil er wel in toestemmen het lot der werklieden te verbeteren, riep hij uit, maar enkel met het inzicht van ze w te versterken in den strijd tegen de bestaande kristene samenleving. - Is dat klaar en duidelijk genoeg De socialistische leiders willen dus, zoo Bebel zegde, het lot der werklieden niet verbeteren uit liefde, uit genegenheid, oin der wille van de rechiveerdigheid, maar om er hunne werktuigen van te maken in den „strijd tegen de bestaande kristene samenleving. Dus, wij herhalen het de eenige wa pens om tot eene vredelievende oplossing der maatschappelijke kwestie te geraken, zijn do overtuiging, de gezonde rede, en do wet met bijvoeging eener kristene werkmansbeweging volgens de. voor schriften der Pauselijke Encycliek gen bezoeker aan te treffen den carbonaro Aldobran dino in persoon Vooraleer de kluizenaar van zijne verbazing beko- was, vroeg Aldobrandino, die overal rondzag, naar zijnen zoon. Verschooning. eerweerde, dat ik u ongevraagd kom lastig vallen maar thuis komende van eene reis, vernam ik dat mijn zoon u een bezoek nas gaan bren gen. Men heett u juist ingelicht, mijnheerik heb bet genoegen gehad uwen zoon te ontvangen. Ik wensch u geluk, vader Ie zijn van zulk eenen zoon. Gij zjjt zeer welwillend voor mijnen Alfonso zei de vader, die meer gevleid was met den lof voor zjjn kind, dan hij wel wilde laten blijken, i Ik vlei niet, mijnbeer. Waarlijk uw zoon heeft een edel hert en een goed karakter. Dat is ook niet tc verwonderen, als men weel welke leermeesters hij heeft gehad. Ik kan u slechts geluk wensthen, mijn heer, dat gij het denkbeeld hebt gehad hem aan zulke meesters toe tc vertrouwen. Kent gij die meesters dan, eerweerde. Pater Sauvel, direkteur van het collegic to Pannes is een mijner beste vrienden. Waarlijk Wij Ziju lange jaren onafscheidelijke vrienden geweest.... Maar verschooning dat ik van mij zelven spreek. Ik vrees van uw geduld misbruik te maken. Zoudt gij de goedheid willen hebben m(j te zeggen waar... Op dit oogenblik werd er opnieuw geklopt. Veroorloof mij een oogenblikje, i vroeg de klui- Seiiant'ComiiÜRiu. Dc commissie vergaderde Woensdag ten 1 uur, onder voorzitterschap van M. den baron 't Kint de Roodenbeke. Al de leden waren aanwezig, behalve M. de ridder Descamps-David, die zich had doen verontschuldigen wegens onge steldheid. Verschillige leden namen de verdediging van het tegenwoordig stelsel van benoe ming der senateurs. Zij bestreden vooral het gedacht van de twee Kamers te doen benoemen door een verschillend kieskorps, evenals het stelsel van de vertegenwoor diging der belangen, dat zij als niet prac tise h beschouwen. Een hunner zou enkel aannemen dat men kiesbaar maakte over 't geheele land P' rsonen die eenen minderen cyns betalen, die op de volledigende lyst van zekere provincies voorkomen en dat men er eenige klassen van kiesbaren bijvoegde, gekozen naar den maatstaf van hun ambt of van hunne bekwaamheid. Een ander lid zou de vermindering van den cijns aannemen, doch niet lager dan 1500 fr. Een lid ontwikkelde de beweegredens aan zijn voorstel tot benoeming van den Senaat, naar de manier van Frankrijk. Redenaar zou echter willen dat de sena torial kiezers worden benoemd door de gemeentekiezers en niet door de gemeen teraden, want anders zou men politieke vooringenomenheid bij alle gemeentekie- zingen aan den dag leggen. Andere leden doen uitschijnen dat de fransche Senaat geenszins de beknibbe lingen verdient van achtbare vorige spre kers. Een lid, dat vroeger het gedacht ver wierp den Senaat door een ander afzon derlijk kieskorps te doen benoemen, ver klaart thans meer en meer over te hellen naar een stelsel in den aard van het fran sche. Hij voorziet de afscliafllng van den kiesbaarheidcyns, die geene voldoende waarborg meer is. Beter is het die waar borg te zoeken in de samenstelling van het kieskorps. Een lid verdedigde de geheele afschaf fing van den kiesbaarheidcyns,als gevende geen enkelen ernstigen waarborg. De toekomende zitting heeft plaats dijnsdag aanstaande. Onderzoekingen zijn er gedaan in Enge land, Duitschland en Frankrijk over de voorwaardèn van eene goede voeding. Proefnemingen hebben de verkregen uit slagen bevestigd. zenanr, en hij ging dc deur openen. Ditmaal was hij in zijne verwachting niet bedrogen: Het was Silvio -Baccello. Dc kluizenaar drukte «ten aruicn man de band en zei stillekcns. AUes is iu orde ik heb liet gevonden. Maar ik kan u hier niet spreken. Wilt gij ei ns met mij moe gaan i Mijnheer, zei de kluizenaar tot Aldobraudino, sta mij toe eene zaak af te doen die gcenen uitstel lijden kan Volgeerne. Dank u, en de kluizenaar nam den daglooner mede naar zijn teuntje, waar hij hem deu pak ter hand stelde. Terwijl hij den eenvoudigt-n hoer uitlogde waar hij generaal de Tingreniont vinden kon, aan wien hij het pakje moest geven en op wiens antwoord hij moest wachten, werd al wederom aan de deur ge klopt. Daar Aldobrandino den kluizenaar niet zag komen want deze had in den tuin het kloppen niet kunnen hooren, besloot hij zelve maar eens open te doen Hij stiet ecHen kreet van verrassing uit, toen hij den bezoeker zag Beppo Sella, gij hier? riep hij uit. Ja, ik kwam u zoeken 1 Wat is er dan wel gebeurd Iels van groot belang, waarover ik u dadelijk moet sprekon. Alfonso, die de stom zijns vaders herkend had.bad de deur der bibliotheek half geopend maar loon hij hem met eenen vreemdeling zag. bleef hjj stil. Niet goed wetende wat te de-n, bleef hij «aar hij was, om Er is bewezen, dat hét voor een goede gezondheid noodig is, dat de voeding afge wisseld wordt en dat een volwassen mensch, die gewone werkzaamheden ver richt, alle dagen 12 tot 20 gram stikstof en 250 tot 375 grant koolstof opneemt. Zwaarder werk eischt eene veel grootero hoeveelheid stikstof, welke, in sommige gevallen, tot 40 gram stijgt. Deze cijfers en de voedende waarde van zekere voedsels kennende, kan men het noodige minimum eener goede voeding berekenen. Ziehier, volgens de onderzoekingen van een scheikundige den uitslag van de ont leding der voornaamste voedingstoffen. GHAMMEN GRAMMEN STIKSTOF. KOOLSTOF 1 kilo tarwebrood bevat 11,2 294 roggebrood 22 320 met zemelen 42 320 ossevleesch 30 100 spek 12 610 visch 23 100 eieren 25 300 melk 8 G8 chocolade 30 110 droge erwten 40 350 witte boonen 71 384 boonen 32 360 ryst 40 384 aardappels 2 75 groen 4 162 kaas 34 345 Het is op die gegevens.dat het voedings stelsel der land- en zeelegers gegrond is. In vredestijd bodraagt het voedings stelsel van den Eugelschen soldaat 19,3 grammen stikstof en 440 gr. koolstof. In oorlogstijd is liet 25 gr. stikstof en 560 gr. koolstof. De voeding van den Fran- schon soldaat is berekend op een grond slag van 20 gr. stikstof en 310 gr. kool stof; die de zeelieden van de vloot op 26 gr. stikstof en 410 gr. koolstof. De aardappel is van al de eetwaren de minst voedzame. Men zou 10 kilos aard appelen behoeven, om .aan het lichaam do noodige hoeveelheid stikstof te leveren. Het roggebrood is zeer voedzaam, maar véle magen kunnen het niet goed verte ren Het tarwebrood is uitmuntend, onge lukkig, onder voorwendsel van hel witter te maken ontneemt men er de zemelen aan, die eene aanzienlijke hoeveelheid stikstof bevatten. Frisch vleescb is te duur om regelmatig te kunnen treden in het voedingsstelsel van alle familiën. Maar zekere bewaarde vleeschsoorlen vervullen al de vereischte voorwaarden onder het oogpunt van smaak en hoeda nigheid. Men kan geene moeite genoeg doen om ze in de voeding des volks te brengen. Droge visch is insgelijks een goedkoop en hoogst aanbevelenswaardig voedsel. Dan heeft men erwten, boonen, rijst, maïs, waarvan de prijs niet hooger het gesprek niet 1e stooren, en de jongen hoorde toen uit de onderhandeling het volgende Het moet inderdaad wel iets van belang zijn <!at u naar Loretto drijft, reide Aldobrandino. Ja, niet waar. cn dat ik u daarvoor tot zelfs bij den kluizenaar kom zoeken f Een dwaas gedacht een carbonaro die generaal de Lamoricière moet vermoor den in de kluis van l.oretto Stil. men zou ons misschien kunnen hooreu. Aldobrandino zag overal rond, maar daar hjj niets bespeurde, wendde hg zich weder tot Beppo Sella, die hem zcide Ik geloof dat hel voorzichtiger zal wezen ons ge sprek elders voort tc zetten maar dit kan ik u reeds zeggen binnen twee dagen zal de Lamoricière Toor- bij Gaste llidardo komen, «aar hjj eenigen tijd in e«ne boerderij zal verblijven. Haar kunt gij uwen eed hon den, dien gij voorden Oppersten Raad hebt gedaan. Zorg dal gjj uwen ponjaard slijpt. Groote God, zuchtte Alfonso doodsbleek maar de beide medeplichtigen, die geheel vervuld van de ge dachte anti hunne misdaad, samen de deur uitgingen hoorden dien zucht niet. Mijn God, mijn God, welk een vreeselijk geheim! Mijn vader een carbonaro, een moordenaar van den verdediger des Pausen Hat is onmogelijk Heer, ontferm U over mijnen armen vader Tcrwgl Alfonso lag te bidden en te weenen, trok zjjn vader met Heppo Sella, aan wiens booze inblazin gen hij geheel en al gehoor leende, recht naar Castel- fidardo. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1892 | | pagina 1