42 jaren geleden. Een en ander. Allerhande nieuws. Het kadastraal inkomen van den grond, waarop het huis staat, en dit van liet be lendend land door den bewoner in gebruik, mogen, voor de berekening der waarde, mei het kadastraal inkomen van den be bouwden eigendom, bijeengetrokken wor den, volgens de regels, door de wet vast te stellen. 0. Voorstel van den heer Hans- sens. Referendum Bij art. 26, de volgende paragrafen voegen. De koning heeft het recht, onder voor waarden van inachtneming van art. 04 der grondwet, aan de raadpleging van het kieskorps elke wet, door de Kamers aan genomen, te onderwerpen 1° Als zij het niet door beiden of door eene van haar dan met eene meerderheid beneden de zes tienden der deelmakende leden is geweest, en als vier tienden ten minste der leden van elke, deze raadple ging vergen. 2° Als wanneer de raadpleging tegelijk door drie provinciale raden en door ge meenteraden eener bevolking van ten minste 500,000 inwoners wordt gevraagd. 3° Of als deze vraag door gemeentera den, vertegenwoordigende ten minste een millioen inwoners, gebeurt. De bevolking wordt volgens de laatste algemeene optelling berekend. H. Voorstel van den heer Hans- sens. Algemeen stemrecht. Art. 47, als volgt te wijzigen. De Kamer der Volksvertegenwoordi gers bestaat uit afgevoerdigden, reeht- si reeks gekozen door het algemeen stem recht der burgers, die de voorwaarden van ouderdom en verblijf bezitten, door de kieswet vastgesteld. De wet duidt de reeksen burgers aan, bepaald of tijdelijk om reden van onwaar digheid of onbekwaamheid uitgesloten. Zij mag de uitoefening van het kies recht niet van voorafgaandelijke besta- tiging van bekwaamheid afhankelijk maken. 1. Voorstel van den heer Hans- sens Kiesbaarheid voor den Senaat. Art. 56. Om Sena te ur gekozen te wor den en te blijven, moet men 1° Belg zijn door geboorte, door ver kiezing of ingevolge de groote inburge ring. 2" Zijne staalkundige en burgerlijke rechten bezitten. 3° In België woonachtig zijn. 4° Ten minste 40 jaar oud zijn. J. Voorstel van den heer Hans- sens. Vergoeding aan de Senators, Art. 57. De Senators genieten, voor Kamer- of' commissiezitting, eene vergoe ding van 30 frank. Die Brussel of de voorgeborchten niet bewonen, ontvangen de teruggaaf hunner reiskosten, berekend volgens den officiee- len tarief, van af de plaats van hun ver blijf. tot in de hoofdplaats. K. Voorstel van den heer Hans- setis. Kiezers voor den Senaat. Dit voorstel duidt de kiezers aan, welke den Senaat zouden noemen. Het bevat 23 reeksen, bevattende bekwaamheidskie zers, die hooge ambten vervullen of heb ben vervuld, leden van geleerde korpsen, dragers van diplomas van het hooger onderwijs, officiers van af den graad van kapitein, de bedienaars der eerediensten van af de pastoors vertegenwoordigers van bande s- nijverheids- en landbouw instellingen, al de personen, die 100 frank lasten betalen. Hoevele andere voorstellen er nog zul len neergelegd worden dat blijft een raad sel. Hun onderzoek en hunne bespreking zullen veel tijd vergen, doch het is te hopen d:it uit dezen overvloed zal voortspruiten dat men zich eindelijk onderling zal verstaan. Alle stelsel moet in aanmerking genomen en grondig onder zocht worden. In eene zoo gewichtige zaak mag in T belang des lands, geen voorstel zonder onderzoek worden afge wezen. Wederzijdsche toegevingen inge geven door belanglooze vaderlandsliefde en oprechten politieken geest zullen er onbetwistbaar uit voortspruiten en aldus de verlangde herziening verzekeren tot heil des volks. Dijnsdag, 11 October, was het 12 jaren geleden dat Louisa-Maria, de eerste koningin der Belgen, gemalin van Leo pold I en moeder van den tegenwoordigen koning, te Oostende stierf. De ouden van dagen zullen zich nog herinneren welke slag België trof toen de vorstin stierf, ter eere van wien een dichter zong Waar is de bloem der vrouwen. Die eens haar mocht aanschouwen, Van gade en troost omgeven, En die als vrouw en moeder daar. Voor ganseh een volgend leven Geen voorbeeld vond in haar Louisa-Maria was vier jaren oud, toen in haar reeds het karakter ontlook, dat haar later de Welbeminde zou doen lieeten. Door eene heldhaftige moeder, koningin Amélie, in de deugd en in de weldaad opgevoed, vond zij toen reeds geen grooter genoegen dan dagelijks bij eene oude. gebrekkelijke vrouw troost en onderstand te gaan brengen Op 20jarigen ouderdom, den 0 Augusti 1832, trouwde zij koning Leopold I. Dit huwelijk was voor België de grond slag van zijn toekomend geluk. Louisa-Maria beminde de kunst en hare teekeningen en waterwerftafereelen ge tuigden van veel talent. Het kasteel van Laeken was haar geliefkoosd verblijf. Daar las zij de letter kundige werken, die in Engeland en Frankrijk verschenen, daar overliep zij dedagbiaden, besprak zij de gebeurtenis sen en onderhield zij de Engalsche en Fransclie correspondencie, zonder ooit voor hare brieven een brouillon gereed te maken. Haar vlugge geest en uitgebreide ken nissen gaven haar de middelen, om de opvoeding barer kinderen met de meeste zorg na te gaan. Haar eerste zoon Lodewjjk-Philips- Leopold, stierf op 16 Mei 1834. Vervolgens schonk zij het leven aan den tegenwoordigen Leopold II, aan den graaf van Vlaanderen en aan de ongeluk kige prinses Charlotte. Achttien jaren lang had zij de liefde der Belgen verdiend en ook gewonnen maar de gebeurtenissen van 1818 hadden hare gezondheid geschokt, haar hart verscheurd. Hoe sterk haar gemoed ook ware, toch verkwijnde zij, tot zij in 1850, den 11 October te Oostende stierf. - Hare dood was heilig als haar leven,- zegde de koning. En hij sprak de waarheid. Hare nage dachtenis blijve in zegening. (Handelsblad.) Do herziening in de Conservatieve Vereenigingen. De Bond der Conservatieve Vereenigin gen heeft maandag namiddag te Brussel eene vergadering gehouden. De afgeveerdigden hebben de verschil- lige voorstellen der verandering van het kiesstelsel onderzocht. M. ile Smet de Naeyer woonde de zit ting bij. Op 't einde der zitting heeft M. Woeste, voorzitter, op nieuw de vereenigingen aangezet, zich bezig te houden met de her inrichting, welke hen, door het uitbreiden van het kiesrecht, zal worden opgelegd. Het comiteit van Brussel heeft over eenige dagen over de hervorming beraad slaagd. Het verklaard zich in gi ondbegin voor het algemeen gemaakt stemrecht, met 25 jarigen ouderdom als minimum en 2 jaren verblijf. Wij treffen, zegt De Mechelschc Courant in een Brusselsch blad een paar opmerkingen aan aangaande de Mechelsche burgerwacht, die wij alles zins bijtreden - De burgerwachten van Mechelen kregen deze week een berichtje, mei dende dat la commission a l'hon- neur de faire connattre h la garde que te concours de tir, etc., etc, alles in 't Fransch alleen. Zijn er enkel franschsprekende Mechelaars in uwe burgerwacht, heer - Major-Président Emile Bemaerts en - Mossieu le Sous-lieutenant-Secré- - taire, Robei-t Peelersse 1 Zouden die heeren ons tevens den Fransehen volzin willen uitleggen. Tous les membres de la Garde civique malinoise pourront s'y présen ter aux heures susdiles, en pétite tenue kêpi et cartouchière) ET POUR MM. LES OFFICIERS, SA AS TRE- FLES. Waren we in de plaats der opstellers van bovenstaande gekheid, we gebruik ten voorlaan onze moedertaal. Dat zou misschien wat minder chic, wat minder comme il faul zijn, maar zo zouden zich ten minste niet belachelijk maken. 't Is al zoo sterk als destijds hier te Aalst - Tir international offert aux Gardes Civiques du Royaume. - Aliddcl tegen den kink- lioetd. Een Duitsch dokter, wiens naam in de geneeskundige wereld een goe den klank heeft, deelt mede, dat het ont smetten met zwavelig zuur van het vertrek of kamer, waarin zich een kinkhoestlijder bevindt, de hoestaanvallen schier onmid dellijk doet verminderen. De zieke uiocst 's morgens schoon linnengoed en schoone kleederen aantrekken en dan de zieken kamer met een ander vertrek verwisselen. In de ziekenkamer verbrandt men dan op eiken kubieken meter inhoud 25 gram zwavel, en laat men, na het beddegoed, de kleeren enz. doelmatig uitgesproeid en opgehangen te hebben, gedurende vijf uur zwavelig zuur dampen. Kunst om gelukkig to lo- ven. Twee uren wandelen per dag. 's Nachts zeven uren slapen. Opstaan zoo haast ontwaakt. Werken zoohaast gij op zijt. Drinken als gij dorst hebt. Spreken als het noodig is en slechts de helft zeggen van hetgeen ge denkt. Slechts dit schrijven waaronder ge uwen naam durft zetten. Niet verder springen dan uw stok lang is. Nooit vergeten dat anderen op u zullen rekenen, doch rekent zelve op niemand. Het geld schatten voor wat het waard is het is een goede knecht maar een slechte meester. Niet gaan tot de vrienden maar de vrienden tot u laten komen en niet vergeten dat een ware vriend meer waarde heeft dan de schat ten der wereld. Oog of Mond 2 De mond is zonder twijfel het sterkst sprekende deel van het gelaat, waarnaar men iemands doorloopende gemoedstemming kan be- oordeelen. Alle gelaatkundigen herkennen terstond aan de dikke, zware lippen den zinnelijken mensch aan de dunne lippen den zelfzuchtigen gierigaard aan den vasten, breeden, welgevormden mond den degelijken man, die vasthoudt aan zijn genomen besluiten weet wat hij wilaan de smalle kaken en de berende, onvaste lippen den weifelaar en den kortzichtige den domkop aan zijn vochtigen, open mond Hierin is geene vergissing mogelijk in grond moge er verschil zijn, in beleeke- nis niet. Het oog kan niet beschouwd worden als eene zekere aanduiding van iemands karakter. Het is te vatbaar voor den invloed van indrukken en gevoelens van den oogenblik en daarbij is zijne uit drukking te zeer afhankelijk van de vor ming der wenkbrauwen, van de werking van het licht en van den toestand van het. geheele lichamelijke stelsel. De kleur van het oog geeft evenmin iets te kennen om trent iemands karakter als zijn min of meer fijne samenstelling. De grootte noch de geJaante zijn vertrouwbare aanwij zers, daar zij eenvoudig afhankelijk zijn van klimaat, ras en gewoonte, terwijl schitterende, doffe en vochtige oogen ge volgen zijn van lichamelijke gesteldheid of voorbijgaande indrukken. Rcchterlifl* lti-onijk. Voor 'nen eierkoek. Een sergeant der grenadiers, die bij den eantienhouder geen crediet meer had, zond met een bon waaronderhij den naam van den sergeant major plaatste, om eenen eierkoek, twee boterhammen en pot koffiie. Dit lukte en twee dagen nadien zond hij om een nieuwen eierkoek. Ofschoon de eantienhouder betaald werd, heeft de krijgsraad den sergeant verooitleeld tot 6 maanden gevangenis en een jaar correctiesfraf. Dat is nog al grof, voor 'nen eierkoek Wettelijke besluiten. AalHl-mnpelplaalH. Bij koninklijk besluit van 2 October zijn al hier eene stapelplaats en een douanenbu- reel ingericht. De bestuurraad dezer stapelplaats is samengesteld uit de heeren Leo Gliee- raerdts, Schepen, Meert-Schuermans en F. De Hert, Gemeenteraadsleden onzer stad. Aalst. Sterfgeval. Een be roemd man in zijn vak is alhier zondag 11. in den ouderdom van 71 jaren overleden, namelijk, Victor Schoon, den gekenden kweeker van konijnen van groot ras. Schoon werd oin zijn puik ras en buiten gewoon groote konijnen in talrijke ten toonstellingen in België en in ook vreem de landen bekroond. In Engeland, in Frankrijk, in Duitschland, in Oostenrijk, in Rusland, in Turkije, zelfs tot in Ame rika verkocht hij konijnen van groot ras. Geene maand verliep bijna zonder dat er hem uit een dezer landen naar konijnen gevraagd werd. In zijn vak was hij een wereldberoemd man. Victor Schoon was een groote ken ner, een man gekonfijt in zijnen stiel met hem zal naar alle waarschijnlijkheid de kweekerij van groote konijnen ver dwijnen, want, naar men ons verzekert, is hij met zijne geheimen de eeuwigheid ingetrokken, H. R. I. V. Gevecht le Herzele. Maandag nacht heeft in eene herberg van Herzele een bloedig gevecht plaats gehad. Twee jongelingen waren voor eene on beduidende oorzaak in twist geraakt. Een hunner bekwam in den schouder en in do beenen verscheidene messteken, zoodat hij stervende naar zijne woning werd ge bracht. De moordenaar is gevlucht. Iïinders. Sedert eenige dagen werd de herberg der echtgenoten Maen- hout, aan den steenweg gelegen te St-Joris-Ton-Distel, door drij vreemdelin gen aan de gemeente dikwerf bezocht, en zij zaten er dan te vezelen. Des avonds vooral zag men hen in de nabijheid der herberg rond zwerven, doch zich telkens uit de voeten makende als er hen iemand te nabij kwam. Maandag avond bezochten zij de her berg als gewoonte, speelden er met de kaart en vertrokken, rond 10 ure. Nog maals hadden zij zitten te vezelen, doch de herbergier zag er geen kwaad in. Na 't vertrek der drij vreemdelingen sloot Maenhout zijn huis en trok naar bed. Rond een ure werd Maenhout gewekt door een zonderling geruchthet scheen hem «lat eene deur werd geopend. Hij ging de zaak onderzoeken doch bemerkte niets onradig en legde zich opnieuw te bed tot zijne vrouw zeggende er is niets. Nauwelijks had hij deze woorden uit gesproken of 3 kerels sprongen de slaap kamer binnen, wierpen zich op 't bed en bonden man cn vrouw met sterke koor den zoo vast dat ze zich bijna niet verroe ren konden. De dieven dwongen onder doodsbedrei gingen aan Maeuhout zijne sleutels af, openden den koffer en stolen eene som van duizend franks en eenige kleine voorwerpen, waarna zij de vlucht namen. De op hun bed gebondenen riepen dan om hulp en werden door geburen gehoord die hen uit hunnen benauwelijken toestand verlosten. De gendarmerie werd verwittigd cn de dieven achtervolgd, Na weinige uren waren zij aangehouden. Deze dieven waren in 't bezit van verscheidene zak uurwerken waarschijnelijk de vruchten van vroegere diefstallen alsook van hel geld geroofd bij Maenhout. De drie dieven werden herkend het zijn inwoners van Beernem. Zij werden naar 't gevang van Brugge overgevoerd. De Koning zal te Oostende blijven tot 20 of25 dezer maand. Dan vestigt hij zich te Brussel, om nu en dan naar de zee terug te keeren. Het winterpaleis te te Oostende wordt in gereedheid gebracht. Ontploffing en brand te Brussel. Een man bijna gedood. Zaterdag avond rond half 6 werd de Beenhouwers straat, te Brusselin opschudding gebracht door het geroep brandbrand geuit door eenen jongen man, die uit de droge rij van M.Thiry gevlucht kwam. Op hetzelfde oógenblik zagen de voor bijgangers vlammen opstijgen uit de kel dergaten van het huis. Zij gaven het alarm en M. Allo. bevelhebber der pompiers, die in een nabijgelegen koffiehuis zat, naar buiten snellend, zag eenen man, die, geheel van vlammen omringd, door de straat vluchtte. M. Allo rolde hem over den grond, om zijne brandende kleeren uit te doovcn en droeg hem, geholpen door andere perso nen vervolgens in de herberg. Terwijl eene dame en verschillige ande re personen, de gekwetsten verzorgden, werden er maatregels genomen, om den ontstanen brand te blussen. Deze was veroorzaakt door de ontploffing van een vat benzine. De trap had reeds vuur gevat en de bovenverdiepingen, alsook een vergaar bak van pet rooi waren bedreigd, en het kostte veel moeite om den snellen voort gang van het vuur te beletten en de groote rampen te voorkomen. Twee andere personen werden nog gekwetst en de schaè is aanzienlijk. De toestand van den jongeling is hope loos. Indien hij het leven behoudtzal zijne genezing zeer lang duren. Een peerdenscheerder van Brussel, die sedert lang slecht met zijne vrouw overeen kwam, heeft gepoogd haar met eenen revolver dood te schieten. Daarna heeft hij zich in den kelder eenen kogel in de borst, eenen in de keel en eenen in het hoofd geschoten. Zijn toestand is hopeloos de vrouw heeft geen letsel bekomen. Dronkenschap schijnt de eerste aanleiding tot dit drama te zijn. Drie kerels te Brussel die er op uit waren de bezoekers dor openbare ver koopzalen van hunne portemonnaies te ontlasten, zijn op slimme wijze in de listen gevangen. Èene dame stak op zichtbare manier een leegen portemonnaie in den zak en nam plaats tusschcn de drie ver dachten. Het duurde niet lang of zij beten in het aas, doch even rap had men een hunner bij den kraag. Voor eene wedding. Een inwo ner van Rijsel had gewed dat hij in artii- list gekleed door Belgie zou reizen, naar de Sinte Elisabelhkazerne te Brussel, zou gaan, en zich daar zelfs een peerd doen bezorgen, zonder in het minst veronrust te worden. Hij schafte zich eene witte broek en eene tuniek van adjudant aan. Bij gebrek aan een hoofddeksel, zette hij eene pom pierspolitiemuts op. Zoo toegetakkeld kwam hij te Brussel aan. Daar hij echter eenige malen zijne keel had gebluscht, landde hij, in dronken toestand, in de kazerne aan. Hij deed den officier der wacht roepen en vroeg hem een peerd. De officier deed hem voor alle antwoord in de politieka mer steken. Daags nadien moest hij zijnen naam en hoedanigheden opgeven en maandag ver oordeelde de rechtbank van Brussel hem voor het onwettig dragen van uniform tot 500 fr. boete of 3 maanden gevangenis en voor dronkenschap tot 15 dagen ge vangenis. Schandaal in de militaire we reld. Gevecht tusschen eenen kolonel en eenen onder-officier. De Indé- pendance maakt melding van een feit, zooals men er wellicht in de annalen van het tweegevecht tot nu toe nog geen aan trof. Het eerste bedrijf ervan speelt te Wee- ncn en het laatste te Brussel. Een jonge onderofficier van het Oosten- rijksch leger had, ten gevolge der plege- rijen van zijnen kolonel, het regiment moeten verlaten, om te ontsnappen aan eene tuchthuisstraf. Hij vestigde zich tij delijk te Brussel. Maar weinige dagen nadien kwam de kolonel waarvan hooger spraak is, graaf X. geheeten, ook te Brussel. I)e onderoffi cier vernam dit en hij besloot zich te wre ken. Hij wachtte zijnen overste aan het hotel af, sprak hem in hevige woorden aan, schold hem uit voor lafaard en daagde hem in tweegevecht. De kononel wei gerde. Dit geval was tamelyk kalm doorge gaan, doch de onder-officier, hiermede niet tevreden, zond naar graaf X. twee getuigen en deze verzochten hem insge lijks twee personen aan te duiden, met welke zij konden onderhandelen en het tweegevecht, dat thans onvermijdelijk scheen, te regelen. De graaf zond inderdaad getuigen, doch weigerde tevens met hoogmoed te vech ten. De onder-officier door woede vervoerd, kwam nu in de vertrekken van den kolo nel en bracht hem in tegenwoordigheid der gravin, drie slagen met de karwats toe. Verschrikt door di<n onverwacliten j aanval riep de gravin om hulp, zoodat het personeel van het hotel den kolonel kwam ontzetten. Vervolgens zond de onder-officier eenen brief naar de officieren van zijn regiment, I waarin hij het voorgevallene verhaalde, f Ten gevolge eener gezamenlijke klacht j van de officieren zou de Oostenrijksclie minister van oorlog voornemens zijn den kolonel af te zetten. Men begrijpt dat dit feit veel opschud ding in de militaire wereld maakt. De weerklank te Weenen zal niet minder ge rucht maken. De verjaagde werklieden. Zie hier, volgens de Patriote eenige bijzon derheden over de mijnwerkers, die door hunne verdraagzame Fransche broe ders verjaagd werden. Het getal dier werklieden is ongeveer 750, waarvan er 65 toehooren aan het arrondissement Ath. 50 aan de gemeente Bernissard, 68 aan het arrondissement Charleroi, 460 aan Bergen, 155aanQua- regnon, 55 aan Hornu, 70 aan Boussu, enz. De geweldpleging, waaraan de werk lieden bloot stonden, zegt het verslag aan den minister, waaruit deze bijzonderheden genomen zijn, bestonden uit beleedigin- gen, bedreigingen, slagen, ruilenbreke- rijen, vernieling van meubelen en afslui tingen. Meest al de verjaagden zijn slachtoffers van die brutaliteiten geweest. Eenigen konden hunne meubelen meènémen, doch aan anderen was dit niet mogelijk. Som migen zagen de hunne zelfs in hunne vlucht verbrijzelen. Uit hetzelfde verslag blijkt dat in Henegauwen bijna 1700 Fransche werk lieden arbeiden. Het kind der echtgenoolen R. te Gent, kreeg bij het noten eten, een stuk in de keel, dat het niet doorgeslikt kon krij gen. Ondanks de spoedige hulp kon men het stuk noot niet uit het keelgat halen, zoodat het arme kind na eenige minuten door verstikking stierf. Gevecht met eenen hond. De melkboer, Frans Nagels, van den Boom- schensteenweg, te Antwerpen, werd Zondag morgend aan de deur van een huis der Lepelstraat, waar hij belde om melk te leveren, aangevallen door eenen hond, die op den dorpel lag. Het dier beet hem eerst in de hand en toen Nagels den hond eenen stamp gaf, viel deze hem opnieuw aan en bracht den man eenen beet in 't gelaat toe. Dan sprong het verwoedde dier op de melkkar van den boer, maar op hetzelfde oogenblik kwam een 14jarige knaap, Jan Pots, voorbij. De hond vloog weèr van de kar af en beet ditmaal den jongen in de linkerhand. Op het geroep der slachtoffers kwamen er andere personen toegesneld, die het dier met eenen strop wisten te vangen. Terwijl de melkboer en de jongen naar het gasthuis werden gebracht, om ver zorgd tc worden, bracht men den hond naar het slachthuis, Kofjïedieven. Jacht op de Schelde.Twee Dendermondsche schip persknechten, gebroêrs, hadden Zaterdag 30 kilos koffie gestolen aan boord der schuit van hunnen patroon. Met eene boot waren zij naar de Cocke- rillkaai geroeid, waar zij door de politie werden betrapt. Dadelijk sprongen zij opnieuw in de boot en roeiden terug naar hun schip, De Twee Gebroeders, waar zij weldra door de politie met eene andere j roeiboot werden opgevolgd. De agenten doorzochten het vaartuig en vonden de twee dieven,verborgen onder eenen hoop zakken, op gevaar af van te verstikken. Beiden werden aangehouden. Zij be kennen den diefstal gepleegd te hebben, doch beweeren den zak met koffie in de Schelde te hebben geworpen. Wildstroopersdrama. Ver scheidene wildstroopers nemen sinds eenigen tijd, den maanschijn te baat, om op de gronden der Godshuizen tusschen Wachtebeke en Zelzate op loer te liggen. Tot nog toe waren zij aan de wachters ontsnapt, maar deze laatsten, vergezeld van de gendarmerie van Zelzate en van de jachtwachters der naburige eigendom men, richtlener den nacht van zaterdag tot zondag eene nauwkeurige bewaking in. Weldra zagen zij twee wildstroopers met geweren gewapend, die zich op loer legden. Twee wachters sprongen naar hen toe De Wulf, w achter der godshui zen en Van Asscl, jachtwachter van den heer notaris Deschluis. Terwijl De Wulf eenen der wildstroopers aanhield, schoot de andere zijn geweer af op Van Assel en verbrijzelde hem de rechter hand. De Wulf liet. alsdan zijnen gevangene los en liep den gekwetste ter hulp. Alzoo konden de twee wildstroopers de vlucht nemen. Doch de wachters meenen de plichtigen te kennen. Brand te Gomzé. Op het groot domein van Gomzé, (Luik), toebehoorendc aan M. de Spirlet, berstte een hevigen brand uit. De hoeve was zeer afgelegen, zoo dat alle hulp te laat kwam. Drie peerden waren reeds in de vlammen omgekomen, toen men in het brandende gebouw eenen knecht zag, die vruchteloos poogde te ont komen cn dien men onmogelijk hulp kon bieden. Eindelijk zag men hem in den vuurpoel vallen. Men heeft slechts zijn ijselijk ver koold lijk terug gevonden.

De Denderbode | 1892 | | pagina 2