Nieuwe Vischmarkt. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. Het merk moei staan op al de vouwen, welke elke zegel vereenigt, en voorname lijk op de vier vouwen die onder üet mid denzegel met eikanderen verbonden zijn. Hoe overvoorzichtig die voorzorgen ook mogen schijnen, zyn zij echter noodzake lijk, om den inhoud der verzekerde brie ven te vrijwaren. Het publiek wordt ver zocht ze in acht te nemen, om elke weigering van aanneming van wegede postkantoren te vermijden. (Monitew-j Men weet dat de regeering in proces ligt met de eigenaars der puinen van de abdjj van Villers. De regeering wil die puinen onteigenen om reden van openbaar nut. De eigenaars vragen echter 150,000 fr.. 't goevernement wil er slechts 100,000 geven. Vandaar proces, dat binnen eenige dagen voor de rechtbank van Nijvel zal worden afgehandeld. M.deBurlet denkt er in 't geheel niet aan deze schilderachtige puinen af te breken hij zal ze integendeel doen her stellen. L.il>ei-nleu op den buiten. 't Zijn veel liberalen die hoorende doof en ziende blind zijn. In den grond van hun hert ligt er nog wat rechtschapenheid, brandt er nog een sprankel goed gev;»el. Ze zouden schande spreken van het doelwit der vrijmetselaars, van het ware doelwit van het liberalismus moesten zij het kennen. Geen enkel zou de maatschappij en het huisgezin willen omverwerpen. 't Is nogtans den wensch der vrijmetse laars den laatsten koning met de inge wanden van den laatsten priester te verworgen... Hoe zouden vele dwazerik ken niet verschrikt zijn, waren zij niet te verblind om dat gewaar te worden Zij zjjn van eene aardige ziekte aange daan. Ze zijn uit den haak omdat ze met de plaag der beknibbeling besmet zijn. Geheel hun liberalismus bestaat in razen en in stukken trekken. Geen enkel priester kan van pas han delen. kan van pas spreken, kan van pas over de straal gaan. Ze zien geen gedachten, geen waar heden, geen rechten, geen grondbeginsels maar personen. En ze razen van die papen alhier en die papen aldaar. Ze zouden voor niets ter wereld laten nogtans ter kerke te gaan. I)e katholieke bestierders ook kunnen nooit geen goeden maatregel kiezen zij kunnen geenen cent verleggen zonder opspraak te verwekken... Alles wordt verkeerd uitgelegd. De ministers mogen ten profijtigsten bestieren... Zij staan onder den dwang der pastoors en daarmee is 't al gezeid Men onderzoekt niet als hun bestier voor- of nadeelig is, recht of krom, wijs ot dwaas men zal maar altijd stelsel matig beknibbelen. Neven het leger der vrijmetselaars, stapt het leger der beknibbelaars. Een liberaal op den buiten is gewoon lijk iemand die niet bekwaam is over grondhesginselen tien minuten in den haak te spreken. militaii-e neusdoek. Eenige jaren geleden werd de neusdoek in liet Engelsch leger als iets onnoodigs aanzien in alle geval gelastte de overheid zich niet met aan de manschappen dit prachlartihel te leveren. De tijden zijn veranderd, want het krijgsbestuur heeft thans den gebreve- teerden neusdoek van kapitein Fulton aangenomen. Op dezen neusdoek zijn al de onderrichtingen gedrukt, welke betrek hebben nopens het gebruik en liet maaksel der geweren, alsook het alphabet der krijgssignalen, verscheidene trom- en trompetkommandos, enz. Eenige dezer onderrichtingen zijn op de neusdoeken op zulke lieflijke wijze geïllustreerd, dat het waarlijk jammer mag heeten dat men er den neus moet in snuiten. Eeno koe van SOOO t Door den veehouder Pol is te Amsterdam eene koe verkocht voor 2000 fr. Deze koe was door de Schiedamsche Spoelingvereeniging gemest en verwierf op de landbouw-tentoonstelling te Leiden een 2prijs. Kei'kelijk \ieuws. Oude postzegels voor den Congo De eerweerde missionnarissen die de ge- loofeverspreiding in den Congo hebben ondernomen, wenden zich onophoudend tot hunne Europeesche broeders om hulp en bijstand in te winnen. Menigvuldig zijn immers de noodwen digheden, buitengewoon de onkosten en ongehoord de moeilijkheden die zij aller wegen te bekampen hebben; daarbij zien zij menigvuldige plaatsen aan hunnen zielen ij verheid ontsnappen, omdat zende ling van vreemde sekien die ruimschoots van alle tijdelijke hulpmiddelen voorzien zijn, er hunne nadeelige leeringen ver spreiden. Het is den katholieken dus eene plicht, die hulpkreten te beantwoorden voor zoover zulks in hun bereik is. Doch daar er reeds zoovele liefdegiften te doen zijn, werd ten dien einde door tw. e priester van het bisdom Luik liet werk der oude postzegels gesticht. Zij ho pen eenige duizende franken bijeen te brengen door den verkoop dier gebruikte postzegels, waarvan er reeds meer dan 26 millioen verzameld zijn, daarbij ontvangt men nog aanzienlijke bijdragen uit bijna alle europeesche en overzeesche landen.De bestuurleden betuigen dan ook hunnen hartelyksten dank aan al degenen die het werk tot hiertoe ondersteunden. Indien nochtans eene grootere ui u breidheid aan het werk kon gegeven worden, dan zou men in november 1893 gemakkelijk de 40 millioen bereiken,want de verzameling van eenige duizende post zegels is zoo eenvoudig dat het een echt kinderwerk zou mogen heeten. Oude munten worden ook voor hetzelfde doel bijeengehouden; hierby zij nog opgemerkt dat vooral zeldzame postzegels en oude verzamelingen met de grootste dankbaar heid aanveerd worden. Om spoediger tot de noodige som te geraken die voor de oprichting van een christen dorp ver- eischt wordt, heeft men reeds met den verkoop der gewone en zeldzame postze gels aanvang genomen. Alle liefhebbers en verzamelaars kun nen zich wenden tot M. Hub. Kallen be stuurlid, Groot Seminarie te Luik, die steeds eene ruime keuze van uitmuntende postzegels aan zeer billijke prijzen gere kend, voorhanden heeft. Tot hem wende men zich ook om alle nadere inlichtingen. Om de vervoerkosten te vermijden, be stede men alle pakjes uit Aalst en het omliggende ten Bureele van Den Dender- bode. Dendergalm van zondag lest deelt weèr eene van die vertelselkens meê die ons de maat geven van den onverbiddelijk ken haat dien talrijke liberalen tegen de priesters voeden. Een pastoor zou te Antwerpen, in de Nationalestraat, gezien zijn geweest zoo dronken als een Polak en er zich aan allerhande losbandigheden hebben overge leverd. De naam van dien pastoor wordt weèr gelijk altijd verzwegen,om de goede reden dal men geen ware priester heeft gezien en niemand noemen durft uit vrees van voor Moeder Justicia te verantwoorden tc hebben. Dendergalm handelt hier dus weêr gelijk alle liberale logenaars en papenvre ters tot hiertoe gehandeld hebben. 't Zijn laffe lasteraars. Waarom noemt men dien pastoor niet Indien er waarlijk in de Nationale straat te Antwerpen,een persoon in pries terkleederen dronken, gelijk men zegt, is gezien geweest, dan houden wij staan dat het weèr een liberale sloeber was die zich in priester heeft vermomd om schan daal te verwekken en aan de liberale priestershaters de gelegenheid te geven om huune haatvollc lasterzucht eens te meer te kunnen botvieren. 't Ware immers de eerste maal niet 1 Opening. Morgen Donderdag 3 November zal de Nieuwe Vischmarkt geopend worden,wel te verstaan indien er visch ter markt ge voerd wordt. Deze opening zal zonder plechtigheid gebeuren. Premie nan onze geëerde insclu-ijvere. JAI\ DE LICHTE. Ongemeen is de bijval welken het on langs verschenen boekwerk De Groote Bende van Jan De Lichte genoten heeft. En met recht, want men mag zonder overdrijving zeggen dat dees werk de algemeene verwachting niet alleen ver vuld maar zells overtroffen heeft. Onder letterkundig, zedelijk en ge schiedkundig opzicht zal Jan De Lichte, bij de Vlamingen welgekomen zijn. 't Is immers geene bloole opsomming van gruwelen en wandaden, maar een boeiend en belangwekkend verhaal met leerzame zedelessen doorzaaid. Een schoon dus en nuttig boek voor huisgezinnen, prijsdeelingen, volksbib- liotheeken en leesgezelschappen. De geringe prijs van fr. 1,25, (600 bl. in-8° met schoone platen), waaraan dit boekwerk verkocht wordt, stelt hem ter beschikking van eenieder. Alwie hem zal gelezen hebben, zal zijn geld en zijnen tijd niet beklagen. I.Izerenweg. Onze uurtabel van 't vertrek der treinen, met de meeste zorg verbeterd, is aan ons nummer van heden gevoegd. Itiirgorskring De Vriend schap. De avondfeest door de Too- neelkundige Al'deelingder heeren Meesters van de Zondagschool van St Martinus.den heeren Leden van den Burgerskring en hunne familie en den werkenden Leden van den Werkmanskring aangeboden, heeft zondag lest eene talrijke menigte uitgelokt. De ruime zaal was proppend vol... De verschiUige opgevoerde stukken zijn allerbest opgevoerd en vertolkt geweest. Het tooneelspel - De Adel zieke - met den overheerlyken dans werd het meest bewonderden verwekte eenenalgemeenen geestdrift. Gedurende de tusschenpoos, werd den heeren Eageen Van Itterbeek en Frans Callebaut, jubilarissen van deTooneel- kundige Afdeeling, van wege de Bestuur leden van den Burgerskring en Werk manskring, prachtige geschenken aange boden als hulde aan hunnen onverpoosden iever tot goede opleiding der jeugd en uit dankbaarheid voor de talrijke leesten waarmeè de heeren Meesters der Zondag school de Leden der beide Kringen vereerd en vermaakt hebben. Gebrek aan plaats noopt ons de beide aanspraken gehouden door M. baron Bethune, vader, en den E. II. Ponnet, Bestierder, ter zijde te laten. Aan den heer Van Itterbeek werd een koperen Christusbeeld in gotischen stijl en aan den heer Callebaut het beeld van zijnen patroon in den zelfden stijl geschonken. Zulke geschenken zijn beter dan al die wereldsche voorwerpen, veelal prullen, die, na eenige jaren, van geene weerde meer zijnde in de eene of andere kas, in den donkeren, worden gestoken. In de St-Huibrechtsgaanderijen te Brussel, heeft een stoutmoedige diefstal plaats gehad. Een vreemdeling, die in eenen cigarenwinkel kwam. ging met de winkeljuffer aan de vitrien om aan te wijzen welke cigaren hij verkoos. Gedu rende dien tijd moet een meèplichtigen in den winkel gekomen zijn, om uit eenen lessenaar eene portefeuille met 5,000 fr. te rooven. Een gekend sportman van Brussel had onlangs eenen beer gekocht, om dien te dresseeren. Maar het dier was in zijne kooi niet op zijn gemak en op het oogen- blik dat zijn meester aan Oerson een nieuw kunstje wilde leeren, brak de moedwilligaard de tralies en was op het punt den meester zelf een onaangenaam kunstje te leeren, zoo dat deze zijnen revolver moest voor den dag halen en het dier doodschieten. Rijivielen. Eene machtige kom- pagnie wordt gevormd te Brussel, voor het vervaardigen van rijwielen op groote schaal. Men zou het rijwiel leveren aan eenen prijs die het zou toegankelijk stel len voor alle beurzen. Dr.ollig avontuur. De agent De Clercq te Laken, zag zaterdag nacht eenen kerel een ijzeren hekwerk van eenen hof overklimmen de agent klom er ook over; doch de dief hem bespeurd hebbende had zich achter eenen boom verborgen. Toen de agent in den hof was klauter de hij weer over het hekwerk naar buiten. De agent volgde hem langs denzelfden weg, doch bleef aan een der prijken hape ren en kon er niet meer af. De dief had alles afgezien en stond te lachen dat hij schokte. De agent De Clercq werd verlost door eenen anderen voorbijgaande agent. Werk der landverhuizers. Donderdag heeft te Gent in het Bisschop pelijk paleis, eene algemeene vergadering plaats gehad van het St-Raphaéls-genoot schap, tot bescherming der landverhui zers. De zitting werd voorgezeten door Z. Hoogw. Mgr. Stillemans en had voor doel de stichting te Gent van eene afdee ling van gezegd genootschap voor onze provincie. Graaf Waldbott van Bassenheim heeft het doel der vergadering uiteengezet en, nadat verscheidene leden nog het woord gevoerd hadden, is een voorloopig komi- teit gesticht, samengesteld uit de heeren Jan Casier, Kervyn en Verhaegen, voor Gent, Mussely, voor Oudenaarde, J. Spaey, voor Eekloo en Nobels voor St- Nikolaas. De heer Casier is voorzitter en de heer Mussely sekretaris benoemd. Een paard en eene koe toebehooren- de aan den vleeschhouwer Theofiel Desmet, van Heusden, bij Gent, is vrijdag rond 10 ure 's morgens gestolen op den Lousbergboulevard, terwijl hij op de Nieuwe Beestenmarkt zijne zaken ver richtte, Het gespan is om 11 ure door de de politie ontdekt in de herberg het Schuttershof. Dendermondschcsteenweg, waar de dief er in gelukt was den heer Van Pottelsberghe eene som van 75 fr. af te troggelen, voorwendende dat men hem op de Beestenmarkt eene som van 300 fr. en zijnen overjas ontstolen had en dat het noodige geld hem ontbrak om twee varkens en eene koe, die hij gekocht had, te betalen. Hij beloofde rond den middag het geld terug te brengen, en liet daarom het ge span in pand. Toen men hem vroeg of hij bij de politie geene klacht neergelegd had antwoordde hij dat hy daar slecht ont vangen was, en dat de politie zich met zulke zaken niet kon bezig houden. Hij heeft aan vrouw Van Pottelsberghe eene schuldbekentenis van 75 frank op den naam van den heer O. De Smet, Bassijn- straat, Heusden, gegeven. De dief wordt door de politiejnaarstig opgezocht. Een liefdedrama heeft Harelbeke, vrijdag avond, in opschudding gebracht! Een schoolmeester, Gustaaf Lefevre.oud 28 jaar, geboortig van Bavichove, had liefdebetrekkingen met Eloïsa Ghislain, oud 22 jaar, dochter van Jules Ghislain! meestergast in de bloempelderij der heeren Vercruysse. Sedert wat tijd ligt de man te bed ten gevolge eener bloedspuwing. Vrijdag avond zat moeder en dochter rond de stoof in de benedenplaats waar het bed van den man staat. Lefevre maakte deel van het gezelschap. Eloïsa had men reeds verscheidene kee- ren te kennen gegeven dat zij met hem wilde afbreken, en vrijdag avond gaf zij andermaal haar gedacht te kennen. In eene furie, draaide Lefevre de quin- quet uit, trok een ponjardines uit zijnen zak en gaf er het meisje eenen steek mede in den rechterkant der keel zij liep al roepende buiten den huize. Op haar ge schreeuw kwam haar broeder toegeloopen, die Lefevre bij de kraag nam en hem bui- tenwierp. Op straat zijn slachtoffer ont moetende, gaf hij haar nog eene steek in de rechter hand. j 't En was maar met het ontsteken van den quinquet dat de moeder bloed zag en gewaar wierd dat hare dochter gewond J moest zyn. Deze was in eene naburige Ment ana-feest te Utrecht. Generaal herberg geloopen, waar doktor Yserbyt baron de Charette zal deze feestviering haar de eerste zorgen gaf. De wonden zijn j voorzitten, omringd door al de Holland gelukkig niet gevaarlijk. j sche en een groot getal Fransche en Bel- Lefevre is direkt naar Kortrijk geloo- £«sche officieren van het regiment, pen en heeft hem ten 9 1/2 ure in de poli- De eerste bijeenkomst zal plaats hebben tiewacht gevangen gegeven. Hij bekende °P zaterdag 12 November, des avonds ten zijne misdaad, en was nog in 't bezit van 1 ore, in het Koffiehuis Metalen Kruis, kwam echter een bode met de tyding, dat de bruid, toon zij aan den arm van haren bruidegom de kerk verliet,doordrie revol verschoten vermoord was. De boodschap werd later bevestigd. De moordenaar is een vroegere aanbidder van het meisje. Hij werd aanstonds ge vangen genomen. De daad is uit jaloezie bedreven. HOLLAND. den ponjaard die er toe gediend had. Denzelfden avond is hij nog door het parket onderhoord geweest. Men leest in de Zeebode van Oos tende Woensdag laatst, is op bevel van M. Alb. Kervijn, de walvisch verbrand ge weest. Men had het zeemonster met petrol en teer doen besmeeren en groote openingen doen maken in zijnen balg,welke men ook met petrol en teer had doen opvullen. Al onder en aan zijde had men strooi en pek tonnen geplaatst en daarna in brand ge stoken. In den nacht van donderdag tot vrijdag laatst, heeft eene dievenbende, naar men denkt van 6 tot 7 man, de gemeente Ruysbroeck-aan-Ruppel be zocht. Bij jufvrouw Louisa De Pauw, rente nierster, hebben zij, bij middel van twee zware stukken hout, welke zij omtrent 100 meters vandaar, op de binnenplaats der woning van L. Rochus, weggehaald hadden, eene dikke ijzeren slaaf uit de keldervenster gebroken en zijn alzoo in den kelder gekropen. Hierin hebben zij gestolen 13 pond boter, een korf eieren, eenige flessehen champagne en anderen wijn, een brood en een stuk hollandschen kaas. De kelder deur toe vindende om verder in huis te dringen, verbrijzelden de dieven eene ruit in de achterdeurmaar op dit oogenblik is jufvrouw De Pauw opgestaan en heeft door het gerucht,dat zy maakte, de schel men op de vlucht gejaagd. Bij M. Neetens, winkelier, hebben de dieven eene ruit dei- winkelvenster gebro ken en zijn er alzoo in gelukt zich mees ter te maken van de voorwerpen, welke voor de venster tentoongesteld waren drie dozijnen kousen, twee dozijnen zak doeken, eene lamp, enz., alles ter weerde van 30 fr. Eenige dezer voorwerpen zijn vrijdag morgend teruggevonden. De schelmen zijn ook nog in verschei dene hoven gebroken, hebben alles door snuffeld, doch aldaar geene ontvreemdin gen gepleegd. Al de rooftochten moeten zij tusschen 3 en 5 ure 's morgens verricht hebben. Een zonderling ongeluk had Maan dag morgend plaats, in een huis van den Yaartdijk (Zuid) te Antwerpen. Een 8-jarige jongen, die alleen thuis was, vond eenen revolver, die nog met twee kogels geladen was. Hij wilde den haan overtrekken en om dit te verrichten plaatste hij den loop van het wapen tegen de borst. Het schot ging af en de kogel drong in het lichaam van het kind. Dokter Servais die aanstonds geroepen werd, bevond dat de kogel in den rug was blijven zitten. Hij denkt den toestand van den kleine niet gevaarlijk. Wellicht zal f de kogel kunnen uitgehaald worden. Brutale diefstal. Zaterdag avond tusschen 7 en 12 uren zijn dieven langs den bijzonderen ingang in de woning gekomen van den herbergiers Rogge- mans. Schuitstraat, te Antwerpen. In de slaapkamer stolen zij 5 Brussel- sche loten, 2 gemeentecrediet, 13 Antwer pen, 2 Luik 1868 en 7 id. 1879, l bank biljet van 100 fr., 45 fr. in goud en gou den garnituur, een dito speld met portret van M. Roggemans. Het gestolene heeft eene gezamenlijke weerde van 7000 fr. Een moordenaar op de vlucht. Onze lezers herinneren zich dat de genaam de Janssens, van Boom, ever een jaar of twee door den krijgsraad veroordeeld werd voor moord op eenen schipper, op de reede van Temsche. Die ongelukkige, welke thans in het zinnelooshuis van Doornik verbleef, is ontvlucht. Men heeft hem Jin zijne geboorteplaats, alsook te Antwerpen gezien. De moordenaar van den rentenier Brixhe, te Verviers, is aangehouden. Eén koopman in stoffen, die wist dat Brixhe eene aanzienlyke geldsom bij zich droeg, voortkomende van den verkoop van eenen eigendom, zou den man binnen gelokt en met eenen of twee meèplichtigen doodge slagen hebben. Daarna hebben de moorde naars het j lijk naar den grooten weg achter den Dom. De Zouaven, welke hieraan deelnemen, worden verzocht, na hunne komst kennis te geven aan den voorzitter der feest commissie, M. A. J. Overdijk, Steenweg, 482, Utrecht. De terugkeerbiljetten blijven geldig van zaterdag tot en met maandag. De eigenlijke feesten hebben plaats den 13 November. Behalve stoeten kerkelijke plechtigheden, zal er de eerw. heer kano- nik Paaps, oud-aalmoesenier, eene predi katie houden en de feestrede wordt uitge sproken door Dr Schaapman. Verder, feestcantate, concert en vuurwerk. AZIE. Een aap. Onder de ambtenaren, die Frankrijk in Tonkin onderhoudt, behoort ook een inspecteur der inlandsche scho len. Deze mijnheer maakt van zijne rond reizen gebruik om ongeloovige leerstel sels te verkondigen.Zoo kwam hij onlangs in een Annamietsche school en nadat hij daar als commis-voyageur van het dar winisme zijne geesteswaar had aangepre zen,antwoordde hem de inlandsche school meester Hoor eens, menheer, 't is best moge- lijn dat gij, Franschen, van apen afstamt. Ik wil het niet betwisten. Maar wij,Anna- mieten, stammen af van onzen eersten vader Adam, die door den goeden God geschapen is. Wij zjjn menschen. De postboot heeft de afbeelding niet meegebracht van het lange gezicht, dat Monsieur I'organisateur et inspecteur des écoles franco-tonkinoises trok. DUITSCHLAND. Een drama. Het dorpje Oestrich, in de Rijnprovincie, was dezer dagen in rep en roer door het verschrikkelijk einde van een vroolyk feest. Bij den grondbezitter Püllen GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Mcdecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeelDu Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende vcrstoplheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuur heden, maagkrampen, hartklopping, slijmerigheid, brakingen, sojwingen, afgang, loop, kolieken, leering, noest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid. benauwdheid, blueusopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al dej ontstelte- nissen. der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas, lever nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloejj al* ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bn her opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovandien liet voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. i00,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. II. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de eneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476 de E. II. pastoor Compart van 18 jarige maagziekte, slechte spljsverteering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. 09,625. Avignon 18 April i876. Oe Reva- enta van Du Barry heelt mij op 6i jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon makenp noch mij aanklecden, noch ontklecden, met maagpijn ncn dag en nacht en akelige slaaplooshedcn. Tegen al e deze kwalen, waren alle remediën even jkrachte- loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gered. Borrel, geboren Carbonnettv, Bessemslraat, N 1. Genezing N- 98,6i4. Sedert jaren leed Ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsvertecring, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zenuw-prikkelingen en lankmoedigheid alle dt ze kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, onder wijzer te EynanjaslFrankrjjk.) N* 51,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra- Inngen. N» 46,270 M. Roberts van eene longver- tecring, met hoest, spuwen, ventoptheid en ioofheid van ;5 jaren. N. 49,522 M. Baldwin, van de vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas en der ledematen ten gevolge van overdaadder jeugd. M. Gauthicr, te Luzarches van eene hardnekkige vers:optheid, verlies van eetlust, verkoudheid en bron chitis. De vrouw van den heer Meier van Volvie, van een longontsteking met bloedspuwing en hardnekkigen hoest. Verslag van geneesheer Routh, opperheelmeester van 't vrouwen- en kinderen hospitaal den Saraa'itaaa e Londen. Natuurlijk rijk aan onmisbare bcstanddee- en voor het bloed om de ontwikkeling en het behoud tc verzekeren van het hoofd, der zenuwen, van 't vleesch en der beenderen. De Revalenta is het voedsel bij uitmuntendheid welke alleen voldoende is om den vooruitgang vaa de kinderen en der zieken van allen ouderdom te verzekeren. Vele vrouwen en kinderen ver kwijnende door uitmergeling en wel bewezene zwakheid zijn door de Revalenta volkomen genezen geveest. Voor de lijders, aan leering en achitis is zij cr oordccli dan] de levetraan. Viermaal voedzamer dan het vleescb spa- zü 60 maal den prijs der mcdrejjnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25 ï/i kilo fr. 4,00; i kilo fr. 7,00 ;i Ii2 kilo Ir. iG.OO 0 kilo Ir. 36.00; i2 .kilo fr. 72.00.De beschuiten van Revalenta in doozei. van 4.00 en 7 00 j^Revalenia-Chocolaadj ifl pond fr. 2,25; pond vnn ifz pona ir. z,zs pond i LOOfr. 2 ponden fr. 7.00. - Verzending tegen - vor- poslbon franco. Algemeen agent voor België M den \an de eenige dochter. t emiel temmerman, Rouppepiaats, 4, Brussel Het bruidspaar had zich reeds naar de Depots Te Aalst, MM. Emitl Megai m, Callebaut kerk begeven en werd spoedig thuis ver- en apothekers en A. Dcihaizc en c-, s>e- wacht. In plaats van .lc jonggetrouwden iD.£W'' D"nrf"wie '"f"1"»

De Denderbode | 1892 | | pagina 2