3e OPVORHING Ivvein van Aalst Allerhande nieuws. uit den Opper-Congo gekomen, sedert 't Schaatsenrijders. De Indé- .%.alsfGedurende het 4d* kwar- begin van november laatst bij den E. H. pendance schrijft de geschiedenis van het taal van het jaar 1892 heeft het telegraat- Van den Bossche verzorgd wordt en liet schaatsenrijden, dat tien tegen een door kantoor van Aalst 1199 postverzendingen aldaar gansch gewoon is en zich ten volle de Noordervolken is uitgevonden. De per bode besteld, waarvan 1195 binnen gelukkig gevoelt. eerste schaatsen waren van beenders der en 4 buiten den omtrek der plaatselijke De heer Fuchs, dienstdoende gouver- j dieren gemaakt, waarvan er nog voor- j uitreiking. - - handen zijn in sommige museums Men j Zilveren jubelfeest. - Morgen vond zoo n specimen tijdens het verleggen donderdag 5 januari,zal Rosalia Goeters. der kaaien van Antwerpen neur te Boma, heeft, vóór zijn vertrek naar den Congo, een bezoek aan den ver dienstelijken lieer Van Impe, te Gijsegem gebracht, er zijne volle tevredenheid over de opvoeding der jonge Congoleezen in België uitgedrukt, en tlians per brieflaten weten dat er in 't begin van 1893 nog andere kinderen uit Congo naar België zullen komen. Geve God dat menige begoede menschen het zoo verdienstelijk werk der vrijkoo- ping en opvoeding van de kinderen, door den zoo verachtelijken slavenhandel der onmenschelijke Arabieren, soms tot een onbeschrijfelijk juk gebracht, mochten bijtreden, Stichting van een chris ten dorp in Congo bij mid del vau oude poetzegels. - Wij vestigen nogmaals de aandacht der liefdadige personen op het Werk der oude Postzegels. Het doel dat het Werk beoogt, is het stichten van een christen dorp in Congo en daarom verzamelt het de noodi- ge hulpmiddelen om kerk, woning voor den priester, scholen en huiten voor 300 vrijgekochte zwarte slaven te bouwen. Welnu, het verkoopen van 40millioen oude postzegels kon ons de nuodige som verschaffen het gewenschte doel de zen delingen, die in Congo het evangelie ver kondigen .zullen zich met de onderrichting en de opvoeding der negers gelasten. In 2 jaren tijds werden 26 millioen post zegels in al de werelddeelen verzameld door de bestuurlijke comiteiteiten van het werk, en de verkoop dier postzegels belooft een buitengewonen uitslag. Daarom verzoeken wij de liefdadige per sonen de postzegels hunner briefwisselin gen te bewaren en ze aan de comiteiten te doen geworden de koopliè en nQve raars, zoo talrijk in onze bedrijvige stad kunnen ons inzonderheid helpen in het verwezenlijken van ons doel. Indien edel moedige verzamelaars hunne rare post zegels aan hei werk t en geschenke wilden geven, zoo zouden wij die nieuwjaargift ten voordeele van hetzelve met dankbaar heid aan veerden. Talrijko geestelijke voordeden zijn aan de weldoeners verzekerd 40.000 rozen hoedjes zijn tot hunne intentie gebeden en 45 HH. Missen opgeofferd. Wat dies meer, het R. Sacrificie der Mis zal alle dagen der maand November 1893 tot in tentie der voornaamste weldoeners van het werk opgedragen worden. Men wordt vriendelijk verzocht alle bijdragen van postzegels uit Aalst en het omliggende, ten huize te bestellen ten bureele van Den Denderbode postzegels uit andere plaatsen zende men bij voorkeur naar den eerw. h. Desonay, groot semi- naire, Luik. Mieuwsover de expeditie V'nu Kerkhoven. De Times ontvangt uit Egypte de volgende tijdin gen Eene aanzienlijke krijgsmacht, onder bevel van kapitein Van Kerclioven, uit Congo komende, heeft zich te Lado, nabij Wadelaï, neergezet. De khalif heeft, uitOndurman, belang rijke krijgsbenden tegen hem uitgezonden. Daaruit zullen ernstige beroerten voort spruiten op den Boven Nijl tot aan het meer Albert, en die dus ook Oeganda zullen treffen. Het is de plicht van Engeland werke lijk bezit te nemen van {heel de britsche steer, tot aan het meer Albert en den Boven Nijl en,ten opzichte van het grond gebied des Congo-Staats, te handelen vol gens de britsche belangen. Schouwburgbranden in Den 2 januari brandde de schouwburg te Binche af, 18 personen werden gekwetst. Den 12 januari had eene ontploffing plaats op het tooneel, in den Alhambra te Brussel. In de verwarring werden een 20tal personen gekwetst. Den 6 februari werden in den schouw burg van Blackburn, in Engeland, ten ge volge van een vasch gerucht, een groot getal dames en kinderen gekwetst. Den 28 februari ontstond er brand in de schennen van het Opera in den Haag. Den 8 maart, brand in den schouwburg te Rjjssel. Drie koristen en verscheidene toeschouwers gekwetst. Den 28 april brandde de schouwburg ran Philadelphia af. Een toeschouwer baande zich eenen doorgang door de me nigte, met zijn ponjaardmes in de hand. Zes tooneelspelers bleven in de vlammen; 5 toeschouwers overleden aan de gevolgen hunner bekomen brandwonden70 wer den erg gekwetst. Den 3 juli brandde de Califomia- schoutoburg te San José af. Verscheide ne personen kwamen om in de vlammen. Den 27 Oogst werden het Metropolitan Opera-House en het theater der Woasterstreet te New-York door 't vuur vernield. Talrijke personen werden ge kwetst. Den 4 november brandde de schouw burg van Luxemburg af,30 personen wer den gekwetst. Donderdag 29 december 11., brandde de schouwburg af van Gothenburg, in Zwe- IJzerenweg. Aan ons nummer van heden behoort een bij voegsel, namelijk onze uurtabel van den IJzerenweg, welke met de meeste zorg is verbeterd geworden. Pluk-almanak van Oen Denderbode. Gelijktijdig met ons nummer van heden zal een exemplaar van onzen Plak-alinanak aan onze geëerde inschrijvers der Stad behandigd worden. Aan onze geëerde inschrijvers van den den en Noorwegen. Er kwamen geene I buiten zal hy in den loop der week toege- menschen om het leven, velen echter zonden worden. Die voorhistorische schaats of schets, lijk het volk hier zegt, is een bruin been van ongeveer 20 centimeters lang er is een gat in geboord, om den band door te steken, waarmeê zij aan den voet gebon den werd. Groote snelheid moet dit werktuig niet gegeven hebben. Veel verschil is er in de schaatsen om snel te rijden is de Hollandsche schaats de verkieslijkste voor kleine vlakten en het doen van kronkelige wendingen, kan zij niet dienen. Hetcosiuum van den rijder heeft altijd eene groote rol gespeeld. In 1811 en 1813 droegen schaatsenrijders een grijzen dolman en de militaire scliaps- Antwerpen heeft niet veel plaatsen om te schaatsenrijden Londen heeft en niet minder dan 21, en zoo wat 40 jaar gele den, telde men prins Albert onder de driftige rijders van Londen. Hij prisi- deerde zelfs eene club voor dit vermaak. Volgens het blad, legt een goede rijder zooveel weg af als een velocipedist, en wie weet of er tussclien deze twee midde len van vervoer, dezen of genen dag, geenen match wordt ingericht. Schaatsenrijden brengt groote ongeluk ken meê. Wie gedenkt het niet hoe in 1867 te Londen, 50personen verdronken Te Londen telt men op Regenlspark dage lijks 10,000 rijders. Nmakelijk eten. Meer dan 100,000 pond slakken worden, naar ge zegd wordt, eiken dag door de inwoners der Fransche hoofdstad verbruikt, en de kleine markt waar genoemde dieren ver kocht worden,is de meest bezochte markt van Parijs. Eene slakkenkweekerij in de omstreken van Dijon levert, den eigenaar 7000 franks per jaar op. Zij worden daar in zoogenaamde slakkentuinen grootgebracht en met een zeer zeker geurig kruid ge voed, dat hun den fijnen smaak verleent. Verscheidene Zwitsersche kantons heb ben ook vele van die slakkentuinen en hangen bijna geheel van Parijs als markt plaats voor hun voortbrengsel af. Slakken worden ook in Oostenrijk, Spanje en Italië als voedsel gebruikt, ter wijl ook in Egypte en in de landen die de Middellandsche zee begrenzen, vraag naar hen is. Deskundigen verklaren dat zij voedzaam zijn, daar zij 17 °/0 eiwitstoffen bevatten. Rechterlijk kronijk. Een manifesteerder. Een mijn werker had zich bij de laatste kiezingen, te Charleroi, eenen bon voor een middag maal weten te verschaffen, zooals de kie zers van de beide partijen er bekomen wanneer zij ter stembus gaan. Hoewel geen kiezer zijnde, had hij lekker gedineerd, zich een stuk in den kraag gedronken en was op het laatst beginnen te manifesteeren. In eene groep geschaard, die met eene blauwe vlag de straten doorliep kreeg hij eensklaps lust om den held uit te hangen. Hij nam een steen en wierp een paar ruiten van't collegie derjesuïten in stuk-' m. De prokureur des konings, M, Dewan- dre, die zich daar bevond naderde en vroeg zijn naam. De dronkaard gaf hem voor alle antwoord een vuistslag in het aangezicht. Toen maakte M. Dewandre zich bekend en het gevolg hiervan was dat de brutale kerel den magistraat een geweldigen stomp toebracht. De rechtbank van Charleroi had hem voor dit feit tot 6 maanden gevangenis veroordeeld. Het beroepshof heeft die straf op 7 maanden gebracht. Land van Riem. met opschorsing van abonnement van op Zondag 8 Januari 1893, ten voordeele der Armen. redden zich slechts met groote moeite. Wij roepen er de aandacht van allen op Enz, meer andere brandden in schouw- i in dai deze Plak-alinanak niet mag ge- burgen. hangen worden in of op openbare plaat- I sen. haar jubelfeest vieren van 25 jaren trouwe diensten hij de familie de Craecker- Dommer, Keizerlijke Plaats, alhier. Eene Mis van dankbaarheid zal,in onze St Martinuskerk. om 10 ure gecelebreerd worden en des middags zullen de jubela- resse en hare familie vergaderen aan een prachtig feestmaal hen door juffer Elmire de Craecker, ten haren woonhuizo,aange boden. Wij wenschen de jubilaresse eenen wel- gemeenden proficiat. Deze gebeurtenis schijnt ons meldens waardig, want, op onze dagen, worden de dienstboden die 25 jaren de zelfde meesters dienen zoo schaars bijna als witte raven. Zondag aanstaande, 8n Januari, zal het Vlaamsch Taalgilde onzer Stad, eene openbare vergadering houden om 10 1/4 ure 's morgens, (na do Hoogmis), ter herberg Het Paviljoen, Groote Markt, alhier. Twee sprekers zullen er het woord voeren de heeren Klein, van Lokeren, en P. Van Schuyler.berghwerkend lid De eerste zal spreken over Moedertaal en Opvoeding - de tweede, over Schilder Meganck ledereen is toegelaten tot deze zitting, die de eerste is eener reeks openbare voordrachten in de herbergen dezer Stad te houden Wie een uurtje aangenaam en nuttig wil doorbrengen, weze op zijnen post Denderhautem. In den nacht van 29 tot 30 december 11. is te Denderhautem, wijk Ten Borreken, een gevecht ontstaan tusschen de nachtwacht en 4 kwaaddoeners. Deze laatsten waren gewapend en losten verscheidene pistool schoten op de wachters. Zekere Jan Van Paepeghem ontving eenen kogel in de zijde en de knecht van schepen Brys werd aan de oor getroffen. Sedert eenigen tijd, zijn de omstreken onveilig gemaakt door eene dievenbende die meer dan eens reeds van haar deed spreken. Het parket van Audenaerde heeft een enkwest geopend. Laat ons hopen dat de booswichten weldra zullen ontdekt wor den. M. Jacques Pion, Fransch gedepu teerde, die het departement der Haute- Garonne vertegenwoordigd, zal binnen kort te Brussel aankomen om een onder houd met M. Beernaert te hebben. Men denkt dat de kwestie der Fransch Bel gische douanen tarieven in die samenkomst zal worden besproken. Twee boterverkoopsters komende van Leuven, waren vrijdag avond, trent 6 ure, in de Noordstatie te Brussel afgestapt, toen aan den ingang, een wel gekleed heer tegen hen liep. Eene der vrouwen zocht aanstonds naar haren geldbeugel, die eene nog al ronde som bevatte, en vond hem niet meer. De kaartjesontvanger Pieters, hield den welgekleeden heer aan, die ondanks zijne protestaties, naar het politiebureel der Kruisvaartstraat gebracht werd. De ge stolen geldbeugel werd er in het bezit van den kerel gevonden. Moorddadig tweegevecht. Het barbaarsch gebruik der tweegevechten heeft weèr een slachtoffer gemaakt. Het gevecht had plaats in het Terkameren- bosch in den hof der villa Spada. eigen dom van M. de Fierlant. Het wapen was de ruiterij revolver en de strijders majoor Gillain van het 1** re giment gidsen en M. Eug. Van den Ber gho, vertegenwoordiger der maatschappij Krupp, die in de Louisalaan kamers be woonde. Op het gegeven teeken losten de twee strijders, die op 30 stappen van elkander stonden, gelijktijdig hunne wapens. Van den Berghe werd getroffen onder den rechterarm en viel doodelijk gewond neèr. Ziehier nadere bijzonderheden over dit drama Van den Berghe, die slechts 27 jaren telde, was rond den middag in groot toilet uitgegaan. Het dochterke van den huismeester zag hem, lachte omdat hij zoo schoon gekleed was en zegde, haar de wang streelend, dat men op zijne kamer alles in orde moest brengen, daar men nooit wist wat er kon voorvallen. Men bemerkte op zijn gelaat geen spoor van ontroering. Een der getuigen, M. Wilmar, te Brus sel terugkeerend begaf zich aanstonds naar den procureur des konings aan wien hij de zaak vertelde. Deze magistraat verwittigde den politie commissaris van Elsene, welke op zijne beurt de politie van Ukkel het bevel over bracht, zich naar de Villa-Spada te begeven. Ter plaatse gekomen,vond men het lijk nog ter plaatse waar het gevallen was. M. de Fierlant, de eigenaar der villa werd even als de getuigen ondervraagd. Hij verklaarde dat het tweegevecht bui ten zijn weien had plaats gehad. Hij had majoor Gillain over eenigen tijd toelating gegeven, zich in zijnen hof in het schieten met revolvers te komen oefenen. Het was onder dit voorwendsel dat de twee strij ders daar gekomen waren. Het lijk is naar het doodenhuis van Ukkel gebracht. De vrienden van Van den Berghe hebben er eene kroon van violetten neèrgelegd. Het schijnt dat de oorzaak vau het twee gevecht moet gezocht worden in eenen twist, gevolgd door gewelddadigheden van wege majoor Gillain, ten gevolge van een naamloozen brief, welke hij denkt door Van den Berghe geschreven te zijn Een blad meldt dat Van den Berghe ineen zakte zonder een woord te spreken. Hij gaf door een teeken te verstaan dat hij doodelijk getroffen was en bezweek vijf minuten later ponder pijn. Hij was getroffen tusschen de tweede en de derde rib, Schandaal te Etterbeek. Krach van300,000fr. Een gemeenteraads heer op de vlucht. Men leest in een Brusselsch blad Het parket van Brussel heeft maandag morgend van wege M. den policiecom- missaris van Etterbeek een lang verslag ontvangen betreffende eenen beambte, chef de dépots bij de kas der Société Générale en gemeenteraadsheer te Etter beek, M. H Doze was er in gelukt, over een twaalf tal jaren eene plaats in do Sociélé géné rale te bekomen en genoot er het volle digste vertrouwenvan zijne oversten. Maar sedert zijne kiezing tót gemeente raadsheer begon voor II.verblind door die eer, en vooral door eenen onweer- staanbaren drift naar het spel een leven van koortsachtige beweging. Met lijf en ziel wierp hij zich in geld speculaties, waarin geheel zijne fortuin, alsook een groot deel van die zijner vrouw verzwolgen werden. Ten allen prijze liep hij het geluk achterna, om zijne positie te herwinnen. Hij zocht de poputariteit, H. wendde zich tot politieke en andere vrienden, tot buitenlieden, welke hij trachtte te verleiden met over zijne plaats in de Société Générale te spreken, hen 6 t. h. intrest belovende, indien zij hem het beheer over hunne kapitalen wilden toevertrouwen Maar eilaas, de vrienden moeten zich tevreden stellen met beloften, die niet werden nagekomen hun vertrouweling was de grenzen overgestoken. Ziehier andere bijzonderheden De gevlucht te gemeenteraadsheer ge noot het grootste vertrouwen niet alleen als grootste bediende der Société Géné rale bij de bestuurders van dit gesticht, maar ook bij de lal rijke personen, met wdke zijn ambt van gemeenteraadsheer hem in betrekking kon brengen. Sedert anderhalf jaar evenwel zag men hem nog heel zelden in den raad.Hij hield zich nog uilsluitelijk met beurszaken be zig. Donderdag verliet hij zijne woning, om naar Doornik te vertrekken, waar hij zegde geld te gaan zoeken. Indien ik geen geld vind, had hij ge zegd, zult gij mij niet meer weèrzien. En men heeft hem niet meer gezien. Zaterdag werd de eerste klacht tegen hem neèrgelegd bij den politie-commissa- ris van Etterbeek. Schrikkelijke ongelukken op 't ijs. Zondag, om 121/2 ure namiddag, is op de Coupure, te Gent, rechtover het Blindhuis, op het ijs, een schrikkelijk on geluk gebeurd. Twee jongens liepen op het ijs, dat daar geheel dun ligt, want zaterdag is daar nog een schip doorge varen. Zij waren zoo onvoorzichtig zich in het midden der vaart ie wagen, toen eens klaps liet ijs onder hunne voeten brak, en beiden in de vaart vielen. Het was hartverscheurend om zien hoe beiden worstelden om zich aan het ijs vast te klampen,doch het ijs brak telkens af. Niemand dorst het wagen op het ijs te gaan, want voorzeker zou hij zijne zelf opoffering met den dood bekocht hebben Men liep oin de reddingstoestellen, en langs beide oevers wierp men die naar de drenkelingen, doch men wierp ze tot tweemaal toe te kort. De ongelukkigen waren uitgeputzij vatten elkander in de armen en beiden zonken in de diepte. Een uur nadien werden beide lijken opgetrokken en naar het hospitaal over gebracht. Een der knapen heet Van Branteghem, zoon van eenen gardien, 10 jaar oud, wonende Akkergemstraatde andere oont op de Bijlokevest en is 15 jaar oud. Een droevig Nieuwjaar. Te Jemappes gingen vijf jongliê, drie meisjes en twee jongens over de vaart. Toen zij in 't midden gekomen waren brak het ijs en de vijf personen spartelden in het water. Door ongehoorde pogingen gelukte men er in, drie der drenkelingen te redden. De twee anderen, beide jonge meisjes ver dronken. De eene telde 13, de andere 19 jaren. geroepen had, binnensprong de arme vrouw opnam, naar buiten bracht, en de vlammen uitdoofde door ze te versmach ten. Caese sprong dan nog eens binnen, om een onnooze! kind, dat nog in huis was, en dat hij tengevolge van den rook niet had bemerkt buiten te brengen. Vrouw Gillis is door de zorgen df politie naar het hospitaal overgebrach I-Iet is te hopen dat het moedig gedrag van Frans Caese eene welverdiende be looning zal erlangen. Zondag avond, rond 8 1/2 ure, is te Hundelgem, een smartelijk ongeluk ge beurd. Een kind van rond de 15 jaren, van de echtgenooten De Ridder, zat dien avond bij de stoof te slapen, met het on gelukkig gevolg dat hare kleederen in brand schoten. Zij liep op straat en riep om hulp een gebuur dié de smartkreten hoorde, heeft de kleederen gebluscht. De brandwonden waren 4 centimeters diep gebrand. Het kind verkeert in eenen bedenkelijken toestand en was de eenige steun des huisgezins. Verleden week is haar vader berecht geworden en de vrouw is met den schralen wintertijd zonder werk gevallen. De armoede die er is, is onbeschrijfelijk. Dat de milddadige lieden dit beproefde huisgezin gedenken, Door een konijn gebeten. Men meldt ons uit St-Pauwels,dat een persoon die een konijn wilde dooden, door het dier zoodanig is gebeten, dat men verplicht zal zijn, twee zijner vingers af te zetten. Moordpoging te Leuven. De genaamde Oscar Van der Meeren had sedert eeuige maanden kennis gemaakt met een meisje van Leuven. Vrijdag na middag, omtrent 2 ure. begaf hij zich ten haren huize en vroeg haar ten huwelijk. Het meisje antwoordde met eene wei gering en verzocht hem zijne aanzoeken te staken. Van der Meeren ging trooi_ zoeken in den drank.Omtrent 4 ure kwa hij door de Mechelschestraat, waar hij h' meisje ontmoette. Hij haalde eenen revc ver jte voorschijn en loste vier schote waarvan twee haar raakten. De ong<£" lukkige werd aan den rug en aan de rechterzijde gekwetst. De moordenaar nam vervolgens de vlucht, door de menigte achtervolgd. Op den oogenblik dat men hem ging vast- grijpen, sprong hij op den kant der Dijle en verborg zich onder de brug der Mechel schestraat. Ten 6 ure kwamen de gendarmen hem daar opzoeken. Toen zij naderden, loste hij zes revolverschoten op hen, gelukkig zonder hen te treffen. Slechts met groote moeite konden zij den moordenaar mees ter worden, die naar de gevangenis ge bracht werd. Moordpoging te Charleroi. Zekere Wacrsehalk, een mijnwerker was door zijne vrouw verlaten. Hij zoekt haar op te Marcinelle, waar henen zij met een anderen persoon ge vlucht was. Wel kwam zij meè terug, doch wilde opnieuw het huiselijke dak vaarwel zeggen Toen heefi Waerschalk haar met eenen dolk eenen steek in de borst toegebracht. Haar toestand is wanhopig. FRANKRIJK Razernij.Met den trein van Parijs, die ten 10 u. 15 m. s avonds te Bordeaux aankomt, keerden vrijdag 6 jonge portu- geezen, die in het gesticht Pasteur tegen do razernij behandeld waren,in gezelschap hunner ouders naar hun vaderland terug. Opeens, in de statie van Angoulème.werd een der kinderen, de 10 jarige Joachim d Almeida, die op de knieën zijner moeder sliep, wakker. Met verdwaasde blikken zag hij rond, het schuim stond op zijne lippen en hij begon te huilen. Het kind was eensklaps razend geworden- Men oordeeleover den schrik der andere kinderen en der ouders, die de grootste moeite van de wereld hadden om den knaap te bedwingen, die iedereen wilde bijten. Toen de trein te Bordeaux binnen liep was men verplicht den jongen in een deken te wikkelen en stevig te binden. •el t Hij wer daar in een- len nacht ie Zaterdag me van verdoe-, einde deed vc Men vreest voo der van den kn Volgens een werkelijk gestor met de andere led< doen voortzetten. aal gebracht en "olegd. Den cehee- tandder moe- at is het kind aft de moede ie hare re'p KEKKELIJ TEN- Verbrand. Zondag namiddag was een oud vrouwken, de genaamde Joanna Gillis, wonende Notelaarstraat 1 Brugsehepóort, te Gent, naar boven ge gaan met eene petroollamp in de hand. De vrouw is achterover gevallen hare petroollamp werd verbrijzeld en de pelrool schoot in brand, en deelde het vuur mede aan de kleeren der ongelukkige, die erge bi and wonden bekwam aan de beide armen en aan een been. Eene samenscholing had zich plaats voor het huis, doch niemand dorst het binnengaan tot dat Frans Caese, die rechtover het huis woont en dien men Pauselijke inru XIII heeft besloten narie te vestigen ter oj lei sche geestelijken voor Het instituut zal 100 c bevatten en eene begifi 500,000 lire. De Paus neem kosten, de kosten van de de reis- en onderhoudsko; lingen voor zijne rekening De Pauselijke Goude Het schijnt zeker dat de Pa. koningin van Portugal me roos der deugd zal begiftigen. Deze gouden roos heeft eene r.i 50,000 fr. De stengel is van n - en ongeveer eenen meter lang. van gouden bladen, een mozaiei de, bevat den naam van den Pat. ,an de vorstin die het geschenk ontvangtDe bladen van de roos zijn met diamantjes bezaaid. De roos is geborgen in een fou- draal van wit atlas. Deze foudraal is met zilveren rozeknoppen versierd. Een dor- Z. H. Leo een semi- a Inland- (i Ceylon kunnen 'en van 'itings- /en en leer- de den

De Denderbode | 1893 | | pagina 2