m Zondag 13 Januari 1893. 10 centiemen per nummer. 17sl" Jaar IV. 2711. NIEUWS- EN AANKONOIGINGSBlAtl VAN DE STAD EN 'T JRRONOISSESIENT AALST. Politiek overzicht. MIJNHEER JUDAS De Grondwetsherziening. Ter overweging DE DENDER-BODE XltO.Y\KMK.\TI'M.1 S Dil blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag Me prijs ervan is 6 Irank 's jaars fr. 3 25 voor zes maanden f'r. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen I?e inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSEJMS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. iDVERTENTIËNPftUS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. lleeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertenliën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden tot de Agencie Havas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Puns, 8 Place de la Hoarse. Cuique suum. AALST, 14 JANUARI 1K&3 Frankrijk.— I»an«ma-selinn- dual. Hoe verder deze zaak door het Gerecht onderzocht wordt, hoe meer schandalige dieverijen men ontdekt De hoogst geplaatste staatsmannen der Fransche republiek zijn er in betrokken en zelfs wordt M Sadi Carnot, voorzitter van den Staat, door M.Braihaut, beschul digd van, toen hij, Carnot, minister van financiën was, meegewerkt te hebben om de geldaftroggelarijen te doen gelukken. M. de Freycinet, cenige dagen geleden nog minister van oorlog, werd ook door de onderzoeksrechter M. Franqueville ondervraagd. M. Franqueville is naar de bijzondere woning van M. de Freycinet gegaan en vroeg hem of hij do schrijver was van zekere documenten, die men aangeslagen had, en'op welke zijn naam voorkwam de oud-minister antwoordde ja. De onderzoeksrechter vroeg alsdan of het waar was, zoo als die papieren sche nen aan te duiden, dat hij mei politieke doeleinden aanzienlijke sommen, lol een bedrag van 2 millioenhad doen uitdeelen. UI. de Freycinet nnl- woordde bevesliKcnd. M. Franqueville drong aan tot welk doel die sommen waren bestemd, waar M. de Freycinet ten antwoord gaf, dat hij verschillige millioenen had besteed tot liet aankoopen van militaire en diplomatieke stukken. Daar hij niet genoeg geheime fondsen bezat vroeg liij de rest aan de Panama kas. De Gaulois, sprekende van deze feilen, zegt dat er nieuwe vragen tot vervolging van parlementsleden in de Kamer zullen worden neèrgelegd. Volgens dees blad is bet geval de Frey cinet anders toegegaan. NI. de Freycinet zou aan den onder zoeksrechter hebben verklaard, dat hij op zekeren dag werd verzocht de gelde lijke hulp in te roepen van M. Herz, ten voordecle van een hoog politiek porsonagie dat hij, de Freycinet, wel als tusschen- handelaar was opgetreden, maar da', hij met zuivere handen uit de zaak gekomen was. M. Franqueville zou nota hebben geno men van die verklaringen en verleden maandag zou hij het bedoelde hoog poli tiek personagie hebben ontboden. In verband met deze historie brenge men liet volgende bericht van de Liberté-, Verleden zondag werd M. de Freyci net ten titel van getuige gehoord en ver leden maandag werd 141. Clémen- ceau in het kabinet van M. Franque ville geroepen. 't Zijn de radicale politieke mannen die niet weinig den berg afrollen met dat Panama-schandaal Cornelius Herz. De XIX* Siècle geeft eenige wetensweerdige bijzonderhe den over het gebruik dat Herz maakte van het aan Panama ontstolen geld. Men kan dat gebruik in drie soorten van operaties verdeelen, 1° Huizen, gekocht en geheel afbetaald op naam van Mad. Herz een huis. Ave nue Henri Martin, prijs 500,000 fr.; grond, rue de la Faisanderieprijs 108,000 fr.; hotel, daarnevens, prijs 175,000 fr.; een huis, nevens voorgaande, 105,000 fr.; huis, zelfde straat, prijs 220,000fr. Daarbij honoraria voor notaris rechten van beschrijving, enz. 155,800 fr. Totaal bedrag 1,713,800 fr. 2° Huis, verkocht aan Mad. Herz. waarvan de prijs nog verschuldigd schijnt het hotel van den oud-minister Barthélé- my Saint-Hilaire, senateur. Boulevard Flandrin, 4, prijs 250,000 fr. 3° Huis. gekocht door M Herz, den 4 november 1S92 en waarvan de prijs nog te betalen is een eigendom, Bomer ar d des Ilaliens en rue de la Michodière, ten pi ijze van 775,000 fr. te betalen in driejaar. Wat er ook van zij, Herz heeft met het geld van de Panaina-ohligatarisscn, op naam zijner vrouw bijna voor 2 millioen fr, eigendommen gekocht. En die mijnheer was de vriend dei- ministers De millioenendans. De expert Flory heeft in zijne getuigenis den bilan opg maakt der Panama-maatschappij. Ziehier de nauwkeurige cijfers: De Panama-compagnie heeft ontleend aan de Fransche spaarpenningen een milliard 4J14 millioen, die zij aldus heeft gebruikt Fondatiekoston 23 millioen Aankoop van den Panama spoorweg 93 Rosten van uitgifte 104 bestuur100 Dienst van intrest en uitdelg. 249 Aankoop van gebouwen 137 Kosten van bou w van 't kanaal 550 Op den dag der in likwidatiestelling bleet er aan de maatschappij een aciief van I millioen in min of meer te realiseer en weerden. Zuiver verlies 1 mil liard 27 I millioen Die cijfers zeggen meer dan ellenlange artikels, dan al de beschouwingen die men zou kunnen maken 1 6* Vervolg. Om niets, zegde Octavius rustig; ik dacht enkel dat, als die twee dames u zooveel over haar zclven hebben verhaald, zij wellicht u ook over anderen had den gesproken. Judith Varlins neemt steeds het grootste voor behoud in acht. En miss Marson f Wel, haar heb ik weinig gezien, gaf Roger ten antwoord, en ik zocht haar gezelschap ook niet - zij het onbezonnen meisje, dat zich kwam plaatsen lus- schen mij en mijn geluk. En meer iscr niet te vertel len Na de weigering van mijn huwelijksaanzoek verliet ik Ventnor, vertrok naar Londen en van daar ben it op ecne omreis langs bier gekomen. Sedert dien hebt gij Hiss Varlins niet meer ge zien. veronderstel ik Andermaal wendde Roger het hoofd af en ander maal ging die beweging voor M. Panks niet verloren. 5'een, antwoordde Axton op lagen toon, neen. ik heb haar niet meer gezien sedert dien. Leugen nummer twee, dacht Octavius, meer i M. Eiffel geeft in 't geheel getrokken 73 millioen, waarop hij gewonnen heeft 33 millioen als men de commis sies aftrekt, door Eiffel betaald aan Hébrard, aan Reinach en aan anderen blijft hem eene zuivere winst van 20 mil lioen over 1 Op de 16 millioen, die hem werden gegeven voor aankoop van het materieel, blijkt er maar 1 1/2 juiililoen te zijn uitge geven. Hij heeft zelfs 2.800,000 fr. ontvangen voor eene bestelling die nooit werd uitge voerd Is het niet walgelijk, als men nadenkt dat er misschien 700,000 Franschen to mal werden geruïneerd door de onder neming van Panama De bankier Oberndörffer heeft voor zijn paart 5 millioen getrokken, letterlijk om niets te doen. De personagies, financiers en politie kers, die hunnen naam leenden om het waarborgsyndicart te vormen en die dus geen centiem er aan riskeerden, verdeel den onder elkander den kolossalen koek van 57 millioen Vóórdat de Maatschappij gesticht was. had zij verbintenissen aangegaan voor 34 millioen 1 Kortom, 't is om duizelig te worden van de mill.oenen, die voor uweoogen dansen. En die cijfers zijn onbetwistbaar, want zij werden opgenomen in de boeken zelf van de Compagnie. Dinsdag namiddag hield de herzienings- kommissie der Kamer eene zitting, welke bijgewoond werd door ai de leden, uitge zonderd M. Mélot.MM. Beernaert.dö Bur- lel en De Bruyn, ministers, woonden de vergadering bij. M. Beernaert heeft in eene lange rede voering de voorstellen der regeering uitge legd en verdedigd. Hij heeft doen uitschij nen dat het beginsel der differentieeie cadastrale weerde reehtveerdig en billijk Voorstel GRAUX. Ziehier het voorstel, ingediend door MM. Graux, Buis, Van der Kindere, Huysmans en De Mot M.Graux duidt eeno reeks burgers aan, die, volgens hem,voldoende vermoedelijke bekwaamheid bezitten. Deze personen zijn onder anderen Deze die een ambt bekleed hebben dat het lezen en schrijven vereischt deze die per geschrift hunno aanvraag gedaan hebben om op de kiezerslijsten gezet te worden. De gemeenteraden zullen de kiezers lijsten opmaken. De weldadigheidsbestu- ren en de schrijvers der bijzondere veree- mecr verwonderd; wat bctcekent dit toch En cor respondeert ge niet met haar vroeg hij luid op. Neen Ma*. «Is 'l u belieft. Fanks, ondervraag me nu toch niet alsof ik een beschuldigde was en gij een onderzoeksrechter waart. Axton was bij cic woorden, met verbleekt gelaat, rechtgesprongen. Ik vraag u wel verschooning, oude jongen, we dervoer Octavius zacht; ziet ge, dat is een gewoonte geworden, een hei l slechte gewoonte, naar ik vrees. Wel, ik hoop dat alles op zijn beste afloopo en dat uw huwelijk met Miss Varlins moge plaats grijpen. Roger, die ondertU'Schen op en neer was begonnen te wandelen, dan in de halve duisternis verdwijnende dan wi-er terug in het licht opdagende, bleef op het hooren van dien naam staan en liet met een diepen zucht beide armen omlaag hangen. Ueste, oude kameraad, het doet u dus nel pijn kom, kom. hoop het beste. Florry zal baren gepaten- tcerden mcdecijn-nilvinder trouwen en den deugniet vergeten; Judilh zal met u trouwen en Florry verge ten; zoo zal op slot van rekening alles nog op den goeden weg geraken. Roger, beschaamd dat hjj zijne gevoelcHS aldus ver raden had, ging weer neerzitten. Laat ons hel hopen, zegde hjj. doch de toekomst lacht mij voor het oogenblik niet aangenaam toe. Maar wal t« doen tegen ons lot; de oude Sophocles zegde het reeds voor ons en wij moeten hem napraten. Maar, nu genoeg over mij geklaptvertel mij thans ook uwe geschiedenis. Mijne geschiedenis zegde M. Fanks. Ik vi beste Roger, dat ge niet veel zult vernemen, want eene geschiedenis heb ik eigenlijk niet. Zooals gij weet ben ik de achtste Z'«ou van een vcrarmoed land edelman; vandaar mijn naam Octavius. Al mijne broe ders werden opgeleid voor het leger, de marine en de kerk en al die soorten van ambten en, toen het mijne beurt was mjjn dkbit in de wereld Ie maken, bleef er niets over. Mijn vader, ten einde raad, stelde mij de kolonies voor, dat toevluchtsoord voor de kinderen, waar men niet weet wal mede aan te vangen doch daar ik nu juist geen lu-t had om gouddelver of kocboer te wor den, weigerde ik stellig verbannen te worden. Ik ging dus naar Londen om daar op eigen hand rond te zien Daar ik hijzonder vee! hield van raadsels en crypto grammen, viel liet mij in dat ik op prachtige Wijze ook wel raadsels kon klaar spinnen eu werd policie-speur- hond, detective. Ltc familie verstootte mijmaar ik trok liet n«ij niet aan. Ik zag echter af van den naam Rixlon en nam den naam van Fanks mijn bijnaam ter school, zooals gij weel; zoo zou ik de Rixton's uit Derbyshire nooit ten schande strekken. Mijne heerenopvoediug staat mij nu wonilergoed ten dienste en ik heb dus veel vooruit op mijne gezellen. Wat meer is, ik beschouw mijn ambt even eerbaar als elk ander; hel is meer gejaagd dan In t gewone leven en ik betreur geenszins den stap dien ik genomen bcb. nipingen van weldadigheid, zullen de verklaringen nazien van personen, die schriftelijk gedurende de twee jaar, welke hunne inschrijving op de kiezerslijsten j voorafgaan, geene openbare of bijzondere hulp ontvangen hebben. Ziehier door welken tekst M. Graux i artikel 47 wil vervangen De burgers die zich bevinden in de j voorwaarden door de kieswet bepaald, zullen kiezer zijn. Deze wet zal alleen lot het kiesrecht toelaten de burgers die kunnen lezen en i zij die in staat zijn in hunne eigen behoef- ten en in deze van hun gezin te voorzien. Deze voorwaarden zullen door recht- streeksch bewijs of door vermoedens vast- j gesteld worden. De ouderdom, liet verblijf, enz., zullen door eene meerderheid der 2/3 van de stemmen door de Kamer en in eene bij- zondere wet bepaald worden: Voorstel van M. FRÈRE-ORBAN. Ziehier nagenoeg den tekst van het voorstel Frèrc De Kamer van Volksvertegenwoordi gers is samengesteld uit algeveerdigden rechtstreeks gekozen door de burgers die oen ouderdom van 25 jaar bereikt hebben en de kennissen van het lager onderwijs bezitten. De kieswet stelt vast welke kennissen als voldoende zullen aanzien worden of welke personen vermoed zijn deze kennis sen te bezitten. Tot de inkrachttreding van deze wet zullen de tegenwoordige bepalingen der gemeente-en provinciale kieswet liet al gemeen kiesrecht regelen. De kieswet zal de voorwaarden van ouderdom en verblijf, alsmede de gevallen van uitsluiting of opschorsing van het kiesrecht bepalen. Al deze bepalingen en .voorwaarden der kieswet kunnen enkel door eene meerderheid der 2/3 van de Kamerleden gewijzigd worden. Zoodra de nieuwe artikelen der grond wet zullen afgekondigd zijn, zullen op de lijsten der algemeene kiezers voor de Senaat en Kamer ingeschreven worden 1" Al de burgers die tegenwoordig hun kiesrecht genieten voor de algemeene, provinciale of gemeentekiezingen. 2° Al de burgers die van de kieslijsten geschrabt werden ingevolge de toepas sing der wet van 24 augusti 1889 (op Ie werkmanswoningen) of deze die thans op de kiezerslijsten zouden staan indien zij door bovengenoemde wet niet van de personeele belasting waren ontslagen geweest. Ziehier de meening van een minister over de voorstellen Graux en Frère Or- ban Het voorstel van M. Frère bevat gedachten welke ernstig onderzoek ver dienen. Het voorstel Graux en consoorten. Ik word wel betaald hovendin en ben tevreden. En zijt ge met uw vader verzoend Om zoo te zeggen ja, maar die sliet van policic- man zit hem in de keel en wil cr niet door. Evenwel bezoek ik van tijd tot tijd hel vaderlijke buitenverblijf en niemand weet dat Octavius Rixton.EsuumE, dezelfde is als Octavius Funks, deteciivc. En gij hou It van uw beroep V In aanbid het Geheimenissen oefenen steeds ccnen wonderbaren invloed uit op het mensehelijk hart en er ligt eene verblindende aantrekkingskracht in het oplossen van misdadige raadsels.Ik licb nu reeds alle soorten van dingen door mijne handen zien gaan, allen bebnorende tot de kwade zijde van het mcusch- duin en in alles mocht ik mij beroemen op ccnen goe den uitslag. Welnu, deze zaak wekt mijne verwonde ring in de hoogste mate. Zij is er vrccselijk genoeg voor, zegde Roger, zijne pijp die was uitgegaan terug aanstekende. Ik ben met opzet den gansclien dag uil wandelen gegaan om aan bet onderzoek te ontsnappen. Ja» gü poèten kunt op geen straffe zenuwen roemen. Ik ben niet bevreesd. Ik vernam dat het oordeel waszelfmoord. Ja. maar ik ben bet niet eens met dit oordeel. Roger keerde zich plots om en staarde verbaasd naar zijnen vriend, die on chuldig de ougen in het vuur hield gericht. Inderdaad 1 zegde hij ten slotte. Eu waarom dan na de uitleggingen door don neerlegger gegeven,is eene domheid en een onzin. Het is onbetwistbaar dat indien de partijen aan elkander niet willen toegeven de herziening eindelijk op eene tweede ontbinding der Kamers moet uitloopen. De heer Bernaert in zijne redevoering, wees op de nooilzakkelijkheid d> r ont binding, doch zijne verklaringen slogen de doctrinairs uit hun lood en zij beweer den an ook dat er geene reden toe wa ren Maar wat valt er anders te doen dan ontbinden, indien doctrinairs en radico- socialisten noch rijden noch snijden wil len Do Indépendance denkt dal de her ziening zich opdringt. De ontbinding geschiede dus maar zoo gauw mogelijk. Wij. katholieken, hoeven eene tweede uitspraak van 't kiezerkorps niet te vree zen. Het stelsel-Frère is eene chinèezerij dat van M. Graux mag eene dwaasheid geheeien worden die ons naar inkwisitie zou leiden.Het algemeen stemrecht v. i door de overgroole meerderheid ver- stooten en, verre uitis het stelsel der re geering het redelijkste, het domekratick- sle. Geen twijfel dus of liet land zal zich voor het stcdsul der regeering verklaren en de oude pruiken of doctrinairs, die dwarsdrijvers, naar de maan zenden. Dus ontbinding zoohaast mogelijk in dien men tot accoord niet geraken kan Hot getal bankroeten neemt in onzen tijd op onrustbarende wijze toe, en niet alleen onder de kleine firmas of winke liers, maar ook onder de groote. Wan neer wij zoeken naar de oorzaak van dit hoogst onaangenaam verschijnsel, dan meenen wij daarvoor eenige jaren te moeten teruggaan. Wij behooren niet tot de lieden, die zoo buitengewoon dwepen met den goeden ouden tijd, nog veel minder echter lot hen die in dien tijd niets goeds zien en die, onvoorwaardelijk alles afkeuren wat niet tot heden behoort, alleen in dat heden een heil toestand zien. Verre van daar. Waar de verhoudingen in den goeden ouden tijd zuiverder waren,daar verdienen zij ongetwijfeld de voorkeur boven die van onzen tijd, nu langzaam maar zeker de afstanden in hel niet verzinken en alles opgaat in de geldkwestie. Geld is zeer zeker een voorname factor in het leven en bovendien een machtige hefboom, maar of daarom de beheersching van alles en allen daaraan moet afhankelijk worden, meenen wij toch met grond te mogen be twijfelen. Wij wenschen niet terug te gaan tot het tijdperk waarin de gilden eene onbe perkte macht uitoefenden, al moeten wy bekennen dat juist in dien tijd de vakken bloeiden en er beter werk werd afgeleverd dan thans en, ook de betaling veel beter was. In dien tijd zou een meester er zich wel voor gewacht hebben, prulwerk af te leveren,overtuigd als hij was dat men hem al zeer snel tot zijn plicht zou terugbren gen, terwijl aan de andere zijde degenen die een bestellingdedcn,niet gewoon waren op den prijs af te dingen, en gaarne er kenden. dat arbeid het volle loon waard is. Dit althans is een der goede zijden van voorheen, waarbij onze tijd 'reurig afsteekt. Kr was echter meer. Wanneer vroeger iemand zaken ging doen, dan was hij in de zaak, die hij ging drijven, ingewijd. Hij kende liet artikel, dal hij ging verkoopen hij kende ook den han del. niet alleen wat het administratieve gedeelte aanging, maar ook anderzijds, de man was koopman of winkelier, die zich niet schaamde voor zyn beroep. Dit was de groote kracht, waardoor zoo menige gemeento tot grooten bloei kwam. De koopman van voorheen had zijnen winkel, waarin fay zelt.s, zoo noodig, hielp hij hield raad met zijn klanlen.en al verkocht ot kocht hij misschien op do beurs dui zenden balen, bij was toch niet te trotsch om in den winkel vijf oneen van een of ander af le wegen. En dat is toch do ziel van een zaak. dat de patroon zelf zich er mede bemoeit. In hoe weinig zaken gebeurl dil nog heden Waar ziet men den grooten gros sier, zijne vrouw of zoon nog in den winkel Immers bijna nergens. Men heeft daar zijn lieden voor, en terwijl mijnheer op zijn kan oor zit en zijn afnemers niet kent, woont mevrouw elders, liefst niet meer bij de zaak. en bezoeken de zonen academies of dienen in het leger, of bezoe ken groote handelsscholen, waar zij van alles leeren, alleen in theorie echter,want voor praktijk staat men te hoog. Do koopman van vroeger werd gevormd voor zijn toekomstig vak in den winkel of het bedrijf zijns vaders of van een van diens handelsvrienden daarvan is tegenwoor dig bijna geen sprake meer. Maar meer nog. Vroeger begon men met handels kennis en met geld; tegenwoordig openen zeer velen eene zaak zonder handelskennis en met schuld. Dc zaken verrijzen als paddestoelen uit den grond, nu hier, dan daar, en... verdwijnen menigmaal weer even snel als zij gekomen zijn, zonder eenig ander spoor achter te laten dan een hoop bedrogen leveraars, die bedrogen door groote glasruiten en een inooien voorgevel, het kind van de rekening zijn geworden. Men ziet de moest onzinnige dingon gebeuren een jongeling, die eenige jaren als jongste bediende werkzaam is geweest b. v. bij een I andelaar in kruideniers waren, raakt op een gegeven oogenblik verliefd. Zijn uitverkorene, natuurlijk een juffertje,heeft evenmin als hy een cent be niet Ja, dat weet ik zelf niet. ik heb daarover mjju gedacht, antwoordde Fanks kortweg, op renen toon die genoeg bewees dat hij durover niet wenschte te spreken. Van wat anders echter; hoe lang denkt gij hier te blijven 1 Nog dezen nacht. Morgen vroeg vertrek ik. Ik ook. Gij gaat naar Londen Neen, ik Zet nnjneii tocht Unor het biuncnlai d voort. Ah. nu heb ik eru. viel Fanks lachende uit gij gaat terug op zoek naar Miss Varlins. Roger heet op zijne lippen en antwoordde knel kort weg. noch bevestigend, noch ontkennend wat de detective h-id gezegd Ik zou haar in alle geval niet t'-'iiis vinden. Oh Misschien bevindt zij zich nog te Ventnor. Neon. Z(j en Miss Marson zijn beiden naar huis gekomen. Wat ge zegt Ka dit t'buis, waar is dit I'esle Fanks, wrel ge wel d.;t twe uit v raging vermoeiend is 1 Ik vraag tl wol verschooning, was het antwoord. Ik dacht metu eene iiobcsch' ine» vraag te stelten. Maar dat hebt ge niet gedaan, oude vriend, riep Axton uit. Vergeef mij mijne haastigheid; bet is mijne l schuld niet, maar mijne zenuwen zijn met dit ellendig gev I geheel op hol, vrees ik. Welke reden»- zou ik hebben oui u Mis» Varlm's verblijf le verhirgen 1 Maar in '1 geheel niet, nu gij bet ernst g meent. Wat moei ik dat weten zegde Fanks koudweg. Neem bet nu niet kwalijk, als het li belieft, Octavius, antwoordde Roger ecu weinig geraakt. Ik zal het u zeggen al was bet enkel om te boelen voor mijne ruwheid jegens u. Miss Varlins woont te Ironlield. Met een schreeuw nas de detective rechtgesprongrn terw(jl ook Alton rechtstond, bleek rn verschrikt. Wat deer! u Fanks, vroeg hij met bevende stom. Voor alle antwoord haalde de detective rem: pillen doos uit zijnen zak en haar op de tafel leggende wees bij op het adres dal cr opstond WOSK C" Apcthokor. Ivonfioll. III. LOUTER VERONDERSTELLINGEN Roger Axton slond met dc ongen wijd geopend, Starende naar de doos met pillen op tafel en Octavius Fanks hield enkel zijne blikken gericht op zijnen vriend de eerste was verdwaald in pijnlijke gedachten, zijn bleek aangezicht, zijn bevende tippen, zijne krampach tig getrokken wezenstrekken* bewezen bel ten volle; do laatste, volgens zijne gewoonte, liet van dl' alles niets onopgemerkt verloren gaan. Eindelijk stieek Roger, na renen diepen znchl te hebben grloo'd, met zijne hand over zijn voorhoofd en ging neerzitten, terwijl Fanks, dc doos in handen nemende, spoedig dil voorbeeld volgde. Wordt (voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1