Een en ander. Triomf Triomf!! ïwein van Aalst 4e OPVÜI KINf. Allerhande nieuws. 2" De kinderen gewennen aan eene gedurige werkzaamheid. 3° Verwijderen hoeken, printen en beelden, en vuile gazetten, die hunne jonge zielen zouden kunnen ontreinigen. 4° Wel letten op de gezelschappen. 5° Zijne kinderen niet te week behan delen. maar hard maken tegen alle lichaamsontberingen en lijden. Wanneer bedreigen nu, ontucht en dronkenschap, het ergste de jeugd Dit gebeurt als de knaap de school heeft verlaten en met zijnen eersten voet in de wereld staat Hij wil doen gelijk zijne oude makkers Heeft hij geld dan gaat het gemakkelijk maar weigert vader of moeder zoo seffens zijnen zak te vullen, dan ontstaat in hem een eerste gevoel van oneerbiedigheid op hij weerstaat aan de berispingen zijns vaders en veracht moe ders klaarziende liefde. Dit duurt zoo eenigen tijd, tot dat vaders en moeders ondermijnde gezondheid wegkwijnt, of de ongelukkige zoon het ouderlijk huis ver laat om vrijen toom te geven aan zijne driften. Ziedaar eenige van die groote plichten, die dikwijls door de ouders, uit lichtzin- zigheid, verwaarloosd worden en noch tans gemakkelijk te vervullen zijn. Out !>in<liii£.Er is in de druk pers reeds veel gesproken over de ontbin ding der Kamers, die zou plaats hebben indien de herziening moest mislukken. Algemeen verkeert men in tie meening dat do Kamers, uit de nieuwe kiezingen gesproten, het recht zouden hebben op nieuw tot de herziening over te gaan. Welnu, dat is eene dwaling. Een rechtsgeleerde van Verviers bewijst, met den tekst der Grondwet, dat, indien de herziening niet bewerkt wordt door de tegenwoordige Kaniers, daartoe door het kiezerskorps aangesteld, deze welke haar opvolgen gewone Kamers zijn, die wel kunnen verklaren dat zulke en zulke ar tikels der Grondwet moeten herzien wor den, maar, evenals de Kamers van vóór Juni 1892, na die beslissing moeten uit eengaan, om nieuwe herzieningskamers te laten kiezen. Zoo als men ziet zou het mislukken der herzieuing eenen moeilijken toestand ver wekken, waarvan de verantwoordelijk heid zou vallen op hen die, uit politieke berekening, die mislukking pogen te bewerken. l>ruk|)ei-sproccs. De heer minister de Burlet spant een proces voor laster in tegen de Ëtoile Beigedie hem beschuldigd heeft eene schilderij zonder waarde in liet bezit van een lid zijner familie, voor rekening van den Staat aangekocht te hebben. Eene kostelijke l>ok«?nte- nis. -- Aan Vooruil ontsnapt soms eene waarheid. Zoo herinnert hij dat vele liberale en joodsclie kapitalisten van on zen tijd hunne fortuin te danken hebben aan de zwarte goederen - zooals het volk het noemde. Zij vergeten, zegt Vooruit, dat de kerkgoedoren die men (na ii' ilutic van 1793) onteigende, en terug aan anderen verkocht aan een klein prijsken, den grondslag legden der aan zienlijke burgerfortuinen, die wij nu kennen. - En Vooruit neemt de gelegenheid te baat om te verklaren dat de socialisten op dezelfde wijze zullen te werk gaan Is liet niet geestig en naïef, werklie den, vraagt hij, dat er nog snulachtig te genstrevers gevonden worden, die aan ons durven vragen hoe wij aan geld zou den geraken om onze hervormingsplannen door te voeren 'i Par bleu de onteige naars onteigenen Men ziet hetde godsdiensthaters en kerk- en kloosterberoovers zijn de vaders van het socialism geweest. De mannen die nu in Vooruit dreigen de kapitalisten te onteigenen, zijn enkel hunne navol gers. Men ziet ook wat Vooruit eigenlijk wil: de rijken bestelen en de banken plunde ren. Het socialism is eene dievenschool, en die school hebben wij te danken aan het liberalism en de Logie. Gentseho werkeloozen. Maandag korts na don middag zijn hier ongeveer 200 Gentsche werkeloozen aangekomen op reis naar Brus;-el om al daar De gentenaars begaven zich naar 't lo kaal der socialistische bakkerij, Recht voor allen, St Jorisstraat, alwaar zij elk een J/2 brood van 1 1/2 kilogr. en koflij ontvingen. Die doortocht door onze stad werd schier niet bemerkt buiten eenige socia listen en de jannen van den luien hoek die op voorhand verwittigd waren geweest, vergezelde hen niemand en werden zij slechts bemerkt door de weinige personen die zich ter straat bevonden Ten andere in de kuip der stad waren zij zeer rustig, geen geroep, geen gezang werd gehoord alleen op den Brussel- schensteenweg, buiten de huizen, zongen zij het Kranseh republikeinsch aria La Marseillaise. De reizigers zagen er ten meerderen deele vermoeid en afgemat uit, in een woord, zij kwamen den berg af en ze wa ren vermoeid. Rond 5 ure 's avonds kwamen zö te Assctie aan, alwaar er twee achterbleven daar zij den weg niet konden voortzetten. Te Brussel werden zij 's avonds rond half acht afgewacht door de leden der werkmanspartij, die hen met eene vlag tot aan Berchem-St.-Agatha waren te ge- moet gegaan. Onder het zingen van revolutionnaire liederen, werden zij tot aan het Matsou da Peuple geleid, waar zij in de beneden zaal ontvangen, en met toespraken ver welkomd werden. De werkeloozen zongen Wij eischen brood of dooden drukten ieder keer op het woord dood. In de bovenzaal werd hen vervolgens een avondmaal opgediend, dat hen na die lange reis, door de scherpe koude lucht en over de met bevrozen sneeuw bedekte wegen wel deugd zal hebben gedaan. De werkeloozen hebben den nacht in eene der zalen van het Maison du Peu ple doorgebracht slapende op strooi, dat men met karren aangebracht en op den grond uitgespreid had. Dinsdag morgend moesten zij hun be zoek in de bureelen van de gazetten afleg gen, maar deden het niet. Zij bepaalden zich met een brief neèr te leggen in de briefbus der Gazette. En zoo eindigde de socialistische Coined ie. Ziehier de reden waarom de Gentsche werkeloozen zich naar Brussel hebben begeven Over de betooging sprekende had de correspondent der Gazette van Brussel ge schreven dat er veel personen bij de wer keloozen, die heel goed konden bestaan. De Gazelle van Gent bevestigt dit ge zegde met de volgende zinsneden Wij hebben ons maandag morgend naar het Weldadigheidsbureel begeven. Bereidwillig werd ons de lijst voorgelegd van talrijke personen, die de hulp ge vraagd hadden aan het bureel en die nog- thans een goed inkomen hebben. Ziellier eenige cijfers uit den hoop genomen .- Een huisgezin met 3 kinderen, 20 fr. per week; 3 kinderen, fr. 27,50; 1 kind, j fr. 10,50; 1 kinderen, fr. 44,40; 8 kinde- i ren, fr. 40; 5 kinderen fr. 39,50; 4 kinde- i ren, fr. 32,12; 4 kinderen, fr. 25; 2 kinde ren, fr. 26; 3 kinderen, fr. 18 enz, enz. Toch hebben de werkloozen het gezegde van La Gazette kwalijk genomen, en be sloten, in groep van een honderdtal te voet uit Gent te vertrekken en eenen brief van protestatie in de bureelen der Gazette te brengen. Aan dit besluit gevolg gevende, zijn zij inderdaad maandag morgend uit Gent vertrokken. Eenigen hebben liet onder weg moeten opgeven om aan deze of geene statie den trein af te wachten. Hun getal was dus bij de aankomst te Brussel eenigszins ver minderd. Heden woensdag om 12 u. 45 min. zijn de Gentsche werkloozen hier weêr aan gekomen'; zij zagen er nog meer ver moeid uil dan maandag, want nu kwamen zij Bouchoutberg af. Allen waren drager van een stuk brood 't welk met een einde koord om bun lijf hing. Verscheidene Aalstersche iuirikken werden onder hen bemerkt. Op de Houtmarkt zongen zij de stenircchtmarsch en op de Groole Merkt verscheidene socialistische gezangen en onder anderen ook de Marseillaise. I)e troep was voorafgegaan van een hoorn blazer. Na een bezoek aan 't socialistische lokaal der St Jorisstraat verlieten zij on ze stad. Ziedaar de juichkreten die hier zondag door het radico socialistische kliekje wer den uil gebracht en door Vooruil van Dijnsdag herhaald worden. Waarom die juichkreten Ah de Aalstersche radieo-socialislen, de poesjenellen van Anseele Ci6, hebben hier een referendum, in 't Vlaamsch.eene volksstemming ingericht, onder de man nelijke bevolking die de 21 jaren heeft bereikt, om te wete te komen of de Aal- stenaren voorstaanders of tegenstrevers zijn van het algemeen stemrecht. En die uitspraak der Aalstenaars moet beslissend wezen, want Aalst staat aan 't hoofd der steden volgens den A. B. C. en nog meer 't is een katholiek nest dat M.M. Woeste, Van Wambeke, De Sade- leer, Verbrugghen, Van Vreckem en Lié- nart, die overtuigde tegenstrevers van 't algemeen stemrecht, naar Kamer en Se naat zendt. Dit is genoeg,denken wij,om de gewich tigheid van de uitspraak der Aalstenaren te doen uitschijnen. En het referendum heeft bewezen dat de voorstaanders van 't algemeen stem recht bier in overgroote meerderheid ge teld worden. Want inderdaad op 4500 21jarigc Aal stenaars die hier volgens de radico-socia- listen bestaan, hebben er zich 3003 voor en slechts 06 tegen het algemeen stem recht verklaard. I)e triomf van het algemeen stemrecht is dus onbetwistbaar, de cijfers bewijzen het en niets, men weet het, is brutaler dan cijfers. Vooruit schreeuwt dan ook uit al de kracht zijner longen Woeste is gekloptzijn mandaat is vernietigd, hij is geen vertegen woordiger meer van Aalst Allons, M. Woeste, vriend, rol uwe matten maar op, uw spel is ten einde en trek maar de leer op Maar als M. Woeste onze vertegen woordiger in de Kamer niet meer is, wie moet het dan zijn Is 't Milleke Merte Of Nest de Groom Of Jan Luyckx Of Tist uit Recht voor allen Dat zijn in alle geval geene fameuze kleppers. Want bij meestesse Lowieze, Krijgen kinderen inet zulke viezen, Vijf dalten voor 'nencent(Bis.) Maar laat ons eens onderzoeken of men wel recht heeft zoo luidruchtig Triomf! te schreeuwen. De radico-socialisien schatten het getal 21jarigen op 4500. Nu volgens de optelling in november 11. beloopt dit getal te Aalst tot 5670 of 1170 meer. De jongens waren dus slecht ingelicht wanneer zij dit cijfer aannamen. Wij hebben de overtuiging dat er van die 5670 p rsonen zich ten minste 5000 hebben onthouden, in andere woorden, er zich zoo zeer meê bekommerd hebben als met 't jaar één als d' uilen van 't zelfde ras preêkten. Die 3003 stemmen voor 't algemeen stemrecht zijn eenvoudig eene leugen. Wat gebeurde er 1. Er waren 52 stembureelen. Alle ernstig nazicht ontbrak en men kon zoo veel koeren stemmen als men verlangde. Wij kennen personen die tot 20 maal toe gestemd hebben. 2. Of men den ouderdom had of niet men werd tot de stembus toegelaten. Kna pen van 13, 14 en 15 jaar hebben ge stemd. 3. In verscliillige lokalen vonden er zekere door ons wel gekende zwanzers vermaak in do stembus met volle hands grepen stembriefjes te vullen. 4.Op Mijlbeek waren het de vrouwenen jonge dochters die gingen stemmen; 't was nu eens hare beurt zegden zij. 5° Uit eene stembus waar slechts twee stembrieven waren in neèrgelegd, haalde men er in't hoofdbureel meer dan 120 uit. Wij zouden nog meer feiten kunnen aanhalen, maar genoeg, En hoe werd er gehandeld met zekere stembriefjes waarop nog al zonderlinge beoordeelingen werden uitgedrukt en die, bij de opening, zoo 'nen aardigen geur hadden Oh dat zal men wel weten te zwijgen. Wat men ook be were, de volkstemming van zondag is een belachelijk poesjenellen- spel waarvan de koordjes gehouden wer den door de jannen van Vooruil. Wie zondag oogen had en wilde zien, heeft zich konnen overtuigen gelijk wij, dat er zich ten minste 5000 Aalstenaars onthouden hebben en dal de radico-soeia- lislische kliek gelijk een radikaal het ons overigens openlijk bekende, in plaats van triomf, moet roepen Fiasco Fiasco Fiasco Na de uitroeping van den uitslag, riep een socialist Na M. Van Wambeke,zal de eerste burgemeester Mil Meert wezen. Müléhen nam dadelijk het woord en dankte. Ik begeer geene plaatsen, zegde hijal wat ik verlang is mij gansch op te offeren voor 't geluk en 't welzijn der werklieden! Een edelmoedig gedacht als men het inderdaad ten uitvoer brengt.... doch wanneer men maar 4 cent en half voor 't maken van een manshemd en een volle werkman maar tegen 14 stuivers en een oordje daags betaalt dan schijnt liet ons dat de werklieden van zulke opofferende liefde en genegenheid maar weinig goeds te verwachten hebben.... Eene rechtbank van eersten aanleg te Aalst. Met innig genoegen komen wij te lezen het gedrukt beredend rekwest bij welk onze verdienstrijke Stadsgenoot, de heer baron Leo Belhune,het ontwerp Een Triliunanl van eersten aanleg te Aalst," bijdeheeren Voorzitters en Leden der beide Wetge vende Kamers verdedigt In een dertigtal bladzijden, opgevuld met allerbeste redenen en doorslaande cijfers, doet de geleerde schrijver klaar- kiijkend uitschijnen dat liet ontwerp der inrichting van een Tribunaal in de hoofd stad van den Lande van Aelst,niet alleen- nel ijk op billijkheid en rechtvaardigheid is gegrond, maai- dat het daarbij nog den regelmatigen gang der Justicie en de be langen der Staatskas, benevens het vurig verlangen cener bevolking van 145 dui zend landgenoten moei verwezenlijken. Al wie met aandacht en onpartijdigen geest deze kundige bespreking zal lezen, zal, zonder twijfel, met ons overtuigd zijn, dat M. de advokaat Baron Leo Bethune zijne zaak, (zeggen wij, onze zaak, de zaak van den Lande van Aelst.) opeene vrome en deftige wijze heeft gepleten. Ja, indien de noodwendigheden van de Justicie den aanleg van een nieuw Ge rechtshof' of Tribunaal in hot zuider ge west van Oost-Vlaanderen vereischen, gelijk hooge magistraten het vast bewe ren, dan is liet. nu, op eene onwederleg- bare wijze bewezen dat dit nieuw Tribu naal te Aalst moet ingericht worden. Medegedeeld op algemeen verzoek der Leden Zondag 22 Januari 1803, om 5 ure slipt. Ilaeltert. Hinders en Branders. - Men zou waarlijk zeggen dat do binders van 't einde der verledene eeuw uit bun graf zijn opge staan zoo zeer gelijkt het schelmstuk dat te Haellerl komt gepleegd te worden aan hunne euveldaden, De erven Van C'aeckenberghe, zeer ge- spaarzauie lieden, bewonen eene kleine bolstede, wijk ten Eede, op een zestigtal meters van andere woningen gelegen. Deze menschen gaan door als eenig geld te be zitten daar zij verleden jaar nog al veel fruit en ook boomen hebben verkocht. Het gezin Van Caeckenberghe is samen gesteld uit een broeder van 52 jaren en twee jongere zusters.Rond 1 ure 's nachts werd de broeder door een zonderling ge rucht gewekt, staat op om te zien wat er gebeurt en juist als hij de woonplaats bin nentreedt ziet hij een kerel door de ven ster kruipen en valt hem aan. Een strijd om leven en dood ving aan, doch weldra lag Van Caeckenberghe ten gronde daar een tweede schelm ter hulp zijns makkers was opgetreden. De worsteling duurde voort, Van Caeckenberghe verweerde zich dapper en een derde schelm, een persoon van kleine gestalte, zegt men, die buiten de wacht hield,dit ziende, riep zfjne mak kers toe Bindt hem. Dadelijk werd Van Caeckenberghe aan handen en beenen ge bonden en de schelmen mishandelden en sloegen hem zoo geweldig dat zij hem voor dood lieten liggen. I)an was het de beurt der jongere zuster die op 't gerucht was opgestaan deze werd ook ten gronde geslagen cn bij mid del van reepen die men van een hemd scheurde bond men haar eene prop op den mond. Hare zakken werden dadelijk onderzocht want de schelmen hadden zeker iets hooren klinken en ze vonden fr.5,50"die zij in den dag van haar bloeme- kenswerk had ontvangen. De oudste zuster die in een kleine kamer sliep had hare deur gegrendeld en er zelfs de kist voor geschoven. Maar de booswichten wilden er kost wat kost binnen zijn,want daar lag de ponk. Een stormloop op de deur begon al over 't lijf van den broeder die den doode gebaarde en eindelijk week de deur en ze waren binnen. De vrouw werd op haar bed geworpen en gebonden. Onder doodsbedreigingen, dwong men haar de plaats aan te duiden waar het geld lag. Zij antwoordde dat zij geen geld in huis hadden, dat hun broeder het op dc Staatsspaarkas had geplaatst en dat het boekje in de kist lag. Het boekje werd ge nomen en de schelmen zagen bet goed na. Zij waren liiermeè niet te vrede en zegden wij welen dat ge nog geld bezit en om baar te dwingen de plaats aan te wijzen hielden zij eene brandende keers aan hare voeten die er door verwond zijn. Naailes doorsnuffeld maar niets gevon den te hebben verlieten zij de hofstede met hunne fr. 5,50, en, om zich te over tuigen dat de broeder wel dood was, gaven zij hem nog eenige slagen met een ijzeren sc.hüpje op het hoofd. Dit schupje hebben zij achtergelaten. Naar men ons uit goede bron verzekerd was er eene som van ongeveer 600 franks in huis die de oudste zuster gedurende de belegering harer slaapkamer, geborgen had in eenen hoop zand die in eenen hoek lag. Toen alles stil was, begonnen de broe der en zusiers op elkander te roepen. Eindelijk gelukte het den broeder de voe len los te krijgen en liep naar de naast bijzijnde geburen alwaar men zijne han den los sneed. Dadelijk keerde hij verge zeld van zijnen gebuur huiswaarts, alwaar men de beide zusters van prop en boeisels verloste. Het glas der venster dat men had uitgeslagen, om ze gansch te kunnen openen, was met bruin zeep be streken. De booswichten waren als heeren gekleed, en droegen eenen langen grijzen overfrak. Zij spraken fransch, maar zou het soms geen bourgoensch zijn Het parket heeft een onderzoek ingespannen, en zware vermoedens wegen op zekere kerels die naar 't schijnt 't bedelaarshuis van I-Ioogstraeten onlangs zijn ontvlucht en vrijdag morgend te Burst werden aan gehouden. Benedict Van Cauwenbergh heeft de twee aangehoudenen te Aude- naarde gezien en meent ze te erkennen. Zijne zuster Tlteresia is naar Audenaarde geroepen en zal ze wel beter herkennen. - Groole brand te St-Jans-Molen beek. Verscheidene gekwetsten. In de fabriek van wieken voor keersen, toclioorende aan M. Van den Bemden is zaterdag nacht een zoo hevigen brand uitgeborsten, dat geheel de gemeente in angst verkeerde. Het was een groot gebouw van 90 me ters lengte op 15 breedte.Het voorgedeelte wordt bewoond door- den fabrikant en zijne familie het andere gedeelte vormde de eigenlijke fabriek, welke zich uitstrekte lot tegen de vaart van Charleroi. Daaren boven had M. Van den Bemden een ge deelte van zijnen eigendom verhuurd aan M. Claes-Goossens, voor magazijn van aardappelen en stalling. Het was hier dat de brand begon. Eenige voorbijhangers, die aanstonds ter liulp schoten, wilden het peerd dat in den stal stond, redden, doch het arme beest, dat reeds door de vlammen was aange tast, wilde geen voet verzetten. De poltiecommissaris, wiens bureel in de straat is gelegen, gef hot alarm, en aanstonds was het korps vrijwillige pompiers te been. Doch het vuur had reeds bijna de geheele fabriek omvat. De vlammen ste gen hoog op en werden op grooten afstand gezien. De pompiers hadden, behalve tegen het vuur ook tegen de kou te worslelen. Het vroos 11 graden. De darmen der spruiten sprongen als glas. Het op den grond vloeiende water bevroos en veranderde liet geheele terrein in een ijsveld en de natte kleeren der pompiers werden zoo stijf dat de manschappen zich schier niet konden bewegen. De toestand was wanhopig. Magazijnen en werkplaatsen werden beurtelings door het vuur. aangetast en zells het woonhuis van den fabrikant was bedreigd. De geburen vluchtten met hunne meu belen. M< Van den Bemden redde wat te redden was en sloot de boeken in de brandkas, in de hoop dat het bureel zou gespaard blijven. Doch ook die hoop werd verijdeld. Eindelijk snelden ook de pompiers van Brussel toe en met vereenigde krachten gelukte men er nu in, het vuur te beper ken. De omliggende gebouwen bleven gespaard doch al het overige, dat is het aardappelmagazijn met stal, de fabriek met magazijnen van wieken, keersen, drogerijen, kruidenierswaren, de machie- nenkamer, de werkplaatsen met de ge touwen, de bureelen, alles werd ten gronde vernield, M. Halkett, gemeenteraadsheer, die van 't begin af bij den brand aanwezig was, is door het vallen van glasscherven aan de hand gekwetst. Verscheidene andere personen bekwa men min of meer zware kwetsuren, de meesten uit, oorzaak van; de gladig- heid, uit te schuiven en te vallen. Peschaèzal ten minste 250,000 frank bedragen. Er waren 50 arbeiders in de fabriek werkzaam. Slachtoffer van den drank. Joseph Dox, het ongelukkig slachtoffer van den jenever, dat men vrijdag dood gevonden heeft op zijn kamerke in de Vol derstraat, te Brugge, is maandag morgend begraven. Hij heeft geen cent overgelaten en de goede lieden, verkoopers en ver koopsters van de Vischmarkt, hebben on der elkander uitgelegd en een sommeke opgebracht, dat gediend heeft om hem eene mis en eene betamelijke begraving te bezorgen, 't Waren al vreemden die hierin tegenwoordig waren de mensch kende geene familie. De ongelukkige drift lol den jenever, die hem zoo vroegtijdig en op eene zoo rampzalige manier naar het graf bracht, deed hem het ellendigste bestaan leiden. Al zijn geld was voor al- kool. Op zijn kamertje was er geen meu beltje, geen stoel. Zijn bed was een strooi- zak, die op den grond in eenen hoek lag en zijne lamp wa3 een ruwe aardappel waar hij een oordjeskeersken in stak. 't Was geheel zijn eigendom, buiten de kleederen die hij aan 't lijf had. Waar dat de drank toch een mensch brengen kan Eene vrouw, die op last van het Brusselsche parket te Berchem bij Ant werpen aangehouden was, is gedurende haren overdocht naar de gevangenis der hoofdstad, in eenen doodslaap gevallen. Men heeft haar in dien toestand uit den wagon moeten lichten, naar het celrijtuig dragen en zoo naar de gevangenis bren gen. Zij heeft gedurende 30 uren geslapen. ARGENTINIË. Vreesélijke beschuldigingIn de Argenlijnsche bladen doet het volgende bericht de ronde, en vormt een onderwerp van drukke besprekingen. Bij de laatste reis van de Rosales, een torpedokruiser, werd dit schip in volle zee door een hevi gen storm verrast De commandant wan hoopte aan het behoud van het vaartuig en liet den eersten officier bij hem komen, wien hij gelastte de bemanning dronken te maken, daar op deze wijze kon belet worden, dat de matrozen in de sloep gin gen. die de commandant voor zich zeiven en de officieren wenschte te behouden. Tot schande voor de Argenlijnsche marine voerde de eerste officier, geholpen door zijne collega's, dit afschuwelijk be vel uit. De matrozen bedronken zich in weinig tijd, doch waren niet zoo dronken of zij begrepen het gevaar, waarin zij verkeerden, toen zij de officieren toebe reidselen zagen maken om het schip te verlaten. Verzet baatte niet, want de weerlooze mannen werden door de revolvers der officieren in bedwang gehouden. Twee mannen, die zich trachtten te verzetten werden neêrgeschoten, en de sloep verliet met hare la ling lafaards het schip. Men bereikte de naastbijgelegen haven, en wellicht ware nooit iets van de zaak uit gelekt, indien niet een Italiaansch stoker, die geweigerd had zich te bedrinken en zich met de officieren in de boot gered had, het gebeurde aan het licht had ge bracht. De officieren bevinden zich reeds in hechtenis en zullen voor een krijgsraad terecht staan.De Rosales is hoogst waar schijnlijk met man en muis vergaan de uitgezonden schepen hebben er in alle geval geen spoor van teruggevonden. OOSTENRIJK. De joden.— Zoo als men weet bedraagt de Israiilistische bevolking slechts 4 1/2 p. h, van de bevolking in de Ooslenrijk- sche-bongaarsche monarchie. Een groot getal joden hebben zich bij voorkeur te

De Denderbode | 1893 | | pagina 2