Dooi overstroomingen. Nog 't radico-socialistisch Referendum. Allerhande nieuws. 3TO n rnnlinnrdH. Dijns- dag waren 370 personen voor de politie rechtbank van Antwerpen gedaagd, beticht van dronkenschap. De heer Gallet, vrederechter, die als voorzitter deze zaak bestierde, richtte eenige zeer gepaste woorden tot het pu bliek, woorden die weerklank verdienen Het is droevig te bestatigen, zegde hij, dat op deze enkele zitting 370 per sonen gedaagd zyn voor dronkenschap. Het is ten hoogste te betreuren dat zoovele menschen zich overgeven aan zulke schromelijke ondeugd. Zij denken dan niet de ougelukkigen aan de gevolgen van hun wangedrag. Zij zijn meèdoogenloos voor vrouw en kinderen die hun smeeken om een weinig eten, een bete brood een weinig verwarming gedurende deze Siberische koude dagen. De moeder kan haar kroost niet helpen, in dit huishouden heeft men gebrek aan alles gebrek aan liefde van echtgenoot en vader, gebrek aan brood, gebrek aan kleederen,gebrek aan warmte. Geen geld om eten, geen geld voor klee deren, geen geld voor kamerhuur. En waarom al dit gebrek omdat de vader, die meestal in den vollen bloei des levens is, zooals ik het in deze zaal zie, omdat die vader een dronkaard is Omdat hij in de plaats van te werken, maar altijd wil drinken en blijven drinken En velen van die dronkaards klagen omdat het slechte tijd is, omdat zij geen werk vinden Geef men hun werk dan duurt het eenige dagen, tot zij door gezonden worden, of er om dronkenschap of vrijwillig het werk verlaten om te gaan drinken - Er zijn nog andere gevolgen van de dronkenschap. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat dronkaards in opstand komen met de politie thuis alles vernielen, zon der dat een grein gevoel van eer en plicht hen kan weerhouden Hoe dikwijls ziet men zelf niet een dronkaard dief worden Nog eens, ik beslatig met droefheid dat zulk groot getal. 370 personen, voor deze rechtbank zyn gedaagd op eene en kele zitting, en hoop toch wel dat er tus schen ten minste eenige zullen zijn die zullen luisteren naar mijne vermaning, en er voordeel uittrekken. Dit ware een geluk voor hun zeiven, voor hunne vrou wen en kinderen. Wij voegen onzen wensch bij die van den achtbaren heer vrederechter, en hopen dat zijne heilzame raadgevingen vruchten zullen dragen. De tweede betichte, die opgeroepen wérd, was smoordronken en kon zich inet groote moeite rechthouden. Hij loochende alles, en verklaarde nog een eiken te zullen pellen met de politie, voor welke bedreiging hij op staanden voet in verzekerde bewaring werd gebracht. Socialistische leiders. Een nieuw historieke, dat zich te Blois, eene Fransche stad, komt voor te doen, toont eens te meer met welke onvoorzich tigheid de socialistische leiders te werk gaan wanneer de intresten in kwestie zijn van degenen die zich door hen laten ver blinden. Een groot fabrikant van schoenen dier stad, M. Rousset, had sedert eenigen tijd moeilijkheden met zijne werklieden. De socialistische kopstukken «leden al wat in hunne macht was om dien toestand te verergeren, trachten al de pogingen van overeenkomst tusschen meester en gasten te doen mislukken on door geweld hebben de werklieden belet van terug naar hun werk te gaan. Wat heeft M. Rousset gedaan om daar een einde aan te stellen Hij is met pak en zak naar eene andere stad getrokken. Zoo gauw de socialisten dit nieuws ver namen, werden zij razend van woede zij vormden het complot van zijn vertrek met geweld te beletten Zij konden niets an ders antwoorden op de klachten van de menigvuldige werklieden die zij door hun nen dwazen raad van hun werk hadden ontroofd. De politie is er tusschen geko men om den meester te beschermen hij heelt Blois verlaten. Zullen de socialisten aan die ongeluk- kigen nu werk of brood verschaffen dat zij hun ontnomen hebben. Zoo niet. is het te hopen, dat de oogen der werklieden zich zullen openen en dat zij zullen klaar zien in het spel van die komedianten, die den oproer ophitsen omdat zij er profijt uit trekken en zich niet met de ongeluk kige gevolgen bekommeren welke de werkman er door lijdt Ken liumorïstiscli Ameri- kamittcli hlnd, door eenige oude jongmans opgesteld, schrijft nog al eens graag op Ie kap der vrouwen. In een zijner laatste nummers hekelde het ongenadig de ongeoorloofde pretenties der hedendaagsehe dames, die zoo stipt door dienstmeisjes moeten bijgestaan en gediend worden, terwijl moeder Eva, nooit eene meid ter harer beschikking heeft gehad. Hadden de dienstmeisjes tot de nood wendigheden der vrouw behoord, zoo hadde de schepper er zeker voor onze eer ste moeder wel een paar bijgeschapen, of denken onze pretentieuse vrouwen dat de wijsheid des scheppers hier zou gefaald hebben Eene dame, in hare weerdigheid ge krenkt,neemt de schrijfverder op,en geelt aan de heeren opstellers hel volgende klinkend antwoord Mijflheeren, Daargelaten den vrouwenhaat welke schier in eiken regel van uw blad door- Straalt, moet ik de rechten der vrouw voorstaan, die door UEd. zoo dwazelijk miskend worden. Neen. ueen, dwaas hoofden die gij zijt.het is niet de Schepper die zijne wijslieid heeft gefaald, toen hij Eva zonder dienstmeisjes liet maar gij zijt het welke in uwe'dwaze begrippen, gansch verkeerde strekkingen anneemt, en den toestand niet begrijpen wilt. Klaar is 't dat Eva volstrekt geen diens meisjes noodig bad. Adam viel nooit Eva lastig om een of meer verloren knoppen aan zijnen jas of broek te naaien, evenmin beval hij haar nooit kousen ol handschoe nen te strikken. Nooit is hem in gedacht gekomen, in het schoone paradijs tot na zonsondergang het dagblad te lezen, en dan met eene helsche furie te roepen of het avondeten gereed is. Hij maakte zelve vuur onder den ke tel. haalde rapen en patatten, wist ?c flink te schillen, te koken en voort te bereiden. Hij molk de koe, wierp de hoenders hel eten voor, en nooit of nooit kwam hy met een half dozijn vreemde en onver wachte gasten ter maal, als er te voren niet voor gekookt was. Zoo onzinnig was hij nooit dat hij 's nachts tot een uur zou uitgebleven zijn, zoodat de vrouw, voor hare gerustheid of om haar te troosten, nooit een dienstmeisje noodig had. Nooit zou Adam gedruisch gemaak hebben als Eva den kleinen Caïn wiegde, het was bij hem ook de mode niet, zijne kleederen in alle boeken zorgeloos neer te werpen, maar hij was zorgvuldig gewoon ze ordelijk naast zijne laarzen onder den vijgeboom te schikken. Met een woord, nooit geloofde Adam zijne Eva verkregen te hebben om zijne slavin te zijn, derhal ve stond hij ze in den huisarbeid in alles kloemoedig ter zijde. Ware het zoo nog.de dienstmeisjes zouden zoo menigvuldig of noodzakelijk niet zijn. Vr. Hartmann. ItecliLerlijk kronijk. De Palriote meld dat, binnen kort, voor de rechtbank van Oudenaarde, een groot woeker proces zal opgeroepen wor den. De rechtbank zal over niet minder dan 200 gevallen van woeker te oordee- len hebben, waarvan de slachtoffers meestal staatsbedienden zijn. Een notaris vervolgd. Zekere Willems, een jongeling van rond de 20 jaar, die de smeerige Patrouille, geïl lustreerd liberaal weekblad, uitgaf, werd onlangs door het assisenhof van Braband veroordeeld tot 7 straffen van 15 dagen gevangenis voor zedekwetsende artikels in dat vuilblek geschreven te hebben, Die Willems is de zoon van M. Willems, notaris te Haeren. Hij woonde bij zijn vader, en 't is daar dat het smeerig blad opgesteld werd. De overheid vond dat de vader wel wat meer had mogen toezien op hetgeen er in zijn huis omging, en M. Willems werd voor de tweede kamer der rechtbank van eersten aanleg geroepen om rekenschap 'e geven. De rechtbank heed hem de eenvoudige berisping toe gepast. SchrijversrechtenDe korrektion- neele rechtbank van Brugge heeft vrijdag uitspraak gedaan in hei proces die de maatschappij van toonkundigen en mu- zieksch rij vers ingespannen had tegen de koormaatschappij Roya deze laatste had verscheidene muziekfeesten ingericht; de vertegenwoordiger van de maa* schap pij der toonkundigen had van de inrichters dezer feesten de betaling van schrijvers- reehten gevraagd de Royaalhoewel niet weigerende van te betaien, had nog- thans maar het vierde van de gevraagde rechten willen geven. De Roya is vrijgesproken. Zooals licht te begrijpen is, heeft de sterke dooi, met regen en wind gemengd, in de heuvelachtige gedeelten van het land tamelijk erge gevolgen gehad. Ziehier eenige der tijdingen, die wij tot nu toe reeds hebben ontvangen Te Denderleeuw is de Dender buiten zijne oevers geloopen en overstroomt de meerschen op grooten afsland. Provincie Kuik. Te Hoei is door eene plotselinge klimming de Hoyoux het geheele lagere gedeelte der stad onder water gezet. Uit Statie wordt eene instorting ge meld. Te Seraing is de Maas buiten hare oevers geloopen. Het water slaat in de straten een meter hoog, zoo dat alle hui zen en kelders overstroomd zijn. De Mehaigne en de Hoyoux wassen on rustwekkend, zoodat men een zeerhoogen waterstand voor de Maas verwacht. Uit Esneux wordt gemeld dat de ijs- breuk plaats had te Hamoir, Comblain en Poulseur, van waar de ijsschotsen in me nigte afdrijven; de bewoners staan overal ondanks den nacht, het voorbijdrijven van het ijs af te wachten om, waar het noodig zou zijn, hulp te brengen. Te Lonneux is de afdamming door het ijs belemmerd. Eene bedreigde hoeve is van ambtswege moeten ontruimd worden. Te Luik waren reeds zondag de meeste kelders in het lage gedeele der stad over stroomd. Maandag was de toestand natuurlijk veel verergerd, zoodat in sommige ge deelten der stad alle verkeer onmogelijk was. De Vesdre in anderhalven meter gewas sen, en op de plaats waar deze rivier met de Ourlhe samenloopt, hebben zich ware ijsbergen gevormd, die zich voor de brug ophoopen en, krakend op elkaar botsend, een vreeselyk doch prachtig schouwspel opleveren. Het getal toeschouwers is overgroot De houten brug, gekend onder den naam van Pont du Soleil heeft veel gele den. E n oogenblik heeft, men zelfs ge vreesd dat zij zou vernield worden. Te Vaux-sous-Chêvremont is de veer pont weggerukt. In Ikrhand. Te Wavre ge denkt men zich nog de rampzalige dagen van 2-1 en 25 januari, die nu juist 2 jaren geleden, getuigen waren van zulke ernsti ge overstroomingen. Alles doet denken dat men eene ver nieuwing van die ramp te gemoet gaat. Te Otlignies, Court Saint-Elienne, Limalenz. is het water zoo plotseling gewassen dat verscheidene huizen verrast werden, en thans reeds onbereikbaar zijn. De Dyle is nog niet overstroomd doch men vreest het ergste. Uit Thienen schrijft men dat de weiden eene onafzienbare zee vormen en al de be woners der lage gedeelten moeten vluch ten. De regen valt voortdurend en doet het water onophoudelijk wassen. De toestand is dezelfde van over twee jaren. De Groote Gheetè klimt onrustwek kend. De sluizen zijn weggenomen en het ijs vindt overal vrijen loop. In de stad Thienen zelf zijn al de lage straten onder water. Te Zoutleeuw is de toestand zeer ge vaarlijk. Geheel.het dorp is overstroomd. Te Hougaerde vreest men het ergste. In Namen. Te Dinant waren reeds van zaterdag de hellingen langs de Maas onder water gezet. Te Hastière vreest men erge gevolgen van de ijsbreuk. In Henegouw.-In 't Cent) non namelijk te Mariemont en omstreken heb ben de bewoners veel van de overstroo ming te lijden. Het bed der Haine is te klein om al het water, van den dooi voortkomende te bevatten. Te Morlanwelz zijn al de lage gedeel ten overstroomd. De boschen en faisan- tenkweekerijen van M. Waroqué vormen ware vijvers van hectaren groot. Eene fabriek heeft maandag rond 10 uren allen arbeid moeten staken. Uit Haine-Saint-Pierre en Haine- Sainl-Paul, komen dezelfde bedroevende tijdingsn. Te La Louvière vond eene moeder, die eene boodschap had gedaan, bij hare terugkomst de woning overstroomd en de wieg met haar kind drijvend. Het kind was half versmacht. 't Was te voorzien dat Dendergalm ons verslag over het Referendum als valsch en logenaebtig zou uitgekrijten. Denderbode liegtroepen de poesjenel len van Anseelc en Cle. Niets is gemakkelijker dan dat; de kin deren deen dit gewoonlijk ook, maar be wijzen dat wij aan de waarheid zijn te kort gebleven dat is een ander paar mouwen. De feiten door ons aangehaald blijven bestaan in hun geheel en wij dagen Den dergalm en gansch den radico-socialisti- schén boel uit te kunnen bewijzen dat wij aan de waarheid te kort zijn gebleven. Dendergalm vraagt ons waarom wij geweigerd hebben de uitnoodiging van openbaar nazicht te beantwoorden ons door de inrichters toegezonden. Nooit ontvingen wij eene uitnoodiging van dien aard; doch verhaasten wij ons rond uit te verklaren, dat, ware zulke uit noodiging ons geworden,wij ze niet zouden beantwoord hebben. Denkt gij wellicht, Dendergalmdat wij en onze vrienden tot speelpoppen zouden willen dienen van Anseele en C'° 1 Dat Millekede toekomstige Burgemees ter, Nest de groom en meer andere onnoo- zelaars in volle bloem met zich laten zwanzen, dat is begrijpelijk, maar met ons katholieken, daar zijn de Gentsche socialistische leiders toch nog wat te laat voor opgestaan. Het radico-socialistische kliekje vraagt dat, als tegenproefmet nazicht, eene otli- cieele volksstemming door ons Stede lijk Bestuur zou ingericht worden. Indien ons Stedelijk Bestuur hieraan moest gevolg geven dan zou het zich plich- tig maken aan machtmisbruik en de gren zen zijner bevoegdheid overschrijden. En onze Stedelijke Overheid kent ge noegzaam hare plichten om er zich niet schuldig aan te maken. Te Brussel vragen de radico-socialisten ook een referendum door 't Stedelijk Be stuur in te richten en Burgemeester Buis verzet er zich tegen uit alle zijne krach ten. Maar laat ons nu eens veronderstellen dat ons Aalstersch Stedelijk Bestuur, een een referendum zou instellen, en dat de voorstaanders van algemeen stemrecht verre uit de meerderheid zouden uitmaken wat zou dat beteeken Niets Niets Niets Immers wat beteekent de stad Aalst tegen alle de andere steden en gemeenten van ons arrondissement 't Ware eene klucht ten zij men beweerde dat, als Aalst schuifelt, alle de overige steden en gemeenten er maar moeten naar dansen De buitenlieden tellen meè, heeren 't zijn Belgen gelijk gij en die dus hun woord te zeggen hebben gelijk gij Maar wat is 't: voor u, liberalen, radikalen en socialisten, de boer ziedaar de vijand Zondag 11. kwamen eenige liberale studenten der Gentsche Hoog- school alhier een Concert geven ten voor- deele der liherale Frcebelschool der Korte Zou tst raat. Die Gentsche heeren hebben ons hier een staalken gegeven van de opvoeding die zij genoten hebben. Waarlijk de ge- meensten onder onze vaartkapoenen en slraatleiren, zelfs bij drank, zouden zich beter gedragen. Om 10 ure, verlieten de Gentenaars vergezeld van een rommelzoo Aalstenaars het lokaal Concordia alwaar het Concert had plaats gehad, om een toertje in de stad te doen al zingende van 7 onge dierte der papen.... trokken zij de Keizerlijke Plaats over en voorde woning van den heer Burgemeester huilden zij A bas la Calotte De nachtwakers bevolen hen te zwijgen doch zij bekommerden er zich niet meê, zongen, of liever, huilden maar altijd voort en begaven zich naar de herberg Het Kegelspel, heter gekend onder den naam van Doekens. Na aldaar wat gela- wijd en getierd te hebben wilden zij bij 't verlaten der herberg weèr zingen, doch het werd hen door de Politie verboden en dit maal onderwierpen zij zich al mor rend. De eersten die de herberg verlaten hadden waren reeds ter Brusselsclieslraat, aan 't Coliegie der EE. PP. Jesuïten, geko men toen de laatsten ze verlieten en terwijl de Politie deze laatsten bewaakte, stonden de eerste andermaal van 't ongediert te huilen. De bende begaf al zingend naar de merkt, trad in den Congo en wat later in den Grauwen Steen binnen en eindelijk zakten zij statievvaarts af gevolgd door de Politie. Eindelijk traden de studenten de statie binnen en toen de trein op 't punt van vertrekken was en zij dus buiten 't bereik der Politie waren, schreuwden die Gentsche helden, zeggen wij liever, laf- faards, in koor A bas la Police Wat elkeen het meest verwonderde,'tis dat er 4 of 5 onderofficieren van 't leger bij de bende bemerkt werden en die meê huilden. Een ooggetuigen doet ons bemerken dat er onder die 't van ongediert-zangers, lieden gezien werden die best zouden doen van nooit van ongediert te gewagen,want dat zij er zoo zeer door geplaagd worden dat het door de gaten hunner leerzen kruipt. Of er procesverbaal is opgesteld weten wij niet. -- Eene krisis te Gecrardsbergen. De Indépendance meldt dat in den stekjeshandel, eene der belangrijkste nijverheden dezer stad, die aan ongeveer 2,500 werklieden bezigheid verschaft, eene erge krisis is uitgebroken. Voor den oogenblik is de levering der stekjes zeer verminderd. In een der fabrieken mogen de werk lieden slechts nog twee uron daags wer ken. In een ander begonnen zij om 8 ure 's morgens om te 4 ure 's namiddags te eindigen. Het gerucht loopt op dezen oogenblik dat twee fabrieken voor eenigen tijd het werk zouden staken, daar hunne maga zijnen opgestapeld liggen met koopwaar en er geene levering kan gedaan worden. Bij dit vooruitzicht vraagt men zich af wat er van de ongelukkige werklieden geworden zal. Vrijdag, waren de jonge meisjes, die in de fabriek X... werken, genoodzaakt de fostoorstekjes in doozen te doen. Dit Averk werd tot dan toe slechts door man nen gedaan. Daar dit werk zeer schadelijk is voor de gezondheid, hebben de meisjes gewei gerd zulks te doen en hebben zij den arbeid gestaakt. Zij zijn bij den politiekommissaris gegaan aan wie zij hunne grieven hebben voor oogen gelegd. Deze heeft hen naar de fabriek verge zeld en heeft getracht het verschil te ver effenen. De Averkstakers hebben den arbeid niet heraangevangen. Sluiting der Dooibarreelen. De dooibarreelen zijn gesloten tot nader be vel sinds maandag te middernacht (nacht van den 23" tot den 24° Januari), op pro vinciale en gekoncedeerde steenwegen aan de provincie en gemeente toekomende, alsmede op al debuurtsteenwegen, in deze Provincie. Te rekenen van dinsdag,te middernacht (nacht van den 24" tot den 25"Januari) op den Staat toekomend. Het vervoer ldngs deze wegen 2al opgeschorst Avezen, behoudens de uitzon deringen door de hierboven aangehaalde koninklijke besluiten van 1832 en 1834 en door ons voormeld besluit vastgesteld. Vlaamsche postzegels. De Ga zelle van Brugge meldt dat de heer minister van ijzerenwegen aan den Brug- schen kring De vrije Vlamingen heeft laten weten, dat binnen kort postzegels zullen gemaakt worden waarop tegelijk het Vlaamsch en het Fransch zullen voorkomen. In de kapel van het paleis des gra ven van] Vlaanderen, te Brussel, had maandag morgend, ten 8 ure,eene zielmis plaats ter gedachtenis aan prins Boude- wijn, wiens afsterven alsdan reeds twee jaren geleden was. 't Is nog alsof de slag ons eerst gisteren trof. Oproerige plakkaarten. In den nacht van zaterdag op zondag werden te Brussel kleine, in rood en inkt geschreven plakkaarten aangeplakt, van den volgen den inhoud Aan de werkeloozen Geene publieke betoogingén meer Verwacht niets van het gouvernement Rekent en handelt enkel naar uw eigen goeddunken. Plundert bakkerijen, win kels, banken, paleizen Gij neemt enkel terug wat gij hebt voortgebracht 1 Lang genoeg hebt gij geleden Wees zonder genade Geen wetten meer Geen ministers, gedeputeerden, geweerschoten of regeerders meer De volledige vrijheid! Geene kapitalisten, patroons, renteniers, leegloopers of uitzuigers meer Het geluk voor allen Massa, staat op Het uur is gekomen, om de bestuurders weg te schudden, gelijk de leeuw zijne vlooien wegschudt. Dood aan de mannen van het kapi taal staat op voor de sociale revolutie j De groep anarchisten. De politie heeft deze plakkaarten afge trokken en aan den procureur des konings overhandigd. Waar 'l vernuft zit. Alle dagen worden er nieuwe middeltjes tot bedrie gen-uitgevonden. 't Slach van de pillen en de remediën tegen de vallingen. Dezer dagen gingen er jongens met zand rond te Kortrijk en in de Gentstraat ge komen, staken zij bij eene winkelierster de deur open en... «Moe 'jezandein. De vrouw aanveerdde, al vermanen dat zij moest wel besteld worden. Een der leurders nam den zandbak op en ging er meé tot bij zijn kar. Aldra keerde hij er meè terug naar den winkel en vroeg drij dikke stuivers. De winkelierster haren bak overloopens vol ziende voor zulk eenen geringen prijs, zegde aan den jon gen dat hij nog mocht naarspreken in het voorbijgaan. Een tijd nadien komt er eene vrouw in der winkel om een cent zand. De winke liersters gaat om te bestellen. Zwijgt, zegt zij, 't is ongeloofiyk lijk dat het vriest 't zand vervriest hier in den Avin- kel'k en kan er niet deure. Zij begint er in te steken* maar 't bleef hard. Maar al wroeten kwam de aap uit de mouw. De zandleurder had nog min nog meer den bak met 't gat omhooge gezet in zijne kar- re en een lage zand er opgesmeten, om te doen gelooven dat den bak lot tegen de boorden vul Avas. Al heffen gelijk aan eenen loodklomp was hij er dan den win kel meê binnen gegaan... en den toer luk te ten volle. Hij is niet meer weergekeerd Moe je zand ein, Dief uit kinderlijke liefde. Een apotheker, te Eigenbrakel Avelke 's nachts in zijnen winkel gerucht hoorde, stond op en was niet weinig verwonderd in eenen hoek van zijnen winkel den jon gen X.., acht jaar oud, aan te treffen, die zich trachtte te verschuilen. De kliene begon te weenen en bekende dat hij zich had laten insluiten den avond te voren. Hij verklaarde dat zijne moeder ziek was en dat zij geen geld had om de noodi- ge geneesmiddelen te koopen. Hij had een zeker geneesmiddel hooren roemen en had besloten er eene fleseh van te stelen, ten einde zijne moeder te genezen. De apotheker diende den kleine eene berisping toe, doch gaf hem de zoo vurig verlangde flesch. Het kind verliet Avee- nend van vreugd den winkel en riep uit Nu zal moeder zeker weldra genezen zijn. Op het Bal. Zaterdag had in het lokaal Robinel te Berchem, (Antwerpeh), een dansfeest plaats gegeven door de maatschappij Amphion, dier gemeente. M. George B., die met eene juffer aan 't dansen was, had eene portefeuille welke in zijnen borstzak stak, maar daar hin derlijk Avas, in den achterzak van zijnen frak gestoken. Eensklaps miste hij de portefeuille. Men begrijpt den schrik van den dan ser. De portefeuille bevatte drie briefkens van 1000, zeven van 100 fr. en daarenbo ven eene partij diamenten ter waarde van omtrent 1000 fr. De voorzitter werd van het gebeurde verwittigd en deze stelde aanstonds het noodige onderzoek in. Alles werd ver plaatst, zelfs eene estrade werd opgebro ken. doch vruchteloos. De politie van Berchem, die ter plaatse kwam, zette het onderzoek voort, doch met hetzelfde gevolg. Eindelijk werd het laat en iedereen verliet het feest dat op zulke zonderlinge wijze onderbroken was. Ook M. B. ging naar huis en begaf zich te bed, zonder iets van de zonderlinge historie aan zijne vrouw te vertellen. Maar zondag morgen, terwijl de man nog te bed lag, kwam zijne vrouw hem verwittigen dat zij in de brievenbus drie bankbiljetten van 1000 fr. had gevonden, te samen met een brief ken, Avaarin ver meld Avas dat de diamanten in het kolen- kot zouden te vinden zijn. Het briefje was geteekend De Koetsier. Dadelijk snelde B. weer naar de politie van Berchem, en men begaf zich terug naar het lokaal, waar men in het kolen- kot inderdaad vier brillanten op de kolen verspreid vond. Het zoogenaamde partij- briefke, het papiorke, waarin de diaman ten waren ingepakt lag er bij.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2