75"* JUBELFEEST Nationale Militie. Dooi Overstroomingen. Allerhande nieuws. gevlogen, waar insnijding op choleralij- ken was verricht,choïerabacillen aantrof. Hij nam daarna proeven met verscheidene vliegen, die hij op dezelfde wijze met lijken in aanraking bracht en trof anderhalf uur, levende choïerabacillen by deze aan. Hij waarschuwt daarom in choleratijden tegen de vliegen die, eens besmet, gemakkelijk voedsel en dranken besmetten. Daarom isrienheid en bedel King der potten met uitwerpselen van lijders en ook het bewaren van voedsel dranken in gesloten voorwerpen in die tijden vooral gewenscht. Nieuwe poeizegele. 10 nieuwe Columbian postzegels, die door de regeering der Vereenigde Staten uitgegeven zyn ter herdenking van de ontdekking der nieuwe wereld, zijn even groot als gewone postzegels, maar twee maal zoo breed. Op de postzegels zijn schilderijtjes in plaats van portretten, Zoo stelt de donkerblauwe 1-cents post zegel Columbus in het gezicht van land voor, met twee Indianen ter zijde van de lijst. De chocolaadkleurige 5-ceuts post zegel. dien men meest zal zien, stelt voor Columbus de hulp vragende van Isabel la. Op een andere is het vlaggeschip van den ontdekker afgebeeld. Daar de postzegels vermoedelijk na eemgen tijd weder zullen worden inge trokken, zullen de verzamelaars wel doen, zich er zooveel aan te schaffen als zij kunnen. Verzorging «Ier oogen. 4. Lees en schrijf nooit en doe geen werk, wat ook, in de schemering of bij slecht licht. 2. Kies bij dag uwe plaats zoo, dat gij een gedeelte van de lucht kunt zien, en het venster aan den linkerkant hebt. De zonnestralen mogen niet op uw werk val len. 3. Bedek de lamp niet met eene donkere of sterk gekleurde kap zet haar hoog stens een hal ven meter vóór u en een weinig naar links. Het werken bij onrustig flikkerend licht evenals het lezen onder het rijden of in liggenden toestand in bed, is altijd schadelijk. De lamp, waarbij gij leest of werkt, moet steeds voorzien zijn van een glas en eene porse leinen kap. 4. Schrijf met donkerzwarten inkt op niet te flauwe lijnen. Gebruik geen tran sparant en gewen u vroeg aan schrijven zonderlynen. 5. Indien ge eenige vermoeidheid aan de oogen bespeurt, houd dan met uw werk op en kijk wat naar buiten gedu rende den tyd dat ge rust neemt. 6. Wanneer ge zwaar ziek zijt geweest geef dan uwe oogen nog eenigen tijd rust. 7. Is stof of iets dergelijks in het oog gekomen, wrijf er dan niet in strijk hoogstens met den vinger zacht op het bovenlid in de richting naar den neus gaat zoodoende het vreemde lichaam er niet spoedig uit, begeef u dan naar den doktoor. 8. Bij storing in het zien of bij oogly- den, moet gy u tot den doktoor wenden, alleen deze kan beslissen of ge eenen bril noodig hebt., wanneer ge dien moet dra gen (bij voorbeeld alleen bij lezen of schrijven,ot altijd), en welk nummer voor u dienstig is. ■loc moet ge 't huis zitten l>ij lezen en sclii-ij%en 1. Het licht (raam of lamp) aan de linker zijde. 2. Schuif bij het schrijven den stoel zoover onder de tafel.dat de voorste stoel- kant even onder tafei, (2 tot 5 centimers). By rechte houding van het boverlijf mag de borst aan de tafel niet raken. 3. De stoel moet zoo hoog zijn, dat, by afhangende armen, het blad der tafel zich ter hoogte van de ellebogen bevindt. In dien, gelijk gewoonlijk het geval is, de stoel daarvoor te laag is, moet gij er een kussen op leggen. 4. Zet de voeten vlak op den grond, of bereiken zij dien niet, neem dan een voet bankje. 5. Sla de beenen niet over elkander, noch bij de knie, noch bij de enkels en trek de voeten niet onder den stoel. 6. Zit recht op den stoel, leun met den rug tegen de leuning, zit niet met den borst tegen de tafel aan en breng het hoofd slechts weinig naar voren. 7. Leg de onderarmen ter hoogte van de ellebogen op de tafel, houdt met de linkerhand het papier vast en schuif het naar boven, wanneer ge met het schry ven lager komt. 8. Leg het papier voor het midden der borst zoodaningschuinsch, dat het papier rechts wat verder van u verwijderd is. 9. Schuif bij het lezen en leeren den stoel een weinig terug en houd het boek met beide handen vast. Het boek moet altijd schuinseh op de talel liggen, zoodat het boveneinde wat hooger ligt. 10. De afstand tusschen oog en schrift sty ten minste 35 centimeters. Wettelijke hcHliiilen. Bij koninklijk besluit van 22 Januari zijn behouden in hun ambt als leden van den bestuurraad der watering van Nino- ve-Meerbeke Als direkteur,de heer K. Van Vreckem, senator te Meerbeke Als gezwoornen de heerenA. De Coo- man, geneesheer en A. De Buysscher, vrederechter, beide te Ninove. De heer C. Dufour, vleeschhouwer, te Ninove is insgelijks behouden in zyn ambt als ontvanger-griffier dezer water- ring. Rechterlijk kronijk. Assisenhof v-an Oost- Vlaanderen. Woensdag is de zaak opgeroepen van P. Schouppe, oud 46 jaar, rondleurend koopman te Aalst, beschuldigd van dief stal. Ziehier de beschuldigingsakte In den nacht van 8 tot 9 November laatst, rond 2 1/2 ure des morgens werd Frans Van Biesen, landbouwer te Moor se!, ontwaakt door zeker gerucht dat zijnen stal plaats had. Hij stond op en aan de deur van den stal gekomen zijnde, zag hij eenen dief die eenen zak droeg, uit stal wegloopen. Hij achtervolgde hem en trachtte hem aan te houden, maar de dief, die de beschuldigde Schouppe was, nam eene dreigende houding en poogde hem te steken bij middel van eenen beitel. Van Biesen,die gelukkiglijk eenen stok had kon den beitel van hem afkeeren en uit zijne handen rukken. Dan trok Schouppe zijn mes, waarmede hij naar Van Biesen verscheidene malen stak Van Biesen werd aan de hand gekwetst Hij sloeg met zijnen stok op het hoofd van zijnen aanvaller en gelukte er einde lijk in hem vast te houden, niettegen staande de geweldige pogingen van den beschuldigde om te ontsnappen. Op de hulpkreten van Van Biesen en zijne vrouw kwamen de geburen oege- snele en Schouppe kon in zijnen tegen stand niet volharden. Hij bekende de diefte die hij gepleegd had. Hij zegde een koordeken, dat de deur vaslhiel.t, afgesneden te hebben en was op die wijze in den stal geraakt. Hij had er acht konijnen, twee vrouwrokken twee paar kousen en eenen korf genomen, welke hij op zekeren afstand van de hof stede gedragen had. Het gestolen goed werd inderdaad op de aangeduide plaats terug gevonden. Dan was Schouppe teruggekeerd en had nog twee konynen genomen. Hy was op het punt te vertrekken, toen hij door Van Biesen betrapt werd. Ily bekende met Van Biesen geworsteld en van eenen beitel en van een mes gebruik gemaakt te heb ben, maar hij beweerde er zich alleenlijk van te hebben bediend om zich tegen Van Biesen te verdedigen. Schouppe is vaneenallerslechts gedrag. Hij is reeds zeventien malen veroordeeld geweest meest altijd voor diefte. Openbaar ministerie, M. Carlier, ver dediger, M. H. De Haerne, advokaat te Gent. Pieter-Jan Schouppe. leurder te Aalst, is veroerdeeld tot 10 jaren opsluiting. Priesterlijke BenocmiDg. Zijn boekkeurders benoemd de ZZ. EE. HH. Kanunnikken De Kegel en K. Itoelan ts. Zijn decanale schoolopzieners benoemd: oor de dekenij van Waes, de E, H. Joos. bestuurder der Bisschoppelijke Normaal school van St Nicolaasvoor do dekenijen van Gent buiten, de E. H. Roegiers, directeur der Broeders van O.-L.-V. van Lourdes. BIJ DE Zusters von Gjsegem. Verleden zaterdag vierde 't klooster der Zusters van Gysegem een jubelfeest van 75jaren bestaan. Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop van Gent heeft de plechtigheid voorgezeten, terwijl onze Z. E. H. Deken de Solemnele Mis van dankbaarheid zong, waarna Te Deum. Dit .Tachtig gesticht, dat onder de voor- aamste onderwysgeslichten van België mag gerekend worden, begon in 1818,'in de grootste nederigheid, onder den naam van Spinhuis, met drie arme zusters, welke mevrouw Le Candelle, baronnes van Gysegem. onder haar bestuur nam, om gezamenlijk aan de arme meisjes van Gysogem het onderwijs te geven en het jarenspinnen tot welzijn der arme fami- iën in te brengen. Thans beslaat het uitgestrekte eigen dommen, met ruime schoollokalen, speel plaatsen en prachtige hovingen, die er een der gezondste en aangenaamste verblijven van maken welke men droomen kan. Drij zeer bloeiende afdeelingen van on derwijs benevens de parochieschool heb ben er hun afzonderlijk verblijf De nor maalschool voor onderwijzeressen, de kostschool en de huishoudkundige school voor buitenmeisjes, onder toezicht van den Staat. Zij tellen te samen ongeveer 200 leerlin gen en winnen nog van jaar tot jaar. Het kloosterorde telt thans 61 huizen 425 zusters toegewijd aan 't onderwijs der jeugd, aan den dienst van zieken en kranken van armen en weezen, in vijf bisdommen van ons België. Aalst voornamelijk is veel verschul digd aan de brave zusters van Gysegem. met zooveel iever en bijval de paro- ale scholen van St. Martinus in onze •oikrijke wijken van Mylbeke en St. Jobs besturen. Overigens is Gysegem sedert lange jaren bijna uitsluitend de kostschool i der dochters van onze begoede burgerij, en 't getal meisjes van Aalst aan het Pen- sionaat van Gysegem toevertrouwd is steeds groeiend. s De heilige eenvoudigheid, gepaard met grondig onderwijs en waren geest van christene opvoeding die te Gysegem heer- schen verwerven dien welverdienden bij- j val. I Zondag laatst vereenigde een echt fami liefeest al de bewoners van 't Gesticht beneven een groot getal oud-leerlingen,op een muzikaal en dramatisch vertoog, ge geven door de leerlingen van Pensionaat en Normaalschool. Het muziekaal deel was treffend van smaak in keus en behendigheid in 't uit voeren, en bevatte benevens twee uitge- h zene (zes- en meerhandige) pianostuk ken, eene lrPsche allegorische hulde der Belgische nijverheden (per Provin tie) aan mevrouw Congo, eene gelegenheids cantate van groote verdienste, even onder opzicht van woorden en muziek. Eere zij aan de ootmoedige schrijfster Onder die witte kap schuilt een waar talent 1 Een hert roerend drama gevolgd door een lev. ndig blijspel Twee dooven die hooren werden even als 't muziek mees terlijk uitgevoerd. Aalst was deftig vertegenwoordigd in 't getal der oud-leerlingen. Moge de liefdadige inrichting van de weledele Mevrouw Le Candelle groeien en bloeind in haren oorspronkelyken geest van Eenvoudigheid Liefdadigheid en Oot moedigheid vol herden. tot eer en welzijn van Godsdienst en Vaderland, tot waar borg aan 't vertrouwen der talrijke lami- liën, die hunne kostbare schatten, hunne teergeliefde kinderen, aan de moederlijke zorgen der brave zusters van den H.Vin- centius toevertrouwen ter opvoeding, Correspondentie. Wij hebben vrijdag een schrijven ont vangen 't welk bijna de letterlijke kopij is .an een artikel onlangs in Vooruit ver schenen en onderteekend door (hoed af) Emiel Meert. Alhoewel wy te geenen opzichte ge houden zijn dit factum meè te deelen, willen wij liet nogthans onder de oogen onzer geachte lezers brengen om hen eens te laten oordeelen hoe diep zekere rad ik ale pruimelaars door de zwanzerij hunner vrienden, in hunne onnoozelheid kunnen verzonken geraken. Trop innocent pour faire mort riep I Nollen zaliger en ziethier wat M. Meert ons schrijft Aalst, den 27 Januari 1893. Heer Opsteller, In uw blad De Denderbode num mer 2742 van Donderdag 19 Januari 11. randt gij mij persoonlijk aan, naar aan leiding der volksstemming van 15 dezer. Wij zyn vijand van elke laagheid en ver kiezen daarom op uwen laster niet te antwoorden. Ontfermt u mijner, gy ten minste die onze geabonneerden zijt, want de hand van Milleken dreigt ons te raken, in an dere woorden, hij gaat tegen Den Den derbode rechterlijke vervolgingen in spannen.... Brrrrrr.... 11! Maar waarom ons aldus ontstellen Laat ons eens redeneren.... Ja. ja, alles weloverwogen, wij zullen Milleken maar te Dendermonde verwachten als hij toch nog eenige halfhcmdekens en keicornetten te veel heeft. Nu in afwachting, zou hij van zijnen socius Nest kunnen vernemen hoe hij daar onlangs gevaren is met zijne dwaze pretentie. En daarbij ook zullen de Dendermondsche rechters aldus nog beter leeren kunnen welke soorten van onnoozelaars in volle bloem er hier te Aalst aan 't hoofd van 't radicale kliekje staan. Een woord nog Wat de benoeming van een jury betreftwijzen wij den Blik ken van op de Groote Merkt aan: deze zal volledige uitleggingen kunnen geven over den uitslag van het referendum in den Congo. A. S. beteekent ook Scherreiceg A Igemeene Referendum. In eenen brief van M. Frëre-Orban aan M. Eug. Robert, voorzitter der Association libérale van Brussel, trekt de grijze doctrinaire leider hevig te velde tegen het referendum, dat hij volkomen afkeurt. Groote vraagpunten onderwerpen aan het oordeel der menigte, die den tijd niet heeft om ze te bespreken of te onder zoeken, is noch verstandig, noch wijse lijk. Men meldt uit Brussel dat de regeering een besluit genomen heeft, waardoor de beraadslagingen der gemeenteraden, be treffende de referendums voor 't alge meen stemrecht worden nietig verklaard. Aalst, ÜS' Kanton. naamlijst der jongelingen welke moeten deelnemen aan de loting die zal plaats grijpen op Woensdag 1 Februari aanst. Tegen de valsche beschuldigingen ech ter welke gij uitbracht tegen den Bond voor Algemeen Stemrecht moeten wij krachtig protest aanteekenen. De Aalster- sche bond voor A. S. bestaat uit maat schappijen van alle gezindheden en is derhalve geheel onpartijdig. Gij zijt over tuigd, dat de overgroote meerderheid der Aalstersche bevolking katholiek is, welnu wij vragen recht voor allen, is dat partij dig voor liberaal of socialist. Liberale of socialistische sprekers ver dedigen het A. S. maar ook katholieke sprekers van ons arrondissement zullen het tegen u verdedigen de HH. De Pels- maeoker, De Backer en meer anderen Is dit ook al uit partijdigheid. Gij beklaagt de onregelmatigheden van het Referendum, maar haalt geen enkel bepaald feit aan dat nauwkeurig genoeg is aangeduid om den schitterenden uitslag te verminderen Wij hebben de stemming zoo goed ingericht als het zonder oflicieele medewerking mogelijk is. Wij hebben vele en persoonlijke stappen aangewend om de volksoptelling te doen zijn 1170 meerderjarige burgers (zooals gij beweert) niet ingeschreven geweest, dan mogen wij gerust de stemmen van 700 van hen bij de 3003uitgebrachte voordeelige stem men voegen. Wij hebben overal en aan ieder gevraagd toezicht te'houden, wij hebben om de stemopneming zeker en zeer openbaar te kunnen doen eene zaal ge vraagd van het Stadhuis, het is dwaas na alles geweigerd te hebben eerlijke burgers dan nog van bedrog te betichten. Het artikel Triumf Heer Opsteller, de uitboezeming van uwe teleurstelling er de schitterenden zegepraal van het S. hier ter stede. Al wat gij raast of tiert maakt niets uit. A. S. is het eenige rechtvaardige stelsel en het volk wil het, juist omdat het begint te besseffen hoelang het van zijn recht verstoken bleef. Laat ons kalm blijven, Heer Opsteller, vergeet niet dat gij mensch en kristen zijt en dat scheldwoorden en laster tegen def tige burgers u alleen kleineeren kunnen. Gij zijt tegonstander van A. S. dat is uw recht, gij hebt ook uw stembrief gehad en kondeter u van bedienen, maar gij hebt het recht niet iemand in zijne hoedanig heid van werkgever te krenken. Raad uwe vrienden van het Gemeentebestuur aan een tegen referendum in te richten bevecht het A. S. wy zullen de uitkomst nazien, maar laster uit politieken haat geene medeburgers. Willen wij samen, Heer Opsteller, een jury benoemen, om de werkzaamheden te onderzoeken, dan zal weldra de schitte rende uitslag van het referendum blijken en de onwaarheid uwer bewering uit schijnen, verwerpt gij het voorstel zoo vallen al uwe beknibbelingen in duigen. Ik verzoek u. Heer Opsteller, (dit ant woord in uw e. k mummer op te nemen. Mij het recht behoudend rechterlijke vervolgingen in te spannen. Aanvaard, onze groeten. Namens den Bond voor Algemeen Stem- 1 recht. De voorzitter, Emile Meert. Het laagste nummer is -4a en het hoogste Zi 1C. Vier jongelingen mogen aan de loting geen deelnemen, te weten Een wegens afstraffing van den militai ren dienst uit hoofde van dersertie en drie ter oorzake van diefstal waaraan zij zich plichtig hebben gemaakt. In ons nummer van woensdag aanst. zullen wij den uitslag der loting meêdeelen. 1 Aelbrecht Adolphus 2 Aelbrecht Victorinus 3 BaertLeo 4 Ballinckx Leo 5 Bauwens Franciscus 6 Beeckman Oarolus Ludovicus 7 Beeckman Petrus René 8 Bellon Leopoldus 9 Berckmoes Donat 10 Blanckaert Philemon Isabella 11 Blanckaert Philippus Jacobus 12 Bockstael Remigius Bartholomeus 13 Bocqué Carolus Dominicus 14 Boin Emilus Adolphus Maria 15 Boone Petrus Joannes 16 Borreman Carlos Gustavus Charles 17 Bouquet Francois Jozef 18 Bracke Jacobus Cesar 19 Braeckman Emile 20 Buys Ludovicus 21 Carael Franciscus Philemon 22 Carael Victor 23 Carkers Franciscus 24 Cassiman Petrus Beneditus Ceuppens Petrus 26 Claessens Bernardus 27 Claessens Petrus 28 Claus Emmanuel Clemens 29 Clinkckaert Felix Soverinus 30 Coessens Florentius 31 Coessens Jozef 32 Coessens Nicolas 33 Colpacrt Egidiu3 Joannes 34 Cooman Prosper 35 Coppens Carolus 36 Coppens Franciscus 37 Coppens Henricus 38 Cornand Felix Leopoldus 39 Cornelis Antonius 40 Cricke Joannes Baptiste 41 Cumont Adolphus Louis Charles Maria Daelman Alphonsius 43 Daelman Franciscus Constantinus 44 Daelman Jozef 45 Daminekens Jozef Theodulus Aldolf 46 De Backer Sebastian us 47 De Beul Gustave 48 De Bock Andreas Joseplius 49 De Brauw Benedictus 50 De Bruecker Emilius 51 De Bruyn Prosper Josephus 52 De Bruyné Carolus Ludovicus 53 De Bundel Leo 54 De Cock Felix 55 De Cock Petrus Amandus 56 De ConinCk.Joannes 57 De Coster Leo Carolus 58 De Decker Franciscus 59 De Kimpe Joseph Adhemar Maria 60 De Landsheere Albertus 61 De Loose Clemens Hippolytus Maria 62 De Man Carolus Ludovicus 63 De Meyst Benedictus 64 De Moor Albertus 65 De Neef Adolphus 66 De Neef Carolus 67 I)e Neve Achilles Carolus 68 De Neve Franciscus 69 De Proost Alphonsius 70 De Raedt Desiré 71 De Range Pacificus 72 De Ridder Franciscus 73 De Roeck Victor 74 De Rouck Leo 75 De Saedelcer A mat us Silvinus 76 De Saedeleer Felix 77 De Schryver Prosper Dominicus 78 De Smedt Egidius Ludovicus 79 De Smedt Franciscus 80 De Smedt Joannes Polydorus 81 De Smet Benedictus Alfred 82 De Smet Leopoldus 83 De Smet Ludovicus Antonius 84 De Smet Ludovicus Floris 85 De Smet Petrus (Bolleweg). 86 De Smet Petrus (Hoogevesten). 87 De Somer Joannes Baptiste 88 De Sterck I-Ienricus 89 De Stobbeleir Hector Egidius Julius 90 De Trock Henricus 91 De Troyer Carolus 92 De Veylder Petrus 93 De Vis Alphonsius 94 De Waegeneer Judocus Leo 95 De Waele Livinus 96 De Waen Camillius Franciscus 97 De WindtRaymondusJos.Alphonsius 98 De Wit Petrus Joannes 99 De Wolf Emile Benoit 100 D'haese Donat us 101 D'hoker Augustus 102 Dierickx Franciscus 103 Dronsaert Emilius Augustus 104 Eeman Petrus 105 Eemans Alfred Judocus 106 Eemans Petrus Arthur 107 Evraert Pieter Emmanuel 108 Eylenbosch Gustavus 109 Fourdin Gaston Hector 110 Franck Joannes Baptista 111 Frangois Emile 112 Gallee Henricus Desiderius 113 Gillis Josephus 114 Gottigny Albertus Alexander Magda- Iena Maria Josephus 115 Grootaert Emilius 116 Gysens Carolus Ludovicus 117 Gysens Franciscus 118 Gysens Joannes Alphonsus 119 Haeck Livinus 120 Hermans Carolus LudoviusStephanus 121 Herreman Joannes Franciscus 122 Hoffman Joannes Baptiste 123 Huion Leo 124 Huylebroeck Carolus 125 Huylebroeck Egidius 126 Huylebroeck Leontius 127 Jacob Fredericus 28 Janssens Franciscus Josephus 129 Janssens Nicolaes 130 Keppens Gustavus Emilius 131 Keymeulen Polydorus J32 Kieckens Amedeus 133 Kindermans Joannes Baptiste 134 Kint Joannes Baptiste 135 Lammertyn Joannes Baptiste 136 Lebon Alfred 137 Leemans Joannes Franciscus 138 Lemaitre Jozef Adolf 139 Lenoir Guillaume 140 Librecht Carolus 141 Liénart Camilius Carolus Maria Jo sephus Ghislenus 142 Lievens Benjaminus 143 Lievens Constantinus 144 Luycx Petrus Josephus Philippus 145 Mallego Josephus Camilius 146 Malthieu Henricus 147 Matthieu Josephus 148 Matthieu Philemon 149 Meert Camilius 150 Meert Carolus Emmanuel Augustus 151 Meert Franciscus Prosper 152 Meert Severinus 153 Meganck Florimond Jozef Alphonsius lo4 Neetens Seraphinus 155 Nichels Alfred Franciscus 156 Nys Emile Henricus Joannes 157 Pereboom Judocus Gustavus 158 Philips Karei Lodewyk 159 Philips Petrus Emmanuel 160 Picqueur Gustavus 161 Pirou Theodorus 162 Podevyn Emile Constantinus 163 Podevyn Petrus Constantinus 164 Poleyn Dominicus Edouardus 165 Possé Joannes Baptista 166 Praet Lambertus Victor 167 Pyck Franciscus Leopoldus 168 Rabier Emile Franciscus 169 Rimbaut Alexander 170 Ringoir Camille 171 Roeland t Arthur 172 Roelandt Franciscus 173 Roelandt Ludovicus 174 Roelandt René 175 Roels Adolphus 176 Roggeman Valerius Dominicus 177 Rombaut Desideratus 178 Rombaut Victor 179 SaeysJacobus 180 Schelck Albertus 181 Schelck Albinus 182 Schollaert Benoni 183 Schollaert Victor Leopoldus 184 Semey Ludovicus Maria Eugenus 185 Seminck Jean Baptiste 186 Sergant Louis Eugène 187 Silon Jacobus Prosper 188 Simoens Joannes Julius 189 Sonck Joannes Baptiste 190 Spaens Carolus Ludovicus 191 Spittaels Carolus Ludovicus 192 Stockmans Edouardus 193 Strick Leopoldus 194 Tack Philippus Jacobus 195 Tallier Petrus Raymond 196 Thomas Hector Victorinus 197 Tbybaert Henricus Alfred 198 Tombeur Joannes Ba'ptista 199 Triaen Carolus 200 Troch Dominicus 201 Uyttersprot Florentius 202 Uyttersprot Leonardus Edouardus 203 Van Aerdebruggo Judocus 204 Van Branteghem Lud. Joseph Maria 205 Van Cauwenbergh Aloysius 206 Van Cauwenbergh Camilius 207 Van Cauwenbergh Edouard Philemon 208 Van de Kerchove Josephus Ludovicus 209 Van de Maele Felix 210 Van de Meerssche Alphonsius 211 Van de Meerssche Franciscus 212 Van de Meerssche Jacobus 213 Van de Meerssche Petrus Josephus 214 Van den Berghc Joannes Theophilus 215 Van den Bonne Joannes Baptista 216 Van den Bossche Petrus Emilius 217 Van den Bossche Polydorus 218 Van den Bremd Petrus Franciscus 219 Van den Brempt Urb.Corn. Pet. Jozef 220 Van den Bremt Philippus Antonius 221 Van den Broeck Carolus Alexis 222 Van den Driessche Francisc.Xaverius 223 Van den Eede Petrus Joannes 224 Van den Steen Petrus 225 Van de Putte Benedictus Car. Michael 226 Van der Biest Edouardus 227 Van der Eecken Franciscus 228 Van der Eist Arthur 229 Van der Eist Petrus Alphonsus 230 Van der Haegen Petrus Theophilus 231 Van der Hulst Ludovicus Casimirus 232 Van der Meirsch Theophilus 233 Van der Spiegel Dominicus 234 Van der Veurst Arthur Gust. Prosper 235 Van der Vinken Carolus Boromeus 236 Van de Velde Josephus Eugenius 237 Van de Velde Valerius Joannes Bapt. 238 Van de Vondel Jacobus Franciscus 239 Van Durm Egidius Josephus 240 Van Ertvelde Edouard Joannes Maria 241 Van Geirt Joannes Baptista 242 Van Geit Joannes Edmondus 243 Van Goethem Carolus Ludovicus 244 Van Goethem Gustavus 245 Van Gucht Franciscus 246 Van Gysegem Franciscus 247 Van Langenhove Amedeus Maria 248 Van Malderen Franciscus 249 Van Malderen Joannes Franciscus 250 Van Mol Franciscus Xaverius 251 Van Nuffel Odilon 252 Van Pamel Alphons Jacques 253 Van Renterghem Guillielmus 254 Van Vaerenbergh Alphonsius 255 Van Vaerenbergh Camillius 256 Van Vaerenbergh Karel Lodewyk 257 Van Vaerenbergh Theophilus 258 Van Varenbergh Joannes 259 Van Wiel Achilles Philemon 260. Verbestel Petrus Joannes 261 Verhaegen Maximilianus Augustus 262 Verhofstadt Martinus 263 Verhofstadt Petrus 264 Verhulst Cornelius 265 Vermassen Stephanus Josephus 266 Vermeulen Raymond Edouard 267 Verniminen Hippolytus Carolus Petr. 268 Viersé Petrus 269 Vinck Hippolytus 270 Walgraef" Hippolytus 271 Wamback Felix 272 Waterinckx Emile 273 Welleinan Joannes Baptista 274 Wery Ludovicus Maria Josephus In L.uik.De provintieLuik wordt dit jaar door de overstroomingen het erg ste beproefd. De spoorweg Luik-Limburg is onder water en de dienst onderbroken. Verschei dene huizen langshenen dezen spoorweg zijn overstroomd. De mijn Petite Pachure is insgelijks overstroomd. Het water dringt er binnen langs de verluchtingsbuizen, tot in de on- deraardsche werken. Het zelfde is het geval met de. mijp Gerard Cloes. Hier heeft men reeds een aantal werklieden moeten wegzenden. Een huis, gebouwd op oude galerijen eener mijn, is met instorting bedreigd,ten gevolge van verzakkingen. Te Hoei is voel schade aangericht. In Braband. Hetwaterzakt langzaam te Thienen en omstreken. De straten zijn overdekt met eene laag slijk en ijs, doch op de spoorbaan tusschen I, Oplinter en Neerlinter staat nog 80 centi- meters water. i In Namen. De ijsgang geeft voortdurend werk aan de afdeelingvan het geniekorps, dat ter hulp is gekomen om de drijvende schalen te verbrijzelen. Op de oevers der Maas blijven blokken liggen van 50 tot 60 centimeters dik, welke er door het vallende Maaswater worden achtergelaten. Een lOtal roeibooten en een groot getal balken worden op den oever gevonden. Eene brug van den spoorweg Hoei- Ciney is ingestort onder den drang vah het water. Een naderende trein kon bij tijds stop pen. De Mehaigne daalt. Botermarkt.Heden zaterdag werden 833 klonten boter markt gebracht, wegende te samen ongeveer 6668 kilogr. Aalst. Ciofdadi^heids- feest. Wij roepen de aandacht op hef groot Concert ten voordeele der Armen 't welk door de Zangmaat schappij Se Cecilia op maandag 6 februari, ter Groote Feestzaal ten Stad- huize, om 6 ure 's avonds, zal gegeven worden. Het programma 't welk wij op onze derde bladzijde meêdeelen, belooft eene aller merkweerdigste en hoogst genoeg lijke muziekfeest. En wat meer is, 't is een werk van naastenliefde 't welk wij, in deze slechte tijden, aan onze geëerde lezers ten vurigste aanbevelen. Prijzen der plaatsen Voorbehouden J genummerde plaatsen, fr. 3 eerste plaat- r sen fr. 2 tweede plaatsen fr. 1,00. Stedelijke Muziek school.Dijnsdag aanst.,31 januari, t Prijsdeeling. Men zie 't programma der plechtige oefeningen op 3° bladzijde.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2