Allerhande nieuws. Vastenavond MIJNHEER JUDAS LANDBOUW. Hendrik T Sestig, aaugehoudenPieter Haeze, aangehouden Theofiel Hoste, niet aangehouden, werden wegens de onlusten op den Poel vrijgesproken. Francies Temmerman,aangehouden,werd vrijgesproken, wegens zijne woorden in de meeting van Parnassus uitgespro ken. Onze lezers weten dat T Sestig en Stautemas zich 's anderdags ,13 decmber, opnieuw plichtig maaken, de eerste ge melde aan gewelddaden en beleedigingen jegens de gendarmen, de tweede aan beleedigingen alleen. T Sestig werd wegens beleedigingen jegens de gendarmen tot eene gevangen zitting van 15 dagen veroordeeld en we gens slagen tot eene maand. Stautemas werd uit hoofde van de beleedigingen veroordeeld tot 15 dagen gevang en 26 fr. boete of 8 dagen gevang. Het openbaar ministerie heeft onmid dellijk beroep tegen het vonnis aangetee- kend. Wettelijke toesluiten. Stapelhuis van Aal«t. Bij koninklijk besluit van 6 Februari is de heer Leo Gheeraerdts, aftredend lid, lid benoemd van den Bestuurraad. De vastenavonddogen zijn hier tamelijk rustig afgeloopen. Geene ergerlijke baldadigheden werden gepleegd. Weinig onzedige of slechte liedekens wer den er dees jaar gezongen, 't was bijna altijd en overal dat liet klonk van Mees- tesse Lowieze enz. 't Is slechten tijd hoort men gedurig zeggen, maar men be- geve zich op deze dagen naar de volks bals en vooral naar de Hoogstraat en men zal verwonderd staan Aalst. Het gerucht is alhier ver spreid dat gister dijnsdag een gevecht tusschen de lotelingen te Lede zou ont staan en een jongeling ten gevolge van bekomen meststeken bezweken zijn. Inlichtingen aan goede bron geno men,zeggen dat er gister te Lede waarlijk een gevecht tusschen de lotelingen van Meire en andere gemeenten is ontstaan, maar dat het de noodlottige gevolgen niet heeft gehad die er worden aan toegeschre ven. Men heeft gevochten en dat is alles. Kerkxken. —Messteek. Eene moordpoging is in die gemeente gepleegd. 2 jongens waren met kegels aan 't spe len in eene herberg. Een twist ontstond, en weldra werd men handgemeen. Een der jongelingen trok een mes te voorschijn en plofte het zijn tegenstrever in het lijf. De dader, die sedert slechts eeni- ge dagen teruggekeerd was uit Frankrijk, waar hij was gaan werken, heeft de vlucht genomen. Daar zijn voogd te Meire woont moest hij gister dijnsdag te Lede loten. In de oude Ste-Catharinakerk, te Brussel,die men sedert twee of drie dagen aan 't afbreken is, heeft men in eenen grafkelder het lijk gevonden van eenen oud-pastoor der parochie, waar diens geraamte nog met het zijden, met goud omboorde priesterkleed werd gevonden. Het was dat van zekeren Rombaut, die tot het jansenisme overging en uit dien hoofde door den Paus geëxcommunieerd werd. Wegens dit feit mocht hij niet in de kerk begraven worden, doch zijne volgelingen verschalkten de waakzaam heid der katholieken en brachten het lijk in dezen grafkelder. Men liet het ter plaatse,doch sinds dien werd geen enkele pastoor nog in deze kerk begraven. De werkeloozen van Brussel. —"Wij dachten het wel, dat er dit van komen zou. De Chronique zelf, die anders niet spoedig kwaad van de socialisten zal zeg gen, keurt het gedrag der opgehitsten van het Maison du Peuple ten hoogste af. Ziehier wat het blad over hen zegt Waarlijk, de werkeloozen hebben eene zonderlinge manier om erkentelijk te zijn voor hetgeen de overheden voor hen doen. Wel schrijven zij zeer leesbaar op hunne plakkaarten Geene aalmoezenmaar werk. en het eerste wat zij doen wanneer men hen aanneemt, is het werk weigeren, dat zij zoo dringend vragen. Dat is nu hunne zaak, maar wat af- keurensweerdig mag genoemd worden, is hunne geruchtmakende houding en de geweldpleging waartoe zij overgaan. Gisteren nog hebben zij detooneelen van daags te voren herhaald. Rond 9 ure 's morgens verlieten 150 hunner het werk, waaraan zij gebezigd werden, schuppen en houweelen meene mende. Zij trokken door de stad onder het zingen der Marseillaise en der Car magnole. Toen zij rond 10 ure op de St-Jansplein kwamen werd een politie agent, die hen reeds eenigen tijd volgde, geweldig uitgejouwd. Op de plaats van het justiciepaleis hield de bende stil om den agent te over rompelen, die degene wilde aanhouden, welke het meest opgewonden scheen. Hij werd omringd en met slagen overladen, toegebracht met de schuppen en zelfs met de plakkaart die zij droegen. Hij kon den sabel trekken en met de krachtdadigheid, die het instink van zelf behoud meêbracht, verdedigde hij zich dap per. Zoo gelukte hij er in, de manifestee- ders op de vlucht te drijven. Overigens het publiek, dat op het gerucht der woe ling was toegesneld, begon tegen hen eene vijandelijke houding aan te nemen en scheen besloten deu agent ter hulp le ko men. Veder verhaalt het blad dat de pro cureur des konings de zaak in handen heeft genomen. Een der plichtige is door een andere agent aangehouden. Later werden nog andere aanhoudin gen gedaan. En dit tooneel, gaat de Chronique voort, is niet de eenige van dien aard, wel ke wij te betreuren hebben. Een uur te voren hadden zij op de Anspachlaan eeni ge heeren beleedigd, die geen ander onge lijk hadden, dan goed gekleed te zijn. De personen in kwestie moesten de vlncht nemen, om niets ergers te zien gebeuren. Men zal, besluit het blad,op den duur te Brussel niet meer op straat kunnen komen, zonder gevaar te loopen, door de werkeloozen aangerand te worden. Een ware concurrent der bende van Van de Zande, een jongen van 14 jaar, die tot nu toe aan de opzoekingen der po- licie wist te ontsnappen, is thans aange houden. Hij stond aan het hoofd van eene gansche bende deugenieten, waarvan er verledene week negen in de handen der policie vielen. Hij bekent plichtig te zijn aan meer dan honderd diefstallen met bezwarende omstandigheden. Twee joden hebben zich vrijdag bij M. Sas, goudsmid te Elsene aangeboden, om kostbare steenen te verkoopen. Zij hadden er eene groote hoeveelheid bij zich. M. Sas verzocht hen, in den namid dag terug te komen, doch zij hebben zicli wel gewacht,dit te doen. Hun signalement is overal rond gezonden, daar de politie denkt dat die steenen wel van den dief stal bij den graaf van Vlaanderen kunnen voortkomen. De burgemeester van Gent heeft een besluit genomen, krachtens welk het zin gen van zedelooze liedjes verboden wordt. Hatelijke militiewet. Zaterdag zag men te Aalter een jongeling gebonden door de gendarmen wegleiden. Deze jon geling was onlangs uit Amerika gekomen, en elkeen verloor zich in gissing over de reden dier gevangeneming. Ziehier over eenige jaren vertrok deze jongeling, zekereC.. naar Amerika. Inde militieloting had hij een slecht nummer getrokken, doch werd vrij gesteld, daar zijn oudere broeder ie dienst was. Doch later vertrok deze broeder van C. ook naar Amerika, en beantwoordde niet aan den oproep der laatste revue - die hij moest ondergaan. Van dan af werd deze als deserteur aanzien en C. zelf werd dienstplichtig. Ziedaar de reden dier aanhouding van dezen laatste. En zeggeu dat C. nu op twee-en-dertigjarigen ouderdom verplicht is den soldatendienst te beginnen. Indien hij zulks voorzien had hij ware voorzeker in Amerika gebleven ten minste nog eeni ge jaren Is er weiiets zoo hatelijk Eene verrassing. De zeeman Broeckaers, wonende in de Kronenburg straat, te Antwerpen, kwam gisteren van de reis thuis, juist op het oogenblik dat zijn huisgezin, dat reeds drie kinders telde, nog met eenen drieling vergroot werd. De echtelingen Broeckaers zijn arme menschen, die door het Weldadig heidsbureel ondersteund werden. De postboot Princesse Ilen- riette. - Zaterdag melden depechen dat de Belgische staatspostboot Princesse Henriette in den zwaren storm door hare late aankomst de oorzaak was dat de Oostendensche bevolking sterk verontrust was. De oorzaak van die vertraging was niet alleen het slechte weêr, maar voorname lijk het breken van het bakboordwiel, op het oogenblik dat eene reusachtige zee het schip als eene veer in de hoogte wierp. Doch daar de Princesse Henriette reeds zonder ongevallen het slechtste weer beeft getrotseerd, denkt men dat het niet de golf is, die het wiel verbrijzelde, doch een stuk drijvend wrakhout.dat misschien tusschen de paddies geraakt was. De avarie is nog al groot. Een corres pondent schat haar op 100,000 fr. Het is de postboot La Flandre, die even als de Parlement Beige op zoek naar de Princesse was uitgezonden, die haar ontmoette en naar Oostende sleepte. De bevelhebbers Romeyn van de Flan dre en Wafelaar, van de Princesse heb ben in de moeielijke maaceuver blijken van veel moed en bekwaamheid gegeven. De passagiers waren hoegenaamd niet verontrust. Het gerucht wint veld te Charleroi, als zou er door de burgers eene petitie worden gezonden om de doodstraf toe te passen op den pleger van den dubbelen kindermoord. De verontweerdiging der bevolking is nog niet tot kalmte gebrach t. HOLLAND. Aanvaring op de Noordzee. Zoo als verleden week gemeld werd, heeft de maiboot Prins Hendrik van de scheep vaartmaatschappij Vlissingen-Londen de fransche sloep Jeanne Marie 1402, tus schen de vuurschepen West-Hinde.r en Tongue aangevaren, met het ongelukkig gevolg dat vier man van de Jeanne-Ma rie het leven verloren. Ziehier eenige nadere bijzonderheden over die ramp De Prins Hendrik sneed de boot midden door. Aanstonds werden alle pogingen in het werk gesteld om de opvarende te redden doch wegens de om stuimige zee en de duisternis ging dit met zeer zeel moeite gepaard. De fransche sloep zonk zoo snel weg, dat het slechts met buitegewoone krachtinspanning en levensgevaar gelukten den kapitein, den stuurman en zes matrozen te redden de vier andere matrozen verdronken. Dit jammerlijk tooneel duurde slechts vier minuten. Noch van het schip, noch van de perso nen die zich er op bevonden, was toen iets meer te bespeuren. Blijkbaar waren zij in den slaap ver rast, daar de geredden haast geen kleede ren aan het lijf hadden. Op het dek van de Prins Hendrik,was het tooneel allerdroevigst. De fransche kapitein weende als een kind en de ande re geredden waren als verstomd. De passagiers van de mailboot,door den schok uit hun bed geslingerd, stormden eerst naar het dek in zinneloozen angst, doch zoodra zij van den eersten schrik waren bekomen, wendden zij alles aan ter verpleging der geredden. Zij namen de matrozen mede in de kajuit en boden hen ververscbingen en droge kleederen aan. Voor de noodlottige aanvaring plaats had werd het sein vertoond, dat de visch- sloep voor hare netten lag. Echter bleek het visschersvaartuig wel degelijk onder zeil te zijn, zoodat de aanvaring aan de nalatigheid der bemanning zou te wijten zijn. Bij de aankomst te Vlissingen is door de kapiteins van deze noodlottige zeereis, waarbij vier meeschen helleven verloren, bij de bevoegde overheid aangiften gedaan. Onder de verongelukten bevonden zich een vader en zijn zoon laatstgenoemde maakte de reis voor de eerste maal mede. De mailboot Prins-Hendrik bekwam geen schade. FRANKRIJK Erfenis van twee millioen. TeDe- nain, Noorderdepartement, wordt van anders gesproken dan van een fortuin, datzoo eensklaps voor eene achtbare werk- mansfamillie dier stad is uit de lucht ge vallen. Er is kwestie van niet minder dan twee millioen, welke zij met achten moe ten deelen, dus voor elk 250,000 fr. En dat gezegend erfdeel komt niet van den oom uit Amerika, maar van eene tante, die sedert vele jaren te Parijs woont en waarvan zij in jaren niet meer hadden hooren spreken. 't Is nu weer generaal Pontus die het gedaan heeft, en nog wel ter gelegenheid van hetgeen er gebeurd in tusschen M. Woeste en kolonel de Wykersloot. De minister van ooi-log heeft nu aan den kolonel de Wykersloot een klein briefke geschreven, waarin hij zijne han delwijze afkeurt, en dit briefke zou op verzoek van M. Woeste zijn geschreven geweest. Nu, M. Woeste schrijft aan een liberaal blad dat hij noch rechtstreeks noch on rechtstreeks met generaal Pontus heeft onderhandeld over 't gebeurde tusschen hem en kolonel de Wijkersloot 1ele Klos. De rijtuigen van eer ste klas op de spoorwegen kosten schrik kelijk en brengen weinig of niets op. Er is reeds gesproken den prijs der eer ste klassen te verhoogen, doch invloed hebbende mannen zijn tusschen gekomen en men heeft den prijs gelaten gelijk hij was. Nu schijnt men eens voor goed daar orde in te willen stellen. In afwachting zou men een deel der wagons 1* klas kunnen te huis laten en eenige wagons 2e en 3* klas meer aanha ken. Aan sommige treinen zouden deze opperbest te pas komen. VCild. In antwoord op de vaak gehoorde jagersklacht, - dat er haast geen wild meer is, - geeft Figaro de volgen de cijfers van wild en gevogelte in 1891 (over 1892 heeft men nog geene volledige opgaven), die de Parijsche markten wer den verkocht 200,000 leeuwerikken, 20,000 sneppen, 20,000 watersneppen, 145,000 kwartels,98,000 fezanten,300,000 patrijzen. 300,000 hazen, 10,000 eek hoorntjes en 400 wilde zwijnen. Behalve de in Frankrijk geschoten wild werden er nog 400,000 patrijzen, 300,000 hazen en l,100,0o0 leeuwerikken uit het buiten land verkocht. Uit eene vergelijkenis van de cijfers der laaste twintig jaren (welke natuurlijk zeer verschillen) blijkt, dat over het geheel ge nomen hazen en patrijzen thans overvloe diger zijn dan vroeger. Sprekende reklnmen. In Londen worden thans sprekende rekla- men ingevoerd. De heer Curtice is bezig toestellen te plaatsen, waarin zich een phonograaf bevindt, die den voorbijgan ger toeroeptDe zeep van X is de beste enz. Zoudt ge zeggen, lieve lezers Als ge 't bontenakelspel Van den dwazen Vastenavond Aan den gang ziet, dat zoo fel En zoo lang de winter woedde Zoudt ge zeggen, dat zooveel Er van koude klappertandden En van honger zagen scheel o Ik kan 'tmaar niet begrijpen, Want, voorwaar, 't is al te gek Zit mij de armste duts der wereld In 't afgrijselijkst gebrek; Zaagt g(j gist'ren hem nog beed'len Met een bitter, droef gelaat, Thans in vastenavondplunje Loopt hij vroolijk langs de straat... Ja, hoe ook de zwarste ellende 't Menschdom in haar klauwen knelt. Om te drinken en te zwieren Is er altijd, altijd geld Is 't er niet, het moet er komen Voor een' bonten domino Draagt men zelfs matras en peuluw Naar den Berg en slaapt op strooi 't Is een leven in de kroegen Waar m'uitzinnig danst en drinkt, En waar dwaas en zedekwetsend 't Liederlijk gezang weerklinkt In gevloekte slemppartijen Wordt het loon der week verbrast, En in overdaad en ontucht Hart en geest en maag verkwast Hong'rend zuchtend vrouw en kinderen T'huis in vreeselijken nood, Bij eene uitgedoofde haardsteè, Naar een droge korste brood,.... O wat geeft dat Leev' de vreugde! Als de dwaas tot 's morgends vroeg 't Roestig keelgat maar kan smeren In het bierhuis en de kroeg 1 18* Vervolg. Doktor Japix schudde het hoofd. Laat ons het vel van den beer niet verkoopen, voor al cer wij hem geschoten hebben, vervolgde hij. Indien ik eene doodelijke morphinapil ontdek, dan sta ik toe dat Melstane zijne dood vond door de hand welke hier die twee pillen bijvoegde. Maar als ik nu eens eene schuldelooze morphinapil vind, zooals men er geeft aan hen die lijden aan slaaploosheid en die Melstane van eenen Londener apotheker kan hebben gekocht, dan is er niets bewezen. Fanks hoorde met tegenzin den doctor zjjne ziens wijze bestrijden het was bij hem een vast gedacht, hij haalde dan ook eene reeks van tegenwerpen aan, ten slotte verklarende dat hij bjj zijn gedacht bleef en doctor Japix nogmaals verzoekende de ontleding wel te willen verrichten. Nog dezen avond, zegde de geneesheer, en mor gen vroeg hebt gij het antwoord. Fauks stond recht om te vertrekken. Ik veronderdtel, zegde hg neg alvorens door te o De Vastenavond is een Ongenadige armenbeul Veler schuitjes lijden schipbreuk In zijn enge, onstuimige geul Men verbrast geluk, gezondheid, Eer en vrede in dom lawaai Hart en geest maakt m'al zoo ijdel Als de beurs en de eetschapraai. JAN RECHTUIT. (Fondsenblad.) Fransch vee. Bij afwijking aan zijn besluit van 26 mei 1892, laat de minister van landbouw, nijverheid en openbare werken toe, tot nadere beslis sing, te beginnen van 13 februari aan staande, den invoer van magere rund- dierenrechtstreeks verzonden, bij ijze- renweg, uit het Nivemais en het departement der Sarthe onder de volgende voorwaarden De invoer zal uitsluitend geschieden per spoorbaan via het tolbureel Meenen Bij hunne aankomst in gezegd bureel, zullen de dieren onderzocht worden, op de kosten der invoerders, door een Belgi schen veearts De invoeders zullen, bij de aankomst der dieren, bewijsstukken van herkomst moeten voorleggen tot voldoening der douanen. Moniteur Hollandsch ras De minister van landbouw liet den invoer van Hol landsch vee toe langs de bureelen van Selzaete, Maldeghem, Watervliet en de Clinge, alsook langs de succursalen van Solzaete en Stekene, Ten gevolge van de muilplaag, die in sommige provinciën van Holland heerscht, is het vee herkomstig uit het gedeelte van Zeeland, gelegen tusschen de Belgische grens en de Westerschelde, te beginnen van maandag 13 Februari,nog maar alleen toegelaten, gedurende den dag en na on derzoek van een Belgischen veearts, op kosten der invoerders en tegen bewijzen van herkomst. [Moniteur.) Rechterlijke kronijk. Het kerkelijk huwelijk. Belang rijke rechtskwestie. Eenige dagen geleden had de rechtbank vau kortgeding, te Brussel, eene gansch ongewone zaak te onderzoeken. Een persoon had zich voor den sche- pene van den burgerlijken stand, te Sint- Jans-Molenbeek, aangeboden om te trou wen. Doch de schepene had ontdekt dat de man in 1877, te Frankfort a/d Oder, ge trouwd was en zelfs twee of meer kinde ren had. Hij weigerde dus dc vraag in te willigen. Voor den rechter verklaarde de trouw lustige dat dit huwelijk in Duitschland niet geldig was, daar het alleen voor de kerk en niet voor de burgerlijke wet was aangegaan. M. de voorzitter van Moorsel heeft echter een vonnis uitgebracht, waarin hij den schepene gelijk geeft en den eischer van zijnen eisch ontheft, daar de schepene niet mag meehelpen tot de pleging van het misdrijf van tweewijverij. De eischer is daarenboven tot de kosten verwezen. De korrektionneele rechtbank van Gent heeft zaterdag uitspraak gedaan in de zaak der bloedige onlusten van den Poel, te Gent. Daar de aangehoudene betichten er in hadden toegestemd de uitspraak niet bij te wonen, waren er geene bijzondere maatregelen om de orde te handhaven genomen. De volgende veroordeelingen werden uitgesproken: Pieter De Moor. 6 maanden en 15 dagen Eduard Seynaeve, 18 maanden en 100 fr. boete August Schram, 15 dagen en 26 frank Pieter-Francies Henry, 1 jaar en 50 fr. boete Engel Van Hamme, 15 dagen en 26 fr. Karei Del- porte, 3 maanden en Eduard Stautemas, opsteller van Vooruitgekend onder den spotnaam van Millio3 maanden en 50 fr. (wegens aanhitsing tot plundering met geweld en gewapenderhand). gaan, dat gij nooit inorphina hebt voorgeschreven Neen dat doe ik zelden voor gevallen van slapeloosheid alleen bij uitzondering gebeurt het meestendeels geef ik minder gevaarlijke middelen, zooals nog vandaag aan Spolger. Oh, die oude zecrat, zegde Fanks onachtzaam slaapt die ook al niet t Ja wellicht wegens zijn aanstaande huwelijk met Miss Marson. Maar, van wat anders gesproken, zegde Fanks plotseling was zij niet verloofd met Melstane Neen, eigenlijk niet verloofd, antwoordde Japix peinzende, maar veilicfd. Hoe zonderling dat eene vrouw van zulk een kerel kon houden. Maar dat is eene hecle historie, waarde Rixton. En morgen avond, na het eten, Bjj 't nagerecht en big den wijn, Zal ik 't vertellen niet vergeten. Eh, ziet ge nu dat ik een dichter ben En een letterroover ook de tweede regel is van Tennyson. Waarlijk, mijnheer de detective, ge zoekt al zoo scherp achter dc rijmen als achter de dieven. Met uw werkzaam brein, versta ik niet dat gij niet lijdt aan slapeloosheid. Welnu, als ik daar aan meé doe, zegde Fanks hartelijk lachende, dan kom ik bjj u voor morphina- pillen, doch uiet zooals die in deze doos. Ik zou nog niet geerne dood zjjn. Laat mjj met vrede met uwe morphina, zegde doktor Japix opstaande, om zijnen bezoeker uitgeleide te doen. Zoudt gij willen gelooven dat ik het nog maar eens in mijn leven aan iemand heb voorgeschre ven, aan zekeren M. Axton Octavius, die juist de deur ging uitgaan, sprong met een kreet van afgrijzen terug naar binnen. Roger Ax....ton, stiraelde hij. Ja, Maar, groote God, wat overkomt u. Octavius Fanks, bleek als een lijk, bevende over zijn geheel lichaam, dc beenen onder het lijf voelende knikken, was op eenen stoel nevens de deur neêrgc- vallen. Zijt ge onpasselijk f gilde de doctor beangst. Ziehier, "drink een druppel brandewijn. Neen, neen zegde Fanks de grootste moeite aanwendende om zichzclven terug meester te worden doch nog altijd wit als een lijk nu is het beter. Ik heb Roger Axton goed gekend en het ooren van dien naam heeft me doen verschrikken. Wat onaangename dingen, wat onaangename dingen, bromde Japix, terwijl hij zich vcrgr.mid over het goedige voorhoofd wreef. En plots begrijpende welk vermoeden or in het hoofd van den detective was opgerezen, riep de brave doktor Maar, Fanks, ik hoop toch niet.... Neen, ik houd van dien jongeling. Een goede, oprecht goede kame raad. Fanks haastte zich de vrees des doctors te ver drijven. Heb geen vrees, Japix. Axton was mijn school kameraad ik heb hem in geen tien jaar gezien. Geen woord sprak hij dus over hunne samenkomst te Jarlchestcr, zelfs niet tot dien braven doktor want de vrees die in het brein van den detective woelde was nu langzamerhand in eene verschrikkelij ke achterdocht veranderd verschrikkelijk voor hem zeiven, verschrikkelijk voor Roger Axton Ik wist niet dat Axton ooit te Ironfields was ge weest, zegde hij ten slotte op aarzelenden toon. Oh, zeker, riep dc doctor uit op levendigen toonIk heb hem dikwijls gezien. En welke was dc reden van zijn verblijf De rede Hahaha lachte Japix, wijl zgn aange zicht geheel rood werd, weeral de liefde. Gjj hebt de rede zien uit mijn huis gaan. Eene vrouw als een bloem, met een hart van goud.' Bedoelt gij Miss Varlins Inderdaad. Dichters hebben veel over liefde ge zongen, waarvoor men in het pandhuis geen penny zou durven borgen ik, als oude jonggezel, kan daar over niet meé oordeclen maar ik geloof dat Axton, aan de zijde van Miss Varlins, al geloofde wat dich ters zeggen. Ieder woord, dat van des doktors lippen vloeide, scheen den angst te doen toenemen welke was ont staan in den geest van den detective en met moeite kon hij eene vraag uitbrengen, zoo verlamd was hij door de vreeselijke gedachte die hem vervolgde. Ik veronderstel dat gij hem beminde T Zie, zie, dat is nu juist wat ik niet weet, zegde Japix op kwaden toon ik kan er niet uit wijs worden, want die kerel vaneen Melstane wierp alles in duigen. Vrouwen zijn raadsels, oh ja I erger nog dan de Sphynx. Miss Varlins bekommerde zich veel met Melstane, schreef brieven naar hem en een heelc boel dingen meer. I)at kan allemaal louter vriendschap zjjn geweest, want ik ken dat niet, ik ken geen vrouwen, ik ben een jongman I De laatste woorden van Dr Japix schenen te veel voor Fanks, hij snakte om op straat te zjjn, om adem te scheppen zelfs in misten regen. Hg was zoo ver baasd door al wat hg vernomen had dat hij vreesde zijne lippen te openen, uit schrik dat een woord van beschuldiging tegen zijnen ouden schoolmakker uit zijnen mond zou vallen. Haastig de hand van den dok tor drukkende, verliet hij diens woning, met de be lofte den volgenden dag terug te kceren. Misten regen, riep de doktor hem achterna, ter wijl Octavius buitenstaptc wij hebben niets beters te verwachten. Ha, ha, ha Vergeet morgen avond niet. - De pillen Ik zal er voor zorgen. Tot wcér- ziens en loop niet in het nat Warme voeten en goed humeur, Houden den doktor buiten dc deur. En de vrolijke Japix, wiens stem wel een half uur ver kon gehoord worden, luisterde zijne verzen op, door zijne eigen deur met geweld toe te slaan. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 2