Een en ander. SERMOENEN Allerhande nieuws. Men gebruike voor lichte gronden 4 tot 6 hectoliters en voor kleigronden 6 tot 8 hectoliters per hectare en per jaar. Wilde men de bckalking slechts alle zes jaar herhalen dan bezige men voor zand gronden 4x6 24 hectoliters tot 0 x 6 36 hectoliters, voor kleigronden 6x6 36 hectoliters tot 8 x 6 48 hec toliter. Voor wat het aanwenden betreft, de volgende handelwijze is zeer aan te prij zen. Men mengelt den gescholden kalk met vette aarde uit de grachten en met allerhanden afval dien men gedurende het jaar bijeengegaard heeft. I>e lagen kalk wisselen af met lagen vette aarde of afval. De groote kalkstukken worden in het water gedoopt en iedere Utag kalk wordt met water besproeid. De kalk bluscht nu en ontwikkelt veel warmte, waardoor on kruidzaden verhitten en verbranden. De hoop die na eenigen tijd merkelijk ver groot is, wordt verzet om kalk en aarde beter ondereen te mengelen. Als hij koud is, mag hij op het land gevoerd worden. Wanneer men deze handelwijze volgt, stuift de kalk niet bij 't openstrooien en wordt hij gemakkelijker verdeeld. De Opinion meldt dat de vrijmetse laarslogie een goed deel der kosten van het referendum te Antwerpen, op zich neemt. En wat dient er meergezeid Cïotlsilïenslvri jlicicl in Holland. De Hollandsche minis ter van oorlog, luitenant-kolonel Seylard, heeft bevolen dat voortaan de katholieke soldaten zullen ontslagen zijn van allen dienst die niet sireng noodzakelijk is op de uitsluitend katholieke feestdagen, wel ke in Holland geene grondwettelijke feest dagen zijn. 't Schijnt dat men in hel. protestansche Holland meer eerbied heeft voor de gods dienstvrijheid der katholieken dan wel in het katholieke België. lïoter. Denemark voerde in het afgeloopen jaar ineer dan honderd millioen ponden hoter uit. De handel in dit produkt. heeft zich in dat land gedurende de laatste vijfjaren meer dan verdubbeld. Ook wordt de boter er niet in vervalschl gelijk, helaas hier te lande, 't Isdevervalsching die onzen boterhandel gedood heeft. Rechterlijk kronijk. De socialisten voor hel Beroepshof Vrijdag morgend zijn voor het Beroeps hof van Gent de pleidooien in de zaak der onlusten van den 12 december begonnen. Het openbaar ministerie vraagt de toe passing der wet. De verdedigers MM. De Baels, Heyn- derickx, Parmentieren Van Loo bekomen beurtelings liet woord. De debatten wor den oin half één gesloten verklaard. Na de beraadslaging van veertig minu ten, treedt het hof weer de zittingzaal binnen en bekrachtigt 't vonnis door de rechtbank van eersten aanleg uitgezon derd voor Engel Van Hamme, die aan opstand werd plichtig verklaard, en voor Hendrik 't Sestig. Van Hamme werd in eersten aanleg wegens smaad tot 15 dagen gevangenis en 26 fr. boet veroordeeld. In beroep wordt hij uil hoof Ie. van op stand lot 3 maanden gevangenis ver wezen. 't Sestig, die in eersten aanleg, wegens opstand tot 15 dagen gevangenis en 26 fr. boet werd verwezen, krygt voor dit feit 2 maanden gevangenis en 50 fr. boel. Bij het wegrijden van het celrijtuig deed zich geen enkel incident voor. St-Martinuskerkte Aalst. tot voorbereiding der Paaschplichl, voor het mansvolk silicon, gepredikt door den E. P. Ant. Bohnen, S. J. Ingang langs de Lijkdeur. Maandag 20 Maart Dijnsdag 21 j Woensdag 22 j. om 8 ure 's av. Donderdag 23 l Vrijdag 24 J Na het Sermoen Benedictie van het Allerheiligste Sakrament. 's Zaterdags Biechtdag. 's ZondagsPaaschcommunie, ieder in zijne Parochiekerk. Dees hoogst verdienstelijk werk. sedert vier jaren tot stand gebracht, is allerge schiktst om Godsdienst en mannen en jongelingen te bevorderen. Hoogst wen- schelijk is het dan ook dat al wie eenig gezag bezit door voorbeeld en opwekking het bijwonen dezer Sermoenen aanbevelc. Men /.ie lA'otarïoele an- noneen op de vierdehlndz. Eerste Communie. Koste lijke en goedkoope kerkboeken voor Eerste Communiecanten, en andere gebe denboeken, paternosters, enz., te verkrij gen ten bureele van Den Denderbode. Geringe prijzen en goede waar. Anlst. Heuselijk «Jubel feest. Het gulden Jubelfeest van Z. II. Leo XIII werd hier zondag 11. plechtiglijk gevierd. Reeds van vroeg in den morgend wapperde aan de achttien den der huizen de pauselijke of nationale vlag. Slechts verstokte geuzen en haatvolle radikalen hadden zich onthouden. Eene plechtige Hoogmis gevolgd van Te Dcum werd om 9 ure in onze Sint- Martinuskerk gezongen welke door den lieer Arrondissements-Commissaris, het G'ollegie van Burgemeester en Schepenen in officieel kostuum en verdere ofliciëele ambtenaren, talrijke maatschappijen en geloovigen werd by gewoond. Onze katholieke Werkmanskring begaf zich stootsgewijze, de Koninklijke Har monie aan 't hoofd, naar de kerk. Aan 't Hoogaltaar waren twee groote vlaggen geheeschen, eene pauselijke en eene nationale. Ons vrijwilliggewapend Pompierskorps onder 't bevel van kapitein P. De Paepe, was met den eeredienst gelast. De Mis en het Te Deum werden kundig uitge voerd door het orkest der hoogzaal. Vlaamsclic belangen. Op Zondag 19®" dezer maand, zal het Vlaarnsch Taalgilde eene openbare zit ting l.ouden, oni 11 */-• uren 's morgens, ter herberg Het Paviljoen, - bij Mr Emiel Van de Maele, Groote Markt, alhier. Dagorde 1° De lieer Emiel Van Renterghem zal een dichtstuk voorlezen getiteld - Geen Wraak, maar Liefde. 2° Vi.aanderens Toekomst behoort der Jeugd, Voordracht te geven door Mr Willem Van Rysiogck, student in rechten, te Leuven. Ingang vrij voor iedereen. .Anlst. St-.lob. Dejon- geling Fr. De Loose welke zoo wreedelyk verwond werd door Peerlinck van Nieu- werkerken, is aan de beterhand. Reeds zit hij op en de geneesheeren hebben de beste hoop op genezing Peerlinck heeft bekentenissen gedaan. Men heeft hier het gerucht van zijn overlijden rondgestrooid, doch hij verkeert in volle gezondheid. Goede maatregel. Het bestuur der spoorwegen heeft verschillende maat regelen genomen om de aankomst der treins in do Noordstatie te Brussel te ver gemakkelijken en ongelukken te voorko men. Er zal een nieuw seintoestel geplaatst worden in de statie der Paleizenstraat, en de gebouwen en hoven tusscliende Rogier en dc Allardstraten zullen onteigend wor den om den zoo gevaarlijke draai der baan aldaar af te schaffen. De Brusselsche politie heeft aanzeg ging gekregen van de Londensche politie, dat er eenen diefstal gepleegd is van 1.200,000 fr. Men denkt dat de dief zich te Brussel verscholen houdt. Aanhouding van eenen anar chist. In oen koffiehuis der Boulevards te Brussel was sedert eenige dagen een heer, een echt gentleman gewoon zijne maaltijden te nemen. Zelfs bracht hij nu en dan zijne vrienden raeè, en niemand had over hem tc klagen. Dit was gisteren weër het geval, toen er onverwachts drie andere liceren bin nenkwamen, gevolgd van eenen policie- agent. De gentleman poogde de plaat te poet sen, doch 't was te laat. Toen haalde hij eenen revolver te voorschijn, doch de binnentredenden waren ook gewapend on bedreigden hem met hunne revolvers indien hij eene poging durfde aanwenden orn hen te treffen. God ik ben gevangen riep hy. En 't was waar. De binnentredenden waren agenten der openbare veiligheid on de goede kalant niemand anders dan een Iranschen anarchist Schouppe gehce- ten, een dynamietard en tevens dief van de hoogste" school, uit Nieuw-Caledonië ontsnapt,waar hy krachtens eene veroor- deeling tot 20 jaren dwangarbeid naartoe gezonden was. Hij werd met de menotten aan de han den weggebracht. Een zijner vrienden was de genaamde Z., broer van eenen tooneelist, aan eenen der brusselsche schouwburgen verbonden. Z. kwam kort nadien in het koffiehuis om Schouppe op te zoeken. Toen hij ver nam dat zijn kameraad aangehouden was, koos hij ook, stoelen en tafels omverre loopende, het hazenpad. Daar is dus wellicht een reukske aan Bedrieger. Een kerel schijnende rond de 30 jaar oud, bood zich vrijdag namiddag aan bij den heer S..., Leopold- strait te Laken. Hij beweerde gezonden te zijn door een koopman der paleizen- straat, om eene rekening van 112 fr. te ontvangen. De heer S... betaalde, doch na het vertrek van den kerel, kreeg hij vermoedens en begaf zich bij den koopman hij vernam er dat hij meteen sioutmoedi- gen bedrieger had te doen gehad. Ontdekking eener geheime stokerij te Brussel. Een genaamde Jozef G.. had vruchteloos verscheidene steden van Duitschland en Frankrijk doorloopcn om zich werk aan te schaffen hij kwam eindelijk weder naar hier zonder eenige middelen van bestaan. Hij maakte het voornemen in het ge heim genever te stoken. Met dit doel ging hij teSt- Pieters-Woluwe een dakkamer- rje betrekken. De accijnsen werden weldra verwittigd. Zaterdag morgend kwamen de bedien den der accijnsen op het onverwacht in neer. Ilij sik de nederige woning der echtgenoofen G.. morgend ten 5 Het materieel, dienende tot de fabrika- tie is aangeslagen geworden. Het is even wel van gering waarde. De Brusselsche dieven geven de vreemden niets toe. In eene woning van Elsene, waar do bewoners waren uitge gaan om den Carnavalstoet te zien, heeft men in vollen dag voor 15,000 fr. weer den, juweelen en geld gestolen. Ook op doortocht van den stoet, werden eene on telbare menigte portemonaics en andere voorwerpen gestolen. Bakkerij- tentoonstelling te Gent. De volgende eerebrijzen zullen worden toegekend Groep 1.Broodbakkerij 1 Eereprijs geschonken door den heer Gouverneur der provincie, voorde schoon ste verzameling brood, gebakken metin- landsclio tarwe. 2 Eereprijs geschonken door den heer Michel Ricquier, stoomgraanmaalderij te Brussel, voor de schoonste verzameling onibijtbrood briochen, pistolets.Fransch brood, croissants, enz. 3. Eereprijs geschonken door do Ver- eeniging ter bevordering der Gezondheids leer, gevestigd te Brussel, voor gezonden goedkoop brood. Groep II. - Koek bakkerij. 1. Eere prijs geschonken door den heer Lippens, burgemeester der stad Gent, voor de schoonste kollcktie peperkoek met vruch- 5. Eereprijs geschonken door mevrouw Hubers. te Amsterdam voor de schoonste kollektie gewone peperkoek. Groep III. Pasteibakkerij. 6. Eere prijs, gouden medaille, geschonken door den heer De Bruyn, minister van land bouw en nijverheid, voor het schoonste pièce montée. 7. Eereprijs geschonken door den heer Urbanowièz, voorzitter van het uitvoerend komiteit, voor het schoonste assortiment dessert. 8. Eereprijs geschonken door den heer Louis Van de Putte, lid van het uitvoe rend komiteit voor den sehoonsten koek (entremets). Groep IV Suikerbakkerij. 9. Eere prijs goschonken door den heer Lemaire, graveerder te Gent, voor liet schoonste assortiment fondants, trocadéros, dragées. Groep V. Chocolade fabrikatie. 10. Eereprijs geschonken door den heer Delarue, ondervoorzitter van het uilvoe- •end komiteit, voor de beste chocolade in tabletten, 1Eereprijs geschonken door het in richtend komiteit der Tentoonstelling, voor het schoonste assortiment bonbons en pralinen van chocolade. Groep VI. Bijhoorende industrieën. 12. Eereprijs geschonken door de hee- ren E. Remy en C'\ te Leuven, voor het beste systeem van bakoven. 13. Eereprijs geschonken door een naamlooze te Amsterdam, voor de beste hoedanigheid gist. Wij herinneren dat de bijtredingen aan vaard worden tot 25 Maart, in het secre tariaat der tentoonstelling, Gelukstraat, 14, Gent. Een hevige brand heeft de katoen- fabriek van M. De Waele te Gent vernield. De gemakkelijk brandende koopwaar maakte het gevaar groot. Gansche vlok ken katoen vlogen brandend in de lucht en bedreigden de gebouwen uitdenomtrek. De schade is zeer groot. Men schat haar op 200,000 fr. Dc fabriek is langs drie kanten door huizen omringden was vroe ger eene olieslagerij. Men vreesde een oogenblik voor een aangrenzend tabaks fabriek, dat echter gespaard bleef. Een schrikkelijk ongeluk heeft te Sint-Amandberg (Gent) plaats gehad. Een kind werd door den z waren wagen omge worpen en zoo ongelukkig, dat liet hoofdje van het armo schaap onder do wielen verpletterd werd.Het was natuur lijk op den slag dood. liet was op het hulpgeroep der buren dat de ouders kwa men toegeloopen, en hun kind in dien ijselijken toestand vonden. Erg ongeval. Zaterdagnamiddag rond twee ure had een voorval plaats op den Dendermondschen steenweg, recht over de fabriek van den heer Fouquet, dat de ergste gevolgen had kunnen na zich slepen De dame van den heer Vermeulen, bou wer te Laerne, wachtte daar in haar rij tuig dat door den knecht geleid werd. Op eensstoven twee wielrijders voorbij het paard verschrikte en ging aan het deinzen. Juist dan kwam de tram Zele-Hamme aangereden, botste tegen het rijtuig dat zich op het spoor bevond en verbrijzelde het ten dcele, Het paard, zijne harnasuur verbrijze lende, rukte zich los en rende in dolle vaart weg. Het is ta Destelbergen tegen gehouden. Madam" Vermeulen en de knecht zijn gelukkiglijk in tijds uit het rijtuig kun nen springen. Moord te Dcynze. Zondag avond ten 10 ure, was nabij de molens van M. Timmermans een oploop ontstaan, te midden waarvan een hevig gevecht werd geleverd. Zekere De Gryze was er ook bij blijven staan en door "nieuwsgierigheid 'aange dreven, was hij de vechters te dicht gena derd. Eensklaps werd hij door eenen mes steek in het gelaat getroffen, en wel zoo hevig, dat het wapen meer dan 10 centi- metes diep in de hersens drong. De Gryze liet een schrikkelijken kreet hooren cn viel bloedend en stuiptrekkend stierf echter eerst maandag ure. Groote brandramp. Maandag nacht zijn twee aanecnpalende villas, te Middelkerke, toebehoorende aan M. Yer- haeghe, te Oostende, door een geweldigen brand vernield. In een der huizen is het vuur ontstaan rond 7 1/2 ure, men weet niet hoe het is bewoond door eenen Duitschman, groote jager, die eene groote hoeveelheid poeder in huis had. In weinige oogen- blikken stond het gebouw in vuur en vlam. en het vuur deelde zich weldra meè tot het aanpalende huis. De inwoners kenden gered worden.Bij het eerste nood sein te Oostende gegeven,werd eene pomp uit de bewaarplaats van den buurtspoor weg ter plaats gezonden, en vervolgens twee armpompen van den bluschdienst van Oostende. De inwoners van de gemeente, die allen bij de brandramp tegenwoordig waren, hebben alle hulp geweigerd aan de red ders, niettegenstaande de smeekingen der plaatselijke overheden. De redding was slecht ingericht, ten gevolge van gebrek aan water heeft men eene pomp met zee water moeten voeden. Men heeft de deu ren van verscheidene onbewoonde villas ingestooten, om er het water uit de putten te pompen. liet zijn vrouwen die de keten gemaakt hebben. Een derde aanpalend buis heeft insgelijks vuur gevat, doch dit is kunnen gered worden. Het dak alleen is opgebrand. De bewoonster van dat huis is kunnen vluchten. Onder voordwendsel van de meubels te redden, heeft men alles door de venster geworpen spiegels mar- mere tafels, boeken enz. Rond 1 ure 's morgends is men het vuur kunnen meester worden. De pompiers van Oosten de zijn tot 9 ure 's morgends ter plaats gebleven. Van de t\yee opgebrande huizen blijven nog slechts de muren en de ijzeren balkemover al de plankenvloeren zijn ingestort. De eigendommen waren verze kerd, maar de meubels niet. Een onder zoek is ingesteld om de oorzaak van den brand te kennen, Landverhuizers. Uit Antwer pen is dc Belgische steamer Belgeland vertrokken naar New-York, met 17 pas sagiers van 1° klas, 113 van 2® klas en 495 landverhuizers, Stoutmoedige diefstal. Julia Van Heurck, wed. Smits, wonende op liet eerste verdiep. Lange Kiovitstraat, 128, te Antwerpen, was verleden zaterdag naar Turnhout liarc familie gaan bezoe ken. Zij had haar venstor open gelaten dat op do straat uitgeeft en, toen zij zondag thuis kwam, bevond zij dat er een dief op de kamer was geweest en met braak uit eene kas eene som van 566 fr. had gesto len. De eerste verdenkingen vielen op eenen jnngeling, die in hetzelfde huis woont en nooit werkt. Dc moeder van dien jongeling ging haren zoon opzoeken, maar toen hij ver nam van wat er spraak was, ging hij loopen. Twee zijner mcèplichligon worden ech ter aangehouden in eene slecht befaamde straat, aan den waterkant, waar zij 'twat al te bont aan boord legden. Zij hebben onmiddellijk bekentenissen gedaan. Zij hadden J., den voornaamstcn dader, zaterdag namiddag in het Park onimoet en daar hebben zij het plan opgemaakt. Zij bleven tot 1 uur 's nachts bijeen, tot demenschcnvan beneden naar'l bal waren waarna zij met twee aan elkaar gebonden leeren, in de kamer drongen. Aan de voorbijgangers zegden zij dat J. daar woonde en hij niet binnen kon. De twee medeplichtigen zijn opgesloten in de celgevangen is. Zij hadden ieder 100 fr. gehad en dc dief had de rest gehouden een hunner had reeds een volledig cosluum gekocht cn zegde wijsgeerig, toen hij in de gevan genis werd opgesloten Voor eens dat 'ne mensch schoone kleeren heeft, moet hij ze nog seffens uitspelen en betrapten den man op heeterdaad Hij is opgesloten geworden in het ge vang der Kleine Karmelieten. De moordenaar is aangehouden. Het parket van Gent heeft aanstonds een on derzoek ingesteld. zyn, ter beschikking van M.de procureur des konings. De landbouwers van Schilde bedanken hartelijk de gendarmen, die met de moei lijke taak gelast waren, en er in gelukt zijn de daders van zulke laü'e feit te heb ben ontdekken. Nadere bij zonderheden. De bende aanranders bestond uit een 7-tal kerels, gewapend met zware stok ken. Terwijl 2 der kerels voor de peerden sprongen, mishandelden de anderen de landbou wers en stolen alles wat zij kon den krijgen. De bijzonderste slachtoffers zijn de landbouwers Jaak Laureyssens, van Oost- malle De Backer, van Schilde Bertha Ghys, id.; Jozef De Ridder, van Oeleghem Deze personen waren allen gewond door bekomen slagen en werden verzorgd bij Catharina Wageinans, herbergierster, en bij Maria Van der Kercken, insgelijks herbergierster, op den weg tasschen Schilde en Wijneghem. Ten nadeele van M. Van Staeyen,been houwer te Schilde, die met eene kar met vleesch beladen naar Antwerpen kwam, hebben zij verschillige stukken vleesch ontvreemd. Vreeselijk ongeluk te Hemixem. - De genaamde Denis Leysen, oud 45 jaar, landbouwersknecht, te Hemixem, had zich zondag gemaskerd en droeg eenen langen grijzen baard in kemp. In eene herberg slak een onder-off icier, om te lachen dien baard in brand. In een sekonde stond de man als in een vuurzee en toen de vlammen waren ge- blucht was hij afgrijselijk gewond aan aangezicht en handen. Dr Saunier heeft den man verzorgd en hein, gezien den ergen toestand, in zijn eigen rijtuig naar het gasthuis van Ant werpen doen vervoeren. Ongeluk. Maandag namiddag, omstreeks 3 ure, had te Turnhout een smartelijk ongeluk plaats. Het schip van M. Van Liempt en Cnl°, was een dezer dagen met eeneladingsteen naarTurnhout gekomen. De sleenen waren gelpst en het vaartuig, dat in de nieuwe kom op anker lag, moet terugkeeren. Men was bezig het schip te keeren, toen een werkman, zekere Aeits, eensklaps het evenwicht verloor en in het water viel, hij trachtte al zwemmende het schip te bereiken,doch zijne krachten moesten tc kort schieten, want eensklaps zag men hem in de diepte verdwijnen. De aanwezigen wendden alle mogelijke middelen aan om den drenkeling te red den,doch hunne pogingen bleven vruchte loos. Gansch den namiddag heeft men de kom bij middel van haken doorzocht doch men heeft het lijk nog niet opgevisehl. Aerts was ongehuwd, hij woonde te Raevels en telde slechts 28 jaar. Bij het uitgaan van het bal te Waver, heeft een meisje zekeren Pierre Gerard een fleschke vitriool in het aange zicht geworpen. De jongeling is deerlijk verbrand. Het jonge koppel, te Charleroi.dat sedert Vastenavond verdwenen was, en naar hunne ouders hadden geschreven dat het zich ging verdrinken, is inderdaad uit de Samber opgericht. Eene nieuwe brandramp heeft het stadje Chimay geteisterd. Een voeder magazijn werd door het vuur vernield. Men heeft veel moeite gehad om de peer den te redden. Men gelooft algemeen aan kwaadwilligheid. FRANKRIJK. Misdaad ontdekt. In den nacht van maandag tot dijnsdag werden de be woners van het gehucht Cricquetot, tus- schen Venon en Yilleltes, gewekt door kreten, die uit de woning kwamen van Mad. wed. Auzoux. Geburen kwamen toegeloopen en zij vonden de vrouw bewusteloos.Men diende Diefstallen met qeicëld op den openbaren weg. gepleegd in bmde. - haar krachtige zorgen toe cn locn zjj weer tot zich zeiven kwam verhaalde zij, dat een kerel bij haar was binnen ge drongen en gepoogd had haar op haar bed te verworgen. Bij de worsteling was een der kussens gescheurd en de dons, die er in zat, had door de kamer verspreid die dons deed de misdadiger ontdekken. 's Anderdaags bemerkte de burgemees ter dat de kleeren van zijnen knecht vol dons hingen. Ook zijn bed lag vol. Door dc gendarmen ondervraagd moest hij spoedig bekennen hij was in do woning van Mad. Auzoux gedrongen om haar te bestelen en, door haar verrast, had hij gepoogd haar te verwurgen. De misdadiger, Dclamare genaamd, is slechts 20 jaar oud. DUITSCHLAND. Kanibalism op zee. Volgens een telegram uit Hamburg zijn de drie matro zen der The/dadie zich te Cuxhaven in de gevangenis bevonden en van kanibalism op zee beschuldigd zijn, aan Noorwegen uitgeleverd en met den stoomboot Kong A If naar Christiania vertrokken. KERKELIJRE-STATEN. 's Pauzen jubelfeest. Dc keizerin van Oostenrijk heeft 10,000 florijnen ter beschikking van den Paus gesteld voor de nieuwe leeszaal in de boekerij van het Viticaan. De koning van Ru menie heeft aan kar dinaal Rampolla het groot kruis van de Ster van Rumeniö gezonden. Belangrijke aanhouding. Eene bende dieven, bestaande uit zeven man, heeft in den nacht van donderdag tot vrijdag do gemeente Wijneghem bezocht, om er do landbouwers en andere lieden aan te val len, welke zoo talrijk, vrijdags 's morgens, naar de stad zich begeven voor hunnen handel. De boosdoeners hebben hun eerlijk stieltje uitgeoefend tusschen Wijneghem en Schilde, op den grooten steenweg van Antwerpen op Turnhout. Gewapend met stokken hebben zij verscheidene voerlie den aangevallen en hun beroofd van geld en waren. Een landbouwer van Schilde, welke zich verdedigde, werd op stokslagen ont haald. De stoutheid dier bandieten ging zoo ver, dat een landbouwer welke te voet, en "in gezelschap van zes andere personen, naar de markt kwam, werd aangerand. Op de kreten dezer lieden daagde er hulp op. Het was dan reeds 6 ure 's morgens verscheidene werklieden achtervolgden "de booswichten, tot dat men er in gelukte eenen der bandieten aan te houden, welke tc Wijneghem werd opgesloten doch do booswicht weigerde eenige uitleggingen te geven aan de plaatselijke overheid. Dc gendarmerie van Schooien werd aanstonds van het feit vervvittigd.cn rond 11 ure kwamen M. De Ceusti r en M. De Decker, ter plaats. Deze bijgestaan door den veldwachter Knuysen, begonnen een icvcrig onderzoek, en, na eene langdurige ondervraging, bekende hij het feit, en noemde zijne medeplichtigen, die allen aangehouden zijn geworden en naar de De Dames der Vereeniging tot Eeuwig gevangenis van Antwerpen overgebracht f durende Aanbidding en tot versiering van

De Denderbode | 1893 | | pagina 2