SERMOENEN Allerhande nieuws. la Linière Alostoise. Do sociatfètisché advokaat Van der Velde, verweet den lieer Picard zijne hou ding, zeggende Gij verlaat de socialisten op den oogenblik dat zij hunne toevlucht gaan nemen tot het geteeld Waarop de heer Picard antwoordde Wij zullen zien of gij er zult bij zijn Daarop zegde de heer Van de Velde, nog, dat de heer Picard nooit in liet Maison du pettple is als hij er zou moe ten zijn, doch ten slotte gaven zij elkan der de hand. Tableau Komedie Cheque verloren. De Etoile deelde dezer dagen een artikeltje meê dat, als eene slang door de bureelen van binnenlandsche zaken heeft geslin gerd. Is de Etoile nu ditmaal in de waarheid die zij zoo dikwyls den hals omdraait Dat zal men later zien. Ziehier het feit Onze museums doen met de vreemde museums uitwisselingen van afgietsels van kunstvoorwerpen. Zoo kreeg Kensington onlangs afgietsels van het wereldberoemd tabernakel van Leeuw en van de schouw,m het Vrije van Brugge Kensington gaf wederkeerig een voor werp maar daar het in weerde niet ge lijk stond met onze gift, voegde men er eenen cheque bij van 9000 fr. ten titel van schadeloosstelling voor het Belgisch bestuur. Nu vraagt men waar is dat kostbare brielke van 9000 fr. gebleven Wie heeft liet bewaard of verloren Heel het minis terie is in opschudding en er heeft eene buitengewone drijfjacht plaats om den clièf/ue Ie ontdekken, en de verantwoor delijkheid daar te stellen. De Précurseur volledigt min of meer dé gezegden van de Etoile, door te mel den dat die ongelukkige of verongelukte cheque, aanleiding zal geven tot...xene rechterlijke vervolging. Donderdag zien wij in de dagbladen van Brussel.dat de beambten vanSchoone Kunsten integendeel een proces inspannen tegen de Etoileen wel voor lasterlijke aantijgingen. Handelsblad). Helden, <le oogeu open Alweer komt zicht te Brussel, het mid- denput der liberale beschaving, een feit voor te doen dat al de Belgische burgers die nog een grcinlje eergevoel en vader- landsliclde gevoelen moet doen nadenken. Inderdaad, verleden weck werd aldaar ter gelegenheid der militieloting eene be- toeging ingericht tegen de bloedwet, door den Brusselschen bond der werkmanspar tij en de Jonge socialistische Wachten. In den stoet werden onder andere do volgende opschriften gedregen Weg met het vaderland Leve de sociale revolutie Weg met het kapitaal Geene grenzen meer Die vitterij wordt enkel ingegeven doof de gekende liberale geirigheid. 't Is niet genoeg dat zij zeiven niets geven noch aan den paus noch aan 't wervolk, noch aan de liefdadige instellingen, zij kunnen bovendien ni- t lijden dat anderen vrijge vig of mildadig zijn. Zij zijn grolpotten in de politiek, en ook grolpotten op't gebied der liefdadigheid. i De werehlslad Londen, s De ontzagwekkende omvang van het i verkeer in Londen wordt duidelijker dan in woorden, in de volhende cijfers ge schetst men telt in Londen 517 410 hui zen, 1,450 kerken, 2,100 hospitalen, 570 restauraties, 3,100 bakkerijen, 2,200 post en telegraaf kan tooren, 19,000 huurrijtui gen en 1,500 omnibussen. De stad verbruikt jaarlijks nr er dan 2 millioen zakken meel, 500.000 varkens, 450.000 ossen, 1,000,000 runderen, 8 1/2 millioen stuks wild en gevogelte, 220 miljoen visschen, 510 miljoen oesters. In het jaar 1700 bezat Londen 700,000, in liet jaar 1800, 990,000 en thans 5,033,060 inwoners. Daaronder behooren meer Schol ten dan in Edinburg, meer Ieren dan in Dublijn, meer katholieken dan in Rome en meer Joden dan in ge heel Palestina leven. U'ijn uit aardappels. Alweer wat nieuws Nu gaan de geleer den zonder lachen de druil'door een patat vervangen ten minste om eens te probeeren,gaan ze er wijn uit fabrikeeren en waarom niet, hebben wij niet gelezen dat een duitsch doctor op het gedacht kwam brood uit hout te vervaardigen Ziehier nu het middel om pattalcn- wijn Ie verkrijgen gij moet eerst weten dat men per jaar op een kectaar grond 50,000 kilos aardappelen kan doen aan brengen: de patatten kosten 3 fr. 100 kil. en houden 75 per honderd water in dit is bijna wijn. Men zuivert de rist en de knollen worden samengeperst ten einde de oplosbare stofTen te verwijderen die den... wijn zouden kunnen bederven Vervolgens wordt de koek geroosterd op 140 a 150 graden, om de zelfstandige olie to doen vervliegen. Men hervormt het grondmeel in glucose en doet hetzelve met gist oprijzen tot 30 graden. Dan heelt men slechts liet nat op de ton tc trekken en... al te drinken Wat drollige tijden wij ihans beleven Men eet hout en men drinkt patatten Om melk te hewnren. Versche melk in eene flesch gegoten die men g' cd toestopt, steekt men gedurende o kwartier in kokend water men kan die melk jaren lang bewaren. RegenBchcrmcn. Het vol gend jaar zal het honderd jaar geleden zijn, dat de eerste regenschermen in ge bruik kwamen. Aanvankelijk liep men de menschen na die ze droegen cn lachte hen uit. Langza merhand gewende men er zich aan cn, zoo ver bekend is, zijn er nooit gemoeds- Do bctoogers, zoo verhalen ten minste bezwaren tegen dit voorbehoedmiddel op- Die oolijke pitstafs verkoopen de aard appels tegen G fr. de 100 kilos terwijl men de le kwaliteit op alle merkten van Vlaanderen legen fr. 3,50 a 4,00 kan koopen. 't Is beter eene brok dan een brijzei De vrijers worden ook niet vergeten. De jongens en meisjes die op de foore ge schenken voor hunne beminden willen koopen, zooals niekelen kettingen, spel den met steentjes, oorringen en brochen, porte-monnaics, enz. kunnen die artikels bekomen in den kleerwinkel van Vooruit 't Is verre gezocht, voorwaar. Daarop volgt een bericht 't welk aan de leden der samenwerkende maatschappijen van Ledeberg bekend maakt dat zij van heden af op de aankoopen die zij doen in de verschillige inrichtingen van Vooruit, eenen deel in de winsten zullen ontvan gen. En lot slot wordt aangekondigd dat de dienst in den kleerwinkel van Voor uit thans opperbest is ingericht en er aan de leden en klanten eene spoedige en verzorgde bediening wordt gew aarborgd. Op zondag morgend zal men met 8 bestel len en twee personen aan de kas. Dus winkel I altijd winkel M en nog winkel Al de neèringdoende burgers en am bachtslieden worden door Vooruit eene doodclijke concurrentie aangedaan en vele zijn er reeds door geruïneerd gewor den. Maar wat is 't Moeten Anseele en andere roode jannen die zich voor den werkman slachtofferen (in schijn) dan niet leven en fortuin maken Priesterlijke Benoeming. Is pastoor benoemd te Opbrakel de E. H. J. B. Van Loo, directeur van het klooster aldaar hij wordt vervangen door den E. H. A. Van Henden, directeur van Schreiboom, te Gent. De E. H. Ph. De Vacht, pastoor der Vlamingen tc Parijs, is directeur van Schreiboom benoemd, cn wrordt vervan gen door den E. H. E. De Keyzer, profes sor in S. Martensgesticht, te Aalst. de- brussclschc bladen, waren minsten 2,000 man sterk. Zij zongen revolution- naire liederen en horhaalden gedurig het refrein Leve de dynamiet en leve de on wenteling Wij vragen ons af waar onsdit al naar toe leiden moet. En waarom past men op die straatlnwaaiers do wet niet toe, welke do openbare ophitsingen tot oproer ver biedt i Belgen, de oogen open Indien er geen kort spel gemaakt wordt met de roode oproerkraaiers, indien elkeen nrot meewerkt om den soeialilischen stroom tegen te houden, weten we waar lijk niet waar ons arm België toe komen zal. Ja 't gevaar is erger dan men wel denkt. Erger, omdat de radikalen, progressisten cn geuzengebroed die woelzieke gasten helpen, ondersteunen en aanmoedigen. Ja 't gevaar is groot, omdat de libera len, in plaats van hand in hand met de katholieken tegen ken strijd te voeren, de omwentelingsgezinde!» onder hunne vlag geschaard hebhen Men ziet wclko verderfelijke weg de socialisten hebben ingeslagen onze geus jes schamen zich niet ze tot hunne bond- genooten te maken, daarom herhalen wij nogmaals Belgen, op uwe hoede de oo£gn open Opgcpaat' De radikalen drei gen te Brussel met de revolutie; de op roer is niet voldoende. Zij spreken van eene algeheele omverwerping van t Gou vernement. In do maand Februari heeft men dit reeds geschreven in La Peltte Républiquc cn liet plan werd aan dit blad meegedeeld door eenen.... hooglee raar der Universiteit van Brussel zoo gau\V, zegde hij, de revolutionairs aan 't bewind zijn, zullen de bank en de kool- putten afgekocht worden men zal het minimun van dagloon invoeren, de hulp en de pensioenkas. Wij hopen, zegde men aan 't bewind tc komen door het algemeen stemrecht cn de republiek zal erspoedig op volgen.,.. Men droomt niet alleen de revolutie hier, maar ook i" de naburige Staten I Dat alles is zeker overdreven maar dat die lieercn iets complotteeren.is zeker dat het gouvernement een oog in 't zeil houdt, is zeker natuurlijk. Be liberalen, radikalen en-Socialisten zijn boos over de schoone en kostelijke giffen die aan den Paus ge daan worden. Zij vinden dat de Katholie ken hun geld béter konden besteden. gerezen. l'auseEïjlio jubelfeest. In ons kort verslag over de viering der Pauselijke Jubelfeest in onze stad, hebben wij vergeten te melden dat onze Katho lieke Werkmanskring een telegram van gelukwenschen aan O- II. Vader Leo XIII heeft toegezonden. De heer baron Leo Bethune, voorzitter des Krings, ontving uit Itome, het vol gende telegram in ant woord De Heilige Vader heeft met voldoening aanvaard uwe gelukwenschen Hom in naam van den Katholieken Werkmans- - kring van Aalst toegestuurdHij schenkt uit ler herten zijnen Pauselijken zegen aan U en al de Leden van den Kring. - Card. Ram poli. a. Vooruit is winkel. Wan neer men het socialistische orgaan Voor uit zoo wat aandachtig overloopt, dan bemerkt men dat hel met den winkel is dat de hoofdmannen zich 't meest be kommeren. In 't nummer van dit blad van donder dag 10 maart telt men niet min dan acht aanbevelingen om de winkels en instel lingen der rooden tc doen draaien. De twee eerste aanbevelingen betreffen den kleerwinkel van 't Garenplaatsken. Lezers, die eerste communiekanten hebben verzoeken wij de gemaakte nieuwe modellen te komen zien op de kleermakerij van Vooruit. En verder maar wat wij weten, is dat met Paschen, de natuur in haar winterslaap uit haar graf van sneeuw en ijs ontwaakt en dc warme lentezon nieuw leven in alle harten jaagt en elkeen zich eens goed opfrisschen wil. Dit zullen ook onze lezers willen doen, zij kunnen dit niet beter doen, dan naar de magazijnen van Vooruit de prachtige stollen voor mannen, vrouwen en kinde ren te komen zien, die een ongelooflijk kleinen prijs verkocht worden Dat is voor de kleeren. I)e belangen der bakkerij komen* op tweeden rang Wie ter gelegenheid der Eerste Com munie boterkoeken van de bakkerij Vooruit wenschen te hebben kunnen die in de bakkerij bekomen ten prij ze van 4 centiemen en op aanvraag thuis besteld 5 centiemen. De Vooruitmannen spotten wel met de Eerste Communie maar ze nemen de gele genheid toch waar zelfs om boterkoeken te verkoopen. De gelegenheid der Foore wordt ook waargenomen om geld uit de zakken der partijgenoten te kloppen. Bij den concierge van Vooruil zijn kaarten ie bekomen om aan verminderden prijs in cenige groote barakken te komen. Hoeveel ten honderd korting - Vooruit" er uit klopt wordt niet gezegd. tnrdnnneleii kunnen de gezel- uj» uo lnn ook li verkrijgen tegen den duren j geroepen en gelukkiglyk zyn ze danst) de VrUe Balkers 8 ^«min er van af gewee St-Martinuskerk, le Aalst. tot voorbereiding der Paaschplicht, voor het mansvolk alleen, gepredikt door den E. P. Ant. Bohnen, S. J. Ingang langs de Lijkdeur. Maandag 20 Maart Dijnsdag 21 Woensdag 22 om 8 ure s av. Donderdag 23 Vrijdag 24 Na het Sermoen Benedictie van het Allerheiligste Sakrament. 's Zaterdags Biechtdag. 's Zondags Paaschcommunieieder in zijne Parochiekerk. Does hoogst verdienstelijk werk, sedert vier jaren tot stand gebracht, is allerge schiktst om Godsdienst in mannen en jongelingen te bevorderen. Hoogst wen- schelijk is het dan ook dat al wie eenig gezag bezit door voorbeeld en opwekking het bijwonen dezer Sermoenen aanbevele. Botermarkt. Heden zaterdag werden 790 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen ongeveer 6370 kilogr. Vlaamecho belangen. Op Zondag 19*n dezer maand, zal het Vlaamsch Taalgilde eene openbare zit ting houden, om 11 il* uren 's morgens, ter herberg - Het Paviljoen, - bij Mr Emiel Van de Maele, Groote Markt, alhier. Dagorde 1° De lieer Emiel Van Renterghem zal een dichtstuk voorlezen getiteld «Geen Wraak, maar Liefde. 2° Vlaandëhens Toekomst behoort drr Jeugd, Voordracht te geven door Mr Willem Van Rystoyck, student in rechten, te Leuven. Ineang vrij voor iedereen. Anlet. In den nacht van dijnsdag op woensdag hadden eenige beirruimers in een huis der Esplanadestraat, te veel alcohol geruimd en zij lagen smoordronken op de straat doktor en politie werden geroepen en gelukkiglyk zijn ze met een weinig hoofdpijn er van af geweest. Donderdag nacht, ontmoette de nachtwaker De Coninck, in de Leopold- straat, drij personen, een was drager van eenen zak. Doe De «"oninck, nieuwsgierig gelijk 'nen hannekenuit, vroeg wat den zak inhield. Een kieken en een konijn was het antwoord. De man werd naar de wacht geleid, waar men in den zak vond: een dood kieken, een levend konijn, een pak bruin zeep, eene kaars, dikke hand schoenen en al voorwerpen waarvan de dieven gebruik maken. De aangehoudene is zekeren Schelfhaudt Adolf, geboren te Brussel, oud 38 jaren, zonder gekende woonst. Om te beginnen, werd hij vrijdag namiddag verwezen voor landlooperij. Zijne makkers hadden het hazenpad gekozen. Donderdag nacht is Backaert Ca- miel, kleermaker, gehuwd doch zonder kinderen, wonende Albcrt-Liënartstraat, in de vaart, aan de nieuwe kaai ver dronken des morgens werd zijn lijk opgevischt. Vrijdag avond rond 9 ure 's avonds aan den overgang van den ijzerenweg aan de Hoogevesten, werd de genaamde Vinck Constant door een trein verrast en een been afgereden. Men weet dat aldaar den barreelwachter is afgeschaft niet tegenstaande het eene gevaarlijke plaats is. Zou, nu weèr eens dat 't kalf verdron ken is, de put niet gevuld worden De Militieraad vergaderde zich he den zaterdag voor de laatste maal. Buiten 't betreurenswaardig geval van St. Job, is er min gewoel geweest dan de vorige jaren. Deste beter Hoeveel remediën zijn er tegen den hoest Met honderden. Hoeveel zijn er die goed zijn Een enkele. De welke "t Is de Pastille van Dr Walthery die in twee dagen den veroudersten en de pijne- lijksten hoest geneest en te bekomen is in alle goede apotheken. BITTER ORIENTAL is de beste. Denderliautem. Wij vernemen dat verscheidene landbouwers gezinnen 'i besluit genomen hebben naar den Canada, Noord-Amerika te verhui zen. Wielrijders opgepast. De agen ten van den flskus zijn begonnen met te onderzoeken of dc liefhebbers van het wiel de belasting hebben voldaan op de trap wielen. Dus men verzuime niet langer zich in regel te stellen als men de boet niet wil inloopen. Men meldt dat verscheidene holle- blokmakers, van J. Pauwels, te Dender- monde, uit oorzaak van de crisis welke deze belangwekkende nijverheid te door staan beeft, besloten hebben hun geluk in Amerika te gaan beproeven. Men noemt er, die reeds den 18 of 19 meert zullen vertrekken. De gebroeders Schouppe. Anarchisten. 't Is bijna als het adres eener firma. Wel, men kan het bijna zoo noemen want zij waren, naar het schijnt, de voornaamste werkers in een anarchis tencomplot. De aanhouding van Schouppe, zegt de Temps, wordt in de prefectuur van politie beschouwd als hehbende een over groot belang. Ziehier waarom In october laastleden drongen gemas kerde kerels in dc woning van M. Flau- drin, eerereclitcr te Abbeville en ontsto len hem een aantal weerden. Kort nadien werd een diefstal in dezelfde omstandigheden gepleegd tc Fiquefleur, bij de dames Postel. Het onderzoek scheen aan te duiden, dat de diefstal door anarchisten moest gepleegd zijn on Schouppe werd verdacht eenen der daders te zijn. De pogingen om liem op te zoeken, werden verdubbeld. Hij dwaalde in België rond, waar hij van de eene stad naar de andere reizende, in de werkmanscentrums en bij de anar chisten geldinzamelingen deed om Pini, een andere anarchist, die in de gevange nis zat, te helpen ontvluchten. Aangehouden, beweerde hij dengene niet te zijn, voor wien men hem hield, en verklaarde te heeten, Recken, breukban- deninaker van beroep, geboren te Cleef, in 1858. Toen inen liein onderzocht, vond men in zijn bezit eenen klomp was, waarin de vorm van eenen sleutel was afgedrukt. Dit zegde genoeg welk zijn beroep was. Hij wordt verdacht, de pleger te zijn van verscheidene diefstallen in de laatste dagen in en rond Brussel gepleegd. Even als zijn broeder Reiny zou hij nog in verscheidene andere diefstallen betrok ken zijn. (Degene, die in het Café des Boulevards werd aangehouden, heet Placide.) Het zou Remy zijn, die Meunier gedu rende cenigen tijd heeft geherbergd. Voor de aanhouding van dezen beruch- ten anarchist die, zooals men weet, opge zocht wordt voor deelname aan dc ont- plofllng-Very te Parijs, is men slechts twee minuten te laat gekomen. Men twij felt er niet aan, of hij houdt zich nog te Brussel verborgen. Nieuwe veiligheidsagenten zijn uit Parijs gezonden om te samen met de Brusselsche politie, het anarchistennest in de Teniersstraat te bewaken, waar Remy Scfiouppe werd aangehouden. Men verzekert dat het eene naamlooze brief is, gezonden aan M. Goron, overste der openbare veiligheid te Parijs, die dezen ambtenaar op het spoor van Placide Schouppe bracht, en licm met diens han del en wandel te Brussel bekend maakte, Het was ten gevolge van dezen brief dat M. de inspecteur Lebrelon voor taak kreeg, een onderzoek te beginnen. De brief voegde er ;bij dat Mathieu zich tc Schaarbeek bij den broeder van Schouppe, den meubelmaker Remy, ver borg. Lebreton verkleedde zich met zijne agenten en hield een oog in 't zeil. Zij zagen eenen persoon binnen gaan, wiens signalemeut volkomen overeen kwain met dat van Mathieu. De agenten kwamen binnen, met den revolver in de vuist, en hielden Remy Schouppe aan, die hen den toegang tot zijne woning wilde beletten. Een oogen blik later was hij gebonden en in de on mogelijkheid van te vluchten. Men vroeg hem naar Mathieu. Schouppe beweerde hem niet te kennen Toen gingen de agenten hei huis ver- dor binnen maar Mathieu had gebruik gemaakt van de worsteling tusschen Schouppe en de agenten, om over achter muren en daken dc vlucht te nemen. Het overige is door onze lezers gekend. Bij de huiszoeking in de w oning van Remy Schouppe, Teniersstraat, was eene electrische lamp in beslag genomen, die men dacht een ontplofllngstuig te zijn. Oog uitgestoken. Een jammerlijk ongeluk is zondag avond op de Anspach- laan, op den hoek der Steenstraat te Brussel, gebeurd. De echtgenooten R., van St. Joosl-ten- Noode, wandelden daar met hunne doch ter, toen een voorbijganger naar het meisje een handvol confetti's wierp. Het meisje trok het het hoofd achteruit, doch door die beweging trof zij de punt dei- speld van baren hoed hare moeder in het oog. De wonde was zeer erg. De gekwet ste werd in eene naburige apotheek ver zorgd, doch het oog wordt als verloren beschouwd. Liggen nu al de gemeenteraden rond Brussel overhoop Nu hebben twee raadsleden van Scliaerbeek, MM. Kuhnen en Beaurain weer hun ontslag gegeven. In den gemeenteraad van Laeken is het er alwéér bovenop geweest, zoodanig dat het Journal de Bruscelles het eene menagerie municipale, een gemeen telijk w ildebeestenspel noemt. In 'l kokend waler. De volkrij ke wijk der Collegiestraat, te Elsene werd dinsdag in opschudding gebracht door een jammerlijk ongeluk. Zekere vrouw N,... wonende van Vol- xemstraat, 6G, was bezig met den wasch tc doen, toen haar dochlerke; een jaar en half oud,in eene kuip met kokend zeepsop viel. Het arm kind werd schrikkelijk ver brand naar de apotheek der Collegiestraat gebracht, waar, het ondanks de spoedige zorgen, weldra overleed. Men vreest dat de moeder zal zinneloos worden. Rijwiel gestolen. Een onbekende lang van gestalte, mager en bleek, heeft maandag namiddag, om 5 ure, een rijwiel ten nadeele van den heer Delaet, zadel maker, Vlaanderenstraat, te Gent, gesto len. De eigenaar heeft hem achtervolgd, doch niet kunnen inhalen. Moedige daad van twee school knapen. Het kind van den heer Jan Boone, te Deurle, 3 jaar oud, was buiten de wet e zijner ouders in 't water gesuk keld, en op 't punt te verdrinken, toen twee jonge mannekens het bemerkten, toesprongen en het uit zijnen gevaarlijken toestand, door buitengewone krachtin spanning, verlosten. De gelukkige ouders, hoogst verheugd, beloonden de twee knapen met ze elk één frank te geven. Deze gasten, hunne daad als onbesefd, liepen .dansend en springend naar huis. Vrijdag laatst heeft men in de Sint Gilliskerk, te Brugge, veertien zilveren ex-voto 's ontvreemd drie hangende aan het beeld van den H. Antonius, drie aan den H. Jozef en 8 aan O. L. Vrouwe. Over eenige maanden is dergelijke ontvreem ding begaan geworden van de beelden van St Gillis en van O. L. Vrouw van liet H. Hert. De policie zoekt ieverig do daders op. Men schrijft uit Oostende De gemeenteraad stemde de inrichting van het electrisch licht in onze stad en aanveerdde, in grondbegin, de voorstel len van MM. Morris en Meert van Ant werpen, aangaande de inrichting en de overname van het gasgesticht mits latere goedkeuring van het verdrag met die maatschappij.In eenen brief naar hetsche- pencollegie gericht, verklaarden MM. Morris en Meert binnen de drie maanden de Kursaal met de electrische verlichting te voorzien, indien hun voorstel aangeno men wierd. Of wij zulks inderdaad nog dezen zomer zullen hebben, zal afhangen van den spoed waarmede men zal te wer- ke gaan in het sluiten der eindelijke overeenkomst. Ingevallen. In de Sleutelstraat te Antwerpen, is donderdag rond 10 ure, op het oude achtergebouw der stoke rij Meeus, eene groote schouw door den wind omverre gerukt. Deze kwam gedeeltelijk lerecht op het dak van het gebouw, dat maar eene ver dieping hoog is. Een groot gedeelte sloeg echter op de straat en zelfs tot tegen den gevel van het daar tegenover staande huis n. 14, waar een aantal glasruiten werden gebroken en zelfs steenen tot in den salon vielen, Er zijn gelukkig geene ongelukken gebeurd Aflroggelarij. Overeenigen tijd ontvingen te Mechelen, in Limburg, eenige bijzonderen een schrijven uitSpanje waarin hun, mits storting van 5,700 fr. een rijken schat zou aangewezen worden, verborgen in de omstreken van Maas tricht. Alles was bedrog. Het gerecht heeft de zaak in handen. Thans ontvingen talrijke hotelhouders in de Maasvallei,en waarschijnlijk in heel Belgie, eenen brief, dragende het merk der hoogeschool van Londen, of ze niet een tiental Engelsche studenten der mij nen konden logeeren voor 12 dagen aan 10 fr. per dag per persoon. Talrijke hotelhouder gaven kennis dat ze bereid waren de goede Engelschman- nen te ontvangen, doch hierop ontvingen zij per omgaande post twee kontrakten, mits d- ze te teekenen en terug te sturen, vergezeld van een bankbiljet van 20 fr. voor dekking der kontraktkosten. Eenige lieten zich door die schoone kontrakten beetnemen en stuurden de 20 fr. altoos in afwachting der Gentle mens. De prokureur des konings heeft een onderzoek bevolen,en alles doet voor zien dal men te doen heeft met eene wel ingerichte bende aftroggelaars. De peerden van M. den senateur Peltzer, te Veriers waren woensdag avond rond 7 uren op den loop gegaan. M. Peltzer werd met het hootd tegen eene palissade geslingerd en bekwam zulke ernstige wonden, dat hij drie uren na het ongeval nog niet tot het bewust zijn was teruggekeerd. De eerste koetsier kwam er ongedeerd af, maar de tweede werd insgelijks gewond, doch minder zwaar dan zijn meester. Gevolgen van een hondengevecht. Een reizende ketellapper kwam, ge volgd door zijnen hond, bij eenen schoen maker te Custinne bij Dinant, om werk te vragen. Deze kon hem geen werk geven, en de ketellapper meende weg te gaan, toen zijn hond aan 't vechten raakte met dien van den schoenmaker. Dit had eenen twist tusschen de twee mannen voor gevolg,welke zoo hoog liep, dat de schoenmaker zijnen hamer greep, en den reizenden ketellapper dood sloeg. ENGELAND. Een sterke biljartspeler. In de Egyptian Hall te Londen, heeft een bil jartwedstrijd plaats gehad tusschen MM. Robert en Peall, waarbij de eerste 12,000 van 24,000 punten aan zijne tegenpartij voorgat. Deze behaalde er echter slechts 9000. Robert maakte eenmaal 737 punten achtereen en eindigde met eene serie van 635, die hij gemakkelijk nog had kunnen voortzetten. Men houdt Roberts voor den sterksten biljartspeler van onzen tijd. AMERIKA. Een olifanlenoproer. In de win tertentoonstelling te Bridgeport, Connec ticut, waar twaalf olifanten zijn, heeft onder deze dieren een oproer plaats gehad. Een der bewakers, George Conklin.had het denkbeeld opgevat tweè olifanten te gebruiken tot het voorttrekken van wa gens op den ijzeren weg. Daar het sneeuwde waren de dieren zeer ontevre den en zij schreeuwde luide, zoodat hun ne opgesloten kameraden het konden hooren. Een dezer laatsten, Pollis,gelukte er in de keten te breken, met welke hij was vastgebonden, terwijl de andere insgelijks hevig hunne ketenen schudden, Conklin riep twee zijner collcgas. Modus en Bates, om de kooi der olifanten binnen te dringen. Toen zy den grooten Tom Thumb naderden, sloeg deze ze met een enkelen slag zijner snuit op den grond. Zij zouden ongetwijfeld gedood zijn, zoo de waker Scott er niet in gelukt ware, Tom Thumb met een ijzeren haak t9 verjagen. Eindelijk kon Conklin door eene over vloedige uitdeeling van wortelen de orde herstellen. t Was hoog tijd want de oproer begon zich uit te breiden tot al de dieren, welke in die tentoonstelling aanwezig zyn. Een nijlpeerd had reeds den bewaker Noland in zijne waterkom gestomp en de man verdronk bijna. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 6 4t{ Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. F. Cobbaut, landb. met V, Van Lan- genhove, landb. JLiebaut, vleeschh. met Cl. De Craeye, dienstmeid. O VERLIJ DENS. C. Spittaels, vr. De Schrijver, z. b. 55 j, Windmolenstraat. M. Meuleman, wed. Maes, z. b. 70 j Withuisstraat. P. De Cock, wed. Coppens, landb. 40 j. Binnenstraat. C. Podevyn, wed. De Vuyst, gepens. 83 j. Cumontstraat. L. Gorten, m. Hendrickx, schrijnwerk. 31 j. Houtmarkt. C. Backaert, m. Van de Vondel, kleerm. 41 j. Albert-Liénart- straat. A. Podevyn, wed. Van de Meersche, hov. 75 j. Mijlbeke. 2 kindpren onder de 7 jaren. Société Anonymc Filature de Lin et d'Etoupes. L assemblee- générale statutaire se tiendra le 11 avril prochain,au Siège de la Société, a 10 li. 1/2 du matin. ORDRE DU JOUR 1. Rapports de I'administration et des Commissaires 2. Bilan: compte de pro fits et perles. 3. Nomination d'un Administrateur et Commissaire sortants rééligibles. N B. Pour assister A l'assemblée les actionnaires sont tenus de faire con- naltre arant le25mars courant,par lettre, au Conseil d'Administration le nombre et le numéro de leurs actions.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2