Een en ander. Briefwisseling uit Waden. Allerhande nieuws. wen armen aanziet hij de socialisten, die zoo hoog oploopen met de meeling met enz. tegenspraak. -u'.-lijk ontneemt de voorzitter het <rd an den priester en geeft het aan - uesde, die eenen gewonen uitval ji de geestelijkheid en het socialism uit Vleesehouwers Reinaerl dc Vos. Maar de aanwezigen vragen nu den priester te laten spreken en Bataille klimt weèr op het verboog. Het lawijd herneemt. De voorzitter heeft wel te bellen en de stilte te vragen, het gedruisch is zoo hevig dat de priester geen woord uitbrengen kan en het ver hoog moet verlaten. Citoyen Rossel komt in zijne plaats en dan ontstaat een onbeschrijfelijk geroep. Men loopt naar de twee priesters. Ver scheidene zelfs brengen hun slagen toe. Onze vrienden verdedigen hen dapper, en gelukken erin de geestelijken uit de handen van de roode moordenaars, die tegensprekers vragen, te krijgen. De meier van Lannoy klimt ook op het verhoog en wordt er afgestampt. Hij kroeg twee geweldige stampen op de borst. De socialisten, die talrijkst aanwezig waren in de zaal, zijn de Carmagnole zingende, weg getrokken. Ha. nu weten wij waarom de socialis ten tegensprekers vragen - 't Is om die bij hen te lokken en ze af te ranselen, verraders Werklieden, onthoudt goed deze ge beurtenis dit socialistisch schandaal Herziening;. M. Frère heeft eindelijk zijne ongeduldig verwachtte re devoering uitgesproken. Het doctrinair opperhoofd wil van het A. S. niet en hij verkiest boven alles zijn stelsel van be kwaamheid, doch hij is overtuigd dat het zal verworpen worden. Het bewoningstel- sel keurt hij ook af, nu hij wil het nog- ihans om een grooter kwaad te vermijden aannemen, en dit grooter kwaad is eene nieuwe ontbinding. Doch er is nog eene voorwaarde bij, en die voorwaarde is dat de katholieke meerderheid de verander lijke taks late varen, in andere woorden, dat men de belangen van den buiten zou slachtofferen Wat is die haat der liberalen tegen de buitenlieden toch diep in 't harte gewor teld Dit verraad mogen en zullen dan ook de katholieke regeering en hare meerderheid tegen de buitenlieden niet plegen. Liever ontbinding!... Liever het alle man kiezer dan dit verraad te zien plegen! Hclioone kunsten. Vol gens de Indëpendance beliep de cheque dien men zegde verdwenen te zijn in het departement van Schoone Kunsten, de som van 15,000 franks doch het ge bruik van dit geld is gerechtvaardigd geworden. M. «Ie Bariet zei liet onderzoek in per soon voort. Ziehier wat er nu blijktin zake van den cheque heeft men gcenc bewijzen gevonden. Maar hel onderzoek zou andere dingen aan het licht hebben gebracht. Men zegt dat zekere ambtenaars niet zeer regelmatig gehandeld hebben met kunstenaars, welke toelagen van 't gou vernement ontvingen. Is dit waar Verscheidene kunstenaars zijn in het kabinet des ministers- ontboden, om te zien wat er waar is van al die gezegden. Hun program.Vooruit geeft met volle goedkeuring, het volgende uit treksel uit een manifest van Karl Marx, den paus van het Duitsch socialism, over leden den 11 Maart 1883. Het behaagt aan de communisten niet hunne denkbeelden en inzichten te ver bergen. Openlijk verklaren zij dat hun doel niet kan bereikt worden, tenzij door de re volution na ire onver- werping van geheel de maatschappe lijke orde. De leidende klassen beven voor eene communistische omwenteling. De proletariërs hebben er niets bij te verlie zen tenzij hunne ketens. Zij hebben eene wereld te winnen. Proletariërs van alle janden vereenig t u Dat was het program der socialisten van alle landen de' rcvolutaire omver werping der samenleving. Kndan 0|»liit»iuKcn* De Brusselsche dagbladen melden dat het parket vervol gingen heeft ingespannen tegen Jan Vol ders, den hooldman der Brusselsche socia listen. Deze zal te verantwoorden hebben voor De prijswerken over een en meer pun ten betrekkelijk het maatschappelijk vraagstuk worden ingewacht tegen 1 Mei aanstaande. Het hoofdbestuur beslist Een hulpgeld te verleenen van 300 fr. voor eenen grafsteen op het kerkhof in de kerk van Wilsele, ter nagedachtenis van pastoor Schuermans, een der stichters van het Davidsfonds. Een telegram van gelukwensch te zen den aan Z. H. Leo XIII ter gelegenheid van zijn 50 jarig jubelfeest Het feest ter eere van Jan Frans Wil- lems te houden te Boekhout, in de maand Mei of Juni met optocht. Feestrede door M. P. Willems, algemeene voorzitter, en met uitvoering eener cantate, voor het huis, waar de vader van de Vlaamsche Beweging het eerste levenslicht ontving, en in welks gevel, door de zorgen van het Davidsfonds een gedenksteen zal worden geplaatst. Eene som van 1000 fr. is toegezegd voor dit feest, welks inrichting aan de goede zorgen der afdeelingen Antwerpen en Borgerhout is toevertrouwd. Verders beslist het hoofdbestuur dat de jaarlijksche algemeene vergadering zal plaatshebben den donderdag 18 Mei, te Leuven, indien de grafsteen tegen dien tijd kan gereed zijn, anderzins te Brussel. Het hoofdbestuur heeft meedeling ont vangen van voorstellen, ingezonden door de provinciale vergadering van Oost- Vlaanderen en Antwerpen. Te gelegenen ure zullen deze voorstellen worden onder zocht. Bericht is ontvangen dat te Lier een comiteit is ingesteld om David een standbeeld op te richten. Tot verheer lijking van den grooten taal- en geschied kundige zal het hoofdbestuur mildelijk bijdragen. Op voorstel van den Landsbond wordt eene commissie benoemd om in het jaar 1898 den Boerenkrijg plechtig te herden ken. Leden dezer commissie zijn Mathot, de Potter, Di Martinelli en Sevens die over den Boerenkrijg werken hebben uit gegeven. Eindelijk is erkenning verleend aan eene nieuwe afdeeling van 't Davidsfonds, te Temsche, beginnende met 60 leden. De geldelijke toestand der groote ver- eeniging zekerlijk de talrijkste die in België bestaat, blijft bloeiend. Ongerekend de buitengewone toelagen en kosten is dit jaar het reservefonds nog vermeerderd met do som van 1000 fr. der kogels. Men bracht daarom onder het pantser eene lichte stof aan en men be- vondt dat de kogels, op eenen afstand van 400 meters afgeschoten, den stof omtrent twee millimeters hadden ingedrukt. Daaruit blijkt dat de soldaat, in de borst door eenen kogel getroffen wordt, er en kel eene bauwe plek zou van meênemen. Op eenen afstand van 100 tot 200 me ters zoude de kogel den soldaat onverwer- pen en hem wellicht voor eenigen tijd be wusteloos maken hem dooden echter niet. In sommige rivieren der Noorder- landen schijnt het, dat men visschen aan treft, die geheel bevriezen, zoodanig zelfs dat ze als glas breken kunnen. Doch wan neer de Zomer daar is herleven zij weder evenals in onze landen de planten die in schijn slechts dood zijn. Groote kerken.Ziehier hoe veel menschen de grootste kerken der wereld kunnen bevatten St. Pieters te Rome, 54,000 de hoofd kerk van Millanen, 37,000 St-Paulus te Rome, 32,000 St-Paulus, te Londen, 25,000 St-Petrognius te Bologna, de hoofdkerken van Florencië en Antwerpen, elk 24,000 St-Sofia, te Konstantinopel 23,000 St-Jan Van Latranen te Rome, 22,000 O. L. Vrouwkerk te Parijs, 21,000 t de hoofdkerk van Pisa, 13,000, Het plein voor St- Pieterskerk te Rome kan 208 duizend personen bevatten die in lijn geschaard zijn en 624 duizend als zjj dicht op elkander staan gedrongen. Liberale haat, nijd en wraakzucht... Nu dat is onbetwistbaar. En waarom die haat, die nijd, die wraakzucht Omdat dezen welke aan 't hoofd der Langrand - zaken stonden,katholieke hoofd mannen waren die do liberalen wilden in den grond boren. Zonder de wraakroepende schelmerijen van zekere liberale hoofdmannen zouden de ondernemingen van Langrand winst gevend zijn geweest. En tot bewijs halen wij hieraan dat de jood Hirsch, 60 millioen heeft gewonnen aan de Turksche ijzerenwegen, eene on dernemingdie hij naden val van Langrand overnam. Dus de slachtoffers van Panama, zijn de slachtoffers van de Fransche radikalen en de slachtoffers van Langrand zijn de slachtoffers van den haat, nijd en wraak zucht der Belgische liberalen. Men mag u opladen heeren liberalen, met uwe Panama- en Langrandschanda len door de welke gij duizende lieden in Frankrijk en België tot den bedelzak of tot eene vroegtijdige dood hebt gedoemd Nieuw uniform. Het schijnt volgens een Brusselsch blad zegt, dat er in Duitschland voor de troepen een uni form is uitgevonden die de soldaten zou onkwetsbaar maken Dit uniform zou dezer dagen te Mann heim beproefd zijn geworden en bewezen hebben dat het geheel goed tegen de ko gels bestand is. Indien zulks waar is, zullen de oorlo gen voortaan als een aangenaam tijdver drijf mogen aanzien worden, waarin de legers zich zullen vermaken met den ko gelregen als met schadelooze confetti. Nadere bijzonderheden: Kogelvrije uniformen. Sedert eenige dagen doet in de duitsche dagbladen een bericht de ronde, als zou de meester kleermaker Dowe, van Mann heim, eene zeer gewichtige uitvinding gedaan hebben, namelijk eene kuras in kleerstof. Het Mannheimer grenadierre- gement nam op 18 dezer proeven, die zou den bewezen hebben dat do uniform, van dergelijk kuras voorzien, niet doorboor- baar is. De R. Bad. Landesztg bevat nog eenige nadere bijzonderheden over die uitvinding. Dowo werkte reeds lang aan zijn plan. Eerst nam hij proefnemingen in 't geheim; na eenigen tijd deelde hij zijne uitvinding meè aan den bevelhebber van liet grena diersregiment M. von Opper, die op de militaire schietplaats proeven liet nemen. De eerste proeven werden genomen kort voor Kerstdag en zij bewezen het volkomen weerstandsvermogen van Dowe's stof, daar de kogels de stof wel doorboorden, maar aan de andere zijde platgedrukt neêrvielen, De uitvinder bracht verbeteringen aan zijne uitvinding en maakte den uniform, zooals hij door de soldaten moet gedragen worden. Het kuras bestaat uit eene plaat, die binnen in den uniform moet aange bracht worden, en het lichaam van den soldaat bedekt. Waaruit die stof bestaat, dat is het geheim van den uitvinder. Het kuras is zóó gemaakt dat het zeer gemakkelijk in den uniform kan vastge maakt worden. Het weegt slechts ze; pond en kan de soldaten in het geheel niet hinderen Een huis van Berlijn stelde zich met Dowe in betrekking. Deze maakte een pantser in een uniform en men nam proef- De tering. Reeds in de oudste geschriften over geneeskunde (omtrent 400 jaar voor Christus) worden eenige teekens van deze ziekte vermeld. De eerste duidelijke beschrijving er van vindt men in de werken van den grooten Griekschen geneeskundige, Areta?as die in het begin van onze jaartelling leefde. De ziekte is meest in de lage, vochtige streken verspreid. Daarom is het dat, onder de Belgische bevolking, voorname lijk de Vlaamsche wordt aangetast,welke in de vlakten, langsheen de stroomen en rivieren woont. Het koude jaargetijde en de aanhou dende regens werken verergerend op deze ziekte. Een zevende deel van de beschaafde wereld sterft van de tering Een vijfde deel der bevolking van Euro pa wordt haar slachtoffer Meer dan aan drie millioen menschen neeint zij jaarlijks over de wereld het jeu- dige leven af. Op dit getal worden er zes tien duizend voor het kleine België gere kend. Slechts in eenige eilanden van den Stillen Oceaan, alsook in IJsland, schijnt zij nog onbekend. In de scholen, in de pensionaten en in 't algemeen onder de studeerende jeugd is de tering zeer gemeen. Veel goede en gezonde lucht is allerheil zaamst en een zeer gemakkelijk aan to wenden middel voor de teringlijders. pauiscr ui ten umwn zijne oproerige taal in de beraadslaging nernjngen De uitslag was dat al de kogels over de socialistische wijk groepen. Nog j s(0f bleven stek' andere socialisten, namelijk dc gezellen Schenk, Scrwy en Eibers, hebben dag vaardingen ontvangen. Davidsfonds. Hoofdbe- stuur. Onder de punten in deze zit ting behandeld, zijn te vermelden Aangekondigde uitgaven Een no- vellenbundel van M. Snieders. Eene verhandeling over Hel water, door ka- nonik Martens. Een werk over land bouw door M. Tykort, hoogleeraar te Leuven. Heruitgave van een werk door steken en tegen het pan- ser plat gedrukt werden, uitgenomen die uit het geweer van klein kaliber, dat vroeger in 't duisch leger in gebruik was. Daarop bood men Dowe groote sommen voor zijne uitvinding, maar hij weigerde voorloopig. Verleden vrijdag werden op de militaire schietplaats te Mannheim nieuwe proeven genomen. Men had een man in hout gemaakt en dezen het kuras aangetrokken. Geen enkel schot drong door de stof. Hoewel de nieuwe kogels met een stalen omhusel bekleed z(jn, wer den zij tegen dc slof plat gedrukt. Men wilde nu ook weten in hoeverre j de soldaat last sou hebben san het treffen Kracht des waters. Eene merkwaardige gebeurtenis, die de kracht van het water bewijst, wordt gemeld, als onlangs in de Vereenigde Staten te zijn voorgevallen. In eene maatschappij wedde men,dat de sterkste man niet zou kunnen verdragen, dat een liter water, van eene hoogte van drie voet druppel voor druppel in zijne hand viel Een der aanwezigen, een heer die als zeer sterk bekend stond verklaarde zich echter bereid de wedding schap aan te nemen, meenende deze ge makkelijk te zullen winnen. Voordat echter de 500* druppel gevallen was, ver nam men aan zijn schreeuwen, dat hij de wedddingscbap verloren liad. Iedere drup pel scheen hem door de hand te zullen vallen, zoo verklaarde hij, er had zich eene blaar op zijne hand gevormd. Drup pelt het water voortdurend op eenen steen dan zal het water den steen ten laatste doorboren het is eene oude, bekende waarheid, door dit nieuwe feit bewezen. Middel om l»loed te stel pen l»ij verwondingen Doop watte in heet water en leg dezo op de wonde. Zelfs bij verwonding van de polsader is de uitwerking uitstekend. Het opleggen van watte, in koud water ge doopt, werkt minder snel. Garens van liout. Een Hon- gaarsch uitvinder beweert eene uitvinding gedaan te hebben, die eene geheele om keering bij de weverijen veroorzaaken zou. Hij beweert in staat te wezen uit houtpap of cellulose garens te spinnen. Van deze garens zoude alle mogelijke weefsels gemaakt kunnen worden, die wat sterke en vastheid van kleur betreft, met bet beste katoen zouden kunnen we- dieveren. De methode kan niet alleen op cellulose toegepast worden maar ook op andare stoffen, die vezels bezitten, bijvoor beeld op lompen. De vezels kunnen geverfd worden voor zij tot garens worden gespon nen. Panama Langrand. Een liberaal blad schreef dezer dagen Heb ben de liberalen Panamade katho lieken hebben Langrand. De liberalen hebben niet alleen Panama maar ook de zaak Langrand te hunnen laste. Wie deed Langrand springen Rechterlijke kronijk. Drukpersproces. De Patriote, de National en de Belgique hadden over eenigen tyd in tamelijk nijdige bewoor dingen gemeld dat de radikale volksver tegenwoordiger Dufrane-Friard, van Ber gen, vroeger drukker was geweest van een vuil chantage-blad. Vandaar een proces voor laster, dat nog al vinnige debatten uitlokte. De rechtbank van Brussel heeft woens dag uitspraak gedaan. Het vonnis zegt dat men de bladen geene enkele fout kan verwijten, daar de goede trouw van M. Dufrane niet bewezen is. Hij kan niet onbewust zijn geweest van den inhoud der artikels,die hij drukte. Alleen hadden de bladen den politieken tegenstrever geene beleedigende woorden moeten toerichten. Le Patriote en La Belgique worden veroordeeld tot het betalen van 1/4 der kosten elk De overige 2/4 zijn voor reke ning van M. Dufrane. De rechtbank beveelt de afkondiging van het vonnis niet, M. Dufrane zal in beroep gaan. Luiksche anarchisten. Do twee anarchisten Pelit en Cybers, die over eenige maanden bij den ouderling Frésart poogden te stelen en den man vermoord den, staan op dit oogenblik terecht voor de assisen van Luik. Pelit bekent met de grootste onverschil ligheid dat dat hij bij Frésart was binnen gekomen om er te stelen wat hem onder de hand viel en den ouderling,of wie ook. te dooden, indien hij tegenstand mocht ontmoeten. Hij heeft geen spijt over het geen hij gedaan heeft, zegt hij. Deze verklaring maakt op het publiek een pijnlijken indruk. Cybers is minder vrijpostig. Hij be weert Frésart niet geslagen te hebben, doch wordt op brutale wijze door zijnen meèplichtige onderbroken en gelogen straft. pen zooveel te meer aannemen dat zijne voordracht daar een ware triomf is ge weest. De E. H. Verriest kent onze Vlaamsche taal en onzen Vlaamschen versbouw en poëzij lijk er geene meer zijn ook hopen wij dat voor zulke ver- dienstvolle mannen der poorten onzer Vlaamsche taalkamer haast zullen open gaan en een zetel zal te beurt vallen aan lem, die de Vlaamsche jeugd in West- Vlaanderen in beweging heeft gezeten onder 't strijdvaandel heeft gerangschikt. DeE H. Verriest, nochtans, lijk ieder een, heeft zijne vijanden, kleingeestig- aards, die zich kunstrechters bij uitstek wanen en gelooven dat, wanneer zij heb ben gesproken er niets meer te zeggen of te bemerken valt. Aan den voet van den muur gedrongen halen zij liever de schou ders op dan eene antwoord te geven die die naar 't belachelijke riekt. Op alle vragen van huishoud- en staat kundig gebied ben ik met den talentvolle schrijver en spreker niet altijd 't akkoord. Twisten en verschillen kan men over 't gezag en overheid der laatste Pauselijke Encycliek. In dit geval dus ben ik zooveel te meer berechtigd een krachtdadig verzet aan te teekenen tegen die kleingeestige mannen, die door haat en nijd verblind niet alleen al de hoedadigheden van iemand miskennen en zijne gebreken voor 't oog halen, maar zelf met laster bezwadderen Rechtveerdig voor alles 1 Recht voor de vuist en bijzonder maskers af 111. F. R. Op den eersten Paaschdag aanstaande gaat hier een luisterrijk feestje plaats grijpen, een concert gegeven door de jon gelingen der Congregatie in hun lokaal Villa Pio nono. - Het drama dat voorgedragen wordt een puik stukje tot hiertoe nog niet uit gegeven. Het is getiteld - Een Vader- hert en opgesteld door MTheodoor De Wit, een heel gunstig gekende tooneel- speler en dichter op de groote schouw burgen van Brussel en Antwerpen. Deze heer komt zelf in zijn stukje de hoofdrolle spelen, die van baron. De toeschouwers zullen dus het genoegen hebben 'nen mees ter in zijn vak te zien optreden M. De Wit en is aan zijn proefstuk niet meer, daar getuigen de menigvuldige onder scheidingen van die hij ten alle kante heeft bekomen. Het stukje zelf is schoon en treffend, misschien een der aandoenlijkste, die ei in onze Vlaamsche tale zijn geschreven, 't Is een drama in den waren zin van 't woord,een schouwspel dat in 't her te slaat en de ziele ontroert met die ontroering, die men alle dagen zou willen beleven. Meermalen is het opgevoerd geweest de tooneelzaal van 't Werkmanshuis Brussel en altijd heeft het den grootsten bijval verworven. Die eenvoudige daad zaak zegt meer dan den uitbundigsten lof die men schrijver en stuk kunnen toe zwaaien. Een ander feest gaat Wacken te ge moet.Op3do Paaschdag gaat er een schoon banket plaats grijpen, ter eere van den Eerw Heer Verriest. aan wien het bur gerkruis van eerste klas is geschonken zoowel als belooning der uitstekende diensten door dien geleerden letterkundige aan de Vlaamsche tale en letteren bewe zen, als voor de edelmoedige zelfopoffering die hij aan den dag legde tijdens de pok ken Wacken hébben getijsterd. Een aangename spreker en voordracht gever lijk deE. H. Verriest is er weinig te vinden. Men roemt veel Pater Van Trichl, om de vloeiende wending van zijnen stijl, om dc schoone keus zijner beeldvolle taal, om de aantrekkelijkheid der voordracht, om luimige scherts, die hy overal weet rond te zaaien, is de Vlaamsche spreker verre boven den ver maarden jesuiet. Dit zal men te Antwer- Men zie noterieele an- noncen op de 4' bind/.. Botermarkt. Heden zaterdag werden 796 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen ongeveer 6370 kilogr. AalHt. Donderdag last, des voor middags ontriggelde een koopwaren trein in onze reizigersstatie. De trein van 9 ure minuten naar Gent kon niet door. De reizigers moesten in een hulptrein over stappen en vertrokken eindelijk met eene vertraging van 1 1/2 uur. BITTER ORIENTAL is de beste. Velaicque-Rudderahove. Een hevige brand heeft dijnsdag om 4 ure 's namiddags, huis, schuur en stalling tot puin gebracht, bewoond door Leopold De Smêt. Bijna al de huismeubels, het akkcralem, een os, twee varkens en een kalf zijn in den brand gebleven. De pompiers kwamen ongelukkiglijk to laat nog slechts bleven er puinen over en moesten zich bepalen bij het beschermen der nevenstaande gebouwen. De schade word geschat op 5 h 6000 franks. De oor zaak is onbekend. Een der bladen, waar de koning het meest aan houdt, is de Times. Ten einde hem dit blad op tijd te bezorgen, is er een afzonderlijke postdienst ingericht. Bij do aankomst van de engclsche post te Oos- stende wordt er van dit blad een afzon derlijk pakje gemaakt,dat aan den expres- strein van Brussel toevertrouwd en er, in het voorbijrijden van Laeken, aan het paviljoen wordt uitgeworpen. Daar wordt het opgevangen en onmiddellijk aan den koning bezorgd. Een komptabel op de vlucht. Er is te St-Gillis slechts spraak van de over haaste vlucht van een genaamden C.., van Franschen oorsprong, kashouderkomta- bel van het huis P... Daar de heer P. zijnen kashouder, die hetzelfde huis bewoont, maandag niet zag beneden komen, kreeg hij achterdocht en had weldra de zekerheid dat C. de vlucht had genomen. Een nazicht van de boeken bewees dat C„ die sinds twee jaar in dienst was van den heer P.... zich plichtig had gemaakt van talrijke ontvreemdingen en schrift- vervalschingen. De ontvreemde sommen beloopen tot verscbillige duizenden frank. C. wordt door de policie opgezocht. De clou der tentoonstelling van 1894.Ge moogt er van gelooven wat ge wilt, maar stellig is het Antwerpen zal voor zijne tentoonstelling van 1894 eene attractie hebben, waar ze te Chicago een lesken aan mogen nemen. De kwestie der stuurbaarheid van de ballons zal hier worden opgelost, op de meost stoute wyze en op eene manier die alle gedacht te boven gaat. Wij vernemen inderdaad dat er eene der aantrekkelijkheden van onze tentoon stelling zal wezen, een stuurbare reus achtige ballon, die door electriciteit in beweging zal worden gebracht. Om een gedacht te geven van de reus achtige vormen van dezen ballon, zullen wij zeggen dat hij 90 meters lang is dat hij 9000 (zegge negen dui/.end) kubieke meters gaz zal inhouden en dat het werk tuig, welke hem in beweging moet zet ten, 126 peerdenkracht heeft en hij tegen de hevigste winden zal kunoen invaren. Alle vereischte maatregelen zyn geno men, opdat de personen, die er eene reis zullen meè willen doen,steeds in de groot ste veiligheid verkeeren. Bij elke reis zullen 20 personen kunnen méégaan. Op zichzelven genomen is dit reeds heel belangwekkend, maar ook voor de we tenschap is dit van groote beteekenis, want, indien het waar is wat men ons zegt, dan zou deze talion wel eens eene gansclie omwenteling kunnen teweeg brengen in de middelen en wijze van ver voer. Stellig zal het zeer merkweerdig om zien zijn. hoe dit luchtschip - zal ver trekken, varen in de lucht en aan landen. Honderden zullen een reisje willen doen honderden meters hoog boven onze stad, boven de Schelde en gansch den omtrek, want men verzekerl ons, dat de prijs der reis zoo laag mogelijk zal gesteld zijn, om ieder gelegenheid te geven zulk een reisje te doen,met dien Red Starboot der lucht Men zou dan niet kunnen doen dan eene statie in te richten op den top van O.-L.-V.- toren, waar men de vrien den een bezoek zou gaan brengen. Onze oükens moesten nog eens op staan. Men neme wel in aanmerking dat dees maar éen attraction is en dat het komi- teit er nog andere voorbereidt, die niet minder de verbazing zullen verwekken. Nachtelijk drama in een bosch. In den nacht van 19 op 20 dezer, kwam de boschwachter Rossel, te Hingene, van Eyck'vliet huiswaarts. Ten 1 uur ontdekte hij te midden van het bosch twee personen, die bij middel van een net, minnegat geheeten, bezig waren met hazen vangen. Hij wilde het net in beslag nemen, doch ontving eensklaps met een stomp voor werp eenen slag op het hoofd, zoodat hij voorover viel. Op bet zelfde oogenblik werd hij door de wildstroopers met slagen en stampen overladen, terwijl er geroepen werd Ha 't is hem.dien wij hebben moeten Slaat hem dood 1 Steekt zijn oogen uit Toen zij ophielden met hem te mishan delen, wierpen zij hem in eene gracht. Doch eenige oogenblikken later hoorde hij de stroopers nog bezig. Hij zocht een middel om zoo goed mogelijk weg te raken en verzon eenen list. Daarom begon hij te roepen Toe brigadier, hier, Bogaert langs hier 1 Dit hoorende poetsten de kwaaddoeners de plaat, het geweer, de weitesch en de klak van den boschwachter meênemende. Toen alles weêr stil was, kroop Rossel de gracht uit en sukkelde zoo goed hij kon naar de gendarmerie, waar hij het ge- beurde verhaalde. De brigadier volgde hem naar de plaats waar het feit voorgevallen was. Daar vond men niets dan de indruksels van voetstappen. De eene waren die van holleblokken, 34 centimeters lang op 12 breed, en de andere die van schoenen 28 centimeters lang op 8 breed. De Boschwachter heeft niemand kun nen herkennen. Een hondje, dat de stukskens brood te Luik opraapte, door eenige kinderen aan de zwanen van het Pare d' Avroy toegeworpen werd, door eene dezer watervogels met eenen vleugelslag mors dood geslagen. Daarna zwom de zwaan triomfantelijk weg, alsof er niets kwaads gebeurd ware. ENGELAND. Ongeluk. -- Een erg ongeluk, dat het leven' kostte aan eene vrouw en haar kind, heeft plaats gehad te Birmingham. Een peerd, dat in een rijtuig gespannen was en op hol ging, kwam de Slancy- street afgeloopen juist toen Mad. Wistle, die een kinderrijtuig voortduwde waarin haar kind Iag.de straat inging. Zij poogde het hollend peerd uit den weg te gaan en sloot zich dicht tégen de huizen aan. Een der brancards van het rijtuig kwam met zooveel geweld op haar te recht,dat zij stierf toen men haar bevrijd de. Terzelfdertijd was het rijtuig gekanteld en het kind op de straatsteenen geworpen, waar het op den slag dood bleef. ITALIË. De aanslagen te Rome. De Romein- sche dagbladen spreken weinig over de laatste dynamietaanslagen te Rome.3 Eenige leden van het diplomatisch korps schijnen ongerust, wegens den aanslag op 'l huis van den gezant der Vereenigde- Staten. Men zegt dat de Duitsche socialisten leden hunner vereenigingen naar Rome gestuurd hebben. Men schijnt ook incidenten te vreezen bij het bezoek des keizers van Duitsch land. 30 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboortes. Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk 18 OVERLIJDENS. Ch.-L. Hauwelaert, m, Schutyzer, schrynw. 61 j. Groenstr. Th. Mergan, wr Everaerd, z. b. 66 j. Groenstr. M. Dumont.breister21 j. Gentschesteenw. A. Van der Maelen, vr. Vinck, z. b. 30 j. Hoogstr. A. Bourgeois, m. Vidy, vuurstoker, 42 j. Zoutstraatpoort. D. Remacle, broeder der Christ. Leering, 70 j. Keiz. Plaats. Frans Kieckens.m. Daens, kuiper, 82 j. Pontstr. C. De Coster, vr. Gits, z. b. 39 j. Oude Dender- mondschensteenweg. R. Schockaert, tw. 27 j. Kleistr. J. Kiekens, vr. De Schryver, dagl. 72 j. Scherrestr. 7 kinderen onder de 1 jaren. Verandering van woonst Prosper Morraye, Hoofdagent der Verzekeringsmaatschappij tegen brand, La Belgique, maakt het geëerd pu bliek kenbaar dat hij zijne woonst en magazijnen van Wijnen, Genever, Likeuren en Specerijen komt over le brengen naar de Kortf Zout straat N. 33, nevens de drukkerij van Den Dcndcrbode. Eerste kwaliteit van koopwaren aan goedkoope prijzen. Let wel op: Korte Zoutstraat.N 33.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2