Allerhande nieuws. Even als hier te Aalst waren er vrien- dckens (lie zoo per abuis 3 en 4 stembrie ven ontvingen en dan ook in 3 of 4 ver- schillige bureelen gingen stemmen. Oud- veroordeelden en vreemdelingen werden ook per abuis tot de stemming toegelaten. En ondanks die abuizen was de uitslag van het zwanzerendum een overgroot fiasco. Men oordeelo Stemmers 19,705 ongeldig 'X'mi -n betwistte briefieg-^g. Stelsel-Janson Stelsd-Nothor;i»« Men zie notarieel© noncen op de 4" bladz. Komt te vemehljnen Alexis VritlioSl, des capitaines Jacques Ut,uöert lac Tanganika jAfcwtfe centrale). Sa.' Stelsel-Graux Slelael-Frère Stelsel-Beernaert 15,794 2,653 41-1 331 170 Wat zijn desinjoren, zegt - Hel Han delsblad - toch lompe kiekens Daar hadden zij nu de welvaart en geluk maar te pakken en ze willen er niet eens van weten op 33,799 niet-kiezers zijn er maar 12,528 opgekomen. Wat fiasco, Dendergalm Maart-weder. Begin-maart is koud geweesteinde-maart is warm. Is 't goed neen. Wy zijn de hagel- en sneeuwbuien nog niet kwyten als 't vriest of hagelt in april of mei. bederft de bloem der fruit- boomen en het loover der jonge gewassen te velde. Maart in bloemis zooveel gezegd als de zomerzonder dauw, de oogst verdroogd, de akker dor. De oude Vlamingen waren geene lief hebbers van zomersche maartdagen, wel ke zij beschouwden als weinig goed te voorspellen Koude in maart Wordt een lente te paard En zaait vruchten in de aard. Ook plachten zij te zeggen Een gure maart, Des zomers een vruchtbare gaard. Eindelijk Maartgroen, niet goed, Aprilgroen, half goed, Meigroen, heel goed. Zóó spreekt de volkswijsheid. Laat. ons toch maar't beste verhopen. Blekken. Een Duitschen land bouwer, wiens roggevelden afgevretcn werden door slekken, bestrooide de vruchten met kaïniet. Twee dagen nadien waren de slekken verdwenen. Was dat het uitwerksel van het kaïniet 1 In alle geval dat verdient onderzocht te worden. Kaïniet is goodkoopen liet dient daarenboven nog als meststof voor de graangewassen. Xwe© moten en twee ge wichten. De burgemeester van Gent die verleden jaar aan de katholieke werklieden verbood een vreedzamen stoet in te richten ter gelegenheid van eene vaandelwijding, laat nu aan de socialisten van Roubaix toe, op Paasclidag, in talrij ken stoet met muziek en roode vlaggen, van de statie naar 't lokaal van Vooruit te trekkèn. De heer Lippens liet den katholieken stoet niet toe omdat de omstandigheden niet gunstig waren. Zijn de omstandigheden nu dat de socialisten dagelijks met oproer dreigen, misschien gunstiger dan verleden jaar?... De liberale burgemeester van Gent houdt het dan liever met vreemde socia listen dan met Belgische katholieke werk lieden. Zietdaar weêr een staaltje van den haat der liberalen tegen de katholieken. Uitbundige lof. La Ré- formevan maandag 27 maart jl.spreekt uitbundigen lof uit van onzen confra ter - Het Land van Aalst." Het socialis tische orgaan vindt immers in een schrij ven van onzen confrater, de gelegenheid om nogmaals zijne gal tegen onzen zoo moedigen als verdienstrijken vertegen woordiger, M. Woeste, te kunnen uit braken. La Réformc noemt Hel Land van Aalst het voornaamste of belangrijkste katholiek orgaan van 't arrondissement 't welk M. Woeste naar de Kamers zendt, De soldaat die in den oorlog, op zijne generaals schiet, wordt gemeenlijk door den vyand geloofd en geprezen I Provinciale hondentak*. Wij hebben zondag 11. onder anderen geschreven dat de honden gemeenlijk aan ketten gelegd als waakhond aanschouwd worden. Uit deze woorden zou men kun nen afleiden dat al de honden aan ketten gelegd vrij zijn van de taks. Dat is eene dwaling. De waakhonden der landbouwers, der personen welke zich met landbouwnijver heid onledig houdan zijn alleen vrij. De waakhonden der nijveraars, koop lieden, winkeliers, ambachtslieden en bij zonderen, of zij aan de ketten worden ge legd of niet, moeten de taks betalen. glorieuse par Aiexis-M.-O. rijs gebrocheerd fr. 0,90. Te verkrij gen ten bureele van Den Denderbode. Aalst. Ilcillegcr. Wij vernemen dat Booth, de generaal van het heilleger.eene zaal op de Hoogstraat komt te huren om er na Paaschen zijne dwaas heden te komen uitkramen, 't Is waarlijk spijtig dat de tijd der gebradene appels voorbij is; 't ware weèr eens leutig geweest voor de Aalstersclie zwanzers. Maar wat is 't 't is nu de tijd van de door den tijd gebradene ajuinen met hunnen udiavudöuvv geur W'alviHch. Men weet dat er. sedert eenigen tijd, een walvisch en zyn jong te Brussel, nabij de vischmarkt, zijn tentoongesteld geworden. De walvisch is het grootste zoogdier der wereld en om een gedacht te geven van zijne grootte, zullen wij zeggen dat de/e te Brussel tentoongesteld 62 voet lang is. De jonge walvisch is 16 voet lang. Dees zeemonster is derwijze tegen bederf bereid geworden, dat het slechts een olie- geur uitwasemt en zich nog vele jaren in dezen toestand kan bewaren. Na eene maand te Brussel verbleven te hebben, trekt de eigenaar van de wal- vischen er meè naar Parijs, en daar zij op een schip zijn geladen, is er geen ander middel dan langs rivieren en vaarten de Fransche hoofdstad te bereiken. Geen andere waterweg om van Brussel naar Parijs te varen is er dan langs de Willebroecksche vaart, den Ruppel, de Schelde, den Dender, enz. zoo dat men onvermijdelijk door Aalst moet varen. Men verzoekt ons aan te kondigen dat de walvischen vrijdag morgend te Brussel zullen vertrekken en dat men rekent hier te AalstZaterdag aanst., dus op Paaschavond, rond den middag aan te komen. Men zal hier eenige uren boven 't Sas stil blijven ten einde aan 't geacht publiek van Aalst en omstreken de gelegenheid te geven dit wonder der wereld te kunnen aanschouwen. Ingangprijs: 25 centiemen. Met 't vallen van den avond zal men voortvaren. Dus opgepast (3456) Geerardsbergen.- Maan dag morgend is de weverij van Mad. W Marlier-Mahy, door 't vuur verslonden geworden. Gebouwen en magazijnen wer den met gansch hunnen inhoud vernield Het magazijn was met koopwaren opge propt. De schade wordt op 45,000 fr geschat. Alles is verzekerd. Slachtoffer zij nei- zelfopoffering. Men leest in een genlsch blad Vrijdag, rond een uur nammiddag, viel een achtienjarig meisje van eene spoelboot in het water der Coupure. Een werkman die voorbijging, het on geluk ziende, sprong het meisje achterna doch verdween onmiddelijk in de diepte en verdronk. Het meisje werd intusschen door ande re personen gered. Het lijk van den onge- lukkigen werkman werd een uur nadien opgevischt en naar het gasthuis gebracht. Vreeselijk gevecht. In den nacht van zaterdag tot zondag, heeft te Moer- beke-Waas een vreeselyk gevecht plaats gehad in de volgende omstandigheden. Een soldaat zat met eenige gezellen in eene herberg op de wijk Koudenborm eene pint te drinken. Rond 10 ure kwa men twee gendarmen, welke in die streek op dienst waren, in de herberg. De sol daat waarschijnlijk wat verhit door den drank, begon met de gendarmen te spot ten en hen te tergen. Deze werden dat moede, en vroegon den soldaat zijn verlofbrief. De soldaat kon dat niet, daar hij, zooals men zegt, op zijn gezicht gekomen was. Bijgevolg was het de plicht der gendarmen den sol daat aan te houden en ze wilden dat doen. Doch de gezellen van den soldaat trok ken partij voor deze en een vreeselijk ge vecht ontstond. De gendarmen trokken hunne wapens en schoten zelfs in de lucht doch een hunner werd ontwapend en be kwam zeven erge steken benevens een aantal andere in de kleeren. De gendarm heeft onder andere eene ba- jonnetsteek dwars door de twee kaken. Hij is erg toegetakeld, zijne wonden zijn echter niet doodelijk. De andere gendarm heeft insgelijks stooien en stampen gehad, doch werd niet gekwetst. Verscheidene jongelingen zijn ook erg gekwetst, onder andere heeft een hunner eenen geweldigen kolfslag op het hoofd gekregen. Het parket van Gent werd maandag namiddag verwacht. Weeral een droef gevolg van het driu- ken en laat uitzitten. Zondag zegt de Gazette van Eecloo, heeft Karei Fr. Van Parijs, onlangs wo nende te Eecloo en laatst te Bassevelde, de gevangenis van Gent mogen verlaten, als zijnde geheel van de verdenking ont heven, die op hem woog, wegens mede plichtigheid aan de zaak van inbraak, door moord eu diefstal gevold, op Water land Oudeman in den nacht van 3 tot 4 januari laatst gepleegd. Na zeventien da gen gevangenis en na een scherp onder zoek is Karei Frans Van Parijs ontplich- tig erkend en vrij gelaten. De aloude schutters-maatscbappij van Sint-Sebastiaan,//ef Handbogenhof in de Carmersstraat te Brugge, bereidt schitterende feesten, die in de maand Augustus aanstaande zullen plaats hebben ter gelegenheid van de 50* verjaring air lid dezer koninklijke mr.-t-.. ha;-, Hare Majesteit koningin Victoria, .van Een ^fjetWBUxiigde van Londsn, Sire Edrnond Modsgu;, vergezeld van drie leden der ambassade van Engeland, heeft k geweest, om de schikkin- :n te helpen regelen. Eene protestatie. Een kring eigenaars van Middelkerke heeft in eene vergadering eene stemming van protest uitgebracht tegen de bladen, vooral die der Brusselsche trottoirpers, die beweer den dat bij den brand der drie villas op den zeedijk de «boeren van Middelkerke» geweigerd hadden meê te blusschen. De ergadering brengt zelfs dank aan de onverschrokken houding dier medebur gers. Dat is wel verdiend. Belangrijke aanhouding van kerk dieven. Men schrijft uit Schooten aan het Handelsblad In den namiddag van 24 dezer, werd de gendarmerie van Schooten verwittigd door M. Meeus, burgemeester van Wijne- ghem, dat er verdachte personen de rich ting namen naar Wijneghem langs den vaartkant. Hij nam onmiddelijk maatre gels en gelukte er in drie personen aan te louden, die elk dragers, waren van een >ak. Zy waren met vier man, doch een lunner gelukte er in te ontsnappen. De verdachten werden afzonderlijk op gesloten in de fabriek van M. Meeus tot de aankomst der gendarmen M. De Ceuster en M. De Decker der brigade van Schoo ten. Deze begonnen onmiddelyk een on derzoek, dat den vluchteling deed kennen welke weldra in de handen der justiciezal vallen. De bende bestond uit 1® L,. 48 jaar 2® Frans D. L. 19 jaar Alfons W,. 17 jaar, allen woonachtig te Borgerhout, en Domien R. welke gevlucht is, De betichten waren ieder in bezit van eenen zak inhoudende verscheidene zil veren en koperen voorwerpen, gestolen in den nacht van dinsdag tot woensdag laatst, in de kerk van Viersel. Zij ver klaarden de voorwerpen gevonden te hebben tegen den vaartdijk in een boscb, nabij Oeleghem, doch beweerden onplich- tig te zijn aan den diefstal. Zij waren daarenboven in bezit van eenen koeivoet waarmede de kerkdeur werd opengebro ken, van drie eiken knuppels, alsmede van verscheidene boren, in een woord van een volledig dievenmaterieel. Tot nu nog toe zijn de zilveren voorwerpen na- mentlijk eene relikwie van het H.Kruis, de zilveren wereldbol van het kindeken Jesus, twee empullen en een zilveren hart, nog niet teruggevonden. De verdachten zijn vrijdag ten 11 's avonds in het Justiciepaleis door M. den onderzoeksrechier Hayoit onder be vel van arrest gesteld en tevens in de ge vangenis opgesloten, Deze aanhouding strekt vooral tot eer van M. Hipp. Meeus, burgemeester van Wijneghem, alsmede van de gendarmen van Schooten, M. De Ceuster en M. De Decker, die nogmaals blijken hebben ge geven volkomen op de hoogte te zijn van hunne lastige taak, en in het onderzoek veel behendigheid hebben aan den dag gelegd. Dynamielontploffing. Dooden en gekwetsten. Vrijdag namiddag, om 1 1/2 ure, weerklonk te Herenthals, efne ijselijke ontploffing, gelijkende aan eenen hevigen kanonknal. De huizen beefden op hunne grond vesten en een aantal ruiten werden ver brijzeld. Elkeen dacht oogenblikkelijk dat in de fabriek van Fortis, opgericht aan de poorten der stad, en toebehoorende aan den heer Montravel, eene ontploffing had plaats gehad. Men snelde onmiddelijk in deze rich ting en weldra vernam men dat een deel der fabriek in de lucht was gesprongen twee werklieden, Vanlaer en Horemans genaamd, waren op den slag dood ge bleven. Hunne gansch verkoolde lijken waren onkennelijk. Een derde persoon die ook bijna gansch verkoold was, werd stervend opgenomen; anderen waren min of meer erg gekwetst. Volgens het zeggen van den bestuur der is de fabriek van mijnpoeder samen gesteld uit zeventien werkhuizen. Twee zijn door de ontploffing vernield. Er zijn drie dooden en een gekwetste, die den voet heeft verwrongen. De gedoode werklieden werden door de ontploffing 20 meters ver buiten het werk huis geworpen. Men weet niet hoe de ontploffing heeft plaats gehad. De arbeid is hoegenaamd niet gevaarlijk in het werkhuis, waar de ontploffing plaats had. In de fabriek werkten 15 werklieden. Nadere bijzonderheden. De fabriek is ongeveer 750 meters van Herenthals gelegen langsheen de spoorlijn Lier-Turnhout. Rond elk der gebouwen van de fabriek is eene vesting in aarde opgetrokken. Elk gebouw heeft zijne bezondere be stemming. In een dezer wordt do stof vochtig gemaakt, in eene andere wordt ze ge droogd. Het zijn deze werkhuizen die met eenen vreeselijken knal in de lucht zijn ge sprongen. In het eerste gebouw bevonden zich twee werktieden die op den slag gedood werden. Een hunner, Smits genaamd, werd na de ontploffing, in eene riool gevonden de j andere Van Laer, die een twintigtal meters hoog was geworpen, was op eenen i piateforme terecht' gekomen die door dc i ontploffing ook is weggeslagen. Lend' Ie werkman lk-r.ir.ans, wilde 'i-.-b l r be: iffiuis oegeven waar het .spoeler bevochtigd wordt. De ont ploffing had juist plaats. De man werd vreeselijk verbrand naar het hospitaal der stad overgebracht, waar hij weldra den geest gaf. Een vierde werkman, een genaamde Louis Van Nueten, 28 jaar oud w as zoo erg gekwetst aan het linker been, dat de geneesheeren, die aanstonds ter plaatse snelden, dat lichaamsdeel moesten afzet ten. Het slachtoffer denkt dat zijn been ver morzeld werd door een stuk dat met ge weld op hem was geslingerd. Horeinans van wien hooger spraken, was een vader des huisgezins, hy laat zes kinderen na een andere, zekere Smits, laat eene weduwe na met twee kinderen. Van Laer was de steun zijner oude moeder. De gekwetste Van Nueten is insgelijks vader des huisgezins. Een der ingenieurs werd gekwetst aan het oog. Het parket van Turnhout is te Heren thals geweest en heeft de gekwetste Van Nueten ondervraagd. De ramp van Herenthals heeft in gansch de Kempen eene gemakkelijk te begrijpen verslagenheid veroorzaakt en meer dan ooit protesteert de bevolking tegen het groote gemak dat aan vreemde maat schappijen verleend wordt om gestichten op te richten die iri deze vreedzame streek schrik, dood en vernieling zaaien. Twee onderofficieren te Diest die voor eene kleinigheid in twist waren ge raakt, hebben een tweegevecht met den sabel aangegaan. De beleedigde bracht zijnen tegenstrever een slag op den arm toe en deze, zijne koelbloedigheid verlie zende, gaf den eerste, tegen alle regels van het tweegevecht in, eenen slag op het hoofd. Beiden zijn gewoond. De lotgevallen van eenen majoor der burgerwacht. I)e majoor-bevel- hebber der burgerwacht, in eene groote gemeente in Henegouw, verwachtte ver leden week zijn deel van den kruiskenre- gen, die over het land moest worden uit gestort Niemand twijfelde er aan, een dagblad had het overigens reeds vooraf gemeld ook wachten al de pluimbossen met onge duld naar de goede tijding en den schui menden champagne. Maandag morgend kwam bij den ma joor een telegram aan Felicitations au nouveau chevalier. Général Maréchal. Daar waren de poppen aan 't dansen. Men kuste de depeche, men verwittigde de familie, en deze briefde detijding voort. De burgewachten en geburen staken de vlag uit en de briefdrager was geladen als een muilezel met visietkaartjes. Maar 's anderendaags, toen de Mom- teur kwam, viel aldatschoons in 'twater. De depeche washet werk vaneen flauwen grappenmaker. Men zegt dat de majoor zijn ontslag zal geven. Diefstal van 130,000 fr. Over eenigen tijd stierf te Charleroi zekere M. B. eene vrouw en verscheidene kin deren nalatende. M. B. was altijd voor zeer rijk doorge gaan. Men kan dus denken hoe de meeste overlevenden verslagen stonden,toen men bij het opmaken van den inventaris niets vond. Men verdacht eenen der zonen, student te Brussel, de fortuin, die 130,000 fr. kon bedragen, met medehulp zijner moe der ontvreemd te hebben. Een onderzoek werd ingesteld en men vernam dat de student inderdaad in de Caisse des Reports en in de Banque de Bruxelles brandkasten had gehuurd. Het parket van Brussel te samen met dat van Charleroi meldden zich bij B. aan en de student beweerde, dat hij onrecht- veerdig beschuldigd werd. Hij bekende wel de brandkasten te hebben gehuurd, doch deze waren leeg. De magistraten begaven zich naar ge zegde banken, deden de kasten openen en vonden die inderdaad leeg. De zaak wordt te Brussel stil gehouden, zegt een blad, doch te Charleroi, waar de familie B., goed gekend is, maak zy veel opschudding. Brand te La Louvrière. Zondag morgend, om 3 ure, weerklonken eens klaps de kreten Brand brand Een brand was ontstaan in eenen blok werkmanshuizen. Dank aan de moedige pogingên der policie en der gendarmerie, zijn enkel twee woningen in asch gelegd De redding der bewoners ging zeer moeilijk en was tevens roerend. Men gelukte er aanvankelijk niet in ze te ontwaken. Men schijft de ramp toe aan eene gas ontploffing. Aanhouding van eenen gevaar lijken wildstrooper. Den 24 dezer, fnnH ft nro avnnits hnHHon iafhl- rond 6 ure 's avonds, hadden de jacht wachters Demars en Marbais bij het ma ken hunner ronde, in het bosch Grand Faux een aantal stroppen ontdekt;welke de wildstroopers gebruiken om hazen en konijnen mede te vangen. Zij verwittig den onmiddellijk de bevelhebbers der gen darmerie van Chimay en Momignies. Twee mannen dezer brigade werden dadelijk afgezonden om de stroppen te gaan bewaken. Om 2 ure 's morgens waren al de agen ten ter plaats. Na twee uren op loer gelegen te heb- :n, zagen zij zii in het bosrh twee fe-i ■tskerde *r>-. rien, gew apen.l mei gewe- I n, dn de stroppen Kwamen zien. Oogenblikkely k waren beiden omsingeld Zich aldus van nabij in 't net ziende schouderde een der wildstroopers zijn ge weer en legde aan op den gendarm Fre- kin. Deze, niets raadplegende dan zijnen moed, sprong op zijnen tegenstrever en strekte hem ten grond door eenen hevigen kolfslag. De gendarmen Bigot Delforge en Main- nil, benevens de twee wachters, kwamen terzelfder tyd toe en bonden dezen gevaar lijken kerel, die verklaarde Lekeux te heeten, 35 jaar ond te zijn en Fransch- man van geboorte. Hij is aangehouden gebleven en ter be schikking gesteld van het parket van Charleroi. De tweede wildstrooper heeft kunnen de vlucht nemen. In zijne vlncht liet hij eenen zak na waarin verscheidene hazen en konijnen zaten. Men kent zijnen naam niet. De aangehouden wildstrooper weigert hardknekking zijnen makker te doen ken nen. FRANKRIJK. Een zoogezegde Belgische prins. Over eenige maanden deed een jonge ling van Belgischen oorsprong, rond de twintig jaar oud, die zegde prins de C. te heeten, zich voorstellen aan M. L.,een oud rentenier van de rue d'Assas, en verzocht hem 15,000 fr. ter leen. De jonge prins, die nabij het Luxembourg woonde, leidde een weelderig leven. Zijne vraag scheen heel natuurlijk en M. L. stemde toe de gevraagde som te ver schaffen, op voorwaarde dat hij goede waarborgen kreeg. De prins nam den ouden man meè naar België, leidde hem van kasteel naar bos- schen en van de eene pachthoeve naar de andere in een woord, de rentenier was verblind door al dien rijkdom en hij opende zooveel te gewilliger de beurs, daar een bloedverwant van den prins, een hertog, eene eerste leening van 6000 fr. waarborgde. Over eenige dagen moest de som nu uitbetaald worden. Op zekeren morgend ontving M L. het bezoek van den hertog. De rentenier wist niet wat doen om zijnen edelen bezoeker alle soort van beleefd heden te bewijzen. M. L. ging naar zijne brandkast, haalde de papieren, door den jongen prins onderteekend en legde ze den bezoeker voor. Terwijl de hertog ze nazag haalde hij een flesken uit den zak, dat hij onder den neus van den ouderling stak, die aan stonds achterover viel. Zijne verdoofdheid duurde twintig minu ten. Toen M. L. tot zichzelven kwam was de hertog verdwenen met de schuld bewijzen. Dc schuldeischer ging aanstonds naar den prins, maar deze was heel onbekend aan het opgegeven adres. Niettegen- de de ieverigste opzoekingen heeft men nog niet kunnen te weten komen, wat er van den hertog en den prins geworden Schandaal in de kerk.De dagbla den maken melding van een schandaal, dat in de nieuwe kerk van St. Denis heeft plaats gehad, gedurende een sermoen van den eerw, heer Lenfant over de biecht. De plegers dier schandalen, welke door de geheele bevolking streng afgekeurd worden, zijn de leden van den socia- listiscben gemeenteraad. In den nammiddag hadden zij een hunner gezellen begraven en op het kerkhof zelf afgesproken 's avonds in de kerk bijeen te komen, om den priester het sprokken te beletten. Allen waren er, en reeds bij het begin van het sermoen hoorde men langs alle kanten gemompel, want de socialisten hadden zich in de kerk verspreid. De priester hield op en zegde dat hij degenen, die eenige tegenwerpingen te doen had den, verzocht ze hem schriftelijk te zen den, dat hij er dan den volgenden dag zou op antwoorden. Een der aanwezigen stond recht en zegde Antwoord niet aan die kerels, M. de pastoor evenmin als de burgemeester, die met zijne adjuncten de wanorders bijwoont, kan geen van allen schrijven (De burgemeester was volgens verscheidene getuigen werkelijk in de kerk aanwezig, verborgen achter het orgel.) Op dat oogenblik klom het gemeente raadslid Picardet op den preekstoel, plaatste zich naast den priester en zegde Citoyen Lenfant, ik vraag het woord. Hierop volgde een onbeschrijflijk too- neel. Picardet werd met stompen en sla gen van den preekstoel gesleurd. Stoelen en zitbanken vlogen door de kerk en het bloed stroomde. De gemeenteraadsleden Pillot en Chaleyer onderscheiden zich vooral door hun geweld. Intusschen kwam de policiecommissa- ris vergezeld van gendarmen en agenten, binnen en men gelukte er in de orde te herstellen. Er werden 3 personen aange houden, maar spoedig weer losgelaten, daar de socialisten het voorzichtig oor deelden zich uit de voeten te maken, zoo dra zij de policie zagen. Het onderzoek wordt ieverig voorgezet. De bevolking van St-Denis is veront- weerdigd over die schandalige tooneelen en valt hevig uit tegen het gemeentebe stuur. AMERIKA. Verschrikkelijke misdaad. In Ottumwa. Iowa, heeft dezer dagen eene verschrikkelijke misdaad plaats gehad. Adolph Neise,bediende in eene leèrlooierij, een man die tot hiertoe algemeen geacht was,heeft zijne vrouw gedood en toen het huis in brand gestoken om de misdaad te verbergen.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2