Zondag 2 April 1895. I7sle Jaar N. 2765. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN T ARRONDISSEMENT AALST. ï)e Herziening. Politiek overzicht. Gecne kiesomkoiiping meer. MIJNHEER JUDAS LANDBOUW. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRUS Dii blad Verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekenïng van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 Irank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij c. VAM DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoulstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTED TIËiVPRIJS Culque suum. Per drukregel, üewone 15 centiemen l'eklarnen fr. 1,01)Vonnissen op 3« bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. lleeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden tot de Agencie Ilavas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Paris, 8 Place de la Bourse. AaUl, 1 April 1893. Dijnsdajr was er nog eenige beweging te Si-Denis kleine benden doorliepen de straten, doch incidenten hadden niet plaats. 1 Volgens den Gaulois werden er bij de i onlusten 5 personen ernst ig gewond en Frankrijk. Het Fransche ministe- zullen 4 gemeenteraadsleden meè vervolgd rie Ribot-Bourgeois is gevallen ten ge- worden. volge eener botsing tusschen 't Senaat en j de Kamer. De Kamer had fiscale wijzigin- - gen gestemd en 't Senaat verwierp ze. Deze twist met 't Senaat was eene goede gelegenheid en de Kamer heeft er gebruik van gemaakt om het ministerie te doen vallen 't welk zich in het Panama schan daal verre beneden zijne waardigheid heeft in de ofllcieusc kringen hoopt men dat aartshertog Renier gedurende zijn ver- blijf te Rome door den Paus zal ontvan gen worden, om te bewijzen dat de - -obetrekkingen tusschen den H. Stoel en ueis>uuuuiKu vt getoond. M. Ribot begreep dit en dit legt Oostenrijk niet gespannen zijn, zooals kiesinricluing de haast uit om zijn ontslag in te dienen, men beweert. De meerderheid in de Kamer, welke de wijziging in de belasting op de dranken j handhaafde, bestond uit 101 conservatie- 1 7*°,' conseryatiefrepublikcinen, 25 in welingelichte kringen zegt men dat boulangisten en 101 republikeinen. Deze de Paus zou voornemens zijn,aartshertog sleninimg drot? geheel een politiek Renier niet te ontvangen. Van een ande- i" ren kant beweert men dat de keizer den De Rappel vraagt jonge elementen in aartshertog zou hebben aangezet naar het ministerie, om 't even wie minister Rome te komen, met het doel eene betoo- voorzitter weze. ging te doen in naam van geheel het In zitting der Volkskamer van woens dag 11. gaf M. Feron, lezing van de vol gende verklaring Alvorens mij neer te zetten, moet ik lezing houden van eene verklaring die een zeker getal mijner collega's mij gelast hebben u mede te deelen Ze luidt aldus De ondergeteekende afgevaardigden w Overwegende dat eene verstandhou ding over de herziening van art. 47 der Grondwet de opoffering vergt van alle persoonlijke voorkeur betrekkelijk de Dat de voorstellen gedaan door de achtbare lieeren Kothomb en Sabatier de elementen eener voor de Kamer aanne melijke oplossing schijnen in te houden - Dat de verstandhouding gemakke lijker zou bereikt worden indien die voorstellen werden aangevuld door de aanneming van de meervoudige stemming, waar het kabinetshoofd zich gunstig aan loont voorzitters van Kamer en Senaat zal ont vangen. De meeste dagbladen beknibbelen leven dig de houding van het ministerie en vreezen dat de crisis langdurig en moei lijk zal zijn. Waarom, zegt de Rép Frangaise heeft het ministerie de kwestie van ver trouwen niet gesteld Volgens den Journal heeft er woens dag maar één gedacht vooruitgang ge maakt de ontbinding. De Voltaire wil geen lierplaaslering van het oude, maar een nieuw ministerie. Andere bladen treden ook het gedacht der herziening bij. Was het een louter toeval, was het met opgezetten wil Op den avond dat het manifest van den graaf van Parijs ver scheen, werd te Parijs officieel de repu- blikeinsche rechterzijde gesticht. De groep Piou aanveerdt zonder terug houding en zonder een ig voorbehoud den republikeinschen staatsvorm en op dit terrein zal zij zich plaatsen, als zij haar program zal afkondigen. Besloten is een groot middencomiteit tot stand te brengen, dat werkzaam zal zyn tot het inrichten van afdeelingen in de departementen en dat verder zich met de drukpers in verbinding zal stellen, ter bevordering van het doel. Onlusten in eene kerk.'— Het parket heeft M. Döpfer, rechter van instructie gelast met het onderzoek dier zaak. voldaan over liet incident, dat dejuist- heid zijner politiek opzichtens Frankrijk i bewijst. In diplomatieke kringon blijft men gelooven, dat Wilhelm II, naar Rome komt voor de militaire wet In het Vaticaan gelooft men zulks niet. Sedert de zending van generaal von Loé moet men te Berlijn overtuigd zijn dat de Paus niet zal tusschenkomen. Weenen, 30 meert. woordiger van Zinnik en den heer Broquet, volksvertegenwoordiger van Doornik. Het ware dus de meervoudige stem ming. Volgens de - Indêpendance Beige - zou de regeering dit stelsel bijtreden onder voorwaarden, te weten Eene stem voor eiken burger 25 jaar oud, een verblijf van twee jaar bewij zende J Twee stemmen voor den familievader Een boventallige stem voor eiken bur ger bewijzende dat hij eenen eigendom bezit. De ongehuwde man die eigenaar is, zou dus twee stemmen en de familievader die eigenaar is, drij stemmen mogen uit brengen. Dc verklaring is, volgens ons, waardig van in acht genomen te worden. Naar 't schijnt zijn MM. Woeste en De Mot er vijandig aan: De uiterste linkerzijde beantwoordt dus kiesbesnoeiingen waarvan wij vroeger nog de slachtoffers zijn geweest. Men weet dat de liberalen meesters zijn in de joodsche wotsuitleggingen, wanneer de belangen hunner partij het vereischen Het algemeen stemrecht, zoo leeren de radico-socialisten uit Dendcrgalmzal alle kiesomkooping onmogelijk maken. Nu, die leering is valsch bevonden en dit nog wel daar waar hel algemeen stemrecht heerscht. In de Fransche Kamer legden dezer dagen verscheidene leden een wetsvoor stel neêr, 't welk ten doel heeft de om- kooping van het algemeen stemrecht te beletten en een einde te brengen aan de schandaligste misbruiken door de uitga ven der kandidaten te beperken. Zij vra gen dat deze uitgaven niet meer zouden mogen bedragen dan 50 centiemen per in geschrevene kiezer zij 5000 franks voor min of meer aan de vaderlandsche oproep eene kiesomschrijving van 10,000 stern- van M. Beernaert. Aartshertog Reinier zal metgeene zen- „lloulJu^l il( ding bij den Paus gelast worden. Zijne recht te verwerven wettige wenschen van de arbeidende klassen Zyn voornemens den volgenden tekst voor artikel 47 der Grondwet aan te bieden Art. 47. De Kamer van volksver tegenwoordigers bestaat uit de afgevaar digden rechtstreeks verkozen door de burgers die ten minste 25 jaar oud zijn. De van hunne rechten beroofde bur gers oefenen het kiesrecht niet uit. De wet bepaalt de gevallen van onwaardigheid welke tijdelijk of bestendig de berooving van het stemrecht mede brengen, alsook den duur des verblyfs in een kiesdistrict, noodig om er het kies- reis heeft om zoo te zeggen geen officieel karakter, maar dient slechts om de vriendschapsbanden met het huis van i Savoie nader toe te halen. Het is dus niet zeker dat de aartshertog naar het Vati- I caan zal gaan, en zoo hy er al heen gaat, zal het als bijzonder persoon zijn. Het Fremdenblatt logenstraft al die geruchten, en zegt datde aartshertog als verlegen woordiger des keizers het familie feest gaat bijwonen, omdat het huis van Savooie door de banden des bloeds en der vriendschap met dat der Habsburgers innig verbodden is. Er komt hier geen bezoek aan het Vaticaan in kwestie. Keizer Wilhelm zal Z. H. den Paus be zoeken op 28 April. OcUvius rolde tiet papier te samen waarop Roger geschreven had en wierp het in het vuur, tcrwjjl hij antwoordde, vooral met klem op de laatste woorden Ik verdenk niemand voor het oogenblik I Na het vertrek van zyncn vriend schreef Fanks in zijn dagboek Ik ben thans veel geruster, nu ik Roger heb gezien. Hij heeft mijne vermoedens tegen hem doen verdwijnen. Het is waar dat zijne geschiedenis bezwa rend voor hem zelven is, maar dat is voor mij een hewüs zijner onschuld; geen enkel plichtig man zou zoo iets doen..Ja, ik ben overtuigd dal hij onplich tig is. Hij handelde onvoorzichtig door te doen wat Miss Varlins hem vroeg door mij leugens op te dischen. Maar zijn gedrag was niet dat van eenen schuldige en wie ook Sebastian Mclstane moge vergiftigd hebben, Roger Axton is het zeker niet. i Wat mij het meest veronrust is het verdwijnen dezer brieven; ik moet die terugzien, daar moet iels tusschen zjjn dat licht zal werpen in deze duistere zaak. Ik heb geencn grond om dit te verklaren, maar ik denk zoo. Indien M. Marson, die zjjne dochter niet wilde zien trouwen met Melstane, geschreven heeft, dan moeten zijne brieven in dit pak zijn juist die brieven, welke ik hebben moet. Nu, ongetwijfeld, door eene betreurensweerJigc vergissing der postmeesteres. zijn zij in handen van Judas Die duivelsche kerel ontmoet ik alle oogen- blikkcn in die zaak. Zijne houding staat mij in liet ge heel niet aan. Zou by Maar neen, het is onmo gelijk. Hjj had geen reden. Sebastian Melstane «as zjjn vriend, waarom zou hij hem uit den weg hebben willen maken. Mijn gedacht is dat Judas die brieven houdt met het doel er geld mcó te kloppen uit den zak van M. Marson. Doch wij zullen langs dien kant een oog in het zeil houden, Judas. Wij zullen beginnen met morgen naar de posmecs- lores tc gaan, ten einde stellig te weten of hij, al of niet, die brieven in zijn bezit heeft. DE VERMISTE BRIEVEN Suburban Irondfields, het voorgeborchte, was, zoo als wij reeds uitlegden, een arme bloedverwante van dc rjjke stad, en hel ging cr mcê, zooals het slecht genoeg, gewoonlijk met de arme bloedverwanten van rjjke mcnschcn gaat. Alle gemakkelijkheid, alle weelde, alle verbetering, voortspruitende uit dc be schaving der negentiende eeuw was in Irondlields Ie Die duur zal ten hoogste twee jaar zijn. De wet mag een dubbel stemrecht aan de familiehoofden verleenen. Deze verklaring is, onderteekend door de heeren Brialmont, Broquet, Cambier, Carpentier, Ohaudron, Coppée, Dereino, Dufrane, Feron,Flechet, Hanrez, Houzeau, Janson, Jeanne, Lambiotte, Le Poutre, Lescarts, Lemonnier, Robert, Paternoster, Philippot, Pierman, Sabatier, Scoumanne, Steurs en Thiriar. Nog andere leden zullen er waarschijn lijk hunnen naam onderzetten. Wordt deze verklaring later tot een voorstel gemaakt, dan zal het onder teekend worden door den heer Janson, volksvertegenwoordiger van Brussel, den heer Houzeaü, volksvertegenwoordiger van Bergen, den heer Sabatier, volksver tegenwoordiger van Charleroi, den heer Fléchet,volksvertegenwoordiger van Luik den heer Paternoster, volks vertegen - vinden doch het nederige dorp, dut echter het leven aan de «tad had geschonken, bleelf achteruit in alles en voor alles. Dat was bijzonderlijk het geval met het postburecl. een klein huizeke, laag van verdiep, verborgen in eenen hoek der kronkelende straat en «aar vrouw Wevel spoke en haren zoon Ambraham de^aken beridderden. Reeds veel was er geklaagd over de schandelijke wijze waarop de postdienst in dc gemeente werd uilgc- voerd.maar daar de klagers meestendeels arme lieden waren, werd er niet veel na hunne k achten gehoord en vrouw Wevclspoke en haar zoon zetten hunnen ouden voort, de brieven laat afgevende, aan verkeerde adressen bestellende of ze in het geheel niet latende toekomen. Het was eene wandeling weerd om de postmeesteres te komen zien, zoo oud en uit vroeger eeuwen zag zjj cr uit, met een verimpeld gelaat, twee doove oogt n zonderden minsten glans in, geen tanden inden mond en verwarde grijze hairen, verborgen onder een ouder- wetschen zwarten strooien hoed, met onkleurde vloe ren binder.»zjj droeg rco twyjclacbtig zwart kleed, dat door den ouderdom con groen tint had gekregen een veelkleurige sjaal over hare beenderige schouders geslagen en steeds zwarte mouwen over de magere han den. Haar hoed ging nooit van haar hoold hij was het symbool van hare weerdighcid en van haar gezag zij droeg hem den geheele dag en kwa-Hongen beweerden zelfs dut zij er meé tc bed ging. Op dc hoop toe was zij doof eu spraak tot de men- Wanneer men van weêrs kanten toe geeft, zal de herziening weldra een vol trokken feit wezen. Overigens 't wordt noodzakelijk dat men tot eene oplossing gerake. 't Land wordt die langdurige, of beter gezegd, bijna eindelooze beraadslagingen heu, aan de welke zekere leden deel nemen meer, zou men zeggen,om in de geschiedenis der herziening aangeboekt tc staan,dan om de oplossing der kwestie te bevorderen. 't Land vraagt eene oplossing in zoo korten tijd mogelijk. De verklaring der uiterste linkerzijde is het bewijs dat zij tot toegevingen bereid is. En waarom Deels uit vrees eener ontbinding, deels omdat zij over tuigd is dat de herziening met de katho lieke meerderheid alleen zal en kan gebeuren. Die toegevingen heeft men tc danken aan de krachtdadige houding der regee ring en meerderheid. Wij zeggen hier hooger dat de ver klaring van M. Feron en consoorten waardig is onderzocht te worden. In alle geval, liever dan de rechten der buitenlieden-le slachtofferen, zouden wij 't stelsel volkomen bijtreden, doch op eene voorwaarde en namelijk deze, dat de meervoudige stemming der familie vaders en eigenaars in de grondwet zou geschreven worden. Ook nog zouden dc ondersteunden door de openbare weldadigheid, dezen die hun ne familie verlaten, de dronkaards, enz., enz. moeten uitgesloten blijven. De eenvoudige melding dat de wet een dubbel stemrecht aan de familievaders mag verleenen bevredigt ons niet. Dit zou immers weèr de deur openlaten aan de schen op schrillen, tuiden loon, nis dacht zij - en zjj dacht het inderdaad dat zij allen onderhevig waren aan hetzelfde gebrek als zij. Nu zal het ook niemand verwonderen dat ze stil aan het aangezicht begon te verliezen, zoodat alles wel iugezien, de inwoners van het dorp wel eenigen grond voor hunne klachten had den. Wat Abraham betrof, deze was een vadsige jongen die op niets dan eten dacht en enkel de brieven uit droeg omdat het gaan hem eetlust gaf. Zich haasten kende hij niet en op het oogenblik dat wij met hem kennis maakten, stond hij in twjjfel of hij de brieven •aan allevcren ofwel ze nog laten liggen tot in ïaramiddag. Welnu, Ambraham, zijtge nog niet weg riep vrouw Wcvelspoke nijdig. Ge ziet wel dat ik nog hier ben, antwoordde Abraham met sleepcmlc stem, zooals hjj ging. Zeg niet dat ge niet «ilt gaan, schreeuwde zjjne moeder, want ge rm.et de boter op het brood winnen. I»e vinnige jongen monpeldc iets van slecht brood t dc hakkers leveren en slechte boter, waar de koeien voor ntets tusschen waren, greep daarna zoo langzaam mogelijk zjjnen hoed en zegde - Ik ben al weg Ik ben al weg Maar ik ben toch niet gezond, moeder. En de koliie was dezen morgen zoo dun als pompwater en de eieren waren zoo oud bakken... De jongen wou gaan zeggen als gij zeiven, maar hij kende de hand van zjjn moeder en hij slikte zijne woor- jongen sprak mers. Tot verzekering der uitvoering dezer wetsbepalingen, stellen de onderteeke naars van 't voorstel verscheidene uitga ven vast die alleen wettig zouden zijn. Elke kandidaat zou gehouden wezen ter prefektuur eene verklaring te doen en waarbij een mandalaris zou aangewezen worden welke gelast zou zijn met de betalingen. Deze mandataris zou voor den voorzitter der burgerlijke rechtbank den eed afleg gen en zijne rekening neerleggen ter gref- fic der rechtbank, ten laatste vijf dagen na de kiezing. Deze stukken zouden ter inzage der kiezers blijven gedurende 10 dagen waarna zij aan de kwestuur der Kamer zouden gezonden worden. Strenge straffen zouden de uitvoering verzekeren der verplichtingen aan de kan didaten voorgeschreven. In Engeland heeft men onlangs ook eene wet moeten stemmen om de kiezin gen tc verzcdelijken door de vermindering der kosten.Het misbruik der kiesuitgaven was in Engeland schreeuwend, schandalig geworden. In Frankrijk is de kiesomkooperij altijd meer en meer binnen gedrongen en dit bewijst dat het algemeen stemrecht verre van die plaag te verdrijven ze integendeel nog meer heeft doen voortwoekeren. Meermaals hebben wy immers kunnen bestatigen, dat de bijval in de Fransche kiezingen het geld veelal tot oorzaak liadl IJzerslaliken. Vereolg.) Het zyn doorgaans de rijke slakken, gemiddeld 17 p. h. phosphoorzuur inhou dende, die in den landbouw meestal ge bruikt worden. Dit phosphoorzuur is grooléndeels maar oplosbaar in sterke zuren; eene kleine hoeveelheid echter kan Pak de brieven op. zegde vrouw Wevelspoke, en sta daar niet te gapen gelijk gij doet, Abraham Spoed u wat en «ces een brave jongen. Daar is eene blauwe brier voor Mevr. Wosk - een rekening misschien en hier een voor >1. Fanks God weet komt dit niet van zijn zoon uit Australië en daar voor Drip, voor P.rnk, voor Wolf, die allemaal zitten te wachten, verlies dus geen tijd, beste jongen Het is alles we! als ik ze maarniet verlies, antwoordde Abraham, terwjjl hij n3ardc deur ging. Ik heli weeral honger,'moeder ik zal om zes ure terug zijn, zoodat ge maar zelf moet zien naar dc I eulingen. Niet te hard gcliakkcn, moeder Toen Vbraham vertrokken was hield zijne moeder zich bezig met het sorleeren der brieven en dagbladen in hunne rcspcciievc bakken, hij Imar zelven spreken de terwjjl zij al ae adressen bezag en las. De duivel hale ze zegde zij én bedoelde de brief schrijvers. Maar wat eene educatie Ze kunnen niet een voluit schrijven. Ais ik moest van het .schoolbe stuur zijn, ik zou hen leeren met hunne krullen aan deg's en de p's 't zijn gelijk hannenpooten en de i's en de t,s schrijven ze in 't geheel niet. Hoe willen nu die mcnschcn da, ik hun die brieven goed bestcllc, als ik op de school hun geschrift niet geleerd heb Vrou v Wcvelspoke zegde op dii oogenblik eene dame, die aan de andere zijde van den loog stond. P-o-s-t. spelde vrouw Wevelspoke langzaam, niet hoorende dat men haar toegesproken had en niet ziende dat iemand daar was, daar zij niet den rug naar smelten in citroenzuren ammoniak, in water met koolzuur bezwangerd, in hutnuszuur en in andere flauwe zuren van den grond. Maar, al is liet bijna tee- nernaal onoplosbaar, zooals het phos phoorzuur der minerale phosphaten, toch werkt het eerder dan in deze laatste, om dat do slakken in den grond beter open vallen en in graantjes verdeeld worden, oneindig fijner dan degene, welke de voorloopige kleinrnaking verschaffen kan. Deze gemakkelijke zelfvergruizing wordt volgender wijze uitgelegd. De scories be vatten ongebonden, bijtenden of onge- blusschten kalk, benevens ijzer en man- gaan.in den laagsten graad van zuurstof- verbinding.soms zeil' vrij ijzer. Het water cn de lucht, op de slakkorrels werkende, maakt met den levenden kalk koolzuren- Kalk of kaikhydraat en brengt de ijzer- en mangaanox.vden, door bet opnemen eener nieuwe hoeveelheid zuurstof, tot hunne volmaakte zuurstofverbinding. Het zal daarom altijd best zijn de scories eenigen tijd voor het beploegen op liet veld open te strooien, in plaats van ze onmiddellijk onder te doen. Derwijze zullen zij aan de inwerking der vrije lucht liggen blootge steld, en zal voornoemde "scheikundige werking vergemakkelykt en zooveel mo gelijk bespoedigd worden. De slakken van 50 p. h. fijnheid kosten tegenwoordig 23,5 centiemen per eenheid piiosphoorzuur; 100 kilogrammen slakken van 50 p. li. fijnheid en 17 p. h. phos phoorzuur bevattende, kosten dus 17 maal 23,5 centiemen of 3,00 fr.; die van 75 p. h. fijnheid kosten thans 25,5 cen tiemen, of 4,33 fr. de 100 kilogrammen, iets meer dus, omdat zij door hunne meerdere fijnheid, beter in den grond zullen verdeeld worden en er dus eene grootere hoeveelheid phosphoorzuur door de planten zal kunnen opgenomen wor den. Alhoewel men nogthans deze laatste soort als de beste, door de gewassen snelst opneembare moet aannemen, wor den er toch op onze dagen vele ijzerslak- ken van 50 p. h. fijnheid gebezigd. Deze zijn immers goedkooper, worden nog al spoedig in den bodem verdeeld, en, dewijl men toeli geen verltes aan phosphoorzuur in den grond te duchten heeft, zal men ze in groote hoeveelheid en ruimen tijd op voorhand mogen gebruiken. Wil men 'nu, om arme gronden aan bosphoorzuur te verrijken, slakken be zigen in plaats van superphospliaten, dan zal men van die eerste meststof eene dub bele hoeveelheid moeten leggen, want Dr Wagner merkt aan dat, van 100 kilogr. oplosbaar phosphoorzuur in superphos- phaat, nagenoeg evenveel phosphoorzuur opgenomen wordt als van 200 kilogram men phosphoorzuur in 't basisch phos- phaat; of anders gezegd, dat van 2 kilo grammen slakken met 17 p.h.phosphoor zuur en 75 p. h. fijnheid bijvoorbeeld, het eerste jaar, in algemeenen regel niet meer phosphoorzuur opgenomen wordt, dan van 1 kilogram superphos- herhaalde zij, weende op Wcvelspoke nog steeds in de dee toog stond gekeerd dat blijft hier. Mdat is voor Mary, durf ik wedden, J-u-l-c-s o neen, t is voor die Judas van Wosk als zijn naam Judas is, waarom noemt hij aicliaelven dan G u-i.... Vrouw Wevelspoke, herhaalde dedamoacblerdo toog, luider sprekende en terwijl zij met haren regen scherm legen den toog sloeg, is die brief voor mij Dc postmeesteres, een onbepaald gedacht hebbende dat zij iemand bad hooren spreken, keerde zich om en ontwaarde Miss Varlins die. voorovergebogen, baar aandacht beschouwde. Is die brief voor n den brief, dien vi hand hield. Deze zegde de oude, ziende aan hel gebaar «at bedoeld «crd. O, in het geheel niet, Miss Varlins- lw nuam is noch Mary, noch July, is het niet Neen, maar hel is Judith. Hoe vroeg de doove vrouw Wevelspoke. Juuilh schreeuwde Miss Varlins luid. Dat is uw voornaam, Miss. Ge spreekt tegenwoordig zoo stil, ik versta u niet meer. Maar als uw voornaam Judith is. uw eigennaam is toch niet G-u i-n-a-u-d. Terwijl de postmeesteres den naam spelde, grerp iss Varlins ongeduldigd den brief uit hare handen eu zegde I.aat mij als 'l u belieft een oogenblik zien ik zal seffens bemerken of hij voor mij is. (Wordt voortgezet].

De Denderbode | 1893 | | pagina 1