Aan ConfraterHet Land Allerhande nieuws. zuurstof trekken, die wij inademen. Wan neer de duitscbe uitvinding alles geelt wat zij belooft, zal de man, aan wien wij haar verschuldigd zijn, een der weldoe ners van zijn geslacht wezen. Een tooverbooni. Een der merkwaardigste boomsoorten wast bij eenige bronnen in de omstreken van Tus- carora. Htf is ongeveerd tot 7 voet hoog. Aan tien wortel heeft de boom een om vang gelijk staande met driemaal de dikte van eenen menseh. Hij is voorzien van eene menigte twijgen. Het zeldzaamste van den boom echter bestaat hierin, dat hij lichtgevend is.Het Hcht verspreid zich mijlen ver in den omtrek. In de nabijheid van den boom is het mogelijk om zelfs het fijnste schrift te lezen. Het licht wordt verwekt door een hars achtige zelfstandigheid, die men kan af scheiden, op de hand leggen en daardoor dit lichaamsdeel in plaats van de bladeren van den boom met licht omstralen. Velen gelooven, dat parasieten het licht voort brengen. I)e Indianen daarentegen koes teren een bijgeloof en komen zelfe des daags niet in de nabjjheid van den bcom. De Indiaansche benaming van den boom luidt dan ook tooverbooni. Handel en MI|verheid. Steenkolen. De steenkolenproductie van het jaar 1891 bedraagt de volgende cijfers Engeland en Ierland, 182,000,000 ton Vereenigde-Staten, 141,000,000 Duitsch land,90,000,000 Frankrijk, 26,000,000; Belgié,20,000,000 Oostenrijk,9,000,000, Rusland (verslag van 1889), 6,0ü0,000. De andere landen te samen, 9,000,000 ton. Wij hebben onzen Confraior Hel 'hand van Aalsteindelijk toch tot spraak gekregen, maar het heerschap ziet er verstoord, vergramd, verbolgen uit. Luistert eens.Confrater.wie zich kwaad maakt, heeft gemeenlijk ongelijk. Wij spotten, zegt gij, Confrater, met uwe volkstaal die Arabi Pacha en Sixtus sorns doet optreden. Het is aan Dendcrbodc gansch onver schillig in welke taal, volkstaal of andere, 't Lancl schrijft en Arabi, Sixlas en andere Lippens doet zeeveren. Ja, wat raakt het ons dat gij aan Sixtus zijnen nieu wen hoed doet opzetten en hem zijn karabientje in handen geeft om met den Laas uit de gebrokene ruit naar de inusschen te gaan schieten enz. enz. dat kan wel Hel Land belachelijk maken, maar dat raakt niemand dan Het Land Goeste is immers koop! Maar.... iets waaraan Denderbode niet onverschillig blijven kan of mag, t is dat Hel Land, het zy vrijwillig, het zij by onwetendheid, en, in alle geval, met eene ongehoorde lichtzinnigheid, het pu bliek in dwaling brenge en het onrecht- veerdig tegen alle Overheid ophitse. En pmdat dit hem niet onverschillig is, Confrater,heeft Denderbode aangetoond dat de boeren die, volgens Het Land, verdommehjk verbitterd zijn over de taks op de honden,daartoe geen de minste reden hebben, aangezien zij voor hunne waak- en trekhonden geene duit te betalen heb ben. Houdt onze Confrater soms ook een kef- ferlje dat I)rij dagen te lang uit 'l water heet Nooit heeft onze Confrater eenige uit legging gegeven over zyn stelsel, nieite- staande wij er hem verscheidene malen toe uitnoodigden, hem verklarende dat by aan Steden en Dorpen een uitstekenden dienst zou bewijzen. Onze Confrater heeft gezwegen, zich alleenlijk bepalende onder alle vormen te zeggen dat de Stad Aalst maar de hand uit te steken had om, dan eens 250 dui zend, later maar 200 duizend fr., jaarlijks te ontvangen. Heeft men nu ooit grootere dwaasheid hooren vooruitzetten »2B0,000 franks, zegge twee honderd vijltlfc duizend 1 rank»,die de Stad Aalst jaarlijks door de overneming der brand verzekering zou kunnen winnen 't Zou 10 duizend franks per 1000 inwo ners wezen of 10 franks per inwoner, en moest de Provincie de brandverzekering aannemen, gerekend op een millioen zielen, zou het voor haar eene wjnst of profijt opleveren van lö uiillioeu franks fnnrliik». Spijtig dat de Provincie het niet geweten heeft, 't ware adieu met de hondentaks adieu inet al de provinciale belastingen geweest en zouden wij nog bovendien elk een aandeel uit den overschot kunnen ontvangen hebben. Dat ware een oüetje geweest Waarom toch heeft onze Confrater zijn stelsel niet openbaar gemaakt wanneer wij er hem toe uitnoodigden Gij, Con frater. zijt dus de schuld der hondenbe lasting, enz. en van 't behoud der reeds bestaande provinciale belastingen! Maar helaas er is een groote maar aan.... Wij hebben onze informeerkazak aangetrokken, ons tot verschilligealler beste hronnen gewend en er inlichtin gen geput, die ons bewijzen dat het beloop der premiën hier te Aalst, jaarlijks door de verschillige Maatschappijen ont vangen. op verre na de 1KÖ dui zend franks niet bereikt. En aangenomen dat die Maatschappijen 150 duizend franks premiën ontvangen, is dat dan al winst der, des tijds het nu verdwenen gasthof - De Drij Koningen bewonende. De heer De Troch is altijd een overtuigde en moedige katholieke strijder geweest; met hem verdwijnt wéér een der soldaten van de eerste uur welke.in do moeilijkste om standigheden,den veldtocht aanvingen die ons zoo katholiek Arrondissement einde lijk aan de liberale heerschappij ontrukte. De Lijkdienst en Begravenis hebben heden woensdag plaats gehad. R. I.I*. Volk ska uier. De algemeene beraadslaging over de herzieng is geëin digd. M. Woeste verklaarde zich tegen de meervoudige stemming; 't ware, zegt hij, de versterking van het A. S. De dubbele stem'aan den huisvader strijdt tegen allen gezonden zin. De minderheid zou in plaats der meerderheid de wet geven. Ik zou nog kunnen aannemen, gaat M Woeste voort, dat men eene dubbelt! stem aan de eigenaars, aan de geleerden geve, maar wat al l>edrog zou er niet gepleegd wor den. Wij zouden 2 A 2 1/2 millioen stem men tellen. Welke invloed zou men de herbergiers en kroeghouders niet gunnen allen zijn getrouwd. Dit stelsel zal geene meerderheid vinden. telde hei feit aan het volk, dat zich daar bevond. Hierop gingen de personen die daar vereenigd waren naar het tooneel der misdaad en vonden er den zoon in zijn bloed badende, met den doodsreutel in de keel de ingewanden hingen hem uit het. lijf. die in slaat van beleg is verklaard. Men M. de poMciccommtssans Cruysaert, eet inderdaad dat M. Lippens de vensters die er met zijne agenten naartoe geloopen vande i,rtnanenciahoeft doen blindeeren. was, ging over tol de onmtddebjke aan- I)e policieagenten loopen reeds sedert gis- houding van den vader, teren met de revolver aan de zij. De eerw. h. Van de Walle, onder- Ook was het aan de leden van Vooruit pastoor_ der St-Jozefskerk heeft.het verboden, den stoet te volgen. Deze mocht slachtoffer nog het H. Olysel toegediend, alleen bestaan uit het muziek en de man- Doktor De Ryck er insgelijks bijgeroepen, .r^riMtthtiiv heeft alle pogingen aangewend om den ongelukkige te helpen doch alles was Onmiddelijk achter het muziek volgde Carette met zijne vrouw. Ziehier wat d o Re forme meldt De beweging op straat zou niet doen ge looven dat men zich in eene stad bevond, die in staat van beleg is verklaard. Men nen van Roubaix. En dadelijk lieten al de leden van Vooruit zich als leden van het muziek in schrijven. Toen trok M. Lippens zijn besluit in en liet toe dat twintig leden zich bij het mu- ziekborps «ouden aansluiten. „05I,llaa, w Reeds vroeg was het btatieplein vol 0orrenbiikken het parket van Dender- volk. Men droeg er plakkaarten, men ver- i ,ia ïiiirsphnnwinir mnr t( spreidde druksels, enz. De gevel van het lokaal Vooruit was OngeiUKKlgt: it nci[itii uvzv.il «vivi vruchteloos, een uur na het afgrijsselijk geval, gaf de zoon den geest, eene wedu we met twee jonge kinderen achter latende. Men heeft het lijk naar ons burgerlijk hospitaal gedragen. Men verwacht alle Onze zoete Confrater verre van oot inoediglijk te bekennen, gelijk het in den paaschtijd betaamt, dat hij zich den vin teer in bet oog heeft geduwen, maakt zich •Integendeel dik, of liever, blaast zich van woede op en slingert ons naar t hoofd dat wij de gewoonte hebben tegen onze tegenstrever» te Rassen. Wij zullen dat zoo maar aannemen, Confratèr.maar er bijvoegen dat de tegen strevers die raak krijgen heel gemakkelyk vinden dat men al te druk op hunnen rug klopt. Maar een verwijt, Confrater, dat men nooit aan Denderbode toesturen zal, is van, zooals 't Land doet, jaar in jaar uit, on züne politieke vrien den te bassen, ze te beleedigen, te versmaden^,ze!ft te lasteren, bij zoo verre dat onze Aalstersche liberalen zich iu kiezingstyd, vergenoegen die beleedi gende en smaadvolle artikels tegen ons Stedelijk Bestuur te herdrukken,om zeals liberaal manifest op de muren aan te plakken, er slechts bijvoegendeZie daar Aalstenaars, hoe Het Land van Aalst uw Katholiek Bestuur beoor deelt - konkelfoes l Confrater, Konkelfoes S! Wie herinnert het zich niet 1 Zulke handelwijze kan aan 't Land de goedkeuring, den uitbundigen lof van Dendergalm doen verwerven,maar Den- 1 derbodc verduurt liever den smaad en de belonging van dien properen bondgenoot der socialistenWij achten dat eerlij ker en meer vereerend, Confrater, maar nog eens elk zijn goeste Dezelfde rede die ons in zake der pro vinciale hondenbelasting heeft doen tus- sclienkomen.heeft ons vroeger meermaals aangezet om te schrijven over een ander vraagstuk, door 't Land °P gewone manier vooruitge zet, namelyk, de overneming door de Stad der verzekering tegen brandgevaar Een zevenjarig kind weet immers dat er moet afgetrokken worden 1° De schadevergoedingen te betalen voor de brandrampen (In 1891, hebben de Maatschappijen uit dien hoofde betaald 53 tot 68 ten honderd harer ontvangene premiën.) 2° De 15 of 20 ten honderd commissie loon der agenten 3° De bestuurkosten bij zoo verre dat de Belgische Maat schappij die, in 1891, den voordeeligsten uitslag heeft bekomen, eene winst van 10 ten honderd op hare ontvangsten heeft gedaan. Dit zou dus voor de Stad Aalst eeno jaarlijksche winst van IK duizend franks uilmaken En onze Confrater Het Land spreekt van 250 duizend franks winst. En dat heet men op Chipka in de gazet schrijven en 't volk onderrichten Onze Confrater kan nu weèr eens uit roepen dat wij hem eene les in reken kunde willen geven 1... Neen, neen, Con frater. ge zijt mis Wie u kent. Confra ter, weet dat gij, die aan iedereen de lea voorspelt, onverbeterlijk zijt. Gij, die weet van waar 't weèr komt, geeft wekelijks les aan keizers en konin gen, aan ministers en ambassadeurs, aan bisschoppen en pastoors, £aan gouver neurs en rechters, aan burgemeesters en champetters, aan advokaten en notarissen, aan nijveraars en kooplieden, aan boer en werkman, tot aan de huis vrouwen toe die gij soep leert maken! WO schrijven dus voor u niet, Confra ter, maar wel voor 't publiek om dat het zou leeren hoe Hel Land' van Aalst met hem den draak steekt en gedurig knollen voor citroenen wil verkoopen En nu Arabi Pacha. Sixtus, Lippen, Macharis en gansch 't Cenaculum van 't Eiland Chipka De Denderbode groet u Zeevert maar voort Recliterlijk kronijk Ramp deiNoordstatie. Zaterdag had de rechtbank van Brussel zich bezig te houden met de betichting, als zouden twee spoorwegbedienden de ramp van augusti laatstleden, door onachtzaamheid veroorzaakt hebben, namelyk de bareel- wachter en de machinist van den veron gelukten trein, De eerste werd vrijgesproken en de.twee de tot 300 fr. boete en de helft der kosten verwezen. Slerf gevallen i Een der achtbaarste familiën onzer Stad komt in diepen rouw gedompeld te wor den door het overlijden van Dame Cle- nienlia.Huberlino Van De Putte, W* van den heer Pieter- Josepti De Hert. De eerzame overledene welke den I ouderdom van 70 jaren had bereikt, was de Moeder van den heer Felix De Hert, Gemeenteraadslid onzer Stad en van den E.H. Romuan De Hert, Onderpastoor van St-Martinus te Gent de Zuster van de E. B. Felix Van de Putte, Pastoor te Erpe en den heer Jan Van de Putte. De plechtige Lijkdienst gevolgd van de Begrafenis zal gecelebreerd worden in onze St-Martinuskerk, morgen Donderdag 6 April, om 10 1/2 ure. I Op Paaschdag is alhier godvruchtiglijk overleden in den gezegenden ouderdom L van 83 jaren, den heer August De Troch, de gekende gewezen huurhou- j Men zie notnrieele on- no neen op de 4* blndz. Komt fe verschijnen Alexis Vrithoft, compagnon des capitaines Jacques Joubert au lacTanganika (Afrique centrale). Sajeu- nesse, son journal de voyage, sa mort glorieuse par Alexis-M.-G. Prijs gebrocheerd fr. 0,90. Te verkrij gen ten bureelu van Den Denderbode Aalst. Katholieke Werkmanskring. Maandag aanst. 10 April, om 6 ure 's avonds, Muziek- en Tooneelver tooning. Ingangskaarten l,u plaats fr. 0,50 plaats fr. 0,25. Zondags daarna, dus 16 April, wordt de zelfde feest voor al de leden en hunne familie gegeven. Diefstal. Dezen laatsten nacht, van dijnsdag op woensdag, heeft een dief of hebben dievon een bezoek ge bracht op 't kasteel bewoond door M. baron Leo Bcthune, Moorselschebaan en er werden een haan en 13 hennen ge roofd. Een moordenaar.Zekere W., een vagebond, bood zich te Brussel, bij de politic aan om eenen nacht verblijf te bekomen in den amigo. Ilij werd aanveerd, doch 's morgens in plaats van hem in vrijheid te stellen, le verde de policie hem aan het parket over, na eerst een proces-verbaal te hebben op gemaakt voor landlooperij. Het schijnt dat W. zich nog voor het gerecht over ernstige feiten te verant woorden heeft. Ziehier In de maand juli van 't verleden jaar begaf hij zich met een jongen loodgieter, D. geheeten, naar Antwerpen. Men teerde en smeerde daar en D. betaalde maar altijd. Drie dagen later vond men te Brussel D. opgehangen aan het schutsel dat het oude paleis van Justicie omringde. Men geloofde eerst aan zelfmoorddoch W. kwam eenigen tijd later bij de moeder van den verhangene verklaren dat hij hem had gedood, ten einde zich meester te maken van het geld, dat de jongeling nog op zak had. Vervolgens verdween hij. Moeder D. verwittigde hot parket en W. werd opgezocht. Men hield hem aan te Antwerpen, doch bii zijne ondervra ging gaf hij zulke onbepaalde inlichtingen dat men de vrijheid terug gaf. Men hoorde niet meer van hem spreken tot eindelijk door zich bij de brusselsche policie aan to bieden, terug in het net vloog. Het gerecht zal door een ernstig onder zoek trachten te weten of zijne vroegere beketennissen ernstig zijn of niet. In 't net geloopen. Een soldaat van het 4e linie, die over eenige dagen te Thienen in verlof geweest was, had bij zijne terugkeer te Brussel kennis ge maakt met een deftig gekleed heer. Zij verdoolden weldra in den wijngaard des heeren, en landden eindelyk aan in eene herberg te St-Gilles, waar zij, om zich nog meer te vermaken, van kleeren ver wisselden. De soldaat, nu in burger gekleed, viel echter in slaap, en toen hij ontwaakte, was zijn gezel verdwenen. Hijdurfdezon- der zijn uniform, naar zijn regiment niet wcerkeeren, en doolde twee dagen in de stad rond op zoek naar zijnen nieuwen vriend. Ten einde raad, wendde hij zich tot de policie van St-Gillis, die weldra den val- schen soldaat smoordronken in eene her berg der gemeente ontdekte. Zonder het te weten, heeft do policie eene belangerijkc vangst gedaan. De val- sche soldaat is een zeer gevaarlijke kerel, die juist opgezocht werd vooreen belang rijken diefstal, onlangs te St-Joost-ten- Noode gepleegd. De socialisten te Gent. Er was reeds van 9 ure tamelijk veel volk aan de statie om de aankomst der socialisten van Roubaix, Rijsel en andere fransche steden by te wonnon. Kwaart voor elf ure hield den trein stil, Anseeleheette den maireCarette welkom. Toen de stoet zich vormde, nam Anseele plaats aan het hoofd, omringd vaneen tiental policieagenten. De gevei van ,iei «maai uui met ontzaggelijk roode vlaggen versierd en er lieerschte eene ongewone beweging, zoo binnen als buiten het lokaal. In den vroegen morgend waren er reeds rond de 700 bezoekers aangekomen waaronder Lepers, adjunct van den maire van Roubaix. Allen droegen op den hoed eene roode kaart, waarop onder twee vereenigde handen, de woorden Emancipation, paix et liberie par le socialisme) Ont voogding, vrede en vryheid door het socia lisme) Verder geeft de Reforme eene uiterst vleiende beschrijving van de ontvangst aan de statie, het gunstig, zachtaardige voorkomen van den reusaehtigen maire Carette en zijne vrouw, wier verschijning aan de deur der statie een donder van toe juichingen deed opstijgen, terwijl deMar- seillatse aangeheven werd en, eindelijk de feest vergadering in Vooruit, waar Anseele en Carette het woord voerden. Anseele besloot zijne welkomsrede tot de Fransclien met de volgende karakteris tieke woorden. Gij zult dezen avond allen naar het bal komen, dat de Gentsche socialisten - u aanbieden. Wij zullen er niet op eenen - vuurberg dansen.'t*Is de bourgeoisie, die oj) eenen vuurberg danst. - Gelach en toejuichingen.) Het antwoord van Carette was dat de socialisten in groot getal in de Kamers moeten worden vertegenwoordigd. Daarna werd door eene groep kinderen een socialistisch lied gezongen. Er werd 1 door de studenten van Roubaix aan de i socialisten van Gent een geborduurd vaan- del overhandigd. gaan. Aanhouding eener kindermoord- slcr. Wij hebben verleden week het vinden eener car tonnen doos gemeld, waarin liet lijkje stak van een vermoord pasgeboren kind. Dc doos droeg de aanduiding zonder naam van eenen luitenant der carabi- niers, in garnizoen in het kamp van Beverloo. Men nam de noodige inlichtingen en men bevond inderdaad dat een officier van gezegd regiment bij zijnen terugkeer naar Brussel, die doos in zijn hotel had achtergelaten. Bij nader onderzoek werd er bevonden dat de doos uit gezegd hotel verdween, bij het vertrek eener dienstmeid, die naar Antwerpen ging wonen. Dit meisje, de 25 jarige Marie S werd opgezocht en gevonden in dienst van eenen consul, wonende in de 6" wijk onzer stad. Bij hare ondervraging loo chende zij alle pichtigheid, doch toen men in haar koffer opzoekingen deed,vond men zakdoeken, juist gelijk aan die, waarmee de moord van het kliene slachtoffer was gestopt. Deze en andere verplettende bewijzen dwongen haar bekentenissen te doen, zoodat zij aangehouden en ter beschikking van het gerecht werd gesteld. ENGELAND. Een blok, steenkool. De grootste blok steenkool, die ooit uit eene mijn gehaald werd, ging dijnsdag te Liverpool scheep, bestemd voor de tentoonstelling te Chicago. Hij is uit de Abram-mijn te Wigam getrokken en weegt ruim 12,000 kilos. Men werkte negen volle maanden om hem uit te kappen. Tevens werden eenige, groote blokken klipzout uit Cheshire verscheept. Zij zijn tot figuren gebeiteld, voorstellende eene koei met melkster, Lot's huisvrouw, en de vrijheidsgodin. Na de zitting, die met het zingen der Marseillaise eindigde,begon het grootste gedeelte der socialisten de stad te door wandelen terwijl de voornaamste ciloyens en citoyennes zich in congres vereenigen. Ziehier eenige punten van dit congres De afgescheurde Antwerpsche groep werd geweigerd. (Gerucht en protes- taties in de zaal.) Verder werd er nog een telegram uit Amsterdam gelezen, waarin het socialis tisch militaire congres de vergadering aanzet, den wensch van het congres van Zurich bij te treden, namelijk weigering van den militaire dienst in geval van oorlog. Toejuichingen Het congres stemde eindelijk met bijna algemeene stemmen, de dagorde, voorge steld door de algemeenen raad waarin de 'l™'1- WIPT!* beslissingen aangaande het algemeen stem- De kapelmeester Slavianski, recM worden behouden, dëcb de alge- concerten in Rastand en m i™ meene werkstaking verwerpende in het zooveel bijval hadden, heeft den knaap geval dat de werkingen voor het princiep gehoord te Odessa en wasjerbaaisd o er RUSLAND Een jonge muzikant. De opsteller van een russisch blad geeft eenige inlich tingen over den jongsten muzikant, tot hiertoe bekend. Jenia Louitsky, 3 jaar oud, heeft zijne studiën op de harmonica begonnen, toen hij 22 maanden oud was. Zijn repertorium dat zeer rijk is, bevat walsen, polkas, mazurkas en vele rissische en rulheensche volksliederen, welke hij met veel gevoel speelt. gevai uiiiuc «ciittusui van het algemeen stemrecht, uitsluitehjk zou slaan op den ouderdom of de meer voudige stom van den huisvader. Zoo men de meervoudige stem aan de eigenaars of aan de gediplomeerden toe staan, dan zal de algemeene raad gelast worden, de algemeene werkstaking te bevelen I)e leden van den algemeenen raad der werkmanspartij hebben in den loop der beraadslaging de cabinetskwestie gesteld. Zij hebben groote moeite gehad om hooger gezegd dagorde te doen aannemen daar het door de vergadering veel te toegevend word gevonden. Men selirijft uit St-Nikolaas, 3 april, aan Het Handelsblad Schrikkelijke moord. Dezen nacht heeft een bloedig tooneel, eene bevolkte wijk onzer stad in de uiterste verslagen heid gedompeld ter oorzake van eenen moord, gepleegd door een vader op zijnen gehuwden zoon, in de volgende omstan digheden De zoon, Alfons Brissinck, wever, oud 27 jaar, getrouwd en vader van 2 kin deren woont in de Nieuwstraat. De vader. Jozef Brissinck, oud 53 jaar, bijgenaamd Scherreweg, zakkendrager, bewoont den kleinen Bokkenhof, op de knaptand straat beiden leefden in twist met elkan der. Laatst was de zoon Alfons, nog te Den- dermonde veroordeeld tot eene maand gevangenis en 25 fr. boet, voor mishan deling op zijnen vader. De vader was onlangs peter geweest. Hij kwam Zondag nacht omtrent 10 1/2 ure naar zijn vaders huis. Oogenblikkelyk geraakten zij in twist,'die tot dadelijk heden overging. De vader nam zijn broodmes van de tafel en stak het den zoon in het lijf. Deze vipl om niet meer op te staan. De vader vu».» -*•- o---<» trok naar eene naburige herberg en ver- in het blad uitgedrukt. genuuru iu uumw tu de buigzaamheid zijner vingeren en do uitdrukking in zijn spel. Als bewijs van zijne bewondering schonk hij het won derkind zijn portret, waarover Jenia niet weinig fier is en inderdaad, 't was toen hij eens een koor van Slavianski gehoord had, dat hij eerst zijn muzikalen aanleg gewaar werd. Onlangs zag de kleine Jenia, die in een klein dorpje bij Odessa woont, voor de eerste maal eene piano hij klom aan stonds op het stoeltje en trachtte de melo dieën. die hij gewoonlijk speelt, weer te vinden op het instrument. Eenige vrienden van Odessa hebben ingeschreven om Jenia eene kleine piano tekoopen, ten einde hem toe te laten zijne studiën voort le zetten. Vreeselijke ramp. Een telegram uit Warschau meldt In eene mijn bij Dombrowa,welke door eene fransch-italiaansche maatschappij ontgind wordt, heeft eene vreeselijke ramp plaats gehad vijf-en-twintig werk lieden zijn onder eene instorting begraven. Allen zijn omgekomen. Tusschen beschaafde lieden. Een blad van Odessa bevatte onlangs het volgende bericht De persoon, die gisteren de kas van het blad heeft opengebroken en de ge chargeerde brieven stool welke eene som van 36 roebels 40 kopecs bevatten prijs van vier abonnementen, wordt verzocht die brieven terug te zenden (zonder geld) aan den bestuurder opdat hij in staat zij het blad te zenden aan de personen, die betaald hebben. Twee dagen later kreeg de bestuurder den volgenden brief Beste heer, Ik verhaast mij u de vier gechargeerde brieven te sturen, die ik u ontstolen heb (min het geld), ingevolge uwen wensch

De Denderbode | 1893 | | pagina 2