Een en ander. In den Borinage. Allerhande nieuws. lki-ins AJItreclit. De Moni- teur van zondag bevat een adres aan den Koning, door al de ministers ondertee kend, waarin wordt voorgesteld aan prins Albrecht, ter gelegenheid zijner meerder jarigheid, welke hij den 8 dezer heefl be reikt, het groot-lint der Leopoldsorde toe te kennen. Dat alles is gevolgd van een koninklijk besluit, waarbij prins Albrecht groot-lint der Leopoldsorde wordt benoemd. Vleesehhandel. Zooals men weet heeft de heer De Bruyn, bij ministe rieel besluit, bepaald dat vleesch in eene gemeente gekeurd, in andere gemeenten mag verkocht worden,zonder eene nieuwe keuring te moeten ondergaan. De heer Buis,burgemeester van Brussel had daar geen vrede mede, en deed tegen al de slachters van vreemde gemeenten welke vleesch te Brussel verkoopen pro ces-verbaal opmaken, hoewel het te koop gestelde vleesch gekeurd was. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en beslist dat het ministerieel besluit wettig is. De betrokkene slachters zijn dus vrij gesproken. Het is dus uitgemaakt dat vleesch. dal in eene gemeente gekeurd is, ook in andere mag verkocht worden. Invoer van liollnndscli vee. - De minister van landbouw, ge hoor gevende aan de talrijke klachten van den veehandel heeft, volgens het zeggen der Etoile, besloten, le beginnen van Vrijdag aanstaandede invoer van Hol- landseh vee toe te laten langs verschillige bureelen van Antwerpen en Limburg. Deze invoer zoo evenwel aan verschil lige pleegvormen onderworpen zijn, om te beletten dat er dieren over de grenzen worden gebracht, verzonden uit plaatsen waar de ziekte lieerscht. Onder de bureelen, welke den invoer zullen mogen toelaten, noemt men Esschen Santvliet, Wuestwezel, Achel, Ilainont, Maaseyck en Visé. Eene bekentenis. Naar't schijnt, heeft de heer Van der Kinderen bij de liberalen leelijk de kaart misgeven, met in een artikel door La Liberie op genomen, de volgende bekentenis te doen: Onder ons vrijheidsbeheer is het, voor de liberalen, tamelijk onverschillig of het bewind in handen is van de eene of in die der andere partij. - La C/ironique, die woorden van den koer Van der Kinderen besprekende,voegt er ook nog eene bekentenis bij en schrijft: Voor de hoofdzaken, betreffende de vrijheid van denkwijze, de vrijheid van geweten, de gelijkheid voor de wet, deze gaan nagenoeg h :nnen zelfden gang, het zij liberalen hetzij katholieken aan 't be stuur zijn. Uit deze beide verklaringen moet men afleiden dat de liberalen geene ernstige grieven tegen het katholiek ministerie hebben, dat zij vrede hebben met zijne onpartijdigheid en zijn wijs beleid. Wij, katholieken, mochten nooit aldus spreken wanneer wij onder een liberaal ministerie leefden. Voor ons was het dan een tijdperk van schreeuwende partijdig heid, miskenning onzer rechten, gods dienstvervolging, plagerijen in alles en verplettering onder de ondragelijkste be lastingen. Ons katholiek ministerie moet dus wel onder alle opzichten, met eerlijkheid en wijsheid handelen dan dat het dergelijke getuigenissen aan zijne tegenstrevers ont- rukke. Vrijheid. 't Is nu generaal Brassine, die de liberaal-radicale pers van kwaadheid dansen doet. In zijn orde van dienst heeft de gene raal durven voorschrijven, dat op den dag van het revue, de korpsopperhoofden de wapenschouwing dermate moeten regelen - dat tie manschappen hunne godsdienst plichten kunnen vervullen, alvorens zich gereed te maken voor de revue. Wat is er nochtans eenvoudiger dan dal Of bestaat voor den soldaat de ge wetensvrijheid niet meer Volgens de liberaal-radicale pers neen. Volgens haar moet men integendeel den katholieken soldaat in alles wat zijnen godsdienstplicht betreft, den voet dwars zetten. In de dagen dat de logiemannen in het leger meester speelden, was dat zóó het gebruik, tiet bevelvandaag wil men in tegendeel aan iedereen zooveel mogelijk de vrijheid laten. Dit ook doet men in het departement van spoorwegen vrij staat het den beambte, hiervan gebruik te maken als hjj wil. Ziedaar do ware vrijheid het stelsel van het liberalism-radicaüsmus is ver drukking en dwingelandij Generaal Brassine verstaat de vrijheid in den waren zin des woords. (Handelsblad.) Een socialistisch huis houden. In de Augustijnenstraat, te Mechelen, woont een socialist van de ergste soort, een stoelmaker die gehuwd is en 5 kinders heeft. Wij willen dit huishouden doen kennen om aan te toonen hoe de socialisten het huiselijk geluk verstaan en zich tegenover vrouw en kinders gedragen. Zgne vrouw, welke op het fabriek werkzaam was, heeft hetzelve om de socialistische gedachten haars mans moe- ten verlaten. Nu moest de fameuze vooruiter den kost alleen winnen dat viel zeker niet in den smaak van den socialist-vrijdenker, want alle nachten kwam hij rond 2 ure te huis. En om laat uil te blijven en in de herberg te zitten moet er geld zijn verleden week gaf hij 8 fr. te huis afde arme vrouw moest daarvan de huishuur betalen en eten koo- pen voor 7 man. Onze voorbeeldige socialist kwam in den nacht van donderdag tot vrijdag te huis rond 2 ure een erge twist ontstond lusschen hem en zijne vrouw. Deze werd onbermhertig afgeslagen en met moord bedreigd. Des anderendaags het niet meer kunnende volhouden, verliet zij het echte lijk huis. Men weet tot hiertoe niet waar ze is. Des middags kwam onze socialist naar huis, doch, het vertrek zijner vrouw ver nemende, zette hij al de kinderen op straat eene gebuurvrouw nam het kleinste bij haar en heefl de andere schaapjes naar het policiebureel gebracht. Ziedaar hoe de socialisten het huishou delijk leven verstaan 't Ware goed dat ze daar eens eene voordracht op gaven. (Mech. Courant.) Luchtreis. Maandag morgend, 10 april, rond O ure, is de luchtbal Na- lional, waarin drie luchtreizigers zaten die te middernacht te Brussel opgestegen waren, te Touquet, bij Etaples, naar zee meegesleept. De drie luchtreizigers poogden neer te dalen te La Garenne, maar het anker had geen vat op hel zand en de ballon dreef naar zee. Daar werd hij opgemerkt door eene visschersboot, die eene boot afzond om de schipbreukelingen op te nemen. De drie mannen werden gered op het oogen- blik dat zij in zee dompelden. Zij wei-den naar een kofllehuis gebracht in de haven van Combes, waar zij de zorgen van eenen geneesheer ontvingen. De kapitein, M. Toulct, heeft zijne lin kerbil gebroken, een ander reiziger zijn rechterbeen eu de derde heeft zijnen voet verstuikt. De ballon is binnengehaald en in een magazijn neèrgelegd. Onderden titel I>e hinderlaag Frère-W'oeate - deelt Dender- galm van zondag 11. een schrijven meè 't welk bij zekere personen opschudding heeft verwekt. Met verontweerdiging heeten zij dit factum een ongehoord schandaal, eenegemeene schurkenstreek. Wij bekennen dat het schrijven verre is van vleiend te zijn voor den grooten, vroeger zoo gevierden heer Frère-Orban, voor de heeren Woeste, Graux, enz., want inderdaad, de Volkskamer wordt aan een bosch en zij aan struikroovers vergeleken, die,even als Cartouche, op den zoom van het woud,in 't kreupelhout,op loer liggen, bereid om het volk van zijne rechten te beroovenen het te wurgen bij den minsten tegenstand. Die eerste aanval, zegt Dendergalm, heeft reeds plaats gehad, door het voor- stel-de Kerchcve, 't welk niet alleen het algemeen stemrecht, inaar zelfs de her ziening wurgen wil. En dit voorstel, buldert Dendergalm is eene rechtstreeksche uitdaging tot op roer en burgeroorlog Zoo gaat 't bladje der Vooruitgang straat, bijna twee kolommen voort. Wij, die gedwongen zijn dagelijks Voonat te lezen, verwonderen ons geen zins over dergelijk schrijven. Sedert lang immers i3 Dend&galm de bondgenoot van Vooruit geworden en,sedertdien ook, is er lusschen de beide organen geen merkbaar verschil meer 't zijn de zelfde bedreigingen, de zelfde lasteringen, de zelfde dwaasheden. Even als bij 't Genl- sche roode orgaan, braken zekere school- pedanton en andere kribbelaars er vrij en vrank die goddelooze of socialistische gal jn uit waarvan hun boezem overloopt. Die gedaanteverandering is vooral tast baar geworden sedert Dendergalm onder financieel opzicht van eigenaars is veran derd en één der hoofden van 't radikaal snullemanskliekje er zijne bevelen geeft. Niet te verwonderen dus dat men van Dendergalm 't ergste verwachten mag, maar wij moeten er bijvoegen dat zelfs hevige maar ordentelijke of eerlijke libe ralen het heden als eene nog te groote eer aanschouwen hem te laten gebruiken daar waar Z. M. den koning te voet naar toe gaat, zoo zeer ligt hij in hunne ver achting verzonken. Wij hebben er ons aan verwacht, Den dergalm trekt openlijk partij voor t Het Land van Aalst tegen Denderbode. Wij herhalen hetveel liever, ja, dui zend maal liever verduren wij de laster lijke aanvallen, de snoode beleedigingen en versmadingen van Dendergaltn, den properen bondgenoot van Vooruit, dan zijne schoonste lofzangen. Elk zijn goes ting. Wij weten dat Denderbode loodzwaar op 't hert der Dendergalmers drukt en vandaar Wij zouden meer dan eene bemerking konnen maken op die lofzangen van Den- do'galm die ons overigens bewijzen dat men veeleer frikadellen in een hondenkot zou vinden, dan eerlijkheid by zekere radikale schrijvelaars, maar wij blijven bij ons woord van woensdag 11. en herha len Zeevert maar voort Wettelijk besluit. Bij koninklijk besluit van 7 april 11. wordt het burgerlijk eerekruis van 2" klas, verleend aan den heer Prosper De C'oninck, gewezen sergeant-majoor bij de Burgerwacht van Aalst. Socialitische woelingen en dreige menten. Naar het voorbeeld van hun ne broèrs van Luik, (zie verder) zijn de socialisten dezer streek weer bij het na deren van den 1 Mei aan 't onrust stoken. De raad van het algemeen syndikaat der mijnwerkers is begonnen, met aan de maatschappijen eischen te stellen voor alle werklieden zonder uitzondering. Het acht-urenwerk wordt gevraagd voor de arbeiders in de galerijen. Men had ook voorgesteld eene verhoo ging van 25 ten honderd op het loon te vragen, maar om niet van overdrijving beschuldigd te worden, zullen zij zich met 10 ten honderd tevreden houden. In den brief, die vandaag bij de mijnbe- sturen is aangekomen, wordt gezegd dat, indien de werklieden den arbeid slaken, deze brief als de verwittiging van die sta king mag worden beschouwd. Indien binnen de acht dagen geen vol doende antwoord is gegeven, is het zeker dat wij onmiddelijk de groote werksta king hebben zegt de Ré forme. Na eene nieuwe meeting te Quaregnon, zegt een later bericht aan gemeld blad, dat de toestand merkelijk verergerd is. Vier duizend werklieden uit om liggende dorpen woonden de vergadering bij. Zij waren aangekomen met vlaggen en muziek. De burgemeester had verboden meeting te houden in de opene lucht en toen ver drong men zich in eene zaal, de grootste van geheel den Borinage, waar rond de 1600 man bijeen kunnen komen. Men verstikte er letterlijk. Verscheidene werklieden voerden het woord, de eenen om over hunnen stoffe- lijken toestand te spreken, de anderen om de toehoorders te doen verstaan dat men in de constituante poogt het algemeen stemrecht te verstikken. Het woelig publiek liet kreten hooren, en riep de werkstaking de werkstaking moeten wij hebben Een der redenaars bezwoer het volk, toch nog eenige dagen geduld le hebben, totdat de Kamer uitspraak hebbe gedaan. Die woorden deden hevige protestaties ontslaan Een mijnwerker in werk- kostuum bracht een overgrooten geest drift te weeg, met zijne kameraden aan te zetten vandaag naar Brussel te gaan en de Kamer in te sluiten, tot zij het alge meen stemrecht heeft gestemd De algemeene en onmiddellijke werk staking werd met geestdrift gestemd, en zekere Roger gelukt er niet in, een enkele der aanwezigen tot geduld over te halen. Buiten ontstond eene onbeschrijfelijke woeling. De deuren der zaal werden open gedrongen en verbrijzeld. Men riep Leve de werkstaking Men danste,schreeuw de en tierde als eenen troep wilden. Het is dus stellig besloten dat vandaag de werkstaking op verschillige punten uitberst. XLuik. Eene depeche aan het hetzelfde blad meldt dat eene meeting ge houden werd op maandag avond, in het Café National. De zaal was propens vol. Het woord werd gevoerd door de ci- toyens Thirion, Demblon, Van Loo, enz. De eerste zette de toehouders aan, den eed van 1890 te hernieuwen en rust nog duur te zullen nemen, alvorens het alge meen stemrecht gegeven zij. Op voorstel van Demblon werd het vol gende dagorde gestemd. De belgische citoyens op 10 April ver- eenïgd in het Café National, eischen krachtdadig het algemeen stemrecht en verbinden zich stellig de algemeene werk staking uit te roepen, indien de consti tuante niet een kiesstelsel aanneemt, waar door de gelijkheid van alle Belgen wordt daargesteld. Bij het einde der meeting heeft zich een stoet gevormd die de voornaamste straten der stad doorkruiste. Komt te versehijnen Alexis Vrltholï, compagnon des capitaines Jacques A Joubert au lac Tanganika (Afrique centrale). Sajeu- nesse, son journal de voyage, sa mort glorieuse par Alexis-M.-G. Prijs gebrocheerd fr. 0,90. Te verkrij gen ten bureele van Den Denderbode. kntholieke W'erkmans- kriny; van /Lalst.VII Jaargang. Feest van het Patroonschap van den H. Jozef, Beschermer van den Kring, op Zondag 16 April 1898. 's Morgens, ter hoofdkerk van den Hei ligen Marlinus, om 10 ure voormiddag, pi.echtige mis voor de welvaart van den Kring. (art. 22 van het reglement). Men zal vergaderen om 9 ure in het lokaal van den kring, om zich vandaar stoetsgewijze, Vaandel en Muziek aan het hoofd, naar de kerk te begeven. Alle eere- en werkende Leden worden vriendelijk verzocht deze Mis en Stoet met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Na de Mis terugtocht naar den Kring. Aanspraak door den heer Baron Leo BETHUNE, Voorzitter van den Kring en Prysloting voor al de aanwezige Leden. Inschrijving vóór de Mis. Valst. Bekroond. Met uiterstgenoegen vernemen wij dat de heer Lio l'iron-De Saedelcer, bakker en winkelier, Nieuwstraat, N® 75, alhier, komt vereerd te worden met een x.ii- veren Eermetaal in de Tentoon stelling van brood- en banketbakkerij te Gent, voor het gezondste en schoonste brood bereid met bloem van inlandsche tarwe. Deze bloem is voortkomslig van de alomvermaarde Bassyn-Molens van den heer Edm. Bracq te Gent. Proficiat. Aalst. Gister dijnsdag namid dag, rond 5 1/4 ure, reed de wagen der heeren Callebaut Gebroeders, nijveraars, alhier, over de Sle Annabrug. Een der beide paarden die er .aangespannen waren, struikelde tegen de ijzeren banden, die op den arduinsteen liggen,en viel ten gronde. Bij het opspringen van het peerd werd de hand van Camiel De Schryver, een knaap van 7 jaren, die zich in de nabijheid be- vondt deerlijk door een hoefslag verwond. De wijsvinger was om zoo te zeggen ver pletterd en de overige vingers zijn insge lijks gekwetst. Men heeft verzekerde hoop dat de wonden goed genezen zullen. Men meldt uit Rome aan den Temps datZ. II. de Paus dit jaar de Gouden Roos bestemd heeft voor H. M. Hendrika, onze koningin. Volgens den Palriote heeft een per soon, die later herkend is voor eenen stoelmaker uit de Beierenstraat, te Brus sel bij het voorbij trekken der troepen, die aan de wapenschouwing deel namen, ge roepen A bas le roi de carton A bas cette canaille Hij werd aangehoudenen weggebracht. Eenige socialisten, die van eene meeting kwamen, wilden hem uit de handen der policie bevrijden, doch geluk ten hier niet in. De inhuldiging van het monument Miry heeft op het Casinoplein te Gent plaats gehad, te midden van eene groote menigte volks en talrijke kunstenaars op alle gebied. Eene vlaamsche redevoering werd uitgesproken door M. Van Duyse, krijgsauditeur en voornaam muziekkundi ge, waarna M. Samuel het monument aan het stadsbestuur opdroeg. Daarna werden door honderden zangers de kooren Bou chard d' Avesnes en de Vlaamsche Leeuw uitgevoerd. Talrijke kroonen en bloemen werden op't voetstuk neèrgelegd Schrikkelijke brand le Petegem- bij-Deinze. Twee dooden. Twee gekwetsten—Groote stoffelijke schade. Zaterdag avond, rond 8 ure, is een vreeselijke brand uitgeborsten in de bloemmolens van den heer De Volder te Petegem-bij-Deinze. De werklieden hadden juist de fabriek verlaten, enkel een achttal waren geble ven om te kuischen. Daar men nacht en dag werkt kan men maar kuischen den zaterdag avond,dan legt men stil tot den maandag morgend. Vier werklieden waren bezig op het derde verdiep toen zij al met eens door vlammen omringd werden. Drie vlogen naar de trappen en stormden naar bene den de vierde, zekeren Verleyen van Deinze, moet door den rook bevangen of verstikt geweest zijn, men heeft hem niet meer teruggezien. Van de drie andere, zijn er twee ont snapt met erge brandwonden,—zij liggen in het hospitaal te Deinze. De derde, zekere Opsomer, van Pete- gem, was vreeselijk verbrand. Zijne klee deren waren reeds geheel door het vuur verteerd; hij had nog enkel een lederen broekband om het lijf toen hij beneden kwam. De oogen waren hem uit het hoofd ge brand en de stukken vleesch vielen hem van het lichaam. De werklieden, die terug toegeloopen waren namen hem op. De heer Georges, zoon van den heer De Volder, was ook reeds toegesprongen. De ongelukkige Opsomer verstond hem: Mijnheer Georges, sprak hij nog, ik versla uwe spraak,ik zie niet meer; vraag toch aan uwen papa dat hij mijnen broe der in het werk neme, opdat mijne moe der, die weduwe is, met hare kinderen een bestaan hebbe. Men droeg den ongelukkige bij den heer Notte; hij werd ten spoedigste be recht door den eerw. heer pastoor Ver- schueren, en stierf om 2 ure 's nachts. Onder tusschen had de brand eene groote uitbreiding genomen, weldra was geheel het gesticht aangetast en daar men over geen stoomspuiten beschikte, viel aan geen blusschen te denken. Ook is geheel de maalderij met al wat zij bevatte, ten gronde vernield. Al de machienen zijn naar beneden gestort; men schat dal er twee a drie miljoen kil. bloem en graan vernield zijn. De fabriek was zes verdiepen hoogde hitte was zoo hevig, dat de arduinen vensterdorpels der bovenste verdiepen tot kalk zijn gebrand; zware ijzeren poutrel- len zijn als breinaalden gekromd en ver wrongen. Men heeft grootelijks gevreesd voor de woning van den heer De Volder, de bu reelen, de paarden en de zwijnsstallen; men heeft ze echter kunnen behouden, dank aan de onverschrokkenheid der pompiers; deze die op de daken dier ge bouwen liepen, moesten zich laten nat spuiten om niet in brand te schieten. Hun moed is waarlijk bewonderenswaardig geweest. Om 10 ure was het gevaar geweken. De brand is iot 3 en 4 uren in den omtrek gezien; er zijn personen van Gavere en Oudenaarde, enz, komen toegeloopen. Telkens een zolder inslorte, ging eene wolk gensters van gloeiend graan hoog in de lucht op. Het schouwspel was schitterend in zijne verschrikkelijkheid. Alles is verzekerd door de maatschappij Norwich-Union, de verzekering moet meer dan een miljoen bedragen. De talrijke werklieden van den heer De Volder zullen echter het ergst door deze ramp beproefd worden. Zaterdag waren ereigentlijk in den bloemmolen 46 werklieden werkzaam geweestdoch eene belangrijke veefokkerij is aan de fabriek toegevoegd; van den anderen kant waren er altijd metsers, timmermans, smeden, enz. in 't werk, zoodat ten minste rond de 80 personen hunne broodwinning door deze ramp verliezen. Vele schippers die gedurig graan aanbrachten en bloem wegvoerden worden ook getroffen. Elkeen heeft groot medelijden met den diepbeproefden heer De Volder, die als 't ware de weldadigheid in persoon is en wien niemand ooit te vergeefs om hulp verzocht. Daar dinsdag aanstaande zijne dochter in het huwelijk moest treden met den heer advokaat Van den Bossche van Gent, maakt zulks déze ramp nog meer gevoe lig De huwelijksplechtigheid is verscho ven. Zondag heeft eene overgroote menigte, van alle kanten toegestroomd, de plaats der ramp bezocht. Deze brand is de vreeselijkste welke ooit te Deinze of in den omtrek heeft ge woed. Het gelijkvloers ligt nog vol brandend graan en bloem en gelijkt een overgroot forncis dat nog lang gloeien zal. De pompiers van Gent zijn zondag na middag met eene stoomspuit naar Pete- gem vertrokken om de gloeiende massa, w elke nog brandde, te blusschen. De heer De Volder was zaterdag avond te huis gekomen van Brugge hij had ge avondmaald en was daarna in het salon den avond gaan doorbrengen met zijn gezin en zijnen toekomenden schoonzoon, den heer advokaat Van den Bossche. Terwijl daar allen samen waren, ging op eens het elcktriek licht, uit. Dat was in zichzelve niets bijzonders als men geene accumulaleurs - heeft gebeurt het dat het elektriek licht een oogenblik uitgaat om seffens weer te gloeien. Ditmaal echter bleef het licht uit en daarover verwonderd, ging de heer De Volder buiten zien toen hij in den hof kwam, sloegen de vlammen door het dak der fabriek. De man stond als versteend en men bracht hem weder in huis. Zijne kinderen snelden ter plaats en vernamen weldra de uitgestrektheid der ramp. Men verborg zorgvuldig voor den vader dat de ramp slachtoffers had ge maakt. De heer De Volder hield niet op te zeggen Als er maar geene werklieden ingebleven zijn. 't Is maar zondag dat men hem heeft gezegd dat er twee slacht offers waren. Op den Dries, een achttal minuten van de fabriek, wonen een aantal werklieden, die er werkten. Spoedig had men daar het vuur be merkt. Onmiddellijk snelde iedereen,moe ders, kinderen en vrouwen huilende en schreeuwende naar de fabriek. Zij vrees den immers dat hunne nabestaanden nog in de fabriek waren. Schepen welke in de Leie voor de fa briek gemeerd lagen om te laden of te los sen, zijn onmiddellijk bij het ontstaan van het gevaar, eenige meters verder op ge varen. Fondsenblad Men meldt uit Kortrijk dat te Har- lebeke eene groep dieven in het vlasfa briek zijn gebroken, waar zij gepoogd hebben de brandkas te openen. Hierin niet geluk zijnde staken zij het gebouw in brand. De huisbewaarder, die bij tijds gewekt werd, heeft met behulp van eenen bewa ker de vlammen kunnen uitdooven. Hier ook heeft het parket een onderzoek ingesteld. Mocn. Eene groote brand heeft plaats gehad in de gemeente Moen, waar eene groote hoeve, een gebouw van drie verdiepen, de prooi der vlammen werd. De bewoner der hoeve, M. De Braban der, ontdekte een onheilspellenden licht gloed binnen het gebouw. Hij haa3te zich, een ge voorwerpen van weerde te redden. Het vuur deed zulken snellen voort gang dat in een omzien het gebouw in vuurzee herschapen was, welke door in stortende binnenmuren, balken, ja, gan- sche verdiepingen aanhoudend werd aan gewakkerd. Van de hoeve blijft niets over dan de 4 buitenmuren. Tevens werden vernield drie schuren met den oogst van hooi, 10,000 kil. graan 14,000 kil. vlas, 9000 kil. tarwe en al de landbouwwerktuigen. Drie peerden,een vijftigtal hoornbeesten veel neêrhofgevogelte, enz. vonden den dood in de vlammen, doch wat de ramp nog erger maakt is dat men van eenen dienstknecht nog slecht het ijselijk ver koolde lijk heeft teruggevonden. De stoffelijke schade moet overgroot zijn. Men had vermoedens op eenen bedelaar, die den avond vóór den brand nachtver blijf op de hofstede was komen vragen. Men had hem niet weergezien, doch in de opzoekingen heeft men het ijselijk ver brand lijk van den bedelaar in den koei» stal gevonden.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2