Beste Kalfsvet SIOFS TE DE HOFSTEDE WERKMANSHUIZEN sit ::cf HOPSTAKEN MOESTEDE VOEDERBIETEN. Huis Louis Buekens, TE HUiiEN OF TE KOCP. Der» van Barmhartigheid, HERSTELLINhSWERKEN MEERSSCHEA vTrs!""1,893 7000 HOPSTAKEN VARKENS EN BUNDERS Meubels, Goud- en Zilverwerk, lEIEIT EETTIS perceel LAAD FltWkHlJk. Een bankroetierIn januari 11. vroeg een houtkoopman van Gent, M. Marchand-Dorson, fondsen om zijne zaken uit te breiden. Zijne coramanditarissen brachten hem 680,000 fr. 't In 't begin werd een hoogen intrest betaald, maar eensklaps vernam men dat M. Marchand- Dorson de vlucht had genomen. Er werden klachten neergelegd bij don procureur des konings te Gent, en M. Duquesne, policie officier te Gent, werd naar Parijs gezonden om den bankroetier op te zoeken. M. Duquesne, vergezeld vanM. Goron, bestuurder der veiligheid te Parijs, heelt den vluchteling teruggevonden in een ho tel, bij de Beurs. Hij bezat nog eene som van 600 fr. Dat was alles wat er nog overbleef van de 680,000 fr. Vreeselijk ongeluk. Op den weg van Pont-Audemer naar Lieurey, heeft een erg ongeluk plaats gehad. M. Dulong, veekoopman te Lieurey, keerde met zijn rijtuig naar huis terug, in gezelschap van zijne vrouw en zijnen knecht. Daar hij dronken was had hij zich op het strooi in zijn rijtuig uitgestrekt. Zijne vrouw en den knecht zaten op den bok. Eensklaps, op twee kilometers van Pont-Audemer, keerde Mad. Dulong zich om en bemerkte dat haar man door vlam men omringd waszij deed het rijtuig stilhouden om hem te helpen, maar 't was reeds te laat; de ongelukkige was door den rook verstikt en geheel zijn lichaam was met vreeselijke brandwonden over dekt. Al zijne kleeren waren verbrand en portefeuille, die 2000 fr. in bankbrieljes bevatte, was insgelijks met geheel haren inhoud vernield. Men denkt dat M. Dulong zijne cigaar heeft willen ontseken en aldus het vuur heeft meêgedeeld. Tengevolge van den dronken toestand, waarin hij zich bevond had hij zelfs de kracht niet om hulp te roepen. Misdaad. Zekere jufvrouw Pucq, 65 jaar oud, wonende rue Boissi/ d'An- glas 26, te Parijs, is donderdag namiddag in hare woning vermoord gevonden. Diefstal schijnt de drijfveer der misdaad te zijn. Die oude jufvrouw woonde alleen op eene ellendige kamer en leefde in schijn zeer armoedig, alhoewel zij altijd met de grootste stiptheid betaalde. Zij was.denkt men, niet wel bij het lioofd, deed zich Mej. Saint-Jean noemen, en zegde nicht van de keizerin te zijn. Een jong meisje uit de geburen heeft de misdaad ontdekt. Zij keek door het sleutelgat en zag de oude vrouw met gebonden handen en voeten op eenen hoop vodden liggen. Zij was verwurgd De geburen verdenken twee verdachte jongelingen, die men donderdag in den omtrek had zien rondzwerven, 's Mor- gends had men ze zelfs van den trap zien komen. De politie doet onderzoek. DUITSCHLAND. Gevaarlijke spelen. Te Germers- heim bevindt zich eene diergaarde. De dochter der eigenaaars gaat eiken avond in de leeuwenkooi. Maandag droeg zij een nieuw kleed, 't welk den koning der woestijn niet scheen aan te staan. Hij sprong op haar toe en verscheurde met zijne klauwe een der beenen van de jonge vrouw. Slechts met de grootste moeite kon de eigenaar der diergaarde zijne dochter het leven redden. ENGELAND. Vreeselijk drama. Te Middlesbo- rough kreeg de politie vrijdag avond het bericht dat een gevaarlijke zinnelooze, zekere John Henry Gould, 31 jaar, in de gemeente Lmthorpe rondliep en al de in woners schrik aanjoeg. De constable William Henderson, ver gezeld van eenige agenten, ging naar het huis van Gould, dat tamelijk afgezonderd in het veld staat. Nabij het huis genaderd zijnde zagen zij den zinnelooze staan met een geweer in de hand. Henderson, die voorop ging, was nog op twee meters afstand van den zinne looze. toen deze eensklaps een schot losie op den constable, die de gebeele lading in volle borst kreeg en bijna onmiddellijk stierf. Men greep Gould vast en sloot hem op in het politieburcel. ITALIË. Aankomst des Duilschen keizers. De keizerlijke stoet is rond half twee het Quirinaal binnengetreden. Eenige oogenblikken laler namen de afgeveer- digden van 25 maatschappijen, met de vlaggen aan 'l hoofd, plaats, onder den balkon van 't paleis,om de vreemde gasten toe te juichen. Spoedig daarop kwamen de lakeien eene roode drapery op het balkon uit spreiden. Men riep Leve de keizer van Duitschland 1 De koningin en de keizerin verschenen het eerst op het balkon. Zij werden toegejuicht. Daarop volgden onmiddellijk de koning, de keizer en de prins van Napels. Nieuwe toejuichingen. De keizer zag er vermoeid uit de keizerin integendael had een frisch en opgewekt uitzicht. De vorsten bleven eenige minuten op het balkon het volk is daarna uiteen gegaan. De Messagero zegt, dat men bij al die feesten de buitengewone noodlottige droogte niet moet vergeten, die sedert een paar maanden in Italië heerscht en vooral in het zuiden heeft schade veroorzaakt. De verliezen bedragen reeds een half miljard. Dat cijfer kan nog verdubbelen, indien de droogte nog eenigen tijd aan houdt. KERKELIJK IS-STATEN. 's Keizers bezoek bij den Paus. M. von Bülow, gezant Van Pruissen bij den II. Stoel, is donderdag naar het Vati- caan gegaan, om de laatste schikkingen te nemen voor het bezoek des keizers en der keizerin. Zondag, na den goddelijken dienst in de protestantsclie kapel van het paleis Caflarelli, Duitsch gezantschap, welke door het keizerpaar zal worden bijge woond, begeeft den keizer zich met een gedeelte van zijn gevolg bij M. von Bülow, waar een ontbijt van 10 couverten plaats heeft. De keizerin blijft in het paleis Cafferelli. Voor liet ontbijt heeft de keizer zelf de gasten aangeduid. Onder de genoodigden zijn de kardinalen Rampolla, Mocenni, Ledocliowski en von Holenlohe, benevens Mgr de Montel, auditeur voor Oostenrijk en Mr Segna, secretaris voor de buiten- landsche geestelijke zaken. Ten twee ure zal de keizerin insgelijks bij M. von Bülow komen en kort daarna rijden de vorstelijke personen in de hof- rijtuigen, die te Berlijn gezonden zijn, naar het Vaticaan, waar zij door de hoog- weerdigheidsbekleeders van het pauselijk hof zullen ontvangen worden. Leo XIII zal zijne bezoekers tot in de geheime voorkamer te gernoet gaan en, na ze begroet te hebben, ze vergezellen in het salon, waarde ontvangstzal plaats hebben- Na een kort onderhoud zal de keizerin afscheid nemen en de museums van het Vaticaan gaan bezoeken, benevens de galerijen en de basiliek van St-Pieter. Zij zal door een gedeelte van het pauselijk hof ■ergezeldzijn. De keizer zal intusschen met den H. Vader in bijzonder onderhoud blijven en daarna een bezoek brengen aan kardi naal Rampolla. Na de aankomst des keizers, zullen de ardinalen en hooge prelaten van het hof hunne kaart bij M. von Büluw gaan neer leggen. Men zegt dat het diplomatisch korps bij den H. Stoel dit voorbeeld zal volgen. RUSLAND Sneeuic in Rusland. Volgens be richten uit Koslow is het spoorwegver keer met Tambouw en Wonoresch onder broken wegens den sneeuw. Niet ver van koslow is een (rein in den sneeuw blijven steken de reizigers moes ten naar Koslow terugkeeren. Uit N'ishny Nowgorod meldt men dat er veel sneeuw is gevallen en er een dienst sleden is ingericht. Uit Sebastopol wordt bericht, dat er ook in den Krim veel sneeuw is gevallen. AMERIKA. Een oude misdaad. Te Clarkos- ville is dezer dagen een zeer geacht geneesheer overleden, eene schriftelijke bekentenis nalatende van eenen moord, in 1865 door hem begaan. Een zijner patiënten, de vrouw van een predikant, was overleden, en wel aan eene zoo belangwekkende kwaal, dat hij besloot het lijk op te gx-aven en te ont leden. Met het opgraven juist gereed zijnde, werd hy door den predikant be trapt, en er ontstond een gevecht, waarbij hij dezen met eenen slag van zijn houweel dood neervelde. Door zijne onwillekeurige misdaad ver schrikt, legde hij het lijk des mans in de kist der vrouw en begroef het daarin; vervolgens nam hij de kinderen tot zich, en aan deze heeft hij nu ook zijn geheel vermogen vermaakt. De icindhoos. Behalve onbere- rekenbare schade aan have en goed, die de windhoos in Amerika heeft aangei'icht zijn ook vele personen gedood of gewond. Vele gebouwen wei-den weggevaagd, de geheele oogst is verwoest runderen, schapen, en paarden zijn in groot getal gedood. Het hevigst woedde de orkaan in het zuiden van Dakota in Missouri ech ter werd de grootste schade aangericht. Hier werden te Higgingsville 8 personen gedood en 3 zwaar gewond dal men voor hun leven vreest bovendien zijn 25 menschen meer of minder zwaar gewond. Te Coudry kwamen 7 personen om het leven en werden er evenveel zwaar ge woed ;te Hawlings Bank8dooden en 25 gekwetsten te Lexington 8 dooden en 3 gekwetsten te Steeville 7 dooden enz. Hoevele ongelukken op de boerenhof steden voorvielen, weet men niet. op één echter zijn niet minder dan 23 personen gekwetst. In Robinsonville is geen huis blijven staan. Toen de orkaan losbrak, werden 30 personen meest negers gedood. In Michigan werden bonmen ontworteld, daken afgerukt en medegevoerd, huizen omvergeworpen. De handelswijk der stad Ypsilanti is geheel vewoest van de stad Saline zijn nog slechts puinhoopen over. Bij Chesterfield wierp de storm twee spoorwagens uit een nevenspoor op het hoofdspoor, waarlangs juist de sneltrein uit Toronto kwam aanvliegen. Een hevige schok volgde, de kondukteur van den goederenwagen werd gedood de reizi gers kwamen met den schrik vrij. Te Ypsilanti (Michigan) wordt de scha de die de storm aangericht heeft, op 200,000 dollars geschat. Ook is het gehucht Tensas (Louisiana) geheel verwoest, waarbij eenige personen gedood en een groot aantal gekwetst wer dén. AZ1E. H. Sacramentscongres te Jerusalem. - Eenige Oostenrijksche Bisschoppen, die voor het bisschoppelijk jubeelfeest van Z. H. den Paus naar Rome gegaan waren, zullen zich aansluiten bij de Franschen die het H. Sacramentscongres te Jerusa lem gaan bijwonen. Waarschijnlijk ge beurt zulks om aan het congres eenigzins het al te fransch karakter te ontnemen, dat men in Italië en Duitschland vreest. Mgr Azarian is reeds naar Constantino- pel vertrokken. Het is valsch dat er moeilijkheden zou den ontstaan zijn over het voorzitterschap van het congres kardinaal Langénieux gaat als kardinaal-legaat naar het congres en van dat oogenblik is er geen twijfel mogelijk. Burgerlijke Staud der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 21 Vrouwelijk 19 HUWELIJKEN. F. De Wael, meubelm., met M. Clot- man, z. b B. Cornelis, huidevettersg., met 11. Elskens, twijnster. D. Van Sande,poliseur, met S.Linthout, diensim. L. Glauwaert. broodb., met L. Praet, breister. P. Langelus, hov., met E. Dierickx, hovenierster. OVERLIJDENS. R. Bocqué, wr Van Gecm, b., 79 j., Hoogcesten. C. De Muor, breister, 14 j Lange Ridderstraat. B. Ernst, m. Van Mulders, werkm 41 j, overleden te Amay, (Luik). F. De Mulder, wed. Van Varenbergb, z. b.,56j., Postweg. P. G atssens, m. Wauters, .wijnder, 65 j., Asscherendriesch. F. Librecht, W Donckers, herb., 43 j., Hoveniersstraat. 8 kinderen onder de 7 jaren. CLUB DEK XXY. Esplanadeplein. Opening van den Kampstrijd met den Dikken Bal. Zondag 30 April 1893, om 5 ure na middag, groote Kampstrijd (lutle.) 100 franks prijzen. De partij van Arthur Spaens tegen de partij van Scrapliien Van den Spiegel. 12, Korte Zoutsiraat, 12, TE AALST. Wijnen op stukken en per flesch. Specialiteit van allerfijnste dranken, Olijfolie en Wijn-azijn. Genever en ordinaire dranken te be ginnen van 85 centiemen den liter. Lastvrijc dranken van 65 centiemen den liter. Dees beste Kalfsvet, gebreveteerd naar eiscb der wet, wordt bijzonderlijk aanbevolen voor de goede keukens. Men cische het fabriekmerk Het Kalf. Depot te Aalst bij den heer J. B. Schouppe Van der Taelen, Lange Zout siraat, N° 3 Een schoon en gerieflijk HUIS, met achtergebouicen en hof te Aalst, Veld- straat, nabij de Statie, verhuurd aan M. Polydore Van Ghyseghem tot 9 Juni 1893. Zich te bevragen nummer 5, Voor uitgang straat. (Slatieplein). Te SI uren Eenen sclioonen lusthof met Pavilloen beplant met goede Iruitboomen gelegen te Aalst Mijlbeke.Rergeukouicr. Zich te bevragen bij th. Renders luin- aanlegger te Aalst. Ten kantore van den Notaris DE GHEEST, te Aalst Te koop liet schcon nieuwgebouwd Huis met koetspoort en sclioonen hof, te Aalst, in de Alberi Liénartstraat, N° 15 laatst bewoond geweest door M, Paul De Clippele. En te huren Sehoor.en Hof, groot 20 aren, wel beplant mei fijne fruit boomer, te Aalst, in de Nazareilisiraat, neven dengenen van het klooster der Theresianen. VERKOOPING VAN Overjarige Panden der maanden Januari, Februari en Maart 1892, op Donderdag A Mei 1893, om 1 ure namiddag, in deszelfs lokaal, door 't ambt van den Deurwaarder Jo/.ef De Vos. Bestuurlijk Arrondissement Aalst. Gemeente Ilillegem. aan den Kerkhofmuur. Het Gemeentebestuur van Hillegem, brengt ter kennis dat er op Zaterdag 29 April 1893, om 2 ure namiddag, ten Gemeentekuize zal overgegaan worden, onder nadere goedkeuring, tot de open bare aanbesteding der herstellingswerken aan den Kerkhofmuur. De werken zijn begroot op fr. 2861,25 De plans, lastboeken en bestek dei- werken, opgemaakt door den heer J. Goethals, bouwkundige te Aalst, liggen ter inzage van het publiek ten Gemeen tehuize alle dagen van 8 ure 's morgens tot 4 ure namiddag. Namens bet Gemeentebestuur Op bevel De Burgemeester-Voorzitter, De Sekretaris, J.-B.-V. Van Temsche. P. Talloen. De Notarissen DE PAUW7 en LIMPENS te Aalst, zullen openbaarlijk verknopen Een schoon Renteniershuis ie Aalst, Keizerlijke Plants,geteekend nummer 59, groot 7 aren 90 centiaren. Bewoond door den heer Calewaert, Advokaat. Instel, 29 April, Verblijf, 15 Mei 1893, om 3 ure namiddag, ter zittingzaal van het Vredegerecht,te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping. van ccne OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Openbare Verkooping van to Baardegem en Woonhuizen en Bouwgronden te Lebbeke. De Notafis DE PAUW te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. Eenen Meersch te Baardegem.Kapel- kautcr, met de helft van den weg, sectie B, nummers 236a, 237, 238, 239 en 240, met eene grootte van 4 hectaren 19 aren 81 centiaren, gedeeltelijk in regie en ge deeltelijk gebruikt bij Louis Van der Eist. Boomprijs fr. 480.00 Ingesteld fr. 15500.00 2. Eenen Meersch als voorgaande, seciie B, nummer 234a, groot 1 heelaar 6 aren 78 centiaren, gebruikt bij de wed. De Neve. Boomprijs Ir. 1100.00 Ingesteld fr. 3000,00 3. Een schoon Woonhuis le Lebbeke, aan de kleine Plaais, groot 7 aren 49 centiaren, bewoond door de jufvrouwen Slaes. Boomprijs Ir. 60 00 Ingesteld fr. 6100,00 4. Eenen Bouwgrond le Lebbeke, Brusselschenstecnwcg, groot 11 aren 30 centiaren, gebruikt door den heer doktor De Hcrdt. Boomprijs fr. 40.00 Ingesteld fr. 1600,00 5. Een Huis te Lebbeke, Brusselschen- steenweg, groot 2 aren 89 centiaren, bewoond door Alf. Triest en Pet. Carlé. Ingesteld fr. 1600,00 Instel 13, Verblijf 27 April 1893, om 2 ure namiddag, te Baardegcm, ter herberg Den Boer, bij den heer Verhavert, Molenstraat. Om uit de onverdeeldheid te geraken. Openbare verkooping van vier te Aalst, Hoogstraat. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal ten verzoeke van wicn liet behoort, met gewin van palmslag openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Vier aaneenhangende Wcrkmans- huizen, geslaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, gekadastreerd sectié A, nummeis 1772. 1775, 1774 en 1775, met ccne grootte van 2 aren 20 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Hoogstraat, van den eenen kant aan een huis van den neer Modeste l)c Schrijver, van den anderen kant aan liet uitgangs- pooi tje van volgenden koop en van achter aan den hof hieronder beschreven. Verhuurd aan verscheidene mits fr. 7 25 per w eek. Ingesteld fr. 5000,00 Tweede koop. - Eenen Hof met Gloriettc, gestaan cu gelegen alsvuien le Aalst, aan de Hoogstraat, groot circa 4 aren 00 centiaren, gekadastreerd sectie A, nummer 1776 en 1770bis palende, oost met het uit gangspoortje aan de Hoogstraat en voorschreven koop. zui.i den heer Modeste De Schryver.west aan den heer Gustaaf Van de Maele-Verbert en Frans Callaerl en noord aan zeilden heer Cailaert, de erven tiurny- Anttieunis en jufvrouw weduwe Michel Van de Itorrc- Van den Borre. OnverliuurJ. Ingesteld fr. 2 00,00 ZITDAGEN Instel, Dijnsdag tl Verblijf, Dijnsdag 23 pr 1 181J Telkens om 5 ure namidd3g, ter berberg In de diepe LocuTütc, bij den lieer Ed. Van Cauter, te Aalst, Nicuwstraalpoort. Iloleteclefsroml le Moorsel en Herdersem. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal met gewin van een half ten honderd instelpenniiig, open baarlijk verkoopen Knop Een. K-ne behuisde Hofstede met Hophast, gestaan en gelegen le Moorsel, Kokstrant, ijjiide de herberg ln de Vrede. bekend by kadaster sectic It, nummers 517b, 572 en 575*. groot in gronde 22 aren »0 centiaren, palende oost Adolf Van Praet, zuid Frcderik Van de Meersche, west het Bureel van Wel dadigheid en noord dc straat en Judocus Van Nuffel. Koop Twee. 7 aren 20 centiaren llofstedegrond. gelegen te Herderse n, aan de Brocckstraat, deel van meerdere, bekend bij kadaster sectie B. nummers 7I5k cu 714a, palende in het geheel oost de erven Dommer, zuid de Broeckstraal.west Petrus Lambrecht i'ii noord den Arme van Herdersem. ZITDAGEN Instel. Maandag 17 A ,m Verblijf, id 24 1 Telkens om 4 ure namiddag ter te verkoopeu her berg In de Vrede, i bii den heer Louis Verspecbt, te Moorsel, Kokslraal. Studie van den Notaris Folie, lloogstiaat, 26, le Gent. Openbare verkooping van Linden en Meersclicn.te Frondegem, sectie A, nummers 41, 42, 664, 665, 666, 550 en 578, gezamenlijk groot, 1 hectaar, 87 aren, 90 centiaren. Verdeeld in 5 koopen. Gebruikt bij vcrscheidenen, zonder pacht voorwaarde. Zie plakbrieven. Zitdagen Instel Dijnsdag 2 |g93 Verblijf id. 16 Telkens om 3 1/2 ure namiddag, in het Hotel des Ai cades, Slatieplein, te Aalst. Openbare verkooping van eene behuisde Ij, L. TE ERPE. De Notarissen DE GHEF.ST, le Aalst en EEMAN' te Erpc. zullen met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verknopen Gemeente Erpe. Eerste koop Eene behuisde Hofstede, in den Hoonegem. gekadastreerd wijk B, nummer li 8a, met eene grootte van 4 aren palende ten ooste aan Domi- nicus en Theresia Van dc Seypc, ten zuide aan den heer Gustaaf Hoclaert, ten weste aan Doininicus Van Wesemaal en ten noorde aan de beek. Tweede koop, Een perceel Land en Meersch op den Hersinckkauter, gekadastreerd wijk II, nummers 54 en 53. met eene grootte van 41 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan Jutvrouw de weduwe De Dorck, ten zuide aan den heer Vennanlius Dc Boick en andere, ten weste aan Dominiuus De Coninck en ten noorde aan dc beek. Boomprijs fr. 130,00 Derde koop. Een perceel Land en Bosch, ook op den Hersinckkauter, gekadastreerd wijk B, nummers 5n en 5c, met ccne grootte van 12 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan de erven Van der Eist, ten zuide aan het gescheed n.et hel grondgebied van Aalst, ten weste aan den heer Gustaaf De Boeck en ten noorde aan FJgidius Lelon. ZITDAGEN Ten 4 ure namiddag ter herberg van Joannes De Moor, smid, te Aalst, Nicuwstraalpoort. Veudilic van 8,000 SPARREN te Erembodegem. aan dc Dcudet-brug en aan de Static. Op Maandag 24 April 1893, om 1 ure namiddag. Door 't arnlt van den Notaris DE SMET te Erembodegem. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. LAATSTE VER DIT IE VAN en 4000 Boonstaken, te AalstVaartkaai Op Dijnsdag 25 April 1893 om 2 ure namiddag. OPENBARE VERKOOPING to Itavegem. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem. zal op Maandag t Mei tsOS.om 2 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen ter herberg In het Gemeentehuis, bij den beer Camille Van den Meerschaut, te Bavegem. 13 volle Zogen. 20 ledige Zogen. 20 Loopers van alle gcslach en 50 Viggcns. Allen allerbeste inlandsch ras. 10 Builders. Buitengewone conditiën. Dc koopers die komplaiit betalen zullen slecht 5 ten honderd hunner koopsom en 1 frank per koop voor onkosten te betalen hebben. Voor dc anderen maandeu tijd voor betaling en gewone conditiën. Von tl i tie van EN VROUW KLEEDEREN, TE AALST, Zonnestraat, N° 14. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Maandag 24 April 1893, om 9 ure voor middag, openbaarlijk verkoopen, ten sterlhuizc van jufvrouw Francisca-I'etio- nella Vonck, te Aalst,.Zonnestraat, N° 14, al de aldaar te bevinden Meubels en Meu- belaire voorwerpen. Openbare verkooping TE AALST, in de Kerkstraat De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon en groot Huis, zijnde eenen van ouds welgeklandeerden Goud- en Zilverwinkel, te Aalst, in dc Kerkstraat, sectie A, nummer 1190, groot 1 aar, 60 centiaren. Laatst bewoond geweest door Mijnheer Cornelius-Franciscus Moens-Ue Smet. Instel Woensdag 3 Verblijf ïd. 17Wei löy,i Telkens om 3 ure namiddag, in het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt, X,\A1 LANDEN TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris ebuaw te Erpe, zal na mens v\i-n het behoort, nu t gewin van palmslagen de pleegvormen der wet van 12 Juüi 1816, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hof stede,zijnde eene tweewoningmet Schuur en Stallingen,gestaan en gelegen te Aalst- Mijlbeek, op Papenrode, aan de Breede- straat, groot volgens meting 9 aren, 19 centiaren, wijk D, nummer 297it en deel van nummer 297c van hel kadaster, pa lende ten ooste den heer Frans De Cock, ten zuide op 81 centimeters bui'en het Haagsken der Hofstede den volgenden koop, ten weste den heer Van Vaeren- bergh en ten noorde de Straat. Boomprijs fr. 209 Bewoond en gebruikt tot Kersmis aan staande door mijnheer Jozef-Antoon Hut- sebaut, aan fr. 10-1 's jaars, Tweede koop. Eene partij Land, ge legen te Aalst-Mijlbeek. op Papenrode, groot volgens meting 35 aren, 25 centia ren, gekadastreerd wijk D, deel «nn num mer 297c, palende ten ooste den lieer Frans De Cock, ten zuide den Vo.'tweg en daarover jufvrouw Clemence Seheerlinck en den heer Benediclus Seheerlinck, ten weste den lieer Van Vaerenbergh en ten noorde voorgaanden koop. Gebruikt lot Kersmis aanstaande door mijnheeren Joze.'-Anioon Iluisebaut; Jud. Scbockaeri en Benedictus Scheet linck, te Aalst Mijlbeek, aan Ir. 95 's jaars. Derde en laatste koop. E-n perceel Land, gelegen te Aalst Mijlbeke, op den Wynganrd, zijnde do afgepaalde oosthelft van het goed bekend bij kadaster wijk D. nummer llltus, groot deze ooslheilt vol gens titel 13 aren, 15 centiaren en vol gens meting ook 13 aren, 15 centiaren, palende oost den lieer De Cock, zuid de erven De Couinck, west de erven van Jan-Baptiste Seheerlinck en noord de Hammestraat. Boomprijs fr. 14 Gebruikt lot Kermis aanstaande door mijnheer Jan-Baptiste Bruylandt.te Aalst- Mijlbeek, aan fr. 27 50 's jaars. Zitdagen Instel, Zaterdag 15 .ono Verblijf, Zaterdag 29 P Telkens om 3 ure namiddag, ter Zit tingzaal van liet Vredegerecht, te Aalst, aan de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst-Mijlbeek, op den Wyngaard. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk ver koopen Eenige Koop Een perceel LAND, gelegen te Aalst- Mijlbeek, op den Wyngaar-i, groot vol gens titet 13 aren 15 centiaren, en vol gens meting ook 13 aren 15 centiaren, zijnde de afgi-paalde westhellt van de partij bekend bij kadaster wijk 1), num mer 11 Ibis, palende oost de erven van Franciscus Seheerlinck, zuid de erven De Coninck, west vrouw weduwe Van Puyvelde en noord de liammestraat. Gebruikt door Jan-Baptiste Bruyiandt. tot Kersmis toekomende aan fr. 27-50 's jaars. ZITDAGEN Instel, Za'erdag 15 ,OAO Verblijf. Zaterdag 29 P Telkens om 3 ure namiddag, te Zitting zaal van liet Vredegerecht, te Aalst, aan de Groote Markt. Bij gedwongeue onteigening. Dpenbure Verkooping van eene schoone behuisde en een perceel Land te ERPE en MEIRE. Di' Notaris LIMPENS te Aalst, zal, niet tu«schen- kumst van zijnen ambtgenoot Nutans DE GHEEST te Aalst, achtervolgens bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg van Dendertuondc. den 20 Maart J805, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde en bebouwde Hof stede. zijnde eene herberg, gestaan en gelegen te Erpe, aan de Statie van Erpe -Meire, groot volgens meting 1 aren 22 centiaren, palende ten ooste &L ictor Van Wambeke en den IJzeren w eg, ten zuide den IJzerentveg en het gescheed van Meire. ten weste M. Verbtugghen en ten noordede Provinciale Baan. Tweede en laatste koop. Ecn goed perceel Land, gelegen te Meire, aan den IJzerenweg, gescheed met Erpc, groot volgens meting II aren 49 centiaren, palende ten ooste en ten zuide den IJzerenweg, ten weste Catharina De Pauw en ten noorde M. De i Saedeleer. Voorschrevenc goederen zyn bewoond en gebruikt j door jufvrouw weduwe Hyppoliet DeCorte. I N. B. - l'c koopers zullen moeteo betalen voor alle onkosten der verkooping tot li hunnei koop som. ZITDAGEN instel, Zaterdag 22 April 10n_ Verblijf, id 6 Mei 18®». Telkens om 5 ure namiddag, ter estaminetDe Drie Koningen, bij dame weduwe Roclandt te Aalst, Keizerlijke Plaats. Te koop bij Achilles EEMAN, te Aalst, extra goede en schoonc geele beiieraveu (Jaune ovoïde des Barres.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 3