TE HUREN GOED LAND HOFSTEDE Beste Kalfsvel ZAAILANDEN HOPSTAKEN ZAAILANDEN Huizen en Land (deeding der Politieagenten Behuisde Hofstede Huis Louis Buekens, KANADA HOUT 7000 HOPSTAKEN EBÏT "iEÏTXIS .ValstDe verificator van het Tolbestuur alhier is een volbloedige waal Wanneer personen en vooral onze werk lieden die geen fransch spreken met dezen bedienden in betrekking moe ten komen voor zaken die zijn ambt be treffen, dan is men verplicht de hulpe van een taalman in te roepen Die taalman is gewoonlijk den hoer Ontvanger. Zijn er dan geene andere dan fransch sprekende verficators in ons Tolbestuur Wij roe pen er de aandacht onzer achtbare verte genwoordigers op in. In do lente, is het noodig zich het lichaam te zuiveren om hei tegen ziek ten te vrijwaren, 't Is daarom dat wij aan onze lezers de Waliery-Pillen aan bevelen die beroemd zijn voor het zuive ren des lichaams van alle humeuren en ook voor de genezing van verstoptheid, hoofddraaiing, schelehoofdpijn, maagon gesteldheden en voor het zuiveren des bloeds. BITTER ORIENTAL is de beste. Ilrandramp to Moorscl. In de Pauwerstraat is er dijnsdag rond 8 ure van den avond brand ontstaan aan de gebouwen van huis. schuur en stal lingen toebehoorende aan den heer De Cock-IIofman te Aalst en bewoond door Leander Hendrickx. De gebouwen zijn totaal vernield en verzekerd door de Maatschappij NeerlandiciDe beesti- alen zijn kunnen gered worden, insgelijks eenigen huisraad van den huurling, al het overige is vernield hetwelk ook ver zekerd was door zelfde maatschappij. De pompiers der gemeente waren spoedig met hunne pompen ter plaats en hebben dank zij zelfopoffering de naburige gebou wen kunnen bevrijden. Burst. De verwonde Moreels is reeds aan de beterhanden kortelings zal hij zich onder de opene lucht mogen begeven. gottegem. Een geweldigen brand is uitgeborsten in de stallingen ge staan rond het lokaal des patroonschap der jongelingen. Deze gebouwen zijn bijna totaal de prooi der vlamen geworden- Dank zij de moedige werkzaamheden des Pompierskorps werd het vuur einde lijk uitgedoofd. Ongeluk te Geeraardsbergen. In eenboscb, genaamd het Hennenbosch, waren vier werklieden aan het opladen van eenen boom, die moest gezaagd wor den, werkzaam. Een hunner, zekere Henri Pletinckx, heeft door het vallen van den boom schrikkelijke inwendige wonden be komen. Zijn toestand was zoo erg, dat men hem terstond bediend heeft van de H. Rechten, waarna men hem onmiddel lijk naar het hospitaal van Geeraardsber- gen heeft overgebracht. Influenza. De heer De Burlet, minister van binnenlandsche zaken en openbaar onderwijs, is op zijne beurt dooi de influenza aangetast; hij heeft zich moe ten te bed begeven. M. Frére is ernstig onpasselijk ten gevolge van een bronchitis. Zijne nachten zijn onrustig. Dinsdag was er in een huisgezin der Hoogstraat, waar de man dronken was thuisgekomen, twist ontstaan. Eensklaps haalde de dronkaard eenen revolver te voorschijn en de vrouw nam de vlucht. De man schoot en de vrouw bekwam eenen kogel in den schouder. De plichtige is aangehouden. De toestand dor gekwet ste is gelukkig niet erg. Een officier der gidsen werd donderdag nacht door een vagenbond aangesproken, om te weten hoe laat het was. De officier, j die den kerel mistrouwden, antwoordde niet en deze greep hem eensklaps langs achter vast, zoodat er eene worsteling ontstond. Twee agenten op het gerucht i toegesneld, konden den kwaadoener aan- houden. Hij weigert zijnen naam te doen kennen. Ongeluk te Mariakerke.— De heer Jeroom Claeys, voerman te Eekloo, is woensdag inorgend te Mariakerke van zijnen wagen gevallen, met het ongeluk kig gevolg dat de wagen over hem liep. De paarden waren op hol gegaan. Men droeg hem in de herberg het Lam- meken, waar hem door den heer doktor Beerens van Gent en eenen geneesheer van Drongen, de eerste zorgen werden toegediend. Vervolgens per berrie naar het hospi taal te Gent overgebracht, is hij aldaar om 1 ure 's namiddags overleden. De heer Claeys was zeer gekend in de omstreken van Gent en Eekloo. Hij had een dagelijkschen diligencie-dienst tus- sclien beide sleden. Hij behartigde dezen dienst met builengewonen iever. Van elkeen was hij geacht. Hij was rond de 40 jaar, en laat eene weduwe met twee kinderen achter, waarvan het oudste slechts 7 jaar oud is. Nadere bijzonderheden. De heer Claeys was woensdag morgend vroeg naar Gent gekomen met eenen kamion om er verhuizing te laden op het Arteveldeplein. Kwaart na 5 ure was hij reeds in de Platte Beurs, Klein Turkije, waar hij altijd uitspant. Rond negen ure vertrok hij; hij ont moette aan de Brugschepoort zijne dili- gencie, die den dagelijkschen dienst doet tusschen Gent en" Eekloo en met welke juist ditmaal zijne vrouw was medegeko- men om zaken in de stad te doen. Op Mariakerke gingen de paarden van den heer Claeys op hol men weet niet uit welke oorzaak hij sprong van den kaïnion, stronkelde en viel, het wiel liep hem over den buik; de ongelukkige was afzichtelijk vermorzeldribben waren gebroken en staken door het lichaam. Na zooveel mogelijk ter plaats verzorgd te zijn werd hij naar het hospitaal van gen op eene berrie, want hij was niet be stand legenden schok van het rijden. Intusschen was iemand te paard naar Gent gekomen om zijne vrouw te verwit tigen van de ramp die haar trof. Men kan denken hoe de arme echtgenoote verschrikte. Aanstonds deed zij zich met een rijtuig uit het Vlie gende paard naar het hospitaal over brengen. Het weerzien dior echlgenoolen. die elkander, een tweetal uren te voren ge zond en welvarend hadden verlaten, was hartverscheurend; de heer Claeys kon niet meer spreken, en rond 1 ure gaf hij den geest. Het was rond twaalf ure toen hij werd binnengebracht de eerw. heer onder pastoor van het hospitaal was juist aan tafel, toen hij werd geroepen om den stervende in zijne laatste oogenblikken bij te staan. Vadermoord te Aar school. Maandag kwam de genaamde L. V. B. met zijne geladen kar van de stad en volgde den steenweg van Langdorp. Hij bleef eenen oogenblik staan voor zijn huis wanneer zijn vader buiten kwam, en hem zegde dat zijn wagen te zwaar geladen was. Eene woordenwisseling had plaats, welke weldra in eenen twist veranderde. De zoon greep een mes en plofte het zijnen vader in den rug. De oudste broeder snelde toe op de kre ten van het slachtoffer. Hij ook bekwam eenen messteek in den arm. De moordenaar was dronken, naar het schijnt. Om een eiEene vreeselijke misdaad werd te Bovekerke nabij Dixmu- .de gepleegd. Een nietig feit gaf er aanlei ding toe. Een kind van den werkman X.. had, naar het schijnt, eene ei bij eenen gebuur genomen en daarvoor ontstond er i twist. De vrouwen hitsten hare mans tegen elkander op. Dezer dagen werkte X... op een aardappelveld, toen hij onverwachts door zijnen gebuur Z.., met een houweel werd aangevallen, Hij bekwam een hevigen slag in de zij de, die hem verscheidene ribben verbrij zelde en hem gevoelloos ten gronde deed storten. De woeste aanvaller bracht den ongelukkige nog verscheidene slagen toe op het hoofd, die hem de hersenspan kliefden. Dan nam de moordenaar de vlucht, doch werd kort nadien aangehouden en in de gevangenis te Brugge opgesloten.Wat liet slachtoffer betreft, de dokter, die hem de eerste zorgen toediende, wanhoopt hem te redden. Vijf-en-lwintigjaaropgcslolcn. Uit St-Eticnne wordt gemeld Het par- kat van Montbrison heeft zicht eergiste ren naar Roche begeven, waar zekeren M., 73 jaar oud, zijne dochter sedert 25 jaar opgesloten hield. Deze is thans 43 jaar oud. De magistraten vonden de ongelukkige ineen klein vertrek, waar noch lucht noch licht binnen kon, ten grondde lig gen. Op 18 jarigen ouderdom was het meisje ziek geworden en waren hare verstand vermogens door de ziekte gekrenkt. Thans is zij geheel kindscli en antwoord slechts met halve woorden op de haar gestelde vragen. Zij verkeert in den ellendigsten toestand. De vader der arme martelares bezit eene schoone fortuin. Hij is aangehouden. Inbraak te Nevele. Dieven zijn in den nacht van dinsdag tot woensdag op woensdag op eene hofstede hinnengedron- j gen. De inwoners door het gerucht ge- wekt, stonden op, doch de dieven losten geweerschoten op lien en namen de vlucht in eene kar. Men denkt dat hetzelfde schelmen zijn geweest die eenige dagen i te voren te Aalier, Lootenhulle en Beliem op ronde zijn gegaan. Jachtwiel gesprongen. In de pletmolens van Jupille is een jachtwiel gesprongen van 22,000 kilos. Twee werklieden werden gekwetsten een deel van het dak is weggeslagen. Men heeft stukken staal gevonden van 2000 tot 2500 kilos die 80 en zelfs 100 meters ver waren geslingerd. De schade wordt gerekend op veertig duizend franken. FRANKRIJK. Nieuwe soort van werkstahing. Een gevolg van de warmte te Parijs is, dat in de laatste dagen zooveel lijken aan de oppervlakte der Seine zijn bovengeko men, dat het lijkenhuis, La Morgue, vol is. Aan de oevers der rivier houden zich een groot getal pesonen zonder beroep op, die hun werk maken van het visschen Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 14 9v Vrouwelijk 11 HUWELIJKEN. E. Rogiers, agent in kolen met M Buekens, z. b. J. Van der Biest, kleerm. met V. Morlion, z. b. J. Huion, werkm. aan spoorw. met R. De Gols, dagl. A. Podevyn, tw. met M. Van de Velde, z. b. F. De Clerck, werkm. aan spoorw. met G. Buyle, z. b. F. De Sinedt, tw. met Ph. Van Sande, tiv. C. Smekens, landb. met C. Tem merman, passementmaakster. OVERLIJDENS. C. Van Audenhove. m. Baetens, met ser, 40 j. Brabandstraai. G. Karme liet, vr. Adriani, z. b. 79 j. Brusselschen- steenweg. Ferd. Liebaut, schalie dekker, 50 j. Houtmarkt. E. Van Cau wonbergh, m. Vereist, z. b. 87 j. St-Job. 4 kinderen onder de 'i jaren. STEDELIJK BESTUUR VAN AALST. in 1893. De belanghebbenden bekomen bericht dat op Maasdag 8 Mei aanstaande, om 11 ure voormiddag, ten Stadhuize, het Gemeentebestuur zal overgaan tot de Openbare aanbesteding voor de levering van bei stol noodig lol de kleeding der politieagenten in 1893, te weten: 38 meters blauw laken (marengo) 27 n s (satin chine,! 18 zwarte fransche satijn (satin frangaisj 30 grijze voedering (katoen) 20 gekruiste zwarte (croisé) 59 coutil. De stalen zullen daags vóór de aanbe sleding aan het Gemeentebestuur moeten toegezonden worden. Gedaan te Aalst, den 26 April 1893. De Burgemeester en Schepenen, VAN WAMBEKE. De Sekretaris, Eum. SCHEERLINCKX. schoon en gerieflijk HUIS, geslaan te Axis), in de Zounestraat, laatsl bewoond geweest door wijlen den heer F. Me- ganck De Smedt. Dit huis heelt verscheidene beneden- en bovenplaatsen, kelder, achtergebouw, pomp- en regenwater en holje. Zich te bevragen bij Juffer Clarisse Meganck, in het te huren huis. Ten kantore van den Notaris DE GHEEST, te Aalst Te koop Hel schcon nieuwgebouwd Huis met koelspoort en schoonen hof, te Aalst, in de Albert Liénartstraat, N° 15 naar lijken, die zij zeker zijn altijd op den laatst bewoond geweest door M, Paul De bodem aan te treffen. Voor elk opgevischt Clippele. lijk, dat zij naar de Morgue brengen, ont- vangen zij van de prefectuur van policie eene premie van 15 fr. Deze lieden worden lachenderwijs écu- meurs cle la Seine Seine-schuimers) ge Te Sturen Eenen schoonen lusthof met Pavilloen Joseph, woont te Ballincourt. Deze man is 55 jaar oud en dregt bij laag water naar de lijken, les machabeés zooals hij ze noemt. In den loop van het jaar 1892 heeft père Joseph niet minder dan 42 lijken opgevischt, die hem, aan 15 fr. per stuk, zooals wij zegden, dus 630 fr. opbrachten. Maar...terwijl de prefectuur vroeger dc premie binnen acht-en-veertig uren uitkeerde, moeten de ecumeurs tegen- woordig heel wat formaliteiten vervullen om de uitbetaling te verkrijgen. De pre- j fecteurwil namelijk eerst onderzoeken, j of de aangebrachte machabeés weldege- j lijk van bij toeval verdronken personen j zijn, en niet door den opvisscher in het I water zijn geworpen om wille der premie. Dit laatste geval toch is meer voorge komen, namelijk in vroegere jaren bij het kanaal Saint-Martin, waar zich 's avonds en 's nachts cenc bende bandieten ophiel den, die de voorbijgangers ""an alles be roofden en daarna verdronken, om later eene premie voor het opvisschen te ver dienen. Hoe het zij, pére Joseph, die zijn be roep reeds twee-en-twintig jaren uitoe fent, kan men dat getalm niet instemmen ie /.iju "v "v en op zijn aandringen hebben de andere Gent overgebracht, men moest hem dra- f écumeurs met hem het «werk gestaakt. te Aalst Mijlbeke.Bergenkouicr. Zich te bevragen bij th. Renders tuin- aanlegger te Aalst. Verandering van woonst Prosper Morraye, Hoofdagent der Verzekeringsmaatschappij tegen brand, La Belgique, maakt het geëerd pu bliek kenbaar dat hij zijne woonst en magazijnen van Wijnen, Genever Likeuren en Specerijen tornt over te brengen naar de Kort* Zout straat N 33. nevens de drukkerij van Den Denderbode. Eerste kwaliteit van koopwaren aan goedkoope prijzen. Let wel op: Korte Zoutstraat,N 33. OPENBARE VERKOOPING van eene XE IMPEL De Notaris EEMAN te Erpe.zal namens wien het behoort, met gewin van palm slag en de pleegvormen der wel van 12 Juni lkio, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene dekuisde Hofstede, geslaan en gelegen te Impe, aan de Nesschestraat, gioot 15 aren 38 centiaren, palende oost den heer August Rasscliaert, zuid de lieeren Bernard Roman en Viciorien Luwaert, west de erven De Coster e.n noord de Nesschestraat. Boomprijs fr. 850-00. Laatst bewoond door Mijnheer Victor Van den Abeele-Stoclryns. ZITDAGEN Inslel Zaterdag 13 Me| 1893 Verblijf id 22 Telkens om 3 ure namiddag, ter Zit tingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, aan de Groote ftiarkt. Openbare Verkoopingf n 2 perceelen TE EROSDEGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag eu gelagen, in liet openbaar verkoopen Eerste Koop. Eene Partij l.and, gelegen Ie Eron- degem, op hel Klein Scheerhuis, bekend bij kadaster wijk A. nummer 479. groot 50 aren, 30 centiaren, palende oost den steenweg van (lent en den lieer Familie Brihet, zuid Mijnheer Liénart, west Jufvrouw De Windt en den steenweg naar Gent. Boomprijs fr. 65-00. Gebruikt zonder termijn bij Mijnheer Dunnen Cop- pcns.tc Frondegem. Tweede Koop Een Perceel Land, gelegen te Frondegem. op de Dry Bunders, wijk A. deel van nummer 543 van bet kada.-lraal plan, gro >t 27 aren, 00 centiaren, palende oost Mijnheer Coppens, zuid den voetweg, west de rede en noord Mijnheer llouorc Iirihet Gebruikt zonder termijn bij Mijnbeer August Dc Middelccr, te Erondcgem. ZITDAGEN bistel Woensdag 10 Mtfi ,o0, Verbidt ld 24 Me' ,ÖJa Telkens om 4 ure van den avond, ter herberg gebonden door Mijnheer Frans De Troyer-Brihet, te Erpe, Gcntschenstcenweg. m Openbare Verkooping van eene welgelegene te Denderhauletn, wijk Vossel. De Notaris VAN 0UDENH0VE te Denderliaulcm, zal ten verzoeke van vrouwe Felicitas De Backer, weduwe Cypnanus De Kerpel, op nagestelden Zitdag, opcnbaarlijk verkoopen Eene welgelegene Hofstede, bestaande uit Woon huis en afhangendheden, Schuur, Paard-, Koei- en Verkcnsstallen, met welbep'anten Boomgaard en Moeshof, gestaan en gelegen te Dendcrhautem, wijk Vossel, gekadastreerd sectie B, nummers 1718, 1719 en 1720. met eene grootte van 44 aren 80 centiaicn, groot volgens meting 42 aren 18 centiaren, palende oosl den voetweg, zuid Bcllarminus De Pril. August De Prauwer en Michael Van Schclvergem, west de straat, noord Gharles-Louis De Putier cu Jozef Roelandt. Enkoio Zitdnj; Donderdag 18 Mei 1893 Om 5 ure namiddag, ter herberg Den Bareel, bij sieur Frans Eeman Van Vaerenbergh, te Dender- bautem. Op zelfden Donderdag 18 Mei, om 2 ure juist namiddag, zat bovengenoemden Notaris VAN' OUUENHOVE, aan den voet der koopen namens gemelde aanzoekster, openbaarlijk verkoopen 27 aren 70 centiaren Klavers, wassende te Dender- haulem, in de Kipstcek. Verdeeld in koopen t'clks gerief. Decs beste Kalfsvet, gebreveteerd naar eisch der wel, wordt bijzonderlijk aanbevolen voor de goede keukens. Men eisclie het fabriekmerk Het Kalf. Depot te. Aalst bij den lieer Ben. Schouppe Van der Taelen, Lange Zout- sira?t, N° 3 12, Korte Zoulslraat, 12, TE AALST. Wijnen op stukken en per flesch. Specialiteit van allerfijnste dranken, Olijfolie en Wijn-azijn. Genever en ordinaire dranken te be ginnen van 88 centiemen den liter. Lastvrije dranken van 65 centiemen den liter. Vijfde koop. F.cn perceel tand, gelegen te Den- derhautem, op dc Zes Bunders, gekadastreerd sectie B, nummer 1175a. groot 15 aren 40 centiaren en volgens meting 15 aren 82 centiaren, palende oost den heer doktor Van Oudcnbove, zuid met den voet weg August Dc Waegciiecr, west mijnheer Lessens, noord de straat. Zesde koop. F.cn perceel tand, gelegen te Den- derhauteni, up de Bosschelle, gekadastreerd sektie B, nummer 1210c. groot 9 aren 80 centiaren en volgens mctuig 9 aren 45 centiaren, palende oost Constant Van Vaerenbergh, zuid dc weduwe Buyl-Van Damme of volgend perceel, west Petrus D'hondt, noord Severien Beeckman als gebruiker. Zevende koop. Een perceel l.and. gelegen te Denderhautcm, op de Bosschelle. gekadastreerd sektie B, nummer 12IPa, groot Oaien 10 centiaren, palende oost Frans HosseJacr. zuid den voetweg. west voor gaande perceel, noord de weduwe Dc Dier. Achtste koop Een perceel tand. gelegen te Denderhautcm. op de Bosschelle. gekadastreerd sektie B, nummer 122öv, groot 9 aren 3U centiaren en vol gens meling 9 aren (8 centiaren, palende cost navol gend perceel, zuid Frans Eeman, west den Arme van Denderhaulem, noord Frans DeCoorde. Negende koop. Een perceel Laud, gelegen te Denderhauteni, op de Bosschelle of Tal. gekadastreerd sektie B. nummer I22ln bis. groot 4 aren 50 centi aren en volgens meting 4 aren 41 centiaren, palende oosl Charlcs-I.ouis De Dier als gebruiker, zuid Petrus D'hondt, west Frans Eeman, vourgaanden koop en andere, noord den voetweg en daarover dm heer doktor Van Oudenhovc. Zittingen Instel, Maandag 29 Mei 1895, ter herberg van Frar.s Van Schelvergem Dc Dier, nabij liet Dorp. Toewijzing, Maandag 5 Juni 1895, ter herberg van Alexis Kiekens-De Pauw, in dc Molenstraat. Voor nadere inlichtingen vervocge men zich ter studie van gemelden Notaris VAN OUDENHOVE. Openbare Verkoopiug droog Eiken, OlmenBeuken en te Aalst, Nieuwslraat. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op MAANDAG 15 MEI 1S95 om 2 ure namiddag,ter herberg llcl Klein Geul, bij Mijnheer Karei Van Neck, te Aalst,Nieuw- straat, iu liet openbaar verkoopen Een paar schoon eiken karretremen. Eene groote hoeveelheid olmen, beuken en eiken planken van alle dikten, breedten en lengten. 0000 voet schoonen droogen kanade duim (4/4). IOuO voet schoonen droogen kanada lialven duim (2/4). En meerandere houtwaren te veel om te melden. De koopen van en onder de 5 franks zullen moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van le Lede (Groole-Kautcr.) Dc Notaris I.OUIS MOENS, le Lede, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene schoone Partij Zaailand, gelegen te Lede, Groo'e-Kauter, bekend ten kadaster sectie C, nummers 311, lot en inbegrepen 319, met eene grootte van 4 Hektaren 58 aren 80 centiaren en groot volgens meling 4 Hektaren 61 aren, palende ten noorde Jufvrouwen Virginia De Schaepmeester, Léopoldine Maithys, Maria De Schaepmeester en den heer Advokaat Moens, ten zuide den heer Doktoor Masen en Dame weduwe De Smet-Maithys, ten ooste detf ommegang- weg en ten weste den losweg. Verdeeld na meting van den lieer landmeter. Timmerman, te Lede, in 13 knopen, zooals op de plakbrieven is aangeduid. Dit goed is in pacht gehouden door vrouw weduwe Jan-Baptiste De Smet, te Lede. mi-s de jaarlijksche pachtsom van 750 franks, boven de grondlasten. ZITDAGEN INSTEL lt Mp-r ioqo VERBLIJF 31 MEI i893" Telkens om 1 t/i ure namiddag, ter herberg 1)E HALVE MAAN te Lede, Dorp, gehouden door den heer Charles Saey. Veudilie van 6,000 SPARREN Strooi en 500 Boonstaken te Erembodegem. aan de Denderbrug en aan dc Statie. Op Maandag 8 Mei 1893, otn 1 uro namiddag. Door 't ambt van den Notaris DE SMET te Erembodegem. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. ALLERLAATSTE VEN DIT IE VAN te AalstVaartkaai Op Maandag 8 Mei 1893, om 2 ure namiddag. Openbare Verkooping Dc Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. 7 aren 60 centiaren Land, te Baar- degem, Hoevekauter, sectio C, nummer 580a. 2. 15 aren 40 centiaren Land, te Baar- degem, Baardegemkatiier, sectie A, num mers 68 en 69a. Boomprijs Ir. 50,00 3. 31 aren 70 centiaren Land, te Baar- degem, Gebarmie, sectie A, nummer 64. Boomprijs lr. 55,00 Voorschrevene goederen zijn gebruikt door den medeverkooper Petrus Ucrre- mans. Inslel 9, Verblijf 16 Mei 1893. Om 3 ure namiddag, Is den Peere boom, bij Louis Scltoonjans te Baarde- gem, nabij iie Statie. Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal opcnbaarlijk verkoopen 1. 41 aren 40 centiaren Meersch te Meire, op Holland, aan de Magerst raat, sectie A, nummers 335 en 336. 2. 46 aren 72 centiaren Meersch, te Meire, in don Blauwbosch, sectie nummers 425 en 426. Instel 10, Verblijf 24 Mei 1893. Om 5 ure namiddag bij sieur Ch.-L. Van den Steen, te Meire, Dorp. Openbare Verkooping De Notaris Breckpot te Aalst, zal ingevolge de wet van 15 Oogst 1854, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde Hofstede te Aalst- Schaarbeke, aan de Lindestraat, groot 36 aren. sectie C,nummers H3.vcn 41 4e. EENIGE ZITDAG Maandag 15 Mei 1893. Om 3 ure, ter zittingszaal van liet Vre- degerecht, t-i Aalst, Groote Markt. Openbare verkooping TE AALST, in de Kerkstraat. Dc Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen J Een schoon en groot Huis, zijnde eenen van ouds welgeklanJeerden Goud- en Zilverwinkel, te Aalst, iu de Kerkstraat, sectie A, nummer 1190, groot 1 aar, 60 centiaren. Laatsl bewoond geweest door Mijnheer Cornelius-Franciscus Moens-De Smet. Slechts ingesteld lr. 8650,00 Instel Woensdag 3 j Mei 893 Verblijf td. li) Telkens om 3 ure namiddag, in het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van goede en een perjceel Tuin onder Dcnderliantem. Do Notaris VAN OUDENHOVE te Dcnderhautein, zal ten verzoeke van wie het behoort met gewin van palmslag en gelagen opcnbaarlijk verkoopen, dc vol gende goederen, le weten Eerste koop Een perceel tand, gelegen te Den derhaulem, op den Le.itcrkauler, gekend ten kadaster sektie B, nummer 1195. groot 51 aren en volgens meling groot 53 aren 19 centiaren, palende oost den Arme van Ninovc, zuid en noord den voetweg, west Jozef Dc Schrijver, als gebruiker. Tweede koop. Een perceel tand, te Dender- hautem, oi- den Lettcrkauter, sektie B, nummer 1213, groot 12 aren 60 centiaren en volgens meting 12 aren 57 centiaren, palende oosl Frar.s Eeman, zuid Maria- Josepha Van Landuyt, west Petrus D'hondt en noord Victor Roelandt. Derde koop. Een perceel Tuin, gelegen te Den derhautcm, nabij het Dorp, gekadastreerd sektie B, nummer 918, groot 5 aren en volgens meting groot 4 aren 0 centiaren, palende oosl de weduwe Pelentan, zuid Karei De Winter, west Petrus De Coordc cn Dé*iré Praet, noord den voetweg. Vierde koop. - Een perceel tand, gelegen te Den derhautcm. aan den Aalsterschcn weg. gekadastreerd sektie U. nummer 437c. groot 5 aren 10 centiaren, groot volgens meling 5 aren 70 centiaren, palende oost de straal, zuid de weduwe Eugeen Schouppe, de erven Wijuaut en Frans Eeinan, west den Aalstcr- schen weg cn noord Leonard Lievens. Openbare Verkooping. te Erembodegem. De Notaris DE SMET, te Erembodegem. zal. ter tusschenkomst van zijnen Ambtgenoot den Notaris DE PAUW, te Aalst, namens Petrus Verdoodt en Kinderen, openbaarlijk verkoopen - Eerste Koop. F>n Woonhuis met afhangendhe den en medegaanden grond, te Erembodegem, op den Hoek, sectic A, nummer 109a des kadasters, groot in oppervlakte 2 aren, !)0 centiaren, palende aan de kinderen Seminck.van twee kanten aan de weduwe Van den Bossche en aan den voetweg. Bewoond door Judocus Verdoodt. Tweede Koop. Een Woonhuis en verdere aan- hoorigheden, slaande op2 aren, 90 centiaren grond, toebehoorende aan het Armburee! der Stad Aalst, te Erembodegem,op den Hock,ten kadaster bekend sectie A, nummer 292a, palende aan de straat, Frans Cop pens, de kinderen Ghysens en anderen. Derde Koop. - Eene partij Land.te Erembodegem, aan de Groenstraat,aangewezen ten kadaster sectie A. nummer 214a. met eene grootte van 14 aren, 20 centiaren, palende ooste Petrus Van der Burcht, zuid dc straat, west de weduwe van Jau-Daptisl De Vos, noord de erven Boteibergh, De twee iaa'stc koopen in gebruik bij Petrus Verdoodt. De koopers zullen van hunne gekochte goederen in gebruik komen eene maand na d« toewijzing. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 9 Mei 1893. Ten 2 ure nanoen, ter herberg van Judocus Ver doodt, te Erembodegem, op den Hoek. MlilIJBELVElLINiG Voornoemde Notaris DE SMET zal ter tusschen komst van zijnen ambtgenoot DE PAUW te Aalst, op Woensdag 17 Mei 1893, tent uur nanoen, ten huize van Petrus Verdoodt, te Erembodegem. op den Hoek. openbaarlijk verkoopen, al de roerende Voor werpen, zooals Tafels, stoelen,schoone kleerkas en andere kassen, stoof met tocbchoorlcn, aard-, ijzer- en gleiswerk, lioilogiekas, botervat, vlerschkuip, tobbens, hak- mouillii'. bedsteden en verder sla ipgericf, wanmolen, snijpcerd, kruiwagen, eggen, schuppen, braken, rieken, borrevaten, ladders, eene goede bekalfde Koei, eene Geit. dry Hennen en verder alles wat er zal gevonden worden. Openbare Verkooping De Nolaris Breckpot te Aalstg zal openbaarlijk verkooper. 1. 25 aren 50 centiaren Land, te Hof- stade, Lindeveld, sectie C,nummer 386a. 2. 96 aren 10 centiaren Land, te Hof- stade, Lindeveld, sectie C, nummers 371, 374 en 377. Verdeeld in vier deeien. Voorschrevene goederen gebruikt door Aloyse Moerenhout aan fr. 300 's jaars. Instel 19 Mei, Verblijf 2 Juni 1893. Om 4 ure namiddag In den bouten Os, bij M. Joseph Clinckaert, te Hof- stade, tegen hel Dorp. De Notarissen DE PAUW en LIMPENS te Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen Een schoon Renteniersliuis te Aalst, Keizerlijke IM a-ns, gei eekend nummer 59, groot 7 aren 90 centiaren. Bewoond door don heer Calewaert, Advokaat. Ingesteld lr. 12,500. Instel, 29 April, Verblijf, 13 Mei 1893, om 3 ure namiddag, ter zittingzaal van hel Vredegerecht,te Aalst, Groote Markt. Studie van den Nolaris Folie, Uoogsh aal, 26, le Gent. Openbare verkooping van Landen en Meerschen.te Erondegem, sectie A, nummers 41, 42, 664, 668, 666, 550 en 578, gezamenlijk groot, 1 hectaar, 87 aren, 90 centiaren. Verdeeld in 5 koopen. Gebruikt bij verscheidene», zonder pacht voorwaarde. Zie plakbrieven. Zitdagen Inslel Dijnsdag S j |803 Verblijf td. 16 Telkens om 3 t/2 ure namiddag, in het Hótel des ArcadesStatieplein, te Aalst.

De Denderbode | 1893 | | pagina 3