Een en ander. Land van Aalst. Allerhande nieuws. Te Brussel staan drie plaatsen van raadsheer open en gezien de verdaging Tan-ootober, zal men nu spoedig in de openstaande plaatsen voorzien. Ik kan u reeds voorspellen dat er strijd zal zijn,namelijk strijd tusscben liberalen. I>e progessisten willen alleen gaan, en de doctrinairs van de Ligue vragen niet beter. Ik moet er bijvoegen dat men hier in de Association meer dan overal elders, ver heugd is over de verdaging der october- k lezingen. Inderdaad, tijdens de laatste samen spanning met de socialisten, had men de verbintenis aangegaan de werklieden voor een vierde of vijfde deel op de lijst der Association op te nemen. Welnu, in die voorwaarden en ten ge volge der laatste onlusten en den aanslag op M. Buis, ware de lijst der Associa tion ondanks de impopulariteit van de mannen der Ligue in 't water geval len. Handelsblad Iel» voor do Vlamingen. Zondag laatst wordende Waterwerken, te Vilvoorde, in tegenwoordigheid der Koninklijke Familie,ingehuldigd.Men den- ke niet dat wij deze feestviering gaan be schrijven neen, aan een week bad is zulks onmogelijk. Wij willen de aandacht in roepen op iets wat er is voorgevallen en 't welk ons teroorekwam. Een stoetwerd ingericht aan den welken de schoolkinde ren en maatschappijen deelnamen. De stoet defileerde voor de Koninklijke Fa milie en Zij werd luidruchtige toegejuicht Het Vive Ie Rot Vive la Familie Royale klonk kletterend door het ruim. Eene maatschappij van Brusselsche fla minganten echter riep Vive de Koning! Vice de koninklijke Familie Op eens wendt Prins Albrecht tot zijn oom en zegt hem Wat zijn ze gelukkig dat Coremans niet hier is Historiek Kicuu' Postzegel.Volgens den Indépendance is het bericht waar, door eenige dagbladen meegedeeld, als zou het postbestuur be.-doten hebben van. ter gelegenheid der Wereldtentoonstelling van Antwerpen in 189-1, drie nieuwe post zegels van 5, 10 en 25 centiemen uit te geven, die als gravuur den naam en het wapen der stad Antwerpen zullen dra gen. Er is inderdaad spraak van zulke uit- piflo; minister Vandenpeereboom is het denkbeeld genegen, en moet reeds eenige hem onderworpen gravuren hebben on derzocht. Tot hiertoe is er nog geene definitieve beslissing genomen. Deze verkoop dezer postzegels zou alleen plaatshebben te Antwerpen,tijdens de tentoonstelling. Uc nieuwe kieswet. De heer minister van binnenlandsche zaken heeft, maandag morgend, eene kommissie aangesteld, gelast met het wetsontwerp der nieuwe kieswet op te maken. Maken deel van deze kommissie de heeren Becco, algemeen sckretaris bij het ministerie van landbouw, enz. Surmont de Volberghe, senator Nyssens, Ligy, de Smet de Naeyer, volksvertegenwoordigers Schey- ven, raadslid bij het verbrekingshof, enz. Eene waorhuld goed om te lierlialen. - Er bestaat geene - onzijdige school, schrijft M. Jules Simon, omdat de onderwijzer die geene godsdienstige of wijsgeerige overtuiging heeft, niet bestaat. Indien hij er geene heeft, dan is hij buiten de menscheid 't is een domkop of een monster. - Indien hij er eene heeft en ze weg- - stopt om zijne jaarwedde te redden,'t is m de laagste der bloodaards. Maar ik daag hem uit ze te kunnen wegstoppen. Hij zal goed de lippen te sluiten - hebben, zij zal hem ondanks zijnen wil - ontspringen zijne oogen,zijne gebaren - 'gansoh zijn persoon zullen spreken. Het kind zal ook spreken, het zal ondervragen God zal op twee stappen der school, bij hem langs alle kanten - binnendringen, in zijne oogen, in zijne ooren. - Er bestaat slechts een hoekje op de wereld waaruit God! zou verbannen - zijn, 't is uit deze school waar men het - hert van den burger vormt, waar men - zijnen geest verlicht. Advies aan de schoolpedanten van Dendergalm. I>e Voorzieni«liei<ls- en liulpkoH ten voordeele der slacht offers van werkongevallen wet van 21 Juli 1890 heeft in zitting van 5 Mei 1893,heefi aan de huisgezienen der slacht offers van 80 ongevallen, uitgedeeld, te weten Aan 53 huisgezinnen, met 168 kinderen, 1,530 fr. aan 13 huisgezin nen, zonder kinderen, 340 fr. aan 1 weduwe, met 3 kinderen, 100 fr. aan 3 weduwen, zonder kinderen, 230 fr. aan 10 ongehuwden, 500 fr. Te samen 2700 fr. lUoordemuirsschool. Irt een der jongste nummers van I)e Nieuwe Tijd, Hollandsch onafhankelijk sociaal- demokratisch weekblad, komt een hoofd artikel voor onder den titel Haat en socialisme,waarin letterlijk het volgende staat te lezen Als de overwinning van het socialism zou moeten en kunnen worden behaald, door de helft van het menschdom van hel leven te berooven, zou deze prijs niet te duur zijn voor liet geluk, dat er voor werd gekocht. De tegenwoordige maat schappij vermoordt dag aan dag zede lijk en lichamelijk zoovele menschen helleven in eene kapitalistische wereld is zoo eene aaneenschakeling van lage zorgen en beslommering begeerens- waard geluk wordt daarin zoo weinig ge vonden, dat men zeer vele menschen, zelfs tegen hun zin, eenen dienst zou bewijzen, door hun een pil van cyankali toe te dienen. Maar ook het leven van den ge lukkigste beteekent niets, als het geluk van velen in den weg staat. Dat belooft Zonderlinge weddenschap. Te Parijs heetteene zonderlinge weddenschap plaats gehad. Een miljoenair van Cuba wedde met eenen patroon van een^der Parijsche spijshuizen om 1000 pond ster ling (25,000 fr.), dat deze niet binnen de 24 uren 2000 broodjes met hesp zou kun nen klaarmaken. De patroon echter had de broodjes re^ds gereed in 19 uren 40 minuten,zoodat hy de weddenschap schit terend won. Hij had 22 hespen ver sneden. De broodjes, die natuurlijk door den Amerikaan waren betaald, werden gezonden naar eenige weezeninrichtingen en ziekenhuizen. Zoodat deze wedding, hoe dwaas ook, toch hare liefdadige zijde had. 7 Land is boos en gram. In zijne kat- tenkolere, vraagt het, of het ons nog Confrater of Medebroeder mag of kan noemen. Sedert 20 jaar, immers, onder vindt 7 Land onze onbroederlijke han delwijze. \\'e\,Land, uwe onbroederlijke handel wijze ondervindt Denderbode,n\ei sedert 20 jaar, maar sedert 34 jaar. Heeft men dan vergeten dat Het Land van Aalst - werd gesticht om Denderbode te bevechten, om hem te benadeeligen daar waar men kon, en hem eindelijk, zoo mogelijk, van het politiek tooneel in ons Arrondissement te doen verdwijnen Wij zouden hierover in bijzonderheden kunnen treden. Maar Denderbode leeft nog en is krachtiger dan ooit Voor 'l overige of gij ons Confrater en Medebroeder noemt of niet. daar bekom meren wij ons bitter w einig meê. Wij hebben u reeds verklaard, Land. dat wij u niet volgen *züllen wanneer gij den twist wil afleiden en doen ontaarden in eenen pennestrijd waaruit onze en uwe lezers geen profijt zullen trekken. Weinig bekommeren wij ons met't gene onze Confraters uit andere sleden er over denken. Bestond er een Raad of Kamer, gelijk gij zegt, wij zoudeu zijne uitspraak niet vreezen. Blijven wij dus bij de kwestie,namelijk de brandverzekering door de Stad en die volgens 't Land 250 duizend franks winst moest afwerpen en daar alleen hebben onze medeburgers belang bij. 't Land zegt, dat wanneer het van 250,000 fr. sprak elkeen toch welver- staan heeft dat de schadevergoeding en de onkosten er moeten afgetrokken wor den en dat wij, Denderbodezijne woor den op de leter nemen. Moeten wij u. Land,uwe verklarin gen, uwe uitdrukkelijke verklaringen, verklaringen, waar niemand zich aan bedriegen kan, herhalen vervat in uwe nummers van 4 en 18 September 1892 Gij hebt alsdan gesproken van 250,000 en 200,000 franks winst, vrije en zuivere winst waarmee men Aalst de schoonste Stad van 't Land en onze medeburgers de gelukkigste menschen der wereld kon maken. Gij bekent nu, Land, dat men geen 250 duizend frs. maar slechts 25 duizend fr. met de brandverzekering zou kunnen winnen en gij, hebt ons beloofd ons uit te leggen hoe dit kan verwezenlijkt wor den. Onze antwoord van zondag 11. heeft u reeds laten gewaar worden dat gij den bal leelijk misslaagt, wanneer gij beweert dat wij liefst zouden hebben dat er over de kwestie der brandverzekering zou gezwegen worden. Laat ons dan eerst dat kantje eens afweven en dan zullen wij, als gij het verkiest, de vertegenwoordiging der min derheden aanvatten enz. enz. Wij hebben u reeds, in 1892, tot eene bespreking der geevenredigde vertegen woordiging uitgenoodigd en gij hebt onze uitnoodiging onbeantwoord gelaten. De openbare schrijver Miroeus uit 7 Land verwittigt ons dat hij de rekening van Denderbode eens zal opmaken en onderzoeken hoe hij, sedert 20 jaren, de grooto belangen der Stad heeft gestudeerd en beoordeeld. Wij verwachten u, O groote Miroeus Denderbode is er niet vervoerd van 25 jaren lang heeft hij in 't openbaar ge werkt, dus onder de oogen zijner partij genoten Denderbode is beter gekend dan Miroeus het kan uitleggen. Wat ons vooral gerust stelt, 't is de getuigenis van ons geweten dat wij nooit door onze liberale, radicale en socialis tische tegenstrevers werden geloofd en geprezen, dat wij hen nooit wapenen in de handen hebben gegeven om onze party te bevechten en op onze hoofdmannen te vuren. Mag Het Land ook aldus spreken Ten slotte Onze liberale tegenstrevers kunnen ons wel toeroepen Denderbode, gij bast tegen ons, maar u, Land, moet al eerlijk hert veroor- ileelen, want gij zijt een bijter een woe dende hijter die niets eerbiedigt en maar zonder ontzien altyd door byt Reclilerlijkc Kronijk. Getuigenis van eenen policie-agent. Een der laatste dagen was het vrede gerecht van eene Brusselsche voorstad het tooneel van het volgende voorval Eene gansclte reeks leurders was reeds voor verschillige reglementsovertredin gen veroordeeld, toen de deurwaarder zekeren X. opriep. Een man trad vooruit en de rechter zegde Bekent gij, visch op den openbaren weg verkocht te hebben Neen, mijnheer de rechter. Toen zegde de rechter tot den policie- man, die proces-verbaai had opgemaakt Agent, leg den eed af. Dit gebeurde. I)at is wel de man, tegen wien gy proces-verbaal opmaaktet Ja, mijnheer de rechter. Herkent gij hem goed Heel goed, mijnheer de rechter hij is het. Woedend riep nu de man uit Ik heb nooit visch verkocht, mijn heer Dat is niet mogelijk. Ik ben Y. en hij, die hier moest komen is X., mijn ge- buur, die ziek is en mij verzocht heeft hem te komen verontschuldigen, omdat hij zijne kamer niet verlaten kan. Nu werd de echte overtreder bij verstek tot de bepaalde boete veroordeeld. Hoeveel dergelijke verklaringen van policiebedionden zouden er niet tot on- rechtveerdige vonnissen aanleiding geven? vraagt de Réforme. Men moest eerst en vooral die policie- agenten eene voorbeeldige straf geven, voor hunne lichtzinnige getuigenis. De onlusten. Volders, deaanleider der Brusselsche socialisten, is vrijdag voor den onderzoeksrechter moeten verschij nen. Hij wordt beticht, de aanleider te zyn van eene gewapende bende in opstand tegen de politie en ook van eene reeks redevoeringen te hebben uitgesproken, waardoor liet volk tot de revolutie werd aangehitst. Bovendien legt men hem ten laste, dat hij een samenzweerder was tegen de veiligheid van den Staat, aange zien de werkmanspartij van Brussel in elke wijk eene revolutionnaire inrichting liad tot stand gebracht, per kwartier. Defnet wordt vervolgd, wegens de be- leediging der Kamer en voor aansporing tot ongehoorzaamheid aan de wetten. Milot zal terecht staan als zijnde de uit gever van Le Conscrit en de drukker van Le Pcuple, wegens artikels, door deze dagbladen opgenomen. Bertrand werd ondervraagd in zijne hoedanigheid van bestuurder der Presse Socialisle, wegens artikels over de werk staking en Emiel Vandervelde zou ver volgd worden voor zijne redevoeringen in de Cour Royale te St-Gilles en op het plein van Ten-Bosch. YVottelijke besluiten. Bij koninklijk besluit van 7 mei is de heer G Rens,kandidaat-notaris te Nincvo, notaris benoemd te Deftinge, in vervan ging van den heer De Ruyver, elders be noemd. Sterfgevallen Maandag, is na eene langdurig lijden met de meeste onderwerping verdragen, alhier in 't Collegie der EE. Paters Je- zuiten, godvruchliglyk in den heer ont slapen den Eerw. Pater lli:v. VEHCRL Y8SH.De Eerw. Over ledene werd geboren te Kortryk in 1830, trad in 't orde der EE, Paters Jesuïten in 1849. H. R. I. V. BOND DER Katholieke Bekwaamheidskiezer AALST-SCHAARBEEK. 4a* SEKTIE. Prijakump op Donderdag 11 Mei 1893, om 5 ure namiddag, ter herberg Den Buggei,, bij M. J. B. Reyniers, Asscherendries. Veeziekte. Een kwaadaardige en besmettelijke ziekte is dezer laatste weken uitgeborsten onder het rundvee in de meerschen der Dendervallei. Een twaalf tal runders toebehoorende aan Dame W« Ferd. Ooelens te Meerbeke werden op bevel van den rijksveearts afgemaakt. Vrijdag der verledene week werden er, insgelijks op bevel van den heerRemy, provinciale opzichter van de veeartsenij- dienst in Oost-Vlaanderen, 9 runddieren afgemaakt toebehoorende aan den heer Sonck te Denderleeuw. Deze runddieren bevonden zich in eene weide der Dender vallei. Het vleesch dezer laatste beesten is goed voor 't verbruik bevonden en werd aan kooplieden van Brussel verkocht. Onze landbouwers houden dus een wakend oog in 't zeil. Ilerzele. Zaterdag om 2 ure 's nachts is alhier brand ontstaan ten hui ze van Ch. Dierickx dorp, De geestelijke en wereldlijke Overheden en het Pompiers korps verschenen spoedig op 't ramptoo- neel. Eene oude vrouw die op den zolder sliep kon gclukkiglijk gered worden; de zoldering was reeds aangetast. De woon stede van Dierickx is totaal tot. asch en puin gebracht, Het vuur taste ook de nevenstaande woonstede aan van den heer De Cock zaakhandelaar. De stallingen zijn gansch afgebrand en twee varkens, eene geit, een schaap en konijnen zijn in 't vuur omge komen. De woning van den heer De Cock is ten grooteren deele behouden gebleven. De stallingen van den heer De Cock palen aan 't klooster en 't was dus ernstig bedreigd, doch dank aan veel moedig werken en zelfoppoffering kon men belet ten dat de ramp eene grootere uitbreiding nam. De schade aan 't klooster is onbedui dend. De oorzaak is tot hiertoe onbekend. De schade wordt geschat op 5000 fr. doch alles is verzekerd. Een ministerraad werd maandag gehouden, voor de aanstelling van gene raal Brassine, als minister van oorlog. Na de zitting heeft de minister het hoofd- personeel van zijne bureelen ontvangen. Minister Pontus had zondag van zijn personeel afscheid genomen. Begin van brand in het ministerie van spoomcegen. - Zaterdag, rond 11 1/2 ure 's avonds, kwam een persoon naar de pompierspost van het museum geloopen en berichtte de pompiers dat het ministerie van spoorwegen, Koninklijke plaats, 13, brandde. De pompiers, onder het bevel van hun nen sergeant die de wacht had, snelden in allerijl ter plaats en vonden inderdaad de loge der concierge, mad. wed. Peder in ever, vervuld met eenen dikken rook. De zoldering, waaraan een gasbek die er te dicht bij stond, het vuur had mede gedeeld, vlamde reeds op eene opper vlakte van twee ofdrij meters. De pompiers zetten zich moedig aan het werk om hot brandende deel met hunne bijlen los te kappen en gelukten er aldus in den brand af te snijden die langs onder den planken vloer voortwoekerde. Zij goten verders eene groote hoeveel heid water over de brandende puinen. De meubelen van Mad. Pedermeyer zijn geheel vernield. De schade beloopt tot verscheidene honderden franken. Diefstal bij den graaf van Vlaan deren. Dubbele aanhouding te New York. Twee Belgen, die verdacht worden, plichtig of meeplichtig te zijn aan den diefstal van kostbare juweelen in het paleis van den graaf van Vlaanderen, zijn te New-York in handen der policie gevallen, op het oogenblik dat zij poogden diamanten armbanden, ringen, horlogies en fijne steenen te verkoopen. Zij verklaren Leroux en Neumann te heeten en zijn vergezeld van eene jonge, zeer schoone vrouw. Zij loochenen die kostbare voorwerpen gestolen te hebben. Beiden kennen geen andere taal dan fransch. De uitleveringsformaliteiten zullen ver vuld worden. Naar het schynt heeft het Brusselsche parket ook een ernstig spoor gevonden. Drama op eenen trein. Zondag namiddag, om 3 ure 5 minuten was de trein van Dinant, in de Luxemburgstatie, te Brussel, aangekomen. De wachter die de deur opende van een gemengd rijtuig, vond eenen man op eene der banken liggen met eene ijsclijke wonde aan de slaap. Nevens hem lag een revolver. Eene dame die zich in hetzelfde kom- partiment bevond, scheen niet zeer ont roerd door het gebeurde. Een geneesheer, die in dezelfde trein reisde, onderzocht den gekwetste die nog ademde, en deed hem in de wachtzaal brengen. Daar bezweek de ongelukkige na wei nige stonden. De geneesheer beweerde dat men zich hier tegenover eenen zelfmoord bevond. De dame die zich met den ongelukkigen in den trein bevond, was draagster van twee reiskaartjes lr klas, Dinant-Brussel (Q. L.) De zelfmoorder is de zoon eener voor name Brusselsche familie die met eene danseresse van den schouwburg een ple zier reisje had gedaan. Het parket van Brussel is begonnen met het onderzoek van een geheimzinnige zaak. Een man die niet zeer helder van geest was en nu en dan door zijne vrouw mishandeld werd, is dood gevonden met eene wonde in de borst. De geburen had den kort te voren een hevigen twist ge hoord, dan was de ongelukkige man naar boven gevlucht, waar hij een vreeselijk hulpgeroep liet hooren. De vrouw en de kinderen van het slachtoffer verklaren de oorzaak der dood niet te kennen. - Een vierjarig kind, te Brussel, dat het hoofd door de opening van eenen rol lenden spoorwegbarreel had gestoken, werd bij het sluiten van dien barreel let terlijk onthoofd. Men kan oordeelen over de droefheid der ouders, toen deze dit schrikkelijk ongeluk vernamen. Een TOjarig persoon, gewezen vee koopman, had zijne vrouw en kinderen verlaten om met een jong meisje naar Parijs te trekken. Nadat zij hier eenige kinderen hadden gekregen, ontstond er twist en beiden keerden naar Brussel terug. Zondag verliet het meisje hem voor goed. Hij achtervolgde haar en loste twee revolverschoten, waarvan een haar kwet ste. Toen poogde hij zich te zelfmoorden. Beiden zijn slechts weinig gekwetst. Nrgenmeimarkt. De negen- meimarktis dit jaar bijzonder goed gelukt te St-Amandsberg. Er w erden te koop ge steld 1948 paarden, 80 veulens, 10 hengsten, 50 stieren, 154 ossen, 193 koeien, 93 vaarzen, 02 kalveren, 320 speenvarkens, 63 varkens en 48 loopers. Er was niet veel trok noch in de paar den noch in het hoornvee. Maandag was er buitengewoon veel volk te St-Amandsberg zondag namiddag is er minder geweest dan op andere jaren, tengevolge van het onaangenaam koud weer en den stuivenden wind. Groote brand. Magazijn afge brand. Een mtllioenschade. Eene groote brandramp heeft in den nacht van zondag op maandag aan de dokken te Antwerpen, eene overgroote schade aangericht en de wakkere pompiers allen op het appel doen verschijnen. Rond half drie werd men brand gewaar in een der gebouwen van de magazijnen Afrika, gelegen ten einde der Handelslei, in den teerling gevormd door de Cadix-, Napelsche- en Rigastraten en de Katten- dijkdok. Het vuur was ontstaan in het magazijn A, gelegen op den hoek der Cadix- en Napelsche straten, op de tweede verdie ping, waar ongeveer een 1000 lal balen katoen lagen opgestapeld, toebehoorende aan de firma übbelolide Spannuth. Op korten tijd was geheel liet pom pierskorps, met al het materieel ter plaats; met 25 lansen, geplaatst op de waterlei ding, terwijl de stoomspuiten het water uit de dok aanvoerden, werd de reusach tige vuurgloed aangetast. De vlammen sloegen wel niet hoog, maar een brand in katoen is moeilijk om te overmeesteren. Dit gaf.dat het vuur zich ook meêdeelde aan de eerste verdieping, waar ongeveer 9000 zakken beetsuiker lagen, toebehoo rende aan de firma Peten Gevers,alsook 5000 kistjes broodsuiker, toebehoorende aan de maatschappij la Raffineric Beige. Er was aan het uitdooven van het vuur geen denken, en de voornaamste pogingen der pompiers waren er op gericht om het vuur af te zonderen en de aanpalende ma gazijnen te redden. Te dien einde hebben zij een gedeelte dak moeten afbreken. De muur van het naastliggende maga- zyn is bouwvallig geworden, en zal moe ten geschoord worden. De overheden zijn in den loop van den nacht ter plaats geweest, onder andere M. de burgemeester, M.de schepene Hertogs, stadsingenieur Royers, enz. De ordedienst werd voortreffelijk ingericht door M. den policie-commissaris Ronsse, bijgestaan door de adjuncten Caeseleyr en Lorthios. Het vuur was tegen den morgend wel gedoofd, maar de pompiers zullen ten minste 4 of 5 dagen ter plaats moeten blijven om alle geval van het vuur in de smeulende massa te dooven. De schade is zeer aanzienlijk en wordt op minstens één millioen franks be raamd. Alles is verzekerd. Gelukkig bepaald zich alles tot de stof felijke schade, en heeft men geene andere ongelukken te betreuren. Waaraan deze groote ramp toe te schrij ven is, kan nog niet worden vastgesteld. Schrikkelijk ongeluk. Maandag avond rond 10 ure werd de St-Jacobs- markt te Antwerpen in opschudding ge bracht door een ongelukzooals er reeds dikwijls voorvielen en die toch de men schen niet voorzichtiger maken. De weduwe Albertine Loubry, 47 jaren oud, werkvrouw bij den beenhouwer Van Hael, op de St-Jacobsmarkt, 33, was met eene lamp naar boven gegaan. Viel zij, of liet zij de lamp vallen, dit is nog niet geweten, en men zal het wellicht nooit te weten komen, doch altijd is het zeker dat de lamp op den trap viel en brak terwijl de brandende petrool het vuur aan het hout meedeelde De kleeren der arme vrouw, die denke lijk het vuur wilde uitrappen, vatte ook vuur en weldra stond zij in licht laaie vlam. Zij snelde de straat op en de huisbewo ners, die beneden in de kamer naast den winkel zaten, wilden naar boven eene beddendeken gaan halen, om bij middel daarvan de kleeren uit te dooven, doch de brandende trappen beletten hen naar bo ven te gaan, om aan dit voornemen ge volg te geven. Twee personen uit de buurt, M. Bulens en een inwoner uit de Roozestraat, geluk ten er in, dit te doen. Maar 't was reeds te laat de ongelukkige was aan het hoofd tot de voeten eene enkele brand wond. Alleen het gedeelte des lichaams dat door het corset beschut was, iseenig, zins gespaard gebleven. De vrouw werd binnengebracht en door verscheidene geneesheeren, onder anderen door een militairen doktor verzorgd, doch haar toestand was zoo erg dat zij dezen morgend ten 5 ure naar het sluivenberg- gaslhuis moest worden gebracht, waar zij wellicht op dit oogenblik reeds don geest heeft gegeven. Dit ongeluk heeft in de buurt veel ontroering verwekt.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2