Allerhande nieuws. LANDBOUW 7 Een brief die soms een hal ven gram te zwaar weegt betaalt het dubbel port! Dit «alles is eene onwaardige exploitatie, die door niets gewettigd is. Waarom niet liever enkel 5 centiemen meer gevraagd indien de brieven niet op voldoende wijs gefrankeerd zijn Oplichters. In de Kamer heeft MRichakl eeno krachtdadige redevoering uitgesproken tegen de uitgifte van vreemde fondsen in België. Het is ongehoord welke sommen aldus verloren gaan. Zekere waarden zijn 80 tót 85 ten hon derd gedaald. Een Argentijnsch bankhuis ontving 93 inillioen uil België, terwijl de w aarde nu nog slechts 30 inillioen be draagt. Vijf-en-twintig uitgiften van vreemde titels hebben 628 millioen 803 duizend frank opgestreken, terwijl de huidige waarde slechts 224 millioen 544 duizend frank bedraagt. Men heeft gezegd dat het een openbaar Belang is, de vreemde uitgiften te doen —kennen, en M. Richald beloofde dezelve in de Annalen openba.tr te maken. Is dat wel voldoende Zouden do namen dier vreemde oplich ters niet moeten aangeplakt w orden op de hoeken, aller straten, met het totaal der gestolen sommen, om de burgers te waarschuwen voor het vervolg? De A nnalen zijn niet genoeg verspreid omh een doelmatigen uitslag te wege te "brengen. Eene actualiteit. In Pen dens Van Duyzc, zijn leven en zijne werken, door J. Micheels, dat komt te verschijnen, treffen wij het volgende stukje aan, dat als eene actualiteit mag aanschouwd worden Le Suffrage TJniversel. Een deel der mcnschen is braaf en oprecht, Maar velen, ja, de meesten zijn slecht. Een deel dér menschen zijn knappe bazen, Maar de meesten zijn sukkels er. dwazen. Een deel der menschen is vast van wil, Maar de meesten geleidt hunne gril. Wie lust heeft in 't revolutiespel, Decreteer le Suffrage Universel. Wie heeft aan Dendergahn een wapen in de handen gestopt om er onze Geeste lijkheid meè te bestrijden, haar te hoonen en te lasteren Wie heeft de lastertong van Dender gahn weêr eens losgemaakt en hem de gelegenheid verschaft van te schreeuwen: Dat onze Priesters meer voor de poli tiek werken dan voor 't geloof en van hunnen godsdienst eenen winkel maken Dat onze Priesters duizenden in den ban hebben geslagen en haat en twist in de familiën brengen Dat onze Priesters zich vijanden met den hoop maken, door hunne geld en heerschzucht, door hunne kruiperij voor de rijken, door hunne verachting voor de armen Ja, wie heeft die logons, die beleedigin- gen, die snoode lasteringen tegen onze Priesters weêr eens uitgelokt '1 Land van Aalst Wie moet er zich hier voor God en voor de waarheid op de borst kloppen Rechterlijke kronifk. Vrijdag aanstaande moeien een Stal per sonen onzer Stad Aalst voor de boetstraf felijke Rechtbank van Dendermonde ver schijnen om er te recht te staan als be schuldigd van 1" Dronkenschap 2° Smaad aan de Politie, Gendarmerie en Burgerwachten 3" Opstand tegen de Politie, Gendarmerie en Burgerwachten in de uitoefening van hunnen dienst.; 4° Aan 't hoofd te hebben gestaan aan eene bende rustverstoorders. Een meisje van 10 jaar, is beschuldigd van steenen geworpen te hebben naar de rendarmen. Deze misdrijven werden gepleegd tij dens de bctooginger. op 17 en 18 April 11. Wettelijke besluiten. Bij koninklijk besluit van 10 Mei,is het Burgerkruis verleend van 1* klas aan den O. De Olippele en van 2C klas aan den lieer B. De Boom, geneesheeren le Den derleeuw, als belooning voor diensten be wezen tijdens besmettelijke ziekten. De kommissie voor «Ion ui-beid heeft bij de Fransehe Kamer een wetsontwerp ingediend, dat ten doel heeft voor den arbeid van vrouwen en kinderen in magazijnen, winkels, werk plaatsen of handelsinrichtingen dezelfde régelen te doen gelden, die bij de wet van 2 november 1892 voor het werken in de fabrieken vastgesteld zijn. Volgens deze wet mogen vrouwen,min derjarige meisjes en kinderen niet langer dan 11 uren per dag en niet meer dan 6 dagen per week arbeiden. In de inrich tingen moet op zichtbare wijze de rustdag aangegeven zijn. Alle arbeid tusschen 9 uur 's avonds en 5 uur 's morgens wordt als nachtwerk beschouwd en is als zoo danig verboden. Vrouwen en meisjes boven de 18 jaar mogen echter enkele deelen van hol jaar tot 11 uur 's avonds werken. Dit mag evenwel hoogstens 60 dagen duren. In geen geval zal er meer dan 12 uren gewerkt mogen worden. Kinderen mogen voor geenen arbeid gebruikt worden voordat ze 13 jaar oud zijn, tenzij zij een bewijs overleggen, dat zij lager onderwijs genoten hebben. In dat geval mogen zij na hun 12*jaar arbeid verrichten. Roarcieuvleeseli. Wegens den hoogen prijs van rundvleesch neemt het verbruik van paardenvleesch te Ber lijn sterk toe. In 1889 werd het vleeseh van 7733 paarden voor het gebruik goed gekeurd. in 1890 dat van 8182 en in 1891 dal van 8129 paarden. Mond- en Klauwzeer in Nederland. Als een bewijs op welke uitgebreide schaal in Limburg het mond- en klauw zeer geheerscht heeft, kan dienen dat, behalve bij een «aantal schapen en varkens in het afgeloopen jaar niet minder dan 3343 stuks rundvee door de ziekte wer den aangetast. Deze gevallen kwamen voor in 43 ge meenten, zoodat 1/3 gedeelte der provin cie besmet was. {Rolt. A leutcsbl.) Aalst. Pauselijk Jubelfeest. Maandag aanst. 22 Mei. dus op tweeden Sinxendag, zal door de zorgen van het Davidsfonds, Afdeeling-Aalst, ter gelegen heid v«an het Jubelfeest onzes H. Vaders Leo XIII, eene luisterrijke Avondfeest gegeven worden, inden katholieken werk manskring om 5 ilt ure slipt. De KoTmaatschappij S^-Cccilia, heeft hare welwillende medewerking willen verleenen en zal eenecantateuHulde aan Leo XIII» uitvoeren onder de leiding van den heer Victor De Gheest. Dendergahn zegt dat hij zich hij t -Land van Aalst aansluit, omdat het her vormingen- vraagt die redelijk zijn. b. v. de evenredige vertegenwoordiging. Nu,omdat Denderbodeeven als meer andere Confraters, inde evenredige verle gen woordiging meer nadeel dan voordeel vindt voor 't goed bestuur der openbare zaken en zelfs «als onuitvoerbaar aan schouwt. liggen wij aan eene keten ge honden, zijn wij niet vrij! Zoo gaat het gemeenlijk hij die ge kneveld ligt.denktdat andere het ook zijn. Wij hebben geschreven dat 'l Land van Aalst u wapens levert. Een voorbeeld tot staving onzer beweering is niet verre te zoeken. Wat schrijftt Land van zondag lest Luistert - Dendergahn blinkt van plezier om- dat op Sint-Martens 2000 Paaschcom- iminiën min zijn geweest dan op andere «jaren. Wie is de schuld dat Dendergahn kan blinken van plezier Waarna eene vooi*«li*neIit te houden door den heer Robrecht Buyse. letterkundigen, le Rumbeke. Onderwerp Dc Paus en <le Werklieden De heeren Leden van liet Davidsfonds des Burgerskrings en van den Werkmans kring en hunne familie zijn tot het Feest uitgenoodigd. Aalst.Diefstal en lietle- lai-ij. Zondag namiddag hoorden de bewoners der herberg In 't Matroosje Nieuwst raat, gerucht in hunnen kelder. Men ging zien doch niets vreemds werd ontdekt. Het gerucht veropenbaarde zich later nog en opnieuw daalde men de kel dertrappen af, ditmaal voorzien van eene lamp. Weldra ontdekte men,in oen hoekje gekropen, ;*en meisje van 11 a 12jaar, eene van die kinderen welke men hier, sedert eenigen tijd, langs de straten en avondsin de herbergen,ziet bedelen. Nauwelijks zag ze zich ontdekt of al schreiende smeet zeeenig geld ten gronde; ongeveer 4 franks. Men betastte hare z«ikken en men vond nog eene som van 9 fr. welke men veronderstelt ook van diefstal voort te komen. In het estaminel Au Ticoliis dergelijke som ontvreemd geworden. Algemeen wordt door onze medeburgers geklaagd over de bedelarij die hier in onze straten, door kinderen van vreem delingen,van den morgend tot laat in den avond,gepleegd wordt. Die vreemdelingen hebben hunne tenten opgeslagen omtrent het oude kerkhof aan den Dendermond- schen steenweg. Blijft het zoo voortgaan, woldra zal men daar eene gansche colonic van vreemde bedelaars, van kerels die te lui zijn om te werken aantreffen. Die lulfïkken zenden hunne kinders in de Stad op bedelarij en nog meer uit. Meest altijd in den dag houden zij zich op de wegen naar de Statie en vallener de voor bijgangers gedurig Lastig. Meer dan eens hoorden wij vreemde reizigers hierover klagen er bijvoegende dat die toestand in geene enkele andere stad des lands zou geduld worden. Onzes dunkens dienen er maatregelen genomen te worden om de kwaal uit te roeien. -GuldenbruHoft. - Heden woensdag 17 Mei, hebben de echtelieden Andreas Steenhout en Theresia Jacobs, werklieden, wonende te Aalst-Mijl beek, Ouden Dendennondschcn Steenweg,hunne Gulden Bruiloft gevierd. De Jubilarissen zijn brave en deugdzame lieden, zegt men ons,welke «altijd door aanhoudende werk zaamheid aan hun dagelijks brood zijn geraakt. Een stoet beslaande uit zes rijtuigen vormde zich aan de woning der Jubilaris sen en begaf zich onder 't spelen des Beiaards en 't geluid der klok naar onze St-M.artinuskerk om er de Mis van dank baarheid bij te wonen. Kinderen, klein kinderen, vrienden en kennissen woonden deze plechtigheid bij. Aan de Jubilarissen werd door Z. M.den Konirtg eene som fr. 40,00 en door hot Stadsbestuur eene som van fr.25 geschon ken. De Jubilarissen zijn door den lieer Bur- gemeester,in de Trouwzaal ten Stadhuize, ontvangen en geluk gewenscht geworden en hij behandigde hen ter zelfderlijde de hen geschonken gelden. Onnoodig er hg te voegen dat de woning der Jubilarissen en de huizender buurt versierd en bevlagd zijn en het vol op feest is Regen. Heden woensdag rond 2 1/2 ure heerschto er een klein onweder over onze slad, 't welk ons eenigen lang verwachten regen bracht. Het regende slechts een twintigtal minu ten en 't zal slechts een kleine lafenis wezen voor de vruchten te velde in alle geval 't is toch altijd beter iets dan niets en kan, gelijk men zegt, de droogte die sedert meer dan twee maanden heersclit er door gebroken zijn. Onze landbouwers mogen dus nog hopen. Huwelijk.—Den 15 mei, is het huwelijk ingezegend van mejuffer Jeanne Woeste, dochter van onzen volksverte genwoordiger met M. Alf. Belpatre. De plechtigheid had plaats in de Bonifacius- kerk, te Elsene, die met planten, bloemen en draperijen versierd was Eene talrijke menigte uit de hooge wereld, vulde de kerk op. Men bemerkte den Staatsminis ter, M. den baron Lambermont, graaf d'Ursel, generaal Pontus, een aantal ge zanten van vreemde hoven vele adellijke dames in prachtige toiletten. De beroem de violoncellist Jacobs speelde een heerlijk motief en M. de baron de Fierlant, wiens sclioone stem gekend is, zong op het dokzaal. De plechtigheid werd voltrok ken door Z. Em. den kardinaal Goossens, die eene indrukwekkende toespraak richtte tot de jong getrouwden. Het bloemenfeest of Longcharnps- Fleuri is voortreffelijk gelukt.De pracht- rijtuigen waren zeer talrijk. De Koningin met prinses Clementine kwamen ten half 4 in haar vierspan aan; zij werden ge volgd door dc rijtuigen der gravin van Vlaanderen en der koninklijke prinsessen. De gidsen reden vóór den stoet rijtuigen. De wedstrijden werden met veel entrain gevolgd en talrijk waren de rijke zomer- toiletten.Zelden heeft men in de hoofdstad een beter gelukt feest gezien. De jury had niet minder dan 350 rijtuigen te beoor- deelen. Als een mirakel wordt gemeld dat er geene baldadigheden zijn gepleegd. Nieuwsoortige werkstaking De leerlingen van het Brusselsche athe neum waren zeer ontevreden, omdat het schoolbestuur hen het verlof niet had toegestaan, dat gevraagd was voor het bijwonen van het Longcharnps-Fleuri. 's Morgens hadden zij in geheel het gesticht briefkens doen rondstrooien, van den volgenden inhoud Ciloyens, Gezien dat het dezen namiddag Long charnps-Fleuri is Gezien dat de beheeringsbeul bourreau adminislratif voor bureau adrninistratif) geweigerd heeft verlof te geven Raadt het weerslandskorr.iteit al de leerlingen aan, het werk te staken. De oproep heeft slechts gedeeltelijke ge volgen gehad.In alle geval de burgerwacht niet opgeroepen, of de orde niet gestoord geweest. Verdwijnen. Een bediende van een belangrijk huis te Brussel, die woens dag eene betaling van 8,000 fr. voor zijne meesters moest doen, is sedert dan ver dwenen. In zijne woning heeft men cenen brief gevonden, waarin hij verklaart dat hij al het geld op de koersen verloren heeft en het land verlaat. Een zonderling ongeval heeft in den nacht van zaterdag tot zondag de familie Mattens, wonende n. 164 der Rogier- straat.te Schaarbeek in opschudding ge bracht. De meid had liare slaapkamer laten openstaan, daar het zoo warm was. Rond twee ure 's morgens ontwaakte zij door het gerucht van een omvallend voorwerp. Zij stond op en slaakte luide angskreten Een menschelijke vorm kwam naar haar toegestapt. Meer dood dan levend sprong het meis je wederom in haar bed en kroop onder hare dekens. Hare kreten waren nochtans gehoord geworden. De heer Mattens kwarn toegeloopen met eene bougie in de eene hand en eenen revolver in de andere. Hij klopte aan de deur. Niemand antwoordde. De meid dorst zich niet roeren. Deze die in de kamer was gekomen, hield zich stil. Voor den heer Mattens bestond er geen twijfel meerEen drama was in kamer afgespeeld. Hij aarzelde niet langer en stapte bin nen. In eenen oogwenk sprong de heer Mat tens met den revolver vooruit naar eenen aap, die vreedzaam op het vensterboord zat. I)e aap, die toebehoort aan den heer De Leu, wonende twee huizen verder, in n. 168. had zijne kooi geopend en goed ge vonden een nachtelijk wandelingtje te maken. De meid heeft zulkdanigc vrees onder- sunan, dat zij er van te bed ligt. L>e ongekende misdadiger, die door talrijke brandstichtingen reeds gedurende weken den schrik in de streek van Ronsse verspreidt, schijnt zich naar de k«anten van Erweteghem gericht tc hebben. In deze gemeente was, klaarblijkelijk door eene misdadige hand, brand ontslaan in eene boerderij. Do wind deelde hel vuur aan vier andere hoeven meè en de droogte hielp het vuur zulken snellen voortgang maken, dat in korten tijd alles reddeloos verloren was. De schade is overgroot Er werd een persoon gekwetst. Men schrijft uit Korlrijk Wij melden zaterdag dat de zeventien jarige zoon van vrouw Van Cauwcnber- ghe (Nathalie Bal) de gifimengster van Hussignies, in die gemeente overleden was. Is het misschien dien dood, welke de plichtige vrouw tot inkeer heeft gebracht. In alle geval, er wordt tlmns vermeld, dat Nathalie Bal, die in het onder/.oek en voor de assisen hardknekkig bare plich- tigheid had geloochend, thans volledige bekentenissen gedaan heeft. Zij heeft be kend haren man vergiftigd te hebben bij middel van arsenik Ten gevolge van deze onthullingen is de persoon, met wien Nathalie Bal in be trekking was voor de dood van Van Cau- wenberghe, zaterdag namiddag door de gendarmerie aangehouden op bevel van den onderzoeksrechter van Bergen en naar de gevangenis dezer laatste stad ge voerd. De burgemeester van Brugge heeft een besluit genomen, waardoor alle bede larij van straatmuzikanten, orgeldraaiers, zangers en ander goedje van dien aard, gedurende de kermisdagen boden is. Het scheelde weinig of men had vrijdag te Ghyverinchove twee dooden te betreuren. 0*p de hofstede van M. F. Van der Hevde waren twee knechten, de ge naamde* Hilaire De Wulf en Camille God- deris, aan 't ruimen van den beirput om hem dan te kuischen. I)e put ledig zijnde, daalden zij er in maar nog op den bodem niet gekomen, werd hun reeds de adem als afgesneden zij konden met moeite uit den pul kruipen want zij waren bijna verslikt, en bleven dan als dood liggen. Op liet hof waren «allen op de noodkreten die de ongelukkigen hadden geslaakt, toegesneld men liep in allerhaast doktoor Van de Maele, naar Alveringhem halen, die na lange pogin gen er in slaagde de ongelukkigen tot het leven terug te roepen. Dit ongeval is alweer een bewijs dat men de voorzorgsmaatregelen niet mag verzuimen, welke voor het uitoefenen van dergelijk werk vereischt worden. Brug op de Schelde Verleden zaterdag had er eene vergadering plaats voor de leden van het comiteit ter oprich ting van eene nieuwe stad op den linker oever der Schelde, en de liooldredakteurs der dagbladen van Antwerpen. Het ontwerp van eene nieuwe stad is reeds herlmalde keeren besproken. Sedert jaren klopt M. de baron Sadoine «mande deuren van stad en gouvernement en er wordt geen - komaf van het ontwerp gemaakt. Vandaag vraagt hij een andere goedkeu ring die echter verbonden blijft aan het. plan in den Borgerweerpolder. Indien de stad hem, binnen dit en èèno maand, de toelating daartoe geeft, legt hij eene brug op de Schelde, Zooalser cenc bestaat te Bronklijn in Amerika, en hij verbindt zich deze open te stellen binnen een een half dozijn jaren Neen het volgen de jaar bij 'het openen der expositie. Ziedaar een attraction voor deze laat ste die op den eersten rang mag gesteld worden van alle mogelijke attractions. De brug zou uitgaan van de Sint-J«ans vliet zij zou 42 meters boven de kaaien liggen, gemaakt worden door deAciéries d' Angluer en onverminderd de tunnels onder'de Schelde, die later de oude met de nieuwe stad moet verbinden. Die stalen brug zou eenen weg hebben voor wagens en rijtuigen, en langs weers kanten van dezen, eenen voetweg. Volgens dc opmakers v«an het plan, hangt alles hiervan af, dat inen in eene maand het noodige onderzoek zou doen verder, dat men het eens worde over de inlijving bij Antwerpen, van 960 hectaren grond op den linkeroever, voor de nieuwe stad benoodigd eindelijk dat de macht- tiging tot onteigening en de goedkeuring van het plan-Sadoine, in zijn geheel, door Staat en stad gegeven worde. Men denkt in de aanvang te droomen bij dat plan en het korte tijdverloop voor de uitvoering doch prachtische mannen vinden dat de droom -.waarheid worden kan. De tijd zal leeren. Een held. Nat als een water hond, werd een Antwerpenaar opgehaald uit de vaart, waar hij met zijnen relo ingereden was. Hij den brugwachter binnen gebracht, kreeg hij droge klccren, en,om met zijnen huiskapitein geen ruzie te krijgen, ver telde hij haar, dat hij eenen drenkeling uil het water had geha«ild,en hij zoo ver plicht was geweest, met de klccren van den wachter aan, n«aar huis te komen. Ongelukkiglijk heeft men dc zaak niet kunnen zwijgen en zal do vrouw door de dagbladen vernemen, dat haar man in plaats van redder, zelf de geredde is. Dit zal haar gelegenheid geven, eenen dank betuiging naar de ware redders te zenden, als haar man hen wil bekend maken en aan den brugwachter, die hem zijne kleederen leende. De duivel in de kerk. Te Fra- meries had een man, die ten gevolge van drankmisbruik door eene soort van waan zin is aangedaan, zich zwart gemaakt en zich min of meer het aanzien van eenen duivel gegeven. Zoo kwam hij in de kerk terwijl de zondagdienst aan was. Eerst liep hij naar den kant waar de leerlingen der jongens school zaten,co wierp eenen der Broeders op den grond. Toen men hem mot geweld wilde buiten brengen, wist dc kerel, die een w are her- cuul is, al wat hem n«aderde,van zich af te werpen en snelde toen naar kant den waar de nonnenschool zat. Daar verspreidde hij nog meer schrik. Eindelijk kon men hem overmeesteren en buiten brengen. Het schijnt de man woedend was omdat zijne zuster hare kinderen n.aar de non nenschool zendt. Aanslag tegen graaf de Licde- kerke. Men meldt uit Hoei dat don derdag, terwijl graaf L. do Liedekerke met zijnen zoon en zijnen schoonzoon graaf Cornet, in zijn domein tc Pailhe w andelde, er eensklaps een geweerschot werd gelost, en eenige hagelkorrels gr.aaf Cornet in liet gelaal troffen. De toegebrachte kwetsuren zijn tamelijk ernstig. I)e bedienden en wachters richtten aanstonds eene klopjacht in geheel het domein werd doorzocht, doch nergens was iets te ontdekken. Men denkt dat hier eene wildstroopers- wraak in 't spel is De familie de Liedekerke heeft geene vijanden. Zij is zeer rijk en buitengewoon liefdadig. Het feit heeft veel verontweerdiging verwerkt. Destreek der Ardennen wordt door de rupsenpl.aag bedreigd. De gemeente- bosschen van Bertrix (Neufchateau) zijn zoozeer aangetast dat al de takken en zelfs de grond met rupsen bedekt zijn. De bevolking keurt de houding sterk af van destaalsagenten, gelast met den dienst van het boschbeheer. Bij tijdig genomen maatregelen hadde men den ramp kunnen voorkomen. Wateren spreekworden. Het woord water wordt in onze vlaatn- sclie spreekwoorden zeer veel als verge lijking en beeltenis gebruikt. Een storm in een glas water. Aan malkaar gelijken «zoo als wateren vuur. Dat wascht al't water van de zee niet af. Water in zijnen wijn doen. Het was« hoog water» bij. (Hij schreide.) Al de plans zijn in 't water gevallen. Blij en vrij gelijk een vischjen in 't water. Een tinkjen in 't water smijten, om een bliekje te vangen Weer boven water geraken. In troebel water visschen. Gods water over Godsakker laten loopen. Men zou er van water tanden. Het water loopt al naar de zee. Ilij is tusschen water en wind (Weifelen.) Stille waters hebben diepe gronden. Er is daar al veel water voor vuil ge- maakt Zoo lang gaat de kruik om water, tot ze breekt. Eene steek in 't water geven. Iemand op water en brood zetten, 't Is praat van water en melk. Dat zijn van die water ratten, ge kunt ze nooit vangen Te water en te winde staan. En de volgende zijn toen ook water achtig Hij zwemt in weelde. Hij beeft zijn koetjes op het drooge. Wie gaat van 't land op 'l ijs, deze is niet wijs. Eene broodioinningEen zonder ling bij feil de Chineezeri, zegde een reizi ger, is' dat een ter dood veroordeelde zich bij middel van geld eenen plaatsvervan ger kan stellen, wanneer het vonnis moet worden uitgevoerd. Dan zal zoon plaatsvervanger ook wel het leven beu zijn, sprak een toe hoorder. Och, neen, «antwoordde de reiziger onverschillig; er zijn er die d.aar hun vaste broodwinning van maken. frankrijk. Valsche geruchten. Het bericht van de Gaulois dat de koningin van Engeland aan verval van krachten leed, schijnt totaal uit de lucht te zijn gegrepen. Het heeft evenwel het gevolg gehad, dat een oogenhlik aan de parijsclie beurs eene groote daling der koersen ontstond. Het viel geen oogenblik te betwijfelen dat valsclie gerucht'eene beursmanoeuvrc ge weest is van het blad, wiens joodsche hoofdrcd«icteur Meyer betrekkingen heeft met de goudbarons. Zou men willen gelooven, dat er echter dagbladen in Parijs verschijnen, die do manoeuvre in liun dominen Duitscher- lrnl wijlen aan... Berlijn Toch is het zoo. Een bladje zegt dat de Duitsche ofli- cieuse pers het gedaan heeft, om keizer Wilhelm plezier tc doen, daar deze ge stoord zou zijn geweest over liet vertrek zijder grootmoeder uit Florencië, toen hij in Italië kwam Onweerdige moeder. - De echt- genooten Jannin, wonende in de rue Sc heifer, te Parijs, zijn aangehou den op eene «aanklticht hunner buren. Die twee ellendelingen mishandelden reeds sedert lang hun 7 jarig zoontje, Henri, uit het eerste huwelijk van vrouw Jannin gesproten. Vooral de m«an was brutaal wreed jegens den knaap en verlangde enkel zijne dood. Om haren echtgenoot te behagen, vond vrouw Jannin niets beters d«an met hare eigen handen haar ongelukkig zoontje op te hangen. Door de kreten van het slachtoffer op- merknaam namaakt, drongen de geburen binnen en kwamen nog gelukkig intijds om de strop door te snijden en «Udushet arme kind te redden- Geheel het liekaana van den knaap is met kneuzingen bedekt. Aan zijnen hals toonen zcih blauwe strepen veroorzaakt door de vreesehjke moordpoging zijner moeder.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2