Zondag II Juni 1895. 10 centiemen per nummer. I7ste Jaar IV 2785. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN T ARRONDISSEMENT AALST. Herinrichting. Politiek overzicht. MIJNHEER JUDAS Verplichte Stemming. Vervalsching der boter. LANDBOUW. DE DENDERBODE. ABONNEIUENTRRI.TS Dil blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag De prijs ervan is 6 trank 's jaars fr. 3.25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C. VAK DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIËiVPRI.SS Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. tleeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de adverlentiën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden lol de Agencie llavas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. tParis8 Place de la Bourse. Cuique suum. Aalst, ÏO Juni 1HIK*. Duitschi^nd. Tegen de legerwet. De gematigde toon van graaf Kalnoky in Oostenrijk steekt scherp af bij de bui tensporige onverzadigbaarheid der Prui sische militaristen, die, bij de aanprijzing der legerwet, in een belachelijk fanalism vervallen en geheel voorbijzien dat de legeroversten zeiven onderling verdeeld, ja, zelfs met hunne eigene vroegere uil- spraken lijnrecht in strijd zijn. Op de allereerste plaats geldt dit voor Caprivi, die nog in november 1831 zelfs den spot dreef met de getallenwoede der pessimisten, welke uitrekenden dat Frankrijks leger hetDuitsche met 900,000 soldaten overtrof, maar geheel voorbij zagen, dat voortreffelijke eigenschappen van het Duitschc leger geheel éénig in Europa zijn en ruimschoots tegen eene minderheid van getalsterkte opwegen. En hij voegde er het woord van Bis marck bij goede troepen zijn beter dan veel troepen. En thans Nu Frankryks voorsprong van 900,000 gedaald is op 553,000, nu zegt dezelfde Caprivi, dat rjuUkuhiand in oonpn oorlus met Frank rijk enkel defensief zou kunnen optreden en dus de verschrikkingen van den oorlog op eigen bodem zou moeten dragen Toen in augusti 1889, de toenmalige Pruisische minister van oorlog, generaal von Verdy, aan Bismarck een uitgebreid plan tot lêgerversterking voorlegde; zegde de oude kanselier dat dit met het oog op de in 1890 te verwachten kiezingen - on tijdig was. En toen, na de verplettering der Kar- teMmeerderheid en den val van Bismarck, graaf Caprivi aan het roer kwam, durfde ook deze met het plan van van Verdy niet voor den dag komen, en bleef de geheele nieuwe legerversterking beperkt tot acht tien duizend man. En dit werd nog als onovermijdelijk gezegd, met eene bereke ning, volgens welke het Fransche leger, tot zijne uiterste ontwikkeling gebracht, zou kunnen stijgen tot 4,125,000 man. Thans echter, nu feitelijk het Fransche maximum niet verder dan 4,053,000 man schijnt te gaan—dus 72,000 man minder dan gevreesd werd nu vraagt Caprivi in eens 84,000 meer, en worden allen,die in die onverantwoordelijke militaire lief hebberij niet willen meedoen, beschuldigd het Vaderland weerloos aan den vijand te willen uitleveren Maar heeft dan Bismarck in 1889 ook niet het land weèrloos gelalen, toen hij von Verdy's plan uit vrees voorde kie zingen terzij zette En Caprivi zelf niet eveneens, toen hij zich met 18,000 man tevreden stelde en meedeelde dat de Bondsregeeringen het plan van von Verdy nog niet eens onder de oogen hadden ge had Nu, van getallen gesproken, verdient het toch zeker wel eenige aandacht dat het Duitsche leger sedert 1870, dus in 23 jaren tijds.de kapitale som van »-\va*:»lf milliard mark heeft verslonden zegge 12,000,000,000 mark, dat is ruim een half milliard per jaar of bijna an derhalf millioon per dag!!! Geen wonder, voorwaar, dat de ovcr- groote meerderheid der bevolking aan verdere afpersingen voor het oorlogsmon ster en de jonkerverzorging den brui geeft Zelfs in regeeringskringen voedt men geen hoop meer op eene Rijksdag- meerderheid voor eene verzwaarde bloed wet en begint men alvast dapper to drei gen met eene nieuwe ontbinding van den op 15 juni te verkiezen Rijksdag 1 De keizer heeft daartoe volgens de Grondwet zeker het recht, maar aan den geest der Grondwet beantwoordt zulk eene herhaalde ontbinding voorzeker niet, daar «til recht enkel verleend is om van den Rijksdag bij de kiezers in beroep ie komen en zich te overtuigen, of de Rijks dag al dan niet den wilder natie uitdrukt. Die wil eenmaal gebleken zijnde, vervalt het motief. Legerwet.De Duitschers zouden wel dwaas zijn, als zij de legerwet aannamen. o conc hier. welke eischen deze stelt 1° Het leger zou vermeerderd worden met 72,037 soldaten, 11,875 onderofficie ren, 2138 officieren en 075 geneesheeren en beheerders. Aldus zal jaarlijks 63,400 man meer gelicht worden. 2° Het ontwerp laat de gelegenheid open om elk jaar de kader uit te breiden 3" De vacantie der recruten wordt van a 6 weken op veertien dagen ingekrom pen en dit beteekent geldelijk nogal iets daar iedere dag vacantie 160,000 mark bedraagt. 4° De meerdere kosten bedragen 172 millioen 490 duizend mark in eens en 75 millioen 485 duizend mark per jaar Wat staat ter verlichting tegenover dit alles De vermindering van den diensttijd van drie op twee jaar. Ja. maar dit geldt alleen voorliet voet volk. Yan dat eene jaar vrijstelling zullen 57,000 man profileeren. Daarentegen zul len 60,000 man meer twee jaar te dienen hebben. De meerdere druk is dus rijkelijk dubbel zoo groot als de verlichting. En door dien druk zal juist de boeren stand het meest getroffen worden, want de jongens, die met paarden weten om te gaan, worden bijna uitsluitend bij de rui terij en artillerie ingelijfd, voor wie de driejarige diensttijd blijft. Voorts komt hierbij nog de meerdere last voor het volk an de inkwartieringen bij de manoeuvers. Itai.ie. Rome, 8 juni. De aan hangers van het drievoudig verbond zijn Wat een gebeurtenis schreef Ranks in zün dag boek) wat een gebeurtenisJudith is onschuldig, de edele vrouw en Florry, die sedert lange jaren de kiem der zinneloos in zich had. is de moordenares van stane Laai mij zoo kalm van haar spreken als ik kan Zij is dood... en welk een vrecselijke dood Nooit zal ik dit toonccl vergeten Wel mocht haar oude vader zeggen het oordeel Gods Hoe vreemd is toch dit geheim aan het licht geko men Hoe edel was Judith Varlins die, om de schande van het hoofd van haren aangenomen vader te verwij deren, zelf de schuld op haar wilde laten Oh, indien ik een ding aan Roger benijd, dan is het die grootmoe dige vrouw, die de gezellin zijns levens zal worden want in deze ramp is zij heldhaftig geweest, zooals alleen een vrouw het kan zijn AI wat ik tegen In heb gezegd trek ik van harte en toch met schaamte jn. Valt allen had ik haar hel minst mogen verdenken. het hart in over Kalnoky's redevoering en vooral over de wijze waarop de Duitsche pers ze beoordeelt. De Duitsche bladen verklaren rondweg dat,bij de houding van Oostenrijk,Duitsch- land niets beter kan doen dan te pogen eene toenadering te bekomen metRusland, om, in geval van oorlog slechts eene zijde te moeten verdedigen. Men vraagt zich hieraf wat de verdra gen, die zoo zorgvuldig geheim gehouden worden, dan te beteek enen hebben en wat er zal worden van de politiek, waar voor Italië zijne financiën, zijn handel, het evenwicht van zijn budjet heeft op geofferd. De verplichte stemming is thans in onze nieuwe Grondwet geschreven. Die maatregel was noodzakelijk in tegenwoordigheid der uitbreiding van het stemrecht. En waarom Omdat wanneer de kie zers talrijk zijn, of liever, men ze bij dui zenden telt, men zich zeer gemakkelijk onthoudt... Eene stem min of meer, zegt men, 't zal er niet op aankomen... en ge woonlijk is'lgetal dergenen diealdus rede neeren grooter dan dat der stemmers. In Frankrijk waar 't algemeen stem recht heerscht, zijn bij de kiezingen de onthouders veelal talrijker dan de stem mers. Wat volgt daaruit Dat de uilslag der kiezing dikwerf tegenstrijdig is aan den waren volkswil. Het kiezersschap is een ambt waarmee de burger, er waardig toe, bekleed wordt en daar hij dit ambt in 't belang van 't algemeen welzijn moet uitoefenen, is hij gehouden over 's lands aangelegenheden uitspraak te doen tel kenmale hij er toegeroepen wordt. Als ware vaderlander is hij verplicht door zijne stem er toe bij te dragen dat de kiezingen de uitdrukking van den waren volkswil wezen cn aldus beletten dat tene soms onvaderlandsche meerderheid, aan gewezen door de minderheid der bevol king,hcersche en de toekomst des Vader lands, de rust en orde in gevaar brenge. Wie zich dus bij de kiezingen vrijwillig onthoudt, handelt slecht en verdient ge straft te worden. Niemand zal dus een kiezer kunnen verplichten zich te onthouden, zonder zich aan straf bloot te stellen. De aangehaalde bewijsredenen ten voor- deele van de verplichte stemming zijn on- betwisbaaren afdoenend, doch de vraag blijft hoe 7al men de kiezers verplichten aan de stemming deel te nemen. Onmogelijk van er hem met geweld, zelfs door de gewapende macht naar toe te leiden. Een volksvertegenwoordiger stelde voor hunne namen openbaarlijk af te kondigen en ze aan te plakken. Daar zouden de onthouders zich bitter weinig meè bekreunen en dit vooral wan neer zij in groot getal zijn. Er blijft dan niets over dan boete en gevang. Gevang dat ware wat grof, maar boete nemen wij aan. Deze boet zou, volgens ons, tot 10 fr. ten minste en 15 Ir. ten hoogste mogen beloopen, In de Yereenigde Staten van Amerika is dit stelsel der verplichte stemming in voege en dc kiezer kan tot 3 dollars of 15 fr. boete veroordeeld worden. Indien de boet te gering is, bij voor beeld 2 of 3 fr., dan zou men wanneer de strijd ernstig is de onthouding van een aantal kiezers gemakkelijk en soms voor eene geringe soms kunnen koopen. Met eene boet van 10 of 15 fr. zal de omkoo- ping ook nog wel mogelijk blijven, maar zij zal dan toch op gcene groote schaal kunnen gebeuren. In alle geval men zal den kiezers op straf van boete kunnen verplichten zich naar de stembus te begeven, maar niet eene stemming uit te brengen.Hij zal zijn stem briefzonder stemming er op uitdrukken of na ongeldig gemaaktte hebben, kunnen inde bus neerleggen. Wat er dan ook van zij, indien het bij zonderste doel door de boet niet mocht bereikt worden, dan zal het eene nieuwe belasting wezen ten voordeelo van den Staat, waar men niet langer zal aan on derworpen zijn dan men wil 1 «En Florry.... Ik zal liever zwijgen. Van dooden zegt men geen kvvaud Er moet nu een laatste uitlegging 'geseliicden. Ik moet Japix, Roger, Spolgcr en Judas bijeenroepen om nauwkeurig uit te maken hoe dc misdaad geschiedde Ik geloof stellig dat Florry reeds zinneloos was toen. Had die schurk van een Judas mij alles van den beginne bekend, wat al valsche vcimoedens had hij mij gespaard Die kerel wist alles cn hield het voor zich zeiven partij uit le trekken. En denken dat die onmcnsch wist dat zij den moord pleegde cn dat hij toch hare hand wilde hebben alleen voor het geld. dat dc oude Marson Diet meer beeftNu lacht hij misschien eu ik verdien het. Maar welk detective zou zulk een ondoordringbaar ge heim hebben ontsluierd Geen mensch God alleen heeft het gedaan In die omstandigheden kunnen de spotternijen van Mijnheer Judas mij uict raken. XIII. ALLES OPGEHELDERD. Drie dagen na deze versrhrikkelijkc gebeurtenissen waren vijf mannen gezeten in dc s'udie kamer van dok tor Japix cn praatten over al die wonderbare feilen, welke begonnen met de vergiftiging van Sebastian Melslanecn eindigden met den dood van Florry Mar- son. Die vijfmannen waren doktor Japix, geneesheer M. Oclavius Funks, detectiveRoger Axton, Esquire nijveraar Monsieur Jules Guinaud, apotheker-leer ling. Hét was rond den middag huiten was den grond met sneeuw bedekt, de sombere wolken dreven door degnuwe lucht en deze vijf mannen, hoofdrollen in liet drama dat de wereld kende als het Jarlchester geheim, waren saam gekomen om er] aljde duistere punten van op Ie helderen. Octavius Ranks had uitgelegd op welke wijze hij het eerst in de zaak werd betrokken hoe bij langzamer hand ecnigc sporen had ontdekt en hoe hy verschil- lige vermoedens bad opgevat. Na de gezegden van den detective legde Roger Axton rijn deel uit in de zaak. op sommige punten de ver klaringen van Ranks volledigende. Vervolgens was bet de beurt aan M. Judas om te spreken. Dc apotheker was slechts gevraagd om het geen hij wist, doch de aanwezigen behandelden hem uiterst koe). Doch eerst mijne vrienden, begon hy met bere kende spotternij, eerst richt ik tot M. Fanks mijne gelukwenschen voor zijn talent in het maken van onderstellingen. Och, ja, hij is een groot detective, deze jongman die iedereen als plichtig aanziet behalve de ware plichtigc. Bekent met mij, hceren, liet talent van dezen detective. Ik neem uw spotternij aan, sprak Fanks hitsig, doch wij zijn hier niet gekomen om over mij te spre ken gelieve le verklaien wat gij weet. Overal is op 't oogenblik de herinrich ting der katholieke strijdmachten aan 't dagorde cn dit bij zooverre dat de libe rale drukpers er zich meè bekommert. De katholieke partij, zegt La - Gazette bereidt zich met iever tot den grooten strijd van juni. Reeds zijn alle hare associatién in beweging en op alle punten des lands zullen eerlang kieskomiteilen ingericht worden. En wij, liberalen, vraagt La Gazette zullen wij met gekruiste armen blijven staan 1 Een oogenblik hebben wij de oogen geslagen op de liberale Fede ratie, met de zeer zwakke hoop, wel is waar, dat de dringendheid van 't ge vaar haar zou aanzetten tot eenig mannelijk besluit. - Wij vragen verschooning aan onze lezers voor onze naiveleit. Indien de liberale Federatie zich niet Iaat hooren, 't is dat zij gevoelt dat het haar onmogelijk is liet gevallen kraam der liberale oude pruiken weèr op te richten. Het doclrinai-ismus is duoden voor goed dood, want 't is door zijnen kleinzoon Het Socialismus vermoord, dat wel dra op zijne beurt zijn vader - Het Rccdi- calismus - van 't leven zal berooven. Wat er dan ook van zij, men zal met ons moeten bekennen dat de herinrichting der katholieke strijdmachten niet zonder moed en zelfsopoffering zal ge beuren. Van de goede of slechte inrichting zal er veel zeer voel afhangen. De verant woordelijkheid zal groot wezen en hierom zal men zich niet genoeg kunnen inlich ten, zal men alles rijpelijk moeten over wegen. Zij, bij voorbeeld, die «len 1*011 altijd hebben voorgestaan en hem nog heden voorstaan en beweren dat cr buiten dat stelsel, geene onafhankelijkheid, geene vrijheid, geene rechtveerdigheid kunnen bestaan, zijn, onzes inziens, ge houden hun stelsel te doen kennen,bijzon derlijk wat de inrichting en de uitvoering betreft. Doen zij het niet dan blijven zij aan hunne plicht van katholiek te kort. De Poll is rechtveerdig, enz., enz laat ons dat een oogenblik -aannemen, maar zyn daarmeè de moeielijkheden van inrichting en uilvoering dan opgelost Onbetwistbaar, neen!... De voorstaan ders van den Poll laten dus hun stelsel van inrichting kennen 't welk de kandi- daien zal aanwijzen in ecrlijlilieitl en vrijheid en zonder kon. keltoeti boter in 't bijzonder zoo juist mogelijk vast te stellen, rekening houdende van de veelvoudige omstandigheden en der tal rijke factoren. De afgeveerdigden der voedingskamer hebben aan den heer minister van Land bouw een verslag ter hand gesteld over de vervalsching der boter. Ziehier de besluitselen van dit verslag I. Volkomen verbod van margarine en boter te verkoopen in 't zeilde huis of lokaal, of door de zelfde kooplieden gelijk het gebeurt voor 't ossen- en peerden- vlecsch. II. Volkomen verbod van vermengde boter te verkoopen en eene strengere be waking in de margarine-fabrieken en bij de kooplieden in boter, ('t Is daar dat het meeste bedrog gepleegd wordt.) Het is heden toegelaten er 70, 80 en zelfs tot 95 ten honderd margarine bij te voegen, daar de tolerantie betrekkelijk den verkoop van vermengde boter hen buiten 't bereik der wet stelt. III. Verplichting van de boter bijzon derlijk te kleuren bij middel van onscha delijke bestanddeelen zeer gemakkelijk te ontdekken in de mengelingen bij voor beeld, gelijk in de Yereenigde Staten van Amerika,alle boter die met orleaan (rocou) geverfd is, wordt als vervalscht aan schouwd. IV. De vervalschers voorbeeldiglijk straffen. Groote boeten, gevangen vooral aanplakken en afkondiging in dc dagbla den der overtredingen. Bij eene tweede veroordeeling, de hui zen der vervalschers doen sluiten gedu rende eene maand, met aai^lakking Ier oor zake van vervalsching V. Het is dringend noodzakelijk de samenstelling van allo eetwaren eu der Judas begon onbeschaamd le lachen. Ziet ge wel dal ik juist getroffen heb Bah, wat gaal mij uwe gramschap aan ik zal niettemin verha len wat ik weet. En nu verhaalde Judas ecu verschrikkelijk drama Ik had sedert lang, het oog op Florry Marson gericht, omdat zij rijk en haar vader machtig was, locn Mclstaue zich in mijne weg verplaatsie en haar hart «eroverdo. Na haren terugkeer van hej eiland Wight kwam de scheuring zij bekent aan Melstane dat haar vader arm is en zij den rijken Spolgcr moet trouwen. Woede van Melstane, die haar zegt dat hij aan MMarson alles zal uitbrengen schrik van het joug meisje dat bevreesd is voorde armoede. Zij weent en bidt en smeekt den nreeden llelstane om alle betrekking te st.ikcu, doch vul gramschap weigert hij. Ik hoorde dital'cs, aan mij sprak zij als aan cencn vriend. Ik schilderde haar dc ellende afon- derdezwarste kleuren cn vervulde haar hart iuet angst. Opgebracht als zij was in weelde cn overvloed, kunt gij denken welk schrik zij van dc armoede had Zij zegde hij moet mij n'et in de eMcndc'dompelen Die tegenslag zou mij maken zooals mijne moeder was. Toen vernam ik, wattuij niet meer verwonderde ik hare handelwijze naging, dat hare moeder zinneloos was gestorven. Ook bij Florry zat het in het bloed. Niettegenstaande dat wenschtc ik haar tot vrouw te krygen. ik was wel de vriend van Melstane maar ik hield niet meer van hem sedert die historie. Ik ging voort met hem bij Florry hatelijk te maken, zeggende dat hij haar tot den bedelstaf zou brengen, dat zij zich moest verdedigen, dat zij lieiu moest doen verdwijnen. Ellendeling riep Roger, terwijl een kreet van afschuw oprees bij de aanwezigen. Oh, gij hebt haar dan die misdaad in bet hoofd geblazen Wel ik moest het niet doen want. ziuneluos als zij was. had zij mijnen raad daartoe uict noodig. Ovc- ligens, gij zult spoedig inzien dat cr niets anders voor haar overbleef. Toen ik haar de eerste ingeving had opgedrongen vertrok zij weencude, doch het gedacht der armoede met Melstane h eefbaar in het hoofd hangen cn 's an derendaags koerde zij terug Zij smeekte en verzocht Melstane te vertrekken doch hij gaf teekcu dat hij niets anders zon doen dan M. Marson spreken. Hij was hardvochtig als een steen cn ik maakte mij zelvcn z|jn karakter ten nutte cm hem aan Ic raden de groote middelen te gcbiuiken, met haar te vluchten o( haar voorar te reizen en ze dan ergens af te wach ten. Melstane vond het plan verrukkelijk, beloofde met mij als een broeder het geld van den ouden Mars deden. !GoCu. Als Florry dc voigonde maal kwam logde hij haar het plan uithij zou naar Jarlchester gaan i haar daar afwachten.-Zy antwoordde van ja maar tocu was ook haar plan reeds opgemaakt. In haar hart Wie Men leze de volgende woorden Wat spreidt het Catholicism eeno grondige kennis van monschen enmonscli- dom ten toon Do priester weet dat ons leven slechts een tociil is door de wereld, en geheel ons beslaan bier beneden zijn beslag niet krijgt daarom geeft hij aan de mensch- heid eene opvoeding, welke maar in den hemel voltooid zal worden. De mensch, die door den godsdienst gevormd is, stelt zich tevreden met de wetenschap en hul bezit van hetgeen zijn aardsbestaan behoeft en zal voor geen regeering ooit uene hindernis wezen, veeleer er het slachtoffer van worden. O welbeminde godsdienst, hoe komt het, dat een burgerschap, die aan u zoo veel behoefte heeft, n miskent Deze woorden, wie hoeft ze geschreven Is het een priester 11s het een katho liek Neen, die woorden zijn va den aarts socialist Proudhon Het Hooien. Het gras wordt bij de landbouwers niet gekweekt voor het zaad, maar voor de stengels. Het is van iedereen bekend dat, bij het rijpen der planten, al de voedende bestanddeelen uit den stam verhuizen om zich in het zaad te gaan ophoopen, zoo dat dit laatste als eene stapelplaats van krachtgevende elementen ntag aanschouwd worden. Zulks kan men gemakkelijk bij de graangewassen nagaan. Inderdaad, naarmate de granen rijpen worden ook do halmen geler, zoodat deze bij volledigen wasdom der plant, byna gansch uitgeput zijn. Daar men nu bij de grassen niet eenen zaadoogst maar wel eenen oogst van stengels beoogt, zoo zal het den land bouwer aller voordeeligst zyn een gepast tijdstip voor hot maaien uit te kiezen. Gebeurt zulks te vroeg, dan belet men de plant genoegzame voedings elementen te vormen, zij is waterachtig en (lauw en geeft mindere opbrengst Wacht men integendeel te lang, dan heeft het gras door de sapverhuizing reeds veel van zijne krachten verloren, de eelstof en de weel sels van den stam zijn omkorst met hout- Stof de aangename geur verdwijnt cn daar het minder verteerbaar is wordt het diensvolgens door de huisdieren niet zoo zeer meer gezochtin een woord, men heetl eene grootere opbrengst, maar deze is van mindere hoedanigheid. Daarbij is bleef niets dan haat over voor hem die zy" bemind had •n den avond vóór zijn vertrek was zij hel die Melsta- ic bezoeken kwam, hem onder eenig voorwendsel uit bet vertrek verwijderde eu, lernyl ik aau de venster loerde, de inorpliina pillen in dc does legde. Morphim die gij haar gaaft onderbrak Fanks vol walging voor het onbeschaamde verhaal va.i den potheker. Dal is niet waar, Dc waarheid kan u vertellen, maar van die pillen weel ik niets Ik weet het, sprak Spolgcr aUnu. Inderdaad 1 Dan hebt ge meer kwaad gedaan dan ik aan die lieve Florry! Doch ik zal mijn verhaal voortzetten. Melstane vertrok cn ik had bel veld viij om nu myrie batterijen le laten werken. Ik zagen sprak haar niet meer cn wachte mijne tijd af our te spreken. Men zegde my dal zij de bruid was van den rijken Spolger, doch ik lachte eens in rniju iclven By vergissing ontving ik alsdan bet pak brieven dour M. Roger Axton aau Miss Varlins geschreven. Eerst meende ik te weigeren doch het postmerk van Jarl chester ziende hield ik het pak. Ik opcude dc brieven het eerst nat ik vond was dit. Hij wierp een smeerig papier, dat hij in de hand hield, op de tafel cn Fanks, die het opende, kon e n kreet van verbazing niet inhouden. Een liuwelijksgctuigschrift (Wordt voortgezet)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1