Zondag 18 Juni 4895. 10 centiemen per nummer. •47sle Jaar N. 2785. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Politiek overzicht. MIJNHEER JUDAS Drij bekentenissen. De zondagsche Postzegel. De aap komt uit de mouw. LANDBOUW. DE DENDERBODE. ARONNEM ENTPRUIS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 Irank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 34 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAK BE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIEPRIJS Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden lol de Agencie Havas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Paris, 8 Place de la Bourse. Guique suum. Anlat, 1T Juni 1893. In Elzas-Lotharingen. De kies- manifesten in Elzas-Lotharingen zijn altijd belangwekkend om lezen.omdat men zich afvraagt of de bevolking nog wel zoo franschgezind is als de Fransche bladen beweeren. Ziehier eenige staaltjes die, men ver moedt het, in Frankrijk werden verveer- digd Eeuwig kan de heerschappij van het ruwe geweld niet duren weldra zal de dag aanbreken, die de zege der gerech tigheid zal brengen. Uwe broeders in Frankrijk hebben u niet vergeten. Van ganscher harte zijn zij u trouw gebleven. Hunne gedachten zijn altoos bij u Innig leedwezen gevoelen zij over uweaanhou- houdende zware verdrukking. In stilte maken zij zich gereed om zooveel mogelijk de komst te bespoedigen van den dag, die u in den schoot van het u liefhebbende Fransche vaderland zal terugbrengen. Gelooft de Duitschers niet, die u vleiend zullen zeggen, dat Frankrijk zijn Elzas-Lotharingen heeft vergeten, want dat is leugentaal Aan u wordt steeds gedacht en steeds zal men werk zaam blijven tot er zich eenmaal eene gunstige gelegenheid voordoet om u ein delijk aan de klauwen van den Pruisischen adelaar te ontrukken Een tweede bladje, in het fransch en duitsch gedrukt, zooals het hierboven staande, maar waarvan men aan het duitsch kan zien dat de oorspronkelijke tekst fransch is, luidt als volgt Stemt gij op protestmannen, op priesters of op socialisten, dan stemt gij tegen het duitsche legerplan, tegen alle ongerechtigheden, die gij sinds 22 jaren n de regeering der Duitschers to danken hebt, en vóór uwe verdwenen vrijheid. Dan stemt gij ook tegen die harde dictatuurwet, waardoor gij aan uwen onbarmhartigsten vijand zijtovergeleverd; tegen de verworging der drukpersvrijheid, tegen den paspoortdwang, tegen den gehaten duitschen dienstplicht, tegen de verdrukking der fransche taal, de ont binding der turnvereenigingen en der verzekering-maatschappijen, tegen de be zwarende burgemeesters van beroep, de handelingen eener woeste politie en bovenal tegen de annexatie. Gaat allen ter stembus Geene ont houding Mocht uw geweten u verhin deren, op dezen en genen kandidaat te stemmen, levert dan een wit stembiljet in. Nogmaals, geene onthouding. Het komt er nu op aan, voor Frankrijk, voor Elzas en Lotharingen Leve Frankrijk, leve Elzas, leve Lotharingen Onnoodig te zeggen dat de Duitsche overheid, zoodra zij kon, de hand legde op die manifesten. 44* Vervolg. Heel goed, Mijnheer Judas, zegde Fanks, bijtend; als ge lachen wilt, dan verzoek ik u zoo gauw mogelijk buiten Irondflelds te gaan lachen En waarom dat? Niemand weet iets van zaakIs het niet zoo Dat is waar. Doch ofschoon uw karakter door de wereld niet gekend is, ik ken het. Ik hen de wet die zal u dwingen deze stad te verlaten. Een man gij is te gevaarlijk en ge zoudt beter doen naar Parijs terug te keeren, waar ge nog wel meer schurken van uwe soort zult ontmoeten. Eh, mijnheer, ik ben er niet op uit in dat mist- achtig land te blijven. Doch als ik lust daartoe hch, dan blijf ik, ziedaar. Probeer het maar, zegde Fanks beteekenisvol. Ducli Mijnheer Judas had geen lust om het te pro- boeren. Hij schokschouderde dus eenvoudig en ver wittigde hen dat, indien zij niets weer te vragen bad- Algcmecne kie/.ingen In Duitsclilnnd. Berlijn, 16 juni, 8,35's avonds. Tot nu toe zijn er 27G uitslagen op 397 gekend. Het getal gekozene militaristen beloopt tot 73 en dit der antimilitaristen tot 78. De socialisten hebben over al veel aan gewonnen ook komen hunne kandidaten in vele kiesdistrikten in balloteering. Er blijven nog 135 balloteeringen over, doch alles doet voorzien dat de antimili taristen in groote meerderheid zullen gekozen worden. De Duitsche keizer heeft dus door zijn beroep op't volk verloren in plaats van gewonnen hebben. Naar men denkt zal eene tweede ont binding volgen. 1° Sprekende over het voorstel van Mgr de Harlez betrekkelijk de vrijheid van onderwijs, schreef La Chronique van Brussel, 't Is wel eene herhaling van 't gene wij op 8juni 11. ineèdeelden, maar zulke zaken moeten herhaald worden, opdat het volk de liberalen zoude leeren kennen gelijk zij wezenlijk zijn Wij zijn bereid,scheef La Chrotitque, ons bij het voorstel de Harlez aan te sluiten op twee voorwaarden - Do eerste, dat het mogelyk weze in elke gemeente eene liberale school op te richten. De tweede, dat men ons de verzeke- ring geve dat de rijke liberalen de mil- lioenen zullen betalen, welke tot het onderhoud der scholen noodig zullen zijn. - Het moet wel verstaan zijn, dat de liberalen hunne gewone vrekkigheid moeten overwinnen en scholen bouwen - en onderhouden niet voor één jaar, maar voor altijd, willen zij België onder het klerikaal juk niet gebogen zien. Wij kennen de likerale kopstukken. Het groot- -> gte getnl zal zicli tevreden - stellen in de kussen voor deliberofeseliolen eenige - koperen stuivers of eeni- - jje centen of self's eenige n knoppen te steken. Dus de liberalen zijn vrekken, oordjes- bijters zonder eenige liefde of genegenheid voor den minderen man. 2° La Gazette spreekt in eene nog min vleiende bewoording over onze liberalen. Luistert Het ontbreekt in de liberale partij noch aan mannen van talent, noch aan mannen van karakter, noch aan man- nen van overtuiging. Maar wij mogen het onder ons wel zeggen, de beminne- lijke en gedienstige mannen zyn er niet zeer talrijk. De meesten onder hen worden, zoodra zij tot iets geraken, den, hij wenschte te vertrekken. Hoger vroeg hem echter terug neer tc gaan zitten. Ik geloof, sprak Hoger kalm, dat het enkel recht- veerdig is, wanneer ik hier het deel kom uitleggen, dal Miss Varlins in deze ongelukkige zaak heeft geno men. Zij verkeerde in het stellige gedacht dat Miss Marson niets te zien had in de dood van Mclstanc. Zii vroeg mij de brieven van dien man trachten tc be komen,vrcezende dat hij er gebruik zon van maken om schandaal te verwekkendoch zij vermoedde alsdan niet dal cr zich een huwelijksactc lusschen bevond. Gedurende de ziekte van Florry en tcrwyl deze in ijlkoorts lag, ontdekte zij bet geheim van dit huwelijk en hel beslaan der acte. Natuurlijk stelde Miss Variius alles in het werk, opdat geen woord van dit huwelijk in de wereld zou komen Melstane was nu toch dood en het was te hopen dat de gehecle zaak nog op het beste zou afloo- pen. Dit was de reden waarom zij weigerde aan Fanks de brieven te laten lezen, zonder ze zeil eerst gezien te hebben, vreezende dat hij die huwelijksactc er zou lusschen vinden en Florry onrechtstrceksch in ver band brengen met de dood van haren cllendigen echtgenoot. Doch de gehecle rampzalige waarheid ontdekte Miss Varlins slechts toen Florry, in cenen aanval van razernij, ook den moord aan het licht bracht. Toen stokken met doornen aan Men weet - niet langs welken kant ze vastpakken.» Dus de liberalen die van niets tot iets zijn geraakt, zijn hoogmoedige onhandel bare kerels, in een woord, oprechte ste kelvarkens. 3° L'Echo d'Arlon, schildert onze liberalen op zijne beurt ai en doet tevens eene gewichtige bekentenis die aan velen, hopen wij.de oogen zal openen - Er zijn liberalen die rijk zijn, maar zij zijn niet vrijgevig. Indien onze partij niet over de joden beschikte, zij ware reeds lang dood. Dus 't zijn de rijke joden die de liberale drukpers beloonen over haren oorlog tegen onzen R. K. Godsdienst. 't Is dus voor rekening der joden dat de liberale schrijvelaars onze Bisschoppen, Priesters en Kloosterlingen begekken, bespotten, beliegen en lasteren Maar wat is 't?... Voor't oordje is eene liberale ziel tot het schandaligste veil Sedert eenige dagen gaat er in de libe rale drukpers een gedruisch van rccrimi- natiën op tegen den zondagschen postzegel welken door den heer minister Vanden Peereboom komt in gebruik gesteld te worden. Die recriminatiën zijn niet alleen dom en zouteloos maar ze slaan soms tot ge- meene grofheden over. Welk doel wil de heer minister berei ken Eonvoudig de zondagrust zooveel mo gelijk verzekeren aan het talrijk leger der post- en telegraaf bedienden. Nu die maatregel gaat van een chris tenen of katholiek gedacht uit en van dan af is het slecht voor de liberale godver- loochenaars. Godsdiensthaat is hier onbetwistbaar de drijfveer der liberalen immers hunne vrijhe d is geenzins gekrenkt De postzegel is derwijze geschikt dat niemand de zondagrust erkennen moet. Aan den postzegel is een bandje gehecht met de woorden in beide talen niet bestellen op zondag en wie dus wil dat zijne brieven des zondags besteld worden, hoeft het maar af te scheuren. De zondagsche postzegel moet, volgens ons, door al wie het met de zondagrust goed meent, als eene weldaad begroet worden.Deze hervorming zal aan talrijke werklieden de gelegenheid laten het 3° goddelijk gebod Viert de Heiligdagen allegader na te leven. Maar zie,wij herhalen het, het heiligen van den dag des Heeren stoot de liberale godsdiensthaters geweldig tegen de borst Le Peuple, het orgaan der socialisten, sluit zich bij de liberale drukpers niet aan en verdedigt krachtdadig den maatregel door M. Vanden Peereboom genomen. Het roode orgaan bewijst dat geen ande ren dag voor den wekelijkschen rustdag redelijker wijze kan genomen worden dan den zondag. handelde zij op eene wijze die getuigt van haar edel karakter. Mijnheercn, Florry was door hare stervende moeder als een heilig pand aan Miss Varlins achter gelaten en zij toonde zich weerdig van dit vertrouwen Zwakke vrouw zelve, plaatste zij zich tusschen de onverbiddelijke wet eu de schuldige, zelfs ten koste van schande en oneer op haar eigen hoofd. Ik smeekte haar, zonder haar een oogenblik als plichtig te aanzien, de waarheid le zeggcn.Zij weigerde te antwoorden op mijne vragen, zy weigerde noch de beschuldiging te weerleggen, noch te erkennen en hel was dan dat ik vermoedde dat zij iemand wilde ver bergen. Ik dacht dat het M. Marson wasop Florry zou ik nooit gedacht hebben. En nu is hel geheim opgeheldeid.... het raadsel is opgelost. Florry is de eenige schuldige in de dood van den ongelukkige, die te Jarlchester stierf doch ware het niet geweest dat zy hare kamer was ontsnapt en in hare zinneloosheid bare plichiigheid had bekend, Miss Varlins zou op dit oogenblik het brandmerk der misdaad op het voorhoofd hebben gedragen. Eene edele, vrouw, gij zult het allen bekennen. Edel inderdaad I stemden allen toe, behalve Judas natuurlijk, die slil in zich zeiven zat te lachen en nog onbeschaamder werd. naarmate hij zich zag ontmaskeren. Binnen eenige maanden, besloot Roger met ii Ik weet, zoo schrijft het, dat zekere socialisten alhoewel zij eenen wekelijk schen rustdag vragen, er zich tegen ver zetten dat het noodzakelijk een zondag weze. Er zijn onbetwistbaar eenige dien sten welke in werkzaamheid moeten blijven, doch dit zijn buitengewone geval len en wij houden ons op 't oogenblik met een algemeenen regel onledig. Nu, de katholieken hebben reden om aan den zondag te houden wij hebben er geen om andere dagen te verkiezen, 't Is dus de zondag die het moet behalen.Er zouden ten andere machtige reden moeien bestaan om inet eene overlevering af te breken sedert eeuwen bevestigd en aan honderd duizenden menschen opgelegd door geloof belijdenissen diep in hun hart gegrift. De rationalisten die deze eeuwenoude gebrui ken zouden willen veranderen voor 't loutere vermaak van aan de Kerk eene poets te spelen zouden ten minste dienen na te denken over de practische gevolgen dezer verandering de vrouwen zouden haren rustdag houden en zich ter kerk begeven wanneer de mannen zouden aan 't werk blijven de mannen zouden den maandag of den dijnsdag vieren ter wijl de vrouwen ter fabriek zouden wezen. De ouders zouden gaan wandelen wanneer de kinders ter school zouden verblijven en deze laaisten zouden des zondags rus ten terwyl hunne ouders naar 't werkhuis zouden gaan. Ei* moet dus, 't is onbetwistbaar, een en de zeilde rustdag zijn voor iedereen, behalve de noodzakelijke uilzonderingen. De rustdag inoet den zondag wezen. De socialisten zijn het met vele katholieken eens om de tusschenkomst van den Staat in deze zaak te vragen. Zij moeten, bij gevolg, openlijk en uitdrukkelijk goed keureu alles wat die hervorming voorbe reidt, en namelijk de initiatief welke door M. Vanden Peerebooin komt genomen te worden. Wij hebben deze regelen slechts ge schreven om onze geachte lezers eens te laten oordeelen over de houding, in zake van zondagrust, der liberalen van hen die altijd beweren dat wij lasteren wanneer wij hen van vijandschap tegen Godsdienst beschuldigen. Ten slotte: Wy weten bij ondervinding dat de heer Vanden Peereboom zich bitter weinig zal bekommeren om alle die libe rale beleedigingen en bespottingen. Hij is immers geen man om het zoo lichtelijk op te geven hij weet immers dat het met deu zondagschen postzegel zal eiDdigen gelijk met de andere hervormingen door hem ingevoerd, namelijk, dat dezen die er heden het vijandigst aan zijn, zullen eindige met goed le keuren Men weet dat La Réforme zich, in zake van openbaar onderwijs rondbor stig voor de algeheele vrijheid heeft ver klaard. Die verklaring heeft de socialistische en doctrinaire pers tot woedende gramschap gevoerd. De gramschap, men weet het, is eene I kwade raadgeefster en zoo komt het dat er aan die pers nu waarheden zijn ont snapt die zij meer dan eens bij hoog en bij laag loochende. De Slaat en de Slaat alleen moet de rol van opvoeder des volks vervul len, zoo roept M. Volders in a Le Peu ple uit. Wat wil dat zeggen Dat wil zeggen dat de ouders, dat vader en moeder, onbekwaam of onwaardig zijn hunne kinders op te voeden. De Staat alleen heeft het recht zich hiermeè te ge lasten en dus van ze op te voeden gelijk Hij het goedvindt. Nu, daar de Staat geene denkwijze heeft, zoo zal men de kiudercn laten opgroeien buiten het ge dacht der Godheid en van den Godsdienst. Begrijpt gij, geachte lezers, wat zede lijk, wat ordelievend, wat eerlijk geslacht men in die Staatsscholen zou vormen Gij ziet dagelijks voor uwe oogen hoe diep zij gemeenlijk.onder opzicht der zede lijkheid en eerlijkheid, verzonken liggen, zij, die noch God, noch zijn gebod willen herkennen. La Chronique drukt zich nog klaarder en duidelijker uit onzijdigheid in 't on derwijszegt zij, is de vi-ijdenke- rij. De vrijdenkerijvoegt het blad er by, leert dat er niets in de natuur is, of het kan wetenschappelijk uitgelegd wor den. Dus er bestaat geen bovennatuurlijke en die bewering is eene platte godsver loochening. Die bekentenis was voor ons niet nood zakelijk, reeds van over lang hebben wij meer dan eens uitgelegd en, bewezen dat onzijdig onderwijs en vrijdenkend on derwijs synomien zijn. Zullen de ouders welke hunne kinderen aan die zoogezegde onzijdige school toe vertrouwen dan eindelijk toch den aap uit de mouw niet zien komen; ja, zullen zij de oogen niet openen, na zoo dikwerf reeds te zijn wakker geschud door ons en onzo Confraters Het wordt meer dan tijd dat de wet op 't openbaar onderwijs gewijzigd worde Wij katholieken, eischen dat elkeen vrij wezen zijne kinderen op te voeden gelijk hij het goedvindtja, wij willen de vrijheid en alleen de vrijheid voor allen Iets over de voederbeet. Daar de voederbeeten, bij gebrek aan vochtigheid, veelal onregelmatig of niet uitkomen, en geraken zij nog boven, dan door den ontijdigen duur der droogte grootendeels worden terneergedrukt, ja zelfs verkwijnen, zoo zal de landbouwer al zijne zorgen aan de blijvende plantjes moeten wijden, en de weggestorvene, bij bevende slem, hoop ik haar als mijne vrouw naar hel allaar te leiden en ik bid God dat het geluk in de toe komst de rampen uit het verleden ral doen vergeten, en dat ik mij weerdig moge loonen van die pcrel van vrouwelijke deugd, die mij zal toevertrcuwd zijn. God geve het. sprak Japix op gevoelvollen toon- En nu eenige woorden van den doktor. Florry Marson is dood. laat ons medelijdend spreken over haar. Ilct is waar dat zij Melstane doodde, doch eene belangrijke bijzonderheid vermindert hare schuld. Hare moeder, schuw en lichtzinnig van aard, was aangedaan door de zelfmoord-manie en trachtte herhaaldelijk, in oogen- hlikken van verstandsverbijstering,een einde aan haar leven te stellen. Zij stierf zinneloos —razend zinneloos en al de kwalen in haar bloed waren het erfdeel harcr dochter. Daarom waakte Miss Varlins over haar met al de opof fering eener moeder. Judith had wel spoedig opgemerkt dat hel zaad van het slechte zich vermengd had in het bloed van hel gelukkige, lachende meisje en dat het misschien vruchten zou schieten, vóór iemand er zich aan ver wachtte. Het was het gedrag van Melstane dat het noodlottige oogenblik deed komen. Hij had gedacht in haar eene rijke erfdochter le trouwen wanneer hij ontdekte dat zij arm was, schikte hy zich daar niet in, zooals ieder eerbaar man zon hebben gedaan, doch hy ging met bedreigingen te werk, zoodat haar verzwakt brein spoedig haar alle wilskracht en zelfbewustzijn deed verliezen. Wellicht, ware zij alleen geweest, zon het gedacht aan eenen moord zoo spoedig niel ingang gevonden hebben bij haar doeb de duivel spookte in haar in dc gedaante van Judas en stookte haar op. Zij had echter geen liet minste plan tot uitvoering vóór Spolgerhaar, in eene ongelukkige samenspraak, dc manier van handelen aanwees. In alle onschuld, onderbrak Spolger haastig. Zeker, in alle onschuld, antwoordde Japix ern stig Eens dat zij het plan in baar hoofd had, bracht zij het ten uitvoer. Zij maakte.de pillen en wachtte de gelegenheid af om ze in dc doos te leggen. Hoe zij het deed hebben vyij vernomen uit liet verhaal van Judas doch ik ben overtuigd dal, had Melstane baar een weinig vriendelijkheid beloond, zy op het laatste oogenblik zou terug gedeinsd zijn Zij was niet volko men zinneloos, ofschoon zy niet meer volkomen meester was over baar doen en laten en het was sbchts toen zij onvoorziens Melstane's dood vernam, dat zij liet afgrijselijke vnn het gebeurde inzag en zy geheet het verstand verloor. Wat was het gevolg Zij stierf in eenen aanval van razernij en «ij mogen God danken dat hy, op deze wijze, een einde heeft gesteld aan een leven dat nog enkel een beslaan van jammer de verdunning, door gezonde moeten ver vangen. Door de ongewone weergestclte- nis die thans aanhoudend heerscht, zal hij dus genoopt zijn het dunnen der voe derbeeten wat uit te stellen, ten einde, in de voorkomende gevallen, de ledige plaat- son aan te vullen. In alle andere gevallen echter moet deze belangrijke werking zooveel mogelijk vervroegd worden. In derdaad, wanneer de jonge plantjes te lang in hutjes samen staan, moeten zij elkander het voedsel verdeden, dat maar voor eene plant geschikt was zij worden in hunne jeugd, door mangel aan eten, al te zeer terneergedrukt, eu kunnen der wijze de noodige krachten niet putten om later kloeke, gezonde en deugdrijke plan ten te vormen.Daarbij ontnemen /ij elkaar lucht, licht en vochtigheid die tol hunne regelmatige ontwikkeling onontbeerlijk zijn. Om dezelfde reden moet het zeilen ook zoo vroeg mogelijk geschieden, en mag insgelijks maar in geval van weg sterving wat verschoven worden. Aan het regelmatig planten en plaatsen der boelen is tevens veel gelegen, en nog- tans wordt die bewerking meestijds ge brekkig uitgevoerd. Men bekreunt zich al weinig of de lijnen recht zijn en op den vereischten afstand liggen, of het zaad overal op de noodige diepte zit en do planten regelmatig staan, enz..enz. Neen, dit wordt veelal over "l hoofd gezien, en zoodoende, wijst dc landbouwer ecu mid del van de hand, dat, volgens menigvul dige en ernstige proefnemingen, dc op brengst zijner oogsten merkelijk zou kunnen vermeerderen. De voederbeeten mogen niet tc wijd staan, want dan heeft men dikke bectcn, die arm zijn aan suiker en voedingstoffen, maar rijk aan water. Plant men integen deel dichter, zoo bekomt men kleinere doch rijkere boeten. Do voordeeligste afstand is voor de rijen van 40 lot 80 centimeters; in de lijnen zullen dc planten van 25 tot 45 centimeters van elkandor verwijderd staan, volgens de grootte van de soort, de vruchtbaarheid des gronds enz. Voor ieder geval is er een afstand, op welken de beeten het meest opbrengen. Is deze te klein, dan heeft tnen meer bee ten, maar hun minder gewicht kan door de vermeerdering van liet getal planten niet ingewonnen worden. Is hij te groot, dan verliest men door do vermindering van het getal der planten deze moeten zeer groot worden, om dit verlies te kun nen vergelden, zijn dan ook tc waterach tig en dus van mindere hoedanigheid. Uit proefnemingen is gebleken dat 0,1 kil. middengewicht beeten slechts 3.1 kil. suiker gaven, terwijl 2,1 kil. middenge wicht 6,7 kil. °/0 suiker opleveren. Daar de voedzaamheid der boeten af hangt van de hoeveelheid droge stoffen die zij bevatten, en de suiker onder die droge stoffen de voornaamste is, zoo springt het in 't oog dat een doelmatige afstand veel invloed op den rijkdom van den beetenoogst zal uitoefenen. De juiste afstand, op welken eene gege- vene soort, onder bepaalde omstandig heden, het meest zal opbrengen, moet iedere landbouwer zelf onderzoeken. en ellende zou geweest zijn. Toen ieder aldus zijne zienswijze had doen kennen vatte Fanks in eenige notes in zijn geheimzinnig boekje het geval te saineu. Toen Florry Marson trouwde met Scbasliaac Mei' slanc, was zij gezond van geestdoch het zaad der zinneloosheid bevond zich iu haar Idocd en was nog niet tot rijpheid gekomen. Gezien de brutale handelingen van haren echtge noot en de opstokitigen van Judas, kwaui dc erfclyke kwaal tot stand cn openbaarde zich in cenen zucht naar moord. t Het gesprek met Jackson Spolger loonde haar den weg aan hoe zij, zonder gevaar voor haar zcltcn, zic'i van eenen gehaten persoon kon ontmaken. Zij trok er haar voordeel uit, maakte dc pillen met morphina die zjj bij Spolger had gestolen en wist ze in de doos te plaatsen, op den bewustcn avond in Binter's kosthuis. Melstane vertrok naar Jai Ichcstcr om daar bare aankomst af te wachten cn zonder achterdocht nam hij de pillen.Ilct plotselinge nieuws van zijnen dood zette hare hersens overhoop cn maakte haar zinneloos. Oaur zij van die zinneloosheid nooit meer genezen kon, is het voor haar een geluk dal deze zaak aldus is afgeloopcn. (Wordt voortgezet)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1