Een en ander. LANDBOUW. Een woord tot onze geachte lezers. Allerhande nieuws. 4° Dat wanneer er heden ergens eene liberale school goed bevolkt is men dit aan liberalen dwang moet toeschrijven. \v«t Pastoor Hneipp Ziedaar bekentenissen welke,wij hopen over «lei» Brandewijn het, de beste vruchten zullen voortbren- 1 <|enu». Indien men den brandewijn gen omdat zij velen die tot heden toe j V00I. lie vierschaar daagde, en hem ver ziende blind zijn geweest, het ware doel oordeelde oin van de aarde te verdwijnen, Inkomrccblpn. De midden- Baan tot eenc polemiek uitgenoodigd over maatschappij Tnn landbouw liectlt oenen de kwestie der dansorgels, over deJjrand- wensch uitgedrukt, ten voordeelen van der liberalenvanallendeesem zullenleeren kennen De oogst in België. Ziehier volgens oflicieele opgaven, den toestand van den landbouw in België, op 16 dezer. De voederoogst, klaver en hooi is ter oorzake der droogte zeer gering, wat voor gevolg heeft dat de pri zen zeer hoog zijn, 110 tot 115 fr. per 1000 kilo op voet, wat na 8 maanden met het verlies aan gewicht den prijs op 125 fr. brengt, terwijl tevens de weerde van het vee vermindert. Deze toestond is vooral noodlottig voor de landbouwers van het Noorden van Brugge en Veurne-Ambacht, die hoofdza kelijk leven van den voederteelt. Wat het vlas aangaat, de toestand van dit produkt, is niet ten volle zoo slecht als men wel zegt. Wel is waar levert het vlas dit jaar eenen zeer onregelmatigen oogst. In dro ge grond heeft het bijna geene lengte, ter wijl in andere streken de hoedanigheid des te beter is. In Vlaanderen is de prijs overigens zeer hoog. Deze bereikte in sommige streken 14 tot 19 fr. de are en in die waar de kwaliteit minder voordeelig is, 10 tot 12 fr De droogte heeft aan het wintergraan weinig kwaad gedaan. Wel is waar is het niet zeer dicht gewassen en is het strooi niet zeer lang, doch de aren zijn goed vol en de opbrengst gezond. zou ik het mijne tot zijne vernietiging wil len bijbrengen, en wel om de volgende redens Ten eerste, omdat de brandewijn geen voedende bestanddeelen inhoudt ten tweede, omdat hij eene voorname oorzaak is van maagontsteking ten derde, omdat hy voor het lichaamsgestel uiterst nadee- lig is, door zijne groote hoeveelheid alcool ten vierde, omdat hij niet alleen het lichaam ondermijnt, maar ook de geest vermogens in een deerlijken toestand brengt. De alcool wordt door het mensclielijk lichaam niet benuttigd dit moet er zich integendeel op verschillige wijze van ont lasten, hetzij door uitwerping, hetzij door ademhaling. Voor wat den alcool aangaat, die zich met het bloed vermengd heeft, deze moet zijnen uitweg vinden door de zweeting en en de huidgaatjes. De brand wijndrinker gelijkt, voor mij, op eenen vader, die de landloopers voor zijne beste vrienden aan ziet, ze in zijne woning opneemt, en die alzoo zijn huis langzamerhand aan den ondergang blootstelt, zonder dat hij zelfs van zijne uitzinnige daad bewust zij. De schoonste talenten kunnen door het ge bruik der geestrijke dranken vernietigd worden of op eene verstandsverbijstering uitloopen, zooals men het inde ziekenhui zen en krankzinnengestichten kan besta- tigen. Ik heb eenen man gekend, die wonder wel begaafd was, en door zijne kennissen en bekwaamheid van jongs af een zeer ge lukkig leven smaakte. Hij genoot eene uit- inkomrechten te leggen op paarden, te eten 30 fr. op de volwassenen en 20 fr. op de veulens. Ziehier den tarief der inkomrechten in de verschillige landen Frankrijk. 30 franks op de paarden 20 fr. op de veulens. Duitschland. Paarden boven de twee jaar, 25 franks onder de twee jaar 12,50 fr. Spanje Paarden meer dan 1,17 m, hoog, 180 fr. min dan 1,17 ra. hoog 135 franks Italië. 40 franks voor welkdanig paard het ook zij. Zwitserland. 3 franks per honderd kilos gewicht daar een paard gemiddeld 500 kilos weegt, maakt dat omtrent 15 fr. per kop. Roumanië. 60 fr. per paard. Zweden. 70 fr. per paard. Mexico. - 200 fr. per paard. Vereenigde-Staten. Voor paarden van min dan 750 fr. waarde, is de taks 155,40 fr. Voor de paarden van meer dan 750 fr., is het invoerrecht, 30 per hon derd van de waarde. Een paard van 1000 franks betaalt dus 300 fr. Voor de haver is de toestand nog beter. Een paar dagen regen zullen voldoende I muntende gezondheid,, en gelukte bestin zijn om den oogst eene goede middelmaat I aj zjjne ondernemingen. Metdertijd gaf hij te zien overtreffen. Blijven wij daaretegen I zjcjj over aan de sterkedranken en wei droogte behouden, dan moet den toestand I ^ra (jr0nk hij gewonen jenever. Toen hij onvermijdelijk noodlottig worden, vooral I geheel zjjn fortuin verkwist had, moest voor de haver. I hij voor een dagloon gaan werken, zooals Voor de suikerbeet is over het algemeen I houtklieven of ander zwaar werk, ten de opbrengst nog niet van de slechtste. I einde genoegzaam te verdienen om zijnen Hop en tabak beloven een voldoenden I jenever te betalen. Hij kon niet meer oogst De hop is op sommige plaatsen eten en wanneer, in plaats van een maai I Kil nünn mtint Vf 2 m. 50 hoog. De aardappeloogtt zal zoo overvloedig zijn als in 1892. Kortom, 't is alleen het veevoeder dat veel te lijden heeft gehad. Maar naast de nadeelen van de droogte zal het jaar echter ook dit goeds aanbren gen, te doea zien dat de goed bewerkte en wel bemeste landen beter aan eene lange droogte weertaan dan aan eene te lange vochtigheid. Van den anderen kant zal zij voor ge volg hebben, dat wij hier den teelt van tot nu toe ongekende voedergewassen zul len zien invoeren, als maïs, cargua, meba van Hongarië, van erwten, vitsen, enz., wat het spreekwoord waar maakt Uit bet kwaad komt dikwijls het ongekende goede voort. In Henegauw. De tabakoogst is door de groote droogte er bedreigd hij eene maat vol brandewijn ontvini hitste hem de alcool zoodanig op, dat hij weer was in staat van te werken, om eene nieuwe maat te verdienen. Zonder bran dewijn was het. onmogelijk te werken. Menschclijkerwijzc gesproken, heef hij minstens 15of 20 jaren zijn leven verkort, Wat al nut zouden deze jaren hebben op- leverd, hadde hij zijne talenten goed ge bruikt Ik wil aller aandacht op dit droevig voorbeeld roepen en ik wensch dat alle jeneversdrinkers het begrijpen Dat hij die oogen heeft om te zien en ooren om tehooren, lioore en zie, hoe nadeelig de brandewijn is voor den mensch 1 Welke dwaasheid tevens, dat men tot het stoken van brandewijn zooveel graan, aardappels en andere voedingstolfen ver bruikt en er aan de menscben zooveel ontrekt, om die tot den ondergang van velen te doen dienen De brandewijn heeft duizenden huis- Een persoon van Maria-Oudenhove is te Gent aangehouden onder verdenking den jachtwachter Van de Wiele, van Maria Lierde te hebben doodgeschoten. Wil men liet weten welk nadeelig! uitwerksel de droogte heeft op de boter- voortbrengst, dan bodenke men slechts dat bij voorbeeld den 14, te Aalter bijna twee duizend kilos boter minder ter markt waren, dan op den overeenkomstigen marktdag van 1892. Aan twee frank en gen zijne'tescliuïdigYngen legen ons klaar hall'gemiddeld |ior kilo. maaM da' f™ en duidelijk te verklaren. verlies van tussclien de 4 tot 5 duizend verzekering door de Stad en ook over de geevenredigde vertegenwoordiging..... Maar onze uitnoodigingen bleven altijd onbeantwoord... Dit speet ons grootelijks. Een schrijven van Mirrceus over dc provinciale belasting op de honden, ver schafte ons nu lest de gelegenheid eene polemiek te openenen wij vingen ze aan met het vast besluit er hem toe te dwin- De prijzen klimmen voor hetgeen de I ll0U^ens tot den bedelzak gebrachtik vroegere oogsten hebben overgelaten, iets I _wj;„ zelfs van al de schade, waar hij de j ui.„i„„i„„t- rlia linnnn vnnr- I -lo l.;i wattle tabakplanters, die hunne voor raad niet geheel verkocht hebben, toe lacht. De droogte in LuxemburgDe toestand verergert van dag lot dag. Het veevoeder is zoo duur dat eene koei voor niet minder dan 600 fr. hooi per jaar zou noodig hebben. En dan zou men het nog niet altijd kunnen bekomen. Het vee is met de helft in weerde ver minderd en het is geen wonder als men een jong kalf voor 12 fr. ziet te koop bieden. De landbouwers moeten hun vee aan spotprijs verkoopen of het zelf slachten, omdat zij er geen voedsel voor hebben. Zelfs de toelating der regeering van in de domeinbosscben te mogen weiden heelt oorzaak van is, en hoe gemakkelijk hij den vrede en het geluk der huisgezinnen vernietigt. Ik voeg echter bij dat overal, waar de brandewijn troont, ook de onder gang regeert. Het eerste stoomtuig. John Bern. het eerste stoomtuig dat dienst genaan heeft in de Verecnigde Sta ten, is naar Chicago gezonden om er in de sectie van ijzerenwegen ten toon gesteld te worden. Dit historisch stoomtuig, van zeer oor spronkelijke!? aard, werd in 1831 in En geland vervaardigd door de maatschappij a Camden and Amboy en kostte 4 dui zend dollars. ae 1)8 e8rsl8 proefreis word er meti gedaan ■weinig of niet geholpen. De grond berst I tussclien Camden en Amboy, op 15 Sep- hieropen van de droogte en het gras tcmber 1831, maar het was eerst 15 No- Onverstaanbaar. Vaak worden affleben op de muren geplakt, zonder dat men de oude afscheurt, en daar men met dit aanplakken niet altijd zeer nauwkeurig te werk gaat, hangt het eene plakkaat dikwijls lager dan het an dere. Leest men nu in volgorde wat op een muur geplakt is, dan krijgt men soms de zonderlingste zaken voor oogen. Tot bewijs daarvan laten wij hier volgen wat iemand te Amsterdam, tijdens de kermis, op eenen muur las Vrijwillige verkooping van een in groen geschilderd en schoon verniste boekbindersknecht, die sedert lang zit in een rattenval en voorzien is van - vijf pooten begroeid met zwijnshaar, zooals aangewezen is op een aangeplakt hot- tentolje van 40 jarigen leeftijd goec kunnende omgaan met een monster- achtigen zeevisch alhier aangespoeld op bevel van den burgemeesterliggende nevens eenen ouden ezel even als den anderen op flesscben getrokken met eene mand kreeften te springen door eenen hoepel gebonden boven het ver trek van den minister van schildwach ten langs straten en wegen, die zullen de orde handhaven in eene kamer met alkove en verdere gemakken. Al dege nen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan een verken met drie pooten en een in de borst gelieven hunne pretentièn in Ie /enden bij ge dresseerde honden en apen, die op een wenk huns meesters zitting zullen nemen lot het kiezen van den gemeente- raafl en te eindigen met het loopen in zakken ter gelegenheid van het inleggen en zouten van twee gepensioneerde majoors, die hunnen opb-xl en afslag van een huisknecht met groen trijp en springveeren, te bezichtigen in den Haarlemmer bij eenen ondermeester die eeniga vrije uren heeft en ze wenscht te besteden met het verslinden der ge kwetsten van Waterloo die zijn te koop voor 1300 fr. terwijl men 1/2 der koop penningen in de vlam eener kaars zal houden en verbranden, terwijl de heer Bamberg onmiddelyk overgaat tot de begoocheling van eenen 3jarigen ezel, die door ziekelijke omstandigheden tracht zich te ontmaken van zijne mestkar op 8 canapés volgens antieken stijl en overtrokken met schilderijen op linnen met gezichten van twee oude keukenmeiden kunnende dooreenen hoepel springen om eindelijk over te gaan tot de verkooping eener partij manilla sigaren enz. groeit niet of verbrandt Daarenboven leggen de beambten van het boschbeheer den armen landbouwer zoo veel moeilijkheden in den weg, dat de ministrieele toelating als een doode letter kan aanzien worden. Men zegt hier dat dit is omdat men na deel aan het wild zou kunnen doen. Wat er van zij, ondanks het bericht, in den I Borden town, in Pensylvanie, ter plaatse Moniteur verschenen, zijn in den omtrek *»-•"- 1 van Si-Hubert en elders de verbodsbepa lingen weinig of niet veranderd. Men schrijft uit Noord-Holland (Neder land De boeren zien den aanstaanden win ter met ongerustheid te gemoet. Zij vree zen volkomen gebrek aan hooi te zullen hebben. Fransche kooplieden loopen hier hel land af en koopen al hel hooi dat te krijgen is. In gewone jaren wordt ongeveer ~3 gul den per 50 kilos voor het hooi betaald. I om jo ure in den voormiddag de trein Nu besteden de Fransche kooplieden 60 zich in beweging zette, steeg er een oor- vember van hetzelfde jaar, dat de dienst regelmatig ingericht werd, en dat John Buil dienst deed voor het puliek. Isaak Dripps, de eerste mecanicien die hem gevoerd heeft, en Samuel Dougherty zijn opvolger, beiden 80 jarige grijsaards hebben verleden jaar nog deel genomen aan de oprichting van eene gedenkzuil te nie, ter plaatse zelf waar John Buil» de eerste maal erd op de rails geplaatst. Het vertrek van John Bull en van den eersten trein welke in de Vereenigde Staten geloopen had, heeft eene ontzagge lijke volksmenigte te been gebracht te Jersey-City. De maatschappij had den President Cleveland, de verschillende Staatgouverneurs en andere hooggeplaat ste personen verzocht in den trein plaats te nemen Duizende personen verdrongen zich in de statie om de reis meè te maken, en als k 65 gulden Al komt deze hooge prijs den hooiboer ten goede, het is echter nadeelig voor den veehouder. Ook is er toch niet veel te verkoopen. Op de veemarkt (e Leeuwarden (Neder land,! waren verleden vrijdag diet min dan 3812 stuks vee aangevoerd. Die belangrijken aanvoer is vooral te wijten aan gebrek van voeder op de boerderijen, daar in de stallen de voorraad hooi ver bruikt is, en op de weilanden, wegens de langdurige droogte.geen gras genoeg meer staat om het vee voldoende van voedsel te voorzien. verdoovend gejuich bij de reizigers op. John Buil,» heeft dienst gedaan tot in 1860, wanneer hij, in plaats van bij het oud ij/er gesmeten te worden, zorg vuldig bewaard werd als een kostelijk en historisch aandenken van den vooruit gang der 19® eeuw. In 1876 heeft dit stoomtuig nogmaals gefigureerd op de tentoonstelling van Philadelphia. De oude Eva deed haren dienst nog wonderwel en scheen zelfs nog niet eens vermoeid te zijn als zij haar duizendtal reizigers te Chicago aanbracht. en duidelijk Hierbij hadden wij het grootste belang, ..ant zekere mannen van Chipka, met een doel dat niet moeilijk te raden valt, namen alle gelegenheden waar om Den- derbode als een katholiek-liberaal blad voor te stellen. Wij zouden feiten kunnen aanhalen. En waarom al die beschuldigingen Omdal wij Mirrceus niet willen on dersteunen in zijne dwaze veldtochten, in andere woorden, omdat wij met hem niet willen meè zeeveren Mirrceus die gedurig roept dat hij zijn vrij woord wil behouden, scheldt Den- derbode vooreen slechterik uit omdat hij op zijne beurt zijn vrij woord wil behou den, anders gezegd, zich niet wil verlagen den sleepdrager te zijn van eenen onge- lukkigen zeeveraar. Nauwelijks hadden wij Mirrceus, die Aalstersche beroemdheid, met het scherp onzer pen aangei aakt, of al de besch uldi gingen vlogen als bij tooverslag uit zijnen mond, zonder zijne venijnigste daar te laten Zij hebben zich niet BEkeerd maar GEkeerdmaar hunne ziel is liberaal gebleven En wij hebben dus ons doel bereikt Na de brandverzekering behandeld en ontegensprekelijk bewezen te hebben dat Mirrceus in deze kwestie bermherligen zeever verkoopt, hebben wij de gas- kwestie besproken. Wij hebben den waarom onzer houding doen kennen zonder omwegen. En de groote Mirrceus is ons tot hiertoe zijne antwoord schuldig gebleven. Wij hebben dan de kwestie der dans- orgels besproken en ook onze houding verklaard, maar hier heeft hij geant woord. Maar welke antwoord?... Weêr een vloed van bermhertig gezeeyer, die hij beschaamd is geweest op zijn eerste ot tweede bladzijde te laten verschijnen en dan op de 4" bladzijde in eenen verloren hoek heeft gesloken. Wij zullen ons dus wel wachten dit dom gezcever ie wederleggen, want 't ware legen een ovenmond om 't meest willen gapen. En nu te slotte Men heeft ons altijd gezegd dat wij meteenen onverbeterlijken kleingeestigaard, met eenen oneerlijken tegenstrever te kampen hadden, en wij hebben het nu meermaals ondervonden. Onze woorden eigent hij hem toe en zijne dwaasheden legt hij in onzen mond. Wil men er het bewijs van men loze onder anderen zijn artikellje Brandverzeke ring in zijn nummer van zondag 11. Met een oneerlijken tegenstrever willen wij niet langer in polemiek blijven en wij roepen hem dan loe Zeevcrt nu maar voort!.. Ja, zeevert naar hartje lust!... Wij bekommeren ei* ons niet verder meè Het is ons ter oore gekomen dat velen onzer geachte lezers zich de vraag hebben gesteld Waarom toch heeft De Denderbode nu die polemiek met Het Land van Aalst geopend Wij denken het onze plicht die vraag te beantwoorden. Sedert jaren, voert Het Land van Aalsttegen Denderbode eenen laffen strijd van steken onder 't water, welken wij maar al te wel gevoelen. Men beschuldigt ons gedurig 1° Van in de kwestie der gas,door onze stilzwijgendheid, de belangen eener libe rale familie te hebben voorgestaan ten nodeele der welbegrepene belangen der Stad Gelukkig nog dat men niet zin speelt op omkooperij 2° Van in zake der orgelbals, door onze stilzwijgendheid, tot verspreiding van 't zedebederf te hebben meègewerkt. Nog andere beschuldigingen laten wij ter zijde doch herinneren wij ter loops nog deze, namelijk, dat wanneer wij St-Job i) aanwezen als eene zeer ge schikte plaats voor de oprichting van ons nieuw hospitaal, wij, volgens Mirrceus, slechts aldus handelenden, omdat twee onzer vrienden aldaar eigendommen be zitten.... Mochten wij ónder den druk dier laffe beschuldigingen blijven Neen, voor waar Meer dan eens reeds hadden wij, Mir rceus, met het doel hem te doen open- a*r Wij hebben op 't verzoek van Mirrceus reeds onze iniormeerkazak laten uitkloppen en uitborstelen en zullen zoo haast onze bezigheden het ons zullen toe laten, inlichtingen gaan nemen over de kwestie der wille slaven en witte sla- Priesteriijke BenoemingeD De eerw. heer E. Everard, pastoor van De Pin te is pastoor benoemd te Auwe- ghem. De eerw. heer G. B. J. De Veirman, pastoor van Westrem is pastoor benoemd te Oost-Eekloo. Hen zie nntnriele annon ce n op -4° bladzijde. Burgerlijke Godshuizen. De heer baron P. Bethune, Voorzitter onzer Burgerlijke Godshuizen, heeft de verledene week van een naamlooze, als vrijwillige gift aan dit Bestuur, een bank biljet van 100 fr.ontvangen,(N°887 L532). Deze som werd aan den heer Edward Boone, ontvanger, behandigd. I>o luchtbal die hier zondag na middag gezien werd, is om 8 ure 10 m. 's avonds gevallen te Steenhuyze-Wyn- huyze. M. de minister De Bruyn heeft twee inspecteurs der apotheken benoemd, een voor de vlaamsclie en een voor de waal- scho streken van het land. Indien deze invoering voldoende uitslagen oplevert zal het getal inspecteurs worden vergroot. Een juwelier der hoofdstad heeft op gemerkt, dat tegen elke peerdenkoers telkens schooljongens en andere knapen in de goudsmederswinkels komen, ora zilveren of gouden kleinigheden als tafel of naaigerief te verkoopen. Hun ondervra gend heeft hij ontdekt dat de opbrengst moest dienen, om op de koersen te wed den. Het is niet moeielijk om te raden dat de voorwerpen, die zij te koop aanbieden, thuis gestolgn zijn. frank voor de landbouwers van Aalter en omtrek. En 't is niet alleen hier dat dc toestand zoo is maar overal (Fondsenblad.) Laffe aanslag op het huis van M. den policiecowmissaris te Zele. In den nacht van zaterdag op zondag hebben kwaaddoeners laf de woning van den po litiecommissaris aangerand. Itond 1 V/2 ure 's nachts werden al de vensters met karreelsteenen uitgeworpen en verbrijzeld. Een der kinderen, een jon getje van ongeveer 4 jaar, dat rustig in zijn bed lag te slapen, werd door eenen sleen aan het hoofd getroffen en gekwetst. Door het gerucht werden de politiecom missaris en de geburen ontwaakt, en oogcnblikkelijk waren zij allen te heen en begonnen de opzokingen om de lafaards op te sporen, die de vlucht hadden geno men, maar ongelukkig bleven al hunne pogingen vruchteloos, niettegenstaande de groote moeite die zij zich gegeven had den. Deze aanslag wordt, volgens de alge- meene gevoelens, toegeschreven aan wraak. I)e policiecommissaris M. Rutsaerts, geboren Antwerpenaar en gewezen onder commissaris van Merxem, door eenieder gekend als voorbeeldig politieambtenaar, die nooit achteruit gebleven om de wan daden der schurken met iever op te zoe ken, heeft reeds in die gemeente, waar hij sedert een jaar en half als policiecommis saris in dienst is, vele en prijzensweerdi. ge diensten bewezen, en het is om die re. den dat het gebeurde toegeschreven wordt aan de hatelijke wraak der booswichten. Hopen wij dat de plichtigen weldra bij den kraag zullen opgevat worden en niet onbekend zullen blijven. (Het Handelsblad.) Moordpoging op eenen pastoor. Woensdag nacht zijn kwaaddoeners gedrongen in de pastorij van Staden (West-Vlaanderen) en hebben eene moord poging gepleegd op den eerwh. pastoor Veys. De meid kon langs het venster vluchten. De daders zijn onbekend. Deze pastorij staat gansch afgelegen en is omringd door eene diepe gracht. Twee kwaaddoeners zijn woensdag nacht over het water geraakt, en toen met braak in de pastorij gedrongen. Op de kamer van den pastoor gekomen hebben zij hem eenen prop in den mond gestoken. De meid, gerucht hoorende, nam hare beddelakens, scheurde ze aan stukken, knoopte ze aan elkander en hing ze uit het venster. I)an liet zij zich langs daar afglijden en riep om hulp. De kwaad doeners namen verschrikt de vlucht.zon der iets te kunnen meenemen. De pastoor heeft verscheidene wonden aan het hoofd, die met een snijdend werk tuig moeten toegebracht zijn. Verleden winter ook hadden dieven de pastorij van Staden bezocht en er 1500 fr. j gestolen. De eerw. pastoor Vevs had toen electrieke bebben laten plaatsen aan zekere deuren, doch woensdag avond, uit hoofde der hitte, had men die deuren opengelaten. Naar het schijnt, hebben de dieven nu aan den priester gezegd dat. zij kwamen om te stelen, maar niet om te moordenen dat zij met 500 fr. zou tevreden zijn. Zij hebben echter de vlucht moeten nemen zonder iets te kunnen meenemen. Een priester beleedigd. Een priester, die te Antwerpen naar de Zuid statie ging, werd zondag avond op de foor tegenover de lutteurstent aangerand door eenen kanonnier, die een pakje, dat de priester onder der arm droeg, tegen den grond sloeg en onderde voeten trapte. Daarenboven diende hij den geestelijke eenen kaakslag toe. De lutteur Jan Moors, die dit zag, kwam van zijnen treè, pakte den soldaat bij de kraag en leverde hem aan de policie, die nog al veel moeite had om den kerel naar het bureel der 8° wijk te brengen. Hadde men Jan Moors meester gelaten de kanonnier zou te midden der foor eene leelijke pijp gerookt hebben. M. Delbeke. - Het is bij dwaling dat sommige bladen de genezing van M. den volksvertegenwoordiger Delbeke ge meld bebben. Uit de laatste gekende inlichtingen blijkt dat zijne genezing ofschoon op goeden voet, nog verre van volledig is. De beenbreuk, door eenen val met den velocipede veroorzaakt, geneest wel, doch het zal zeker nog verscheidene dagen duren eer M. Delbeke zal mogen uitgaan. De geneesheeren hebben hem verboden de begravenis van zijnen schoon vader, M. Markelbach, bij te wonen. Men zal den achtbaren volksvertegen woordiger in de eerste dagen nog niet in de Kamer zien verschijnen. De Oostatie van Antwerpen was za terdag avond het tooneel van een schrik kelijk ongeluk. Een inwoner van Lier, zekere Peelers, had met zijne vrouw een dag te Antwer pen doorgebracht en beiden wilden met den trein van 9 ure 40 's avonds naar huis terugkeeren. Zij waren op het laatste oogenblik bin nen de statie gekomen en Peeters, die beter te been was dan zijne vrouw, was haar een aanzienlijk eind voor,

De Denderbode | 1893 | | pagina 2