DE ZEERAAF. Zondag 16 Juli 1893. 10 centiemen per nummer. 17sle Jaar N- 2792. NIEUWS- EN AANK0N0IGINGS8LAD VAN DE STUD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Herziening. Politiek overzicht. -»ra«- De nieuwe strijd. K Boerenbond. LANDBOUW. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRI.TS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagleekening van den volgenden dag. - De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3.25 voor zes maandenfr. l,7o voor drij maanden, voorop te hetaien De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten sder kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij c. VAK! DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. v'-Tï. .a ADVERTENTIEiVPKlJS Per drukregel, Gewone 13 centiemen Heklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 30 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. Heeren notanssen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden lot de Agencie llavas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaats. (Paris, 8 Place de la Bourse. Guique suum. Aalst, lö Juli 1893. Duitschland. Legerwet. Men denkt dat de legerwet in den Rijksdag zal gestemd worden met 202 stemmen tegen 189. Zullen vóór stemmen 68 conservatie ven, 27 leden der Rijkspartij, 10 anti semieten, 3 leden van 't centrum, 52 nationaal-liberalen, 13 leden der vrijzin nige partij, 19 Polen en 10 onafhankelij- ken Totaal 5402. Zullen tegen stemmen 96 leden van het centrum, 22 der groep Richter, 11 zuidduitsche democraten, 43 socialisten, 17 onafhankelijken en Elzassers Totaal 189. De meerderheid zal in alle geval geen 15 stemmen bedragen. De Senaat heeft zich in zijne zitting van woensdag onledig gehouden met de her ziening van art. 48 onzer Grondwet en het gestemd. De eerste paragraaf van het artikel, luidt als volgt - De samenstelling der kiescolleges wordt, voor iedere provincie, door de wet geregeld. Aangenomen met 68 stemmen en eene onthouding. Eene deur wordt aldus aan de geeven- redigde vertegenwoordiging opengelaten. De tweede paragraaf bepaalt - De stemming is verplichtend behalve de uitzonderingen door de wet voor te schrijven. - Aangenomen met 58 stemmen tegen 1 en 2 onthoudingen. De derde paragraaf schrijft voor De stemming geschiedt in de gemeen te, behalve de uitzonderingen door de wet te bepalen. Aangenomen bij eenparigheid der 61 tegenwoordige leden. De herzienings-Kommissie der Volks kamer vergaderde woensdag voormiddag onder voorzitterschap van M. Sabatier. De drie voorstellen betreffende art. 53 (Inrichting van den Senaat werden door hunne onderteekenaars ontwikkeld. Deze voorstellen zijn deze van 1° Den heer Leo VisartKiezing in twee graden 5e Vervolg. Schoon weer, juff. ouw Gillian - ziet gij ook eens naar de vcrkooping?Hoe staat het leven,Fleming? Ik dacht dat gij ook wel iets gekocht zoudt hebben. Ik heb een schoon partij eikenbout op zjj laten zetten voor uwen vader, juffrouw Gillian. Prachtig hout, bijna te goed om te verbranden gij zult er dezen winter een lekker vuurtje van kunnen stoken. Gaat gij naar huis Dan wandel ik met u mee ik moet uwen vader spre ken. Morgan Preiss. een flink man van v(jf-en-veertig jaar, met eene kloeke, welgevormde gestalte en eene donkere, gezonde gclaatsk'eur terwijl niets dan een enkel grijs hairtje in den zwaren baard vet raadde dat hij de eerste jeugd voorbij was. Morgan Breiss was langs het steille voetpad naar boven geklommen en het jonge paar genaderd met eene leelijkc. onheilspellende uitdrukking in zijne oogen. Deze verdween echter zoodra hg begon te spreken, en hij stond daar vöbr hen als iemand die zeker is van zijne zaak, en met die vastberadenheid en onverveerd- heid in toon en manieren, die bijvoorbeeld tegenover eemge honderden oproerige soldaten meer uitwerken dan de beste revolver. 2J De heeren Descamps, Visart en de Smet de NaeyerVerkiezing der Senators door de kiezers aangewezen in art. 47, doch 30jaar oud ten minste en bijvoeging van 26 Senators gekozen door de gouw- raden. De Senators door 't kiezerskorps aan te wijzen zouden eenen cijns van verkies baarheid moeten betalen van fr. 1500 of een inkomen van 15,000 fr. bezitten en dezen door degotiwraden te verkiezen zou den vrij zijn van dien cijns. 3" Den heer Dohet30jarigen ouderdom der kiezers zonder eenige andere voor waarden. Na eene levendige bespreking ging men tot de stemming over. Het stelsel-Leo Visart bekwam slechts eene stem. Het voorstel des heeren Descamps, A. Visart en de Smet de Naeyer werd aange nomen met 8 stemmen tegen 1 en eene onthouding, (M. Coremans Het gedeelte van dit voorstel betrekke lijk het getal van 26 Senators meer en den cijns van kiesbaarheid bepaald op 1500 fr. enz. tart. 51 en 56.) werd met groote meerderheid aangenomen. Het stelsel-Dohet werd door de aanne ming van het voorgaande voorstel als verworpen beschouwd en bijgevolg niet ter stemming gelegd. De heer Féron verklaarde zich te hou den aan den ouderdom van 30 jaar, zon der voorwaarden. Het schijnt dat M. Janson op dit punt er anders over denkt dan M. Féron en zich gunstig toonde aan een der twee voorstellen Descamps en consoorten. De regeering verklaarde, uit geest van verzoening en om tot eene oplossing te geraken, zich aan te sluiten bij een der twee voorstellen dat van M. L. Visart of dat van MM. Descamps en consoorten, aangezien beide, in zekere verhouding, voldoening geven aan de verlangens door den heer minister van financiën uitgedrukt. DeVolkskamer beraadslaagde in zitting van woensdag en donderdag over de her ziening van art. één. De tekst der Kommissie, luidende als volgt Belgie is verdeeld in provinciën. Die provinciën zijn Antwerpen, Brabant, West-Vlaanderen, Oost-Vlaan- deren,Henegouw, Luik, Limburg, Luxem burg, Namen. De wijziging strekt tot de afschaffing van het laatste deel uit 2 van het huidig artikel Behoudens de betrekkingen van Luxemburg met den Duilschen Bond. Daarna komen de volgende alinea's 2° Het behoort aan de wet, in voor komend geval, het grondgebied in een grooter getal provinciën te verdeden Itobert Fleming was geheel van zijn stuk gebracht door Morgan's onverwachte verschijning en door In t zekere eigendomsrecht, dat hij tegenover Gillian liane deed gelden. Voordat hij zichzelvcn weer geheel mees ter was geworden, had Gillian [hem een oogenblik droevig smeekeid aangezien, en daarna was zij, met Morgan Preiss aan hare zijde, het pad ingeslagen'naar de ouderwetsche pastorij, die halverwege op de rots gelegen was. naast het grijze kerkske, welks vierkante met klimop begroeide toren van het punt, waar Fle ming stond, even te 2icn was. Hij is nu machtiger dan ik, mompelde Robert Fleming, terwijl hjj daarallecn stond en eenen oogslag langs de helling wierpmaar geloof mij, M. Morgan, gij zijt er nog nietWist ik maar wat er achter zit I Waardoor heeft hij zooveel invloed op den ouden man? Geld kan hjj hem toch niet geleend hebben..Was het dat. dan zou ik alles wat ik bezit willen geven, om hem vrij te koopen van die afschuwelijke zeeraaf IV. Maar wat zou het helpen of gij het al deedl, M. Rob? Veronderstelt dat gij het aangaaft,watjzou het dan nog Ik ben overtuigd dat vjjf honderd lichten op vijf honderd vuurtorens dit schip niet hadden kunnen redden. Ik geloof het ook niet, Sam. Die arme kerels 1 Het is toch verschrikkelijk. Is er al iets meer van be kend, de naam van bet schip bij voorbeeld Neen, niets mijnheer. Gaat gij mcé naar boven, om eens naar de gebroken lamp te zien - 3° De koloniën, overzee-che bezittin gen of protectoraten die België zich zou toevoegen, zullen door bijzondere wetten beheerd worden 4" De troepen noodig tot verdediging dier bezittingen zullen slechts bij middel van vrijwillige dienstneming mogen aan geworven worden. Aangenomen met 115 stemmen tegen 6 en 1 onthouding. Ons land kan dus in 1900 den Congo als een overzeesche bezitting aannemen Men weet dat Z. M. or.ze Koning ons, allo zijne rechten op den Coiigo-Staat, zonder eenige vergelding, alsdan wil afstaan. Aangaande de herziening van art. 26 stelde de Kommissie het behoud voor van het huidig art. 26, hetwelk* aldus luidt De Wetgevende macht wordt geza- menlijk uitgeoefend door den Koning, i de Kamer van Volksvertegcnwoordi- gers en den Senaat. De vooruitstrevers, MM. Janson, Féron en consoorten, stelden voor art. 26 der Grondwet aan te vullen door de toevoe ging van de volgende bepaling - De Koning heeft het recht het kiezers korps te raadplegen over iedere wet die door beide Kamers, of in geval van con flict, door eene der Kamers werd aange nomen. Het referendum is verplichtend wan neer het gevraagd wordt door honderd duizend kiezers, of door vijf provinciera den, of door gemeenteraden vertegen woordigende een cijfer van ten minste een millioen inwoners. Dit voorstel der vooruitstrevers werd verworpen met 87 stemmen tegen 17. Het referendum is dus naar de maan De verspreiding der goede drukpers De strijd, die er tengevolge der grond wetsherziening te voeren gaat vallen, zal hevig zijn. Elke politieke partij zal alle middelen, alle wapens gebruiken, om zooveel voordeel mogelijk uit dien strijd te trekken. Ieder politiek leger zal zijne rangen op buitengewone wijze trachten te vergrooten. Doch wie zal de over hand behalen Een wapen, dat vast en zeker oneindig veel tot de zegepraal zal bijdragen, is het schrikkelijk wapen der drukpers. Ja, zoo machtig is de drukpers, dat eenigen haar de vierde macht van het land hebben genoemd anderen vergelij ken haar aan de faam, die met hare bazuinen eenieders reputatie in de wereld maakt, anderen noemen haar eene school voor den tr.ensch. Het is de drukpers, die Jawel, Sam, ik kom. Maar gelooft gij dat het w aar is wat die twee kerels beweren Sam Combe trok zjjn goedhartig, verweerd gezicht in tallooic rimpels, neep de oogen half toe, terwijl hij hoofdschuddend ten antwoord gaf Wat zal ik u zeggen, mijnheer Rob Galton zegt het en laat mij het gebroken glas zien Abc Tcrre zegt het ook en vertoont mij den vogel, eene meeuw, bijna zoo groot als eene gans, met eenen zwarten rug Maar hel licht brandde niethoe kan het beest er dan op aangevlogen zijn. Ja, maar zij bcwceren het toch. Zij zeggen da1 zij het juist aangestoken hadden, toen dc meeuw tegen het glas vloog en het in duizend stukken braken voor dat zij van den schrik bekomen waren, sloeg eene hooge golf tegen den toren aan gij weet, dat gebeurt wel eens overstroomde de heele lanteern en doolde het licht uit. Alles was nat geworden na tuurlijk, en het duurde wel een paar uren voordat rjj zoo ver waren, dat zij de lamp weer konden aansteken, En toen zal het schip reeds lang (usscben de rotsen, zegde Fleming somber. Nu, ik wil hopen dat zij naarheid spreken. Maar luister eens, Sam Was Morgan Preiss niet op den Zwarten Kam geneest, •s morgens vroeg, voordat de zee onstuimig begon té worden Ja, meneer Rob, hervatte Sam, met eenen ban. gen blik in het rond, alsof hij vreesde dat de een of ander hem hooren zou ik heb u immers gezegd, dat hjj zeker aan het visschen was geweest... Jawel, Sam, maar dat geloof ik niet. De zeeraaf houdt van viscb, dat is waar; maar hij houdt er nie1 de gedachten verspreidt met duizenden tongen verkondigt eene gazet goede of slechte gedachten, en deze dringen onge merkt binnen in geest en hart van de lezers, en zoodanig is dit waar dat 9/10 der menschen iederen dag hunne overtui ging putten in de lezing van hun blad. Daarom is de gazet eene macht, de pen een schrikkelijk wapen. Willen dus de katholieken zegevierend uit den slag komen, welke toekomend jaar gaat gevoerd worden willen zij geuzen en socialisten verpletteren, willen zij ons duurbaar België van groote onhei len bevrijden, dan moeten zij, zich van heden oogenblik af van dit geducht wapen bedienen. De vijanden van den godsdienst begrij pen zeer wel wat wreed wapen de druk pers is. Ook maken zij er gebruik van Iederen dag preken hunne gazetten den oorlog aan de H. Kerk in de kolommen van hunne dagbladen druipt het gift van goddeloosheid en zedenbederf, nu eens onbedekt voor diegenen, die zich wetens en willens in hunne ziel willen zelfmoor den of die een lielsch genot vinden in de toediening van dat gift, dat langzaam maar zeker den moord bewerkt van den godsdienst in het hart van burger en werk man dan weer is dat gift bedekt en soms met den honing van vrijheid, onafhanke lijkheid, welvaart en voorspoed, eerzucht en hoogmoed bevochtigd. Het is dus een strenge plicht voor alle katholieken: 1" Nooil zulke bladen.noch gelijk icelke andere liberale of socialis tische dag- of weekbladen te koopen. Verstonden eens alle katholieken dien plicht, dan zouden die bladen veel van hunne verspreiding verliezen. En dit is een strenge plichtimmers niemand mag in geweten zulke schriften lezen. 2° De katholieken gazetten door woord en daad te verspreiden ze te koopen op de openbare pleinen, aan de statiën die bladen openlijk te lezen en in den trein tegenover de slechte gazetten de goede dagbladen openlijk ten toon spreiden. 3° De goede gazetten in volkstrant ge schreven onder de werklieden te versprei den en de godsdienstige gedachten, de liefde der H. Kerk voor den werkman, dé zorgen der katholioke bonden voor zijn goed, voor zijnen zedelijken en stoffelijken vooruitgang als een machtigen dam op te werpen tegen de alles omverwerpende gedachten van het verderfelijke en be drieglijke socialismus. Zoo wordt de katholieke strijd gekend, de godsdienst getoond in zijne noodzake lijkheid voor de Maatschappij, in zijnen heilzamen invloed voor de herstelling van de rechten der minderen, in zijne macht om iedereen vrede en geluk te bezorgen. (Onafhankelijke.) van zijnen tijd met vangen te verspillen, terwijl hij zooveel menschen aan het werk kan zetten als hij maar wil. Sam Combe trok den jongen man aan de mouw en gaf hem, knikkend en hoofdschuddend, allerlei waar schuwingen en wenken, voordat hij den mond «eer durfde open doen. Waarom bemoeit gij toch met Rem, M. Rob. en waarom geeft gij hem scheldnamen Verheeld u eens, dat hij hoorde, dat gij hem altijd dezeeraaf noemt Welnu, en wat zou dat zijn Sam Gombe wist blijkbaar niet te zeggen wat het zou zijn, want hg schudde met ceu bedenkelijk gezicht het hoofd, haalde zijn mes uit den zak, sloeg het open cn toe en streek met den duim langs de sneê daarna liet hjj het balanccercn op zijnen wisvingcr en stak het eindelijk weer in zijnen zak, dien hij, schijnbaar in gedachten, zorgvuldig dichtknoopte. Ik weet het met, jongen, ik weet het niet, zegde hij eindelijk. Al wat ik er van zeggen kan, is dat het toch wel .reemd mag heeten Morgan Preiss roeit naar den toren, spreekt in uwe afwezigheid meluwe twee mak kers, en dicnzelfden avond brandt hel licht niet en rergaat er een schip op de kust... Ja, het was akelig zei Sam maar gij houdt niet van mijnheer Morgan, M. Rob. Neen, Sam, dat doe ik ook niet. En hij houdt ook niet van u: dat slaat dus gelijk, M. Rob. Maar, waarom Ier wereld hoeft gij nu zulke leelijkc dingen van hem te denken Boven ligt de iwarte meeuw en bet gerboken glas dat kunt gij Op 't einde der verloopen maand juni hield de Boerenbond eene algetneene Ver gadering in het Huis der Ambachten en Neringen te Leuven. Ongeveer 200 algeveerdigden uit alle alle standen waren tegenwoordig. De Boerenbond telt heden meer dan 80 Vereenigingen of Gilden en 4000 leden het dubbel van 't getal van verledene jaar. In den herfst van 1892 en in de lente van dees jaar werden door het Bestuur meer dan 1,500,000 kilogr. meststoffen, aanzienelijke partijen raapzaadkoeken en anderen en ook zaadsels aangekocht. Door de zorgen van het hoofdbestuur kunnen de leden van den Boerenbond hun huis eu haaf tegen brandgevaar laten ver zekeren tegen een verminderd tarief en genieten aldus uitzonderlijke kortingen en voordeelen. Landelijke spaar- en leengilden zullen overal ingericht worden reeds bestaan er twee de eene te Rillaer, bij Leven en de tweede te Meeuwen, in Limburg. De landbouwers hebben nu ook kies recht verkregen en zullen bij gevolg hunne stem kunnen laten hooren. 't Liedje De boer zal 't al betalen - is uit, want zij zullen in vele arrondissementen de meer derheid uitmaken en dus de wet geven. De landbouwers eischen geene voor deelen voor hen alleen wat zij willen, 't is dat hunne nijverheid die allengskens verkwijnt even als alle andere nijverho den beschermd worde. Als eerste maatregelen moeten de land bouwers eischen 1° Merkelijke vermindering der grond belasting 2" Helling van beschermrechten bij den invoer in ons land van vreemde land- bouw-voorlbrengsels. V. J. Do droogte en liet voeder. Met reden bekommeren zich de land bouwers al meer en meer over de gevol- gens der groote droogte en zoeken zij zich hulpmiddelen aan te schaffen om in het noodlottig gebrek van veevoeder te voorzien. Ik acht het in deze moeilijke omstandigheden niet ongeschikt eenige regelen te schrijven over de bijzonderste planten die, in juli gezaaid, nog du jaar eene voldoend? opbrengst kunnen ople veren. Vóór eenige dagen, eer weldoende regens de vcrslensde planten kwamen verlrisschen en den dorstigen grond laven, dan ware het toch onmogelijk geweest den kweek van hoegenaamd welke plant te beproeven maar nu wij van tijd tot tijd nog eene geute krijgen, toch niet wegrcdcnecrcn, wal gij ook zeggen moogt. Maar kom, laat ons den trap opgaan, mijnheer Rob, en maken dat wjj in den toren komen terw gl het hier nog eilig is. Veilig, Sam? zeide Fleming, om zich heen ziende en half verwachtend dat Morgan Preiss hier of daar loer zou staan. Maar dc zee is zoo effen als een spiegel. Ja, mijnheer Rob, in uw oog. zeide de andere maar gij weel hoe zij is. Onverwachts, zonder dat gij er erg in hebt, komt er zulk eene golf aanrollen zachljes en zachtjes, terwjjl de zee schijnbaar kalm is lar eensklaps rijst zij omhoog, springt togen de rot sen op, cn de arme kerels die toevallig op den trap staan, worden weggeslagen. Drie van mijne kameraden zijn op die manier aan hun eind gekomen en daarom zeg ik, laat ons naar biunen gaan daar zjjn wij veilig. Eu Morgan Preiss kan niet zien dat wij met elkander staan te praten, niet waar Sam St. stmijn jongen, stwaarsehouwde de oude zeebonk met een anstigen blik in het rond.Maak geene slapende honden wakker en steek uwe hand niet in den muil van den leeuw. Volg mijnen read. M. Rob, laat Morgan Preiss in zijn eigen sop gaar koken. Dat is het verstandigste wat gij doen kunt. Maar kom nu, cn ga eens zien hoe Abc Terre liet nieuwe glas in den lanteern maakt. Dit zal niet meer door eenen vogel gebroken worden. Waarom niet Is het zoo dik Ja, mijn jongen, het is een van dc glazen die wjj a'tijd in voorraad hebben. Zoo sprekend, verliet Sam Combc den brccden om- nu is het weder allergunstig om proeven aan te leggen en derwijze met eenige der onstaande planten kennis te maken. Om volledige inlichtingen te geven zal ik den prijs per 100 kilos aanduiden, alsook dezen per kilogr, zoo men beneden de 25 kilos aankoopt. Al die zaken zijn te ver krijgen bij den heer Vilmorin-Andrieux, Quai de la Megisserie, 4, Paris. 1. Hot kanariegras, Alpiste des canaries) zomersche eenjarige grasplant. Dit gras wordt geoogst in oktober en het geeft een smakelijk groen of droog voeder, zoo voor de peerden als voor het hoornvee. Die vrucht wil een goed bewerkten, gezonden en wel bemesten grond, en men zaait 30 kilos per hektare. Prijs per 100 kilos 80 fr. per kilo 0,90 fr. Het kanariegras wordt soms in mengeling gezaaid met maïs, gierst, hongaarseh panikgras, witte mostaard, erwten, boekweit, spurrie, enz. 2. De witte Lupien, (Lupin blanc) zomersche eenjarige vlinderbloemige plant. Zy wordt geoogst in september en oktober. Men kan ze overal, behalve in kalkgronden winnen. In ons klimaat weerstaat de witte lupien aan de koude niet. Men zaait 120 kilos-per hectare. Prijs per 100 kilos 33 fr. per kilogr. 0,45 fr. 3. De gele lupien, (Lupin jaune) (Zie hierboven.) Hierbij dient nog gezegd te worden dal de gele lupien zeer belangrijk is als groene mest. Men kan ze op de stoppels zaaien na den oogst en voor den winter inploegen. Prijs per 100 kilos 43 fr. per kilo 0,55 fr. 4. De peerdotand, (Mais dent de cheval) zomersche eenjarige grasplant. Hij wordt geoogst in september en okto ber en maakt het beste groen voeder uit dat bestaat. Men moet niet min dan 200 kilos per hectare zaaien en kan hem men gen met gierst, kanariegras, hongaarseh panikgras, boekweit, spurrie, enz. Hij is zeer goed geschikt voor de inkuiling Prijs per 100 kilos 50 fr. per kilo 0,60 fr. 5- Witte gierst,(Millet blanc) zomer sche eenjarige grasplant. Zij wordt ge oogst in september en oktober cn men jebruikt 30 kilos per hectare. I)ie plant >ezit een snellen wasdom en kan zeer laat in 't najaar gezaaid worden. Prijs per 100 kilos 55 fr. per kilo 0,65 fr. 6. Italiaansehe gierst,(Millet d'Ilaiie) zomersche eenjarige grasplant. Zij wordt geoogst in september en oktober en vraagt een goeden, lichten en gezonden grond. Men zaait 30 kilos per hectare. De Ita liaansehe gierst geeft meer opbrengst dan de witte gierst. Prijs per 100 kilos 46 fr. per kilo 0,55 fr. Hongaarseh panikgras, (Moha de Hongne) zomersche eenjarige grasplant. Dit gras wordt geoogst in september en oktober, maakt een zeer goed zomer weder uit en lukt nog al wel in slechte pang. waar zij hadden slaan te klappen, cn waar rond de zee aan den beschutten kant zachtkens daalde cn rei s, zoo helder en doorschijnend, dat men de kleine vischjes kon zien spelen en tusschen het kronkelende zeewier, terwijl de glibberige zeeanemonen in de rots spleten hare vuurroode en olijfgroene armen uitslrek- n. om den voorbijschietenden buil lot zich ts lokken i daarna koelbloedig te verslinden. Eene van deze, buitengewoon groot, trok Itoberi's aandacht, terwijl hij over het ijzeren hekken leunde hij den bazaltsteenen trap cn terwijl hg stond te zien, raakte een klein scliaaldiertjc eenen der armen aan Oogenblikkelijk werd het ook door de overige vast gegrepen cn langzaam naar het middelpunt van de schijf gebracht, die zoo geheel het voorkomen heelt van eene schoone bloem, en in waarheid niets is dan een alles verslindende mond. Hij vond dat het zonderlinge schepsel eene treffende vreenkomst had met Morgan Preiss, en in zijn hart woei hij eenen duren eed, dat Gillian Dane bewaard zou blijven voor liet lot van dit kleine slachtoffer. Combc was intusschcn den steenen trap opge. gaan, die, in de mts uitgekapt, naar den ingang van den vuurtoren leidde, en bleef met z|jnc grove stem oortpraten, in de onderstelling, dat Robert Fleming .lak achter hcra was. Reeds had hij don omstreeks vijftig voet hoogcr gclegeu omgang bereikt, toen lui merkte dat hjj alleen was. - Waar ziet de jongen toch naar toe mompelde hij. toen hij naar beneden zag.Zon hjj op visch loeren, of.. Hola M. Rob Gauw. naar hoven! Loop, loop (Wordt voortgezet.).

De Denderbode | 1893 | | pagina 1