Werking van den Alcool op de Hersenen. Een en ander. Allerhande nieuws. Dees vraagstuk werd opnieuw opge worpen te gelegenheid der herinrichting van den Senaat, en de beraadslaging heelt bewezen dat er zelfs geene hoop bestaat om die chineezery die de Engelschen, na eene enkele proefneming, hebben laten varen, in de kieswet te schrijven. En ziedaar waarom M.Beernaert zou aftreden Volgens de voorstaanders van het be doeld stelsel is deszeifs verwerping door de meerderheid eene slechte daad, omdat zy de nultigste de meest behoudsgezinde en tevens de rechtveerdigste hervorming zou zijn. Wij van onzen kant houden staan, dat het de ongelukkigste hervorming is die men zou kunnen invoeren, omdat het weinige voordeel dat het ons in de groole steden zou verschaffen niet kan opwegen tegen het kwaad dat in honderden steden en gemeenten zou gesticht wor den. Alcool vermindert het verstandelijk vermogen. De alcool, die van de maag in den bloedstroom overgaat, wordt ten deele haastig naar de hersenen overge voerd. De kleine bloedvaten, welke over de oppervlakte en door de staf der her senen loopeu,worden onderzijnen invloed overvuld met bloed, en de omringende declcndoor den alkooi geprikkeld. Zoo wordt het moeilijk de gedachten te ver zamelen, en op de gevoelens kan niet vertrouwd worden. De drinker, die hoe langer, hoe meer alcool gebruikt, spreekt op onverstandige wijze, wordt twistziek, ja, woedend hij slaat dezen, die hij bemintmisschien wordt hij een moordenaar, en weet nog niets over al wat hij gedaan heeft, tot dat hij nuchter wordt in eene gevange niscel. Dan ook, het bloed, dat naar het hoofd gevoerd wordt, is zoo zeer door den alcool bedorven, dat de hersenen insgelijks be ginnen te bederven, en te verzwakken,en de krankzinnigheid voorbereiden. Som tijds worden daarenboven de arme afge matte bloedvaten der hersens hard en broos, en alsdan kunnen zij plotselings openbersten, indien eene buitengewone hoeveelheid bloed, dank aan eene groote aanhitsing of geestinspanning.naar dezel ve heengestuwd wordt. De bersting van een bloedvat in de hersens wat dikwijls door sterken drank te weeg gebracht wordt veroorzaakt over het algemeen plotselinge bewusteloosheid en kan ge volgd zijn van beroerte en dood. De Alcool vermindert het zedelijk vermogen. Want als de hersens bescha digd zijn onder de werking des alcools dan verzwakt de wil, en demensch meer en meer onbekwaam het goede van het kwade te onderscheiden valt van kwaad in erger op den weg der verdierlijking. Het slachtoffer der onmatigheid verliest langzamerhand alle denkbeeld van waar heid, onafhankelijk en zelfbpheersching, zulk een mensch wordt zorgeloos, ver waarloosd zijne familie, en somtijds ver liest hij alle gevoelens van betamelijkheid en zelfeerbiediging. De alcool smeekt onophoudelijk om meei\ De sterke drank is bekwaam een grooten lust voor zich te doen ontstaan. Dit komt gedeeltelijk hieruit voort, dat de alcool eene sterke aantrekking voor water heeft, endaar hij dit vocht'in bet lichaam opslurpt,brengt hij een steeds aangroeien- den in plaats van verminderden dorst le weeg. Elke druppel water, koffie, thee of melk, die wij nemen vermindert het ver langen naar meer, elke druppel alccol vergroot dit verlangen, daar de lust ver meerderd wordt, juist, door datgene, waarmede inen hem tracht te verzadigen. Ongelukkiglijk, hoe meer alcool de menschen drinken, hoe meer zij onbe kwaam worden zich rekening te geven van de macht, die deze drank op hun ver kregen heeft. Hunne verwarde zenuwen zijn onbe kwaam hen te waarschuwen,en al te dik wijls is het eerst wanneer hel kwaad ongeneesbaar is dat de slachtoffers van den droevigen smaak voor alcool dezes schrikkelijke macht gewaar worden. Het minimum van dagloon komt door den Raad onzer Provincie met groote meerderheid aangenomen te worden. De Bestendige Deputatie wordt gemach tigd, ten titel van proef, eene bepaling in de lastenkohiers te schrijven, waardoor de ondernemer verplicht wordt, het loon te betalen dat men gewoonlijk betaalt voor het werk waaraan zijn werklieden gebezigd worden. De taks van dit loon zal vastgesteld worden door de Bestendige Deputatie na den Werk- en Nij verheidsraad gehoord te hebben. De beslissing is alleen toepasselijk voor de werklieden, gebezigd in omschrijvin gen waar den Werk- en Nijverheidsraad bestaat en voor de nijverheden vertegen woordigd in die raden. De gemeenteraad van Yper heeft zater dag goed werk gedaan. Hij heeft het stadscollegie.twee bewaar scholen en eene school voor volwassenen afgeschaft, waarvan de uitgaven niet ge rechtigd waren door het getal leerlingen. Om maar e i aan te halen, zullen wi; - oerwijs in het stads- kollegie gemiddeld 900 fr. 'sjaars per leerling kostte. Het besluit werd genomen met eene stem meerderheidMde schepene Colaert heeft met de minderheid gestemd. Eene prinses secleco- reerd.— Bij de aanstaande uitdeeling der belooningen voor daden van moed en zelfopoffering zal de gravin Emilie de Caraman, dochter van prins de Caraman- Chimay, het kruis van eerste klas beko men. Zij zegt er aan to houden, te midden van eenvoudige werklieden en burgers, dezelfde onderscheiding in het Paleis der Academiën te komen afhalen, die zij verdiend heeft met het redden van eene vrouw,wier kleeren door eene ontploffing in brand waren gestoken. De gravin snelde toe, wikkelde de vrouw in een deken en doofde alzoo de vlammen uit. Een nieuwe vaster. Jaloersch over de lauweren van Succi, Tanner en andere vasters, die door hun vasten vermaard zijn geworden, heeft een inwoner van Tourcoing gewed dat hij veertig dagen zonder eten of drinken zal blijven. De heer Hendrik Dressen, die 01 jaar oud is, heeft den 5 juli zijne proefneming begonnen. Tot nog toe schijnt hy er niet door te lijden. Alleenlijk is zijn gewicht 5 kilo grammen verminderd. De heer Dressens bedient zich van geene enkele drogerij. Alleenlijk vergenoegt hij zich ondertusschen een pijpje te rooken en hoopt vast dat hij gemakkelijk zijne wedding winnen zal. Afseliruvvelijk feit. In de Aulorité haalt de heer de Cassagnac een afschuwelijk feit aan, dat voorge vallen is in het arrondissement Saint- Gaudens. Twee seminaristen, soldaten van het 59" linie, zijn veroordeeld tot 15 dagen politiekamer,omdat... omdat zij in tenue de Mis hebben gediend. Die grrroote misdaad werd aangeklaagd door een radikaal blad. La Dépêche, die in dat Mis dienen eene uitdaging der militaire wel zag. Natuurlijk moesten de mannen, die altijd van klerikale onverdraagzaam heid spreken, in naam 'der vrijheid, die twee seminaristen veroordeelen. Kan men wel een hatelijker feit uit denken Een soldaat mag drinken,zingen, wallebakken,in danszalen.schouwhurgen, ja,in onnoembare huizen gaan, zonder dat de overheid vindt, dat hy aan het uniform te kort komt maar door de Mis te dienen, onteert hij den tenue en wordt veroordeeld. De kolonel, die de twee seminaristen heeft veroordeeld, doet zijne schoenen poetsen door soldaten in tenue, en dat is niets maar Ons Heer dienen in tenue, dat is eene misdaad. 't Is afschuwelijk, inderdaad LcttcrkiiiHligc pei*el», ge haald uit de groote - werken van eenen franschen schrijver Zijne hand was koud als deze van een serpent. - De gravin ging antwoorden, toen eene deur welke geopend werd, haar den mond sloot. Ah, ah, riep hij uit in hetPortu- geeseh. - De kolonel ging over en weder, met de handen op den rug gekruist, terwijl hij zijn dagblad las. - - Bii dit zicht werd het gelaat des ne gers ijselijk bleek. - Deze man was gekleed met eene flu- weelen vest en eene broek van dezelfde kleur. In België wordt zeer veel koffij gedronken zelfs mag men zonder overdrevenheid zeggen, dat bij ons niemand is, die geen gebruik maakt van dezen drank, hetzij zwart of met melk ge mengd. Welnu, wat zouden de Belgen bitter klagen (bovenal de loden van het vrouwelijk geslacht) moest deze waar, uit reden van onvoorziene omstandigheden, eensklaps komen te ontbreken. Misschien zouden die klachten niet on gegrond zijn, daar de koffij eene groote aanprikkelingskracht inhoudt. Zij maakt het hoofd vlugger en wakkerder en heeft eene bijzondere werking op het zenuw stelsel de gedachten zijn klaarder en ijverigerde inbeeldingskracht levendiger. Na liet eten genomen, begunstigt zij groo- tclijks de vertering. Zells wordt de koffij in geneeskunde gebruikt om de vergifti ging door slaap waren te bestrijden. Maar, biedt de koffij zulke voordeelen, aan, zij heeft ook hare nadeelen. Is zij te straf, zij ontneemt den slaaplust bij zekere lieden. Met overdaad genomen, kan zij zenuw achtige ontroeringen veroorzaken voor het eetmaal gedronken, kan zij anorexis, of gebrek aan eetlust verwekken. Daaruit volgt dat menschen, wier zenuwstelsel ontsteld of zeer gevoelig is, dezen drank moeten nalaten. Het gebruik der suikery in stede van koffijboonen, werd in Europa ingebracht, door Napoleon den cersle,om Engeland in den grond te helpen, dat gansch Europa insloot. Maar, wanneer al de havens van het vasteland de Indiaansche waren wederom vrij binnenlieten, bleef men de wortelen der bitterpeën gebruiken. Geroost en tot stof gemaald, dienden zij om gezamenlijk met de koffij vermengd te worden. Dit gebruik dat spoedig algemeen wierd, be staat nog hedendaags. Maar. is het waarlijk goed nu zulke menging te maken Vele vakkundigen beweren van neen de suikery bitter en afdrijvend zijnde, vervalscht den smaak der koffij en ontneemt haar een ruim deel van hare aanprikkelingskracht. Welnu, waarom gebruikt men eene zulke groote hoeveelheid nadeeligen drank Uit spaarzaamheid, zou men zeggen. Zulks kan waar zijn bij wcrkmcnschen en arine lieden, maar niet bij de rijken en de welgeplaatste burgers, die, om een kopje goede en lekkere koffij te maken, veel meer boonen gebruiken moeten dan indien de koffij ongemengd gebezigd wierd. Gebruikte men dan nog alleen zuivere suikery,het bezwaar zoude niet zeer groot wezen, maar vele menschen weten niet dat zekere labriekanten, weinig schroom achtig zijnde, maar integendeel, zeer gretig naar groote winst, in hunne sui- kerij Rood van Venetiën mengen.Te meer, daar deze waar nog al duur is, vervangen zij ze door gemalen baksteencn Tegen vervalschte suikery kan men dus niet genoeg opkomen,want het is deze die de koffij schadelijk en nadeelig maakt. Op de vervaardiging der suikery kan er niet genoeg gepast worden en deze kun nen niet streng genoeg vervolgd worden, die niet vreezen vergiftigende waren te maken, want die fabriekanten zijn hoogst schuldig, wier winst tot nadeel strekt aan de openbare gezondheid. Wat de huisvrouwen betreft, vergeten zij niet dat suikery,zij weze goed of slecht, verre van den koffijdrank te verbeteren, loutere vervalsching uitmaakt. Wilt gij hen vragen, waarom zij deze bittere waar gebruiken, zij zullen u al lachend ant woorden Maar, men maakt nooit geene koffij zonder suikerij. De dochters vol gen de voorbeelden barer moeders, en zoo planten de slechte handelwijzen zich voort. Om een goed kopje koffij te hebben moet de opgieting plaats grijpen in een pot die wel gesloten zij, opdat de vluch tige doelen niet zouden verloren gaan. ItecliLerlijke kronijk. Er zijn geene kinderen meer. Een kleine lOjarige snaak, zekere C... Van Gicrle, werd maandag door de rechtbank van Turnhout ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld tot dat hij den ouderdom van 21 jaren bereikt heeft. Die jongen stak verleden jaar zijns vaders woning in brand, omdat zijne zuster hem geplaagd en geslagen had. Over eene maand stak hij nogmaals het vuur aan eene schuur omdat de zoon des huizes hem gezegd had, dat hij naar de school moest gaan en hem eens met de ooren had genomen, dio jongen belooft. Burgerwacht. De heeren Officieren onzer Burgerwacht bij de laatste kiezingen benoemd, hebben dijns- dag 11. des vooriniddagg den grondwette- lijken eed afgelegd in handen van den heer Burgemeester. AalHt-§t.-Joh. De verledene week trok men 1800 onlangs geplante bloemkoolen uit op den akker van den heer Petrus Schouppe. De dader van dit schelmstuk is tot nu toe onbekend gebleven. Dezer dagen stool men ten nadeele van den zelfden heer P. Schouppe 141 struiken aardappels. Twee naast elkander wonende eige naars, van Schellebelle, waren sedert geruimen lijd in twist voor een strookje gronds, dat hun beider woningen scheid de. Zij waren reeds meermaals voor den .vrederechter verschenen om overeen te .komen, doch zonder uitslag. Over een drietal maanden besloot een der eigenaars, D. S., zijnen eigendom, met het betwiste deel grond er bij, door eenen muur af te maken en gingonmiddelijkaan 't bouwen. Doch dewijl er noch overeenkomst noch bewijs over 't bezit van den grond bestond, vernietigde de andere, D. B., herhaalde malen liet werk naarmate dit voortging, zoodat de metser na verscheidene malen herbeginnen, eindelijk den arbeid moest staken. Ondertusschen beklaagde D. S. zich over dit feit bij de overheid en bij de po- licie en bekwam van M. den procureur des konings, dat het opbouwen van den muur zou aangevangen worden op 14 juli in tegenwoordigheid der overheid en van de policie. Vrijdag morgend waren dan tor plaats aanwezig M. den burgemeester der gemeente met zijnen secretaris en zijnen veldwachter, en drie gendarmen van Wetteren alsook de metser. Aan D. C. die ook bijgekomen was, werd door den burgemeester een schrijven van den procureur voorgelezen, waarna de metser in hunne tegenwoordigheid het werk begon. Doch nauwelijks had deze laatste eenen steen gelegd of hij werd door D. C. opnieuw uitgerukt en weggeworpen. Na herhaalde doch vruchtelooze pogingen om te beginnen, werd D. C. door de gen darmen in de gemeentelijke gevangenis opgesloten. Nu werd hot werk hervat maar nu kwam ook de schoonbroeder van D.C. die de vernielingsrol van den gevan gene voortzette. Hij werd insgelijks bij den eerste opgesloten. Daarna kwam de schoonmoeder hunne plaats innemen, doch deze werd in 't gemeentehuis opge sloten. Eindelijk kwam vrouw D. C. met haar kind op den arm,die het metselwerk omwierp, naarmate dit vorderde, en zij ook werd by hare moeder naar het ge meentehuis gebracht. Terwijl nu geheel hel gezin gevangen zat, kon de metser eindelijk gerust wer ken, en toen na eenige uren de gevange nen in vrijheid werden gesteld, was de muur op beide uiteinden ter hoogte van 1 meter opgebouwd. Van de gevangenis naar de plaats des werks loopen, was voor het losgelaten gezin het werk van eenen oogenblik en den muur tot den grond weer omwerpen, was andermaal het werk van een omzien. Eindelijk gaven de overheid, policie en metser het op en trokken er vandoor tot groote verbazing der talrijke toegestroom de bevolking. Elkeen is henieuwd te zien, welk einde dit zonderling voorval zal hebben. IHandelsblad Een tienjarig kind dat nabij eenen windmolen, te Audenaarde, speelde, werd door een der wieken getroffen, met zoo veel geweld dat het op 15 meters afstand dood neerviel. Eerlijke daad.Vrijdag morgend vond de garnalenkoopman Willem Cam- pens een briefje van vijftig frank in de Visckmarkt, te Gent. Eenige oogenblik- ken later bemerkte hij eene dame die er zeer ontroerd uitzag en verscheidene per sonen ondervroeg. Hij dacht dat zij eige nares van het briefje was en, na zich daarvan verzekerd te hebben stelde hij hel haar ter hand. De dame bedankte hem hartelijk en beloofde den eerlijken man hare kalandize van garnalen. Een schildo'ijke van Breton. Wij lezen in het Fondstmblad Vrijdag heeft de openbare verkooping plaats gehad van de meubelen, nagelaten door wijlen M.Max. Heyndrickx,in leven professor bij het koninklijk Conservato rium te Gent. Onder den liamer wérd onder ander een schilderijke van Jules Breton gebracht,dat M. Max. Heyndrickx, vele jaren geleden ten geschenke had gekregen van den Franschen meester, bij gelegenheid vaneen liefdadigheidsconcert dat de Gentsche professor in Frankrijk had gegeven. Het eerste bod voor dit schilderijke was 10 fr. Twee personen betwistten elkander dit klein tafereel door steeds liooger en liooger opbod le stellen. Het waren M. Resibeau,bestuurder der muziekschool van Rome en mad. wed. Liedts, dochter van M. Max. Heyndrickx. Met groote belangstelling werd door al de aanwezigen op den koopdag dezen strijd voor het bezit van liet kleine kunstvoorwerp gevolgd Het laatste bod steeg tot de aanzienlijke som van 8000 frank Een oogenblik van stilte deed zich voor. Het was blijkbaar dat een der strijders het slagveld ging verlaten, zich overwon nen gevende. De hamer ging omhoog... Niemand meer dan 8000 fr. klonk liet... NiemandEn de hamer viel Toege wezen aan mad. Liedts Geluk er meê Dus de kleine schilderij van Jules Breton werd verkocht,met de opcentiemen, voor 8800 fr. AanrandingEen vischlcurder van Overmeire werd 's avond bij zijnen terugkeer van Lokeren, aangerand door eenen brutalen kerel, die, met een mes in de hand,hem het traditionneele de beurs of het leven - toevoegde. Maar de visch- leurder, die, naar het schijnt, geene kal is om zonder handschoenen aan te pakken, gaf den aanrander eene ferme ransoling. Deze is er in gelukt de lucht te nemen, na den koopman aan de hand te hebben gekwetst. Liberaal knoeiwerk. In de laat ste zitting van den gemeenteraad van Lokeren is het klaar bewezen dat de Lo- kersclie geuzen, toen zij in 1890 zagen dat alle hoop op herkiezing voor hen ver loren was, eenen hoop schuld hebben ge maakt, waardoor zij het opkomend katho liek bestuur in nesten brachten. Onder andere, waren er voor meer dan 12,000 fr. rekeningen, die zij niet wilden betalen, en op den nek van onze vrienden lieten. Dat is liberaal, maar ver van eerlijk [Handelsblad.) In den Provincialen Raad vanWest- Vlaanderen werd het gebruik onzer moedertaal besproken. Bijna met alge- mcene stemmen werden de wensehen der commissie en het voorstel van M. Ruzette aangenomen, opdat al de raadsleden Vlaamsch zouden spreken. Er zal een tijd komen dat men in alle Vlaamsche provin cieraden alles alléén in het Vlaamsch zal beraadslagen en afhandelen. Eene koeibeest geëscamoleerd. Het stuk speelt af op de beestemarkt te Kortrijk, in date 10 Juli. Landbouwer Planckaert,van67ace/7//e»?i onder I-Iarelbeke, was met een vet rund naar de markt van Koririjk gegaan. Na eene pooze daar gestaan te hebben, en na wat vragen en bieden, kon hij zijne beest aan den man doen voor de som van 430 fr. Gauw werd de beest vastgesnapt door eenen drijver en weggeleid. De kooper had alleszins het uitzicht van eenen ge wonen, ongegeneerden beestekoopman. Naar daar ermeê, rap wat, klonk het bevel, aan den drijver, en op de na tuurlijkste wijze van de wereld, zou men gezegd hebben, was de marchand in druk gesprek geraakt met eenen anderen per soon. Landbouwer Planckaerl wachtte eenen stond, en te midden hel gesprek In de K..., bij S..., riep de kooper den land bouwer toe, binnen een half uurken Goed, zei onze boer, en de man ging binst nog een familie-bezoek doen in de stad. Een half uurke later trok landbouwer Planckaerl naar de aangeduide afspan ning! doch hij zag niemand. Heeft hier dan geen beestenmarehand geweest, vroeg hij aan de weerdin. Neen, zei deze; ik heb niemand gezien. Maar, hij zal toch zeker komen, zoo een, om zijne betalingen te doen Ik heb er een beest aan verkocht. Ik weet het niet, manmaar ik zou er nog aan twijfelen, want ik ken zoo'n koopman niet. En na nog een weinige praatjes, kwa men landbouwer Planckaert en de weer din tot het besluit, dat er wel eene leelijke schurkenstreek in het spel kon zijn. Daarop aanstonds inkenning gedaan bij de policie, kenteekens van kooper en koeibeest opgegeven, gezocht en ge ifor meert), maar niets meer gewaar gewor den. Koopman en koeibeest waren naar de maan. Het is nu maar de kwetstie of men g iets zal gewaar worden. Is algelij;- een stoute schurketrek, alzoo op volle ma; t stelen, en eene dieverij begaan waarin eene koe en te minsten drie medepi - gen betrokken zijn. De bestuurbare ballon, schri ft het - Het Handelsblad, - was zat I tg avond in den Cercle Artistique het on derwerp der voordracht van den ge; na- onneerden kapitein Pilloy. Deze ballon, zal zooals men weet, eene der p eat attractions der tentoonstelling van Ant werpen zijn. Ziehier eenige uitleggingen over deze merkweerdige voordracht, die me veel belangstelling werd aanhoord. Het luchtpaleis of collectieve ballon be staat uit twee halfronde en drie cylinder- vormige luchtballen in driedubbel1 chi- neesche zijde. De totale inhoud is 74,079 kub. met. en de totale oppervlakte 9311 met. vie; k.Het. opstijgingsverraogen met verlichtingsgas beloopt 59,262 kil. en het zuiver gewicht van den ballon met aanhoorigheden en 150 personen 35,620 kil. Het overschoi van opstijgingsvermogen bedraagt bijge volg 23,042 kil. De lengte van den ballon is 78 meters en de doorsnede 38. De ballon wordt aan den grond gehou den door vier rechtstaande kabels van 25,000 kil. breek vermogen. De gemeenschap met den grond wordt onderhouden door twee ophaal ballons, alle 6 minuten 10 a 15 personen omhoog kunnen voeren en die door koelis ha hela 'n rechtlijnige richting worden gehouden. Deze kabels hebben een breek vermogen van 24,000 kil. terwijl het gewicht der ophaalballons, de 15 passagiers inbegre pen, slechts 2,500 kil. Het luchtkasteel is gemaakt in stalen en rieten vlechtwerk, en overdekt met chineesche zijde en metaaldoek. Het zal in de lucht drijven op hoogstens van 200 tot 500 meters, volgens dekrno'j van den wind. Het luchtkasteel kan in 30 minuten geheel naar beneden gebracht worden. De passagiers zullen dus met het volle digste vertrouwen de reis mogen onder nemen, want zelfs met een zwaar orkaan zal het luchtschip onbeweeglijk blij' Evenwel zal. voorzichtigheidshalve, wan neer door het observatorium van Brussel storm wordt voorspeld, het gevaarte niet in de hoogte blijven. De proefnemingen met den oplachen telegraaf en de sterrekundige waarnemin gen zullen ontegensprekelijk eene groote aantrekkelijkheid zijn en nacht x lie ei- trische toestellen, onder den boden aange bracht, zullen de geheele omgeving der tentoonstelling 's avonds verlichten. Tijdens de kermis van Contich zijn aldaar wel 25 feiten van gauwdieverij be- statigd. Jufvrouwen van Edegem en eene dame van Borsbeeck werden van hunnen geld beugel beroofd. Een gauwdief werd betrapt en aange houden op het oogenblik dat hij in de zak ken eener dame zocht. Uit den overfrak van Luytens, van Koningshoyckt, werd 50 fr. gestolen -, ge lukkig won de bestolene in de wielrijders prijskampen een prijs van 50 franken. Kleine schelmen. In de Water kasteelstraat, te Ukkel,woont sedert lang reeds eene oude dame van 85 jaar, in een huis gansch alleen. Sedert meer dan drie weken moet die dame een waren oorlog uitstaan tegen kinderen uit de buurtzij mishandelen de vrouw als zij buiten komt en gaan haar zelfs in haar eigen huis beleedigen. Donderdag waren er weer een lOlal kinderen in haren hof op de boomen ge klommen en bezig met de lakken te bre ken toen zij buiten kwam om zulks te beletten, wierp een kerel, die op wacht stond, een karreelsteen op het hoofd der onde dame. die in bezwijming viel en nog bedlegerig is. Dan namen die kleine scha vuiten allen de vlucht. De politie zou eens de ouders van die bengels eene goede les moeten geven. Verleden week had een van diezelfde kereltjes het vuur gestoken aan eene kar, geladen met garst en toebehoorende aan Egidius Merckx, van Ukkel. Gelukkig dat deze laatste bij lijd kwam om het vuur te blusschen. Moedige daad. Verleden zater dag, rond 5 ure nanoen, waren eenige kinderen op de kanteelen der Dijle in de Slachtstraat, te Leuven, aan 't spelen toen een hunner, een knaapje van vijfjaar, opeens uitgleed, in 't water viel en in het vallen twee meisjes van zijnen ouderdom medesleepte.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2