Afgeveerdigden. Hel leven van den H. Roclms Allerhande nieuws. Aan Jacht op waterwild. onze geachte inschrijvers Dat zal geen enkele landbouwer ver wonderen, doch het bewijst nogmaals dat stalmest liet beste is, en dat de landbou wer moet trachten het zooveel mogelijk te hebben. Ongelukkiglijk is dit jaar het strooi niet overvloedig. In de streken w aar de turf overvloedig voorhanden is,zal men er gebruiken voor strooisel. Dorst 1j hol ninnion. nu het koornmaaien in vollen gang is komt het zeker niet ten onpas eenen goeden raad te geven aan de boerenarbei ders, voor wie deze tijd de drukste van net jaar is. Om hunne krachten ie behou den en gevrijwaard te blijven voof ziek ten die het gevolg zijn van het zware werk in de brandende hitte der zon moeten zij vooral voorzichtig zijn met het drinken. Voorbeelden aan te halen van gevallen, waarin eene plotselinge dood volgde op onmatig drinken, zal wel niet noodig zijn wij hooren en lezen er dik wyls genoeg van. Om den dorst te lesschen is zeer aan te bevelen als drank koude koffie met een weimgje suiker er in en eenigzins prikke lend gemaakt door eenige druppels bran dewijn. Deze drank, die niet veel kost, heeft de dubbele verdienste hun dorst te lesschen en hen niet zoo zeer te doen zweeten. waardoor hunne krachten afne men en dat door andere dranken juist bevorderd wordt. Bovendien zij hun aan geraden, slechts bij kleine achtereenvol gende teugen te drinken, daardoor kan men den dorst bestrijden, beter dan door den inhoud der kruik bijna in eens in den mond te laten loopen. Voor alles is koude koffie aan te beve len voor maaiers, hooiers, kortom voor allen, die op den heeten dag zwaar en lang moeten werken. Deze drank heeft te Algiers duizenden soldaten van den bloed- loop en daardoor van den dood gered en kan den boerenarbeiders in deze dagen even goede diensten bewijzen. Voornaamste kenteekens cl er lioiiclenruzerni j. Met de tegenwoordige warme dagen, vinden wij goed, onze lezers, eenige der bijzon derste kenteekens van de razernij te doen kennen De hond, uit zijne natuur geestig, rap en gehoorzaam, wordt wanneer hij van de razernij aangedaan is, somber, afge trokken en ongehoorzaam. Hij zoekt"de eenzaamheid en verbergt zich onder de meubels. Wanneer de hond woedend wordt, bijt hij de rnenschen, en alle voorwerpen die '•rider zijn bereik vallen. Hij grijpt en verscheurt alles wat men hem aanbiedt; ja zelfs zijn strooisel trekt hij aan stuk ken. De stem verandert van klank het bassen wordt lieesch, huilend en onder brekend. Velen denken dat de razende hond altijd eene schuimende muil heeft dat is eene misgreep. Gemeenlijk ziet men het dolle dier on rustig en ontroerd; het gaat, komt, legt hem neèr, staat op en krabt den grond met zijne voorpooten. Het oog is troebel de blik droevig. Bij de kat vertoont zich de razerny ge meenlijk onder den woedenden vorm, 't is te zeggen met bijten en krabben.' Het meestendeel der kenteekens der dolheid bij de honden kunnen aan de kat ook toe gepast worden. Gevaarlijk. Vele personen hebben de slechte en vuile gewoonte zich door honden op de handen en liet aange zicht te laten likken. Zij verliezen uit het oog dat zulks zeer gevaarlijk is. De minste schrab op het vel kan doorgang geven aan verpestende microben, welke zich ook bevinden in het speeksel van andere dieren, bij voorbeeld, de kat en het paard. Voorzichtigheid is de moeder der wijsheid, Het stelsel der Afgeveerdigden moet veroordeeld worden,schrijft 7 Orakel van Chipka, want 1° He! berooft de kiezers van hun groot ste recht 2° De kiezers liggen aan den band 3° De kiezers staan hun recht af 4° De werklieden-kiezers zouden niets verkrijgen dan eene slavenketen 5° De benoeming der kandidaten over gelaten aan zoogezegde Afgeveerdigden is een redeloos en vernederend stelsel dat noodlottig uitkomt op fopperij en kon kelfoes. Waar als dat alles waarheid is, waarom rerkiezen wij dan Leden van den Ge meenteraad, Leden van den Gouwraad, VolksvertegenwoordigersSenatcnrs Rechters der Handelsrechtbank, Leden van den Goedmanncnraad en van den Raad van Werk- en Nijverheid Al die heeren zijn immers maar Afge veerdigden, welke ons vertegenwoordigen en in onzen naam handelen Dus laat ons ze allen afdanken, want ze behouden als onze Afgeveerdigden 't A. Ons van ons grootste recht laten berooven B. Ons aan den band laten leggen C. Ons recht afstaan D. Ons aan slavenketenen laten boeien; E. Ons redeloos en vernederend laten leiden naar fopperij en konkelfoes Leve de vrijheid Geen Afgeveerdig den meer Alleman Burgemeester! alleman Schepen alleman Gouwraads heer alleman Volksvertegenwoordiger alleman Senateur alleman Minister en.... dat zal een leventje zijn.... alleman Koning want de Koning is toch ook maar een Afgeveerdigde des volks daar alle macht van 't volk komt Wij dunkt ik zie reeds voor mijne oogen al de Belgen groot en klein in met gouden galons afgelegde kleederen uitge- doscht, met gepluiinden suwaro, groote sabel en leerzen met sporen En alle die lievelyke Koninginnen Alle die paleizen!... Alle die koninklijke feesten Wie, zou dat nu toch kunnen verstoo- ten Weg dus met de Afgeveerdigden, klein en groot!... Weg met iederen dwang Leve de vrijheid handelwijze van oneerlijke lieden, die denken dat wij onze werklieden niet moeien betalen en men ons de druk letters, t papier en den inkt oralis levert. Memand, denken wij, kan dit kwalijk nemen. Wij zullen dus in 't begin der aanst, maand Augusti aan onze geachte inschrij vers die nog niet betaald hebben, eene kwittantie voor 1893, vermeerderd met 10 centiemen voor de ontvangstkosten door de Post laten aanbieden. Aan alle onze geéerde inschrijvers die reeds betaald hebben en dan zullen betalen, gaan wij als premie gratis en franco toezenden Patroon tegen de Pest en andere ziekten. Wij hopen dat alle onze geachte inschrij vers de noodzakelijkheid van onzen maat regel begrijpende op eerste aanzoek zullen betalen om ons aldus werk en on kosten te sparen. Voor volgende jaren zullen wij de kwittantiën op 't einde van Januari aan bieden en wie dus ten onze Bureelc wil komen betalen.kan het doen gedurende de maand Januari. Schofttijd. Wij vernemen dat de heer Achilles Eeman, fabrikant van Scheikundige Meststoffen een uur en half schofttijd des middags aan zijne werklieden komt le gunnen. De werklieden hebben het met blijd schap vernomen en hunnen patroon har telijk bedankt. Wij hopen dat onze katholiek vrienden dit voorbeeld zullen willen naleven. Wij herhalen dus ons verzoek aan alle fabrikanten, uijveraars, meester- schrijn werkers, meester- smeders, meester- metsers, meester- schoen- en kleerma kers, in een woord, aan allen die werk lieden onder hun gebied hebben, hen des middags een Uur en half rust te willen gunnen. Wij gelooven dat elkeen der noodzakelijkheid van dien schofttijd over tuigd is en wij dus niet hoeven te herha len wat wij, in ons vorig nummer, er over zegden. Ten slotte dus herhalen wij den raad welken wij aan de werklieden hebben gegeven Wendt u met beleefdheid tot uwe meesters, vraagt het hen en wij zijn verzekerd dat alwie het hart op de ware plaats draagt, het u zal toestaan. Tomljoln. In een vorig num mer hebben wij aangekondigd datdeMaal- schappij van Onderlingen Bijstand der Gewezene Weesjongens dezer Stad, ten haren voordeele, eene Tombola kwam in te richten met machtiging der bevoegde Overheid. Heden roepen wij andermaal de aan dacht. in onzer geachte Medeburgers op dit verdienstli;k werk 't welk aller onder steuning waardig is. Onze geachte lezers, welke de goedheid zouden hebben eenen prijs te gunnen, kunnen denzelven laten geworden in het lokaal der Maatschappij Café Minard, bij den lieer Acli.Minnaert,aan de Groote Markt, alwaar de prijzen reeds tentoon gesteld zijn voor het publiek. Men kan de giften ook doen afhalen, mits kennis te geven aan den Voorzitter P. Callebaut, Schoolstraat, n° den Algemeenen Schrijver J.-B. Müylaert, Rosmarijn- straat, n° 10, den Schatbewaarder Alb. Mertens, Zonnestraat, n° 41. Bij hooger genoemde leden en ook ten lokale o Café Minard, kan men loten bekomen tegen den prijs van 10 centiemen t lot. Toefen do achiminel. Om het schimmelen van hesp en worst geheel te voorkomen of weg te nemen, is niets zoo goed als gewoon keukenzout in eene teiloor slechts met zooveel water te over gieten, dat eene brijachtige oplossing van het zout volg). Als men beschimmelde worsten met dezen zoutbrij bestrijkt, verdwijnt de schimmel dadelijk en na enkele dagen worden de worsten bezet met zeer fijne kristallen, die elke verdere schimmelvor ming beletten. Hetzelfde is ook zeer aan te bevelen, om tijdelijk voorkomende schimmel in aangesneden hesp weg te nemen of te voorkomen. De jacht op het waterwild op den oever der zee, in de moerassen, alsook op de siroomen en rivieren, is dit jaar, in alle provinciën, te beginnen met 1 augusti aanstaande, toegelaten. Rechterlijke kronijk. Veroordeeld voor valsche getuigenis. De rechtbank van Bergen heefl een jong meisje tot drie jaren gevangenis en 5000 tr. schadevergoeding veroordeeld, voor valsche getuigenis. Zij had door eene leugenachtige verkla ring ccnen persoon tot een jaar gevange nis en 3000 fr. schadevergoeding doen veroordeelen, zeggende dat zij hem, in een gevecht, zijnen tegenstrever met een gcheermes vonden had zien toebrengen. De Denderbode is wellicht nog het eenige nieuwsblad dat tot hiertoe geene betaling op voorhand heeft geëischt. Onze geachte inschrijvers weten hel bij alle andere nieuwsbladen moet men op voorhand betalen. Bij Den Dender bode was dat geen gebruik toen wij het blad van den heer Adolf Bijl overnamen en dit heeft tot heden toe blijven be staan. Doch ter oorzake van de moeilijkheden die met zekere personen ontstaan en ook der verliezen die wij te lijden hebben, zijn wij gedwongen er lieden veranderingen aan te brengen. De meeste moeilijkheden ontmoeten wjj bij t overlijden van oude inschrijvers. Wanneer wij betaling vragen van :t ver- loopeno jaar, antwoorden de erfgenamen onsDe gazellen worden op voorhand betaald Men iceigerl vlaka f le beta len. Wij zouden gevallen kunnen aan halen die allen zouden verwonderen. Onze geachte inschrijvers weten nog- thans dat buiten eenige ui (zonderingen, niemand op voörhand betaalt en dat wij' buiten onze Stad, slechts laten ontvangen wanneer 't jaar verloopen is. Ook nog zekere personen vragen ons eene gazet, wij zenden ze gansch'tjaar en wanneer dan 't jaar verloopen is, weigeren zij te betalen. En wat staat er ons te doen Een proces inspannen?... Wij kunnen het, maar, wat last, wat werk zou ons dat niet veroorzaken? Onze geachte lezers zullen begrijpen dat wij dien maatregel moeten nemen, eens deels om onze voorwaarden gel i j k tè stellen met deze van andere nieuwsbladen, ander deels om ons te verweren tegen dé Aalst. In den nacht van 24 tot 25 juli is alhier ter bleekerij van den heer Schuermans gestolen ongeveer 70 ellen grof lijnwaad 7/4. Dit lijnwaad is 3/4 wit gebleekt en gemerkt met de let ters in rooden inkt A. D. V. De dieven hebben een gat gemaakt in de haag die de bleekerij omringd en zijn langs daar in en uit gegaan. Den zelfden nacht werd eene bleekgrijze geit, ter waarde van 20 fr. ontvreemd ten nadeele van Edward Beeckman, Kerre- broek. De daders zijn tot hiertoe onbekend. Laat ons hopen dat onze Policie de dieven ontdekken zal. Tusschen 18 en 21 juli werd gestolen op de bleekerij Van Hernelryck 9 mans- hemden ongeteekend; 21 handdoeken 1 wi (lijnwaden manshemden een van grauw katoen. Deze kleedingstukken behooren toe aan vrouw wede Moreels. Dader onbekend. De nationale leesten waren zondagdoor een bijzonder goed weèr begunstigd. De stoet van den landbouw was zeer schoon, en met veel kunst en smaak samengesteld. De bijval, die de stoet behaalde tusschen de talrijk toegestroomde menigte was overgroot.Ook het vuurwerk van 's avonds viel bijzonder moê. De tweede en laatste uilgang van den landbouwstoet zal zon dag plaats hebben. Tijdens de nationale feesten te Brus sel, hebben er verschillende gevallen plaats gehad die genoeg bewijzen hoe koningsgezind ons volk nog is, ondanks al de ophitsingen van de socialisten. Vrijdag, toen de Koning terugkeerende van de uitdeeling der decoraties voor daden van moed en zelfopoffering, naar het paleis terugreed, zag Z. M. in de Wet straat een klockgebouwden man staan, een echten reus, blootshoofd en in zijné hemdsmouwen, dio, fiks als een soldaat in het gelid, hem op militaire wijze groette. Leopold II deed zijn rijtuig stil houden en wenkte den man om te naderen. De man gehoorzaamde. Gij hebt in het leger gediend, ik zie het, zegde hem de Koning. Ja, mon roi. In welk wapen In het eerste regiment curassiers, in het jaar 63. De Koning stuurde den ouden lands verdediger eenige vriendelijke woorden toe, deed hem door een zijner adjudanten 5 frank geven om op zijne gezondheid te drinken en drukte hem tot afscheid fhcr- tclijk de hand. De man fier en gevleid, stuurde Leopold II nog een krachtigen Leve de Koning achterna, en ging dan aan zijne geburen en vrienden de eer verhalen die hem was wedervaren. Het was de baas eener na bijgelegen herberg. Bij de roeiwedstrijden, die op de Willcbroeksche vaart zondag te Brussel werden gehouden, hadden eenige kinde ren een bootje gehuurd. Het oudste hun ner is over boord gevallen en verdronken. Deze was een jongen van 10 jaar. Ontploffing. in de woning van den schepene Steens, te Brussel, had een knecht de gazkraan der badkamer open gelaten. M. Steens, te middernacht thuis ko mende, opende de toiletkamer, die nevens gezegd vertrek gelegen is, en ontstak eenen gazbek. Maar een sterken gazreuk gewaar wordend, opende hij de deur van be badkamer en op dat oogenblik had de ontploffing plaats. M. Steens werd aan 't gelaat en den hals,en eene meid aan de handen gebrand Het begin van brand, dat ontslaan was werd spoedig gebluscht. Slechte moeder.Zondag morgend is de poli lie geroepen naar de Nijverheids- kaai, te Gent, in de woning van vrouw Dielman. I)ie moeder heeft haar kind. slechts een jaar oud, alleen te huis gela ten om te gaan drinken. De kornmissaris van policie heeft de deur doen openen en het kind dat in de wieg lag en stervend was, naar het gasthuis doen overbrengen. Proces-verbaal is tegen de moeder op gemaakt. Een bankier op de vlucht. Op de wijk Leopold te Brussel, spreekt mon veel van eenen bankier die met eene zeer belangrijke som welke grootendeels aan kleine burgers toebehoorde op don loop is gegaan. Het signalement van den vluchteling is langs alle kanten rondgestuurd. Zondag avond, toen de wagens van den landbouwstoet weer binnengebracht werden, zijn een aantal wildemannen uit den omtrek van Brussel op twee wagens gesprongen en in weinige oogenblik ken hebben zij ze geplunderd namelijk deze van de moeshovenierderij en van den tabak. Van den eersten zijn zelfs de plan ken geroofd, van den tweeden zijn al de kaskens cigaren en cigaretten gestolen.de rollen pruimtabak zijn verdwenen als bij tooverslag. Zonder de tusschcnkoinst der geburen zou cr wellicht niets van de wagens over "ebleven zijn. O beschaving van Midden-België Vreeselijk ongeluk. In het nummer 115b der Masuistraat, speelden maandag namiddag om 4 1/2 ure drie kin deren van 6 tot 8 jaar op het balkon van het eerste verdiep. Een zesjarig meisje dat zich te veel over de borstwering had ge bogen, viel al met eens in de ruimte en kwam op het voetpad neder. Het arme kind werd den schedel geborsten. Men koestert slechts weinig hoop haar te redden. Zondag avond, wilde de baas uit Hel Lammeken, te St-Denijs-Westrem, eene koei die van de weide kwam in den stal vastbinden. Het dier, dat hem naar 't schijnt eenen wrok toedraagt, is op hem gesprongen en heeft hem met de hoornen leelijk gekwetst aan den buik. Op het hulpgeroep van het slachtoffer zijn bolders toegesprongen en hebben liern uit zijnen neteligen toestand verlost. Doktor De Wulf, er by geroepen, heeft den man doen berechten, Men schrijft uit St-Nikolaas aan Het Handelsblad, 20 juli Schrikkelijke brandramp. Dezen voormiddag, rond 10 ure, is dê schuur en stallingen afgebrand der weezen De Jon- ghe, in de Breedstraat, op het grondge bied van Sl-Nikolaas. In den voormiddag vroeg het kind dat ziekelijk is, aan de moeder om een ei te mogen halen. Nauwelijks was het kind in het kiekenkot gekomen of het werd door de vlammen tegengehouden, en is bij ge luk ontsnapthet kwam de moeder den brand aankondigen. Op eenige oogenblikken stond alles in vuur en vlam al de zeelen van het hoornvee werden afgesneden, de dieren uit do stallen gehaald en op de naburige hoeven geleid, alsook een peerd. Toen de oude tante van den boer,Maria De Jonghe, zag dat het tweede peerd nog op stal stond, liep zij in den brandende stal om het te redden zij had een mes bij zich om den stalband los te snijden. Het volk ziende in wat gevaar zij zich begeven had en haar niet ziende weèrkeeren, liep naar den stal, alwaar men haar bewusteloos met het aangezicht en de armen deerlijk vond liggen. was eene macht van peerden men heeft hun gel al gerekend op 138'i, hetzij llo min dan verleden jaar. Wij moeten'doen opmerken dat de St Jacobsl'eest van 1892 eene buitengewone markt was door het getal peerden, want de aangeteekende cijfers der markten van 1890 en 1891 be liepen wederzyds maar 1052 cn 1302. Koopers waren er ook niet te kort. want de verhandelingen zijn nog al leven dig geweest, maandag ten minste, en de pri zen waren in 't algemeen tamelijk winstgevend. Dijnsdag morgend bestatigde men eene zekere lamheid in den verkoop en er was bijna geene beweging. Dit komt hieruit voort dat het meestendeel deraankoopen maandag gedaan werden de toogdag is immers de belangrijkste dag der peerden markten. Wij hebben de tegenwoordigheid be merkt \an een twintigtal duitsche en waalsche kooplieden die belangrijke aan- koopen gedaan hebben. Zooals gewoonlijk zijn het vooral de werkpeerden waarnaar zij zuchten en die, door hun betrekkelijk klein getal, goede prijzen bereikt hebben. Integendeel waren er meer jonge peer den, waardoor de prijzen der veulens wat gedaald zijn. Ziehier overigens de cijfers van de officieele opgave 5 hengsten van 715 tot 1,220 fr., ver kocht 4 22 prachtpeerden van 1,130 tot 1,700 fr., verkocht 15 424 werkpeer den van 250 tot 940 fr., verkocht 389 680 veulens van 430 tot 980 fr., verkocht 545 255 kachtels van 225 tot 445 fr., verkocht 197. Daarenboven waren er i 18 muilezezels van 95 tot 335 fr., ver- kocht 117 ezels van 30 tot 125 fr ver- i kocht 5. Zooals wij hooger zegden, hebbende Duilschers belangrijke aankoopen gedaan. Maandag reeds zijn er 11 waggons met 71 peerden naar Duitschland vertrokken; daarenboven zijn er 35 peerden met 9 waggons naar het binnenland gestierd geweest. Dijnsdag voor 7 ure 's morgens, waren er twee waggons vertrokken met 5 peer den voor Rotterdam. Lamme Anne. De beruchte bedelares, van Brugge, wier huis men verleden week gekuischt heeft, heeft eene vrijwillige gift van 500 fr. aan de armen geschonken, bij akte. vrijdag avond gepasseerd in het gezondheidsbureel. Zeker behoort zulks aan de zonderlinge feiten. Eene bedelares, die eene milde gift i doet aan de armen Volgens de rekening der Godshuizen heeft men bevonden dat zij voor onder stand ontvangen heeft, 2,680 fr. welke zij teruggeeft. Zij behoudt nog fr. 4.508,58. Zij doet nog afstand van 12 hemden. 4 wolle sargiên, 5 rokken, 6 koepons baai, 1 koepon katoen, ten voordeele van de armen. Men droeg haar in eene naburige hoeve, waar zij godsdienstige en geneeskundige zorgen bekwam, door den onderpastoor Delaroyère en doktor Reynaert. Alhoewel haren staat /eer bedenkelijk is, hoopt men haar te redden. In den brand is een paard, twee run ders cn gansch den boerenalem vernield. Alles ligt in puin. Het huis is gered. In den boomgaard zijn verscheiden fruitboo- men verbrand. Op het eerste noodgeklep was M. Cruyssaert, politie-commissaris met agen ten en brandbedienden met de spuiten toegesneld, alsook de gendarmen, het werkvolk der fabriek van M. Lescornez, met hunne brandspuitde onderpastoors onzer decanale kerk, professors uit liet St-Jozefsges licht, burgers en landlieden. Allen hebben meégewerkt om zooveel mogelijk de ramp te keer te gaan. Men schrijft dit ongeluk aan kwaad willigheid toe. A.lles was verzekerd door de Algemeene Verzekeringsmaat schappij (A. G.) van Brussel. Maandag en dijnsdag morgend heeft de groote peerdenmarkt, gezegd St-Ja- cobsfeest, te-Brugge, plaats gehad. Er Uit Congo lenig. De stoomboot Akassa, is zondag morgend in de haven van Antwerpen aangekomen, aan boord hebbende een twintigtal passagiers, waar onder MCrolle, agent van den Congo- spoorweg en Boone, luitenant in dienst van den Onafhankelijken Staat. M. Pirotte, een werkman aan hooger gezegden spoorweg is, op de reis, aan de gevolgen van een zonnesteek gestorven Op de afrikaansche kust heeft men twéé Vlamingen opgenomen, die uit het fran- sche leger van Dahomey gedeserteerd waren. De arme drommels hadden geene schoenen meer aan de voeten en geen kleeren meer aan het lijf. Zij hadden 's nachts door bosschen en moerassen moeten reizen, om over dag niet gezien cn gevangen genomen te worden. Zonder dat waren zij onvermijdelijk door den kop geschoten. Bij het verlaten van het vaartuig heb ben de passagiers en andere aanwezigen eene geldinzameling gedaan, waarop een hunner, een Gentenaar, riep Wat zal ik er gauw eentje gaan pakken Gedurende de reis, voornamelijk in de golf van Biscaye, heeft de boot mét slecht weèr te kampen gehad, wat de reis veel vertraagd heeft. Stoutmoedige diefstal. In de Koeipoortstraat te Antwerpen, ten huize van M. J. Van der Wielen, drukker heeft zondag avond een brutale diefstal plaats gehad, die getuigt van overgroote stout moedigheid. Terwijl het huisgezin naar het feest der Zoologie was, zijn dieven, naar het schijnt langs het dak in huis gekomen. Op het het werkhuis zijnde,vonden zij echter alle deuren gesloten en zy moesten dus eene deur trachten open te breken of een valschen sleutel bezigen, om langs den trap verder in het huis te geraken. Dit gelukte. Op de verdiepingen braken zij deuren en kassen open en stolen de volgende voorwerpen Eene gouden borstspeld, verbeeldende eene dagge, versierd met diamanten Eene andere borstspeld, insgelijks met diamanten Eene derde id., en oorbellen bezet met ryen fijne peer 1 en Eene gouden horlogie, savonnetle (14 karaat), dito kettingen breloque, verbeel dende eene vrouwenfiiguur Eene gouden halsketeneen gouden al bum; een kleinen gouden album; 10 kleine diamanten Twee dikke, gouden armbanden waar van een met diamanten en peerlen Een ander gouden medaillon met peer- Ilen Drie diamanten knoppen.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2