BERICHT. TE HUREN. MAGAZIJN SCHOON HUIS ZAAILANDEN ZKZZEZE^iMIIS [Iet leven van den II. Hoclms Aan onze geachte inschrijvers Mar meren schouwen Bericht aan de Hopplanlers. Men vraagt in Provincie HIJISMËUBELS PERCEEL LAND Meubel - Venditie. Heden zondag en volgende dagen viert men te Brugge het vijftigjarige lid maatschap van H. M. Koningin Victoria in de St-Scbastiaansgilde. Afgeveer- digden van de koningin en van koning Leopold zullen de feesten bijwonen deze bestaan uit groote prijsschietingen, ban ket, militaire concerten, gardenpartij enz. Men weet dat de St-Sebastiaans- gilde van Brugge eene der oudste schut- tersmaatschappijen onzes lands is en een lokaal bezit, een echt museum, zoo als er misschien nergens bestaan 1 In Aprilvisch in hooimaand. Een briefwisselaar schrijft uit Bergen, van 29 juli «Twee moordenaars,geboren in België, die twee mcnschen uit de omstreken van Hautmont gedood hadden om hen te be stelen, wachten sedert verscheidene we ken in het gevang dezer stad hunne ont hoofding af, op de openbare plaats In den avond van gisteren, rond 10 ure, kwam een franscli snelschrift toe, geteekend in name van een policie com missaris van eene grensstad, meldende aan de bestuurder van een dagblad van Bergen, dat de dubbele onthoofding heden met den dagraad zou plaats hebben. Het nieuws verspreidde zich bliksem snel te Bergen. Wielpeerden wierden be volen, en, te middernacht, vertrokken een vijftigtal Bergenaars naar Hautmont. Belangrijke sommen werden door de douanen aan de grenzen geëischt voor het binnenlaten der snelrijders in Frankrijk. Onnoodig te zeggen dat bij hunne aan komst te Hautmont had er geene onthoof ding plaats. Het was eene mystificatie 1 De onthoofding zal geen plaats hebben de veroordeelden zullen genade bekomen door M. de voorzitter Carnot, wanneer hij den 13 augusti te Maubeuge zal komen om de inhuldiging bij te wonen van het mo nument ter herinnering van den 100'° verjaardag van den veldslag van Watlig- nies en de blokade van Maubeuge, in 1793, door generaal Dumouriez. FR ANK It IJK. De bevolking van Parijs. In de laatste zitting van de Académie de Médecine te Parijs, werden interessante meêdeelingen gedaan over de samenstel ling der Parijsche bevolking. Het vrouwe lijk geslacht is te Parijs veel sterker ver tegenwoordigd dan het mannelijkebij eene bevolking van 2,400,000 zielen, zijn er 93,553 vrouwen meer dan mannen. Naast 970,715 getrouwden vindt men 938,046 ongetrouwden, weduwnaars en weduwen en gescheiden echtelieden. Van de 100 inwoners der stad zijn slechts 39,3 in het departement der Seine geboren, 60,7 komen uit andere deelen van Frank rijk en uit het buitenland. SpoortcegongelnkWoensdag, rond halt zes 's avonds, heeft er op den cein tuurspoorweg van Parijs een ongeluk plaats gehad, nabij de statie van Cha- ronne. Een trein, komende van Ménil- inontant, is op 100 meters van die statie onder den tunnel, door een anderen trein aangereden. De trein n. 38, bestaande uit zes rijtui gen, verliet op-het gewoon uur de statie van Menilmontant. Alvorens den tunnel te verlaten, deed de conducteur, om den gang van den trein te vertragen de rem- klink werken, maar het toestel ;brak en de trein bleef onbeweeglijk siilstaan. De mecanicien stapte af en ging naar achter om springbussen te doen ontploffen. Het ongeluk werd spoedig meègedeeld aan den statieoverste van Charonne, die aanstonds mot zijne bedienden ter hulp snelden. In 't eerste oogenblik meende men dat er vele dooden waren, dat was gelukkig niet zoo. In het verbrijzelde rij tuig zat slechts een reiziger en deze werd met een gebroken been naar zijne woning gebracht. 50 personen waren gekwetst. Er is aanstonds een onderzoek ingesteld. Naar 't. schijnt was de tunnel niet ver licht en zijn de signalen, meldende dat de lijn versperd was, niet gedaan Daarom ook had de trein 258 zijnen loop niet ver traagd ITALIË. Dieren dankbaarheid. Over eenige dagen viel te Rome een klein meisje van de Margaritabrug in den Tiber en werd door den stroom meegesleept. De aan wezige personen zagen machteloos het kind verdrinken. Opeens sprong een hond in de rivier, bereikte spoedig het kind, greep het bij de kleeien en bracht het op den oever, waar het dier door groote sprongen en luid geblaf zyne vreugde uitdrukte. De hond behoorde aan een der geburen van het kind, dat gewoon was hem eiken dag stukjes brood, vleesch, enz., toe te steken. Het was reeds twee maanden geleden dat het meisje den hond gezien had kort voor zij in de rivier viel, door zich onvoorzichtig over de leuning te buigen, had zij hem weer voor de eerste maal ontmoet. Gemeente Oordegem. 1 893 Programma der Feesten. liet College van burgemeester en Schepenen der Gemeente Oordegem, vergaderd ten einde de Feesten en Vermakelijkheden te regelen, welke ter gelegen heid der aanstaande Kermis zullen plaats hebben, stelt vast het volgende Zaterdag 26 Augush. Om 6 ure 's avonds, zullen de Feesten aangekon digd worden door het geschut der kanonnen, het geluid der klokken en hel Nationaal Vaaudel zal op den kerktoren geheeschcn worden. Zondag 27 Augusti, (le kermisdag.) Om 3 ure namiddag, Luisterrijk Concert-Festival gegeven door verscheidene heroemde vreemde maat schappijen. Opening om 3 ure stipt door de Konink lijke Harmonie van Oordegem. Insgelijks om 5 ure namiddag zal er eene Schieting met den Handboog plaats hebben, gegeven door de maatschappij St. Sebastiaan der Gemeente, in haar gewoon lokaal De Vier Eemers. VOORUIT 50 FRANKEN. handelwijze van oneerlijke lieden, die Maandag 28 Augusti, (2e kermisdag.) denken dat wij onze werklieden niet LUISTERRIJKE moeien betalen en men ons de chnik- letters, 't papier en den inkt gratis Romeinsche Eierkoers levert 1 met Tweewielige Rijtuigen, op den urusselschen Steenweg. De inschrijvingen zullen beginnen om Niemand, denken icij, kan dit 3 Ure namiddag vooruit 75 franken. kioalijk nemen. Wij zullen dus in 't begin der aanst. maand Augusli aan onze geachte inschrij vers die nog niet betaald hebben, eene kwittantie voor 1893, vermeerderd met 10 centiemen voor de ontvangslkosten, door de Post laten aanbieden. Aan alle onze geëerde inschrijvers die reeds betaald hebben en dan zullen betalen, gaan wij als premie gratis en franco toezenden De meeste moeilijkheden ontmoeten wij bij 't overlijden van oude inschrijvers. Wanneer wij betaling vragen van 't ver- loopene jaar, antwoorden de erfgenamen ons: De gazetten worden op voorhand betaald Men weigert vlakaf te beta len. Wij zouden gevallen kunnen aan halen die allen zouden verwonderen. Onze geachte inschrijvers weten nog- thans dat buiten eenige uitzonderingen, niemand op voorhand betaalt en dat wij, builen onze Stad, slechts laten ontvangen wanneer 't jaar verloopen is. Ook nog zekere personen vragen ons eene gazet, wij zenden ze gansch'tjaar en wanneer dan 't jaar verloopen is, weigeren zij te betalen. En wat staat er ons te doen Een proces inspannen?... Wij kunnen het, maar, wat last, wat werk zou ons dat niet veroorzaken j Onze geachte lezers zullen begrijpen dat wij dien maatregel moeten nemen, eens deels om onze voorwaarden gelijk te stellen met deze van andere nieuwsbladen, ander deels 0111 ons te verweren tegen de i Patroon tegen de Pest en andere ziekten. Wij hopen dat alle onze geachte inschrij vers de noodzakelijkheid van onzen maat regel begrijpende op eerste aanzoek zullen betalen om ons aldus werk en on kosten te sparen. Voor volgende jaren zullen wij de kwittantiën op 't einde van Januari aan bieden en wie dus ten onze Bureele wil komen bctalen.kan het doen gedurende de maand Januari. 18 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. F. Podevyn. landb.. met R De Coninck, landb. P. Michiels, tw., met U. De Haeck. tw. F. Linthout, wever, met M. Van Vaerenbergh, tw. A. Mcganck, schilder, met M. De l.eu, z. b. OVERLIJDENS. Baron G. van Zuylen van Nyevelt, sludcnl, lij.. Pontstraat,rechterlijk wonende St-Andries-bij-Drugge. IV De Wulf, zwarte zuster, 31 j., Kapcllestraat. M. Latour, wed. Henderickx, z.b.. 70 j.. Achterstraat. G. De Schryver, vr. Meert. z. b., 75j., Keizerlijke plaats. A. D'Or, bed., 22 j., recht wonende te Lacken. B. Van Langenhovc, m. Droeshout, z. b., 00 j Zoutstraatpooit. J Moycrsoen, wed. De Coen, renten., 67 j Zoutstraat. P Stalpaert, 111. Pollyn, z. b., 69 j., Lcdebaan. 5 kinderen onder de '1 jaren. Dijnsdag 29 Augusti, (3* Kermisdag.) Gewone Jaarntarkl. De volgende premini zullen te dier gelegenheid wor den uitgeloofd 1. Eene premie van 5 franken voor de schoonste te koop gesteld.' hekalfde koe. 2. Insgelijks eene premie van 5 fr. voor de schoonste le koop gestelde hekalfde Vaars. 3. Eene premie van 10 fr. voor het grootste getal te koop gestelde Hoornbeesten ten minste in getal. - 4 Fene premie van 10 Ir. \oor het grootste getal te koop gestelde drijvers. —5. Eene premie van 7 fr. voor het grootste getal te koop g.-steldc keefviggen. - 6.Vier premien van 4 fr ieder, voor de liefhebbers die de grootste hoeveelheid tarwe, rogge, haver of Ign/aad ter markt zullen verkoopen. 7 Twee premiên van 4 fr. ieder, voor de personen die de grootsle hoeveelheid boter of eieren Ier markt zullen verkocht hebben. De personen die koopwaren of dieren t. r Jaarmarkt zullen brengen na 8 ure of die cruiede de markt zullen verlaten vbtir 10 1/2 ure, zullen voorde premiên niet kunnen mededingen. De kooplieden zullen toegelaten worden mede te dingen voor de premie bctreff.-nde de hoornbeesten drijvers en keefviggen, maar niet voor deze aangaande de boter, eieren, larwe, logge, haver of lijnzaad. Alle geschillen welke daarover zouden kunnen ont staan, zullen onwcderroepelijk door ons College beslist wontcn. De premiên zullen den belanghebbenden overhan digd worden ten Gemeentehuize, op klokslag van 11 ure en alwie zich hiertoe later zou aanbieden, zal niet meer aanvaard worden Om 5 ure namiddag Schieting met den Handboog, gegeven door voornoemde maatschappij Sist Sebastiaan, in haar gewoon lokaal De Vier Eenicrs. VOORUIT 100 FRANKEN. Aldus gedaan en vastgesteld in zitting van 21 Juli 1893. Op Bevel Burgemeester en Schepenen. De Sckrelans. J. D DE SCHAEPMEESTER. LOUIS GALMART AUG. MATTHYS. EUG. DE RAUW. De Dcnderbode is wellicht nog het eenige nieuwsblad dat tot hiertoe geene betaling op voorhand heeft geëischt. Onze geachte inschrijvers weten het bij alle andere nieuwsbladen moet men op voorhand betalen. Bij Den Dender- bode was dat geen gebruik toen wij liet blad van den heer Adolf Bgl overnamen en dit heeft tot heden toe blijven be staan. Doch ter oorzake van de moeilijkheden die met zekere personen ontstaan en ook der verhezen die wij te lijden hebben, zijn wij gedwongen er heden veranderingen aan te brengen. Stnd Aalst. OPENBARE AANBESTEDING van FRANS MONSIEUR, oud-Hovenier en Boomkweeker van den heer Baron Bet- hune, heeft de eer bet publiek kenbaar te maken dat hij zich met der woon komt te vestigen in de aloud gekende herberg De Wederkomst, Varkonsmarkt, te Aalst, alwaar bij zich altijd ten dienste houdt van alle hofliefhebbers. Door het. groot geial jaren praktijk en ondervinding in liet kweeken en snijden van bloemen en planten, welke hij bezit, is men verzekerd van goede bediening. Buurtweg N" 10,gezegd«St-Jobstraat.a Buitengew(rae voordeelige occasie (Herkasseiing van den weg l f en Stichting eener onderaardsche Goot.) D°or ',el annkoopen eener groo.e lioe- veelheid marmer in alle soorten van Het College van Burgemeester en Sche- ee,-st,.n keus of klas, groote vermindering penen zal op Maandag 14 A2<<7ms0'1893, van pfljs voor marmeren schouwen, venstertabletleii en al wat de marmer en steer.kapperij aangaat, bij Hip. Me- ganck-Van der I'oorten, sieen- en marmerhouwer, Keizerlijke plaats, Vleeschmarkt, Aalst. Ook te verkrijgen eerste kwaliteit van besten cimr.nt en plaaster, ceramiek- en ten 11 ure's voormiddags, ten Stadhuize, ter zijner Zittingszaal, onder de goedkeu ring van de bevoegde Overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding derVerbe- teringswerken, uit te voeren aan den buurtweg N° 10, gezegd St-Jobstraat. Bestek Ir. 76SO. r__ Deze aanbesteding bevat een enkel lot 1 cimentsieercn leger, zeer geringe prijzen. zij zal plaats hebben bij op zegel geschre- vene aanbiedingsbiljetten, bij aanbevolene brieven onder dubbelen omslag aan M. j den Burgemeester, ten laatste den 13 Augusti 1893 toegestuurd. De buitenomslag zal het adres dragen j van M. den Burgemeester, en het volgend 1 Geraffineerde solfer, Merk K R, gewaarborgd zuiver, zonder reuk en vrij van alle schadelijke stoffen. Uitsluitend gebruikt door de hopplan lers in Engeland en Beieren. Studie van den Notaris Breckpot, ie Aalst. A. Tegen 1 November 1893. Een schoon Renteniershuis, te Aalst, Albert Liénartstraat, Nr 11. Thans bewoond doorJufvr. De Blieck. En B. Tegen 1 Maart 1894. Een schoon Renteniershuis, le Aalst, Alberl Liëuartsiraat, Nr 13. Thans bewoond door den heer August Lefebvre. XE GOOI*. Bij bankbreuk. OPENBARE VERKOOPING Yan Meubels en Koopwaren waaronder 44 zakken BLOEM, TE GYSEGEM. Deurwaarder VAN MUYLEM te Aalst, zal overgaan» ten verzoeke van den heer Odilon Van der Haegen, Advocaat, Curator der bankbreuk Remy Temmer- man, te Gvsegem, ten huize van dezen laatste, op Maandag 14 Oogst 1893, ten 8 ure stipt 's morgens, tot eene openbare verkooping van Meubels en Koopwaren aan de failliet behoorende en bestaande in Ilerbergtoog en loket, eene piano, tafel, stoelen, banken, glazen, horlogie, printen, lampen, balance, kassen,pupiter, bakken, tonnen, bokalen, jachtvuur, spiegels, bascule, een rijtuig, wielen, ledige zak ken, kannen enz. Verders suiker, krenten, pijpen, gla zen, keersen, zout, zeep, spaansche tarwe zemelen, 33 zakken bloem en 11 zakken bloem. Met gereed geld en 10 °/0 voor kosten. opschriftInschrijving voor de aan neming van openbare werkende bin- nenomslag zal hot opschrift dragen, aan geduid in het kohier van lasten, onder artikel 8. De biedingsbiljetten moeten door den bieder geteekend zijn. De biodingsbiljetten welker buitenom slag een postmerk zal dragen van latere dagteekening dan den laatsten dag voor de neèrlegging bepaald, zullen als niet toegekomen worden beschouwd. De plans, kohier van lasten en bestek, zijn neèrgelegd op het Stad-Secretariaat, alwaar men alle dagen er van kennis kan nemen van 10 ure 's morgens tot 's mid dags en van 3 tot 5 ure 's namiddags, de Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Gedaan den 31 Juli 1893. De Burgemeester en Schepenen, V. VAN WAMBEKE. De Sekretaris, EDM. SCHEERLINCKX. P.-J. Lombaerts, meubelmaker, in dc Leopoldstiaat, vroeger Kaïtestraot, nevens liet oud-Stadhuis, heelt de eer bekend te maken aan 't geëerd publiek dat bij hem alle soorten van meubels ie bekomen zijn: zooals bedden in acajou, notelaar, kerselaar en olmlavabos, comoden.klcerkassen, bufetten in acajou, notelaar, enz., enz. tegen zeer gematigde prijzen. depóthouders voor den vei'koop van tarwe gemengd met kleine zaad sels voor de voeding yan pluimgedierte en van hoornvee, zich te bevragen bij F. HE KROP, KOOLMIJNENKAAI, 50 en 78, BRUSSEL. M. DE KROP zal, te zijnen koste de noodige publiciteit geven. Bij uitscheiding van bedrij/. OPENBARE VERKOOPING Bakkersgertef, Landbouwalem, Vee en Veldvruchten. XE EREMBODEGEM. De Notaris DE SMET, Ie Er. iuliodegcni. zal ten verzoeke en aan de woonst van de weduwe Pelrus- Joannes De Nil-Beeckman. tc Erembodegeni, aan den Brusselse liensteenweg, Woensdag 9 Augusti 1893, ten t uur nanoen, openbaarlijb verkoopon Al dc roerende voorwerpen aldaar te bevinden, zoo als tafels, stoelen, banken, kassen, sloof en komfoor mei toebehoorten, veel ijzer, koper, lin en gleiswcrk, lepels, messen en vorken, ouderwclsche horlogie met kas, bedsteden en verder slaopgcr'ef, spiegels,printen, bakmouillic, buidelmolen, bluschpot, scholcis, balans met gewichten, hondenkar met ressort, harnassuur, eene schoonc draaibank, nieuwe schaafbank met schrijnwcrkcrsalem, wanmolen, borrevaten.schuppen, braken, rieken, eene hoeveelheid, mutsaard, ander brandhout, berd cn meer andere voorwerpen, Verders eene goede hekalfde Koei, een Geit en een Verken. En circa 20 aren aardappelen on 12 aren bctlcravcn velde, op goederen omtrent de woonst der verzoek ster. De koopen tot 5 fr. cn het gewoon ongcld moeten gereed voldaan worden, voor het overige tijd van beta ling mits borg. Openbare verkooping De Notaris Breckpot, le Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon en groot llopmagazijn, le Aalst, Vrijheidstraat,gekadastreerd sectie C, nummer HOTbbis, groot 2 aren. Gebruikt door den heer Coevoet, te Rijsel, aan fr. 450,00 tot 31 Juli 1893. Slechts ingesteld fr. 8000. Instel 27 Juli, Verblijf 10 Augusti 1893 Telkens om 3 ure namiddag, ter esta- miuet La Taverne Viennoisk, bij M. Fr. De Cock, te Aalst, Statieplein. VERKOOPIAG VAN EEN te Aalst, Iweinstraat, groot in gronde 1 aar 10 centiaren, door 't ambt van den Notaris Breckpot, te Aalst. Slechts ingesteld fr. 1000. Instel, Dinsdag 25 Juli .033 Verblijf, Dinsdag 8 Augusli Telkens om 3 ure namiddag, ter Zit tingszaal van den lieer Vrederechter, ie Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping van een te Aalst, Genlscheslraat. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen opcnbaarljjk verkoopen EENIGE KOOP Een schoon HUIS zijnde eene herberg, gestaan en gelegen te Aalst, in de Genlscheslraat (Nieuwstrant- poori) bekend hij kadaster sektie A, nummer Ha, groot 6U centiaren, palende ten oostc cn ten zuide den heer De Smet-Blondiau, ten weste de Genlsche slraat en ten noorde den heer Frans Lauwcreys. Bewoond door Jufvr. wed®LIEVENS, tegen 20 fr. jn de maand. ZITDAGEN Instel, Donderdag 10 Augu|U i893 Verblijf, Donderdag 17 Telkens om 4 ure namiddag ter te verkoopene herberg gehouden door Jufvr. wed' LIEVENS, te Aalst, Gentschestraat. Openbare verkooping VAN EEN GOED TE AALST-MIJLBEEK, Papenrode De Notaris BEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een perceel Land, gelegen te Aalsi-Mijlbcck, op Papenrode, grool volgens meting 19 aren 15centiaren, palende ten noste den heer Fr. Van de Meerssche, ten vulde de rijbaan en daarover de kinderen Van den Steen, ten weste den heer Jan Podevyn cn ten noorde den heer Emmanuel Van Heek als gebruiker. Gebruikt door M. Fr. Van dc Meerssche, te Aalst- M ijlbeek ENKELE ZITDAG Donderdag 24 Oogst 1893. Om 3 ure namiddag, ter herberg gehouden door den heer Karei De Neef. te Aalst-Mijlbeck, Hrecdestraat. De Notaris He Pauw, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen I. Eene Hofstede, te Baardegem, wijk Pachtersbosschen, sectie A, nummers 99a en 99b groot 29 aren 90 centiaren. Boomprijs fr. 150. II. 8 aren 70 centiaren Land te Baar degem, noordheft der partij genaamd de Zwes, sectie A, nummer 97a. III. 8 aren 70 centiaren Land te Baar degem, zuidhelft der partij genaamd de Zwes, sectie A, nummer 97a. IV. De noordhelft eener partij Land le Baardegem, sectie A, nummers 177b, in het geheel groot 39 aren 36 centiaren. V. Een perceel Land te Baardegem, op de Pachtersbosschen, sectie A, nummer 226a, groot 34 aren 40 centiaren. VI. Een perceel Land te Baardegem, op hot Breming, sectie B, nummer 46a, groot 26 aren 40 centiaren. VII. Een perceel Bosch, te Baardegem, op het Stokt, sectie B, nummer 146a, groot 1 aar80centiaren. Boomprijs fr. 70. Instel, maandag 7 Augusti 1893, ter herberg «In den Boer, bij den heer Frans Verhavert, te Baardegem, Molen straat. Verblijf, maandag 21 Augusti 1893, ter herberg In den Peereboom, bij sieur Ludovicus Schoonjans-Robvns, te Baardegem, tegen de Statie.Telkens om 3 ure namiddag. to Aalst, Iweinstraat. ten sterf huize van Guillaume lluylebroeck- Roltier, den Woensdag 9 Augusti 1893, om 9 ure voormiddag, door den Notaris 1 Breckpot, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van goede A1EEB8CHE1V en BOUWGRONDEN, te y%nlst-Alijlbeek. De Noiaris eeman te Erpe, zal j namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en bij naleving van dc pleeg vormen der wet van 12 Juni 1816, in liet F openbaar de navolgende Goederen ver koopen Eerste koop. Eene goede partij Land of Moeshof,ueleger. te Aalst-Mijlbeek,aan de Moorselschebaan, bekend bij kadaster wijk E, nummers 498e, met eene grootte van 22 aren 10 centiaren en volgens meting groot 23 aren 3 centiaren,palende ten noorde den heer Lodewyk Muylaert, ten ooste denzelfden als gebruiker, mijn heer Baron Beihune en het schoollokaal, ten zuide de Moorselschebaan en ten weste den heer Frans Van de Meerssche. Gebruikt zonder termijn bij M. Ilenri Van de Meerssche, te Aalsl-Mijlbeek. Tweede koop. Een perceel Meersch, gelegen ie A ilst Mijlbeek, aan de Berge- meerschestraat. grool bij meling 28 aren 6 centiaren, deel ten weste van de partij, voor het heel gekadastreerd onder do nummers 926 en 927 der wijk F, palende ten ooste den volgenden koop, ten zuide den heer Frans Coppens Podevyn en andere, ten weste de Bergemeorsclie- straat en ten noorde de lieeren Van der Smissen. Boomprijs fr. 75,00. Gebruikt zonder termijn bij voornoem den lieer Uenri Van de Meerssche. Derde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Aalst-Mijlbeek, nevens voor- gaanden, groot bij meting 27 aren 79 centiaren, oostdeel der partij bekend bij kadaster wijk F, nummers 926 en 927, palende ten ooste den heer Frans De Bruyn en de Burger-Godshuizen van Aalst, zuid den heer Frans Coppens en andere, west voorgaanden koop en noord dc lieeren Van der Smissen. Gebruikt zonder termijn bij voornoem den heer Van de Meerssche. Vierde koop. Eene partij Land, ge legen ieAalsl-Mijlbeek,op den Wijngaard, bekend bij kadaster wijk F, nummers 960 en 963a,groot aldaar 30 aren 20 cen tiaren en volgens meting groot 23 aren 20 centiaren,palende ten ooste deBurger- Godshnizen van Aalst en vrouw weduwe Aug. Van de Meerssche, ten zuide lest- genoemde, ten weste mijnheer De Bruyn Cammaert er, ten noordeden heer Jacobus Van de Meerssche. Gebruikt 2onder termijn hij M. Ilenri Van de Meerssche voornoemd. Vijfde koop. Een perceel Meersch, gelegen le Aalst-Mijlbeek, op den Wijn gaard, bekend bij kadaster wijk F, num- mer962it,aldaar groot 6 aren 1U centiaren en volgens meting 11 aren 18 centiaren, palende ten ooste vrouw weduwe Aug. Van de Meerssche, ten zuide de Burger- Godshuizen Van Aalst, ten weste den IJzerenweg en ten noorde Mijnheer De Bruyn-Cammaert. Ook gebruikt zonder termijn bij M. Henri Van de Meerssche. Zesde koop. Eene partij Land,gelegen te Aalst-Mijlbeek, op de Vorenste Beek, groot bij meting 22 aren 85 centiaren, westdeel der partij bekend bij kadaster wijk F, nummer 888a, met eene grootte voor het heel van 46 aren, palende dees deel oost het navolgende goed, zuid do Molenbeek, west den lieer Theophiel Tolleneer en noord het perceel land beschreven bij koop 8. Gebruikt zonder termijn door voor noemden heer Henri Van de Meerssche. Zevende koop. Eene partij Land, ge legen te Aalst-Mijlbeek, nevens voorgaan den, groot bij meting 22 aren 85 centi aren, oostdeel der partij bekend bij kadaster wijk F, nummer 888a, met eene grootte voor het heel van 1(1 aren,palende oost den heer Joseph De Bo.-ck, ten zuide de Molenbeek, ten weste voorgaanden knop en ten noorde de erven van wijlen M. Lodewyk Borreman. Gebruikt zonder termijn door voor noemden lieer Van de Meerssche. Achtste koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst-Mijlbeek,op de Vorenste Beek,bekend bij kpdasier wijk F,nummer 890, groot aldaar 12 aren 70 centiaren cn volgens meting II aren 92 centiaren, palende ten ooste de erven Borreman,ten zuide de rijbaan en daarover liet goed onder koop zes, ten weste de erven De Herdt en ten noorde het volgende goed. Gebruikt door voornoemden heer Van de Meerssche. Negende koop. Een partij Bouw grond wezende thans meersch, gelegen te Aalst Mijlbeek, aan de Moorselsche baan, bekend bij kadaster wijk F, num mers 891 en 892a. groot aldaar 19 aren 10 centiaren en volgens meting 19 aren 88 centiaren, palende ten ooste de erven Borreman, ten zuide voorgaanden koop, ten weste de erven De Herdt cn ten noorde de Moorselschebaan. Boomprijs fr. 125. Gebruikt zonder termijn door M. Van de Meerssche, voornoemd. Tiende koop. Eene partij Land, ge legen te Aalst-Mijlbeek, op den Molen- kaulcr, genaamd de Benedenste Drij- velden, groot volgens meling 30 aren 35 centiaren, zuidhelft der partij voor het heel gekadastreerd onder nummer 365 der wijk E, met eene grootte van 61 aren 20 centiaren, palende dees deel ten oostc den voetwi'g, ten zuide vrouw weduwe De Peller en anderen, ten weste de rijbaan en ten noordo den volgenden koop. Gebruikt zonder termijn, door M. Hom. Van Langenhove, le Aalst-Mijlbeek. Elfde koop. Eene partij Land, ge legen te Aalst-Mijlbeek, op do 1 Molen- kauter, nevens voorgaanden, groot vol gens meiing 30 aren 35 centiaren, noordhelft der partij van hetheelgekadas treerd wijk E, nummer 365,groot 61 aren 20 centiaren, palende dies deel oost den voetweg, zuid voorgaanden koop, west de rijbaan en noord Notaris Eeman. Gebruikt zonder termijn door M. Edw. Muyla rt,te Aalst Mijlbeek. Twaalfde koop. Eene partij Land, gelegen te Aalst-Mijibeek, op den Keyer- molen, aan de Groenstraat, hekend bij kadaster wijk E, nummer 112, met eene grootte van 18 aren 80 centiaren en vui- gens meting grool 18 aren 73 centiaren, palende ten ooste vrouw weduwe Michel Van Mol,zuid mevrouw Prosper Dommer, west den volgenden koop eu ten noorde dc.i heer Ilenri Vinck als gebruiker. Gebruikt zonder termijn door M. Phile mon Mergan, te Aalst-Mijlbeek. Dertiende koop. Een perceel Land, gelegen te Aalst-Mijlbeek, nevens voor gaanden, groot volgens meting 16 aren 78 centiaren, bekend bij kadaster wijk E, nummer 113, groot aldaar 16 aren, palende ten oosle voorgaanden koop, zuid mevrouw weduwe Dommer, west de Groenstraat en noord den heer Vinck ais gebruiker. Gebruikt zonder termijn door geooem- den lieer Mergan. Viertiende koop. Eene partij Land, gelegen te Aalst-Mijlbeek, Roozenboscli, bekend bij kadaster wijk C, nummer 81, groot aldaar 10 aren 50 centiaren eu vol gens meting 11 aren 21 centiaren,palende ten ooste den heer Jan Podevyn, ten zuide den heer Joseph Van der Biest, ten weste vrouw weduwe Coen als gebruik- ster en ten noorde de lieeren Frans Wel- lekens en Jozef Maes. Gebruikt zonder termijn door M. Jan Podevyn, te Aalst-Mijlbeek. /.itdagen Instel Zaterdag 29 Juli ,CQ1. Verblijf id 12 Oogst Telkens om 2 ure van den avond, ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst.

De Denderbode | 1893 | | pagina 3