DE ZEERAAF. Zondag 15 Augusti 1895. 10 centiemen per nummer. 17slc Jaar N. 3800. NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN T ARRONDISSEMENT AALST. Herziening. W Politiek overzicht, -»m«— Militaire slokop. LANDBOUW. DE DENDERBODE. ABONNEMENTPRUIS Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75'voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C- VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des lands. ADVERTENTIENPRIJS Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen hij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich uitsluitend te wenden lot de Agencie Havas, te Brussel,32, Magdalena Straat en te Parijs, 8 Beursplaals. Paris8 Place de la Bourse. Cuique suum. Aalst, 12 August! 1893. Frankrijk. De Figaro deelt eenen brief meê van Mgr Gouthe Soulard, aartsbisschop van Aix, waarin deze be toogt dat de Paus geenszins bevolen heeft voor de Republiekeinsche kandidaten te stemmen, maar voor alle eerlijke en def tige kandidaten, om 't even tot welke partij zijbehooren. Wetgevende kiezingen. Het aantal candidaten bedraagt tot dusver 1013 Als men in aanmerking neemt, dat er in bijna 50 arrondissementen slechts één, de aftre dende afgeveerdigde, zich candidaat ge steld heeftdan begrijpt men dat het aan tal candidaten in de andere arrondisse menten zooveel te grooter is. Te Parijs dingen niet minder dan 294 personen naar eenen zetel in de Kamer. Yves Guyot heeft opnieuw te vergeefs getracht in eene kiesvergadering te Parijs aan hot woord te komen. De socialisten, die hem nu weer het spreken onmogelijk maakten, vergeven het Item niet dat hij, dezer dagen ,een boek heeft doen verschij nen over de tirannie der socialistische leer. Hij heeft nu besloten zijne stelsel matig rumoermakende tegenstanders an dermaal in eene brochuur te bestrijden. Daniel "Wilson heeft te Ligueil, depar tement Indre-et-Loire, zijne candidatuur in eene kiesvergadering aannemelijk trachten te maken. Doch er is niets van terecht gekomen. Er werd zoo een helsch rumoer in de zaal gemaakt, dat hij geen woord aan den man kon brengen. Duitsciiland. Eene erfeniskwes tie. Ofschoon hertog Ernst II van Saksen-Coburg-Gotha van zijnen aanval van geraaktheid eenigzins begint te her stellen, wordt toch, met het oog op zijnen leeftijd, de kwestie van erfopvolging weder opgeworpen. Hij is geboren in 1818 en heeft den 29janu- ari 1844 zijnenvader ongevolgd,zoodat hij bijna vijftig jaar regecrend vorst is ge weest. In mei 1842 is hij getrouwd met prinses Alexandrina van Baden, welk huwelijk kinderloos is gebleven. Volgens het familiecontract van 1855 is de opvolging erfelijk in den mannel ij ken stam naar het recht van eerstgeboorte in de toen vastgestelde linie van opvolging. Na de daaromtrent gemaakte bepalin gen zou, wanneer de hertog geen zoon naliet, de opvolging overgaan op de 13e Vervolg. Maar, M. Rob, gij denkt toet) niet... Het doet er niet toe wat ik denk, zegde Fleming. Gedachten zijn tolvrij. Ik zal nu maar naar boven gaan, om dit aan de lamp te bevestigen voor dat het geheel donker wordt. Luister eens even, M. Rob riep Sam. Wel, wat is Geen nagels slaan, hoor, en vooral niets aan de lamp bederven Als het licht niet branden kon, zou ik er leelijk tegcnloopcn. Gij zult gcenen last hebben van hetgeen ik doct Sam. Ik zal enkel deze glazen met een stuk ijzerdraad voor de lamp vastmaken bet licht zal daardoor veel helderder schijnen, zooals ik al honderdmaal heb uit gelegd. Fleming klom de wenteltrap op, en toen hij zoo ver weg was, dat hij hunne woorden niet meer kon ver slaan, wendde Sam Combe zich tot zijnen onderge schikte. Ziet gij nu wel, begon hij half fluisterend Hij heeft het opgemerkt. Dergelijke dingen mogen niet meer gebeuren, en als M. Morgan nog eens rhum brengt, smijt ik de flesch overboord. Dat meent gij nietzegde de andere lachend. Als het slecht weer is, mag een mensch wel eens een druppelke hebben. Anders zou het hier niet uit te mannelijke nakomelingen van zijn eeni- gen broeder prins Albrecht. Deze is in december 1861 overleden. Uit liet huwelijk van dien broeder met koningin Victoria van Groot-Brittannië zou derhalve de prins van Wallis nu het eerst in aanmerking komen. Daar deze echter als toekomstig erfgenaam der Britsche kroon is uitgesloten van de op volging in Coburg-Gottha.zou zijn jongere broeder, prins Alfred, hertog van Edin burgh, de naaste erfgenaam der kroon van het hertogdom zijn. Doch, indertijd is er gezegd, dat prins Alfred van dat recht afstand had gedaan ten gunste van zijnen zoon Alfred, gebo ren den 10 October 1874, thans behoo- de tot het Pruissische leger als luitenant a la suite bij een regiment Voetvolk. Deze zou dus nu de vermoedelijke troonopvolger zijn,wanneer het gerucht van zijns vaders afstand zich bevestigt. Italië. Rome, 9 aug, Om te voorzien in het gebrek aan pasmunt,heeft het gouvernement besloten 10 millioen te slaan in stukken van 0.10 en 0.05 cen tiemen in koper. Men zal ook 30 millioen uitgeven in bankbriefjes van fr. 1.00 tegen eene gelijkweerdige reserve van zilveren pasmunt, neêrgelegd in de schat kist. 't Is een voorloopigc maatregel, geno men in afwachting van het einde der onderhandelingen, begonnen met de latijnsbhe conventie, voor de nationali seering der zilveren pasmunt. Het is thans weèr eens te meer bewezen geworden dat de militaire slokop onver- zadelijk is. Men had gehoopt, zegde onze acht- bare vertegenwoordiger M. Woeste in in de Volkskamer, dat, eens de Maas- forten voltrokken, eene mindere som voor krijgsuitgaven in de begrooting van oorlog zou voorkomen welnu het is er juist anders meê gelegen. De kre- dieten volgen elkaar onafgebroken op In 1887 vroeg men 19,575,826 (rank 21,213,961 in 1888; 20,827,000 frank in 1889 24,166,878 frank in 1890 21,650,000 frank in 1891 en slechts 9,353,000 frank in 1892. Maar nu heden vraagt men 17,260,000 frank Zoo dat de regeering, binnen een tijdverloop van 7 jaar, in 't geheel meer dan 133 millioen voor krijgslasten heeft gevraagd. houden zijn. Juist, kameraad, een drupje, hernam Sam. Dat houdt er het leven in, wanneer de wind zoo buldert, dat het is alsof hij den gehcclen toren omver zou willen rukken.F.on druppelkc komt ons loe en hindert niets maar liet tweede druppelkc, dat doel kwaad. Hebt gij nu niets hier soms Be man zag naar de opening, waardoor Robert Fleming verdwenen was daarna keerde hij zich om en knikte veclbcteckencnd tegen Sam Combc, terwijl hij op de tccnen naar eene kas sloop, waaruit hij eene stcenen kruik haalde, die hy zacht heen en weer schudde, zoodat liet klokkende geluid van hel vocht duidelijk hoorbaar werd. Sam Combe zag ook eens naar den trap, vervolgens naar de groote kruik, streek de hand langs den mond en smakte met de lippen. Neen riep hij. liet mag niet zijn, kerel I Geef hier, dan gaat hij overboord Hij rukte zijnen makker de kruik uit de hand en terwijl het verleidelijk klokkende geluid van het vocht hem als liefderijk muziek in de ooren drong, liep bij naar do deur, waar hij de kruik met éénen slag op de steencn had kunnen verpletteren. Maar Sain Combe aarzelde. Hoeveel is er nog iu vroeg hij. Zoowat vier pinten, was het antwoord, dat op kuorrigen toon gegeven werd. Verbeeld u nu eens, Sani, dat cr storm komt, en dat wjj hier eene weck lang opgesloten moeten zitten. Ja, zegde hij, dat is waar. Is het van dezelfde soort als lest Neen, hy is beter,veel beter Ouder cn zachter. M. Morgan zegde dat hy het voor echte Jamaica hield. Zegde hij dal 1 Wezenlijk En 't zijn de belastingschuldigen die de renten dier kredieten moeten be- talen Ook is het niet te verwonderen, dat, wanneer men kredieten voor den landhouw vraagt er geantwoord wordt dat het geld daartoe ontbreekt Dat is een verschrikkelijke toestand waarop onze aandacht dient gevestigd te worden, want het is waarlijk niet mogelijk, dat men ons, bij voortduring, zulke belangrijke sommen voor krijgs- uitgaven blijve vragen. En inderdaad de landbouwnijverheid kwijnt sedert lang, de aanhoudende droogte van dees jaar kwam dien toestand nog verergeren en op dit oogenblik komen de militaristen millioenen en nog millioencneischen voor de uitvoering van werken die voor Land en Volk nutteloos zijn en slechts kunnen dienen om den hoogmoed van eenige militaire opper hoofden te voldoen en de zakken van zekere ondernemers te vullen. Tot wat anders dienen de forten en kasteden die men, hier te lande, sedert deze laatste 35 jaren, heeft gebouwd?... Nauwelijks waren zij voltrokken of ze werden veroordeeld, verlaten of afge broken. Nu heden wil men weer 14 nieuwe forten bouwen, die zonder twijfel, na eenige jaren, onder voorwendsel dal zij aan de noodwendigheden des tijds nim mer beantwoorden 't zelfde lot .zouden ondergaan. Verre dus van aan Land en Volk eenig voordeel bij de brengen stichten al die forten en kasteelen met hunne bewapening en al de andere lasten die er uit volgen integendeel een onafmetelijk kwaad. De militaristen gelijken aan die vam piers die hunne slachtoffers nooit los laten vóór dat zij het den laatsten druppel bloed hebben uitgezogen. Het valt daarbij niet te ontkennen dat de militaristen het heel slim aan boord leggen om hunne plannen door te drij ven. Eerst begint men met eene fort ol ver sterking te vragen voor deze ofgeenestad. De onkosten worden zoo gering mogelijk beraamd en de Kamers staan toe. De militaristen hebben hun doel bereikt en dan ziet men hier gebeuren wat elders ook gebeurt. Eens dat men aan forten bouwen en bewapenen is, komt er geen einde aan. De rekeningen over treilen zoo zeer de ramingen dat men er van ver schrikt is... En wanneer men naar de oorzaak hiervan vraagt dan antwoordt men men heeft zich vergist of er hebben zich moeilijkheden voorgedaan die niet te Ja, maat en hy zegde ook dat bij bij storm «ér zijnen grog niet rustig driuken kon, wanneer bij be dacht dat wij, arme kerels, bij ons gevaarlijk baanlje hier op den vuurtoren geen warm druppelkc hadden om ons meé Ie troosten. Zegde hij dat, kameraad 1 Wel, dat is heel vriendelijk van M. Morgan. Hij is toch niet zoo kwaad als ik dacht. Neen, dat is hyook nieten hy zegde dat wy er voorzichtig mee moesten zijn cn niet te veel tegelijk nemen, want het was de beste die er te krijgen is. De beste die er ic krygen is. Rob Ja, maaten het is zonde, dunkt my, om zulke lekkere waar moedwillig weg te gooien. Ja, dat is het ook, Rob, hernam Sam Combe met ccnen zucht vooral bij stormachtig weèr, want dan kan een druppelke ons zoo goed doen. Hoe ziet het cr uit Bruin Neen, kameraad, blank, zuiver blank, precies jenever. Proef het maar eens, het smaakt lekker. Weet gij waar hij het vandaan heeft gehaald Wel r.cen, vragen doe ik nooit. Aangespoeld denk ik, cn hij zal het op eene verkooping gekocht hebben. Kom. neem een mondvol, kameraad, cn zeg mij eens hoe gij het vindt 1 Sani Combc aarzelde nog, terwijl zijn onderge schikte een wijnglas zonder voet uit de kas nam, het met zijnen breeden duim uitwischte cn eindelijk de buitenzij langs zyne broek wreef. Sam Combc bleef aarzelend staan, met de kruik vast tegen zich aan gedrukt. Eindelijk begun hij aan den kurk tc draaien, na tuurlijk om haar nog wat vaster er op te zetteu. Maar zi de kurk gaf het eigenaardige piepende geluid, dat den waren liefhebber'1 als muziek in de ooren klinkt, voorzien waren, enz. enz... Doch dc Kamers eindigen met nieuwe kredieten te stemmen, immers men is ingescheept en men moet varen en wat men begonnen heelt, moet voltrokken worden. Zoo is 't gebeurd met de Maasforten en zoo zal het blijven gebeuren indien de Kamers er geen paal en perk aan stellen. Wij vragen ons af. Waarom heeft Bel gië al die versterkingen, die zoo groote militaire macht noodig Wij hebben altijd geweten dat onze Belgische onafhankelijkheid door vijf groote mogendheden; .Engeland, Frank rijk, Duitsciiland, Oostenrijk en Rusland gewaarborgd wordt. Is dat nu sedert onlangs veranderd Wij denken het niet en wij zijn overtuigd dat het traktaat van 1831, nog altijd van kracht blijft. Welnu,als onze onafhankelijkheid door vijf machtige mogendheden gewaarborgd is, waarom hebben wij dan dat groot leger, die talrijke forten en kasteelen noodig die jaarlijks millioenen en mil lioenen verslinden en veel beter zouden kunnen besteed worden in 't voordeel van landbouw en nijverheid Noodzakelijk moet er een einde ge bracht worden aan die militaire verkwis tingen 't is nu genoeg en meer dan genoeg. Ja, het wordt tijd dat de katholieken zich het artikel van hun programma herinneren Geene verzwaring van militaire lasten meer. De meerderheid des volks cischthct, en, wij zijn overtuigd dat het nieuwe kiezerskorps bij de eerste gelegenheid zijnen wil in deze zaak duidelijk zal laten hooren. Donderdag namiddag hield de Rechter zijde des Senaals eene vergadering welke door M. de Burlct,minister van inwendige werd bijgewoond. De beraadslaging was, volgens Le Courrier de Bruxelles langdurig en verward. Het voorstel Visart-de Smet de Naeyer bevredigt niemand, maar het moet gestemd worden. Wanneer zekere leden er verbeterende wijzigingen wilden aan toebrengen, werd er geantwoord dat de Volkskamer ze niet aannemen zou. Eindelijk werd dus beslo ten dat men zich eenpariglijk bij dit voor stel zal aansluiten, cd, hoe zonderling, eensklaps hield hy hem in de hand... Daar steeg de verleidelijke reuk van de rbum hein 'n den neus cn Sam Combe gaf zich gewonnen. Tegen die verzoeking was hij niet bestand. Ily strekte dc hand uit naar het gebroken glas, hield liet tegen den hals van de kruik en beurde deze behoedzaam op, terwijl bij haar met zijnen rechterarm omval hield* Toen let glas voigeloopen was. hief hij het op, kneep een oog dicht, keek door liet vocht heen, rook er eens aan, proefde het, proefde nog eens, liet ook de rest naar binnen glippen, euzuclite. Ja, hij is heter dan lest, ouder cn zachter, Rob. sprak hij. Dat dacht ik wel, maat, hernam Rob, die water tandend cn met glinsterende «ogen had toegezien. Ik dacht het wel, maar ik wist het niet zeker Proef dan ook eens, kameraad,zegde Sani eenig zins plechtig, vulde het glas andermaal engafhci zijnen makker, die het met dezelfde gebaren ledigde en aan Sam Combe teruggaf. Juist, maat, zegde hij, diep ademhalend, gij bebt gelyk bij is ouder en zachter Intusschcn had Sam Combe het glas andermaal gevuld en in diic lange teugen met eenen knik tegen zijnen makker, geledigd. Nu was Roh weer aan de. beurl, die ook knikte, den inhoud langzaam verzwolg en vervolgens begon het glas af te wisscben met een vettigen lap, die bij bet schoonmaken van de lamp glazen gebruikt werd. Intusschcn bleef hij Sam strak aanzien, terwijl deze met zijn e vereelte hand de kurk met geweld op de kruik sloeg. Daarna bleef hij onbe weeglijk slaan met half toegenepen oogen en talloozc rimpels in het verweerde gelaat, lei»ijl bij en zijn makker elkaar nog altoos meer aanstaarden. Eindelijk Naar men rekent, zullen ten minste een twaalftal leden der linkerzijde, het voor stel bijtreden en zal men aldus de ver- eischle twee-derden bereiken. De Senaat zal de verhouding van éénen kiesbare op 500<> inwoners aannemen. Mocht do Volkskamer weigeren dan mag men zeker zijn dat de Senaat ook 1 op 4000 zal stemmen. Woensdag der toekomende week zal de Volkskamer de bespreking hernemen over de artikels door den Senaat gewijzigd en over die betrekkelijk de herinricliting des Senaats. Men voorziet algemeen dat de uiterste linkerzijde zich met de rechterzijde zal vereenigen om het voorstel te stemmen dat de Senaat zal aangenomen hebben. In alle geval de leden der Volkskamer welke de zittingen geregeld bijwonen,zijn vast besloten toekomende week den zittijd te sluiten. VolliHkamcr. De heer De Bruyn, minister van Landbouw, heeft zich, in zitting van gister vrijdag, gunstig verklaard aan het heffen van inkomende rechten op niet eetbare graansoorten. Goede ot slechte hoenders. De tijd breekt aan waarop een nieuw hoenderjaar beginthet ruiven der ouden de volle wasdom der jongen. Het is niet zonder nut, op dit oogenblik den toestand der hoenders te overzien. Vroeger kwam de eieropbrengst bij menigen landbouwer niet in aanmerking maar, nu de tijden veranderd zijn, let men weer op de kleintjes en zelfs een ei heeft weerde gekregen. Iedere landman wenscht vele eieren te verkoopen, cn men is verwonderd er slechts weinigen te garen, zonder er de oorzaak van te begrijpen. Het springt nogthans in 't oog dat er groepen hoenders uit zoovele verschillige soorten van hennen bestaatterwijl er slechts enkelen zijn, die eenen naam ver dienen is dat grootste gedeelte kleine, misvormde hennen, zoodanig verbasterd, dat zij oogenschijnlijk verslelene, uilge- putte rassen vormen. Zijn het zulke onge lukkige vogelen, die u voordeel moeten leveren De jonge kiekens waarmee eene klokhen onverwachts uit een koornveld komt aangewandeld,worden daarenboven nog dikwijls verkocht voor eenige centen. Zoo geraakt de kudde nooit uit haren erbarmelijken toestand. verbrak Rob het stilzwijgen Ik heb natuurlijk niets te zeggen, kameraad, zeide hij. Gy rijt om zoo tc spreken, de schipper, cn ik slechts liet volk. Gij kunt doen wat gij wiltmaar in aanmerking nemende wat wij, arme kerels, hier te lijden hebben in stormachtige nachten, als wij soms denken dat de heelc toren omwaait, en de duisternis alles nog veel akeliger maakt, dau zeg ik dal het zonde is, zoude, zeg ik. Wat is zonde, kameraad vroeg Sam Combc met eene grafstem. Wel, wanneer een goedhartig man hier komt en ons uil vriendelijkheid een slokje troost brengt, met goeden raad er by, dan zeg ik dat het zoude is, het overboord te gooien vooral zulke puike waar, die zoo lekker naar hcne.'en loopt cn een mensch vroolijk maakt en tot in dc toppen van de vingeis kruipt, j» tot ia dc tccncn. Ik zeg dut het zoude is, zonde, dat zeg ik, en zulk eene rockelooze verkwisting zal ons zeker slecht bekomen. Meent gij dan dal liet verkwisting zou wezen bromde Sam. Of ik dat meen Wis en waarachtig ineen ik datzegde Rob. Eerst in overdaad verkwist. Dan het noodigo gemist, mompelde Sam peinzend. Juist, kameraad, dat hebben wij op school al geleerd. Maar ik heb niets te zeggen, gij moet het weten. Stci u eens voor zulk eenen donkeren kouden nacht, als wij bijna niet naar boven durven gaan om naar de lamp te zien, cn dau geen enkel verwarmend slokje... Maar gij moet het weten. Werp de kiuik overhoord, maar zonde is het, dat is het. I Sam Combe zuchtte eens en schudde de kruik been Zoo, door de hoenders maar aan hun eigen lot over to laten, komt men tot do ondervinding dat zij weinig leggen, kleino eieren geven, zwakke kiekens voortbren gen, en dat men de oude hennen van nu tot nieuwjaar voederen moet, zonder eeni ge winst. Immers al die tijd zullen zij ruiven, omdat zij zwak van natuur zijn, en sommigen zelfs zullen er onder bezwij ken. Zoo blijft het spreekwoord de hen legt langs den bek voortduren, door onze eigene schuld. Wil men dien toestand tegen eenen be teren verwisselen,begin dan al uwe oude, kleine en gebrekkige hennen te verkoo pen verkoopt ook al uwe hanen, oude en jonge, en schaft er u eenen aan, van eene goede soort afstammende, en hij zelf gezond, levendig, welgemaakt. Koop inet het ontvangen geld eenige goede ver staal wel, goede kiekens en uwo hoenderkudde zal een beter uitzicht krij gen. Het overige hangt van eenige zorgen af voeder zeer goed in dezen tijd, opdat de kiekens gemakkelijk hun vollen was dom zouden verkrijgen, en om do oude hennen meé te helpen in verwisselen van pluimen, dat hun meer dan gewoon voe der vraagt het ruiven verkeert zelfs do hen tot een geraamte, zoo zij niet goed onderhouden wordt. Niet alleen voor 't ruiven, maar ook tegen ziekten, die bij het naderen van den herfst meer hecrschen, en vooral het snot (diphtheritis), dient men de hoenders in een kloeken gezondheidstoestand te bewaren, daar zwakke dieren gemakke lijker dan kloeke door smetziekten wor den aangedaan. Twee andere wenken zijn op dit tijdstip nog noodig. De jongen gaan met de oude hennen reeds naar den roest. Door het groot getal dieren op die slaapplaats ont staat eene onmatige hitte, die zooveel to erger is, waarop de kiekens 's morgens in de koude morgenlucht en het bedauwd gras loopen. Zij beginnen weldra te treuren, cn velen sterven er van. Zorg dan voor eene ruime, tochllooze roest. In dezen tijd is de vierde plaag het ongedierte menige roest krioelt ervan. Bestrijk oen paar malen geheel den roest vooral spleten en hoeken goed met petrool, zorg dragende dat de hennen die niet kunnen oppikken werp een paar grepen stof kalk tegen de wanden, zoodat de kalkstof goed overal door dringt; zorg dat de hoenders een droogen bodem hebben van zand, waar gij wat zwavelbloem door mengt, en eene bloei ende hoenderkudde zal uwe kleine zorgen beloonen en u tevens vele eieren geven. Als ik de hellt eens overhoord wierp, Rob, cn de andere helft bewaarde 1 n— Welke helft, kameraad Sani Ombe zuchtte. schudde het hoofd cn drukte dc kruik tegen zijn hart, alsof liet een kind ware. Daarna liep hij naar dc deur, maar keerde terug cn ging weer tegenover Rob staan, die nog icverig het glas poetste niet deu vettigen lap, cn hem vragend aanzag. Ja, maat, begon Sam met gedempte stem, het zou zonde wezen. Niet als het nieuwe, scherpe,sle lite rhum was, uic een mensch kwaad doctmaar, zooals gij zegt. deze is ouder. En zachter, meende Rob. Juist, zachter ook, kameraad. Zet dc kruik weer in de kast, dan zullen wij er in booze nachten een glas van drinken. Gij zult er niet aankomen als ik niet hier ben Neen. zeker niet. Doe daar eenen eed op, zegde Sam met een gewichtig gezicht. Rob likte aan eenen van zijne vinger cn stak dien in de hoogte vervolgens eenen tweeden daarna streek hij even met de hand langs zijnen hals, ondt r het opzeggen van deze spreuk. Is deze niet nat Eu if die niet droog Snijd ui ij den hals af Als ik loog. Ziezoo, kameraad, nu wegsluiten, nu gauw weg sluiten, zeide Sam Combe cn de kruik werd in de kas gezet, met het gebroken wijnglas len onderste boven op den stop, (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1893 | | pagina 1