INHULDIGING POLITIE Te koop. i SCIIOLLAEHT-DË SMET, Te huren, Beste Kalfsvel LOOFZAAD Loofzaad TE HUREN. Kareelsteen. M BERICHT. SCHOON HUIS der nieuwe Brug KERMIS TE HUREN Ilericld aan de Kopplanters. Marmerenschouwen PERCEEL LAND Door bieén gedood. —Onlangs was te Malden de knecht van de wed» Rumas aan 't ploegen, toen eensklaps een zwerm bieën uit een der korven, staande in den tuin van zekeren A., te voorschijn kwam en zich op de twee peerden van genoemde weduwe neerzette. Brullende en razende van pijn sloegen zij de ploeg kort en klein, spartelden in het mulle land om en waren ontembaar. Dank zij den wakkeren knecht, werden na veel moeite de dieren van de plaats des onheils verwijderd de kloeke jongelinj, echter kreeg hevige steken, zoodat ter stond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hoewel er geene vrees voor zijn leven bestaat, is deze toestand alle- behalve rooskleurig. Het oudste paard is nog dezelfden dag onder de hevigste pijnen bezweken. De schade is voor de eigenares nog al aanzienlijk. FRANKRIJK. Beweging van den grond. Het noorden van Frankrijk zakt tot dien onrustwekkenden uitslag hebben de onder zoekingen geleid, die sedert eenige jaren door twee Fransche ingenieurs, Hugo en Lallemand, zijn gedaan. Eene vergelijking van hunne studiën bewijst inderdaad onomstootelijk, dat het zuiden van Frankrijk, vooral de Pyre- neën-distrikten, langzamerhand rijzen, terwijl tegelijkertijd het noorden van Frankrijk, vooral in de omstreken van Rijsel, steeds lager wordt en zinkt. Te Parijs bedraagt do grondverzakking jaarlijks 1 centimeter (nauwkeurig 9 mill Op deze wijze zou te Parijs in 3000 jaren de zee tot de Notre-Dame zijn geslegen en zou het schoone plan, Parijs tot eene zee haven te maken, eindelijk op geheel natuurlijke wijze tot oplossing worden gebracht. DUITSCHLAND. TarievenoorlogUit Berlijn wordt geseind, dat er groote ontroering heerscht onder de Duitsche landbou wers. De Russische granen zullen, om de groote inkomende rechten op de Duitsche grenzen te ontwijken, langs Oostenrijk binnen komen, waar Rus land de voorwaarden der meest be gunstigde natie geniet. Van Oostenrijk komt het graan dan in Duitschland onder den dekmantel van het Oosten- rijk-Duitsch verbond. M, von Caprivi heeft om de ontroe ring eenigzins tot bedaren te brengen, moeten beloven dat hij aan het Oosten- rijksch gouvernement opmerkingen zal maken om dien doorvoer te be letten. Wat een briefwisselaar uit Berlijn over acht dagen deed voorzien, wordt dus reeds door de feiten bevestigd. Alle naar Odessa bestemde schepen brengen te Constantinopel hunne goe deren over op schepen onder andere vlag, om zoo doende de tot i roebel per last verhoogde tonnengelden voor Duitsche schepen in Russische havens te ontgaan. ITALIË. Plicht voor alles. Over eenige da gen bevond doktor Piaconti zich in den schouwburg van Terni, toen men hem kwam halen om eenen cholera lijder te verzorgen. De geneesheer, die zich onge- twijteld amuseerde, weigerde de zaal te verlaten. Men legde eene klacht neêr en M. Pin cent i werd zaterdag veroordeeld tot 20 dagen gevangenis, 300 fr. boete en drie maanden opschorsching in de uitoefening van zijn ambt. Hij zal dus gedurende 90 dagen gerust naar den schouwburg mogen gaan, zonder vrees door lastige zieken ge plaagd te worden. OOSTENRIJK. Zonderlinge veeziekte. In Zuid- Hongariè, in Oravicza en omgeving is sedert eenige dagen eene tot nu toe onbe kende veeziekte uitgebroken, welke groote verwoestingen in de veestapels aanricht. Het vee, vooral de koeien, wordt plotse lings blind. De veeartsen zijn radeloos. RUSLAND. HandelscrisisDe noodlottige ge volgen van den tarievenoorlog met Duitschland doen zich reeds gevoelen. De russische boeren weten geen raad met hun graan,zoodat de minister van binnen- landsche zaken de bestuurders der banken te St. Petersburg bijeengeroepen heeft, om de omstandigheden te bespre ken, waarin de russische pachters ge plaatst zijn door het sluiten der duitsche markt voor russische graangewassen. Men is overeengekomen, dat de ban kiers de pachters voorschotten zouden geven tot op 50 der weerde van hun graan tegen eene van 5 1/2 tot 7 CIIINA. Chineesche zeden. Als een Chinees het leven van eenen man redt dan is hij verplicht dezen gedurende de rest van zijn leven te ondersteunen. Het gevolg hier van is, dat zeer dikwijls een man ver drinkt in het bijwezen van eeti aantal kloeke zwemmers, die hem wel zouden j willen redden, maar te arm zijn om het i voedsel van een andermans mond op zich te nemen, j AMERIKA. Slangen. Uit York County in Penn sylvania wordteen geval gemeld, dat het volksgeloof bevestigt als zouden de slan gen geen kwaad doen aan kleine kinde ren. Zekere Mrs Jacob Loan hoorde haar 3 jarig meisje, dat builen voor de deur in het gras zat te spelen, lachen, en naar buiten loopende om te zien wat de kleine zoo ammuseerde, stond zij voor een too- neel dat haar het bloed in de aderen deed stollen. Mama, mama riep de kleine, zie twee levende carpet rags terzelvertijd een copperhead slang toonende, die zij vasthield en aan hare moeder toonde. Met wonderlijke tegenwoordigheid van geest riep de vrouw tot het meisje: Breng ze mij, lieve, waarop de kleine meid in iedere hand eene slang greep en er mee naar hare moeder kwam toegeloopen. Zet ze neer, riep de moeder, en laat mij ze zien loopen, wat de kleine deed, doch te gelijkertijd bemerkten de slangen de vrouw en de kleur van de koperplek op den kop begon donker te worden, het ze kere bewijs dat zij boos werden, terwijl zij op Mrs Loan kwamen aankruipen.Met de wanhoop in liet hart liep de moeder om de slangen heen, greep haar meisje, vloog met haar in de armen in huis, sloeg de deur toe en viel daarachter bewuste loos op den grond. Haar achtjarig knaapje hoorden den val en liep om hulp naar den vader, die ge lukkig niet verre van huis werkte hij kwam toegeloopen en vond nog de slan gen voor de deur, die hij spoedig af maakte. De schok voor de moeder was zoo groot dat zij bedlegerig is, terwijl de kleine meid hoegenaamd niet tevreden is over mama, die hare speelkameraadjes heeft afgenomen. Voor of tegen Seymour. Onder dien titel werd gemeld, dat het Ameri- kaansch publiek met veel belangstelling de toebereidselen volgt, gemaakt door den Amerikaan Seymour, om zich levend te laten begraven. Een geneesheer, Dr Duna, die de bij zondere africhting van Seymour bewaakt, zegt dat de onderneming van den Ameri kaan zeer goed mogelijk is. Hij heeft het j zelf verscheidene malen in Indie gezien, waar de fakirs dikwijls zulke toeren uit richten. i Verscheidene dagen voor zijne begrafe nis eet M. Seymour uitsluitelijk vetvoort- brenhende spijzen, dan brengt hij zichzel- ven in doodslaap, na eerst zijne longen met zooveel zuivere lucht mogelijk gevuld j te hebben. De openingen van den neus, j de oogen en de ooren worden luchtdicht i gesloten met was en geheel het lichaam wordt met petrool begoten, om er al de poriën van te sluiten. j Daarna legt men den schijndoode in i eene driedubbele kist, welke van gaten voorzien is om de vergiftige gassen te la ten ontsnappen in den kleiachtigen grond waarinde begrafenis zal plaats hebben. Seymour zal aldus 48 dagen begraven blijven. DanswedstrijdVolgens een Ainerikaansch blad is dezer dagen te Denver een wedstryd in het walsen gehouden. Er waren 20 deelnemers. De dansers begonnen 's avonds ten 9 j ure en den volgenden middag waren j er nog 10; zij hadden 18 uren gewalst. 1 Ieder deelnemer had 6 dames om mee te dansen, die elkaar geregeld afios- I ten. De wedstrijd leverde in de laatste uren een treurig schouwspel op. De meisjes hadden moeite hunne dansers staande te houden, die zoo vermoeid waren, dat zij bijna bewusteloos rond draaiden, met gesloten oogen, open mond en het hoofd leunende op den schouder hunner dames. Stad Anlst. OPENBA IiE AANBESTEDING van aan den Buurtweg N° 10,gezegd St- Jobstraat.» /Herkasseiïng van den weg en Stichting eener onderaardsche Goot Hel College van Burgemeester en Sche penen zal op Maandag 14 Augusti 1893, ten 11 ure 's voormiddags, ten Stadhuize, ter zijner Zittingszaal, onder de goedkeu ring van de bevoegde Overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding der Verbe- teringswerken, uit te voeren aan den buurtweg N° 10, gezegd St-Jobstraat. itcstck ir. I Deze aanbesteding bevat een enkel lot zij zal plaats hebben by op zegel geschre vene aan bied ingsbiljet ten, bij aanbevolene brieven onder dubbelen omslag aan M. den Burgemeester, ten laatste den 13 Augusti 1893 toegestuurd. De buitenomslag zal het adres dragen van it. den Burgemeester, en het volgend opschrift Inschrijving voor de aan neming van openbare werken de bin- nenomslag zal het opschrift dragen, aan geduid in het kohier van lasten, onder artikel 8. De biedingsbiljetten moeten door den bieder geteekend zijn. De biedingsbiljetten welker buitenom slag een postmerk zal dragen van latere dagteekening dan den laatsten dag voor de neerlegging bepaald, zullen als niet toegekomen worden beschouwd. De plans, kohier van lasten en bestek, zijn neergelegd op het Stad-Secretariaat, alwaar men alle dagen er van kennis kan nemen van 10 ure 's morgens tot 's mid dags en van 3 tot 5 ure 's namiddags, de Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Gedaan den 31 Juli 1893. De Burgemeester en Schepenen V. VAN WAMBEKE. De Sekretaris Edm. SCHEERLINCKX. AAN DE NIEUWSTE A A TPOORT op Dljnsdag 15 Oogst 1893. Hel College van Burgemeester en Schepenen Gezien de. beraadslaging des Gcmeenlcraads van den 7 Augusti 1895 Gelioord het verslag der daartoe aangestelde Com missie Neemt bij deze de volgende schikkingen tot liet vieren der Feesten en Vermakelijkheden, «elke ter gelegenheid van de Inhuldiging der Nieuwe Brug, aan de Nieuwst raatpnoi t, zullen plaats hebben. Dijnsdag 15 Oogst. GROOT FESTIVAL voor Harmonie, Fan/aar en Koorzang-Maal schappijen, om 5 1/2 ure 's namiddags, in de Gentsehestrnat en den Gentschen Steenweg. UITVOERINGSORDE Kiosk A. Nieuwslraatpoort. 1. Aalst, Koninklijke Harmonie Al Groeiend' Bloeiend'. 2. Aalst. Koorzang-Maatschappij Sle-Cecilia. Burgerlijke Stand der Stnd Aalst. Mannelijk geslacht 14 99 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. R. Freson handelaar, met G. De Blieck, z. b. P. DeRaedt magazijnier, mot M. Meert winkelierster. L. Rogiers landbouwer, met M. Callebaut breister. A. Hubaïn ingenieur, met H. Rajon z. b. OVERLIJDENS. A. Theus, Broed, der Krist. leer. 52 j., Keiz. plaats. J. Van de Meerssche. m. Van de Meerssche, landb, 75 j. Binnenstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Stad Aalst. De Burgemeester herinnert het publiek dat het verboden is, zonder toelating, kanon, gewoer, pistool- of eenig ander geschut af te steken, zoowel in de hoven, koeren en andere bezondere eigendom men, als op de publieke straat. De personen die zich zouden plichtig maken aan de overtreding van dit verbod, zullen de wettelijke straffen inloopen en voorde Politie-Rechtbank gebracht worden. J Gedaan te Aalst, den 11 augustus 1893. De Burgemeester V. VAN WAMBEKE. 4. Aalst, Koorzang-MaatschappijLust en Vreugd. 5. Nieuwerkerken, Funfaar Kunst en Vreugd in Deugd. 6 Aalst, Koorzang-Maatschappij'I Land van Riem 7. Lede, id. De Kluchtige Vrienden. 8. Ilofstade, id. De Dendermaagd. 9. Aalst, id. Weldoen zonder omzien 10. Aalst, id. De Ware Vrienden. Kiosk B. Gentsche Steenweg. tl. Aalst, koorzang-Maatschappij De Ware Vla mingen. 12, Hofstadc, Fantaar Sle-Cecilia. 13. Terjoden, Koorzang-Maatschappij: De Vroolijkheid l-i. Aalst, id. De Nieuwe Meiboom. 15. Ilofsladc, id. De Ware Vrienden. IC Lede, Funfaar De Eendracht. 17. Aalst, Koorzang-Maatschappij: De Calharinistcn. 18. Erpc id. De Vlaamsche Leeuw. 19. Laer, id. Eendracht maakt Macht 20. Schaerbeek, id. De Melomanen. LUCHTBALLONS om C ure namiddag, in de Kindekens, Opstijging van 3 Monsterhallous, onder het bestuur van den heer Glorieux. Prachtige Verlichiing 4 Vuurwerk om 8 1/2 ure 's avonds, Verlichting der Nieuwe Drug en Vuurwerk. Woensdag 16 Oogst, om 8 ure 's avonds, Groote Fakkeltocht met Muziek, in de Lindekens. Zondag 20 Oogst, om 4 ure namiddag, Groote Volksspelen, in de Koolstraat. DE COMMISSIE De Schrijver, De Ondervoorzitter, De Voorzitter, Am. Leien. A. Van Der Heijden. A. D'Hondt. De Leden J. Mertens, Ph. Remory, J. Van Gin- derdeuren en J. Somer. Gezien en goedgekeurd door het College van Ourge- meestcr en Scbcpcm-n der Stad Aalst. De SecretarisDe Burgemeester en Schepenen, E, Schaerlinokx Van Wambeke Eene hoeveelheid goed paardenmest, bij Ch. Corael-Van den Bonne, huurhouder, Keizerlijke plaats, Aalst. Gemeente Oordogem. 1 8 9 3 Programma der Feesten. Het College van Burgemeester en Schepenen der Gemeen e Ourdi-gcm, vergaderd ten einde de Feesten en Vermakelijkheden Ie regelen, welke Ier gelegen heid der aanstaande Kermis zullen plaats hebben, stelt vast het volgende Zaterdag 26 Augusti. Om 6 ure 's avonds, zullen de Feesten aangekon digd worden door het gesehut der kanonnen, het geluid der klokken en hei Nationaal Vaandel zal op den kerktoren geheeschen «orden. Zondag 27 Augusti, (1® kermisdag.) Om 3 ure namiddag, Luisterrijk Concert-Festival gegeven door verscheidene beroemde vreemde maal schappijen. Opening om 5 ure stipt door de Konink lijke Harmonie van Oorde.-em. Insgelijks om 5 ure namiddag zal er eene Schieting met den Handboog plaats hebben, gegeven door de maatschappij St. Scbastiaan der Gemeente, in haar gewoon lokaal De Vier Eetnors. VOORUIT 39 FRANKEN. Maandag 28 Augusti, (2e kermisdag.) LUISTERRIJKE RomeiiiBclie Eierkoei*» met Tweewielige Rijtuigen, op den l)ru>*..-lschen Steenweg. De inschrijvingen zullen beginnen oin ure namiddag VOORUIT 73 FRANKEN. Dijnsdag 29 A ugusli, (3* Kermisdag.) Gewone Jaiirmarkt. De volgende premién zullen te dier gelegenheid wor den uitgeloofd Eene premie van 5 franker, voor de schoonste te gestelde bckalftlc koe. 2 Insgelijks eene premie van 3 fr. voor de schoonste Ie konp gestelde hekalfde Vaars. 3 Eene premie van 10 fr. voor het grootste getal te koop gestelde Hoornbeesten ten minste 5 in getal. - 4 Fene premie van 10 Ir voor hel grootste getal Ie koop gestelde drijvers. 5. Eene premie van 7 fr. voor het grootste getal le koop gestelde keefviggen. G.Vier premién van 4 fr ieder, de liefhebbers die de grootste hoeveelheid tarwe, logge, haver of lijn/aad ter markt zullen verknopen. 7 Twee premién van 4 fr. ieder, voor de personen die de groolste hoeveelheid boter of eieren Ier markt zullen verkocht hebben. De personen die koopwaren of dieren ter Jaarmarkt zullen brengen na 8 ure of die ermede de markt zullen verlaten vbbr 10 1/2 ure, zullen voor do premién niet kunnen mededingen. IJe kooplieden zullen toegelaten worden mede te dingen voor de premie betreffende de hoornbeesten drijvers en keefviggen. maar niet voor deze aangaande de boter, eieren, tarwe, logge, baver of lijnzaad. Alle geschillen welke daarover zouden kunnen ont staan, zullen ouncderroepelijk door ous College beslist worden. De premién zullen den he'anghebbenden overhan" Jigd worden ten Geinccntehuize, op klokslag van 11 ure en alwie zich hiertoe later zou aanbieden, zal niet nicer aanvaard worden Om 3 ure namiddag Schieling met den Handboog, gegeven door voornoemde maatschappij Sist Seiiastuan, in haar gewoon lokaal De Vier Ecincrs. VOORUIT 100 FRANKEN. Aldus gedaan en vastgesteld in zitting van 21 Juli 1895. Op Bevel Burgemeester en Schepenen. De Sekretaris. J. DE SCHAEPMEESTEIt. LOUIS GALMART. AUG. MATTHYS. EUG. DE RAUW. een te Aalst, Zon nestraal; zich te bevragen bij M. André Stiernon, zelfde straat. Geraffineerde solfer. Merk K R, gewaarborgd zuiver, zonder reuk en vrij van alle schadelijke stollen. Uitsluitend gebruikt Joor de hopplan- ters in Engeland en Beiereu. GEVESTIGD Zonnestraat, GS, AALST. Heeft de eer te berichten dat hij zich ten dienste stelt van het geëerd publiek voor liet kloppen van matrossen, behan gen en al wat deri lapissiersstiel aangaat; alles tegen zeer gcina.igde prijzen. een gerieflijk winkelhuis, mei achtergebouwen en grooten hof,hebbende verscheidene heneden en boven plaatsen, kelder, pomp en regenwater, gestaan te Aalst, in de Korte Zoutslraat, N° 7. Zich tf bevragen bij den bewoner V. Strael mans, pasteibakker. Dees beste Kalfsvel, gebreve- teerd naar eisch der wet, wordt bijzon derlijk aanbevolen voor de goede keu kens.Men eische hel fabriekmerk Het Half. Depot te Aalst bij den heer Ben. Schooppe-Van der Taelen, Lange Zout slraat, N° 3. Beste soort cn zuiver gewaarborgd. Te bekomen bij Prosper STAELS, zaadhandelaar te Iddergem, gewonnen door de kinderen Antheunis, te Helder- gem. TE HUItEV: Een schoon en gerieflijk HUIS, uitma kende den hoek der Veldstraai, hebbende verscheidene boven en beneden plaatsen, voorzien van regen- cn pompwater. Voor alle inlichtingen, gelieve men zich te wenden bij dame wed* De Co.mnck De Smedt, Korte Zoutstraat, nummer 34. Beste soorten te bekomen in het van ouds gekend huis -I.-B.Torfs,Aalst, vroeger hoek der Kerkstraat, heden Vlasmarki, N° 2. Beste raapzaad, alsook alle zaden die den hof- en landbouw aan gaat. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. A. Tegen 1 November 1893. Een schoon Renteniershuis, le Aalst, Albert Liënartstraat, Nr 11. Thans bewoond door Jutvr. De Blieck. En B. Tegen 1 Maart 1894. Een schoon Rcnteniershuis, te Aalst, Albert Liéuartsiraat, Nr 13. Thans bewoond door den heer August Le/fbvre. Ten kantore van den Notaris DE Gil EEST, te Aalst Te koop Het schcon nieuwgebouwd Huis met koetspoort en schoenen hof, te Aalst, in de Alberl Liénarlstraal, N" 15 laatst bewoond geweest door M, Paul De Clippele. Extra schoone Kareelsteen te verkrij gen tegen geinatigen prijs, op Aalst- Schaai befce. Lindestraat, achter de hof stede bewoond door M. Jan DE KEGEL. Kr zal zich gestadig iemand ter plaats bevinden. iJD (X Ul/IJI/UI 1T1IÜU TE KOOP. P.-J. Lombaerts, meubelmaker, in de Leopoldstraai, vroeger Kaïtesiraat, nevens het oud-Stadhuis, heelt de eer bekend te maken aan T geëerd publiek dat bij hem alle soorten van meubels te bekomen zijn zooals bedden in acajou, notelaar, kerselaar en olm lavabos, comoden.kleerkassen, bufellen in acajou, notelaar, enz., enz. tegen zeer gematigde prijzen. BuiteDgewone voordeelige occasie Door hel aankoopen eener groote hoe veelheid marmer in alle soorten van eersten keus of klas, groote vermindering van prijs voor marmeren schouwen, venstertabletten en al wat de marmer en steenkapperij aangaat, bij Ilip. Me- ganck-Van der Poorten, s'een- en marmerhouwer, Keizerl „ke plaats, Vleeschmarki, Aalst. Ook te verkrijgen eerste kwaliteit an besten ciment en plaasi-»r, ceramiek- en citnentsueren legen zeer geringe prijzen. Do Notaris DE PA UW te Aalst, zal tor tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester DERGIIMA .V, Nol ar is te Oosten de, ten sterfhuize van dame weduwe Housmans-Bossut, te Aalst, Schoolstraat, nummer 11, op Donderdag 17 Augusti 1893, om 9 ure stipt voormiddag, open baarlijk verkoopen Schoone salon- en ectplaatsmeubels Tafels, fauteuils, stoelen, buffet-ctagëre, secretaire in acajou en ander hout, schoone geschilderde tableaux, groote schouwspiegels, pendules, suspensions, tafelserviezen, enz. enz. Meubels voor slaapkamers in acajou, nolelaar en ander hout, kleerkassen en armoire a glace, lavabos in acajou.cnz., wollen matrassen, sargiën en ander slaapgerief, keukenmeu bels en keukengerief. Verders lijnwaad als tafellakens, ser- vielten, enz., boeken en andere voorwer pen te veel om te melden. De koopen tot 10 fr. comptant te beta len. De Notaris Ho Pauw, te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtge noot de Notaris He 8chaopdi'y> ver, te Temsche en ten verzoeke van wie liet behoort openbaarlijk verkoopen I. Eene Hofstede, te Baardegem, wijk Pachtersbosschen, sectie Anummers 99a en 99b groot 29 aren 90 centiaren. Boomprijs fr. 150. Ingesteld fr. 920.00 II. 8 aren 70 centiaren Land te Baar- degem, noord heft der partij genaamd do Zwes, sectie A, nummer 97a. Ingesteld fr. 250.00 III. 8 aren 70 centiaren Land te Baar- degein, zuidhelft der partij genaamd de Zwes, sectie A, nummer 97a. Ingesteld fr. 250.00 IV. Do noordhelft eener partij Land te Baardegem, sectie A, nummers 177b, in het geheel groot 39 aren 36 centiaren. Ingesteld fr. 700,00 V. Een perceel Land te Baardegem, op de Pachtersbosschen, sectie A, nummer 226a, groot 34 aren 40 centiaren. Ingesteld fr. 900.00 VI. Een perceel Land te Baardegem, op het Breming, sectie B, nummer 46a, groot 26 aren 40 centiaren. Ingesteld fr. 820.00 VII. Een perceel Bosch, te Baardegem, op het. Stokt, sectie B, nummer 146a, groot 1 aar 80centiaren. Boomprys fr. 70. Ingesteld fr. 50.00 Instel, maandag 7 Augusti 1893, ter herberg <- In den Boer, - by den heer Frans Verhavert, te Baardegem, Molen straat. Verblijf, maandag 21 Augusti 1893, ter herberg - In den Peereboom, bij sieur Ludovicus Schoonjans-ltobyns, te Baardegem, tegen de Statie.—Telkens om 3 ure namiddag. FRANS MONSIEUR, oud-Hovenier en Boomkvveeker van den lieer Baron Bct- hune, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich met der woon komt te vesiigen in de aloud gekende herberg De Wederkomst, Varkensmarkt, te Aalst, alwaar hij zich altijd len diensle houdt van alle hofiiefhebbers. Door het groot geial jaren praktijk cn ondervinding in liet kweeken en snijden van bloemen en planten, welke hij bezit, is men verzekerd van goede bediening. Bij bankbreuk. OPENBARE VERKOOPING van Meubels en Koopwaren waaronder 44 zakken HLOElf, TE GYSEGEM. Deurwaarder VAN MUYLEM te Aalst, zal overgaan» ten verzoeke van den heer Odilon Van der Haegen, Advocaat, Curator der bankbreuk Remy Temmer man, te Gysegem, ten huize van dezen laatste, op Maandag 14 Oogst 1893, ten 8 ure stipt 's morgens, tot eene openbare verkooping van Meubels en Koopwaren aan de failliet behoorende cn bestaande in Herbergtoog en loket, eene piano, tafel, stoelen, banken, glazen, horlogie, printen, lampen, balance, kassen,pupiter, bakken, tonnen, bokalen, jachtvuur, spiegels, bascule, een rijtuig, wielen, ledige zak ken, kannen enz. Verders suiker, krenten, pUpen, gla zen, keersen, zout, zeep, spaansche tarwe zemelen, 33 zakken bloem en 11 zakken bloem. Met gereed geld en 10 °/0 voor kosten. Openbare Verkooping te AalstGenlschestraal. De Notaris LIMPF.NS te Aalst, zal namens uien het behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen LENIGE KOOI» Een schoon HUIS zjjmle eene herberg, gestaan en gelegen te Aalst, in tie Gentschestraal (Nieuwslraat poort) bekend bij kadaster sektic A, nummer 8a, groot 00 centiaren, palende ten ooste en ten zuide den lieer l)c Sinet-Biondiau, ten weslc de Gentsche straal en ten noonlc dcu heer Frans Lauwcreys. Bewoond door Jufvr. wed' LIKV8NS, tegen 20 fr. in de maand. ZITDAGEN Instel, Donderdag 10.) Verblijf, Donderdag 17 Au8usl' '8-'3. Telkens om 4 ure namiddag ter le vcikoopcno herberg gebonden door Jufvr. wed' LI EVENS, te Aalst, üentscheslraat. Openbare verkooping VAN EEN GOED TE AALST-MIJLBEEK, (Papenrode). De Notaris ElvMAN, te Erpc, zai namens uien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een perceel Land, gelegen te Aalsl-Mijlbeck, op Papenrode, groot volgens meting 19 aren Ibeeutiarcn, palende ten noste den heer Fr. Van de Meerssche, ten vuide de rijbaan en daarover de kinderen Van den Steen, ten ueste den beer Jan l'odevyn en ten noorde den beer Emmanuel Van Heek als gebruiker. Gebruikt door M. Fr. Van de Meerssche, le Aalst- Mijlbeek. ENKELE ZITDAG Donderdag; 24 Oogst 1893. Om 3 ure namiddag, ter herberg gehouden door den heer Karei De Neef. te Aalst-Mijlbeek, Brcedcstraat. Openbare verkooping De Notaris Hreckpot, le Aalst,, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon pn groot llopmagazijn, te Aalst, Vrijheidstraat,gekadastreerd sectie C, nummer II07bdis, groot 2 aren. Gebruikt door den lieer Coevoet, te Rijsel, aan Ir. 439,00 lot .11 Juli 1893.' [Gebracht op fr. 5230-00. Laatste /.itdng Donderdag 24 Augusti 1893. Om 3 ure namiddag, ter estaminet La Taverne Viennoisk, bij M. Fr. De Cock te Aalst, Statieplein. Winkelhuis te Huren gestaan en gelegen te Aalst, in T beciu der S'. Jobstraat, N°. 21 Zich te bevragen bij M. Jan Limpeus- Cauoron, Brusselscbe straat .V. ;w al daar.

De Denderbode | 1893 | | pagina 3