Een en ander. Stedelijke Muziekschool van Aalst. Kaatsspel-Esplanadeplein SUST Aan onze geachte inschrijvers. De H. ROCHUS Allerhande nieuws. De Seuaat. De Senaat is tegen maandag biieen geroepen om de beraad slaging over de herziening voort te zetten. Ondt'i* de badgasten die thans te Blankenberghe verblijven, be merkt men ciloyen Singer, den duitschen socialist, die in het prachtigste hotel der badstad algestapt is. Zoo is het aangenaam den socialist te spelen Als dc ciloyen Singer Vooruit leest, dan zal hij leelijk staan kijken. Het rood blad braakt inderdaad de vol gende lieftalligheden uit tegen de badgas ten die nu in de zeesteden verblijven Wat wordt er nu geld verbrast in onze schoone badstad Wat wordt er gedronken, gesmuld, gefeest, gedanst, gebrast, met het geld dat door de para- sietenbende geroofd wordt op den arbeid der arme slaven, die zelf gebrek lijden en wellicht nooit eens de zee zien Geniet maar.heeren en dames,in ons is de overtuiging dat de dag weldra komt, waarop de schatten der aarde en de genoegens des levens niet meer aan u alleen, maar ook aan de zwoegers zul- len belmoren Pak dat vast, Singer Fronsch Dedrojr. Sedert eenige jaren, zegt de Chronique,ziet men op tijd en stond op de vierde bladzijde onzer dagbladen eene afkondiging ver schijnen, nagenoeg als volgt opgesteld Aan ieder persoon, man of vrouw, wordt de gelegenheid aangeboden om - 20 tot 251r. per week te verdienen,voor een'gemakkelijk werk dat t'huis kan verricht worden, buiten de gewone be- zigheden, en niet meer dan één of twee uren tijd vergt per dag. - Schrijven - aan den heer Tartempion, rue N - te Parijs. - Ongelooflijk veel lichtgeloovige perso nen hebben zich laten beet nemen. Men schrijft aan het opgegeven adres. Het ant woord laat zich niet wachten, maar er zijn twee soorten van antwoorden,volgens de wijze van handelen van den vrager Oih te beginnen noodigt men u uit een abonnement te nemen op een speciaal blad van Parijs, aangeduid door don hoer Tar tempion. De abonnementsprijs is vijftien frank. Men zendt de 15 fr. op in ruiling krijgt men een aankondigingsblad, opge vuld met vragen en aanbiedingen van verschillende bedieningen. De heer Tartempion verzoekt u in het blad eene betrekking te zoeken, welke u bevalt. Men is, wel is waar, teleurge steld, doch niet wezenlijk bestolen, aange zien men een annoncenblad in ruiling van zijn geld krijgt. Doch de onderneming wordt verder, veel verder gedreven. Ge woonlijk antwoordt de heer Tartempion aan degenen die in het lokaas bijten Ik zal u mijne onderrichtingen zen den en het te verrichten werk, (gemakke lijk werk) zoodra ik van u de som van tien (of van 20) frank ten titel van waar borg zal ontvangen hebben.... Onnoodig te zeggen dat degenen, die in volle vertrouwen het geld opzenden, nooit meer hooren, noch van hun geld, noch van den heer Tartempion, die nooit eene vaste woonst gehad heeft, in het aange duide adres, waar hij zich enkel ver toonde om zijne brieven en mandaten af te halen en welke niet verder door den portier des huizes gekend is. Verleden jaar heeft de Belgische justi- cie een bericht doen afkondigen om het publiek te verwittigen op zijne hoede te wezen, hetgeen niet belet dat door ver scheidene dagbladen op dezen oogenblik eene dier aankondigingen opgenomen wordt, die, zooals wij liooger zeggen,geen ander doel hebben dan lichtgeloovige lie den to bedriegen. En omdat wij die laffe beschuldigingen herinneren zijn wij aanhanger der volks- beulderij Aanhanger der volksbeulderij Voor ons is het niet voldoende te be- statigen dat eene kwaal bestaat, men moet te zeltdertijde de middelen aanwijzen om ze te bestrijden. Tot hiertoe heeft de Jan, die, als een beroemd man, in de ge schiedenis van Aalst, aangeboekt staat, nog geen enkel- middel opgegeven om de kwalen te bestrijden die bij, sedert jaren, aanklaagt,ten zij eene aanbeveling van de eene of andere zeeverachtige dwaasheid Nummer vier de christene Volks fopperij schreef zondag 11. in Klokke Roeland. - Ons Heer schiep den grond,en volgens het H. Schrift, Hij gaf hem aan de kin- idoren der monschen, terram dedit films hominum niet aan Pier of aan Paul neen de grond moet dienen alge- meen tot 'l onderhoud van iedereen. Dus volgens deze christene volksfopper is eigendom eenvoudig diefstal. Hebt gij dat goed begrepen, geachte lezers Gij die een of meer dagwanden grond van uwe ouders hebt geérfd, of die, dank zij jaren en jaren werken, zwoegen en sparen, er in gelukt zijt eene hofstede of grond aan te koopen.tlïe eigendom is, volgens volkstopper no/5, gestolen, niet min ot meer <lnn gestolen. Die toestand, schrijft de Volksfopper verder, is strijdig met den wil van God en ju-st daarom levert hij voor de sa il menleving de grootste gevaren op. Diefstal moet aanbevolen worden, zeg gen de socialisten. Dus om de gevaren van het recht van eigendom te bestrijden moet men het ze vende gebod Wacht u van stelen en onrechtvaardig leven, 't welk ons door God werd gegeven en welke ons ge biedt het te eerbieden, maar afschaffen. Wij vragen het moet Vooruit geen lesje nemen bij de volksfoppers En zeggen dat zij die beweren dat eigen dom diefstal is en de afschaffing eischen van het zevende gebod zich kristenen durven noemen Achteruit ja achteruit volksfoppers, handlangers der roode kliek Xn nik west ie. De christene volks fopperij... !f? in Vlaanderen vraagt: 1° Vlaamsch moet in 't Vlaamsch land de bestuurlijke, rechterlijke en wetge vende taal zijn. 2° Het Vlaamsch en 't Fransch op ge lijken voet in alle Besturen. Wol als 't Vlaamsch en 't Fransch op gelijken voet moeten staan in alle bestu ren. dan moet. in 't Vlaamsche land, 't Fransch ook de bestuurlijke, rechter lijke en wetgevende taal wezen! En als die beide talen op gelijken voet staan in alle besturen, dan staat het aan alle ambtenaren en bedienden vrij de taal te gebruiken die zij verkiezen. Nogthans dat is tegenstrijdig aan de ■wet. Men moet waarlijk een onnoozele zeeveraar zijn, of liever, eene spinnekop in de hersenpan zitten hebben om niet te begrijpen dat de christene volksfoppers eene dwaasheid hebben uitgekraamd. Hij die beweerde dat de werkgevers onzer Stad zich aan wraakroepende zonde tegenover hunne werklieden plichtig maken en schreef dat hij die verdrukkers openbaarlijk zal noemen,zwijgt nu; ja, hij zwijgt en laat die laffe beschuldigingen op onschuldigen wegen. Onschuldigen zijn er. want in een later «chriiven bekende hij dat vele meesters J i«„ntfnliilr l it de woorden die Volksfopper n° 3. op de merkt te Ninove, volgens de ge scheurde Klokke,liet hooren, knippen wij 't volgende Nu door de uitbreiding van' l stem- recht zijn dc oude partijen geknakt, liberale en katholieke partijen liggen overhoop, 't zijn lijken.... En verder Vroeger was allen twist over Godsdienst, nu zal deze buiten zake blijven elk zijne volledige vrijheid(op Terlinden 't is zooals bij Piet Van Humbeeck, van treurige nagedachtenis, het katholi- cismus was ook een lijk dat in den prosput moest, maar die maconnieke kerkhaler is verdwenen hij ligt in den put en 't ka- tholicismus leeft nog en dat krachtiger dan ooit. Van over bijna 1900 jaren zijn er duivelachtige godshaters opgetreden om 'tkatholicismus in den prosput te stooten, maar het is altijd te vergeefs geweest Nu komt ons 'nen wraakzuchtigen Dender- liaulemschcn kwakzalver verzekeren dat het katholicismus nu wel degelijk dood en begraven is... Wat domme verwaandheid!.. De negen clowns der kristene volksfopperij zullen reeds lang onder 't algemeen spotgelach van 't politiek wereldtooneel verdwenen zijn als het katholicismus nog in volle levenskrachten verkecren zal Ja, daar mogen zij van verzekerd wezen PniJSKAMP VAI IH9». Muziekleer. Jongelingen. Leeraar M. De Mol. 3e Afdeeling. le Prijs. Peirre- boom Louis; Philips Alfred en Van Steen winkel Eduard. 2" Prijs— Blommaert Joseph. 1* Accessit. Meert Phile mon. 2° Accessit. Clarys Valeri en Callebaut Leo. 2" Afdeeling. 1' Prijs. D'ltoir Prosper en Van der Linden Jozef. 2e Prijs. Van Hauwe Romaan en Blom maert Leo. 1" Accessit. L Tack Hip- poliet. le Afdeeling. le Prijs. Moortgat GuslaafDe Melte en D'hondt Désiré. 2'' Prijs. Van der Linden Jacob en Eemans Theodorus. 1° Accessit. Baccu Jozef. 3eAfdeelingVolivassen.— Prijs. Dierickx Emiel Salomé Renatus en Barrez Jozef.2C Prijs.— De Meers man Odilon en Micliiels Karei. 1" Ac cessit. Callebaut 2e Afdeeling. 2* Prijs. De Mette Jozef. P Accessit. Kelders Alfred; Tack Jan en Spitaels Philemon. Muziekleer. Jufvrouwen. Leerares Jufvr. L. VanDinter. 3e Afdeeling. lc Prijs. Clinc kaert Pelphine; Van der Taelen Ameüe en Van Geit Joanna. 2e Prijs. Meert Irma; Van der Linden Marguerite en Hof man Maria. lc Accessit. D'haese Eli sa. 2? Accessit. Van Acker Jeanne Brendonck Judith en Meert Einilie. 2° Afdeeling. 1* Prijs. Van de Veegate Bertha De Smedt Laura en Bouré Rosalia. 2* Prijs. Schuer- mans Maria; Van de Maele Maria en Thy- baert Anna. 1® Accessit. Corael Alicia. 1" Afdeeling. 1° Prijs. Banne- villo Juliana; De Vleeschouwer Hortensia; De Vleeschouwer Jeannette en Coessens Sylvia. 2* Prijs. Coessens Atnan- dinfl; Peireboom Gabriella en Baeyens Maria. I-Ioogste Afdeeling. 2e Prijs. Van Brempt Irma en Lenssens Emma. Houten Blaasspeeltuigen. Fluit. Leeraar M. L. Walpot. 3° Afdeeling. le Prijs. Lenssens Valerius. 1" Afdeeling. 2° Prijs met onder scheiding. Do Nayer Karel. Pinna. Jufvrouwen. Mevr. G. Backaerl. 3' A fdceling.(2*Leergang.)— 1'" Prijs. Van der Taelen Amelia en l»e Smedt Laura. 2° Prijs. Van Kyek Ilélène, Sehuermans Marie en Lenssens Emma. le Accessit. Bouré Rosalia, D'Haese Elisa en Meert Emilie. 3" A fleeting.Leergang).—1* Prijs- De Berg Irèneen Locus Marie. 2® Afdeeling.le Prijs.De Smedt Joanna. 2* Prijs. Peirreboom Ga- brielle. Accessit. De Vleeschouwer Hortensia en Banneville Juliana. le Afdeeling. 2® Prijs. De Vleeschouwer Jeannette. Hoogste Afdeeling. 1® Prijs. De Smedt Alida. CLUB DER Zondag 27 Oogst 1893. Om 2 1/2 ure. De Clippel. tegen Domien Tas. Om 3 1/2 ure. C. Van den Spiegel, tegen De Bruecker. Om 4 1/2 ure. De Iwee winnende partijen. Wettelijke besluiten. Het Staatsblad bevat eenen omzend brief van wege M.Leon De Bruyn, minis ter van landbouw, nijverheid en openbare w erken, gericht aan de heeren hoofdinge nieurs van bruggen en wegen,handelende over de bewaarnis der boomen langs de Staatswegen. De Rijkswegen, zegt M. de minister met oude en schoone boomen beplant zijn, rond de steden, oprechte wandelingen die ik vurig wensch te behouden. Ik houd eraan dat inen ze niet bescha- dige door eene ontijdige en gezamenlijke neervelling. Men mag slechts hiertoe opvolgenlijk overgaan, en met eene groote omzichtig heid, wanneer deze maatregel om zoo te zeggen noodzakelijk is. Men dient ook namelijk te onderzoeken of op zekere wegen, waar de beplantingen tot rijpheid gekomen zijn, het niet zou behooren, ten einde in het toekomende eene behoorlijke beplanting te voorbehou den, een boom of twee te verkoopen om hem te vervangen door een nieuw goed gekozen plantsoen. Rechterlijk© kronijk. De kapitein F..., van het 11' linie, zal aanstaanden maandag voor den krijgs- «enniven «n.™» ...j raad le Brug» Terscliijncn onder de be ten opzichte hunner werklieden treffelijk j «BlnUigiug *a"1?.fra"^¥'e,° en goed bandelen. 1 H™ badkabien te Oostende. 3e Afdeeling. - De Mette Prosper. 1® Afdeeling. - Renatus. Hobo. 2® Prijs.— - 1® Prijs. Lenssens Brussel volgt met 183,833; Luik met 155,897 en Gent met 151,811. De meeste uitgestrekte stad is Gent met 2317 heet. Antwerpen meet er 1888; Luik 1881 en Brussel 896. De bebouwde oppervlakte is te Gent 494 hectaren": te Antwerpen 465; le Brus sel 385 en te Luik 345. De gemiddelde huurweerde per huis is te Brussel 8-10 fr. en te Gent 181. Te Brussel is het getal huizen 18,474; te Luik 18,777; te Gent 3i,377 en te Ant werpen 31,616. IJselijk ongeluk. Dinsdag nacht werd de Wolstraat te Brussel, in groote opschudding gebracht door een schrikke lijk ongeluk. Vrouw Locht, die op het vierde verdiep in het nummer 76 woont, was sedert eenige dagen ziek. Zij leed aan eene lievige koorts. Haar man, die bij haar waakte, was dinsdag nacht ingeslapen. Omtrent 2 1/2 uro werd hij wakker gemaakt door voet stappen. Hij zag dat zijne vrouw naar hel venster liep. Nu, in het opgegeven adres kent men geene Mad. Dumas en eerst dan begrepen de meisjes dat zij bedrogen waren. Tusschcn maatschappijen.Men weet dat over een paar maanden in eene maatschappij van voetgangers, te Schaar-; beek-Brussel eene scheuring ontstond, en dat een der afgescheurden op eenen schoonen avond opgewacht en half doodj geslagen werd. Nu, zondag was de voorzitter van de andere groep het voorwerp van eene bloe-' digc wraak. De policie vond hem gewond en bijna dood gebloed, zoodat men hem naar het gasthuis moest brengen, waar! zijn toestand hoogst gevaarlijk werd be vonden. Men heeft vier-en-twintig uren moeteni wachten, eer men hem ondervragen kon. Een der tegenstrevers werd aangehouden,- doch nadien weèr voorloopig losgelaten.» Men vreest dat de gekwetste zijne won den niet overleven zal. Men meldt uit Kalken De dochter van den geneesheer is liet slachtoffer geweest van een ongeval, dat ITij snelde toe om haar tegen te houden erge gevolgen zou kunnen gehad hebben.; doch het was te laai de ongelukkige was j petroolvnur uilgctlraaiden in eenen aanval van beate koorts door lie Jj vlam ginsch uil te dooven, had zij! «CM— "5 voorzichtigheid op den. 3' Afdeeling. Klarinet. D'hondt Desideer. 2® Afdeeling. 1® Prijs. D'hoir Prosper. Koperen Blaasspeeltui gen. Bugel. Leeraar M. Guslaaf Pape. 3® Afdeeling.2" Prijs. Tack Jan. 2® Afdeeling. 1° Prijs. Ruys- sinck Theophiel. 1® Accessit. Spi taels Philemon. 3® Afdeeling. Piston. 2e Prijs. De Mette Jozef. 1« Accessit. Dc Sadoleer Ligori. 2® Afdeeling. Trompet. 1" Ac cessit. Coessens Florentinus. 2" Afdeeling. Bazuin. 2' Prijs. I)e Schrijver Prosper. 1° Afdeeling. - 1® Prijs. De Loose Edmond. 3° Afdeeling. - Tuba. Prijs. Colpaert Jan. Snanrspeeltuigen. Viool. Leeraar MALenssens. 3- Afdeeling. 1® Prijs. Lam- breclit Henri; Eemans Theodorus en Van der Linden Jozef. 2® Prijs. Banne ville Julianna; De Meersman Odilon ,en Van der Linden Jaak. 2® Afdeeling. 2- Prijs. Lens sens Renatus en De Mette Prosper. Violoncel. Leeraar M. Pieler De Mol. 3" Afdeeling. 1® Prijs. Callebaut Leo. 2® Prijs. Van der Smissen Joris en Blommaert Leo. 2® Afdeeling. 2® Prijs. Baccu Jozef. 1® Afdeeling. 2® Prijs. De Smedt Joanna. Hoogste Afdeeling. 1® Prijs. Backacrt Prosper. Piano. Jongelingen. Leeraar M. Emiel Hcheerhnckx 3® Afdeeling. 1« Prijs. Van der Linden Jaak. le Accessit. Kelders Alfred. 2® Afdeeling. 1® Prijs. Cam- maert Jozef.2® Pri>s. Backaert Leo. 1® Afdeeling. 1® Prijs. Verhae- gen Hector. fes- Wij herinneren onze geachte inschrijvers ons vorig schrijven in '1. welk wij de reden hebben le kennen gegeven die ons noopen verandering le brengen aan de wijze van betaling. In clen loop dex-er week zullen wij dus, door tusschenkomst der Posteene kwiltantie van fr. 6.10 laten aanbieden aan al wie over 1893 no(i niet heeft betaald. Wij denken dat alle onze geëerde inschrijvers, de gegrondheid dei- oorzaken zullen begrijpen die ons verplichten van, even als andere nieuwsbladerenvoorafgaandetijke betaling te vragen. Wij koesteren dus de hoop dat allen op eerste aanzoek zullen ge lieven te betalen ten einde ons verderwerk enonkosten te sparen. Al wie reeds betaald heeft en aan den Postbode zal betalen, za! als premie kosteloos ontvangen en zijne Eeredienst in België. Een boekwerk gr. in 8° van 126 bl. eener kuip gevallen en met gebroken ruggraat blijven liggen. De dood was oogenblikkelijk geweest. w! Nadere bijzonderheden. - In de ongelukkiee jufvrouw kreeg d. Wolstraat te Brussel woonden de echtge- h hotb 11,3 laatsten sprankel vuur geblaasd. De vlam sloeg ineens langs binnen, en gansch het vuur ontplofte. Bot ermarkt. Heden zaterdag werden 621 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen ongeveer 5070 kilogr. Drenkeling. Donderdag na middag is de kleine Joseph Nichels. oud 9 jaar, in den nijverheidsarm des Denders achter het Hospitaal verdronken. De kleine ongelukkige die niet zwemmen kon wilde zich aldaar baden, doch ver dween weldra in de diepte. De drenke ling slaakte hartverscheurde kreten, doch niemand die zwemmen kon, bevondt zich in de nabijheid. Een jongeling wiens naam ons onbekend is, sprong moedig in 't water, doch gewis zou hij zijne zelfsop- olfering met den dood hebben bekocht, had er geen schipper opgedaagd om hem te redden. Na deze redding duikte de schipper zich onder water en weldra bracht hij den drenkeling op den oever. De kleine ongelukkige die nog eenige teekens van leven gaf, kon ondanks de beste zorgen van den heer Bogaerts, oud ste zoon des heeren Apothekers Bogaerts en later van deze des heeren Lacompte, geneesheer, niet gered worden. BITTER ORIENTAL is de beste. De personen lijdende aan bloedeloosheid, verslapping, bleekzucht, hartkloppingen, hoofdraaingen, ruischen der ooren en vooral de dames aangedaan van onregelmatigheden in de tijdstippen kunnen niets beter nemen om te genezen dan de pil van Dr Raphael die het eenige middel is om het bloed te verrijken en de krachten le herstellen. Te verkrijgen in alle goede apotheken. Lede. Brandramp. Heden zaterdag namiddag, om 1 ure, werd hier het noodsein gegeten om onze Vrijwillige Pompiers op te roepen,welke bij telegram, uitgenoodigd waren hunne hulp te verleenen tot het blusschen van 't kasteel te Lede 't welk gansch in brand .staat. Verdere inlichtingen ontbreken. St-Antelinekx. Morgen zondag om 3 ure zal de plechtige inhuldi ging plaats hebben van den E. H. Van Lancker, als pastoor dier parochie. Een luisterrijke stoet, vergezeld der Fanfaren van Aspelaerc en Nieuwerkerken, zal om half 3 ure de nieuwe Herder aan de gren zen zijner gemeente gaan inhalen. Onze groote steden Antwerpen is door zijne bevolking de eerste stad des lands met 240,343 inwoners. nooten Locq met hun kind van zeven maanden oud Over eenige dagen werd de vrouw ziek en de geneesheer, die haar meesterde, ontdekte in haren toestand een begin van waanzin. Dinsdag nacht stond de vrouw op, wandelde in haar hemd en met eenen sjal aan, in de kamer. In den loop van den dag had zij aan eene buurvrouw gezegd,dat zij nog slechts eenige uren te leven had. De man, een ongeluk vreezende, poogde de vrouw te- rug in 't bed te doen gaan, doch zij was hem te vlug. Eer hij haar kon weerhou den, stond zij op den vensterdorpel en terwijl hij nog slechts haar hemd kon grijpen, sprong zij naar beneden. Het hemd scheurde en de geburen, die op het gerucht waren toegesneld, vonden de arme vrouw, met gebroken ruggraat, dood op den grond liggen. Dit voorval heeft in de buurt veel ont roering teweeg gebracht. Twee mannen hebben te Brussel eene nieuwe soort van diefstal uitge vonden. Zij komen in de woningen waar de waterleiding ligt, onder voorwendsel de compteurs na te zien. Zij doen dit, nemen het voorwerp meè, waar eigenlijk niets aan mankeert en brengen het eenen dag of vier later terug. Zij beweeren dan, dat zij er voor 15 fr. of meer onkosten hebben aan gedaan, ontvangen het geld en gaan in een ander huis de comedie hernieuwen. Brand te Ukkel. De inwoners van Ukkel, Linkebeek, Calevoet, en Beer- sel werden woensdag nacht in opschud ding gebracht door een hevigen 'brand, welke uitgebersten was in de groote magazijnen der brouwerij-Michiels, ge legen oplietvereenigingspunt van gezegde gemeenten. De geburen ontdekten den brand en, op het alarm dat zij gaven,waren de inwoners der verschillende gemeenten weldra te been. petrool op het aangezicht en op het lijf,' en zij stond volop in brand. J De moeder, op het gerucht van de ont-; ploffing, was aangekomen. Niettegen staande het afschuwelijk schouwspel/ i behield zü haar verstand. Zij riep hei meisje toe de oogen te sluiten cn zij slootj ze in hare armen om de vlammen te ver-I smachten. Intussclientijd kwam de geneesheer! toegesneld, en zij gelukten erin het vuurj uit te dooven. De jufvrouw was deerlijk getroffen ge-! weost door de vlammen; nochtans zullen de gevolgen met een weinig oppas kunnen- bestreden worden. De diefegge, die sedert eenige weken: op naam van ingezetenen van Antwerpen voornamelijk op naam van geneesheeren, in verschillige winkels, schoenen, kleer-: goed en andere koopwaren wist loste maken, is eindelijk aangehouden. Het is eene oud-veroordeelde, die reeds achtj maal met dejusticie in aanraking kwam, en onder andere nog zes maanden straf te doen heeft. Ook de verhoelster in gekend. Het is eene oudkleerverkoopster uit de 4® wijk. De diefegge hoort thuis inden: omtrek der St-Jansplaats. De Brabrandsche Bieënbond heeft; tegen 3 september te Leuven eene honig- markt ingericht, welke zal duren tot 10 september. In 't kamp van Beverloo. Vol gens de Chronique zou het niet de vrees voor smetziekte zijn, welke de oorzaak is dat de krijgsbewegingen geen plaats heb ben, maar wel de versleten toestand van het materieel, rijtuigen, getuig en peer- i den, waarvan na de oefeningen in 't ge- heel niets meer zou overblijven. Nu, stellig is het, dat dit bij een libe raal ministerie heel anders zou zijn Maar de troepen worden in het kamp van Beverloo door een ander ongemak geplaagd, namelijk door legioenen van wandluizen. Hot is te hopen dat zij die brave dier- tjes niet meê naar de garnizoensteden De paniek was groot, vooral wanneer brengen, zooals dit over eenige weken in het vuur, dat zeer snel voortliep, de her- 1 de kazernen en hospitalen van Parys het berg van M. De Naeyer, veekoopman, geval was, zegt de Chronique. aantastte, en ook hier zulken voortgang maakte, dat de bewoners in de grootste haast en schier zonder kleeren de vlucht moesten nemen. Rond 2 ure was het vuur; dank aan de vereenigde pogingen der redders en aan de nabijheid van eenen welvoorziencn vijver, zoo goed als uitgedoofd. De schaê bedraagt 100,000 fr. Lieve kuisbaas. Een eigenaar, die van eene huurster te St-Joost-ten- Nocde, aanzegging had gekregen dat zij den 1 september ging verhuizen, was hierover zeer gestoord. Hij kwam naar de woning der vrouw, sloeg haar, bedreigde haar, bedreigdo haar zelfs met eenen revolver en eischte dat zij onmiddellijk de kamer ontruimde. De geburen hebben den brutalen huis baas tot reden moeten brengen, en de vrouw uit zijne handen moeten bevrijden. Openbare dronkenschap.Zekere Vandeplas, die reeds 63 veroordeelingen heeft ondergaan, werd dinsdag voor de 04®n keer veroordeeld voor overtredingen der wet op de dronkenschap. Hij kreeg 7 maal 8 dagen gevangenis en 7 boeten van 75 frank. Eene vrouw, Marie Bogaerts, die nog maar aan hare 55® veroordeeling is, werd terzelfder tijd, voor overtredingen dier wet, veroordeeld tot 12 maal 15 dagen gevangenis en 12 boeten van 75 frank. Slimme .aftruggelaarsier. De policie van Schaerbeek zoekt eene vrouw M., op, die een middel gevonden had om op eenvoudige wijze groote winsten te verwezenlijken. Zij kondigde in de dagbladen aan dat alle meisjes die eenen post verlangden als bovenmeid, gezelschapsjuffer of iets der gelijks, door haar zouden geplaatst wor den. Verscheidene meisjes lieten zich door haar vangen. Zoo dikwijls eene zich bij haar aanbood, zegde zij Morgen zult gij geplaatst zijn. Geef mij 10 fr. en ga met dezen brief naar Mad. Dumas, Sinle-Maria Koning straat en men zal u dadelijk aannemen. Toevallige ontmoetingTe Traer stapte eenige dagen geleden des avonds, D. C. Langdon, van Brockton, Mass., eon hotel binnen en schreef zijn naam in het boek. Daarop ging hij naar zijne kamer en legde zich ter rust. De volgenden mor- gend zag hij, zonder bepaald doel, do lijst eens na van de namen der andere gasten, en zag daar den naam van L. C. Langdon uit Portsmouth, Oregon. Laatstgenoemde i was iet wat later den vorigen avond in hetzelfde hotel aangekomen. En wie was deze Den eersten eigen broeder, dien hij reeds dood gewaand had, daar hij in 18 jaren niets van hem had gehoord. De ont moeting, die weldra volgde, was verras send en innig. Een 21-jarig meisje van Attenhove, te Velm woonachiig, stond te praten met1 eene vriendin op eenen weg welke over de spoorbaan loopt, toen de trein van Landen kwam aangestroomd. Het meisje verschrikte op dat oogenblik cn maakte eenen sprong. Zij kwam vóör de locomo tief terecht en werd er door getroffen. De ongelukkige werd in eenen deerniswek- kenden staat opgenomen en heeft maar een half uur na het ongeluk meer ge leefd. De socialisten van Charleroi zetten hunne ophitsingen tot werkstaking voort, j ten einde te beletten dat er Belgische kolen naar Engeland gezonden worden, i ofschoon de bestellingen steeds aangroeien. Zou men niet zeggen dat de Engelschen ten onzen opzichte hetzelfde doen. De mijnbezitters welen waarlijk geen raad. 1 IJselijke wraak. Mev. wed. Malchair, varkenslaclitster, wonende in de St. Marguerietenstraat, te Luik, had in haren dienst eene meid die, met de be woners des huizes niet kunnende overeen komen, vrijdag werd weggezonden. Vertrekkende, zegde zij aan Mevrouw Malchair - Ik zal mij versmoren, doch er zal u eerst een ongeluk geschieden. Gij zult het u gansch uw leven berouwen. Wetende dat dit meisje, dat 36jaar oud is, al hare verstandvermogens niet bezit, gaf de meesteres geene acht op hare be dreigingen.

De Denderbode | 1893 | | pagina 2